Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten Advertentiën. A. Verheggen hartelijk vaarwel. Dankbetuiging. Paarelenverzeker. Landbouwbond stieren BIEDT ZICH AAN flinke Jongen nefle Dienstbode GEVRAAGD slagersleerling GEVRAAGD net Dagmeisje Zélf Uw wollen dekens wasschen Persil en koud-water-kraan. En een poosje later zegt U Zélf gedaan is bést gedaan. Want dè.n ziet U, dat Uw deken Weer een échte deken is Net als nieuw, zoo lekker wollig, Zacht en soepel, héérlijk frisch. Clinge Doorenbos. diensten en moeten, als de nood dat eischt, zich offeren. Als zs daarby komen te vallen, worden ze bedankt en geëerd, maar ze krijgen geen geldelijke vergoeding, zelfs geen vergoeding van reiskosten naar het kerkhof. Op welken grond toch pretendeert iemand als deze ingenieur, die zich uit eigen beweging in een organisatie van maatschappelijk werk naar voren dringt, een volledige betaling van zijn diensten Hij doet thans zijn gezin tekort, zegt hij. Zoover mag hij het niet laten komen. Hij dient zijn bemoeiingen in te krimpen. Voor een zaak als de burgerlijke luchtbescherming dienen we allen, naar de mate van ods vermogen, iets te doen. En allen zullen dat met méér liefde en grooter toewijding doen, naarmate er minder baantjesgasten de kans krijgen om een groote rol te spelen in dit werk van maat schappelijke beteekeniseen groote rol, betaald met véél ge'.d, bij mekaar gescharreld uit de vrijwillige bij dragen van vele kleine luyden, aan gevuld met middelen uit de alge- meene landskas. Het prediken en leiden van offerzin en burgerdeugd moet geen baantje zijn, maar... offerzin en burgerdeugd. VENRAY, 22 April 1939 Geslaagd. Deze week slaagde onze dorps- genoote Mej. HeDnie Poels voor diploma Ziekenverpleging. (Herplaatst wegens misstelling) Afkondiging ingevolge artikel 3 sub 3 der Armenwet. Burgemeester en Wethouders van Ven ray brengen ter openbare keu nis, dat door hen 7 April 1939 is ingeschreven op de lijst der in deze gemeente gevestigde instellingen van weldadigheid, de „Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden" te Ven ray, en zij deze in stelling hebben gerangschikt onder de instellingen bedoeld in artikel 2c der Armenwet, zijnde eene instel ling, door bijzondere personen ge regeld en bestuurd Venray, 12 April 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. OPENBARE KENNIS GEVING. Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters. Burgemeester en Wethouders van VENRAY gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboek houding Staatsblad 1936, ï»tr. 342: herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van ge noemd besluit brengen als voornaamste ter open bare kennis le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkings registers 2e. dat ieder moet worden opge nomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hy voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te genieten 3e, dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2e. vermelde bij zondere voorschriften gelden 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland verlaat onver wijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd 5e. dat bij adresverandering bin nen de gemeente de noodige wijzi gingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts in verband met het boven staande a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente mondeling of schriftelijk moet ge schieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adres verandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgave van den naam van het hoofd van het gezin) b. dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere geval len, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van af melding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandsche gemeente in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister is opge nomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in per soon moet