DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. Wat is astrologie? Ons weekpraatje, Van de Sport velden. K Jaarmark! Venray op Mundofl 17 April Zaterdag 15 April 1939 Zestigste Jaargang No 15 Het bleek me, dat er astrolo gen onder mijn lezers zijn en daar ben ik - in verband met wat ik eerder over astrologie schreef een beetje van ge schrokken. Want ik wist van astrologie niet veel goeds te zeggen en nou vertellen twee astrologen-lezers, die me ieder een brief zonden, op hun beurt weinig goeds van mij. Ze zeg gen, dat ik van astrologie niets blijk te weten en dat ik me dus van oordeelen had te onthouden. Laat ik beginnen met mijn spijt te betuigen, als ik door mijn artikel over astrologie iemand in eenige overtuiging heb gekwetst. Ik heb respect voor alle „ies" en „ismen" en torn slechts op tegen bepaalde uitingsvormen, wanneer die klaarblijkelijk scha delijk moeten worden geacht voor het algemeen belang. Zóó heb ik ook bepaalde uitingsvormen veroordeeld van de astrologie en ik smaakte 't genoegen, dat beide astrologische briefschrijvers zich volkomen aan mijn zijde schaarden. Beiden ver klaarden ze me in hun geschrift, dat ze de wijze, waarop de twee door mij genoemde periodieken astrologische wetenschap beoefe nen. „onzin" is en de astrologie „berucht" maakt. Maar zoo zeggen ze me verder dat gedoe heeft met astrologie niets te maken. En daarop antwoord ikO 1 Dat wist ik heusch niet. Ik heb mijn Nederlandsch woorden boek nog eens opgeslagen en gezocht naar „astrologie". En daar stond het„sterrenwiche larij". En toen zocht ik op het woord „wichelarij". En daar heette het: waarzeggerij. Astro logie moet dus wei „waarzeggerij uit de sterren" zijn. Jan en alle man „doet daaraan" tegenwoor dig. Welnu, en dat vind ik ge vaarlijk en schadelijk voor het algemeen belang, op gronden, welke ik in mijn vorig artikel aangaf. Wanneer ik astrologie niet mag vereenzelvigen met wat be kende astrologische periodieken van haar maken, waar moet ik me dan aan houden? Mijn briefschrijvers verloren zich in vage termen om me er een vaag idee van te geven, wat astrologie h.i. wèl is. ik heb er niets van begrepen. Je moet beginnen met te leeren net als kinderen, die ook niet om bewijzen vragen. „Deze ko men wel van zelf." Is dat niet een beetje aanstu ren op het bewijs door sugestie? Volgens denzelfden briefschrij ver (die ook nog enkele eigen zinnige interpretaties geeft van bepaalde Bijbelverhalen) is astro logie een bepaalde vorm van christelijke religie. Ik had er nooit van gehoord. Hij verklaart letterlijk: „Wat astrologie wèl leert: „Was Christus duizendmaal „in Bethlehem geboren en „niet in U, zoo gaat gij toch „verloren." Die uitspraak komt me bekend voor, maar 't is zeker niet uit een astrologisch handboek, dat ik ze mij herinner. De „taal der sterren" is toch geen plagiaat? Mijn beide briefschrijvers ver klaren zich bereid om me ver dere inlichtingen over astrologie in haar goeden verschijningsvorm, d.i. van het „geloof in de sterren" te verstrekken. Hoe dankbaar ik ze ook ben voor hun goede bedoelingen, ik moet bekennen, dat ik er geen belangstelling aan kan wijden. Voor zoover hun geestelijke hob by een zooveelste religieus sec- tarisch pogen is, wensch ik ze de bevrediging huns gemoeds, maar houdt ik deze zaak liever buiten de sfeer van mijn eigen aandacht. Als publiek schrijver moet ik echter belangstelling toonen voor de andere en veel meer ver breide verschijningsvormen van astrologie of wat zich als zoodanig aandient: een onweten schappelijke waarzeggerij, welke een groot deel der menschheid in fatalistischen zin dreigt te beïnvloeden en een schadelijk extreem tijdsverschijnsel is. Ik ben de laatste weken lezer van een dagblad, dat in den vreemde verschijnt: Le Journal d'Egypte. 