Krakelingen. Van de Sport velden. Provinciaal Nieuws De verkiezing voor de Prov. Staten. mee klaar zijn en dan zou lk eerst de inwoners wel eens willen hooren, Dan wordt er definitief gestemd. Voor annexatie stemden Linders, Maashees, Rieter, Maashees en Bas- tiaans, Maashees. Tegen annexatie stemden Schra- ven, Janssen, Goemans en Hendriks, allen te Overloon. Afweergeschut gerlijke zorg een bur- Het lijkt me een vreemde geschie denis, dat Ged. Staten van Friesland aan Prov. Staten een voorstel heb ben gedaan een voorstel, dat werd aangenomen om zestig duizend gulden uit te trekken tot het plaat sen van afweergeschut op de Cen trale van het provinciaal electrici- teitsbedrrjf te Leeuwarden. Dat men voorname bedrijven zoo veel mogelijk wil beveiligen is be grijpelijk. Maar is dat niet een zaak van militaire zorg, voor zoover het tenminste militaire afweermid delen betreft Hoe stellen Ged. Staten zich de be diening van het afweergeschut voor Moet deze door militairen geschie den Wie beveelt deze militairen dan Hebben Ged. Staten eener pro vincie het recht om aldus dwingend in te grijpen in de militaire plannen tot afweer van vijandelijke vliegtui gen Kunnen ook particuliere in- dustriën zich veiligheid koopen door de aanschaffing van afweergeschut, door militair personeel te bedienen Me dunkt, dat de weermacht er is voor de nationale verdediging en dat ze haar taak op geen enkele wijze in gevaar mag laten brengen door zorgen voor de behartiging van bij zondere belangen. Bediening van het aan te koopen afweergeschut door eigen, burgerlijk personeel, zal hoop ik althans wel niet in de bedoeling liggen. Het antwoord op de vraag, of eu waar op eventueel overkomende vliegtui gen moet worden geschoten, behoort aan de legerleiding te worden over gelaten. Bovendien zal elke vijandelijke legermacht de bediening van afweer geschut door burgers als een on- rechtmatig'optreden van franc-tireurs beschouwen en bestraften op de ge welddadige en onmeedoogenlooze wijze, welke door de oorlogsgebrul- ken wordt bepaald. In zoo'n geval zou niet slechts de Centrale, maar heel de stad met den grond worden gelijk gemaakt. Daarom: eenige toelichting is wel vereischt op het voorstel voor de Gedeputeerde -en het besluit van de Provinciale Staten van Friesland. Afstanden (en het geld) verdwijnen. Onder het kopje „afstanden ver dwijnen" brachten de dagbladen het bericht, dat de K.L.M. het plan heeft om den vliegtijd op Indië tot twee en een halven dag te bekorten. Daar voor zouden zes D.C.4-vliegtuigen in Amerika worden gekocht. We lezen dan verder: Met het oog op de hooge kosten, verbonden aan de aanschaffing van deze verkeersvliegtuigen, welke de duurste zijn op de markt, loopen ds besprekingen voornamelijk over de wijze, waarop de Regeerings- subsidie zal moeten worden ge regeld. De zaak zelve schijnt dus vrijwel een uitgemaakte te zijn. De vraag is nog slechts hoe de subsidie moet worden geregeld, m.a.w. hoe men het geld er voor uit de publieke kas zal kunnen beuren. Is dat alles nu werkelijk noodig In onzen tijd moeten de hoogst noo- dige dingen worden uitgesteld of af gewezen, omdat er geen geld voor is. De K.L.M. kost ons volk mll- lioenen, goed, een behoorlijke bur gerlijke luchtvaart moet er zyn. Een passage naar Indië is slechts te betalen door hooge regeeriDgs- ambtenaren, die hun declaratie kun nen indienen bij den beheerder der publieke middelen. Iedere rijke Ne derlander of buitenlander, die op Indië vliegt, ontvangt