f CLA Dameskousen TOPHOUT I TOONEELUITVO! Houtverkoop. Advertentiën. Boerenleenbank Venray. H. J. Ebberink T uinbouwvereen. Ooslrum. Hartelijk dank TE KOOP roodbont maalkalf Texelsch schaap met lam TE KOOP een jonge zeug flinke Jongen R.K. Dienstbode GEVRAAGD natfe kleermakers- leerling en naaimeisje Notaris Pluymaekers Landb M a Extra Th. I Aanb< Wiegen, Luierma Ledikan Kinderw Looprek Kinders Kinder Zeil, W Wagenb' Baby-ar Th. R. HandhoogschuHerii St. Jor> DE SMOKKELAAR, toe CARNAVAL IN VENRAY. Een optocht Wij willen met Carnaval een eigen Carnavalsfeest. Het is niet meer noodig naar buiten te gaan. Wij weten het, Venray wil maar kén ook feestvieren. Blijkens achterstaande advertentie vergadert de feestcommissie van onze V.V.V. met alle vereenigingen en clubs uit Venray en kerkdorpen. Onze Venraysche menschen zijn blij in hun eigen plaats Carnaval te kunnen vieren. Laat iedereen zich scharen onder de leiding van V.V.V. en toonenmet deze leiding te willen meegaan. Niemand blgve achter AANDACHTIG LEZEN I Omzetbelasting varkens. In sommige streken is reeds ge- ruimen tijd omzetbelasting betaald moeten worden voor geslachte var kens. Een paar weken geleden is in „Land en Vee" gepubliceerd, dat, volgens beslissing van den Minister, geen omzetbelasting verschuldigd is voor zelf gemeste en geslachte varkens uitsluitend voor eigen ge bruik. Dus voortaan is men vrij ervan. En nu de reeds betaalde om zetbelasting Het big kt nu, dat de boer zelf deze niet kan terugvorderen, doch dat hiervoor een Ministerieele be slissing moet zijn. De Limburgsche Land- en Tuinbouwbond heeft nu het verzoek tot den Minister gericht, om terugbetaling te bevorderen. Wij weten niet of 't lukken zal. Zij, die nu recht meenen te hebben op terugbetaling, zullen dit moeten opgeven bij den Secretaris van den Boerenbond ter plaatse. Deze opgaven moeten geschieden vóór Zondag 5 Februari a.s. Benoeming* Naar wij vernemen is onze dorps genoot de heer Dr. A. Mertens be noemd tot geneesheer aan „Huize Padua" te Boe kei. Beugelbond Venray. De uitslag van de ontmoeting HeideVenray (Klasse A) was 44. Klasse B 7—1 in 't voordeel van de Heide. Volgende week Dinsdag komt Ysselsteyn in Venray. In klasse B zal Ysselsteyn er alles opzetten om ook hier ongeslagen te blijven. Dieven aangehouden. Door de Gemeentepolitie en de Marechaussée's zijn alhier aange houden verdacht van drankdiefstal bij J. Siebers alhier en A. Martens te Leunen, de twee gebroeders Hen driks, A. Vermeulen en H. Albers. Zij hebben bekend en zijn in het huis van bewaring te Roermond ingesloten Gevonden Een tasch met sleutels (motor sleutels) is bij Hulsman, Oirlo. Een ceintuur van mantel, is bij van Opbergen, Stationstraat. Een rijwielplaatje, is bg Vollen- berg, Kruisstraat. Tooneeluitvoering K.J.V* Op Donderdag 2 Februari geeft onze Venraysche K.J.V. haar jaar- lijksche donateursavond. Dit maal wordt er opgevoerd„Onze Lieve Vrouwke in 't Bosch." Dit mooie stuk zal U allen niet alleen ontroeren, maar u ook van het begin tot het einde in spanning houden. Evenals vorige jaren zal de K.J.V. u toonen, wat zij door samenwerking kan bereiken. Maar zeker, zult U, evenals vorige jaren, ook nu weer uiterst tevreden zijn. Daardoor hoopt onze vereeniging ook in de toekomst op uw steun te kunnen rekenen Komt dus allen Zie verder onze advertentie in dit blad. OOSTRUM. Maandag 30 Januari hoopt de Wed. Joh. Tacken alhier haar 90sten verjaardag te vieren. Zij is de oudste inwoonster van Oostrum en nog zeer kras. Nog vele jaren! Dr. Droesen over onze huidige laad- en tuinbouwpósitie. De Limb. Land- en Tuinbouwbond heeft te Horst in het Patronaat een z.g. Economischen dag gehouden, die een groote belangstelling had en onder leiding stond van den heer Drabbels. Aanwezig waren o.m. Dr. Droesen, Ir. Bemelmans en Dr. van Grunsven, burgemeester van Horst. Als eerste spreker