Binnenland. Advertentiën. V.V.V. Venray Fam. Schaeffers H. J. Ebberink Inboedel, Huis en Erf. Huis en erf. Vergadering zaak gesloten. H. Cremers, Halfweg DIENSTBODE. beleefde Jongen GEVRAAGD nel Dagmeisje GEVRAAGD nel Naaimeisje nelle Dienstbode Voor versiering Kaboulerbeelden Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM. WAARSCHUWING. Ter voorkoming van vervolgings- kosten worden de belastingplichtigen eraan herinnerd, dat de Riool- en Troltoirbelasting over 193S, vóór 18 Mei a.s. moet voldaan zyn. Gevonden 2 paar dameskousen, zijn by Backus Stationsweg; 1 nieuwe rijbroek, is bij Goumans Langstraat; 1 band van een damesmantel, is bij Voermans Langeweg; 1 rozenkrans en 1 jas, is op het politiebureau. Jubileum. Op 16 Mei a.s. hoopt onze vroegere dorpsgenoot de heer Ant. Thomassen brievenbesteller te Eindhoven, den dag te herdenken, waarop hy voor 25 jaar bij het P.T.T.-bedryf in dienst trad. Dezen dag zal voor hem natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan. STIERENKEURING. Op de verleden Vrijdag gehouden Provinciale Stierenkeuring te Tieu- ray, werden de navolgende premiën toegekend Aangegeven waren 34 stieren aangevoerd 40 stieren Klasse I le premie met 85 38 pnt. Aagjes Sjoerd, eig. Stierhoudery Eendracht, Oirlo Klasse I 2e premie met 85 20 pnt. Peter Sjoerd, eig. Fokvereeniging Eensgezindheid, Venray Klasse I 3e premie met 83.96 pnt. Euder Sjoerd, eig. H. Soberjé, Velden; Klasse I le res. premie met 83 67 pnt. Albert, eig. Fokver. Eensge zindheid, Venray; Klasse I 2e res. premie met 81.67 pnt. Pasca's Sjoerd, eig. Stierhoudery Meerlo Klasse II 3e res. premie met 80.90 pnt. Arend 3, eig. Stierhoudery De Toekomst, Velden-Arcen Klasse II 4e res. premie met 30.77 pnt. Diena's Sjoerd, eig. Fokver. .'Densgezindheid, Venray Klasse II 5e res. premie met 80.74 pnt. (vermeld onder no. 39); Klasse II 6e res. premie met 80.38 pnt. Clara's Sjoerd, eig. Stierhouderij Blitterswijk; Kiasse II 7e res. premie met 79.98 PDt. Sjoerd II van Wurterhof, eig. Fokver. Da Toekomst, Wanssum; Klasse II 8e res. premie met 79.18 pnt. Hendrik, eig. Fokver. V.T.O.D, Merselo. JONGE STIEREN: Klasse I le premie met 82.88 pnt. Ender Arend, eig. H. Soberjé, Velden; Klasse II 2e premie met 79 95 pnt. Betsle'3 Sjoerd, eig, Stierhoudery Oirlo. Rechtbank te Roermond. A. van M. 42 jaar te Horat, in hooger beroep 30 of 30 d.h. wegens overtreding der Jachtwet; J. H. R., landbouwer te Wanssum, in hooger beroep f 10 of 10 d.h. met uitlevering van geweer of 25 of 10 d.h, wegens overtreding der Jachtwet, Bij de brandkast gesnapt. Zaterdagnacht is ingebroken in de Ambachtsschool te Venlo aan den Tegeïscheweg. De secretaris der school, die onraad bespeurde waarschuwde de politie, aan wie het gelukte den inbreker, die bezig was de brandkast te for- ceeren, te arresteereD. Het bleek te zijn de 35-jarige F. M. uit Haarlem een zeer berucht individu, die eerst sinds pas uit de gevangenis ontslagen was. Maandagmorgen werd de arrestant door de Venlosche politie naar de gevangenis te Roermond overge bracht. Te weinig liefhebbers By de candidaatstel'.elling voor leden v.d. gemeenteraad te Buggenum werd slechts een ly3t met vyf candi- daten ingediend. Daar dit aantai;niet voldoende is heeft de Burgemeester de nieuwe candidaatstelling bepaald op Dinsdag 16 Mei. De Clandestiene zender Ée Swalmen. Omtrent de door de rijks- en ge meente-politie en den radiocontrole dienst der P.T.T. gedane huiszoeking bij een drietal inwoners van Swal men, verdacht van het houden eene geheime zendinrichtiDg welke werkte op een golflengte van 45 meter, kon nog worden gemeld, dat dit geval in hoofdzaak als kwajongenswerk moet worden aangemerkt. De verdachten hielden zich reeds geruimen tyd met dit ongeoorloofd zend-amateurisme