Weekblad voor VENHAY, HOEST en Omstreken. Zaterdag 15 April 1939 Zestigste Jaargang No 15 Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Afwachten in spanning Geweldige militaire voorbereidingen. Binnenland. Provinciaal Nieuws PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaal; voor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct We leven weer in een toestand van internationale spanning, dit maal veroorzaakt door de Itali- aansche aanvalspolitiek. Anders dan in September neemt nu Engeland de leiding en stelt de dictatuur voor de keuze: afzien van verdere aanvallen of oorlog. Allerwege worden wederom geweldige militaire maatregelen getroffen en de grootste aandacht concentreert zich op de Middel- landsche Zee. In Amerika ziet men den toe stand in Europa niet als bemoe digend. Op Goeden Vrijdag sloegen de Romeinsche soldaten Christus aan het Kruis en op Goeden Vrijdag van het jaar 1939 laat de leider van het huidige Romeinsche volk met militair geweld een kleinen staat overrompelen. Dit feit typeert de verschrik kelijke mentaliteit, de geestesge steldheid, die tegenwoordig de internationale verhoudingen be- heerscht. Men een volkomen ne gatie van de menschelijke gevoe lens van een volk van veertig millioen katholieken, negatie ook vooral van de wetten van recht vaardigheid en liefde jaagt een dictator op lompe en plompe wijze zijn militaire overmacht 'n klein land binnen als Albanië, dat natuurlijk voorden aanvaller moet zwichten. Die overweldiging van Albanië geschiedde weer volgens het recept, dat we onderhand uit ervaring kennen: Italianen in Albanië werden onderdrukt en hun veiligheid was in gevaar Die argumentatie is te onbe nullig, om er ernstige woorden aan te verspillen. De aanval was al lang tot in de finesses voor bereid. De ware bedoeling van Italië met de verovering van Albanië was deze, dat Mussolini op den Balkan een springplank moest hebben, om daar zijn overheetsching te kunnen door zetten, zoowel naar Joego slavië als naar Griekenland en Turkije. De heele aanval geschiedde onder proietische misleidingen, valsche voorstellingen en vooze motieven en had kennelijk plaats met Duitsche goedkeuring en medewerking. Het ergste van 't heele geval is o.i. dat het rechtsgevoel weer een deuk kreeg dat woordbreuk en verraad opnieuw als de hoogste wijsheid in de staat kunde zijn toegepast, goedge keurd en verheerlijkt. Een gevolg van deze Italiaan- sche aanvalsdaad met steun van Duitschland is wellicht ook dit dat Italië vaster gekoppeld is aan Duitschland. Men hoopte nog altijd, dat Italië langzamerhand zou neigen naar Engeland en Hitier den rug zou toekeeren. Dat lijkt nu uitgesloten. Musso lini zal voortaan achter Hitier marcheeren; nationaal-socialisme en fascisme zijn één-pot-nat. Ook de illusie, dat ondanks verschil in staatsvorm de landen in vrede naast en met elkander konden leven, kan nu wel voor goed worden afgeschreven. Bij de dictatuurstaten beslissen al leen macht en geweld. Met hen is niet te confeeren of te overleggen; hun moet men eenvoudig nog meet macht en nog meer geweld ti tonen om hen in toom te houden. Deze Italiaansche daad is ook een aanwijzing, dat op den duur vrede tusschen de Katholieke Kerk en Italië onmogelijk zal blijken. In het Vaticaan regeert de Vredesvorst, in 't Quirinaal hanteert de demon van oorlog en geweld deu scepter. Het katholicisme in Italië gaat een moeilijke toekomst tegemoet, 't oogenblik zal komen, waarop Italië's katholieken voor eenzelfde alternatief gesteld worden als Duitschland's christenen. Musso lini, geketend als hij is aan zijn Duiischen bondgenoot, zal niet in staat zijn, niet bereid zijn, het gif van het rascistische heiden dom te weren. De jongste gebeurtenissen schijnen te wijzen op een