hield Dr Droesen een inleiding over: De huidige posi tie van den Land- en Tuinbouw. SpreKer schetste hoe onze landbouw- uitvoer relatief meer teruggeloopen is dan van andere producten. Vol gens spr. is hier echter weinig aan te doen en kunnen wij in dit alles slechts waakzaam zgn en er bij onze regeering op blijven aandringen al het mogelijke te doen. Zeker is het, dat Duitschland nog veel te kort heeft aan landbouwproducten, maar men heeft daar momenteel liever metalen. Engeland is thans onze voornaamste afnemer. Dr. Droesen betoonde, dat het 't streven der regeering was, de prijzen op peil te houden, zoodat de productiekosten worden gedekt. En de maatregelen die de regeering neemt zgn niet alleen in het belang van de boeren en tuinders, maar van het geheele volk. Spr. wees erop, dat alle welvaarts bronnen moeten worden aangepakt, om onzen economischen toestand te verbeteren. Als we zien, dat nog duizenden tonnen mais, gerst en haver worden ingevoerd, dan is het noodzakelijk alles in het werk te stellen, om deze hier zelf te produ- ceeren en dat kan, als er ontgonnen, ingepolderd en ontwaterd wordt. Wanneer de ontginningswerken tot stand zijn gekomen is het wensche- lijk en des te belangrijker het op richten van aardappelvlokkenfabrie- ken te bespoedigen. Dr. Droesen kan mededeelen, dat reeds een commissie werd benoemd en dat de vooruit zichten voor aardappelvlokkenfabri- cage gunstig staan. Na deze spreekbeurt hield Ir. Bemelmans een inleiding over: Boe renstand en Ordening. OVERLOON. Woensdagavondhield den Boerenbond haar algemeene jaarvergadering in 't Patronaat. Uit het jaarverslag ontleenen wij het volgende Omzet over het boekjaar 1937/38 Voederart. 1.352.230 Kg. f 113.051.61 Meststoffen 1.263.987 Kg. f 32.811.26 Brandstoffen 520,036 Kg. f 7.881.54 Diversen 50.738 Kg. f 4.382.46 Totaal 3.186.991 Kg. f 158.126.87 De volgende subsidies werden ver leend Stierhouderij f 50Boerinnenbond f 25 R.K.J.B. f 25Geitenfokver- eeniging f 20. Het aftredend bestuurslid P. J. Wienen werd herkozen. Besloten werd een nieuw-leden- register aan te schaffen. Alle leden zullen nu wederom op nieuw moeten teekenen, waarvoor gelegenheid zal zijn in het Patronaat op enkele Zondagen na de Hoogmis. In het Patronaat alhier ver gaderde de Stiernouderg. De uitgaven bedroegen f 1217. Inkomsten f 1514.Batig saldo f 297. Werd besloten een stier te verkoopen. Een stier werd opgeno men in het stamboek. Een nieuwe stier werd aangekocht voor f 640. Het aftredend bestuurslid Schraven werd herkozen. Het echtpaar H. Willems van DgkDekkers herdacht Vrijdag 27 Januari den dag waarop zij voor 40 jaren in den echt werden ver bonden. Wegen3 omstandigheden zal het concert met tooneeluitvoering hetwelk was bepaald op 29 en 30 Januari niet doorgaan, doch zal nu plaats hebben op 12 en 13Febr. a.s. De Zondag alhier gehouden speldjesverkoop ten bate van het Apostolaat der Hereeniging heeft opgebracht ruim f 15. Het bruggeld te Venlo. Op aandrang van den minister van Binnenlandsche ZakeD, die verklaard had zich met de geldende heffing van bruggelden niet te kunnen ver eenigen, besloot de raad van Venlo de brugtarieven welke nog tot 1 April 1938 zijn goedgekeurd, met ingang van dien datum te wijzigen en met 25 pet. te verminderen. Hoog water. De groote rijnaken, welker hooge stuurkasten niet meer onder de Ven- losche Maasbrug door kunnen, zijn meerendeels in het midden van den stroom voor anker gegaan. Waren er Woensdag drie booten, die de brug niet konden passeeren, Donderdagmorgen waren er zeven. Wanneer de val, welke zoowel uit België als uit Maastricht gemeld wordt, blijft aanhouden, verwacht men, dat binnen enkele dagen de waterstand weer in zooverre normaal is, dat de stremming der scheepvaart te Venlo zal zijn opgeheven. Groote vraag naar stroo Tengevolge van de groote vraag naar stroo in België heeft momen teel in