Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY" boter De verkiezingen. Onze grens ver dediging. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 29 April 1939 Zestigste Jaargang No 17 PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon SI Giro 130652 Abonnementsprijs per kwartaal: voor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct is zeer fijne boter De verkiezingen van de Prov. Staten zijn weer achter den rug, welke verkiezingen we hoofdza kelijk willen beschouwen als een wapenschouw, een krachtmeting van de katholieken ten [opzichte van andere partijen. En dan kan men al aanstonds vertellen, dat de katholieken zich goed hebben verdedigd en aanmerkelijke winst geboekt, zoodat zij zelfs 3 van de 5 N.S.B. zetels hebben kun nen veroveren. Al kunnen wij dan ook over den uitslag in z'n ge heel tevreden zijn, toch moeten we het betreuren, dat hier in Venray nog 22 stemmen meer op de N.S.B. zijn uitgebracht dan bij de vorige verkiezingen, zulks ten koste echter van deS.D.A.P. Dat dit ten koste van de S.D A.P. is gebeurd, kunnen we met zekerheid aan nemen, daar deze partij hier met 34 siemmen ach teruit is gegaan en alle stemmen op beide partijen hoofdzakelijk afkomstig zijn van katholieke kiezers, die uit onwetendheid 't verschil tusschen beide partijen niet zien. 't Zijn gewoonlijk van die on tevreden elementen, die de R. K. Staatspartij in hun ónwetendheid van alles de schuld willen geven en hun kortzichtige daad niet be seffen. Zij beseffen blijkbaar ook niet de onverantwoordelijkheid van hun daad en de verraderrol die zij ais katholiek vervullen. Dit geldt nog des te meer voor de verschillende plaatselijke N.S.B colporteurs, die door hun „in be langrijke mate steunen" naar 't woord der Nederlandsche Bis schoppen en bij volharding van hun heillooze taak, het recht op het ontvangen van de H. Sacra menten hebben verbeurd. Moge zij spoedig tot 't besef komen van hun on-katholiek en on-Nederlandsch streven en zich als Venraysche burgers, ook Venraysch gedragen, dit is „trouw aan Kerk en Staat". Aan propagandisten en allen, die aan het succes der katholieken hebben medegewerkt, brengen wij gaarne een oprecht woord van dank. Tenslotte brengen wij nog in herinnering en verheugen wij er ons over, dat Venray weer twee afgevaardigden in de Provinciale Staten heeft, waarvan het sinds het verscheiden van wijlen Jan Poets z.g. verstoken is geweest. Nederland Iaat zich niet overrompelen. Sinds de geladen September dagen 1938 hangt de publieke meening met een alleszins be grijpelijke interesse aan deze, zich repeteerende vraag: hoe is 't gesteld met de verdediging van de Nederlandsche grenzen? Voor een juiste formuleering van het antwoord, kan men deze populaire vraag ook aldus stellen: Is de grensverdediging zoodanig georganiseerd, dat een plotselinge overrompeling, van welke zijde ook, onmogelijk moet worden geacht We behoeven met 't antwoord hierop niet te dralen; het luidt volkomen ja. Een duidelijk, onverzwakt en volmondig ja. Deze positieve verklaring steunt niet op een theoretische strate gische /erkenning van achter de redactietafel, doch vindt haar kracht en beteekenis in de prac- tische feiten, waarvan de Neder landsche pers zich dezer dagen persoonlijk op de hoogte kon stellen. Op uitnoodiging van den chef van den generalen staf, zijn een aantal persmenschen in de gelegenheid geweest onder mi- litajr deskundige leiding deel te nemen aan een driedaagsche excursie langs de versterkingen van land- en zeegrenzen. De bezichtiging der militaire versterkingen en van de verder genomen maatregelen, gaf een bevestiging van de verklaring van den minister-president, dat ons land naar alle zijden zijn zelf standigheid en neutraliteit zal weten te verdedigen.. De Nederlandsche legerleiding heeft aan deze, in dit zoo gewich tige uur der Europeesche