DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. Zaterdag 25 Februari 1939 Zestigste Jaargang No 8 Ons weekpraatje Krakelingen. Van de Sport velden. Provinciaal Nieuws KLAPZAKEN. Tuchtplicht cn tuchtigingsrecht op de scholen. Toen ik nog leerling der 1. s. was, had ik een gedecideerde meening over het tuchtigingsrecht van den onderwijzer: ik was er n.l. beslist tegen. Maar ik heb 'n paar malen aan den lijve ondervonden, dat mijn onderwijzer een ènder en zelfs tegen gesteld inzicht was toegedaan. Eer lijk gezegd: ik heb klappen altijd slecht kunnen verdragen; ze wekten, of ze me rechtvaardig dan wel on rechtvaardig werden toebedeeld, ver zet in me. Den eersten keer uitte zich dat verzet door een hevig be klag thuis, aan mijn vader, over 's meesters hardhandigheid. Hoeveel klappen heb je gehad vroeg m'n vader me. Gelukkig maar één! was m'n bescheid. Toen ging ik over de knie en deelde m'n vader me toe, wat ik, naar zijn meening, tekort had ontvangen van den meester. Voortaan ging ik dus niet meer in beroep, maar ik vocht de zaak uit met den meester zeiven, 'n en kelen keer deed ik dat op 'n zeer rebelleerende wijze. Ik kan d'r niks aan doen: ik was nu eenmaal zóó en eerlijk gezegd ik ben nog zoo. De reactie van kinderen op een lichamelijke tuchtiging is zeer ver schillend. Met het tuchtigingsrecht zoover men het heeft te aanvaar den moet zeer voorzichtig worden omgesprongen. Kinderen, die op een tuchtiging schijnbaar niet reageeren, zijn er dikwijls het ergste aan toe. In hen wordt iets kapot gemaakt, dat zich nóóit meer laat hersteilen; ze zijn hun zelfvertrouwen en zelf respect vaak voor goed kwijt. Wie een klap om de ooren zonder geestelijke schade kunnen verdragen, zijn degenen, die dadelijk een groo- ten mond opzetten, schreeuwen alsof ze vermoord worden en snikkend verzekeren, dat ze 't thuis welderis aan vader zullen zeggen. Hebben deze kinderen 'n verstandigen vader, dan., zeggen ze thuis niets. Ze voelen in tuïtief wel, of ze aan het goede of het verkeerde adres zijn voor hun reclames. Maar hebben ze géén ver standigen vader, ja, dan komen de poppen aan het dansen. Dan komt die vader „verhaal" zoeken, school. En dan heeft meester te zor gen, dat hij de situatie blijft beheer- schen of hij verspeelt zijn gezag ge heel. Meester heeft dan sterkte noo- dig en tact, want als hij vader niet tevreden weet te stellen, zonder iets van zijn eigen positie prijs te geven, dan loopt vader misschien naar de politie. En dAn staat meester zwak. Want politie en justitie kennen wetsarti kelen, maar van paedagogiek ken nen ze vaak bitter weinig. Men kan als kind tegen het tuch tigingsrecht van den onderwijzer zijn, ouder wordende komt toch waarlijk elk verstandig mensch, tenzij hij zich heeft vastgedacht in de letterlijke strekking van wettelijke rechten en plichten, tot 't inzicht, dat In een klasse van kinderen met zeer uiteen- loopende karakters, deugden en ge breken, de plicht van den onderwij zer om er de tucht te handhaven, niet is na te komen zonder dat hem het recht wordt gelaten om in bijzondere gevallen, als andere mid delen moeten falen te tuchtigen. Daarbij blijvende binnen de grenzen, welke de tuchtiging van mishande ling gescheiden houden. Ten aanzien van de tucht op'scho- len moeten we niet enkel rekening houden met het verschil in de karak ters der kinderen, maar mede met het feit, dat ook' de onderwijzer maar mensch is. Met onvolmaakt heden. Kinderen zijn als regel lief, maar er kunnen kwelgeesten onder zijn, in staat om engelen hun geduld en bezinning te doen verliezen. Die kwelgeesten worden later vaak de beste menschen; hun ondeugendheid als kinderen komt voort uit het stormgetij van den groeienden geest. Ik denk hier aan de onweders en bliksemschichten van de lente, die tot zomer groeit. De beste onderwijzers zijn degenen, die de tucht handhaven door hun moreele overwicht. In bepaalde om standigheden echter zal het sterkste overwicht tekort schieten ;en dan moet de opvoeder grijpen, in het be lang van zijn gezag, in het belang van de totaliteit der klas en in het belang ook van het moeilijke kind, naar het ultrum remedium: de tuch tiging. Ik heb dat willen zeggen, nu een officier van justitie zich niet heeft ontzien om twee weken gevange nisstraf te eischen en ontzegging van het recht om het ambt uit te oefenen van onderwijzer voor den tjjd van vijf jaar, tegen een onder wijzer, die een leerlinge een tik om de ooren had gegeven. 