via de rijks subsidie aan de K.L.M. een belang rijke financieele ondersteuning van den staat. Moet die ondersteuning nu weer belangrijk worden opgevoerd, opdat die enkele rijken een dag korter over hun reis zullen doen Is dat werkelijk een nationaal be lang Dat belangrijk zwaarder weegt dan die vele andere nationale belan gen, welke door gebrek aan gsld niet kunnen worden behartigd Of is het alleen 'd prestige-kwes- tie „Boekhouder gevraagd, goed kunnende melken." In de Leeuwarder Courant kwam onlangs een advertentie voor met den navolgenden tekst: Geroutineerde boekhouder. gevraagd, op 1 of 12 Mei a.s. op fouragebedrrjf annex veehouderij in het Noorden van Friesland. Mel ken tevens vereischt. Diploma boek houden strekt tot aanbeveling. Wo ning disponibel. Naar aanleiding hiervan schrijft het Utrechtsch Dagblad de volgende ontboezeming. Het is inderdaad niet gemakkelijk, vandaag den dag aan den slag te komen; daarvan kan een vaD mijn kennissen, die „momenteel zonder" is, meepraten. In den loop der maan den is hij expert in het opstellen van sollicitatiebrieven geworden; hij schudt ze spelenderwijze uit de mouw, en daarbij heeft hij langzamerhand zulk een stapel van diploma's ver worven, dat vrijwel elke brief die hij verzendt, te zwaar is voor het mi nimum posttarief. De arme jongen heeft geblokt en geblokt, hij steno grafeert met de snelheid van den Diesel trein, hij typt dat het lijkt, of er om den hoek een mitrailleur staat te knallen, hij schrijft Fransche, Duitsche, Engelsche en Italiaansche brieven met grooter gemak dan ik de mijne in het Nederlandsch. De meest ingewikkelde boekhoudkun dige vraagstukken, waarbij het een gewoon sterveling begint te duizelen, zijn voor hem simpeler dan een drup pel water: voor zijn liefhebberij net zooals u postzegels verzamelt en ik wel eens ga visschen doet hij aan statistiek en staatsinrichting, als bij tenslotte toch eens even wat wil uitblazen van al dat gestu- deer, dan neemt hij stok en hoed en gaar naar de openbare leeszaal. Toen ik hem onlangsiopzocht, vertelde zijn hospi'a mij, dat hij naar een boer derij was. .Meneer is bezig zijn diploma mel ken te halen", vertrouwde de oude dame me toe. Ik fietste naar de boerderij en trof in den stal mijn zeergeleerden vriend aan, op een krukje de zwartbonte met vaste hand melkend. „Ha ben je daar!" riep hij uit. ,Het gaat al goed, zooals je ziet. De volgende week heb ik mijn diplo ma geoefend melker in den zak, let eens op". „Maar waarom doe je dat vroeg ik verbaasd en ontweek op het laatste oogenblik neg een forsche staart- zwaai van de rood-bonte, die tee kenen van ongeduld begon te ver- toonen, „Man, een reuze baantje. Heb je die advertentie dan niet gelezen Zoo'n kans krijg ik nooit meer' triomfeerde mijn makker, en wischte zich een kluit modder van het klam me voorhoofd, welke de zwart-bonte daar even tevoren onder droefgees tig geloei had gedeponeerd... puntjes afstaan, zoodoende blijft men in het sukkelstraatje. En toch blijft de geest perfect. Bravo jongens! Zondag wordt bezoek gebracht aan het sterke D.S.O. Tegen D.S.O. werd in Venray gelijk gespeeld. Toch heeft Serv. II Zondag niet de minste kans om te winnen. Laat het resultaat zoo eervol mogelijk zijn. Scheidsrechter de heer Kessels. Leider de heer Na3tvogel. Servatius IV ontvangt de Valk 3, een derby dus, welke door de bezoe kers gewonnen kan worden, doch op flinken tegenstand kunnen rekenen. Dat de sterkste na een fairen wed strijd