't Is ingedeeld als elk modern dagblad, kent b.v. ook de regelmatige rubrieken: beurs en weerberichten, maar 't heeft bovendien prompt eiken dag een hoekje„Barret astrologique". Daarin staat de „raad voor den dag" vermeld, gegeven in verband met den stand der sterren. Vrijdag 31 Maart. De maan staat in het teeken van den leeuw (dierenriem). Een zeer gunstige dag. De maand be sluit onder betere invloeden. Men zal de zaken heden uit een nauwgezetter oogpunt bezien; de zelfcontrole is grooter; de behoedzaamheid neemt toe. Geschikte dag om iets aan te pakken, dat veel geduld vereischt, tijd en aandacht. Een moeilijke nacht voor de vrouwen en speciaal voor haar van om of nabij de veertig. En nu kunnen mijn briefschrij vers in heilige verontwaardiging sidderend getuigen „Maar dat is geen astrologische wetenschap, doch ik antwoord ze: dit gedoe wordt door de massa als astro logische wetenschap beschouwd en dit soort astrologie is fataal. Het bestaan van een ander en beter soort astrologie kent de massa niet. En ik kende het bestaan ervan even min. Md. SPORTIEF IS i het aanvaarden van risico's. ROEKELOOS IS het aanvaarden van te groote risico's. ONVERANTWOORDELIJK IS: het trotseeren der risico's van anderen. Een heelen tijd geleden ontmoette ik een ouden vriend, werkloos. Hij had het niet hoeven te zijn, want hij had vrijwillig zyn ontslag genomen. Nochtans een kerel, die werken wilde en van aanpakken wist hij had zijn ontslagaanvrage niet erg zwaar geteld. Hij zou wel gauw wat anders vindenMaar ja, in dezen tijd... Hg vertelde me, hoe het alles ge komen was. Z'n „baas" had hem behandeld op een manier... Enfin, de bijzonderheden doen er niet toe. Ik kon het me volkomen indenken, hoe mijn vriend zich had gevoeld. En toch, later, toen ik alles nog eens rustig overdacht... Had hij ten slotte niet het éérst en het meest om zijn vrouw en kinderen moeten denken Had hij om hunnentwille niet wat moeten nemen, neen, véél moeten nemen Excuseer me, lezer, ik wil geen braven Hendrik spelen. Ik ken me zeiven zoo'n beetje en weet, dat ik nog niet de helft genomen zou heb ben van wat m*n vriend weigerde te nemen van z'n „baas". Maar daar mee praten we de dingen niet goed. Tegenover zich zelf enkel en alleen zich zelf moge mgn vriend vólkernen verantwoord hebben ge handeld, zijn vrouw en kinderen werden er de dupe van, dat vader zóózeer op de beschermiDg van zyn eigen trots was gesteld. Die fierheid is dus maar weer voor een groot deel egoïsme. Het is flink om risico's te trotseeren voor zich zelfroeke loos echter is het om te groote risico's te aanvaarden en onverant woordelijk, wanneer die risico's in de eerste plaats het lot van anderen gelden. Irak is een Arabisch koninkrijk, dat ten eerste centrum is van de roerigheid, welke tegenwoordig heel de Arabische wereld kenmerkt en ten tweede eigen zeer ernstige bin- nenlandsche moeilijkheden het hoofd moeten bieden, w.o. constitutioneele. Het gaat om het bestaan van het rjjk in de toekomst, om het behoud van de onafhankelijkheid. Het zou voor het oogenblik te ver voeren om deze moeilijkheden te schetsen. Irak heeft neenhad een jongen koniDg, een populaire figuur, de eenige welke geschikt kon wor den geacht om de tegengestelde krachten in zijn land in bedwang te houden. Irak's koning was een sportieve figuur. Hjj reed graag en véél, paard. Zgn bijzondere passie was het echter om, gezeten op een motorfiets of achter het stuur van zijn auto, groote snelheden na te jagen. Zyn vrienden en getrouwen vreesden wel eens en waarschuwden den jongen koning op discrete wijze. Maar, zoo zal deze hebben gedacht, zou je dan