Onze nieuwe Paus Pius XII. P. HENDRIX ChcUtiU> KóhuiQ. Advertentiën. Paarden- en Vee- verzekering proper Dagmeisje In de Behangselbeurs Schoonmaak artikelen GRAS- en KLAVERZADEN Wasdisf ellen. 2 scheutelingen, gemerkte of ongem. biggen GEVRAAGD BOERDERIJ prima Zaaigerst Zege zaaihaver bijna voldr. koe TE KOOP 2 ongem. biggen TE KOOP 2 zware scheutelingen TE KOOP 3 drag, varkens 6 ongem. biggen Zomerzaaitarwe TE KOOP 4-5 ongem. biggen, partij zoete lupinen en een guste koe TE KOOP 5 ongem. biggen TE KOOP 2 drag, varkens TE KOOP roodbont maalkalf partij mangels, zoete zaailupinen, eetaardappelen Vroege a pootaardappelen R. K. Mannen U blijft in den nacht van 18 op 19 Maart a.s toch niet thuis Allen op naar Amsterdam om hulde te brengen aan Koopt nu reeds Uw kaartje a f 3.35 bij H Jacobs, Stations weg 39 en Firma vd Munckhof, Grootestraat. 24. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der ge- meentebegrooting 1939. Z.h.s. accoord. By de rondvraag sprak de heer Steeghs over verbetering der zand wegen, de heer Pubben wees op den meer dan slechten toestand van den Merseioschenweg, Hij verzocht den Voorzitter er een3 over te fietsen. Waarschijnlijk gaan Uw banden eraan. De heeren Odenhoven' en Millen be spraken de aanstelling van arbeiders in gemeentedienst en de heer Arts dankte B. en W. voor de aangebrach te verlichting op den Akkerweg. Hierna ging de Raad in geheime zittiDg over. GEVONDENeen rijwielplaatje, een zilveren kettinkje met twee medailles, politiebureaueen compl. autowiel, is by L. Poels, Merselo - Haageen dekkleed, is bij van Mil, Landweertweg. VENRAY VOORUIT. In art. 3 van de statuten lezen wy op welke wijze „Venray Vooruit" haar doel tracht te bereiken. Name lijk door a. de aandacht te vestigen in en buiten Nederland op Venray als woon- en industrieplaatshoofdzake lijk door beschryviDgen, aankondi gingen, druk- en beeldwerk b. het verstrekken van inlichtin gen omtrent verblijf in en bezoek aan Venray c. het bevorderen van den aanleg en het onderhoud van wandelparken, het doen van aanplantingen, het plaatsen van rustbanken en weg wijzers d. het aanmoedigen, ondersteunen of zelf uitvoeren van hetgeen kan strekken tot veraangenaming van het verblyf of verlevendiging van het verkeer, waaronder begrepen het organiseeren van feesten enz.; e. het aanmoedigen der bewoners en advies geven in alles, wat kau bijdragen tot verfraaiing van Venray; f. het zoo noodig strijden tegen misbruiken aan de gevolgen, waarvan zij, die tydeiyk of duurzaam in Ven ray verbiyven, zouden kunnen bloot staan. Wij hebben Carnaval gevierd en middel d. zeer succesvol te baat genomen. Het is voor ons een duldelyke aan sporing om ook de andere middelen te baat te nemen. Wanneer wij nu het rytje nagaan, dan is er op de allereerste plaats noodig uit te voeren wat er onder a. vermeld staat. Wy zullen dat doen ook. Het is geen gemakkeiyke taak gidsjes, kaartjes of reclamefolders samen te stellen en daarom zullen wij het op prijs stellen kennis te nemen van ïaeëen, die er zooal leven op dit gebied. 1. Indien iemand dus meent te kunnen medewerken op de wyze, zooals wg die hier hebben uiteen gezet, dan zullen wij gaarne zijn uitgewerkte, op schrift gestelde, ideëen onderzoeken. 2. Mocht er een actief hotel- of pensionhouder zijn, die een foldertje gaat uitgeven betreffende Venray in het algemeen en zijn zaak in het bizonder, dan zullen wy graag met hem medewerken, door voor een doelmatige verspreiding te zorgen. Een artikel van „Venray Vooruit" eindigt altijd met een bede om geld. Zoo ook nuWy willen alles doen voor Venray, wy hebben vele plannen, wij hebben geen geld. Zijn er nog belanghebbenden, die meenen, dat ze te weinig steun verleenen aan „Venray Vooruit" Wy noodigen hen hartelijk uit hun bijdrage te storten ten kantore van de Nederiandsche Landbouwbank, Patersstr. 