winne. Scheidsrechter de heer Schreurs. Wedstrijd begint om 12.15. Het regelmatig kauwen van de gezon de, verfrisschende WRIGLEY'S P.K. kalmeert en sterkt de zenuwen. P.K. verdubbelt Uw energie bü Uw dago- iïjksche bezigheden en bü sportieve pres taties. Het houdt de tanden schoon on gaaf. Bovendien bevordert het de spüsvertering. Koopt vandaag nog enkele pakjes en houdt er steeds een paar bü de hand. Veel genot voor weinig geld: S cent AAiAAitttmiA Alle copie hierop be trekking hebb en- de, moet Donderd vóór 1 uur in ons bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP Servatius leed in Venlo een even onverwachte als onverdiende neder laag. Reeds voor den wedstrijd bij het uitstappen der bus, verwonde A. Gommans zich zoodanig, dat hij zich direkt onder dokters handen moest stellen. Van meespelen was toen geen sprake meer. Als men nu weet, dat deze eminente achterspe ler de dirigent is van de verdediging, beseft men hoe groot deze handicap was tegen het forsche F.C.V. Ook de rechtsbinnen was nog niet van de partij. Tot voor de rust had de wedstrijd een tamelijk normaal karakter. De stand was toen 21. Na de rust echter, toen de stand 5—4 werd, wilde F.C.V. de wedstrijd forceeren- en maakte er toen een gooi en smyt-partfl van. Een viertal Servatiusspelers werden hiervan het slachtoffer. Scheidsrechter Curvera wa3 absoluut niet berekend om dezen wedstrijd naar behooren te lelden. Daarom is het wel dubbel jammer, dat men op zulk een manier een wedstrijd moet verliezen. Jammer ook, dat er in deze overigens sym pathieke Venlosche club enkele spe lers zijn, die er zulk een spelmethode op na houden, welke absoluui niet door den beugel kan. Deze klacht wordt door meerdere clubs in deze afd. geuit. Het einde van het liedje was, dat Serv. met 74 dezen wed strijd absoluut onverdiend verloor. Zondag a.s. komt Tiglia op be zoek. Bestond er vóór den wedstrijd tegen F.C.V. nog een theoretische kans op den titel, nu is daar echter geen sprake meer van. Vios en Steyl zullen het nu moeten uitvechten. Het streven van Serv. moet nu zijn een eervolle plaats in de rangschik king te behouden. Met dit doel voor oogen wordt de wedstrijd tegen Tiglia gespeeld. Met deze Tiglianen valt absoluut niet te spotten, dit heeft Serv. reeds in Tegelen ondervonden, waar slechts een gelukkige overwin ning uit het vuur werd gesleept. Indien dezelfde tactiek als in de laatste wedstrijden wordt toegepast, kan men op een pracht wedstrijd rekenen. Tiglia vecht tegen het degradatie-spook, en Venray zal haar sportieve plicht doen. Scheidsrechter de heer Curvers. Wedstrijd begint om 2 uur. Servatius II was in Hout-Blerick op bezoek en moest ock daar de VALK-REVUE. Dc Valk, eerste kampioen van den I.V.C.B, De Valken zijn er in geslaagd op OSS een 21 overwinning te be halen. Met een drietal groote auto bussen vol supporters trokken zij naar Oss om hun ernstigste concur renten te bekampen. De penning meester zal wel in zijn nopjes zijn geweest. Onder schitterend voetbalweer werd de strijd aangevangen. Oes trapt af. De Valken nemen over en de eerste aanval is daar. Eenige tegenaanvallen stranden op Manders met zijn cornuiten. Een hard schot vangt Ewalds subliem. Het spel is aanvankelijk zenuwachtig en er wordt af en toe over de bal gemaaid. Men hoort reeds vanaf de tribune roepen „O Valken o Valken, waar blijven toch de goaltjes Maar het wil nog niet vlotten in de voorhoede. Van Daal krijgt de kans, maar zijn schot gaat aan de verkeerde kant langs de