't Ging hier, naar uit de versla gen blijkt en door verschillende onderwijsbloden met nadruk wordt geconstateerd, louter om een losse klap, niet meer. Van mishandeling, in de gewone beteekenis, welke we er in het maatschappelijk verkeer aan hechten, was geen sprake. De wetJa, de wetAls men iemand een klap geeft, die „pijnlijk heeft aangedaan", dan constateert de wetmishandeling. Maar naast de wet staat toch nog het nuchtere menschelijke oordeel, de levenspractijk JCïkendea niet twee ministers (van Onderwijs en Justitie dat tot het tuchtrecht van den onder wijzer ook het tuchtigingsrecht be hoort Politie en justitie zijn en blijven blijkbaar van een andere meening. Alhoewelsommige recht banken, als die te Roermond en 's Bosch, hebben een klap op school als niet-strafbaar geoor deeld. Maar in het geval als het boven geschetste en een geval, maarineen heele klas kinderen tegen een on derwijzer als getuigen werden ge dagvaard, toonen politie en justitie, dat ze van paedagogiek geen begrip hebben en.... van haar tuchtigings recht een zeer. onmatig gebruik weten te maken. Oss cn „tempo" Hoe lang zitten we nou al met „de zaak-Oss" opgescheept Ik ben de tel der maanden kwijt. Zeker, het Handelsblad had gelijk, toen het dezer dagen nog een3 vast stelde, dat de uitvoerige behandeling dezer aangelegenheid nog eens de voortreffelijkheid der democratie be klemtoonde; geen ongerechtigheidje, hoe klein ook, kan ten onzent in het duistere schuilen. Maar tenslotte: de democratie is toch geen lolley-pijp, die men tot op het hout zit af te lurken, omdat het lekker is. Zelfs aan de zaak-Oss dient eens 'n einde te worden gesteld. Na de uitvoerige nota van den minister zijn alle Nederlandsche bladen uit gezonderd het Nat. Dagblad en De Telegraaf het er over eens, dat de minister in zijn recht was met zijn optreden en dat de Ossche ma rechaussee-brigade ontactisch en on toelaatbaar Is opgetreden; men ver schilt nog enkel over het ministeri. eele beleid. Het tempo van 's ministers op treden zou te straf zijn geweest. TempoIk ken menschen, die hetzelfde willen, maar ik heb nog nooit twee menschen gezien of ge kend, die overeen kwamen in het tempo, waarmee ze hun doel meen den te moeten nastreven. TempoTempo. Moeten we daar over nu weer maanden gaan zeuren? Me dunkt, dat het verloop van zaken Mr. Goseling wel genoegzaam tot een voorzichtiger tempo zal hebben aangespoord. Vergeten we niet, dat duizenden menschen, tien* en honderdduizenden, de heele zaak-Oss hartgrondig gaat vervelen en doet uitroepen: als dat nou „democratie" beteekent... EeD verder rekken van deze aan gelegenheid komt enkel.den belegers der democratie ten goede. Wanneer achter de zaak-Oss geen punt wordt gezet hoe dan ook dan geeft democratie daarmee blijk, dat ze van het belang van „tempo" geen flauw idee heeft. Geestelijke herbewapening Het blijft moeilijk om in duidelijke woorden de levenspractijk te om schrijven, welke het streven naar geestelijke herbewapening van ons eischt. Baseert zich dat streven en kel op religieusen grondslag De ge- loovige christen zal uit z'n gods dienstige overtuiging kracht putten om zoo goed mogelijk te slagen in zijn streven naar geestelijke herbe wapening, maar dezer basis is bree der dan die van de religie en biedt steun aan allen, die van goeden wil le z\jn. Dat blijkt ook de redactie van de Arbeiderspers te beseffen, blijkens haar zeer waardeerend oordeel over de oproepen der Koningin. Haar beroep op de natie beoogt