ge schiedenis afgelegde verklaring, de meest practSbhe realisatie gegeven. Het besef, dat we een regeering hebben die zich ten volle van haar hooge verantwoordelijkheid bewust is, aangevuld door de wetenschap, dat het Nederland sche defensie-apparaat in staat is om een overrompelingsmanoeu vre met succes te kunnen afslaan zal er ongetwijfeld toe bijdragen om het moreel en het gezonde nationale zelfstandigheidsgevoel van het Nederlandsche volk in belangrijke mate te versterken. Dit te benadrukken in dagen van onrust en onzekerheid, zal ook een grootere vastheid geven aan het willen en handelen van ons volk in al zijn lagen. In den meer beperkten karak tertrek van den gemiddelden Nederlander treedt o.a. deze ty pisch Hollandsche eigenschap of eigenaardigheid, naar voren, dat hij permanent gereed staat met critiek op vrijwel alles wat zich ook ongevraagd, aan hetoordeei der openbaarheid prijs geeft. Wil men hiervoor een verklaring zoeken, dan zou deze typische karaktertrek in diepste wezer. wellicht zijn terug te brengen tot het tweegevecht, waarin de Ne derlander aanhoudend met zich zelf gewikkeld is. Ten opzichte van militaire aan gelegenheden legt onze doorsnee vaderlander een critiek aan den dag, die meestal gemengd is met goedmoedigen spot. Iedereen zou daar in eigen kring een bonte bloemlezing van kunnen samenstellen. Buitenlanders hebben daar nog een schepje boven op gedaan, waarvan de National Zeitung dezer dagen nog een hinderlijk „voorbeeld" gaf met een door zichtig verhaal over den Lim- burgschen grenssoldaat, die met zijn defect machinegeweer de grens zou hebben overschreden, om aan een Duitsch soldaat te vragen, hoe hij zoo'n schietwa pen weer moest herstellen. Dergelijke en andere naïviteiten zouden onder normale omstan- standigheden met een glimlach ontvangen kunnen worden. De tijden zijn echter van zulk een bloedigen ernst, dat het be slist als ongepast moet worden geacht, thans goedkoope spot ternijen en valsche suggesties te debiteeren. Wij zijn God zij dank geen militaire natie en ook geen po litiestaat. Onze krachten en ver mogens liggen op een ander terrein. Maar de Nederlandsche soldaat is waarachtig geen on volwaardig militair, hij is ook een niet minder goed soldaat. De Nederlandsche soldaat wordt geboren uit een vrij volk, een volk dat sinds eeuwen met ter daad bewezen heeft, dat het een viij en onafhankelijk volk wil zijn en blijven en voor het be houd daarvan alles over heeft. Karakteriseerend voor zijn drang naar zelfbehoud en vrijheid is 't historische gezegde „beter verdronken land, dan verloren land". In dit typische nationale spreek woord ligt verankerd de vaste wil van een gansch volk, van 'n geheele natie, om zichzelf te zijn en zichzelf te blijven. Van uit de jaren 1914—1918 is de al te vaak herhaalde sug gestie gewekt, als zou de Neder landsche bodem door 'n vreemde mogendheid binnen 24 uur zijn te bezetten. Wie in deze ernstige dagen deze absoluut onbewezen suggestie aanvaardt, is slacht offer van misleiding en opgelegde minderwaardigheid. De pers heeft er zich zelf van kunnen overtuigen, dat de Ne derlandsche legerleiding naar alle zijden verdedigingsorganen heeft geschapen, waarvan op zichzelf reeds een groote preventieve kracht uitgaat. Zoowel langs de geheete kust als langs de oost- en zuidgrens zijn met grooten spoed uitge breide versterkingen aangebracht, die nog een semi-permanent ka rakter hebben, doch in de naaste toekomst tot vaste verdedigings stellingen zullen worden omge bouwd. Men moet respect hebben voor alle deelen van de grensbataljons, die in de Paaschdagen met groote inspanning hebben ge werkt aan de versterking van onze grenzen. Zooals bekend, had dei regee- ring reeds op 't eind van het vorig jaar aankondiging gedaan van haar voornemen inzake de grensversterking. Natuurlijk dacht ze daarbij