17, waar de penningmeester altyd aanwezig is. HET BESTUUR VAN VENRAY VOORUIT. Beugelbond Venray. Uitslag van de twee eerste beslis singswedstrijden. Ysselsteyn—Pleide op de baan Jans sen te Venray 4—4. Op de baan Janssen te Ysselsteyn werd de uitslag voor Venray—Heide ook weer 44. Volksontwikkeling Venray Beschermheer: HoogEerw. Heer Deken W. BERDEN. 10e avond: Maandag 6 Maart om 8 uur in het Patronaat spreekt de Eerw. Heer RECTOR BALJONS St. Maartenkliniek Nijmegen over De zorg voor hel gebrekkige kind. (Met Film) Entrée 10 ct. Plaatshouders worden beleefd verzocht hun kaarten mede te brengen. Abonnementen en ge reserveerde plaatsen te bespreken bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Telefoon 144. Laten we hopen dat de wedstryd VenrayYsselsteyn op de baan van „Ons Genot" geen 44 zal worden, want dan zal weer van voren af aan moeten begonnen worden en daar voor is 't seizoen te ver gevorderd. Zilveren Dienstjubileums. De heer Alfons Sijbers herdacht dezer dagen den dag, waarop hij voor 25 jaren by den heer Jos. Ariaens als schoenmaker in dienst trad. De heer Th. van Dyck, herdacht eveneens deze week het feit, dat hy voor 25 jaren in dienst trad in Huize „St. Anna." Beide jubilarissen heeft het niet aan belangstelling ontbroken. Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoote Mej. Betsie Nuyens slaagde 1 Maart voor 't doctoraal examen in de klassieke letteren. STILLE OMGANG. De afdeelingen van den kring Noord-Limburg van den Stillen Om gang zullen in den nacht van 18 op 19 Maart naar Amsterdam ter Stillen Omgang gaan. Gereisd wordt met 2 extra-trein en. Extra-trein E. Z. vertrekt Meerlo-T. 22.21, Venray 22.32, Mook-M. 23.07 Aankomst Amsterdam C, S. 0.49. Terugreis extra-trein E, Z. vertrek. Amsterdam C. S. 6.08. Aankomst Mook-M. 7.50, Venray 8.17, Oirlo 8.24 Meerlo-T. 8.31. De pelgrims die met extra-trein E. Z. reizen, zullen in Tienray en Oostrum een plechtig Lof by wonen. Om den borrel. J. G. H. en H. A. uit Venray, had den onlangs by Jean Siebers Merselo- sche weg een flesch port, een paar fleschjes limonade en een fleschje chocolademelk verschalkt, voor welk feit zij zich Woensdagmorgen voor den Roermondschen politierechter te verantwoorden hadden. Getuige Siebers was tot de ont dekking gekomen, dat het heele vrachtje, dat alles bij elkaar mis schien een waarde van een paar gulden vertegenwoordigde verdwenen was en dat de verdachten zich door het forceeren van een deur toegang hadden verschaft tot de lokaliteit, waarin zich de flesschen met drank bevonden. De raadsman van verdachten, mr. Daub uit Venlo, betoogde, dat men een dergelijk feit op twee wijzen kan beschouwen, nl. als diefstal en als jeugdige baldadigheid. Immers eerst hadden beide verdachten by getuige aangeklopt en waren toen zij na her haald kloppen geen gehoor hadden gevonden, pas overgegaan tot het forceeren van de deur. Pleiter vroeg zich dan ook af of de straf, die deze jeugdige verdachten reeds 5 weken in voorarrest hadden doorgebracht niet meer dan mooi was, gezien de geringe waarde van het weggeno men goed en vooral in aanmerking nemend het feit, dat zij, wanneer zy thans in vrijheid werden gesteld, bin nen 4 of 5 dagen weer werk konden krijgen. De ambtenaar van het O.M. ver klaarde zich niet tegen een voor waarde! ijke straf te zullen verzetten. De politierechter veroordeelde hier op elk der beide verdachten tot een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. Tegen de verdachten A. J, V. en H. H. H. te Venray die in