paal. De Ossenaren blijven iets sterker en na ongeveer 15 min. weet de linksbinnen met een hard en zuiver schot Ewalds te passeeren. Dit is voor de kampioenen het sein er nog een schepje op te doen en de Valk zou de Valk niet zijn geweest, wanneer ze deze 01 achterstand niet in een 12 overwinning zou hebben omgezet. Men krijgt nu een heel ander spelbeeld te zien. De Valken komen nu geweldig opzetten en gelukt het de Bruin na mooi samenspel een juweel van een doel punt te maken, waaraan de OSS- keeper geen kans kreeg 11, waar mee de rust iDgaat. Direct na den aftrap zitten de gasten weer voor het doel der Ossenaren. Schellen dringt zich door de verdediging heen, doch zijn kogel springt via de lat het veld weer in. OSS trekt zich eenigszins in de verdediging terug, doch weet niette min een corner te forceeren, welke goed voor doel gebracht wordt en schitterend wordt ingekopt, doch even tactisch door Stevens uit het verlaten doel wordt gekopt. Een zeker voorkomen doelpunt. Dan trip pelt Pietje langs het lijntje, passeert handig eenige spelers, lost een O K. schot, de keeper vangt nog wel, maar laat door de hardheid van het schot den bal los en deze verdwijnt in het doel 12. Vanaf de tribune wordt reeds ge zongen „de Valken die zijn kampioen" enz. en wanneer de scheidsrechter einde fiuit stormen de Valk-aanhan gers het veld op om de spelers geluk te wenschen en heerscht er groote vreugde in het Valkkamp. De voorzitter van OSS biedt onder passende woorden een groote mand seringen aan, welke de Valk-aan voerder onder dank aanvaardt. De Valk voorzitter dankte in goed gekozen woorden voor de bloemen en gelukwenschen en hoopte op even tueel kampioenschap van OssI even zulke prettige wedstrijd te spelen als thans. Inmiddels vertoonde zich iemand op het veld die de Valk kleuren te koop aanbood, waarvan natuurlijk een druk gebruik gemaakt werd. Was de ontvangst in Oss op zich zelf al aardig, in Venray werden de spelers en supporters verwelkomd door een zeer groote menigte en een luid gejoel steeg op toen men de bussen verliet. In optocht trojt men door Venray's straten, welke gevuld waren met belangstellenden, naar het Patronaat. Van verschillende huizen wapperde de Vaderlandsche driekleur. De Patronaatszaal was spoedig gevuld met belangstellenden, waar de le elftallers door den 2e voorzitter verwelkomd werden. Hierna nam de Voorzitter het woord en memoreerde dat na de reorganisatie het steeds cresendo was gegaan. De Valk nam steeds op de ranglijst een der betere plaatsen in en na 4 jaren in de I.V.C.B. te hebben gespeeld was hun thans het kampioenschap ten deel gevallen, na een bestaansperiode van ruim 12l/.i jaar. Een aardige attentie was het dat alle drie de aanvoerders bloemen aanboden, n.l. van het 2e, 3e en het junioren-elftal. Hier kwam desaam- hoorigheid op de juiste manier naar voren. Bravo jongere Valken Zeer op prijs werd gesteld een prachtig bloemstuk van „St. Christoffel", wiens voorzitter zich ook niet onbe tuigd liet en den wensch uitsprak, dat Venray spoedig een parochiale 2e klasser zou hebben. Dan nam onze sympathieke oud voorzitter het woord en feliciteerde de leden met het behaalde succes en hoopte, dat men in de promotie degradatie-competitie evenveel suc ces zou oogsten. Met passende woorden dankte de aanvoerder van het kampioenselftal voor de talrijke bloemstukken en gelukwenschen. Door de firma Henskens werd 100 pond visch disponibel gesteld, terwijl enkele brouwerijen ook wat toe