aanmelden bij het geme nte bestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legitimatiebewijzen, indien by uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij Overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrij gesteld van aanmelding d. dat de bestuurders van instel lingen, gestichtsn of schepen, waarin personen onder eenig bestuur in wonen, alsmede hotelhouders, pen sionhouders en kamerverhuurders, uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mededeelmg moeten doen van den geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, als mede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wet f. dat voor persoonlijke aanmel ding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegen heid zal worden gegeven op werk dagen van 9 tot 12 uur voormiddags en van 2 tot 4 uur namiddags (uit gezonderd Zaterdagnamiddag) bij de afdeeling bevolking der gemeente secretarie. Venray, 19 April 1939. Burgemeester enWethouders van Venray, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente in zijne ver. gadering van 28 Februari j.l. besloten beeft te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding der gemeente in hoofdzaken wordt voor bereid. Venray, 20 April 1939. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. JACHT. Openbare verpachting der jacht op de uitgestrekte gemeentegronden te VENRAY op 5 Mei a.s. ten Raad- huize, 11 uur v.m. (by opbod). De verpachting geschiedt voor 6 jaren, ingaande 1 Juli 1939. De voorwaarden liggen ter inzage ter gemeentesecretarie en zyn aldaar ook tegen betaling van f. 1.ver krijgbaar. De Statenverkiezingen. De Woensdag gehouden verkiezing voor Provinciale Staten heeft voor de Katholieke Staatsparty een ver blijdenden uitslag gehad. In Limburg heeft zij drie zetels veroverd op de N.S.B., die met slechts twee leden in de Staten terugkeert. De Kath. Staatsparty bezet thans 40 van de 45 Limburgsche Staten- zetels. Ook de uitslag in alle elf provin cies tezamen stemt de Nederland sche katholieken tot voldoening, De Kath. Staatsparty ging met bijna 58 000 stemmen vooruit. Haar percentage steeg sinds 1937 van 28.84 tot 29 86. Zij won elf zetels. De S.D.A.P. verloor in twee jaar bijna 13.000 stemmen. De groote klappen kreeg de N.S.B., die 23 zetels verspeelde, meer dan de helft van haar verovering bij haar eerste optreden aan de stembus in 1935. In vergelijking met 1937 ging zy nog ruim 11.000 stemmen achteruit, in het overige deel des lands dus in verhouding meer dan in Limburg. Serenade. Naar aanleiding zijner verkiezing tot lid der Provinciale Staten van den Weled. Heer O. van de Loo, alhier, bracht Venray's Harmonie Donderdagavond den nieuw gekozene eene serenade. De President, Dr. Sala, voerde hierbij het woord, waarop de Heer v. d. Loo dankte. Gouden huwelijksfeest. Op 3 Mei a.s. zal het echtpaar Hendrikus Hermans en Maria Klas sen, Gasstraat alhier, den dag her denken waarop zy voor 50 jaar in den echt werden verbonden. Ongetwyfeld zal het deze no^zeer krasse oudjes op dezen dag niet aan belangstelling outbreken. GEVONDEN: een paar dames-handschoenen, zijn bij Loonen, Brukske; rijwielplaatje is bij Fleurkens, Lull C 17; dames- tasch, waarin beurs met inhoud, is by Vermeulen, koster, Gr. Markt; huissleutel, is op 't politiebureau. Degene, die tydens de verkooping bij v. d. Bosch, Kerkpad, per abuis een verkeerd rywiel heeft meege nomen, wordt verzocht zich met bedoeld rijwiel te melden bij de ge meentepolitie. W erk verschaf fing. Vermoedelyk op 15 Mei a.s. wor den de werkkampen in de Venraysche Peel, Centr. Werkverschaffing plan Venray Zuid, betrokken. Hierdoor wordt het aantal tewerkgestelden met 480 verhoogd en zullen dan meer lOOOarbeiders by de werkverschaffing tewerkgesteld zijn. Doodelijk ongeluk. Vrijdagmorgen omstreeks half 11 is op de Langstraat het 4-jarig zoontje van den heer Jos. Beer- kens aldaar, onder een zware vracht auto geraakt en op slag