Advertentlën. Helma Goumans Jan Sdtuü'felaar zaken gesloten. nieten van oudsher een bijzonder gunstige reputatie. De Directie heeft er dit seizoen voor gezorgd, dat het programma bijzonder afwisselend is en uitsluitend uit topnummers samengesteld is. Het spreekt vanzelf, dat vooral in deze moeilijke tijden, alles met groote moeilijkheden gepaard ging, daar een circus toch wel een typisch in ternationaal bedrijf is, al heeft de Directie indien eenigszins mogelijk Nederlandsche medewerkers geënga geerd. I li re us Strassburger zal op Maan dag 1 Mei de gala-première geven op het Sportterrein aan de Leunsche weg. Vertrouwen geniet Strassburger tenslotte reeds lang bij het Neder landsche publiek, daar dit circus steeds echte circuskunst heeft ver toond en het publiek door het ge- bodene nooit werd teleurgesteld. Tenslotte zal het programma van dit seizoen echter alle vorigen in elK opzicht verslaan. Daarom op naar het Circus der Gebroeders Strassburger. Extra matiné op Dinsdagmiddag. Turfverkoop VENRAY, Burgemeester en Wethouders zullen op Maandag 15 Mei 1939 des namid dags 4 uur ter plaatse publiek bij opbod verkoopen tegen contante be taling den turf van 60 peelveldjes, genummerd I60, gelegen tus^chen Ysselsteyn en de grens van Horst, groot elk 1 Are en bevattende elk 47 klem vaste turf. De peelveldjes zijn per kar te bereiken over een aan te leggen weg. Inlichtingen en aanwijzingen wor den des verlangd gegeven aan de Directie-keet van plan-Zuid. Venray, 28 April 1939. Ontheffing Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat door hen bij besluit van 21 April 1939, No. 85/138, is goedgevon den gedurende den tijd, dat ingevolge buitengewone oproeping dienstplich tigen onder de wapenen zijn, ont heffing te verleenen: a. van het bepaalde in de artikelen 2, 4 en 5 der Winkelsluitingswet 1930 Staatsblad No. 460, voor wat betreft den verkoop van voorwerpen en stoffen aan de militaire overheid; b. van het bepaalde in artikel 2, onder b en c van genoemde wet, voor wat betreft den verkoop vaa voorwerpen en stoffen, ter voorzie ning in eigen behoefte, aan mili tairen, beboorende lot onderdeden van de weermacht, opgeroepen ter verzekering van de uitwendige veilig heid des lauds. De ontheffing, onder b genoemd, blijft du3 beperkt tot de werkdagen. Venray, 27 April 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN Sluiting Dranklokalen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bg artikel 122 der Algemeene Politie verordening het sluitingsuur in de lokalen, waarvoor eene volledige vergunning of een verlof A geldt, UITSLUITEND VOOR DE KOM, op Maandag 1 en Dinsdag 2 Mei a.s. is VERLENGD TOT TWAALF UUR MIDDERNACHT. Venray 27 April 1939. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Gevonden Een portemonaie met inhoud, is bij Litjens, Henseniusstraat; Een rij wielplaatje is bij Jeuken, Lull; Een huissleutel, is op het politiebureau; Een rijwielplaatje, ia bij J. Arts, Veldstraat: Een nnca-motorkap- scherm, is op het politiebureau; Een kinderhoedje, is op het politiebureau. De markt van 1 Mei a.s. te Venray biedt voor veeliefhebbers en veehouders iets bijzonders, waar door een nog drukker bezoek dan anders verwacht wordt. Op diezelfde dag zal n 1. te Venray de keuring van springstieren worden gehouden. Naar we vernemen zijn er een 40-tal aangegeven. Keuring Stamboek Nederl. Trekpaard