koning kunnen (willen) wezen en niet eens het recht hebben van den eersten den besten onder daan, om te jakkeren naar hartelust op een motor of de vastheid van hand te oefenen achter het stuur van een modernen racewagen Recht, recht.... Een menschenleven is kostbaar, maar wanneer de wel vaart van een land en volk mede van een menschenleven afhankelijk zijn, dan moeten de rechten om met dat leven em te springen naar eigen welbehagen, zeer zeker naar die omstandigheid worden afgemeten. Hoe het zijop een avond suisde de koning van Irak met zijn wagen over de wegen rond zyn paleis hij raakte een lantaarnpaal en de koning was dood. Le roi est mort, vive le roiheette het vroeger; het koningschap leek toen ontsterfelijk. Het is tegenwoordig een beetje anders. Het 4-jarig zoontje Faycal volgde inderdaad zijn vader, koning Ghazi I van Irak, op den troon op. Maar heel het land is in beroeringgeen 4-jarig kind is in staat om door zijn persoon politieke tegenstellingen te bedwingen, waaraan de constitutie komen ze eenmaal tot uiting dreigt onder te gaan. Alle kenners van het Oosten vree zen het ergste voor de toekomst van Irak. Verstand en doorzicht, gevoel voor verantwoordelijkheid jegens anderen, moeten er ons in het leven vaak toe brengen om vrijwillig afstand te doen van rechten, welke ons, objec tief beschouwd, volledig behooren. Dat is plicht. En voor plicht moet het recht wijken. Allen streven we omhoog, naar meer en beter in het leven. Daar is niets tegen. Maar teveel vergeten we, dat naarmate we hooger klim men en meer plichten gaan kennen, we ons zelf dienen te beperken in het gebruik van onze rechten. Het vermogen om zich al of niet aan te passen aan die noodzaak, karakteriseert eigenlijk de geschikt heid van den mensch om over anderen te worden gesteld. In gezin, ver- eenigingsleven, in de maatschappij. Allen genieten we rechten naast plichten. De egoïst let het meest op zijn rechten. De altruïst op zijn plichten. Het ongelukkige levenseinde van koning Ghazi van Irak noemde ik natuurlijk slechts als voorbeeld van de ongelukkige gevolgen, welke het hanteeren van een persoonlijk recht voor een gemeenschap van menschen kan hebben. Ik ben geenszin bevoegd om het gedrag van den koning te beoordeelen. Niemand kan weten, wat dezen tot het volgen van zijn impuls heeft bewogen. Alle copie hierop betrekkinghebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zgn. SERVATIUS-OMROEP Onder ideaal voetbal-weer werd in Horst de met spanning tegemoet geziene semi-derby betwist. Serv. moest den strijd aanbinden met niet minder dan drie invallers, waarvan er twee wegens de internationale spanning de eer van het Vaderland moesten verdedigen. En toch zal zelfs de meest verstokte Wittenhorst aanhanger moeten toegeven, dat hun favorieten meer gekregen hebben dan hun toekwam. Met 10 bleven de puntjes, dank zij Vrouwe Fortuna, in Horst. Het eenige doelpunt werd door een Serv. speler zóó ongelukkig van richting veranderd, dat het ter gend langzaam buiten bereik van den uitstekenden invaller-doelman in het doel rolde. Minstens driekwart van den wedstrijd is Serv. de toon aangevende ploeg geweest. Vooral achterhoede en middenlinie van Serv. blonken uit. Tegen de Serv. achterhoede liep de Horster-voor- hoede steeds te pletter. De midden linie speelde een van haar beste wedstrijden van het seizoen. Indien de Serv. voorhoede iets beter bij schot was geweest en het geluk maar een tikje aan haar zijde was geweest, dan had het er voor de Horstenaren somber uitgezien. Ook technisch was Servatius beslist de meerdere van de gastheeren. Natuurlijk weid deze wedstrijd in een echte derby-sfeer betwist, zoo als steeds, doch correct en fair. Van het