gedood. Kuiken met vier pooten. In de kuikenbroedery van den heer H. Clephas alhier, werd een kuiken geboren met vier pooten. Het beestje is nog springlevend, VORMINGSWEEK voor alle jongens van 1725 jaar te Venray. Nu staan we vlak voor de aanvang van de Vormingsweek. Veel werK is reeds gedaan en ook velen daarbuiten zijn aan het werk gezet voor het welslagen. De gezinnen, de kloosters, de kinderen van de school, de zieken zijn door hun werk, gebed en offer ter hulp geroepen om Gods zegen over de Vormingsweek af te bidden. Zij allen bevruchten het goede zaad dat in de komende week in ruim 400 jongensharten zal uitgestrooid wor den om er vrucht te dragen. De laatste daad is nu aan de jonge mannen zelf, die zich een week de „uitverkorenen" mogen noemen. Inderdaad „uitverkorenen." Want die avonden van zoo'n Vormings week zijn geheel en al ingesteld op het waarachtig levensgeluk van onze jongens. Wat elders in alle eerlijkheid velen moesten erkennen„Jongen, wat doet je dat goed Het is alleen maar jammer, dat we zoo iets met eerder mochten beleven", dat zullen ook hier in Venray allen gaan toegeven. Laat dus allen profiteereD vaD deze week, door algemeene deelname, door op tijd aanwezig te zijn, en door in de juiste stemming aan dachtig te luisteren. Laat ouders en werkgevers het werk zó indeeien, dat ieder in de gelegenheid is de avondconferenties in zijn geheel bij te wonen. De avon den worden gehouden in het Patro naat en beginnen om klokslag half 9. Wanneer we om 8.15 uur in de zaal zijn, dan zal men zich rustig van een plaats kunnen voorzien. Ook de ouderen van 25—30 jaar (ongehuwd) zijn van harte welkom, al hebben deze geen persoonlijke oproep ont vangen. Tevens wordt een dringend beroep gedaan op de verschillende vereeni- gingen in deze week niets op touw te zetten of ledenvergaderingen te houden. Als alien zoo meewerken en er voor bidden en de H. Mis tot het welslagen bywonen, dan zal deze Vormingsweek een zegen zijn voor de jongens-deelnemers zelf en voor heel de Parochie. LEUNEN. Geslaagd in Amster dam voor costumière Mej. G. A. Janssen, alhier, welke haar opleiding genoot by Mevr. R. Brouwer-Schip- pers, Modevakschool voor Veulo en Omstreken Nieuwstr. 31, Venlo. Handboogsport. Hieronder laten wij de datums vol gen der concoursen, welke in het komende seizoen plaats vinden, al thans voor zoover de concoursen bekend zyn. 22, 27 en 29 Mei De Treffers Haps, 29 Mei Eerste bondsfeest Weerter Bond bij Amulator Weert. 4 Juni Eerste bondsfeest G. S. te Keipen. 11 en 18 Juni Ontspanning, Tun gelroij. 18 Juni Ons GenoegeD, Haelen. 18, 24 en 25 Juni H. Maria, Oos trum en Ons Genoegen, YsselsteyD. 25 en 29 Juni en 2 Juli Willem III, Boekei en Vredelust, Deurne. 2 Juli, Rozenjacht, Nunhem. 2 en 9 Juli Na Inspanning Ontspan ning, Maasbree en Indianen Konings- lust. 16 Juli OntspanniDg na Arbeid, Posterholt. 0 Juli Bondsfeest Weerter Bond te Budel. 30 Juli, 5 en 6 Aug. Amicitia, Schyndel en Ontspanning, St. Oeden- rode. 20 Aug. Missie-concours te Oirschot Half Aug. bij Treffers Altweert- Weert (ten bate der kerk). 3 Sept. Weerter bondsfeest Vriend schap, Weert. OVERLOON Bij de Woensdag alhier gehou den stemming voor de Prov. Staten was de uitslag als volgt: uitgebracht 610 stemmen, geldig 599. R.K. Stp. 590. N. S. B. 1 S. D. A. P. 3 Ant. Rev. 4 Chr Hist. Unie 1. WANSSUM. Op het dezer dagen te Blerick gehouden examen machine- schryven, slaagde onze dorpsgenoot de heer H. Pypers. Op Maandag 24 April a.s. hoopt de Commissaris der Koningin in de Provincie Limburg deze gemeente met een bezoek te vereeren. De inwoners worden verzocht bij het eerste bezoek van den Commis saris aan deze gemeente de vlaggen uit te hangen. Twee woningen in de asch gelegd. Door onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de woniDg van den landbouwer H. Ripkens gelegen te Well. Aangewakkerd door een straffen wind greep het vuur zeer snel om zich heen, zoodat