aan een rustige ont wikkeling van ons defensie apparaat. De internationale span ningen namen echter in de Goede Week zulk een ernstigen omvang aan, dat de regeering zich ver plicht zag tot een snel en bewust handelen. De dienstplichtigen, ingedeeld bij de grensbataljons en de kust verdediging, werden opgeroepen. In enkele dagen tijds werden langs alle zijden aan de Neder landsche grens versterkingen aangebracht. Er is door de op- geroepenen in de eerste dagen dag en nacht gearbeid, meestal onder moeilijke omstandigheden. Maar er is met ernst en groot plichtsbesef gewerkt. Een commandant op een be langrijken strategischen post achter een van onze waterlinies, vertelde, dat het meerendeel der manschappen na een onafgebro ken diensttijd van 24 uur zich vrijwillig beschikbaar stelden voor pionnierswerk, dat voor een bepaalden dag gereed moest zijn Men deed het moeilijke werk met opgewektheid. Het was ook bij die gelegenheid, dat men vernam, dat de Limburgsche jongens zich soldaten toonen met bijzondere kwaliteiten, plichtsbewuste, prettige kerels, soldaten, waarop het leger fier kan gaan. Zij verstaan de kunst tusschen militairen en burgerbevolking een prettige sfeer te scheppen, die zeer ten goede komt aan den geheelen arbeid van onze defensie. Men onderschatte dit niet, want de goede geest onder militairen en burgers is een eerste vereisch- te voor de regelmatige en effec tieve ontwikkeling van onze grensverdediging. DE WERELD WACHT IN SPANNING. VOORBEREID OP ALLES! Terwgl wg thans onze beschouwing gaan schrijven over den internatio nalen politieken toestand verkeeren wij in de moeilijke positie, dat heel de wereld nog in afwachting is van de groote rede van Hitier als ant woord op de voorstellen van Presi dent Roosevelt. Van dat antwoord hangt ontzaglijk veel af en het kon wel eens beslis send zijn voor de ontwikkeling van den toestand over een lange periode. In afwachting van de beslissingen van Hitier zijn de partijen aan de eene zjjde de dictatoren, aan de an dere zgde de z.g. cordon- of omsin- gelings-mogendheden in koorts- achtigen haast bezig geweest, hun stellingen te verbeteren, in eigenlij ken en figuurlijken zin. Immers, niet alleen zijn beide par tijen min of meer in 't geheim voortgegaan met het versterken van hun militair apparaat, maar ook de diplomatie heeft al weken laDg on der 'n ware hoogspanning gewerkt. Aanvankelijk boekte Engeland in dezen diplomatieken wedstrijd onge twijfeld de grootste successen. Toen men algemeen vreesde voor een greep tegen Polen, sloot Engeland met dit land een accoord omtrent wederzijdschen steun met alle be schikbare krachten, wanneer een van beide staten zou worden aangeval len. Engeland heeft daarna dit „halt- dictatoren-front" verder uitgebouwd o.a, met Roemenië, terwijl 't verder verplichtingen van bijstand op zich nam tegenover Griekenland. Met Rusland en Turkije worden te dezer zake nog onderhandelingen gevoerd. De as-mogendheden hebben intus- schen ook niet stil gezeten. In het hartje van Europa en op den Balkan hebben zij een diploma' tiek tegenoffensief geopend tegen de Britsche anti-agressie-politiek en niet zonder succes. Een succes behaalde Italië door Albanië onder zijn hoede te nemen. Dat is een strategisch, maar ook 'n diplomatiek succes, omdat hierdoor Joego-Slavië zoodarjig onder Itali- aansch-Duitschen druk kwam, dat het zich noodgedwongen afwendde van 't Westen en zijn ;heil zocht althans voorloopig bij de as-mo- gendheden. Duitschland behaalde een succes op Roemenië, terwijl Hongarije vol komen in de aspolitiek werd inge schakeld. Wanneer we al die revolutionnaire veranderingen in de onderlinge ver houding der staten waarnemen, dan denken we onwillekeurig aan het nu finaal verscheurde domme vredes verdrag van Versailles. Een van de grootste domheden was het verscheuren van Oostenrijk