zoo zegt zij indien wij het wel hebben verstaan, niet anders te zijn dan een poging tot het losmaken van 'geestelijke en zedelijke krach ten, teneinde ons volk beter in staat te stellen de groote problemen van den dag tot oplossing te brengen. Voor de Koningin persoonlijk betee kent dit, naar haar getuigenis, een diepere persoonlijke beleving van de grondwaarheden van het Christen dom doch voor de natie als geheel zien wij deze koninklijke boodschap als een aansporing tot zelfbezinning, zonder onderscheid van geloofsop vattingen of politieke overtuiging. Als zoodanig kunnen wij haar niet anders dan hartelijk begroeten. Men moet wel stekeblind zijn om niet te beseffen, dat de groote ge varen, die de volkeren, internationaal nationaal, bedreigen thans om een krachtige aanvuring roepen van het besef van ieders persoonlijke zedelijke verantwoordelijkheid. Hier worden niet, gelijk in een wat al te lichtvaardige propaganda met be trekking tot deze gedachte reeds te vaak geschiedde, uitzichten geopend op een duizendjarig rijk des vredes. De Koningin heeft ons eenvoudig opgeroepen tot een nieuw overden ken en aanvallen van vraagstukken, waarvoor wij in het heden „staan". Het is hoopgevend, dat de oproe pen der Koningin zooveel aanslag vinden in alle geledingen van het volk. En dat men ook wie verre staan van het religieuses geestelijke leven algemeen z'n best doet om de diepere beteekenis er van te ver staan. De Reclasseeringsdag. De Nationale Reclasseeringsdag, die sedert 1935 elk jaar wordt ge houden, zal dit jaar derhalve voor de vijfde maal zijn en wel op Zater dag 6 Mei a.s. Dc opbrengst komt wederom ten goede aan de 24 van regeerings- wege erkende instellingen van alle gezindten, die met elkander samen werken. Raadssnelheidsrecord. Als lichtend voorbeeld voor vele al te breedsprakerige raadscolleges willen wij niet onvermeld laten de ontzagwekkende snelheid, waarmede Maandagavond Leerdam's gemeente raad onder voorzitterschap van)bur- gemeester Hanemaaijer, de agenda, afwerkte. De vergadering duurde precies drie minuten en vijftig secon den, in welk kort tijdsbestek de ver gadering met gebed werd geopend, de agandapunten zonder discussie den hamer passeerden, besloten werd een geldleening van f 103.000 aan te gaan ter consolideering der vlot tende schuld en een rondvraag werd gehouden. Welke vroedschap ver betert dit snelheidsrecord Dubbel sparen 1 Wie Persil gebruikt, spaart dubbel. Tot heil van haar huishoud-kas: Zij spaart geld èn door de zegels, En door kosten van de wasch. C1.D. Door voor alles wat gewasschen moet worden Persil te nemen, spaart U nu dubbel, want Persil is aller- zuinigst in het gebruik en bespaart ,U een heele hoop werk, tijd en moeite. Bovendien kunt U, door de spaar- zegels, welke zich thans op Persil en de andere Persil-producten Henco, Ata, iMi en Sil bevinden, te verza melen en op te plakken op een ver zamelkaart, welke bij iederen win kelier gratis te krijgen is, contant geld sparen. Een geheel volgeplakte kunt U bij Uw winkelier inwisselen en U ontvangt daarvoor van hem een gulden Dus, Dames gebruikt regelmatig de Persil-producten dan spaart U dubbel. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP Onder zeer slechte weersomstan digheden werd Zondag j.l. Servatiua- Gennep gespeeld. Beide ploegen heb ben er van gemaakt wat er in de gegeven omstandigheden maar mo gelijk was. Gennep moest de volle buit aan Venray afstaan, alhoewel de gasten wel één of twee tegen- punten hadden verdiend, gezien de spelverhouding in het veld. Voor de Gennep-voorhoede was het om wan hopig te worden tegen een Serva. tius-achterhoede in haar huidige vorm. Dat belooft nog wat wanneer Steyl en Vios op bezoek komenDe middenlinie was beduidend minder dan we van haar gewoon zijn, doch we zijn er van overtuigd dat ze onder normale weersomstandigheden veel beter kunnen. De voorhoede heeft er van gemaakt wat er van te maken viel. Er werd geprofiteerd van de geboden