onder gaan van 't facisme dat tot voor kort in elk opzicht beter was dan het nationaal-socialisme in de Duitsche leer van haat en geweld. De groote vraag is nu, wat Italië en Duitschland op den Balkan verder in hund schild voeren en daarvan hangt het af, of er voorloopig vrede zal zijn in Europa. Daarmee is het zwaartepunt van de vraag over oorlog of vrede verlegd van Oost-Europa naar de Middellandsche Zee. Vooral voor Engeland liggen hier levensbelangen met het oog op het vrije en onbelemmerde verkeer met zijn wereldrijk. Die belangen zouden in het gedrang komen, wanneer Italië door een greep op Joego-Slavië en vooral op Griekenland zijn positie hier zou versterken. Daarom is 't ook, dat Londen zulk een enorme activiteit heeft ontwikkeld om op dit punt de noodige verzekeringen van Italië te verkrijgen. Die verzekeringen heeft Rome inderdaad zoowel aan Grieken land als aan Engeland gegeven. Italië geeft Griekenland een ab- soluten waarborg van territoriale onafhankelijkheid. Ook heeft Mussolini toegezegd, dat de status quo de bestaan de toestand in de Middelland sche Zee ongewijzigd zal blijven. Echter, wanneer de gewone man tegenwoordig hoort van verzekeringen van dictatoren, dan lacht hij sarcastisch en wijst op vroegere beloften en plechtige verzekeringen, die met voeten werden getreden. En dan denkt men aan Mus solini's verdrag met Albanië; aan de woorden, die Mussolini zijn koning-keizer een paar weken geleden liet spreken over de buitengewoon vriendschappelijke betrekkingen met Albanië; aan het verdrag van 1937 met Joego- Slavië, dat Ualië geen troepen zou landen in Albanië en aan 't Britsch-ItaliaanschPaaschaccoord omtrent de handhaving van den toestand inzake de territoriale souvereiniteit in de Middelland sche Zee. En aanvaardt nu maar eens van zulke woordbrekers een nieuwe verzekering Geen wonder dan ook, dat Engeland en Frankrijk zich door die italiaansche beloften niet meer in slaap laten sussen. Beide re geeringen hebben in alle opzich ten hun militaire maatregelen getroffen. Zoo moet b.v. de Mid dellandsche zeevloot deze week haar posities, ook in het Oosten hebben ingenomen. Wat de militaire voorbereidingen voor een gevreesd conflict betreft, deze worden alom met koortsachti- gen baast voortgezet en wellicht meer nog dan in de critieke dagen van September 1938 lykt heel Europa één groot legerkamp. Italië zou reeds circa 3 millioen man onder de wapenen hebben! By zoo'n toestand van gewapenden „vrede" er moge dan geen direct dreigend oorlogsgevaar zijn krijgt toch eenieder het sterke gevoel, dat de wereld naar den afgrond holt en dat zeker op den duur een gewapend conflict niet is te vermijden, tenzij er 'n wonder gebeurt. Zoo heeft de bezetting van Albanië door Italië de beteekenis gekregen van het leggen van de lont nan het kruitvat, dat Balkan heet. Na de verovering van Albanië, dat een nieuwe „regeering" kreeg, maar op 't gebied van defensie en buitenland sche politiek volkomen van Italië zal afhangen, is er op territoriaal ge bied niets meer in Europa gebeurd. Engeland is in actie, om verdragen te sluiten met de staten die zich be dreigd gevoelen door de zucht van Duitschland en Italië naar de opper heerschappij in Europa. Als Engeland hier maar niet achter de feiten aan komt, zooals dat de laatste jaren al meer het geval was Zoo kwam dezer dagen heel laco niek het bericht, dat Spanje zich bij het anti-Komintern-pact heeft aan gesloten. Dat front ziet er nu als volgt uit: DuitschlandItaliëJapan Mandsjoekwo—Hongaryë— Spanje. Hoe zal die linie zich by een con flict uitbreiden En hoe zal het „Halt-dictatoren front" er uit zien Amerika beziet met belangstelling de gebeurtenissen in Europa. Het doet dat op een afstand en dat maakt een zuiverder beoordeeling