te Venray. Maandag 1 Mei nam. 2 uur zal te Venray op het Henseniusplein de keuring plaats hebben van het Stam boek Nederl. Trekpaard. Ruim 50 paarden zijn opgegeven. Verkiezing Gemeenteraad van Venray. Heden Zaterdagavond zullen in het Patronaat alhier de besturen der verschillende vereenigingen vergade ren, ter bespreking van de a.s. Ge meenteraadsverkiezing. Ook voor dit doel vergaderen op 3 Mei de werklieden uit Venray. (Zie advertentie). Kamer van Koophandel. In de Woensdag gehouden ver gadering benoemde de Kamer van Koophandel als vertegenwoordiger in het bestuur van het Borgstellings fonds voor Noord-Limburg, de Heer H. Verheugen te Venray. Emmabloempje. Morgen Zondag zal alhier het Emmabloempje verkocht worden ter bestrijding der tuberculose. De opbrengst is bestemd voor het Groene Kruis alhier. Koopt daarom allen een bloempje. VALK-REVUE. Morgen krijgt de Valk de laatste gelegenheid om een oefenwedstrijd te spelen voor de a.s. promotie wedstrijden. De oorspronkelijk vast gestelde kringwedstrijd de Valk DEV. is uitgesteld omrede D.E.V. een competitie-wedstrijd moet spelen tegen Tiglia. Het bekendeHelp U zélve Kan óók worden toegepast Als U en dat is vè&k noodig Uwe wollen dekens wascht. Het bekende koud Persilsop, Dat zoo véle wond'ren doet, Wascht ook Uwe wollen dekens Vlug, voordeelig, helder, goed. Cllnge Doorenbos. Nu ontvangen de kampioenen aan den Leunscheweg een z.g. militair elftal, hetwelk is samengesteld uit diverse eerste klas voelballers, welke momenteel zijn opgeroepen voor de grensbeveiliging. Spelers van eerste klas vereenigingen uit Nijmegen, Eindhoven, Helmond, Rolduc enz. zijn in dit elftal opgenomen. Het belooft een mooie wedstrijd te wor den. De wedstrijd begint om 5 uur. 7 Mei is nu eindelijk de eerste promotiewedstrijd voor de Valk vast gesteld. Dien dag start de Valk met den thuiswedstrijd tegen Oss. Van welk een buitengewoon belang deze wedstigd is, behoeft niet meer te worden gezegd. In het volgende Dummer komen we hierop nog nader terug. A.s. Vrijdag 5 Mei algemeene leden vergadering in het Patronaat. DE VORMINGSWEEK. Na weken lang door ons blad de aandacht te hebben getrokken op de Vormingsweek, staan we ineens aan het einde daarvan om eenige indruk ken weer te geven. Veel, zeer veel is er gedaan, veel moois gezegd tot de joDge menschen, veel gesjouwd door propagandisten, veel is er ook medegewerkt aan den kant der ou ders, der patroons, van den kant ook der vereenigingen, avondscholen enz., maar veel ook is er gebeden en geofferd door kinderen, zieken, kloosters en goede menschen, zoodat deze week tot een daverend succes is geworden. Eiken avond tegen de 100 pCt. opkomst en nog zooveel vrijwilligers, die in stille aandacht de boeiende Pater volgden. Daardoor zal er veel zielengeluk bewerkstelligd zijn, wat nu eenmaal niet onder woorden is te brengen. En daarin ligt wel het grootste succes wat op rekening komt van Gods genadewerking. Nu gaat deze Vormingsweek gesloten worden met een kerkelijke viering, waar ALLE deelnemers hun nieuwe leven3toewgding en idealisme gaan geven in het hernieuwen der Doop beloften. Een heerlijke apotheose van een heerlijhe mysterieweek. Katholieke Limburgsche middenstand. Naar men verneemt zal 15 Mei den dag van de Centrale Raadsvergade ring te Horst, in de St. Lambertus- kerk een plechtige Hoogmis worden opgedragen door hoofd-aalmoezenier