bezig. Begonnen met allerhande grap- jes, kwamen ze weldra op het ter rein der dorps politiek, waarby ha telijkheden werden gelanceerd en toespelingen worden gemaakt op personen, families en plaatselijke toestanden. Al waren deze zendin gen op vele toestellen niet goed op te vangen, toch werden ze spoedig opgemerkt en vormden zij ter plaatse aldra het gesprek van den dag. Toen de jongelingen zoo ver gin gen, dat zy zich politieke grappen gingen veroorloven en zelfs Duitsch spraken, werd de P.T.T. en de politie in den arm genomen, die spoedig in- grepen. Tot heden is het zendapparaat, dat telkens van plaats verwisselde, nog niet in beslag kunnen genomen worden. De 45-meter-golf is niet alleen in de omgeving, doch ook in be'. naburige Duitschland goed hoor baar, waardoor deze liefhebberij een min of meer gevaarlijken kant krijgt en aanleiding kan geven tot inciden ten. Dieven stalen een geheele telefoonlijn l De recherche heeft een tweetal be ruchte dieven aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld, name lijk zekeren G. de W. en zekeren H. de K., beiden wonende te Schaes- berg. Beide mannen, die ongunstig be kend staan, hadden zich schuldig gemaakt aan diefstal van koper draad. Zij hadden zulks echter op buitengewoon „origineele" wijze ge daan, n.l. door de telefoonleiding tusschen de mijn "Oranje Nassau IV" en het pompstation van deze mijn te sloopen. Zoowel de draad als het materiaal, waarmede de diefstal gepleegd werd zijn in beslag genomen. Raadsverkiezingen-varia. De candidaatsstelling voor de ge meenteraadsverkiezing heeft in midden-Limburg in tal van gemeen ten verrasslügen gebracht. Te Buggenum werd slechts één lijst met vyf candidaten ingediend door ae plaatselijke werk lieden ver- eeniging. Daar geen enkel aftredend lid zich candidaat heeft laten stellen, is het minimum-aantal van 7 niet bereikt en zal derhalve een nieuwe oproep noodig zijn. Naar wordt ver nomen. heeft de burgemeester zyn bemiddeling aangeboden, om deze „regeeringscrisis" te helpen oplossen. Te Swalmen, een gemeente van nauwelyks 5000 inwoners, werden niet minder dan 10 lijsten ingediend. In meerdere gemeenten met zeven raadszetels varieerde het aantal candidaatslijsten van vier tot acht. Veelal ligt dorpspolitiek aan deze excessen ten groncs'.ag. Bij de candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen te Maas- bree, kwamen de indieners der S.D.A.P.-lijst met hun lyst ten ge meentehuize aan, toen de vastge stelde tijd reeds verstreken was. De S.D.A.P., die thans in den ge meenteraad door twee leden ver tegenwoordigd wordt, zal dus Id den nieuwen raad geen enkelen zetel bezetten. Gelukkig voor haar is dit echter waarschijnlijk maar zeer tijdelijk, omdat in verband met de plannen tot samenvoeging van Blerlck by Venlo, tusschentijds nieuwe raadsverkiezingen zullen moeten worden gehouden. Onder zand bedolven en gestikt. Woensdagmorgen is te Spaubeek in de kiezelgroeve van Wel zen een dooielyk ongeluk gebeurd. De 27-jarige P. H. Henssen, gehuwd en vader van een kind, woonachtig te Schinnen was met een kameraad bezig een vrachtauto met zand te laden. Plotseling stortte een hoeveel heid zand van den berg naar bene den en begroef H. grootendeels. Voordat de ander te hulp had kun nen schieten, kwam opnieuw een groote hoeveelheid zand naar beneden waardoor H. totaal werd bedolven. Eer men bet slachtoffer had kunnen bevrijden was de dood reeds inge treden. Schadelijke taxi-rit. De taxi-chauffeur C. de H., uit Stryen (Z.