begin tot het einde werd er in een flink en weldadig aandoend tempo gespeeld. Ook de H.S.C. achterhoede kan op een goede wedstrijd terug zien. Toen in de tweede helft Horst op gelukkige wijze aan een doelpunt was gekomen, trok ook de midden linie zich in de verdediging terug, zoodat tegen deze versterkte muur het voor de Serv. voorhoede een hopeloos spel werd. De uitslag geeft dan ook de verhouding in het veld absoluut niet weer. Een geljjk spel of een kleine Serv. overwinning was beslist beter op z'n plaats geweest. Zonder geluk vaart niemand wel. Zondag a.s. speelt Serv. haar laat st en thuiswedstrijd n.l. tegen het sterke Steyl. Het is daarom wel bijzonder spijtig, dat Serv. dezen strijd met verschillende invallers moet aanbinden. Niet minder dan 4 spelers zgn onder de wapenen ge roepen. Hoe Steyl er in dit opzicht voorstaat weten we natuurlijk niet. Dat Serv. over goede invallers be schikt hebben ze ln Horst bewezen, zoodat Steyl toch op een warme ontvangst kan rekenen. Voor de jongens van Van Heel is deze wed strijd wel van het allergrootste belang. Indien Steyl in Venray zou verliezen dan is Vios kampioen. Wint Steyl echter dan is er nog altijd een klein kansje. Dus deze wedstrijd kan de beslissing brengen van het afdeelingskampioenschag. Aan be langstelling zal het dan ook niet ontbreken. De wedstrgd begint om 2 uur. Scheidsrechter de heer v. Roy. Servatius II met een 5-tal inval lers kon het tegen Bieslo niet bol werken. Er werd hard genoeg gewerkt doch te ondoelmatig. Voor deze wedstrgd had men nog eens het oude paard Snijders van den stal gehaald en deze stond nog prachtig z'n mannetje. Bieslo won verdiend. Zondag wordt een bezoek gebracht aan S.V.B. III. Ook hier zal Serv. H z'd huid zoo duur mogelijk trachten te verkoopen. Scheidsrechter de heer Peulen. Leider de heer E. Nastvogel. Serv. IV moest na een bewogen wedstrgd de puntjes aan B.V.V. II laten. Zondag komen de Peelbewoners uit Ysselsteyn op bezoek. Deze club behoort tot de sterkste der afdeeling. Toch zal Ysselsteyn de puntjes niet cadeau krijgen. Vooral op eigen ter rein spelen onze jongens een enthou siast partijtje. De wedstrijd begint om 12.15. Scheidsrechter de beer Hofmans VALK-REVUE. De Valk festiviteiten zgn weer voorbij en dat het een plezierige dag is geweest, daar zgn we 't allen over eens. Het hoogtepunt van dien dag was natuurlijk de wedstrijd tegen Tegelen, welke door zoovelen met spanning was tegemoet gezien en waarbij den Edelachtb. Heer Burge meester de aftrap zou verrichten. De Valk I—Tiglia I 3—1 Deze wedstrgd waarvoor flinke be langstelling aanwezig was hebben de Valken na zwaren strgd met 31 gewonnen en hiermede getoond, dat zg voor een middelmatigen 2e klas- ser niet onder behoeven te doen. Precies op tgd verzamelen Autori teiten en spelers zich op het terrein, hetwelk een feestelijk aanzien had gekregen door de verschillende vlag gen welke er lustig wapperden. De roodzwarte kleuren gaven den toon aan en menigeen was getooid met het roodzwarte Valk3peldje. De voor zitter dankte allen voor hun opkomst, in 't bijzonder den Edelachtb. Heer Burgemeester en de voetbal vereeni- ging Tiglia, waarna de voorzitter der Tiglianen dankte. De supporters voor zitter bood namens hunne vereeni- ging een nieuwen bal aan en sprak de hoop uit, dat de kampioenen in de a.s. promotie wedstrijden veel succes zouden hebben, zoodat ze spoedig in de 2e klas hun intrede zouden doen. Daarna nam Venray's Burgemeester het woord en sprak enkele opwekkende woorden tot de jongens en wenschte hun eveneens veel succes in der a.s. promotie wed strijden waarna Zijne Edelachtbare den bal aan 't rollen brengt. Tiglia onderneemt de eerste aanvallen en binnen 