kansen, terwijl de Gennep- achterhoede het hen danig lastig maakte. Over het geheel genomen beschikt de Gennep-ploeg over jeug dig materiaal waarvan in de toe komst nog veel te verwachten is. Voor a.s. Zondag staat er een zware uitwedstrijd op het programma. De reis gaat naar F.C.V. te Venlo om de kampioen van het vorige sei zoen te bekampen. In Venray won F.C.V. op fortuinlijke wijze door die beruchte fout van den keeper. F.C.V. beschikt over een solide achterhoede een snelle aanval. Zal Servatius revanche nemen Om die vraag be antwoordt te zien, zullen vele sup porters het Servatius-team vergezel len want het zal er krullen in Venlo Servatius-lui zet de tanden nog eens extra op elkaar. Nog altijd bestaat een theoretische kans op den titel.... De beste breister laat ook wel eens een steekje vallen! Steyl en Vios moeten beiden nog spelen tegen H.S.C. en... Servatius Om te beginnen: open spel en tempo. In Venlo is succes geenszins uitge sloten. Good luck boys! De bussen vertrekken om half één. Scheidsrechter: P. Hermkens. Leider: Th. Hoedemakers. Volledig programma: Tiglia—Steyl H.S.G.V.I.O.S. D.S.S.Belfeldia Panningen—R.V.V. F. C. V.—Servatius GennepD.E.V. Na een langdurige rust trekt Ser vatius EE a.s. naar Hout-Blerick. Dehtijds won deze club met 2—1 van Servatius. Als het tweede met niet al te veel invallers moet uitkomen is, gezien het weinige krachtsver schil, een eervol resultaat best mo gelijk. Wanneer zullen de kansen eindelek eens keeren Vertrek om 12.30 uur. Scheidsrech ter: J. Peulen. Leider: E. Nastvogel. hoeven nog maar één punt te behalen om definitief beslag te leggen op den hoogsten titel. Zondag a.s. gaat de reis naar Oss en een gelijkspel is dus voldoende. Oss zal natuurlijk alles op alles zetten om hun laatste kans te behouden. Daartegenover staat, dat Oss een ploeg tegenover zich zal zien, welke na gelijk spel of overwinning kampioen is en wan neer we de verrichting van de Ven- rayers in den laatsten tijd nagaan, dan gelooven wij dat Oss een zware pijp te roöken zal krijgen. Het zal er In ieder geval spannen. De reserves krijgen de a.s. kam pioenen Quick uit Venlo op bezoek. Dat kan een aardige wedstrijd wor den. Quick is nog ongeslagen. De Valken zullen er natuurlijk een eer in stellen, wanneer ze de Quickers de eerste nederlaag zouden kunnen toebrengen. Maar dat zal niet mee vallen. Een gelijk spel zou voor de roodzwarten al succes beteekenen. Wanneer Jansen c.s. spelen voor wat ze waard zijn, dan zullen ook de reserves op eigen grond ongeslagen blijven. De Valk 3 krijgt Wanssum 2 in eigen höme te bekampen en zal de Juliana-mannen wel niet veel winst meegeven. We verwachten een over winning voor de thuisclub. De jongste broertjes welke naar B.V.V. 2 gaan en den Carnavals optocht zoo schitterend vertegen woordigden, zullen traditie-getrouw in Blitterswijk ook wel weer goed voor den dag komen. Wij verwachten op zijn minst een gelijk spel. Supporters die de reis naar Oss mee willen maken, kunnen zich tot heden Zaterdagavond bij de bekende adressen opgeven. De vorige opgaaf komt hiermee te vervallen. Voor zoover er nog plaats in de bussen over is kunnen niet-supporters de reis meemaken A 75 ct. Vertrek 12 uur af patronaat. HONDENSPORT. Zondag a.s. houdt de Hondendres- seerclub „De Verdediger" een onder linge wedstrijd op haar terrein aan den Hagelweg alhier. Aanvang 's morgens 9 uur en na den middag om 2 uur. Pakwerker Emil Beerkens. Keurmeester H. Pelzer uit Venlo. Servatius IV gaat bij zijn buurlui te Oostrum op visite. De Benjamins zullen weer blij zijn de beenen eens te kunnen uitstrekken. Aangezien er weinig of geen verschil in de beide elftallen schuilt, *zal men van een spannenden derby kunnen genieten. Voorzichtigheidshalve zullen we ons daarom aan een voorspelling maar niet wagen. Moge de beste winnen. De wedstrijd begint om 1 uur. Scheidsrechter: A. Pijpers. Vertrek van het clublokaal om 12.30 VALK-REVUE. Door een 80 overwinning behaald op Montagnards