-H.), bracht Dinsdag een hem onbekend jeugdig persoon van Strijen naar Maastricht, welke taxi rit bijna f 30 kostte. Op den Can- nerweg stapte de passagier uit, gaf den taxi-chauffeur f 20 en deelde mede een bankbiljet van f 500 te moeten wisselen om de ontbrekende f 10 by te passen. De klant is toen echter niet meer teruggekomen. De chauffeur heeft nog eenigen tyd ge wacht en heeft ten slotte aangifte van het gebeurde bij de politie te Maastricht gedaan. By een nog dien zelfden nacht ingesteld onderzoek, werd te Maastricht aangehouden de zeventienjarige J. V., wonende te Rijswijk. Deze minderjarige deelde echter mede, dat hij met voorkennis van zijn moeder de ouderlijke wo ning heeft verlaten. Naar een en ander wordt een on derzoek ingesteld. Het nieuwe spoorboekje. Het nieuwe spoorboekje voor den op 15 dezer ingaanden zomerdienst is heden verschenen. Overdekte veemarkt te Nijmegen. In de eerste helft van September zal te Nymegen de overdekte vee markt aan het Hezelpleln officieel worden geopend. Te dezer gelegen heid zal een groote tentoonstelling van fokvee uit het land van Maas en Waal en het rrjk van Nymegen worden gehoudeD. Officieele instan ties hebhen hiertoe hun medewerking toegezegd. f 7000 voor schuilkelders te Nijmegen. De gemeenteraad van Nijmegen heeft Donderdagmiddag een bedrag >ran f 7000 toegestaan voor den bouw van schuilkelders ten behoeve van de burgerij op het terrein van de gemeente gasfabriek te Nijmegen. Een driedaagsche per fiets in Noord-Brabant. Het Bureau voor Vreemdelingen verkeer te 's-Hertogenbosch is voor nemens dezen zomer meerdaagsche fietstochten door Noord Brabant te organiseeren, waarvan het doel is het nader brengen van hetBrabant- sche natuurschoon tot het publiek. Deze tochten zullen drie dagen duren; ze worden gehouden op Donderdag 3, Vrijdag 4 en Zaterdag 5 Augustus. Eiken dag wordt des morgens uit 's-Hertogenbosch vertrokken. De deelnemers krijgen een bepaalden zeer ruimen tyd om den vereischten afstand van 80 K.M. per dag af te leggen. Motordrama te Vlijmen. Ter hoogte van het kruis te Vlij men is Zondagmorgen een verschrik kelijk ongeluk gebeurd, dat twee menschenlevens heeft geeischt. Ty- dens verkoopsproefritten zyn daar de 34-jarige garagehouder Ad toon van Gins ven en de 29-jarige soldaat Mar. v. Helmond uit Vught, op slag gedood toen hun motoren recht op elkander inreden. Doodclijkc aanrijding. Te Heeze is de 54-jarige landbou wer N. T. bij het oversteken van den weg per fiets door een juist passeerende groent en vracht auto uit Eindhoven omvergereden. De man is een naburige woning binnengedragen, waar hij eenige uren later aan de gevolgen is overleden. Afschuwelijk misdrijf ontdekt. Na ruim twee jaren is te Deil een afschuwelijk misdrijf aan het licht gekomen, in verband waarmede de politie aldaar is overgegaan tot de arrestatie van een 38-jarige weduwe uit die gemeente, die inmiddels naar de gevangenis te Utrecht is over gebracht. Dinsdagmorgen vervoegde zich by den burgemeester van Deil een zwa ger van de weduwe W. B. aldaar, die mededeelde in 1936 een pasgeboren kind van deze vrouw achter zyn woning in den grond te hebben be graven en een jaar later een tweede pasgeboren kind van haar, nadat het gedood was, in zijn schuur in een kist te hebben verborgen. Na deze ontstellende mededeeling waarschuwde de burgemeester ter stond het parket te Utrecht en nog denzelfden middag stelde men een onderzoek in de schuur van de man in. Inderdaad vonden zij daar het lijkje van het kind. By het uitgraven van den grond achter de woning van den zwager heeft men niets meer kunnen ontdekken van het kind, dat hier drie jaar geleden moet zyn be graven. Onmiddellijk werd overgegaan tot de arrestatie van de weduwe, die Dindagavond naar Utrecht werd over gebracht. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 5 tot 11 Mei GEBOREN Alphonsus P. M. J. v. d. Voort, Hoenderstraat Wilhelmus H. van Ooi, Overbroek Hendrikus M. Verhaeg, Merselo Gertruda H. M. Janssen, Petronella W. M. v. d. Beuken, Castenray Eduard P. Lucassen. Oude Oostr. weg Peter J. M. Jeuken, Smakt. GEHUWD Antonius M. Direks, 29 jaren, land bouwer en Antonia G. H. Smits, 26 jaren, beiden te Venray Petrus W. Spee, 22 jaren, smid en Anna M. P. H. Peeters, 33 jaren, beiden te Venray ONDERTROUWD Johannes H. Peeters, 25 jaren, chauffeur, te Swalmen en Maria Ch. Voesten, 18 jaren, te Venray OVERLEDEN: Hendrlka Claassen, echtgenoote van Jacobus Janssen, 73 jaren, Hoen derstraat 1 patient St. Servatius Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE I meer eer- bied en liefde voor Christus Eucharistlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week; Kap. Linssen. Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6,7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Mis sen collecte voortplanting des ge- loofs. Om 7 uur H. Mis voor de meisjes der Vormingsweek. Onder de H. Mis gezamelrjke H. Communie. Kwart voor 8 gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Half 3 Kinderlof, 6 uur Lof, waaronder sluiting Vormingsweek der meisjes en hernieuwing der doopbeloften. Maandag, Dinsdag en Woensdag zyn de Kruisdagen, 6 uur gezongen H. Mis, waarna processie, MAANDAG 7 uur geen H. Mis; half 8 leesmis voor de vrouw van Albert Goemans; 8 uur leesmis voor het huwelyk van Leonard Vorsten- bosch en Agnes Wynands; half 9 plechtige H. Mis voor de 50-jarige echtvereeniging van S. Rutten Michels. DINSDAG 7 uur geen H. Mis; half 8 best. Jaarg. voor vrouw v.d. Broek; 8 uur leesmis voor het huwelyk van Peter A. Jenneskens en Huberta Eibers; 9 uur plechtige huwelijksmis voor Carolus Queis en Gertr. Custers. WOENSDAG 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor overJ, fam. Jenneskens- Elbers; 8 uur Jaarg. voor J.Jochyms. Biechthooren van 78 uur. DONDERDAG, O. H. Hemelvaart, geboden feestdag, de diensten als op Zondag. Om 6 uur eerste, 6.45 tweede H. Mis, half 8 pl. hoogmis, w.o. pl. H. Communie en hernieuwing der doopbelofte. Afhalen 7 uur aan de Meisjesschool. Om 9.15 H. Mis voor iedereen, w.o. gelegenheid tot com- muDiceeren. Om 10 uur leesmis. Om 3 uur Lof w.o. toewijding aan Maria en preek. Om 6 uur pL Lof voor de grooten. VRIJDAG half 7 leesmis voor Joh. v. Meijel; 7 uur leesmis voor afgest. familie Schaeffersv.d. Beuken; half 8 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek en zoon Theo, 8 uur jaarg. 2de klas voor Leonard Thielen en oudera. ZATERDAG half 7 O. L. Vr.-Mis, 7 uur leesmis voor afgest. familie Schaeffers-v.d. Beuken, half 8 leesmis ter eere van O.L. Vrouw, 8 uur jaarg. 2de klas voor Catharina Henriette Heris. PLECHTIGE HERNIEUWING DOOPBELOFTEN. Voor do kinderen, die de Plechtige Hernieuwing der Doopbeloften doen, zal eene retraite voorafgaan, geleid door den Zeereerw. Pater Thtmoteus. De oefeningen zullen zijn als volgt: Maandag, Dinsdag en Woensdag in den voormiddag om 11 uur con ferentie in de Parochiekerk. Maandag na school om kwart na vier Lof in de Parochiekerk, daarna biddende naar de St. Oda-kapel, daar is de preek. Dinsdag na school vanuit de Pa rochiekerk biddende naar Oostrum; Lof met preek aldaar. Woensdag 2 uur vanuit de Parochie kerk naar SmaktLof en preek aldaar. II. Familie. Morgen Zondag 14 Mei gaat deH. Familie ter bedevaart naar Oostrum. Vertrek om kwart voor 8. Trouwe opkomst verwacht, K. J. V. Maandag half 8 poetsen door Lidwinaclub. Dinsdag 8 uur functieclub voor Maria- en Lidwinaclub. K. J. M. Zondag 4 uur K.J.M, voor allen, ook de nieuwe leden worden ver wacht. Om 6 uur gaan we gezamen lijk naar 't lof waar de aanneming zal zyn. K.M.J.V. Maandag 7 uur sportterrein Leun- scheweg. K.B.J.V. Donderdag K.B.J.V.