mogelijk. Dat Amerikaansch oordeel klinkt niet erg bemoedigend. De mi nister van buitenlandsche zaken, Cordell Huil, verklaarde na een te lefoongesprek met Roosevelt: de ge welddadige invasie in Albanië betee- kent zonder twijfel een nieuwe be dreiging van den wereldvrede. Iedere bedreigiDg van den vrede treft alle naties. En een hoog regeerings- ambtenaar zeide, dat de regeering de veroveriDg van Albanië beschouwt als het voorspel van een ernstiger Europeesche crisis. Die crisis zou ontstaan, zoodra Duitschland of Italië nog een stap zouden zetten op het pad van den aanval. Engeland en zijn medestan ders zullen dat niet dulden. Men heeft er genoeg van het zich neer leggen bij het voldoDgen feit en de politiek van Munchen heeft absoluut afgedaan. Engeland laat de dictato riale landen slechts de keuze tus schen het staken van de aanvallen op andere landen of oorlog. De eenige hoop is, dat Duitschland en Italië het hopelooze daarvan zul len inzien en dat zij niet het risico van een alles vernietigenden oorlog zullen nemen. De Engelsche koning heeft Dins dagmiddag onverwachts een bezoek aan Londen gebracht, teneinde zich door Chamberlain nauwkeurig te laten inlichten over den internationa len toestand. Het onderhoud duurde een uur en twintig minuten. 'Hongaryë en Peru zijn uit den Volkenbond getreden Aan zekere werkzaamheden van den bond zullen zy hun medewerking blijven verlee- Uit Berlyn wordt gemeld, dat op 't oogenblik tusschen Duitschland en Polen geen onderhandelingen aan den gang zijn, daar men te Berlijn de resultaten afwacht van de Poolsch- Engelsche besprekingen. Wanneer 'n verdrag tusschen Polen en Enge land strijdig zou zijn met de Poolsch- Duitsche overeenkomst van 1934, dan zou Duitschland deze vervallen ver klaren. NIET ONNOODIG BEZORGD. Het belangrijke gebeuren voor ons land was deze week ongetwijfeld de afschaduwing van de internationale spanning en de gevolgen daarvan voor ons vaderland. De eenig-mooie Paaschdagen heb ben we nog in rustige rust kunnen doorbrengen, al mag niet verheeld, dat eenieder met groote spanning telkens weer de radio-berichten af wachtte, om daaruit af te leiden, of het weer „zoover" zou komen. Met dat „zoover" werd dan bedoeld het nemen van bijzondere maat regelen voor onze landsverdediging, om naar buiten te demonstreeren, dat wij bereid en in staat zijn, om onze zelfstandigheid en neutraliteit zoo noodig naar alle zijden te ver dedigen. En inderdaad bleken die maatrege len noodig. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is het personeel van de grensbataljons onder de wapenen geroepen. Zoo'n maati egel wekt onwillekeurig bezorgdheid en velen slaan dan aan 't fantaseeren over de beteekenis ervan. Daarom was het goed gezien van ODzen minister-president, om Dinsdag morgen in een vaderlijk woord aan ons volk die maatregelen duidelijk te belichten. Colyn stelde voorop, dat hij niet dit woord onnoodige bezorgdheid bij de bevolkiDg wilde voorkomen. In dezen maatregel moet men niet zien, dat de regeering beducht zou zy'n voor een directe bedreiging van ons land. Voor zulk een opvatting is geen enkele aanleiding aanwezig. Waarvoor die maatregel dan wèl genomen is Men moet er een zuiveren voor zorgsmaatregel in zien in verband met den algemeenen toestand in Europa. Ons werelddeel verkeert in een toestand van latente internatio nale spanningen die ons verplichten er rekening mee te houden, dat die spanningen zich kunnen ontladen in vijandelijkheden. En als dat geval zich mocht gaan voordoen, dan moeten wij niet slechts in woorden, doch metterdaad in staat zijn op afdoende wijze blijk te geven onze zelfstandigheid en onzijdigheid te handhaven, handhaven onder alle omstandigheden en naar alle zijden. Om dit nu effectief te kunnen