zegden. Nadat de Voorzitter de spelers nogmaals persoonlijk had bedankt, nam de Geest. Adviseur, den W.E. Heer Kapelaan Kuepers het woord. Spreker memoreerde de goede geest welke momenteel in de vereeniging heerscht en sprak den wensch uit. dat 't in de toekomst steeds zoo mocht blijven voortgaan. Intusschen hadden spelers met bestuur zich om een Limburgsche koffietafel vereenigd, waar men het zich goed liet smaken. Verder werd de avond in gezelligheid door gebracht. Het eigenlijke kampioensfeest zal op 2e Paaschdag gehouden worden. Er zal dien dag dan tevens een buldigingswedstrijd gespeeld worden met als vermoedelijke tegenstanders Union of O.V.C. belden uit Nijmegen terwijl 's avonds feest gevierd zal worden. I .Over de andere elftallen willen we dezen keer kort zijn. De reserves bleken tegen de kwieke Quickers niet opgewassen en verloren met 4—0. Het derde wist met 50 over de reserves van Juliana te zegevieren, terwijl de Benjamins met een 1- overwinning de volle bult mee naar Venray brachten. Programma Zondag 5 Maart. De Valk 2—L.V.C. Servatius 4—De Valk 3. De Valk 4—Wanssum 2. Reorganisatie Supportersclub. A.s. Woensdagavond om 8 uur precies vergadering van de suppor ters. Gezien de belangrijkheid van de agenda mag niemand op deze ver gadering ontbreken. Ook niet-sup- porters, die wat voor de Valk voelen zijn welkom. Convocaties worden niet verzonden. Dit bericht dient als uitnoodiging. „De Valk supportersclub voor iedereen, wordt lid en win er één." OOSTRUM SEINT Oostrum II bleef Zondag j.l. Ser vatius IV de baas met 63 en vol deed zoo aan de verwachtingen. Zondag a.s. brengt Oostrum II een bezoek aan Ysselsteyn. Hier zal wel niet veel succes te behalen zijn. Misschien kan een open aanvalsspel, zooals we Zondag voor de rust zagen, een winstpunt opleveren. Dus jongens speel dat zelfde spel nu gedurende de geheele wedstrijd. Aanvang 1.30 uur. VENRAY, 4 Maart 1939 Verdelging van rupsennesten. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op art. 175 der AJgemeene Politieverordening Venray, luidende als volgt 1. „De eigenaar van eenig erf, tuin, boomgaard of ander terrein in de gemeente is verplicht, jaarlijks vóór 15 Maart alle rupsennesten in daarop, daarin óf daarlangs staande heggen, struiken of boomen weg te nemen, te verzamelen en onmiddellijk te verbranden. 2. Voor terreinen, welke niet als erf, tuin of boomgaard kunnen wor den aangemerkt, geldt de In het eerste lid gestelde verplichting slechts voor de strook van 10 meter breedte, waarmede die terreinen grenzen aan die van- anderen of aan openbare wegen." Bij nalatigheid in deze zal proces verbaal worden opgemaakt. Venray, 28 Februari 1939. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN JACHTWET. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de heer Minister van Economische Zaken heeft goedgevonden te bepa len, dat ln het geheele Rijk a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden ver voeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters; grutto's, ture luurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan van 1 Maart 1939 tot en met 19 April 1939; b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoo- pen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van het onder a genoemd waterwild is toegestaan van 1 Maart 1939 tot en met 21 April 1939, met dien verstande, dat het vervoeren gedurende de data 20 en 21 April slechts is toegestaan binnen de be bouwde kom der gemeente en langs openbare wegen en paden c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aan bieden, verkopen, afleveren of ver voeren van eieren van zwanen, wilde eenden (alle soorten), ganzen, dui kers, watersnippen en goudplevieren niet is toegestaan. Venray, 27 Fsbruari 1939. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Oproeping. De Brigade Commandant der Kon. Marechaussee te Venray maakt be kend, dat in den avond van Zondag 26 Februari j.l. op den wegVenray- Deurne, naby de grens der gemeente Deurne, een heerenrjj wiel is gevon den. Op het, aan het rjjwiel beves tigde belastingmerk staat vermeld C. Michels. Zij die eenige inlichtingen kunnen geven omtrent de herkomst van bedoeld rywlel, worden verzocht zich daartoe aan te melden aan het bureau van genoemden CommaDdant. Tevens zijn als gevonden gedepo neerd 2 rijwielbelastingmerken. Glasverzekering. In de Woensdagavond gehouden jaarvergadering werd bepaald dat de premie dit jaar 25 ct. per M2 zal bedragen. De aftredende bestuursleden H. Camps en P. Vollebergh werden her kozen. In 't véïVolg zal ook 'n tweede soort spiegelglas in de verzekering worden opgenomen. IN MEMORIAM BERNARDINA WISMANS. Hieronder laten wy den letterlijken tekst volgen van de rede uitgespro ken aan het graf van Mej. Wismans, door den heer Widdershoven Mede namens Mgr. Dr. van Gils, die tot zyn spyt, wegens een verga dering elders, hier niet aanwezig kan zijn, zy het my vergund bij deze groeve een kort woord ten afscheid te spreken. Dat woord bedoelt voor het Bisschoppelijk schooltoezicht en voor het Ryksschooltoezicht de tolk te zyn van een groote dankbaarheid en van een innige behoefte. Mej. Wismans, in leven Hoofd der Byz. school, verbonden aan het St. Josephgesticht alhier, was immers een der besten onder ons. Bijna heel haar onderwijzersloopbaan heeft zy zich gegeven aan kinderen, die meest allen de ouderlijke zorgen moeten derven en wier opvoeding een meer dan gewone, een bijzondere zorg vereischt. En met welk een toewyding heeft zy dat gedaanMet de groote talenten eener begenadigde onder wijzeres, met het fyne gevoel en de tact eener geboren opvoedster, met de trouwe zorgen en het warme hart der meest liefdevolle moeder. Haar leerlingen verzorgde zij als haar eigen, ja, had ze meer lief dan zichzelf. Niets was haar teveel. Niets kon haar weerhouden bij de dage- lrjksche, stipte vervulling harer taak; soms zelfs geen overmacht van zwakte of ziekte. Haar school was haar leven en haar leven was één weldaad voor haar school. In succesvolle toewyding en plichts betrachting was zij ons allen een voorbeeld. Het is ons ook bekend, hoe juist zij, die haar het meest nabystonden, die haar het best van nabij kenden, haar ook net meest waardeerden, haar ook het meest beminden en op dit oogenblik haar ook het meeste missen. Zy was een beste Vriendin, die bij haar heengaan een leemte laat, die niet is aan te vullen. Een hooge en heilige troostgrond ons echter allen gebleven. God, Die de juiste maat harer groote deugden en verdiensten kent, heeft haar opgeroepen. Opgeroepen in dit voor haar zoo veelvoudige jubeljaar het 50ste van haar werkzaam leven het 30ste van haar roeping tot het onderwijzerschap het 25ste van haar benoeming aan de school het 20ste van haar uitverkiezing tot hoofd der school. Moge de Alwyze en Algoede haar in Zyn Rijk het heerlijke loon Zijner Glorie en de eeuwige Kroon der on sterfelijkheid geschonken hebben. In dezen zin bidden wij voor haar en blyve haar aandenken in dank bare en gezegende herinnering by haar dierbare leerlingen, bij U, hoog geachte Familie, bij U, trouwe Vriendinnen en bij ons allen, die haar gekend hebben. Rust zacht, hoogvereerde Doode. Eenmaal hopen wij allen U weer te zien Horster Veemarkt. Dinsdag j.l. was de totaalaanvoer op deze markt 162 dieren, waarvan 26 stuks rundvee, 1 kalf, 11 paarden en 124 biggen. Handel rundvee redelijk met lagere prijzen. Handel in biggen goed. Prijzen ongemerkte biggen f 5.tot f 7.