de woning weldra in lichter laaie stond. De inboedel kon slechts gedeelte lijk worden gered. Tengevolge van den vonkenregen vatte de nabijgele gen boerderij van de weduwe Peeters vlam. Doordat het dak dezer boer derij met stroo was gedekt vonden de vlammen hier gretig voedsel. In korten tijd was ook deze woning tot den grond toe afgebrand. Men slaagde er in het vee in vei ligheid te brengen. De inboedel ging grootendeels ver loren. De schade wordt door verzekering gedekt. WANDELAAR DOOR VRACHTAUTO GEDOOD. Donderdagmiddag is de 85-jarige P. de Bruijn te Venlo bij het over steken van den weg Venlo-Tegelen door een vrachtauto, bestuurd door een zekere F. van D. uit Valkens- waard, gegrepen en op slag gedood. Naar Duitschland. In verband met de deviezenvoor- schriften hebben de laatste 2 maan den 57 Duitschers, geziDnen en on- gehuwden de gemeente Kerkrade verlaten om naar de Heimat terug te keeren. Ook vestigden zich over de grens, tot behoud van hun werk, 30 Nederlanders en Ned. gezinnen, in hetzelfde tijdperk. Turfdiefstal te Deurne. Het Gerechtshof te 's Hertogen bosch heeft arrest gewezen in de zaak tegen den turfventer J. H. K. uit Deurne, die aldaar 1500 en 2000 turven heeft ontvreemd ten nadeele onderscheidenlijk van Chr. Ugen en J. van Rixtel. Overeenkomstig de vonnissen van de rechtbank te Roer mond werd hij veroordeeld tot ge vangenisstraffen van vier weken eD van twee maanden. Bejaarde vrouw doodgereden Donderdagmorgen omstreeks ne gen uur is op den Maastrichter weg tusschen Roermond en Linne, de 68 jarige weduwe Haekens-Allers door een zwaren trailer met oplegger, aangereden en op slag gedood. Het slachtoffer werd een heel eind mee gesleurd; totdat de chauffeur zyn zwaren vrachtwagen tot stilstand bracht. Vluchtelingenkamp. Onze regeering vraagt een millioen voor stichting van een centraal vluchtelingenkamp. PAST OP MILITAIRE VERSPERRINGEN Van militaire zijde wordt gemeld, dat in de grensgebieden geen waar- schuwingsposten zijn geplaatst. Mitsdien wordt het publiek, rijdende in die gebieden, aangeraden, de noodige voorzichtigheid in acht te nemen. WERKLOOZEN ONDER DE WAPENEN. Namens den minister van Defensie maakt de regeeringspersdienst be kend, dat, nu onder de huidige om standigheden aan vermindering van de tegenwoordige sterkte der troepen behoorende tot de grens- en kustbe- veiliging niet kan worden gedacht, eeD regeling in voorbereiding is om aan hen, die in de burgermaatschap pij noode kunnen worden gemist, groot verlof te verleenen en hun te doen vervangen door werklooze dienstplichtigen. Binnenkort zullen hieromtrent nadere mededeelingen worden ge daan. Gebeden voor den vrede in de Meimaand. De Heilige Vader heeft den wensch te kennen gegeven, dat in de Mei maand in alle kerken openbare gebeden zullen worden gezegd voor den vrede. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 2 burgerdienstmeisjes v. Venray 1 electricien voor Venray 1 boerenknecht voor Maashees Burgerdienstmeid zelfstandig kunnende wefken en koken. Jongen voor molenaarsbedrijf Boerenjongen bij boerenfamilie zonder kinderen te Sittard. Nog eenige meisjes voor Corsetten. fabriek. 1 kappersleerling Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 jongen 14 a 15 j. v. boerenwerk 2 burgerdienstmeiden voor Venlo 1 jongen van een Ambachtschool voor Electricien BIEDEN ZICH AAN 2 Electriciens. Huishoudster bft R.K. Geestelijke. 1 burgerdienstrreid 24 jaar tegen 1 Mei. 2 burgerdienstmeisjes 15 en 16 jaar 1 burgermeisje 14 jaar 1 kindermeisje 1 huisnaaister 1 leerlingverwarmingsmonteur 1 jaar aan het vak DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Alle anderen Woensdag van 5 uur tot half 7. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 14 tot 20 April GEBOREN Eugenie P. M. A. Driessens, Heide Martinus H. v. Meijel, Hofstraat Henrica M. Baltussen, Oirlo Johannes G. M. de Ryck, Merselo Wilhelmus G. E. Verhoeven Hofstraat Theodorus P. E. M. Camps, Oostrum Maria S. P. Kunen, Veulen Henricus G. Stevens. Merseloscheweg Maria J. C. Keysers Boschhuizen GEHUWD Theodorus M. J. Rutten, 23 jareD, landbouwer en Catharina M. G. P. Peeters, 25 jaren, zb beiden te Venray Gerard Basten, 32 jaren, verpleger en Antonia P. H. Vermeulen, 26 jaren beiden te Venray Jacob Baltussen, 29 jaren, land bouwer en Francisca M. W. C. van Ooi, 29 jaren, beiden te Venray Hendrikus H. Vogelsangs, 33 jaren, landbouwer en Johanna H. Koenen, 26 jaren, beiden te Venray Peter H. Vogelsangs, 29 jaren, land bouwer en Johanna M. Vervuurt, 29 jaren, beiden te Venray Christian J. M. Schmeitz, 27 jaren, verpleger en Anna M. H. Reijnders, 31 jaren, beiden te Venray Leonardus van D\jck, 35 jaren, landbouwer en Anna Ch. Kleuskens, 28 jaren, belden te Venray Antoon v. d. Beek, 25 jaren, textiel arbeider, Deurne en Gertruda M. T. van Houdt, 24 jaren, te Venray. Antoon M. H. Emonts, 30 jaar, landbouwer en Hendrika C. J. Arts, 29 jaar, beiden te Venray. ONDERTROUWD Petrus W. Spee, 22 jaar, smid, te Broekhuizenvorst en Anna M. P. H. Peeters, 33 jaar, te Venray Antonius M. Direks, 29 jaar, land bouwer en Antonia G. H. Smits, 26 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN: Johannes H Rooijackers, echtgenoot van M. Kuijpers, 54 jaar, Beekweg Martinus J. Leenders, echtgenoot van, J. M. Aarts, 39 jaar, te Deurne Helena M. G. Poels, 15 jaar, Molenpad. 2 patiënten St. Anna. Kerkelijke Diensten» PAROCHIE-ACTIE t meer eer bied en liefde voor Christus Eucliaristicus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis voor de overleden familie Pelzer Heezen, in alle H. Missen collecte voor het Seminarie, 2 nur groote Congregatie, waaronder collecte voor de kaars van de Smakt, half 3 Kin derlof, 4 uur H. Faml'ie, 6 uur Lof. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor Martinus Cleophas en Joh. Janssen, half 8 best. jaarg. voor Herman Timmermann en Allegonda van BergeD, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Antoinette Smulders, 7 uur Lof. DINSDAG feest van den H. Marcus, 6 uur Hoogmis, waarna processie, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Gerard en Gertr. Niessen, 8 uur leesmis voor het huwelijk van Boom- Hoex. WOENSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Pouwels, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Jos. Hendriks, 8 uur gest. jaarg. voor Hend. Poels en Anna M. Voesten. DONDERDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Pouwels, 7 uur te Veltum H. Mis, 7.15 Sacraments mis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Mart. Wismans, echtgenoote en Maria Wismans. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur gest. jaarg. voor Christiaan Ariaans en Ida van Meijel, half 8 leesmis voor overleden familie Aerts, 8 uur gest. sol. jaarg. voor Hand. C. Kuipers en Anna Haegens. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Herman Gellings en echtge noote, 8 uur gest. jaarg. voor Mathys Derks, 7 uur Lof. Voortaan zalbiecbt gehoord worden van 6—8 uur. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. Jeuken, P. v. Opbergen, J. Tho massen, Alb. Janssen, P. J. Jeuken, P. Voesten, M. Verstegen, J. Peeters, P. J. Rongen. Maandag begint in 't Patronaat de Vormingsweek voor alle joDge mannen van 1725 jaar en ouder tot 30 jaar. De avond-toespraken beginnen precies om half 9. Allen worden dringend verzocht deze heil zame week in haar geheel mee te maken en voor 't welslagen een gebed te storten. A.s. Zondag algemeene Communie dag met hernieuwing der Doop beloften onder 't plechtig Lof. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrydags kwart over 4. Patronaats-Agenda. Zondag: de leesbibliotheek is ver leden Zondag gesloten. Degenen, die nog boeken in zyn bezit heeft", moet deze VANDAAG onder Patronaats- tijd terugbrengen, half 7 tot half 10 Patronaat, half 8 tot 8 uur Groep- raad. Deze hele week VORMINGSWEEK. Degenen van het Patronaat, die daar in aanmerking voor komen (17-25 j.) zyn trouw present. Dinsdag GEEN Goud-pluvier. Jonge Wacht. Maandag 78 uur aspirantengr. A Dinsdag 78 uur Bonifaciusgroep Woensdag 78 uur aspirantengr. B 78 uur Gerardusgroep Jonge Werkman. In verband met de Vormingsweek GEEN groep. Congregatie. Morgen Zondag 2 uur groote Con gregatie, waaronder collecte voorde kaars van de Smakt. K. J. V. Dinsdag 2 uur naaikr&ns, 7 uur propagandisten verg. voor de vor- mingsweken. Poetsen door leidsters. K. J. M. Zondag half 11 Theresla-, Oda-, Elisabeth en Lidwina-groep, 3 uur Marietje Philippetto- en Rosa van Lima-groep. K.B.J.V. Donderdag 2 uur verg., schrift en potlood meebrengen. K.M.J.V. Donderdag 8 uur verg. K.A.JV. Donderdag 8 uur verg. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 2de Zondag na Paschen, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Onder de H. Missen collecte door de H.H. Vincentianen voor de kleeding van behoeftige Communiecantjes. Ge legenheid om te biechten aan de Evangeliezijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Feestdag van St. Marcus, Om 7 uur processie voor de vruchten der aarde waarna de Hoogmis. Vóór de processie uitstelliDg van 't Aller heiligste. 's Avonds om 5.30 gez. Ves pers en Lof ter eere van St. Antonius. WOENSDAG beschermfeest van St. Jozef. VRIJDAG om 7.30 gez. H. MiP. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Bloemen voor de Meimaandversie ring worden dankbaar aanvaard. Op de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. MISSEN. Zondag 7 uur voor Joh. Wagemans en Maria Gerrits. Maandag 7 uur voor Wed. Willems van 't Brukske. Dinsdag 6.15 voor Frans Kappel en 7 uur ter eere van St. Antonius voor genezing van een zieke. Woensdag om 5.15 voor Cornelia van de Water, om 7 uur vooroverl. ouders BoomHoeks. Donderdag om 7 uur v. Christina van Houdt-Vreden sd Gerard Gerrats. Vrydag om 7 uur voor Bernadina Wismans. Zaterdag om 7 uur voor Johannes Wijnhoven. DERDE ORDE. Op verzoek van meerdere Tertia rissen zal dit jaar voor de Derde Orde van 2023 Mei een retraite gegeven worden te Roermond. De retraite wordt geleid door den Zeer Eerw. Pater Winfried Janssen O.F.M. en is bedoeld voor vrouwelyke Ter tiarissen boven de 18 jaar zoowel gehuwden als ongehuwd. Aan de Tertiarissen wordt gevraagd aan deze retraite te willen deelnemen en tydig den naam op te geven aan de bestuursleden. Jonge Derde Orde. Morgen ZONDAG om 10 uur buiten kerkelijke vergadering, afd. meisjes. Zij worden er aan herinnerd het abonnementsgeld van Jonge Adel mede te brengen. Zaterdag 29 en Zondag 30 April a s. is onze zaak, wegens familieomstandigheden, den geheelen dag gesloten. v. d. Voort's Graanhandel Oostrum Venray Bij mijn vertrek naar Buenos- Aires aan alle vrienden en be kenden een NICO CAMPS s.s. „Marton" Liverpool Buenos-Aires. Voor de veie blijken van deel neming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onzen onvergetelijken Echtge noot en Vader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. M. Rooijaldcers en kinderen. v. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 23 April voorm. van 11 tot 12 uur bij L. van Rhee te Castenray. De premie bedraagt 1 °/0. Oostrum. Aan de leden wordt medege deeld, dat het houden der opnieuw zal worden aanbesteed. Inschrijvingsbiljelten kunnen worden ingeleverd tot 26 April uur nam. bij een der leden van het Bestuur. Voorwaarden ter inzage bij den Secretaris 22 Het Bestuur. Te huur gevraagd 2 ongemeubileerde kamers Brieven onder no. 120 bureau van dit blad. 2 167s jaar, voor boerenknecht. J. vd Mortel, Broekweg 5. GEVRAAGD voor terstond of 1 Mei Kruijsen—Meesters, kundige, Oostsingel. Verios- o flinke Leenders-Gommans, Stationsstr. voor direct 2 16—20 jaar, zelfstandig kunnen de werken, eenige bekendheid met koken gewenscht. Aanmelden Stationsweg 22.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2