doen, wanneer de noodzaak er van zou blijken, moet onze geheele weer macht tenslotte gemobiliseerd worden Maar in ons huidig legerstelstel en bij het zeer snelle verloop dat de krijgshandelingen in onzen tijd ken merkt, is de normale sterkte van ons leger op vredesvoet ongenoegzaam om de zekerheid te scheppen dat de mobilisatie ongestoord zal verloopen. Daarom is het een eisch van voorzichtig beleid voorwaarden te scheppen, die het ongestoord verloop eener eventueele mobilisatie kunnen waarborgen. Maatregelen worden voorbereid, om in deze leemte te voorzien. Het oproepen der grensbataljons is dus een tijdelijke maatregelhjj overbrugt den tijd, waarin wy nor maal nog niet over voldoende ge oefende troepen beschikken. Wanneer die maatregelen klaar zijn we denken b.v. aan verlenging van diensttijd, vergrooting van lichting en bouw van kunstwerken e.d. dan zijn we ten allen tijde even paraat als thans, zonder de grensbataljons onder de wapenen te roepen. Ongetwijfeld zal dat zware offers eischen, maar ons volk stelt zoodanig prijs op zijn vryheid en zelfstandig heid, dat het die voor dit groote goed gaarne zal brengen. Om nu nog even op de rede van Dr. Colrjn terug te komen, spreker onderstreepte nog eens We duchten van niemand eenige vijandelyke handelingen tegen Neder land, maar we willen tegenover ieder onzen duidelrjken wil toonen, dat we onze beproefde zelfstandigheids- politiek en onze onzydigheid met alle ons ten dienste staande middelen willen handhaven. Dat en dat alleen is de strekking van den thans genomen maatregel. Maar, omdat dit zoo is, mag ik aan* wat ik gezegd heb nu ook een raad vastknoopen. Deze raad n. dat er geen enkele reden aanwezig is voor bijzondere ongerustheid. Na- tuurlyk houdt de toestand in de wereld ook onze aandacht gespannen. Maar dat is heel wat anders dan beduchtheid voor onze eigen onmid dellijke veiligheid. Voor zulk een beduchtheid ik herhaal het acht ik geen enkelen grond aanwezig. Hoe kalmer we den toestand onder de oogen zien, hoe rustiger wij allen ons dagelyksch werk blijven ver richten, hoe beter dit is voor ons zelf en hoe gunstiger indruk dit naar buiten zal maken. En voorts belijden we, ook als volk, in diepen ernst, dat het lot ook van ons land, uiteindelijk niet in de hand van menschen ligt, niet van den wil eens menschen afhan kelijk is, maar dat God Almachtig de wereld regeert. In dat geloof schuilt kracht. Het schept vastheid van wil aan 's menschen zijde en het voorkomt dat men als een riet door den wind heen en weer bewogen wordt. Moge dit vaderlyke en fiere woord uitwerken wat het beoogdealle overdreven bezorgdheid uitbannen en moge het tevens bij velen brengen of versterken het besef, dat nu vooral gebed en offers van liefde tot den naaste op hun plaats zyn. opdat het God behage, de wereld voor de ramp van een oorlog te besparen. Prov. Statenverkiezing en internationale toestand. Het stemmen door gemobili- seerden. Naar wij vernemen, wordt thans op het Departement van Binnen- landsche Zaken een regeling voor bereid, waardoor de gemobiliseerde kiesgerechtigden op 19 April a.s. hun stemplicnt zullen kunnen ver vullen. Publicatie van deze regeling zal dezer dagen kunnen worden tege moet gezien. Verlenging eerste oefentijd. In zyn radiorede van Dinsdag heeft minister Coljjn maatregelen aangekondigd om de normale sterkte van ons leger op vredesvoet zoodanig te doen zijn, dat zekerheid wordt geschapen, dat in tjjd van oorlogs gevaar de mobilisatie ongestoord zal kunnen verloopen. Volgens deskundigen zou dit op de meest voor de hand liggende en effectieve wyze kunnen geschieden door den eersten oefentyd te ver lengen en bijvoorbeeld op 18 maan den te brengen. Of het inderdaad dien kant uit zal gaan, konden we niet met zekerheid