vereeni- giDg uit den kelder van den café houder Martens te Leunen een 15- tal flesschen sterken drank hadden weggehaald, eischte de ambtenaar van het O. M. een gevangenisstraf van 6 weken voor ieder. De politierechter veroordeelde elk. nadat mr. Daub de uiterste clemen tie had ingeroepen, tot een gevan genisstraf voor den tijd van 2 maan- den. Door vrachtauto aangereden. Donderdagmiddag is op den rijks weg te Hout-Blerick de 26-jarige mej. Schoen door een vrachtauto uit Blerick aangereden. Zij kreeg een schedelbasisfractuur en een gecom pliceerde armbreuk en is in zorg- wekkenden toestandnaar het zie kenhuis te Venlo overgebracht. Boerderij bewoners op ongewone wijze gewekt. Donderdagmorgen omstreeks half vier is een vrachtauto van de firma van Doorn uit Amersfoort op den provincialen weg te Haastrecht door het breken van een koppeling uit een bocht gereden en tegen den voor gevel van een boerdery, bewoond door den landbouwer J. Boer, gebotst. De wagen kwam in de slaapkamer tot staan. De bewoners van het huis, die op een ongewone wijze ontwaak ten bleven ongedeerd. In de kamer werd uiteraard het een en ander ver nield. Heiligschennende diefstal. In de hoofdkerk te Aalst (België) werd een heiligschennende diefstal gepleegd. In de sacristie bevinden zich drie brandkasten, bevattende tal van kostbare gewijde voorwerpen. Een dezer kasten was opengebroken en daaruit werden drie waardevolle zilveren kelken gestolen. Een remonstrans en een zilveren ciborie stonden eveneens gereed om meegenomen te worden, maar de dieven moeten verrast zijn geweest en ijlings op de vlucht zijn gegaan. Verschillende H. Hosties lagen op den grond verspreid en de inhoud van de offerblokken was verdwenen. Men heeft geen sporen van inbraak gevonden, wat doet veronderstellen, dat de dieven zich den avond te voren in de kerk hebben laten in sluiten. Dc Engelsche begrooting voor luchtvaart. De begrooting voor de Engelsche luchtvaart bedraagt 205.951.000 pond sterling. In April van dit jaar zal het aantal vliegtuigen in eerste linie 1750 bedragen, terwijl men verwacht dat het personeel tot 118.000 man zal worden uitgebreid. Donderdagmiddag heeft het Con claaf in tweede kies vergadering tot Paus van de H. Roomsche Kerk ge kozen Z. H. Eminentie Eugenio Kardinaal Pacelli, staatssecretaris van Zijne Heiligheid Paus Pius XI z.g. De nieuwe gekozen Paus koos zich als naam Pius XII. Als een jubel klonk het uit Radio Vaticana Donderdagmiddag de wereld over en de weerklank van dien jubel golfde en daverde, machtig en einde loos, over het St. Pietersplein en vertolkte zich tenslotte in een juchenden zegezangChristus vincit, Christus regnat, Christus imperat Christus overwint, Chistus regeert, Christus heerscht Witte rook was opgestegen uit den schoorsteen, waarop de blikken eener onafzienbare menschenmenigte gevestigd waren. Er ging een onbe schrijfelijke ontroering door de massa Om 17.25 (Nederiandsche tijd) verscheen de oudste kardinaal-diaken op de loggia. Een zeer diepe stilte viel over het St. Pietersplein en dui delijk klonk de stem van den kardi naal: Annuntio vobis gaudium magnum.... Ik verkondig u een groote vreugde. Wij hebben als Paus den zeer eerbiedwaardigen kardinaal Pacelli, die den naam van Pius XII heeft aangenomen. De Klokken der basiliek luidden en eindeloos, eindeloos juichte de aldoor aangroeiende menigte. Tot plots de ontzagwekkende menscher- massa op de knieën valt. Op de loggia staat Z. H. Paus Pius XII, de 261ste opvolger van Petrus, die de handen heft en stad en wereld Zijn eersten zegen geeft in den Naam van den Vader, den Zoon en den H. Geest. EugeDio Pacelli werd 2 Maart 1876 te Rome geboren uit een oude fa