heeft De Valk thans 21 punten. O.S.S. en Constantia be haalden eveneens overwinningen, zoodat zij beiden ook nog 21 punten kunnen halen, De roodzwarten be- VENRAY, 25 Febr. 1939 Geslaagd. Bij de door 't Centraal Bureau Instituut „Pont" te Maastricht ge houden examen, slaagde voor het diploma Kantoorstenograaf (Ned. taal 130 lettergr.) Mej. Tr. Janssen. Zij genoot hare opleiding aan de erkende Pontschool te Blerick. In Memoriam Mej. Bernadina Wismans. Onder zeer groote belangstelling werd Woensdag 15 dezer het uiterst verdienstelijke hoofd der bijzondere school van het St. Jozefsklooster alhier ten grave gedragen. De stoet werd voorafgegaan door de leerlingen. Achter de lijkbaar volgden familieleden en autoriteiten, de leden der Derde Orde, waarvan de overledene secretaresse was en talrijke belangstellenden. Aan het graf werd het woord ge voerd door den Inspecteur van het Lager Onderwijs, den Heer G. Wid- dershoven, die met gevoelvolle woorden afscheid nam van de over ledene. Diep onder den indruk verlieten allen den doodenakker. Venray heeft op piëteitvolle wijze afscheid genomen van een hoogst- verdienstelijk hoofd der school, wier geheele leven één weldoen was voor den arme en voor het misdeelde kind. Snoeiles te Leunen. Op uitnoodiging der Jonge Boeren werd door den Heer Erkelens uit Helenaveen een practische snoeiles gegeven in den boomgaard van A. Martens te Leunen, waarvoor groote belangstelling bestond. Wij hopen, dat door deze les de deelnemers geleerd hebben hoe de fruitboomen goed te snoeien, wat op vele plaatsen nog te wenschen over laat. BRUSSEL (Vlaams) Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoen 1.20 Gesproken dagblad KEULEN iegunstigd door mooi weer werden 1-30 Populair concert op Vastenavond-Dinsdag alhier groote REGIONAL Programma volksfeesten georganiseerd door de 2.20 Dansmuziek Ruiterclub. De belangstelling was KONINGSBERGEN zeer groot, zoowel van 't publiek als 3.20 Orkest Volksfeesten te Leunen. en wenschen haar als jongste ver- eeniging van Leunen in de toekomst veel succes. Hengsten associatie V enrayHorstSevenum. De leden, aangesloten bij de Hengstenass. Venray—HorstSeve num, hielden Zondag in het patronaat te Castenray hun jaarvergadering. De voorzitter de heer Ant. Poels Venray, opende de bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom, spe ciaal het nieuwe bestuurslid Rutten. Hij wijst er op, dat de vereeniging dit jaar 25 jaar bestaat en memo reert in het kort het wel en wee uit die jaren. Spr. herdenkt de ontslapen bestuursleden die zooveel voor de vereeniging gedaan hebben, terwijl hij huldigt het bestuurslid Friesen, secretaris Josten en den hengsten- houder Rambags voor het vele werk dat zij gedaan hebben in de 25 jaren, dat zij aan de vereeniging zijn ver bonden. ^Hierna werd het financieel jaar verslag uitgebracht. Namens de commissie van compta. biliteit bracht de Heer Tacken, Me- terik, verslag uit. Boeken en be scheiden waren in orde bevonden. Ook de voorzitter licht een en ander nog nader toe. waarna het verslag onder dankzegging goedgekeurd werd. Nadat de periodiek aftredende be stuursleden zijn herbenoemd en het dekgeld voor 1939 is vastgesteld, wordt na een korte rondvraag de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Jaarvergadering W.G Kr. te Overloon. Maandag hield deze nuttige ver eeniging hare jaarvergadering. Aan het verslag ontleenen we 't volgende: Aantal leden 210. Door de zuster- wijkverpleegster werden 2971 bezoe ken afgelegd bij 225 patiënten. In de kliniek ontvangen 1952 bezoeken van 216 patiëuteD, Er werden 287 maal artikelen uitgeleend. Onder toezicht stonden 109 zuigelingen. Hieraan besteed 1354 bezoeken. Het consultatiebureau te Venray boekte 412 consulten. 