—; gemerkte biggec f 13.tot f 16.— Waarschijnlijk veertien nieuwe Katholieke Statenleden. In de acht Statenkieskringen van Limburg werden Zondag door de afdeelingen der Kath. Staatspartij de candidatenlrjsten vastgesteld zoo als deze bij de stemming op 19 April op het offlcieele stembiljet zullen worden geplaatst. Waren er in 1935 twee Staten kieskringen, waar aan alle aftredende ledeD opnieuw een plaats gegeven werd, die hun herkiezing verzekerde Roermond en Weert, bij de stemming van Zondag is dit alleen geschied in den Kieskring Sittard. waar de zes aftredende leden weer bovenaan op de lijst zyn gekomen, De vele veranderingen worden mede veroorzaakt door het aftreden van vyf leden, die de ouderdomsgrens hebben overschreden. Het zyn de heeren J. Th. Verheggen, Buggenum en M. Francken, in den Statenkies- kring Weert, de heeren P. J. Rutten, Wanssum en F. X. Thomeer, Horst in den Statenkieskring Horst en de heer J. W. J. Janssen, Helden, in den Statenkieskring Venlo. De katholieke Statenfractie wordt voor een groot deel vernieuwd. Er komen niet minder dan veertien nieuwe leden in de Staten, nl. in de Kieskringen Roermond 1, Weert 4, Venlo 2, Horst 2, Maastricht 2, Gul pen 1 en Heerlen 2. Een der aftredende leden ir. mr. dr. van Waterschoot van der Gracht werd in twee kieskringen gekozen, Heerlen en Gulpen. De Statenkieskring Horst bracht het aftredend lid, den heer Boonen, op no. 8, zoodat hg geen kans heeft op herkiezing. De heeren Rutten (Wanssum) en Thomeer keerenniet terug, omdat zij den leeftijdgrens overschreden. Hun zetels zullen worden ingenomen door de heeren Peters, hoofd eener school te Oirlo en van de Loo, oud-burgemeester van Venray. Met de Zondag vastgestelde candi- datenlysten' gaat katholiek Limburg op 19 April a.s. in het vuur van den verkiezingsstrijd. Wellicht zrjn nog eenige zetels te winnen, ten koste van de N.S.B. De katholieken van Limburg zullen er zich ongetwijfeld eensgezind achter scharen, ook al zijn de lijsten niet overal uitgevallen naar ieders wensch. Aan de stembus van Zondag heb ben de leden der Kath. Staatspartij onderling gestreden voor hun candi- daten. Deze strijd is beslist. Thans, nu de strijd tegen de politieke tegen standers gaat, moeten we ons in een vaste eenheid achter de katholieke lijsten plaatsen. Oud-Burgem. Houtackers *j" Te Heel is, 83 jaar oud, overleden de heer Chr. H. Houtackers, oud- burgemeester van Heel en Beegden. Ook buiten deze gemeenten nam de heer Houtackers aandeel in het sociale leven. By het opkomen der boerenorga- nisaties nam hy reeds verschillende fuDcties waar. Toen op 10 Novem ber 1896 de Limb. Christ. Boerenbond werd opgericht, nam hy in het hoofd bestuur zitting als penningmeester en hy bleef deze functie vele jaren waarnemen, ook na de fusie met de Limb. My. van Landbouw in 1901. In 1921 trad hy als zoodanig af. De overledene was eveneens de eerste directeur vaa de Onderlinge Hagel- verzekering van de L.L.T.B., die in 1899 werd opgericht. Werkloozen boven 60 