5 minuten moet Ewals reeds visschen 0—1. De roodzwarten heb ben zich ondertusschen aan 't 2e klas spel aangepast en gaan nu ook tot aanvallen over. Het is een zeer mooie strijd en het publiek geniet by een lekker voorjaars zonnetje. Er zijn nauwelijks 10 minuten gespeeld wan neer de Valken met een pracht doelpunt door de Bruin gelijk maken 11. uit geeft den Valken moed en en j Tiglia moet enkele malen alle zeilen bg zetten om erger te voor komen. De wedstrgd staat thans op hoog peil en hard wordt er van beide kanten gewerkt om een doelpunt te maken, doch de verdedigingen hou den goed stand. Even voor de rust weet Schellen handig om een back heen te spelen, de doelverdediger wordt uit zgn kist gelokt en over den uitloopenden keeper verdwijnt de bal in het net 2—1. Even daarna is het rusten. Na de verfrissching worden de Valken meer op eigen helft terug gedrongen, maar de slecht afge werkte aanvallen van Tiglia, bren gen niet het verwachte succes. De spelers geven eenige tekenen van vermoeidheid, waardoor 't spelpeil zakt, dan opeens gaat Tiglia er weer vandoor en Ewals kan slechts ten koste van een corner redden, welke wordt weggewerkt. Beide ploegen gaan nu weer goed tegen elkaar op, waarbij de roodzwarte aanvallen ge vaarlijker zgn en wanneer de Val ken den stand op 3—1 hebben ge bracht is Tiglia verslagen en heeft de Valk door hun betere productivi teit verdiend gewonnen.^ De Valk 2 en 4 besloten de com petitie door allebei met 3—2 te ver liezen respectievelijk van L.V.C. en O.V.V. 2. Vanaf deze plaats danken wjj allen voor de vele blijken van belangstel ling bg ons 12y2-jarig bestaan en kampioensfeest betoond. Tevens on- zea hartelijken dank aan allen die ons de viering van dit feest door hunne bloemen en giften opvrooljjk- ten en steunden. D.I.S.-nieuws. D.I.S.- Wittenhorst 2 2—1. Als scheidsrechter Breuns uit Venlo laat tossen is D.I.S. de geluk kige en verkiest met den niet al te sterken wind in den rug te spelen. Wittenhorst zal er alles op zetten om te winnen, zoo zijn tenminste de uitlatingen voor den aanvang. Dat is op zich niet verkeerd, wan neer dit sportief gebeurt, maar niet zooals wg dit in de tweede helft aanschouwden. Wij zouden Witten horst willen adviseeren hun rechts buiten maar van het voetbalveld te laten verdwijnen, aangezien hier moeilijkheden door ontstaan. Ruim 10 minuten na den aanvang brengt de rechtsbuiten van D.I.S. den bal mooi voor doel, en de toe stormende linksbuiten scoort onhoud baar 1—0, Als de wedstrgd 20 minuten oud is keert de vallende keeper van Wittenhorst maar ten halve, en de midvoor van D.I.S. kan juist in doel tippen 20. Wittenhorst valt fanatiek aan, en als één der halfspelers vlak voor doel treuzelt met wegwerken, speelt een der Horster spelers over den doelman heen en de stand is 21. Dit gedeelte van de wedstrgd was werkelijk goed. Na de thee zet Wittenhorst er alles op om gelijk te maken, maar de defensie en middenlinie zgn subliem, zoodat doelpunten uitblijven Van beide zijden wordt gestreden, dat het een lust was, maar de rechtervleugel van Wittenhorst kan zich niet bedwingen en begaat tel kens de groote fout om onfair te spelen. Dat brengt de gemoederen danig in beweging, zoodat van mooi spel absoluut geen sprake meer is. De scheidsrechter deelt dan ook de noodige waarschuwingen uit. Geen der beide partggn kan dan nog scoren, zoodat bij het eindsignaal D.I.S. de leider dezer afdeeling is. D.LS.