Hongarije op doordrijven van de vrijmetselaars Wilson en Clemen- ceau. Men wilde in Centraal Europa een krans van Staten vormen als een bolwerk tegen Duitschland, wan neer dat nog eens ooit tot macht kwam. Daarvoor diende de misbakselstaat Tsjecho-Slowakije en ook Servië en Roemenië, die met groote stukken van de voormalige Donau-monarchie werden uitgebreid. Wat is er nu nog van dat cordon overgebleven Oostenrijk is bij Duitschland inge lijfd, Hongarije danst naar de pijpen van Hitier, Tsjecho-Slowakije is goeddeels door Duitschland inge palmd en de rest daarvan is een dienaar van het Derde Rijk. Joego- Slavië is niet meer een vazal van het Westen, maar staat aan de zijde van de as-mogendheden, terwijl ook Roemenië in een positie is gekomen, dat het Westen er waarschijnlijk niets meer van te verwachten heefc. Dat komt mede hierdoor, dat bij onwilligheid van Roemenië, om zich naar den wensch van Duitschland te voegen, Hongarije op dit land wordt losgelaten, dat hier een stuk van zijn oud gebied heeft te heroveren. Zoodoende kunnen Roemenië eD Joego-Slavië niet meer de rol ver vullen, die het WesteD hun had toe gedacht. Volkomen terecht concludeert de Volkskrant dan ook aldus Hadden de geallieerden de dubbele Donau-monarchie in wezen gelaten ter bescherming van het Europeesche evenwicht, dan zou Duitschland op het oogenblik niet op bedenkelijke wijze vergroot zijn en had Italië zich niet op den Balkan genesteld. De verwachting van de Franscheen Engelsche staatslieden zijn falikant uitgekomen, en indien Londen en Parijs zich thans tot het uiterste moeten inspannen ten einde verdere machtsuitbreiding van Duitschland en Italië den pas af te snijden, dan hebben zij dat te wijten aan de domme wraakzucht van een Clemen- ceau vooral. Zeker, de Führer en de Duce zijn voor de rust en de veiligheid van Europa gevaarlijke heeren, maar de politiek van de overwinnaars in den wereldoorlog heeft die heeren ge vaarlijk gemaakt, indien ze hen niet in het leven heeft geroepen. Zoo is het inderdaad. En nu kan het Westen wel zweren brj den „status quo" brj het handhaven van den huidigen toestand, waarbij het bezit wat het wenscht, daarmee zal men bij de groeiende volken van centraal eD Oost-Europa niet k'aar komen. Frankrijk en Enge'and getroosten zich thans enorme offers, om door een geweldige machtsontplooiing den vrede en daardoor hun bezit veilig te stellen. Met alle middelen tracht men de as-mogendheden duidelijk te maken, dat zij bij een eventueelen oorlog hun hoofd te pletter zullen loopen tegen 'n overmacht. Als zoo danig moet men ook de dreiging van Engeland zien met de invoering van den algemeenen dienstplicht en naar het heet had de terugkeer van den Engelschen ambassadeur deze week naar Berlijn in hoofdzaak de bedoeling, om Hitier duidelijk te maken, dat Engeland het nu heusch ernstig meent met zijn bedreiging, om geweld tegenover geweld te plaatsen, wanneer Duitschland een nieuwen aanval zou doen opeenigen staat. Zoo staan de stukken op het poli tieke schaakbord, terwijl de wereld in angstige spanning toeziet, welken zet Hitier heden (Vrijdag) zal doen. Zal Hitier de voorstellen van Roosevelt naar hun wezen onvoor waardelijk verwerpen zonder tegen voorstellen te doen, waarover met redelijke kans op succes te onder handelen valt Dat zou direct of in de naaste toekomst oorlog beteekenen. Zal Hitier de door Roosevelt voorgestelde procedure omkeeren en zal hij eerst eischenkoloniën, lebensraum, grond stoffen, export, om daarna te garan deeren, dat h\j geen enkelen ataat zal aanvallen Dan staat het Westen weer voor de vertrouwensvraagwat is uw garantie waard? Zoo draaien we in een cirkeltje rond en toch: wil men nog den dreigenden oorlog voorkomen, dan zal men over veel gevoeligheden heen moeten stappen en zal men begrip moeten toonen voor de werkelijke