-dag te Horst Vertrek Paterskerk om 8.45 precies Patronaats-Agenda. Zondag: onmiddellyk na de Hoog mis Jongenscongregatie. In de Mei maand weet natuurlijk ieder, waar hij moet gaan staan als Mariakind. Van half 7half 10 Patronaat. By goed weer voetbalgelegenheid. Gedurende de zomermaanden waar schuwe men als men niet kan komen. Jonge Wacht. Dinsdag na het Meilof van half 8— half 9 gezamelijke groep voor de Aspiranten. Woensdagna het Meilof van half 8—kwart voor 9 gezamelyke groep voor de Geins talleerden. Jonge Werkman. Woensdaghalf 9half 10 gezame lijke groep voor alle J.W.-ers. Bespreking papieractie en Limb. Katholiekendag te Sittard. Kom zelf voor den dag met eenige idee's over zo'merprogram. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrydags kwart over 4. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 5de Zondag na Paschen, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof met Meimaandoefening. Maandag, Dinsdag en Woensdag zyn de Kruisdagen, om 7 uur pro cessie voor de vruchten der aarde, waarna de gez. H. Mis. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. DONDERDAG, Hoogfeest van 's Heeren Hemelvaart. Gen. absolutie. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur en om 8.15 de pl. Hoogmis. Om 4.45 pL gez. Vespers, om 5.30 Lof met Mei maandoefening. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. De MeimaandoefeniDg is 's avonds om 5 30. Op de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan het klooster de jaarlijksche bedrage te betalen voor de stoelen. H. H. NISSEN. Zondag om 6.15 voor Leonardus Verhaag en zoon Henricus, om 7 uur voor Johannes Wijnhoven. Maandag om 7 uur voor Bernardina Wismans. Dinsdag om 6.15 ter eere van St. Antonius tot zekere intentie, om 7 uur voor Johannes Wijnhoven. Woensdag om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Donderdag om 7 uur voor Mathijs Custers en Familie. Vrijdag om 7 uur tot zekere intentie Zaterdag om 7 uur voor Bernar dina Wismans. DERDE ORDE. Morgen Zondag bestuursvergade ring van de Derde Orde. Donderdag Generale Absolutie. Zij, die aan de retraite wenschen deel te nemen, welke van 2023 Mei te Roermond wordt gegeven voorde vrouwelijke Tertiarissen boven de 18 jaar, gelieve zich nog heden Zon dag (14 Mei) op te geven aan Pater Directeur. De retraitanten moeten Zaterdagmiddag 20 Mei om 6 uur te Roermond aanwezig zyn. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om half 3 Novi- ciaatsonderricht afd. jongens. Maandagavond om half 7 Novi- ciaatsonderricht afd. meisjes. GENADEKAPEL OOSTRUN. ZONDAG 7 uur de eerste H. Mis; 8.15 afhalen van de H. Familie van Venray; onmiddellyk na aankomst H. Mis voor deze processie; 9.45 H, Mis voor de inwoners v.d. Parochie; 3 uur plechtig lof met preek en ommegang over den Vlasakker; daar na vereering der relikwie. MAANDAG 6 uur H. Mis, waarna Kruisprocessie. DINSDAG 6 uur H. Mis, waarna Kruisprocessie; 9 uur plechtige hu welijksmis Claessens-Cremers; 5 uur plechtig lof met preek voor de kin deren, die in Venray hun doopbelof ten zullen vernieuwen. WOENSDAG 6 uur K. Mis, waar na Kruisprocessie; 7.30 best. gez. H. Mis voor de overl. fam. Claessens Cremers. DONDERDAG feest van Heer He melvaart, verplichte feestdag, 6 30 de eerste H. Mis; 8 uur de tweede H. Mis; 9.45 afhalen v.d. processie van Wanssum; 10 uur Hoogmis voor deze processie; 3 uur plechtig lof met preek en ommegang over den Vlasakker; daarna vereering der re likwie van O.L. Vrouw. A.s. Zondag 6.30 eerste H. Mis; 7.45 afhalen van de processie der Jonge Boeren Kring Horst; 8 uur Hoogmis met preek, uitsluitend toe gankelijk voor de Jonge Boeren; 9.30 Hoogmis voor de Parochie. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Eenige meisjes voor Corsettenfabr. 1 smidsknecht voor Venray 1 dagmeisje 1 nette boodschapjongen chauffeur-tuinman (ongehuwd) 2 scbildersknechten 2 burgerdienstmeisjes v. Venray Boerenjongen bij boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. 