-D.E.V. 2. Morgen is D.E.V. 2 de gast van D.I.S. In Arcen verloor D.I.S, met 21. Wij denken dat D.I.S. nu zal trachten revanche te nemen. In Arcen werd de wedstrgd begonnen met 10 man en na twintig minuten was D.LS. pas compleet, ofschoon er een invaller was voor despiLWil D.I.S. in running big ven, dan zal zg deze wedstrijd ook moeten winnen. Aanvang 1 uur. PROGRAMMA 16 tot en met 22 April Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad 8.20 Concert 10.00 Land- en Tuinbouwpraatje gramofoon. HAMBURG 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gespr. dagblad KEULEN I.20 Vroolijk concert LUXEMBURG 2.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Orkest DROITWICH 5.20 Concert PARUS RP 6.20 Mandolineconcert BRUSSEL Vlaamsch 7.20 Non Stop Revue KEULEN 9.50 Orkest STUTTGART II.20 Nachtconcert Maandag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 8.20 Gevar. concert KEULEN 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad. DROITWICH 12.30 Orkest DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gevar. concert DROITWICH 2.20 Orkest LEIPZIG 3.20 Symphonie orkest LUXEMBURG 5.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Operettemuziek 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Orkest. Gesproken dagblad KEULEN 9.50 Orkest LUXEMBURG II.20 Nachtmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) - Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 8.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 1.20 Orkest met koor BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad KEULEN 12.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gevar. concert DROITWICH 2.20 Orkest BRESLAU 3.20 Kleinorkest LUXEMBURG 5.20 Gramofoon KEULEN 6.30 Verzoekconcert 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.Dansmuziek BRUSSEL Vlaamsch 8.50 Orkest. Gespr. dagblad WEENEN 9.55 Orkest STUTTGART II.20 Nachtmuziek Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 8.20 Gramofoon KEULEN 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 1.20 Gevar. concert DROITWICH 2.20 Oude en nieuwe dansmuziek FRANKFURT 3.20 Kleinorkest DROITWICH 4.20 Gramofoon LUXEMBURG 5.20 Concert KEULEN 6.35 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Symphonie orkest 9.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Jeugdconcert Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 8.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad KEULEN 12.30 Orkest DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gevar. concert DROITWICH 2.20 Sted. orkest KEULEN 3.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 5.05 Kinderuurtje. Gramofoon LUXEMBURG 6,20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN - Blaas orkest en Mannenkoor BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 9.35 Orkest LUXEMBURG II.20 Gramofoon Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 8.20 Orkest HAMBURG 11.20 Blaasorkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gesproken dagblad. KEULEN 12.35 Symphonie orkest DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gevar. concert DROITWICH 2.20 Gramofoon KEULEN 3.20 Militair concert LUXEMBURG 5.20 Gramofoon KEULEN 6.35 Verzoekconcert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Orkesten BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Gesproken dagblad LEIPZIG 9.35 Orkest FRANKFURT II.20 Gramofoon Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 8.20 Gevar. concert DROITWICH 10.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gespr. dagblad KEULEN 12.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER I.20 Gevar. concert DROITWICH 2.20 Harry Roy's band STUTTGART 3.20 Vroolgk programma BRUSSEL Vlaamsch 5.20 Populair weekend 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Concert BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Gesproken dagblad KEULEN 9.35 Dansorkest STUTTGART II.20 Nachtmuziek

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9