levensbelangen van Duitschland en Italië en voor hun gerechtvaardigde verlangens. Alleen met militaire macht van weerszijden is op den duur de groote ramp niet van Europa af te wenden, want ook zonder oor log gaan de volkeren ten gronde aan den huldigen toestand, waarin de bewapenings-moloch alles ver slindt en niets meer rest, om de volkskracht op peil te houden. In Frankrijk zijn reeds maatrege len genomen, die van de bevolking boven de gewone lasten nog 17 mil liard franc eischen. In Engeland is een begrooting ingediend, waarbij 630 millioen pond voor de defensie wordt geëischt Als dat alles toch eens kon be steed worden voor werken des vredes Dc Britsche legersterkte. Naar schatting zal Engeland, na de invoering van den dienstplicht, zelfs in de -door Chamberlain aan- gekondigden vorm, beschikken over een militaire macht van meer dan een millioen man. Hierbij zijn niet gerekend de Engelsche troepen in Britsch-Indië en Burma. Vernomen wordt, dat de, in ver band met de invoering van den dienst plicht noodige toebereidselen reeds zoover gereed zijn, dat binnen 'n paar dagen na aanvaarding van de wet door het parlement, de eerste contingenten recruten kunnen wor den opgeroepen. Oorlogsbrood. Wanneer we een opschrift als dit lezen, xn een tijd van internationale spanning, is het zaak, om onze ge roemde nuchterheid haar taak te laten doen. Wij moeten het in onze Overheid prijzen, dat zij alle maat regelen neemt, om op onverhoopte gevallen en toestanden voorbereid te zijn. Zoo hebben wij onze grens- en kustbewaking ingesteld. Beteekent dat, dat er voor ons oorlogsgevaar aanwezig is Absoluut nietDie beveiliging is een waarborg, dat de mobilisatie, wanneer die b.v. door een oorlog ergens in Europa noodig zou worden, ongestoord kan ver- loopen. Zoo heeft de Regeering, ook weer uit voorzorg, een geheel distributie apparaat gereed, om het in werking te kunnen stellen, wanneer dat noodig mocht worden. In denzelfden geest moeten we nu het bericht zien, dat er proeven worden genomen met brood voor oorlogstijd. Het betreffende bericht luidt aldus Naar de N.R.C. verneemt worden op het oogenblik in Den Haag proeven genomen met brood bestemd voor oorlogstijd, dat aan een aantal personeD, die zich daartoe bereid hebben verklaard, ter keuring is toe gezonden. Het brood is vervaardigd uit tarwe, rogge en aardappelmeel. Aan het eind van de proef zullen zij, die er aan hebben deelgenomen, hun bevindingen in rapporten neer leggen. BataviaAmsterdam ir vier dagen. De gezagvoerder Kooper, die Dins dagmiddag om vjjf uur met het Indië-vliegtuig „Buizerd" op Schiphol landde, heeft op deze reis een bij zondere prestatie verricht. Zooals bekend, heeft de „Buizerd" Zaterdag ochtend van Batavia den terugtocht aanvaard en in Rangoon passagiers en post van de gestrande „Nandoe" overgenomen. Hoewel dus twee dagen later vertrokken, is Kooper er toch in geslaagd het toestel op vrijwel hetzelfde tgdstip op Schiphol neer te zetten, als waarop de „Nandoe" zou zjjn gearriveerd, indien de machine geen pech had gehad. Nieuw Spoorboekje. Op 15 Mei begint de zomerdienst- regeling der Ned. Spoorwegen. Op het middennet wordt dan een half- uursdienst ingevoerd, waardoor de aansluitingen belangrijk zullen wor den verbeterd. Het Spoorboekje keert weer naar zgn ouden toestand terug; de gids voor de buslijnen komt te vervallen en daardoor komt de prgs van 40 op 25 cent. Dc Wieringermeer. Dit jaar zullen in de Wieringer meer 48 boerderijen worden verpacht met een totale oppervlakte van 1600 H.A. Verpacht is reeds een oppervlakte van 11.750 H.A. In 1940 is dan nog 2500 H.A. te verpachten en dan is het nieuwe land .uitverkocht". Dalend sterftecijfer. Blijkens de statistiek bedroeg het aantal overledenen per 1000 inwoners in 1937 8.8. Het blijft de laatste jaren vrijwel constant, maar was vroeger veel on