1 kappersleerling Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Jongen v. kantoor- of magazynw. 1 burgerdienstmeisje 19 jaar 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien 2 Electriciens. Huishoudster bij R.K. Geestelijke. 2 burgerdienstmeisjes 15 en 16 jaar 1 burgermeisje 14 jaar 1 huisnaaister 1 jongen 15 jaar voor alle werk DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 BenC-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. AANVANG ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat dit jaar de vervroeging van den wettelrjken tijd met één uur zal aan vangen op Maandag 15 Mei a.s. te twee uur voormiddag. In den nacht van Zondag op Maan dag worden te 2 uur de openbare klokken op 3 uur gezet. onderafd. „Venray Vooruit" geelt binnenkort een plaatselijke lolde r uit tot bevordering van 't vreem delingenverkeer. Gegadigden die een adver tentie in deze folder wensen te plaatsen; kunnen die opgeven bij de secretaris P. GOOREN, Stationsstr. 17, Venray Voor de hartelijke deelneming, ons betuigd bij het overlijden van onze dierbare Moeder Willemina Coopmans weduwe van Johannes Schaeffers, betuigen wij onzen oprechten dank. Venray, Mei 1939. 22 Heupcorse! uit Iraale bro- chê. geheel gevoerd en S doorgestikt maagged en 2 zeer solide elast klinken. Alleenverkoop v.h. A. THIELEN Voor Jongensblousjes goed en niet duur naar EBBERINK, Marktstr. 5 't Is uw voordeel 1 Notaris Pluymackers te VENRAY zal op Woensdag 31 Mei 1939, pu bliek verkoopen A nam. 2 uur te Venray aan de Paterslaan no. 12, tegen contante betaling, een gedeeltelijken goed onderhou den inboedel alskersenhouten woonkamerameublement, kasten, tafels, stoelen, bedden met toebe hoor, waschtafels, schilderyen, spie gels, porcelein-, glas- aardewerk, keukengerief, waschtobben en wat verder te koop zal worden aange boden. B nam. 4 uur in het café De Keizer te Venray aan de Patersstr. Gemeente Venray. Een gerieflijk en modern ingericht huis met tuin a. d. Paterslaan no. 12, Sectie C no. 5781, groot 2.26 a. Het huis bevat beneden 3 kamers waarvan 2 en suite, keuken, bykeu- ken, berghok en kelderop de bovenverdieping 3 kamers en zolder. Voorzien van gas en electr. licht. Aanvaarding in eigen gebruik en betaling van den koopprijs 1 Aug. 1939. Noiaris Pluymaekers te VENRAY zal op Dinsdag 23 Mei 1939 nam. 6 uur, in het café Goumans te Venray a.d. Stationsweg, voor zijn princi paal krachter s art. 1223 B. W. publiek verkoopen Een voor eenige jaren nieuw ge bouwd huis aan het Kerkpad no. 1, waarin gevestigd schoenmakerij en winkel, met erf, Sectie D no. 4033. groot 1 a. 26 c., bewoond door G. van den Bosch. Aanvaarding en betaling der koop penningen op 23 Aug. 1939. Verk Sl. Anlonius aid. Dorp. oopvereuniginci Morgen Zondag na de Hoogmis in „De Zwaan", met hun Be stuurslid. 2 Wegens familieomstandighe den is a.s. Dinsdag onze 05 Wegens familieomstandighe den zijn a.s. DINSDAG onze zaken gesloten, w. en M. Custers 2 Patersstraat. In klein gezin te Venray wordt gevraagd een beschaafde in het bezit van het diploma huishoudschool of reeds in een deftige dienst gediend hebbende, boven 18 jaar. Vereischt wordt zelfstandig kunnen werken en kennis van de fijne keuken. Wasch buitenshuis. Aanvangs- loon f 20.-. Zonder diploma of g. get. onnoodig zich aan te melden. Brieven onder letter D bureau dezer. 2 GEVRAAGD voor boodschappen. Adres bureau dezer. 8 niet beneden 17 jaar. Adres M. Eibers, Eindstraat 16. M. Jenneskens, Leunen. OJB VBAAGD omstreeks 20 jaar, voor huis houding en tevens behulpzaam te zijn in de winkel. Adres bureau van dit blad. van Tuin en Waranda een mooie sorteering vanaf 40 cent. Jacq. Coenen-Houtackers

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2