K. Roncken, met assistentie van de weleerw. heeren Loonen adviseur van den Limburgschen middenstand en kapelaan Berden, adviseur van de Mlddenstandsvereeniging te Horst. Deze Hoogmis zal aanvangen om 9 30 uur. De vergadering vangt aan om 10.30 uur en wordt gehouden in de groote Concertzaal van Café de Sport aan het WiJhelminaplein. WANSSUM. Op 2 Mei a.s. is het 25 jaar geleden, dat de gemeente veldwachter J. van Hel voirt in dienst dezer gemeente trad. Het zal dezen humanen politieman op dezen dag zeker niet aan belangstelling ont breken en wij voegen onze gelukwen- schen bij de velen die hem dien dag zullen bereiken. Maandag j.l. bracht de Com missaris der Koningin in de provin cie Limburg een bezoek aan deze gemeente. Eerst begaf zijne Excel lentie zich naar de scholen waar hij door de kinderen hartelijk werd be groet. Daarna reed de hooge func tionaris naar het gemeentehuis, waar hij kennis maakte met de leden van den gemeenteraad en waar de gele genheid geboden werd vragen te stellen. Tenslotte begaf de Commissaris zich naar de haven waar de maga zijnen van Landbouwbelang bezich tigd werden. Op Zondag j.l. had alhier door de R. K. Kiesvereeniging de stem ming plaats voor de leden van den gemeenteraad. De uitslag was als volgt: P. J. van Els. H. Rutten. J. H. van Bracht. Th. Vissers. Jos. v. d. Sterren. GEBEDEN VOOR DE VREDE. Z. H. Exc. de Bisschop van Roer mond verzoekt in een schrijven, ge richt aan de Eerw. Geestelijkheid en Geloovigen van ons Bisdom, dat morgen zal worden voorgelezen, om gevolg te geven aan den wensch van Onze Heilige Vader de Paus, n.l. om gedurende de Meimaand toch veel te bidden tot ODze Moeder en „Konin gin van den Vrede". Laat alle geloovigen zooveel moge lijk het Meilof bijwonen. Laat alle gezinnen in de Meimaand gezamenlijk den Rozenkrans bidden tot deze intentie. Dat zal wel de schoonste hulde en de waardevolste bede zijn, die wij tot Maria kunnen richten. Laat vooral de moeders veel bidden met hun kleine kinderen en dat zg toch gerust met die kinderen gaan naar kerk of kapel om Maria met gebeden en bloemen te vereeren en aan te roepen. Laat ook de onderwijzers en onder wijzeressen in onze scholen hartelijk met hun kinderen bidden tot de Koningin van den vrede. Laat in alle parochies onder leiding van den herder der parochie een ge zamenlijk gebedsuur gehouden wor den, waarin alle kinderen, zooveel mogelijk met hun ouders, voor de versierde beeltenis van Maria met innigen aandrang bidden tot behoud van den vrede, en waarbij de klein sten hun eenvoudige bloemengave brengen aan Haar, die de KoniDgin is van de Mei. Het kan niet anders of onze lieve Moeder moet door dat gebed, van de kleinen, van de gezinnen, van de parochies getroffen worden en Wij deelen in het vrome vertrouwen van onzen Heiligen Vader, dat Maria ons ook nu, in deze verschikkelijke ver warring en spanning, toch nog helpen wil en Haar Kind, den „Vorst van den Vrede", zal smeeken om behoud van de arme wereld. Gaarne grijpen Wij deze gelegen heid ook aan om onze geloovigen te vragen en de geestelijkheid zal hen hierop nader wijzen toch mee te gaan in de gebeds-processie op de Kruisdagen, die in de maand Mei vallen. Zoowel door hun historische beteekenis als ook door hun inhoud zijn deze bedetochten zoo geschikt om alle met de H. Kerk te vereeni gen in gebed voor behoud van vrede en welzijn. Het