14 gezinnen stonden onder toezicht der t.b.c.» De inkomsten bedroegen f 2543. De uitgaven f 2410. Batig saldo f 133. De aftredeode bestuursleden wer den herkozen. Als nieuwe werden gekozen G. Baltissen en M. Deenen. OVERLOON. Met ingang van 18 Februari j.L werd W. J. H. Loonen, hulpbesteller alhier, benoemd tot ambtenaar in tijdelijken dienst bij de P.T.T. met als standplaats Over loon. PROGRAMMA 26 Febr. tot en met 4 Maart Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon Gesproken dagblad 9.20 Concert 10.20 Land- en Tuinbouwpraatje gramofoon. 10.20 Harmonie orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Uitz. Pelikaan Antwerpen 1.20 Gespr. dagblad KEULEN 1.30 Populair concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Symphonie orkest HAMBURG 3.20 Gevarieerd concert LUXEMBURG 4.35 Concert BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Stafmuziek PARIJS RP 7.30 Orkest STUTTGART 8.20 Gevar. programma KEULEN I.35 Orkest WEENEN II.20 Gevar. programma Maandag j BRUSSEL Vlaamsch Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG Gevar. concert KEULEN 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Orkest I.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER Gramofoon LUXEMBURG Gramofoon KEULEN Orkest DROITWICH Harpkwintet LUXEMBURG Gramofoon EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch Orkest KEULEN Orkest BERLIJN II.20 Kachtmuziek 9 20 1.30 2.20 3.20 5.20 6.20 7—8 ;.20 9.20 9.50 LUXEMBURG 12.20 Gramofoon LEIPZIG 3.20 Concert DROITWICH 5.20 Zigeunerorkest KEULEN 6.35 Winterhulpprogramma 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.25 Orkest KEULEN 9.35 Orkest WEENEN 10.20 Orkest Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis KEULEN 12.35 Orkest BRUSSEL Vlaamsch Gespr. dagblad DEUTSCHLANDSENDER Kamermuziek KEULEN Orkest DROITWICH Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch Kinderuurtje. Gramofoon 1.20 2.30 3.20 5.20 6.05 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Versterkt Mannenkoor BRUSSEL VI. 9.20 Cabaretensemble 10.20 Gesproken dagbl. Gramofoon KEULEN 10.30 Concert met jodelzang Vrijdag Dinsdag van de deelnemers. Voor 't Gentrijden waren 22 deel nemers. Na lange strijd mocht 't J. Loenen eindelijk gelukken deze te winnen. De uitslag van 't harddraven (Belgisch type) was als volgt: le prijs J. Meijers, Leunen, 2e Martens, Landweert, 3e Verschuren, Leunen. Harddraven luxe paarden: le prijs Claes, Weverslo, 2e van Stiphout, Merselo, 3e Asselberghs, Leunen. Rennen luxe paarden: le prijs Claes, Weverslo, 2e Wilms, Weverslo, 3e Jenniskens, Leunen. Hardloopen voor heeren le prijs P. Flipsen, 2e W. Kusters, 3e P. Lucassen, 4e M. Marcellls, allen uit Leunen. Ook voor de overige attracties zooals koekslaan, mastklimmen, bal- gooien enz. was groote belangstel ling. Ook van de grabbelton werd een druk gebruik gemaakt. De Ruiterclub kan dan ook op een zee? goed geslaagd feest terugzien PARIJS RP 5.20 Orkest LUXEMBURG 6.05 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Concert KEULEN 9.35 Concert BRESLAU 11.20 Nachtmuziek Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 11.20 Orkest DROITWICH 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN L30 Gevar, concert BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Orkest HAMBURG 11.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Omroeporkest 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.30 Populair concert LUXEMBURG 2.20 Gramofoon MUNCHEN 3.20 Orkest PARUS RP 5.25 Trio Casadeus LUXEMBURG 6.05 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Jagersprogramma BEROMUNSTER 9.20 Gramofoon LEIPZIG 9.50 Orkest BRESLAU II.20 Nachtmuziek Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.— Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert KEULEN 11.20 Orkest DROITWICH 12.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.30 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.50 Concert 3.20 Vroolijke Zaterdagmiddag DROITWICH 5.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Orkest 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. MUNCHEN - Vroolijk programma KEULEN 9.35 Orkest II.20 Nachtmuziek

Peel en Maas | 1939 | | pagina 9