te weten komen. Te bevoegder plaat se wilde men zich hierover nog niet uitlaten, omdat dit een aangelegen heid is, waarover eerst de Staten- Generaal moeten worden gehoord. Het is in verband daarmede te verwachten, dat binnen niet te langen tfld een wetsontwerp btf de Tweede Kamer zal worden Ingediend, waarbij deze aangelegenheid geregeld zal worden. De kwestie der grensarbeiders. Naar de Msb. verneemt, is het vraagstuk der grensarbeiders bevre digend opgelost. Na uitvoerige besprekingen is men met Duitschland tot overeenstem ming gekomen in dier voege 1. dat de regeling voor de grens arbeiders, zooals zy op het oogen blik bestaat, gehandhaafd blyft. 2. dat de aan loon uitstaande be dragen alsnog zullen worden uitbe taald voor zooveel mogelyk op de oude basis (twee derde Nederlandsch en één derde Duitsch geld). 3. dat de arbeiders, die voorheen in Duitschland werkzaam waren en die als gevolg van het feit, dat hun geen loon meer werd uitbetaald, ontslag hebben genomen, weer in Duitschland kunnen gaan werken. Dit laatste natuurlyk alleen in dat geval als de voormalige werkgever hen weer in dienst wil nemen. Deze arbeiders vallen ook onder de gewone regeling voor de grensarbeiders. Over de definitieve regeling van de bedragen onder 2, genoemd wor den op het oogenblik met de Devie zen-Stelle te Keulen nog onderhan delingen gevoerd. Eerste asperges voor de Koningin. De eerste asperges gekweekt op vollen grond, zyn aan H. M. de Koningin aaDgeboden door den heer W. van Riet, asperge-kweeker te Gennep. Verkeersongevallen in Februari. De cyfers van het Centraal Bureau voor de statistiek betreffende de verkeersongevallen in de maand Februari 1939 toonen een minder gunstig beeld dan in ds overeen komstige maand van het vorig jaar. De cijfers voor de laatste 6 maan den zijn als volgt: (tusschen haakjes de cyfers van vorig jaar) gedood ernstig gewond September 1938 68 (61) 452 (417) October 1938 90 (47) 408 (404) November 1938 68 (62) 365 (329) December 1938 42 (45) 312 (314) Januari 1939 42 (52) 326 (306) Februari 1939 46 (39) 314 (287) Geen Tsjechische dienstboden naar Nederland. Naar het „Vad." verneemt, is het thans wel zoo goed als zeker, dat in verband met de gewijzigde poli tieke omstandigheden in Tsjecho- Slowakije het plan van het departe ment van Sociale Zaken, om eenige honderden Tsjechische dienstboden naar Nederland te laten komen, geen voortgang zal kunnen vinden. De mogelijkheid blijft open, dat enkele van die meisjes op eigen ge legenheid naar ons land zullen komen, doch dit zal tot sporadische gevallen beperkt blijven. Vrijstelling van port voor militairen. Bij Kon. besluit van 12 April (Stbld. No. 385) is bet volgende bepaald Met ingang van 12 April 1939 is, tot nadere beschikking, vrijstelling van port verleend voor de verzen ding, door en aan in werkelyken dienst zynde vrijwillig dienenden en dienstplichtigen, beneden den rang van tweeden luitenant (luitenant ter zee der 3e klas) en de met hen in rang gelijk gestelden, van a. briefkaarten, met uitzondering van die, welke berichten omtrent handelszaken of bestellingen of aan biedingen van handels- of fabrieks- goederen bevatten; b. nieuwsbladen en bijvoegsels, welke voldoen aan de in artikel 1 van de Postwet (Staatsblad 1919, No. 543) voor deze stukken gegeven omschrijving, niet zwaarder dan 100 gram. Zomersche Paaschdagen. De beide Paaschdagen zyn een lentefeest geworden, waaraan een ieder, die maar in de gelegenheid was, heeft meegedaan. De aantallen, die naar buiten zijn getrokken, konden de vergelijking met die van een mooien zomerschen dag glansrijk doorstaan. Vooral het autoverkeer was druk. Ook de bus sen deden goede zaken. De spoor wegen behoefden geen by zonder e maatregelen te nemen, al zullen ook z(j tevreden zyn geweest over de vervoercyfers. VENRAY, 15 April 1939 De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat de alphabetische lijst, bedoeld in artikel 57f der Kies wet, vanaf heden voor eenleder ter inzage is nedergelegd, en tegen be taling der kosten in afdruk of af schrift verkrijgbaar gesteld is. Venray, 11 April 1939. De Burgemeester van Venray, A, H, M, JANSSEN, VERKIEZINGEN 1939. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht van belanghebbenden op de artikelen 55 en 56 der Kieswet, luidende als volgt: Art. 55. Personen, by wie en be stuurders van bijzondere onder nemingen en instellingen, waarbij personen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, zyn, voorzoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tus schen acht uren des voormiddags en vijf uren des namiddags daartoe gelegenheid vinde. Art. 56. Personen en bestuurders, in het voorgaande artikel bedoeld, zyn, voor zoover arbeid wordt ver richt in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal en zoo er meerdere arbeidslokalen zyn, in het grootste of wel in meer dan één arbeids lokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stemming be paalden tijd op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hen of van hunnentwege onderteekende lijst, de uren, in het voorgaande artikel bedoeld, vermeldende, voor elk af zonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Venray, 11 April 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de stemming voor de verkiezing der leden van de Provinciale Staten zal plaats hebben op Woensdag 19 April a.s. van des voormiddags acht tot des namiddags vijf uur. Hierbij wordt gewezen op het be paalde bij Artikel 128 van het Wetboek van strafrecht luidende ,Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar." b. Artikel 150a der Kieswet, luidende: „Hij, die bij eene verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden." Terwijl voorts in herinnering wordt gebracht de verplichting, opgelegd bij artikel 72, 2e lid der Kieswet, voorschrijvende, dat ieder, die vol gens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht aan te melden by het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Venray, 11 April 1939. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de „Verordening op de heffing eener straatbelasting in de gemeente Venray" vastgesteld door den Raad der gemeente op 30 December 1938, Nr. 186/176 en goedgekeurd bij Ko ninklijk Besluit van 22 Maart 1939, Nr. 5, ter gemeentesecretarie gedu rende drie maanden voor eenieder ter lezing is nedergelegd, Venray, 11 AprU 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Vergunnings- en verlofsrechten Burgemeester en Wethouders van Venray brengen belanghebbenden in herinnering, dat het vergunnings- en verlofsrecht moet beta aid worden vóór 1 Mei a.s. ten kantore van den Gemeente-Ontvanger. Heeft vóór dien datum betaling van het vergunnings- of verlofsrecht niet plaats gehad, dan vervalt de vergunning of het verlof. Venray, 11 April 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN Openstelling Bureau Gemeente- Secretarie en -Ontvanger. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de Gemeente-Secretarie in verband met de verkiezingen op Woensdag 19 April a.s. uitsluitend is geopend voor de afdeelingen Bur gerlijken Stand, bevolking en het verstrekken van inlichtingen in ver band met de verkiezingen. Het kantoor van den Gemeente- Ontvanger is den geheelen dag ge sloten. Venray, 11 April 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray ves tigt de aandacht op artikel 21 der Algemeene Politieverordening Ven ray, luidende als volgt: 1. Het ls verboden, zonder daar mede vanwege het Rjjk, de Provin-

Peel en Maas | 1939 | | pagina 1