zou zoo jammer zijn, als de deelneming aan deze bede tochten langzamerhand geringer zou worden, gelijk dat in de steden al het geval is. Laat ons nu, in deze tijden van groot en dreigend gevaar, dat aloude gebruik weer allemaal volgen. Geschaakt meisje verbleef in logement. Naar aanleiding van een oproep van den burgemeester van Weert tot opsporing, aanhouding en voor geleiding vau den 23-jarigen Ch. K., zonder vaste woon- of verblgfplaats, heeft de gemeentepolitie van Maas tricht bg controle in een logement aldaar dezen persoon aangehouden, alsook in hetzelfde logement de min derjarige 19-jarige M. B. van Budel. Ch. K. werd verdacht van schaking van dit meisje en is Woensdag met het meisje naar het politiebureau te Weert overgebracht. Het meisje is aan hare ouders teruggegeven. KATHOLIEKENDAG TE SITTARD. Op Pinkstermaandag 29 Mei a.s. zullen de Katholiek-georganiseer den van gansch Limburg weer samenkomen) om te getuigen van hun eenheid in streven en door die getuigenis weer nieuwe kracht bg te zetten aan hun werken en strijdeD. VERVANGING VAN MILITAIREN AAN DE GRENS. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden. De dienstplichtigen, die op het oogenblik niet in militairen dienst zijn, kunnen een rekest aan den minister van Defensie richten met met de verklaring, dat zg bereid zgn op te komen. In de laatste dagen zijn reeds tal rijke dergelijke rekesten binnen gekomen, maar verwacht mag wor den, dat nu er meer bekendheid wordt gegeven aan de mogelijkheid tot vrijwillige aanmelding, het aantal verzoeken'sterk zal toenemen. Schiet het aantal vrijwillige aan meldingen tekort, dan worden op geroepen werklooze dienstplichtigen van de 7 oudste lichtingen van hetzelfde wapen, gelijken rang en dezelfde opleiding als zij, die ver vangen moeten worden. Om de beschikking te krijgen over de namen der werklooze dienstplich tigen is men begonnen alle burge meesters te verzoeken de namen der werklooze dienstplichtigen in hun gemeente op bepaalde daartoe inge richte kaarten op te geven. Reeds zijn van vele kleinere gemeenten die gegevens binnen. De grootere gemeenten zenden ze bij gedeelten aan het departement van Defensie toe. Dc regeering heeft beslist, dat aan de gezinnen van de werkloozen, welke ter vervanging van militairen, die thans aan de grenzen zijn, in werkelijken dienst worden geroepen, de oude steun wordt doorbetaald. Over het algemeen zullen de mili tairen-inkomsten van den kostwinner niet in mindering van den steun worden gebracht. Voor onder-officie ren, die een vrg behoorlijk militair inkomen hebben, zal een deel daarvan in mindering worden gebracht op den steun aan hun gezin. Varkenspest geconstateerd. In de omgeving van Delft en Pgnacker is de gevreesde ziekte, de varxenspest, geconstateerd. In de gemeente Pgnacker zijn zeventig varkens door deze uiterst besmette lijke ziekte aangetast. Ter voorko ming van verdere uitbreiding der varkenspest zjjn deze dieren afge maakt. Nieuw Ziekenhuis te Helmond. De gemeenteraad van Helmond besloot tot het bouwen van een Ziekenhuis. Ook zal dit jaar de Ambachts school aldaar worden uitgebreid met een textiel dagcursus, wat voor de Helmondsche jeugd en uit de om geving belangrijk is. Arbeiders naar Duitschland. Naar men verneemt worden weder om tal van seizoenarbeiders om in Duitschland te worden te werk ge steld door de respectievelijke