gunstiger. Van 18401849 was het b.v. circa 26, in 1840 bedroeg het 18, in 1920 11, in 1934 8. De sterfte neemt dus flink af, wat vooral is toe te schrijven aan de sterk dalende zuigelingensterfte onder den invloed van de toegenomen gezond heidszorg. De grootste sterfte valt nog steeds in het eerste levensjaar, en in den ouderdom. Eerstgenoemde neemt ech ter steeds af, terwijl die ouderdoms- sterfte langzaam maar zeker steeds naar een hoogere leeftijdsklasse op schuift. De zuigelingensterfte bereikte in 1937 een minimum en wel 3.81 per 100 levend geborenen; en zelfs in de gemeenten met meer dan 100.000 in- 2.95. De zuigelingensterfte i3 het hoogst in Januari, Februari en Maart tengevolge van de ziekten der adem halingsorganen, het laagst in Augus tus. VENRAY, 29 April 1939 BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ingevolge artikel 41 van het Reglement op de Waterlos singen in Limburg ter openbare kennis, dat zgn ingekomen verzoeken tot het hebben van voorwerpen en werken in de op legger A der wa terlossingen dezer gemeente voorko mende waterlossingen van P. Cre- mers, Overloon A 169 en 376 anderen. (De volledige publicatie, vermeldende alle aanvragen, hangt in het publi catiekastje en ligt ter gemeente secretarie ter inzage). De zitting tot het houden van in- formatiën de commodo et incommo- do, waarbij aan belanghebbenden gelegenheid wordt gegeven tot het inbrengen van bezwaren, zal worden gehouden ten Gemeentehuize op Vrgdag 12 Mei 1939, des voormid dags 11 uur. Venray, 24 April 1939. Burgemeester enWethouders van Venray, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter voldoening aan het bepaalde bg artikel 18, 2e lid, juncto artikel 16 der Drankwet, Stbl. 1931, no. 476, ter openbare kennis, dat op 25 April j.I. ls inge komen een verzoek van Johannes Martinus Kusters, landbouwer, wo nende te Venray, Leunen K 68, waar uit blgkt, dat hij volhardt bg zgn op 6 Mei 1932 ingediend verzoek om eene volledige vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de beneden voorkamer van het perceel Leunen K 68, op welk verzoek toen echter afwgzend moest worden beschikt, uitsluitend op grond, dat het wettelijk maximum aantal vergunningen voor Venray was bereikt. Binnen twee weken na de dagtee- kening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen der vergunning schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Weihouders indie nen. Venray 26 April 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN Wereldcircus Strassburger komt 1 en 2 Mei naar Venray. Het is reeds eenige jaren geleden, dat het Circus Strassburger Neder land bezocht en zijn tournee, na een zeer gunstige winterspeeltijd in Bel gië te hebben doorgemaakt, met Paschen te Tilburg onder het jach ten der sneeuwbuien begon. Het is thans reeds de vierdemaal, dat het internationale wereldcircus Strassburger ons land voor znn zomertournee heeft uitgekozen; voor 't eerst in 1928, daarna in 1936 en 1937, waarop een triomf tocht volgde van twee jaar door de Scandinavische landen. Meer dan eenmaal bezocht de Koning van Zweden met zgn familieleden hei circus en uitte na afloop der voorstelling zgn bgzondere tevredenheid over het programma. Circus Strassburger is dan ook sedert het laatste bezoek aan ons land in elk opzicht met rassche schreden vooruitgegaan. Het wagen park is zeer uitgebreid en in den winter is hard gewerkt, om alles voor de ditmaal zeer groote tournee door Nederland, die meer dan 50 steden zal omvatten, gereed te ma ken. Het geheel ziet er dan ook zooals we dit bg Strassburger ge wend zijn bgzonder verzorgd uit. Alle wagens zijn natuurlgk frisch opgeverfd, met groote letters prgkt de naam Strassburger op 't materiaal. Het spreekt vanzelf, dat het dieren- materiaal ook zeer is uitgebreid; Strassburger's paardendressuren ge-

Peel en Maas | 1939 | | pagina 1