jaar. Te Maastricht bestaat 't plan om de werkloozen, die boven 60 jaar zyn, niet meer te laten stempelen, doch hen in het bezit te stellen van een tuintje van de gemeente. De op brengst dezer tuintjes zal niet van den steun worden afgetrokken. De desbetreffende plaDnen zyn reeds ver gevorderd. De motieven, welke tot dit plan hebben geleid zijn, dat deze personen toch niet meer in het vrije bedrijf zullen worden opgenomen. Vliegkracht verloting 1939. Voor de Vliegkracht-Verloting van de Koninklijke Nederlandsche Ver eeniging voor Luchtvaart blijkt zoo veel animo en medewerking te be staan, dat de trekking is bepaald kunnen worden op 6 April a.s. Deze Verloting, welke in 1937 In enkele weken ty'ds was uitverkocht, biedt ook thans weer een keur van prijzen, terwijl de Lotprijs binnen ieders bereik ligt, n.l. 60 cent. Voor de hoofdprijs heeft men de keuze in een Vliegtocht per K.L.M. voor 2 personen naar Sidney v.v., benevens een reis door Indië; het Landhuis „De Rozenhof"; 12 Stam boekkoeien, en als zeer bijzondere prys: „Ruim 100.000 km. gratis eigen auto ryden, d.w.z. de gelukkige win- naar wordt eigenaar van een auto en krijgt daarenboven benzine, olie, banden, e.d., terwijl van de zijde van de Verloting ook de belasting en verzekering wordt betaald. Bij den verkoop van de loten heeft heeft hen Comité zeer veel hulp. Tot in de kleinste plaatsen van ons land zijn de Vliegkracht-Loten verkrijg baar, benevens per giro (Vliegkracht Giro 241000, Den Haag). Ook aan het Bureau van ons Blad kan men de Vliegkracht-Loten ad 60 cent bemachtigen. Een advertentie in dit nummer vermeldt nadere bij zonderheden. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat van de Vliegkracht Ver loting 1937 nog steeds niet is afge haald het F.N. Motorrijwiel. Deze prijs is nog disponibel voor den ge lukkigen winnaar. Lotnummer 52853 Ingekomen en vertrokken personen van 24 Febr. tot 3 Maart. INGEKOMEN J. A. Bos en vrouw, spoorweg arbeider Oirlo E 33 van Maashees J. M. Janssen, dienstbode, Maas- heescheweg 5 van Venlo J. P. Geerets, dienstbode, Yssel steyn I 82 van Helmond M. Th. H. Thuijls, dienstbode, Hiept A 18 van Maashees G. I. A. Geurts, zonder beroep, Mgr. Nolensstraat 4 van Sittard P. H. W. Klaassen, dienstknecht, Boschhuizen C 59 van Sevelen (D.) J. H. van de Berg, dienstknecht, Oirlo E 81 van Oostelbeers M. W. Ko'enen, dienstbode, Hof straat 5 van Horst M. J. Mers, instramentenmaker, Henseniusstraat lib van Roermond H. P. G. Bolderdijk, smid, Oirlo E 29a van Sevenum A. J. Geboers, monteur, Paters- straat 29a van Cuijk G. A. G. de Nys, timmerman, Ysselsteyn I 70 van Borculo B. Th. H. Geurts, bakker, Groote Markt 9 van Horst A. W. Beunen, Kloosterbroeder, Stationsweg 32 van Noordwykerhout C. Zoon, Kloosterzuster, St. Anna- laan 5 van Bergen N.H. J. A. G. M. van Maanen, verpleeg ster St. Annalaan 5 van Arnhem M. L. Jacobs, dienstbode, St. Anna laan 5 van Heer. VERTROKKEN H. W. Huisman, dienstbode, naar Waalre, Eindhovenscheweg 28 A. J. A. van Dieren, broeder, naar Noordwykerhout, Langevelderweg 17 W. G. A. Franssen, dienstbode, naar Helmond, Langveld 9 P. M. E. C. Hollman, volontair, naar Maastricht Pr. Bisschopsingel 33 P. L. A. Thoouen, bakker, naar Boxtel, Stationsstraat 57 G. H. H. Huisman, dienstbode, naar Deurne-Liessel J. J. H. Hesen, dienstbode, naar Bergen (L.) D 98 H. J. P. Janssen, zonder beroep naar Vierlingsbeek B 25 Th. F. Cornelissen, verpleger, naar Bergen (L.) D 161.

Peel en Maas | 1939 | | pagina 10