diens ten der arbeidsbemiddeling aangeno men. Alleen reeds uit de rayons der districtsarbeidsbeurzen te Breda, 's-Hertogenbosch, Roosendaal, en Bergen op Zoom en uit het district Zeeuwsch Vlaanderen zgn Donder- derdag een groep van omstreeks 250 arbeiders naar Duitschland vertrok ken om voornamelijk in den tuin bouw, voor fruit- en groenteteelt, waarvoor dit jaar vooral arbelds krachten worden gevraagd, te werk te worden gesteld. Verdubbeling motorrijtuigen belasting. De Eerste Kamer heeft Woensdag in een korte ochtendbijeenkomst het wetsontwerp tot verdubbeling van de motorrijtuigenbelasting op die auto's, welke door andere dan benzinemoto ren worden gedreven, zonder hoof delijke stemming aanvaard. Alleen de nationaal-socialisten vroegen aan- teekening, dat zij er tegen waren. Minister de Wilde zeide, aat het wetsontwerp alleen bedoeld was om de bestaande onbillijkheid weg te nemeD, dat de benzineauto's wel be lasting voor de trekkracht betalen en de Dieselauto's niet. Bestrijding van den Colorado kever. Het Tweede-Kamerlid Droesen heeft aan den minister van econo mische zaken de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat er onder de aardappeltelers onzekerheid heerscht omtrent het al of niet op leggen van de verplichting tot pre ventieve bespuitingen van alle aard- appelgewassen ten Zuiden van RijD, Lek en Nieuwe Maas, ter bestrijding van den colorado-kever Wil de minister mededeelen of naar zgn meening de bestaande wetgeving bevoegdheid geeft tot het opleggen van een zoo ruime verplichting Acht de minister het niet ge- wenscht, dat spoedig officieel bekend gemaakt wordt, welke maatregelen van overheidswege zullenjworden ge troffen tegen het colorado-kever- gevaar Is de minister ook van oordeel, dat de thans noodzakelijke bestrij ding van den colorado-kever, gezien de bedreiging van den export van tuinbouwproducten en aardappelen uit het heele land, veel meer een landsbelang is dan een belang van de eventueel tot bespuiting verplichte aardappeltelers Zoo ja, is de minister dan bereid zgn bevoegdheid ex art. 9 van de wet van den 27sten December 1934, hou dende bepalingen tot bestrijding van den colorado-kever, zoo te gebruiken, dat de kosten dier bespuitingen in dit geval geheel uit 's rijks kas wor den vergoed Op vluchtenden vreemdeling geschoten. Op het station te Amersfoort heeft zich Donderdagmorgen een geval voorgedaan, dat groote consternatie heeft gewekt. Een buitenlander, vermoedelijk uit Tsjecho-Slowahije afkomstig, zekere E. F. G., die door twee rijksveld wachters werd overgebracht van Rotterdam naar de Duitsche grens, wist bij het overstappen van den trein uit Utrecht in den trein naar Apeldoorn, te ontvluchten. Hij sprong op het perron en rende over het uit gestrekte emplacement van de spoor wegen in de richting van de wagen werkplaats. Toen een drietal schoten in de lucht niet het gewenschte resultaat opleverde, loste een der politieman nen een schot op den vluchteling, die aan het dijbeen getroffen werd. Nadat hem de eerste hulp was ver leend, is hij naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht. De N. S. B. We lezen in „De Avondpost": Hoe zgn de stemmen der N.S.B. over het land verdeeld Wij hebben dit eens uitgezocht. Ziehier onze provincies in volgorde van hun N.S.B.