milie, welke vele diensten aan den H. ^fcoel heeft bewezen. Het was, alsof hij door een heel oude familie traditie voorbestemd was, voor de hooge en verantwoordelijke ambten, welke hij steeds in de Kerk bekleed heeft. Zyn grootvaders, zoowel van vaders- als van moederszijde hebben ministrieele functies onder de re geering van Paus Gregorius XIV en Pius IX vervuld; zijn vader was een buitengewoon bekwaam advocaat, die zoowel door Leo XIII als door Plus X dikwijls geraadpleegd werd. Een broer van den Paus is markies Pacelli, die zeer veel bijgedragen heeft tot de voorbereiding van het verdrag van Lateranen en het Con cordaat tussehen den H. Stoel en het Italiaansche koninkrijk Italië. In Maart 1899 ontving Eugenio Pacelli te Rome de H. Priesterwij ding. Na dit plechtige oogenblik zette hy zyn studies aan de Academiadei Nobile voort en spoedig werd bij bij de H. Congregatie voor Buitenge wone Kerkelijke aangelegenheden aangestelddeze toelating dankte hij aan den „goeden plattelands pastoor", Pays Pius X en diens rechterhand den kardinaal-staats secretaris Merry del Val. Dezen hadden spoedig gezien, welke diep- godvruchtige geleerde Eugenio Pacelli was en behandelden hem met vader lijke voorkeur. In 1905 werd hij minutante bij de eerste afdeeling van het Pauselijke staatssecretariaat, in 1911 onder-secretaris en in 1912 pro-secretaris. In dezen arbeid ver wierf Eugenio Pacelli zich zijn onge wone kennis van het internationaal recht, van het kerkelijk recht en van de Concordaatskwesties. En 't is wel zeer merkwaardig, dat hij zich toen reeds in alle kerkelijke zaken, welke Duitschland betroffen, specialiseerde. In 1914 nog onder Pius X, en voor het uitbreken van den wereldoorlog werd hem het hoogst verantwoorde lijke ambt van secretaris toever trouwd, dat gemeenlijk tot een nuntiatuur van de eerste klasse en daarna het kardinalaat voert. Dit gewichtige ambt heeft Eugenio Pacelli van het. begin van den wereldoorlog, heel spoedig onder Paus Benedictus XV, vervuld, tot in het voorjaar van 1917. Wie zal be schrijven, welke moeilijke en vaak zorgzame werkzaamheden hij die jaren vervuld heeft, toen de H. Stoel als een door allen erkende neutrale macht een diplomatiek centrum van den eersten rang was, waarvan zoo vele vredelievende daden uitgingen, en zelfs zoovele vredesacties, niet alleen om de verschrikkelijke gevol gen van den oorlog te lenigen, maar ook om den werkelyken vrede te herstellen. In April 1917 verhief Paus Bene dictus XV Eugenio Pacelli tot titulair aartsbisschop van Sardes en benoem de hem tevens tot Nuntius tweede klasse të Munchen, d.w.z. tot aposto lisch vertegenwoordiger van den H. Stoel in Duitschland. In 1920 werd Pacelli tevens Nun tius eerste klasse te Berlyn. In 1929 toen mgr. Pacelli naar Rome werd teruggeroepen heeft Katholiek Duitschland hem een hulde bereid, zooals wellicht nog nooit aan een Kerkvorst was ten deel gevallen. Twintigduizend fakkeldragers vorm den een eerehaag vanuit Berlyn tot aan het Anhalter-station, vanwaar de Nuntius de reis naar de Eeuwige Stad zou aanvaarden. Wanneer Kardinaal Pacelli ergens in een kerk in Rome een predicatie houdt, loopt heel de stad uit om dezen beroemden redenaar te aan- hooren. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 24 Febr. tot 2 Maart GEBOREN Cornells Fr. Teunissen, Ysselsteyn Martha M. van Goch, Overl. weg Antonetta M. Peters, O.Oostr. weg Bernardus H. J. Lmders, Ysselsteyn Jacoba C. Voesten, Heide Nicolaas M H. van Tilburg, Merselo Adrianus J. van Sinderen, Deurn.weg Egberdina J. M. van Vegchel, Merselo Hendrikus P.G. J, Jeuken, Hoenderstr, OVERLEDEN: Theodorus G. M. Achten, 13 dagen Oostrum. Francois Kappel, echtg. van M. G. Gielen, 77 jaren, Langstraat Martinus Cuppen, 17 jaar Oostrum 1 patiënt St. Servatius en St. Anna Kerkelijke Diensten» DEKENAAT. VRIJDAG a s. om 2 uur recollectie H. H. Geestelyken. PAROCHIE-ACTIE i meer eer bied en liefde voor Christus Eucharlstieus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekkapelaan v. Wijn gaarden. Tel. 187 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis voor Johannes Gerrits, Generale H. Communie van de mannen der H. Familie, 8 uur leesmis voor Kees Henskens en zijne echtgenoote Wil- helmina van Maren. In alle H. Missen collecte voor het Herstelfonds, half 3 Kinderlof, 5 uur Lof en 2e Lijdens meditatie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Kees Henskens, 8 uur jaarg. voor Theod. Creemers, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis ter eere van den H. Antonius, 7 uur best. jaarg. voor de vrouw van Herman Bexkens, half 8 best. jaarg. voor Bernard van Opbergen en echtge noote Theodora Maas, 8 uur gest. jaarg. voor Peter Camps en echtge noote. WOENSDAG 6e der zeven Woens dagen ter eere van den H. Joseph en vereering der relikwie, half 7 leesmis ter eere van den H. Joseph, 7 uur leesmis, half 8 leesmis ter eere van den H. Joseph, 8 uur Sol. jaarg. voor Johannes Michels. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, 7.15 Sacra mentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Hend. Hendriks, zijne echtgenoote en Maria Gertrudis Hendriks. VRIJDAG half 7, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Christina van Valkenburg, 6 uur Lof en H. Kruisweg. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Johanna Verhofstad, huisvrouw van Laurentiusv. Valken burg, 6 uur Lof. H. Familie. A.s. Zondag 12 Maart gaat de H. Familie ter bedevaart naar de Smakt, waar St. Jozef vereerd wordt als patroon van het huisgezin, geluk kigen levensstaat en zaligen dood. Daarom allen present Vertrek aan de kerk kwart voor 8. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis leesbi bliotheek. Om half 7half 10 Patro naat. Om 7 uur groepraad. Dinsdag half 8half 11 Goud- Pluvier. Alle leden van Patronaat en andere jeugdvereenigingen doen hun best om in dezen H. Vastentijd trouw aanwezig te zijn bij het H. Misoffer en Vastenmeditaties. Doe overigens in alles zoo goed mogelijk je plicht. Jonge Wacht. Maandag 5 tot kwart over 6 Asp. groep A. Dinsdag 78 Bonifaciusgroep. Woensdag 78 asp. groep B. Woensdag 7—8 Gerardusgroep. Jonge Werkman. Woensdag 8 uur groep. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag 7 uur les in de gewone vakken. Welpen-horde St. Petrus. Woensdags 2 uur. Vrydags kwart over 4. K. J. V. Zondag half 8 leidsters. Donderdag half 8 leidstersclub. Poetsen door leidsters. K. J. M. Zondag half 11 Theresiagroep. Liduina- Elisabeth- Theresia. 3 uur Mar. Philipetto, Agnes, Rosa van Lima. Zelatricen Kindsheid en TsingTao Zondag na de Hoogmis vergadering PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 2de Zondag van de Vasten, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegen heid om te biechten aan de Evangelie- zijde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met 2de Lijdensmeditatie. Onder de H. Missen collecte voor de restauratie der Parochiekerk. DINSDAG, 5de Dinsdag van de Antonius-noveen. Gedurende de uit stelling van 't Allerheiligste te ver dienen volle aflaat. Om 7 uur Antonius -mis, waaronder alg. H. Communie en gebeden ter eere van St. Anto nius. 's Avonds om 7 uur Lof met predicatie en aanbeveling der inten ties. WOENSDAG om 5.30 Lof ter eere van St. Joseph. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Op de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Morgen Zondag om 7 uur voor Johannes Wijnhoven. Maandag om 6.15 voor Fr. Kappel als lid van het Koordje, om 7 uur voor Jac. Gitzels. Dinsdag om 6.15 voor Frans Kappel als lid van het Koordje, om 7 uur Hoogmis ter eere van St. Antonius en tot zeker intentie. Woensdag om 7 uur voor Johannes Wagemans en Maria Gerrits. Donderdag om 6.15 voor Frans Kappel als Lid van het Koordje. Om 7 uur voor Jozina Hofman. Zaterdag om 7 uur ter eere van St. Antonius. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag half 11 bestuurs vergadering afd. jongens, Donder dagmiddag half 4 afd. meisjes. DERDE ORDE. Kleeding nieuwe leden. Op het einde van deze maand zal de in kleeding plaats hebben van nieuwe leden. Zy, die lid wenschen te wor den, gelieven zich tijdig op te geven bij den Directeur of de bestuurs leden. Vrijdag om 7 uur Requiemmis voor br. Frans Kappel. De leden worden verzocht deze H. Mis bij te wonen en voor den overledene het Rozenhoedje te bidden en de H. Communie op te dragen. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Naaimeisje leerlinge Burgermeisje 16jaar te Venray Bekw. winkeljuffr. manufacturen) Burgermeisje v. Broekhuizen 1 werkmeisje voor halve dagen April of Mei 1 boerenknecht voor Schinnen Boerenknechten voor Sambeek Overloon, Merselo enz. 3 boerenknechten voor Paschen 1 poetsmeisje v.d. schoonmaak 4 burgerdien3tmeisjes v. Venray 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 kindermeisje 3 burgerdienstmeisje 1517 jaar. 1 werkmeisje 23 jaar. 1 burgerdienstmeisje 15 jaar 1 leerling monteur 1 huisnaaster DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 1011 B en C-boeren Donderdag 4—6 alle anderen AANBESTEDING. Vrijdag 10 Maart zal worden aan besteed de levering van hout en gegalvaniseerde ijzeren golfplaten voor 40 stuk3 schuilketen. Inlichtingen kantoor Gem. Werken. Landbouwbons Venray. Algem. Vergadering Maart in het Vrijdag 10 Patronaat 's avonds om half 8 voor de Paardenverzekering en om half 9 voor de Veever zekering. AGENDA voor beide ver gaderingen Notulen Jaarverslag diverse besprekingenrondvraag en sluiting. ÉS De Besturen. Gevraagd Mientje Clephas, Patersstraat 7. GEVRAAGD niet beneden 16 jaar. 8 H. Oudenhoven, Hoenderstr. 31 alle aan zeer lage prijzen. Ie kwaliteit kan ik U leveren tegen lage prijzen. Vraagt prijs. J. van den Hombergh Nachtegaal. Keukenkastjes, Emaille Keukenstellen en andere Emaillewaren. Patersstraat 9 nj TB KOOP G. v. Lierop, Langeweg 39. 2 f 5000 voor eerste hypotheek op nieuw gebouwd pand met ruime overwaarde. AdresBureau dezer. TE KOOP een vruchtbare groot 10 H., onder Venray. Adres bureau dezer. TB KOOP Goudgerst en Sfergerst, lenab. J. Rambaghs, Castenray. M TB KOOP le nabouw gekeurde a f 8 per 100 kg., en een jonge H. Litjens-Derckx, Wanss.weg Oostrum. P. Wismans, Boschhuizen. H. Peeters, Vlakwaterweg. TE KOOP 3 ongem. biggen bij Piet Janssen, Heide. 8 TE KOOP een versche koe gevende 30 kg. melk. A. Achten, Leunen. I JvR, 13 weken dracht. L. Hendriks, Oostrum. TB KOOT3 J. Peters, F 19, Oirlo. TE KOOP 2e nabouw van Hoek's L. van Vegchel, Heide. H. Keijsers, Boschhuizen. TB KLOOT3 Ind.pootaardappels klasse B 28/35 a 5 gld. en 35/50 a f 4 per 100 kg. H. Jenniskens-Arts, Passcher- hoeve, Ysselsteyn. TE KOOP best maalkalf oud 8 weken C. Cremers, Steegsbroek. M. Jacobs, Zwarteklef. JvR, 14 weken dracht. A. Broeren, Lull. P. A. Derckx-Jacobs, Casten ray H 32. TB KOOP versche koe 25 kg. melk, (Bintjes) bij Wed. P. J. Poels, Beek-Merselo. Eerstelingen, Schotsche muizen en Eigenheimers van Friesche klei, voorgekiemd in kistjes. Pootsjaiotten en Rabarberplanten H. Tackttn. Schoolstraat

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2