-aandeel. Het spreekt van zelf, dat voor deze volgorde het percentage beslissend is en niet het absolute stemmen-cijfer Stemmen Perc. 1. Drente 8.612 8.24 2. Limburg 12.637 5.29 3. Noord-Holland 45.053 5.11 4. Groningen 8.816 4.32 5. Gelderland 16 346 3 85 6. Overijsel 10.318 3.85 7. Zuid-Holland 39.643 3.81 8. Utrecht 8.423 3.67 9. Zeeland 2.687 2.17 10. Noord-Brabant 6.556 1.52 11. Friesland 3.781 1.34 Deze laatste provincie, Friesland, is de eenige, waar geen enkele nat. socialist in de Staten zit. Drente staat van begin af, dat de N.S.B. werd opgericht, verreweg bovenaan. Vele Drentsche boeren laten zich nog altgd vangen door s vogelaars gefluit. Opmerkelijk is de hooge plaats van het Roomsche Limburg: hier is katholieke afval in het spel. Neen, dan slaat Noord-Brabant een veel beter figuur. Noord-Holland staat onder deu druk van het hooge Am- sterdamsche cgfer (24.768), dat scherp afsteekt b.v. tegen Rotterdam (9641). Intusschen moet ter eere van Limburg worden gezegd, dat deze provincie het sterkst van alle sinds 1935 is teruggeloopen, namelijk met 6.40 pet.; dan volgeD Utrecht met 5.83, Zuid-Holland met 4.99, Noord- Holland met 4 51. Intusschen in het heele land is de afval aan den gang. Blg've dit zoo Ontzettend ongeluk op onbewaakten overweg. Een ontzettend ongeluk is Donder dag gebeurd op den onbewaakten overweg in den Waalbandgk te Waar denburg. Drie kinderen zijn daar door den trein uit Zaltbommel gegrepen en op slag gedood. Om half twaalf passeerde een trein uit Den Bosch in de richting Utrecht Een landbouwer zag plotseling, dat drie kinderen den overweg oversta ken, juist toen de trein naderde. Een ongeluk was onvermijdelijk. De kin deren: de vijf jarige Klaas vanOort. zijn vier-jarig broertje Aart en het acht-jarige nichtje Griet van Oort werden door den trein gegrepen en onmiddellijk gedood. De slachtoffer tjes zijn de kinderen van de land bouwers van Oort, die in de onmid dellijke nabijheid van den overweg wonen. De burgemeester van Waardenburg heeft reeds meermalen de spoor wegen op de gevaarlijke situatie ter plaatse gewezen. In twee jaar tijds zijn hier reeds zes ongelukken ge beurd. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 20 tot 27 April GEBOREN Huberta H. E. Arts, Gasstraat Maria H. van Well, Ysselsteyn Hendrina A. M. Jeurissen, Krulsstr. Lamberdina M. J. Vollebergh, Bontekoestraat Maria Fr. T. Bonants, Oo3trum Wilhelmus J. M. Gooren, Boschhuizen Jan J. M. Emonts, Merselo Wilhelmus H. J. Derckx, Castenray Maria S. A. Rutten, Heide GEHUWD Hendrik Voestermans. 58 jaren, tuinier te Horst en Gertruda Ewals 64 jaren te Venray. Willem H. Smeets, 34 jaar, landb. cn Helena van Asten, 26 jaren, bei den te Venray. Martinus Dinghs, 30 jaar, landb. enjacoba v.d. Beuken, 31 jaren, bei den te Venray. Peter Vermeulen, 22 jaren, fabr. arb. en Maria Sijbers, 22 jaren, bei den te Venray. ONDERTROUWD Peter Jenniskens, 27 j. landbouwer te Maashees en Huberta Eibers, 24 j. te Venray. Peter Claessens, 24 j. monteur en Cornelia Cremers, 24 j. te Venray. Jan Schuttelaar, 28 j. kruidenier te Gouda en Wilhelmina Goumans, 24 j. te Venray. Karei Queis, 25 j. gem.-veldw. te Beesel-Reuver en Gertruda Custers, 25 j. te Venray. OVERLEDEN: Martinus Beerkens, 4 j. Langstr. 1 patiënt St. Servatias en St. Anna Kerkelijke Diensten» PAROCHIE-ACTIE: meer eer bied en liefde voor Christus Eucharistlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Linssen. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor allen die de Vormingsweek mee maakten. Gelieve de plaatsen in het middenschip voor hen vrg te lateD, de Hoogmis wordt opgedragen voor de vrouw van Piet Pouwels, na de Hoogmis vergadering Apostolaat des Gebeds, 2 uur Kïnderlof, 3 uur sluiting der Vormingsweek met her nieuwing der Doopbeloften. 2 uur kleine Congregatie, 6 uur Lof met opening van den Meimaand. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur Ieesmis voor de Wed. Gooren. half 8 en 8 uur Ieesmis, 7 uur Lof, DINSDAG half 7 en 7 uur Ieesmis, half 8 best. jaarg. voor Ant. Voesten en zijne echtgenoote Carolina van Eeckhout, 8 uur jaarg. 2e klas voor Johanna Antoinette Jetten. WOENSDAG half 7 Ieesmis voor de vrouw van Piet Pouwels, 7 uur Ieesmis voor de Wed. Gooren, half 8 Ieesmis voor de vrouw van Albert Goemans, 8 uur jaarg. 2e klas voor Maria Goumans. DONDERDAG half 7 Ieesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, 7.15 Sacraments mis en generale H. Communie voor de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Martinus Cornelissen en Antoinette Wijnhoven, 8 tot 9 uur H. Uur, 9 tot 6 uur H. Wake. VRIJDAG eerste Vrijdag der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus, 7 uur Ieesmis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk Stevens-van Dgck, half 8 best. jaarg. voor Elisabeth Reinders, Mart. Reinders en echtge noote, Hendrina Heiligers en over leden kinderen, 8 uur gest. Ieesmis ter eere van het H. Hart van Jezus, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur Ieesmis voor Mathgs Litjens, echtgenoote en overleden kinderen, half 8 Ieesmis ter eere van O. L. Vrouw, 8 uur jaarg. voor J. Joehgms, 7 uur Lof. P. S. De Parochianen worden vriendelijk verzocht om bloemen voor O. L. Vrouw van de Mei. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. Emonds, H. van Ooyen, H. Wij- nands, J. Poels, H. Slits, P. Slits, F. Ingepas, Th. Verstegen, M. Jans sen. K. J. V. Zondag half 8 volksdansen voor alle K.J.V.-ers. Donderdag 8 uur leidstersverg. K. J. N. Zondag: half 11 Oda- Lidwina en Ehsabethgroep. 3 uur Mar. Phillop- petto- Rosa v. Lima en Theresia- groep. Donderdag half 7 kringvergadering K.J.M.-leidsters. Patronaats-Agenda. Zondag 7 u. H. Mis met algem. H. Communie voor allen, die aan de Vormingsweek hebben deelgenomen. Deze nemen zooveel mogelijk plaats in het middenschip, dat daarvoor wordt vrij gehouden. half 7—half 10 Patronaat. 7—half 8 groepraad. Dinsdag wegens vergevorderd sei- zoeD geen Goudpluvier. Binnen niet al te langen tijd zal n0g als sluiting een film gegeven worden. Jonge Wacht. Maandag 78 aspirantengroep A. Dinsdag 78 Bonifaciusgroep. Woensdag 7—8 Gerardusgroep 7—8 asp. groep B. Wijzigingen voorbehouden, worden tijdig bekend gemaakt door de G.L. Jonge Werkman. Zondag, dag van installatie bij ge legenheid van de plechtige sluiting der Vormingsweek. Daar zijn we allen, aspiranten en reeds geïnstal- leerden, in uniform (groenshirt) aan wezig, alsook onder ket Lof. De komende week geen groep. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrijdags kwart over 4. Congregatie. 2 uur kleine Congregatie. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 3de Zondag na Paschen, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers en om 5 30 Lof. MAANDAG, 5.30 opening van de Meimaand, Lof met oefening v,d. Meimaand. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 Lof en oefe ning v.d. Meimaand. DONDERDAG om 7.30 gez. H. Mis. VRUDAG, 1ste Vrijdag der maand, toegewijd aan de vereering v. Jezus H. Hart. Om 7.30 gez. H. Mis met Litanie van het H. Hart. In de week is de oefening ter eere van Maria 's avonds om 5.30 uur. Bloemen voor de Meimaandversie ring worden dankbaar aanvaard. Vanaf heden gelegenheid om aan het klooster de jaarlgksche bijdrage te betalen voor de stoelen. Op de weekdagen zgn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur voor Johannes Wijnhoven. Maandag om 615 voor Wilhelmina Schaeffers-Koopmans als lid van 't Koordje, 7 uur voor Johannes Wage- mans en Maria Gerrits. Dinsdag om 6.15 voor Wilhelmina Schaeffers-Koopmans als lid van 't Koordje, om 7 uur voor Bernadina Wismans. Woensdag om 6.15 voor Wilhelmina Schaeffers-Koopmans als lid van 't Koordje, om 7 uur voor Antonia Jenneskens en overl. fam. Donderdag om 7 uur voor Frans KappeL Vrijdag om 6.15 tot zekere intentie, om 7 uur voor Bernardina Wismans Zaterdag om 7 uur voor Fr. Kappel DERDE ORDE. ZONDAG vergadering der Derde Orde. Plechtigheid der professie van de novicen die vorig jaar zijn inge kleed, en vernieuwing der professie van de oude leden, waaraan een volle aflaat is verbonden. Om half 10 de H. Mis welke zal worden opgedragen voor hen, die geprofest worden. Daarna vergadering der mannen. Om half drie voor de vrouwen. Zij, die geprofest worden nemen plaats op eerste rijen gereserveerde stoelen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om half 3 novi- ciaatsonderricht afdeling jongens. GENADEKAPEL OOSTRUM. Zondag de H.H. Missen om 7 uur en half 10; 3 uur Lof met rozen hoedje, tegelijk opening van de Mei maandviering, Maandag half 8 uitdeelen der H. Communie; 8 uur plechtige H. Mis voor het huwelijkspaar Peeters Janssen. Dinsdag half 8 H. Mis voor de huwelijksparen v.d. Brandt—Wegs en Weijs—Litjens. Woensdag half 8 best. gez. H. Mis 2de kl. voor de overl. fam. v.d. Brandt Weijs en Weijs-Litjens. Donderdag half 8 H. Mis voor de parochie; half 8 tot haif 9 H. Uur. Vrgdag, eerste Vrijdag der maand, half 8 plechtige H. Mi3 t.e.v.h. H. Hart tot intentie der gevers. A.s. Zondag in beide H.H. Missen collecte voor de Voortplanting. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 2 timmerlieden 2 schildersknechten 2 burgerdienstmeisjes v. Venray Boerenjongen bij boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. Nog eenige meisjes voor Corsetten. fabriek. 1 kappersleerling Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 jongen 14 15 j. v. boerenwerk 2 burgerdienstmeiden voor Venlo BIEDEN ZICH AAN 1 meisje 15 jaaf v. boerendienst 1 bnrgerdienstmeisje 19 jaar 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien 2 Electriciens. Huishoudster bij R.K. Geestelijke. 1 burgerdienst meid 24 jaar tegen 1 Mei. 2 burgerdienstmeisjes 15 en 16 jaar 1 burgermeisje 14 jaar 1 huisnaaister 1 leerlingverwarmingsmonteur 1 jaar aan het vak DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 BenC-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. Ondertrouwd en Huwelijksinzegening Dinsdag 23 Mei 10 uur in de parochie kerk van St. Petrus Banden, Venray. Gouda, Markt 24. Venray, Kerkpad 3. Wegens huwelijk zijn aanst. Dinsdag onze Jos. Hendrikx Zn. Schoenhandel Grootestraat - Maasheescheweg

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2