Limburg en Noord-Brabant een drukke handel plaats en worden groote partijen uitgevoerd. De prijzen, welke vorige jaren 12 tot 18 gulden bedroegen zijn thans echter veel lager. Op het oogenblik wordt betaald voor rogge- en tarwestroo f 6 voor geschud" roggestroo f 11 en voor haverstroo, dat meest voor veevoe der bestemd is f 5, geleverd op wag gon of franco grens per 1000 kg. Ongelukken Te Kerkrade is de 44jarige mijn werker Ketteler in de mgn door vallend gesteente gedood. Te Helmond is de 44jarige arbeider P. van Dijk door een auto overreden en gedood. Molenaar door balk getroffen. Donderdagmiddag is de ongeveer 69-jarige molenaar A. van Brussel te Boerendonk (gem. Erp) bij het sloopen van een molen onder een balk oekneld geraakt en ernstig ge wond. Hij is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Hel mond overgebracht. Sterfte aan mond- en klauwzeer* Het aantal sterfgevallen tengevol ge van mond- en klauwzeer heeft in de week van 15 t/m 21 Januari 1939 bedragen: 31 runderen, 29 kalveren en 26 varkens en biggen. Sedert de week van 19—26 Sep tember 1937 zijn aan mond- en klauwzeer bezweken: 6007 runderen, 6697 kalveren, 4813 varkens en big gen, 386 schapen en 85 geiten. BARCELONA GEVALLEN. Indrukwekkende ontvangst van Franco's troepen. De bevolking van Barcelona heeft den troepen van generaal Franco Donderdagmiddag een ontvangst be reid, als wellicht nog nooit een leger is ten deel gevailen. Vrouwen en meisjes schreiden van vreugde en stoere oorlogsveteranen konden hun ontroering nauwelijks verbergen. Als bij tooverslag verscheen uit alle vensters en van alle balkons de rood-gouden vlag en de duizenden menschen, die zich tot dan toe ver borgen hadden gehouden, begaven zich op straat. Herhaaldelijk gebeurde het, dat de troepen niet verder konden wegens de ontzaglijke menschenmassa, die zich in de straten verdrong en hun uitbundig toejuichte. Het enthousiasme bereikte zgn hoogtepunt, toen de troepen onder de eerepoort doortrokken en de menigte zonder onderbreking riep: Viva Franco, viva Franco Mussolini over den val van Barcelona. De Duce vernam het nieuws van den intocht van Franco's troepen in Barcelona op de sneeuwvelden van den Monte Terminilio bij Rome, waarheen hij zich Donderdagmorgen begeven had om de skisport te be oefenen. Hij keerde terstond terug naar het Palazzo Venezïa, waarvoor zich naarmate door de extra edities van de bladen en door de radio nadere bijzonderheden omtrent het gebeuren in Spanje bekend werden, een steeds grootere menschenmenigte verza melde. Om kwart over zeven verscheen Mussolini onder een onbeschrijfelijk gejuich van de menigte, die zich op de Piazza Venezia en in de aan grenzende straten verdrong, op het balcon van het regeeringspaieis, voor het uitspreken van een korte redevoering. Vrceselijke aardbeving in Chili. Men schat, dat het aantal dooden die het slachtoffer van de vreeselijke aardbeving werden, de 20.000 nadert. De caribiniros die zich in het getroffen gebied bevinden gaven de volgende schatting omtrent het aan tal slachtoffers. Paral: 150 dooden 200 gewonden; stad half verwoest. SanCaelos; 59 dooden 100 gewon den; J oengay: 20 dooden 50 gewon den; Los Angeles: 13 dooden en vele gewonden. Chilian: geheel verwoest, meer dan 5000, mogelijkerwijze 10 duizend dooden; Cauquenes: 5000 dooden, de stad werd geheel ver woest. De Duitsche Rijksdag. In de Rijksdagszitting van Maan dag 30 Januari zal Hitier om half negen des avonds het woord nemen. De Gemeente Venray zal publiek bg opbod verkoopen zwaar voor den voet gekapt hout als pa len, slieten, boonenpalen, afraste- rings- en geriefhout voor elk doel geschikt, benevens tophout en boo- nenstaken, en wel Circa 100 slagen te Ysselsteyn (nabg de school) op Dinsdag 7 Febr. a.s. om 2 uur n.m. Circa 100 slagen te Oirlo (nabg het station) op Donderdag 9 Februari a.s. om 1 uur n.m. Circa 100 slagen te Oostrum (nabij het station) op Donderdag 9 Febr. a.s. om 3 uur n.m. circa 100 slagen, te Castenray (nabij de kerk) op Dinsdag 14 Februari a.s. om een uur n.m. circa 100 slagen, te Leunen (nabij Kuperskoel) op Dinsdag 14 Februari a.s. om half vier n.m. circa 200 slagen, te Venray (nabij de Kruisstraat en St. Antoniusstraat) op Donderdag 16 Februari a.s. om 2 uur n.m. Degenen, die hun vroegere koopen niet hebben betaald, zijn uitgestoten. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 20 tot 27 Jan. GEBOREN Johanna H. M. Peeters, Oirlo Isabella L. P. Pouwels, Langstraat Petrus G. J. Philipsen, Heide Gerarda W. Gellings, Castenray Theodora M. J. Flinssenberg, Zwarte Klef. OVERLEDEN: Adrianus de Wit, echtgen. van P. G. Schwachofer, 28 jaren, Draalstr. Maria Kusters, echtgen. van J. Munninghof, 35 jaren, Leunscheweg. Hendrikus Martens, echtgen. van M. G. Kusters, 47 jaren, Leunen. Theodora Poels, echtgen. van J. M. Smits, 80 jaren, Tuinstraat. Sibilla Poell, wed. van A. H. Ver meulen, 84 jaren, Paterslaan. Maria Gerrits, wed. J. Wagemans, 80 jaren, Overloonsche weg. 1 patiënt St. Servatius 1 patiënte St. Anna. Kerkelijke Diensten* PAROCHIE-ACTIE i meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap. Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 8 uur H. Mis voor Heicrich Cuppen vanwege de R.K. Bouwvakbond. 2 uur Kleine Congregatie, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie en 6 uur Lof. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur geen H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur best. jaarg. voor de vrouw van Wil lem Laurensse, half 9 begrafenis van de Wed. Takken, 9 uur begrafenis van de Wed. Wagemans, kwart na vier Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Mathijs Smits, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Johannes Rongen, ouders, broeders en huisvrouw, 8 uur uitvaart voor de Wed. Wagemans; WOENSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Alphons Vermeulen, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Renier Poels en Johanna Jans sen, 8 uur gest. jaarg. voor Th. Droessen, Anna Elisabeth Poels, Anna Maria Poels en Ant. Droessen. Eerste van de 7 Woensdagen ter eere van St. Jozef. Van 5—6 biechthooren vanwege 't feest van O.L. Vr. Licht mis. DONDERDAG feest van O.L. Vr. Lichtmis. De H. Missen als op Zon dag, 7 uur algem. H. Communie van alle schoolkinderen. De H. Mis van 7 uur is ook toegankelijk voor groo- ten, ook gelegenheid tot Communi- ceeren. Kwart voor 10 de wijding der kaarsen, half 3 Kinderlof, 6 uur geen Lof, van 78 uur H. Uur, van 8—6 uur H. Wake. Geen biecht hooren. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gez. H. Mis, 7 uur lees mis, half 8 leesmis, 8 uur gest. lees mis, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Na Iedere H. Mis zal den Blasiuszegen gegeven worden. ZATERDAG half 7 O.L. Vr.-Mis, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Lambert Dericks, 8 uur leesmis kwart na vier Lof. Congregatie. A.s. Zondag 2 uur Kleine Congre gatie. K. J. V. Zondag hoogtedag in Venlo. Ver trek 's morgens per fiets naar 't Station vanaf 't K.J.V.-gebouw om kwart na 7, 's middags om kwart na 12. Wie nog geen herkennings teeken heeft, hale dit van tevoren bg de hoofdleidster. Boterhammen voor 12 en 4 uur meenemen en klap stoeltjes die we hebben. Maandag half 8 tooneelrepetitie in in 't patronaat. Dinsdag 2 uur naaikrans, 4 uur tooneelrepetitie in 't patronaat, kwart voor 7 precies repetitie van 't K.A. lied voor alle K.J.V.-ers in 't patro naat. Woensdag half 8 tooneelrepetitie in 't patronaat. Donderdag kwart na 8 donateurs avond in costume. Poetsen door Liduinaclub. ALLE STANDSORGANIS ATE' S. Dinsdag om kwart voor 7 precies oefenen van 't K. A. lied in 't patro naat. K.B.J.V. Vrijdag 2 uur groepleidsters-ver- gaderlng. K. J. M. Zondag geen K.J.M. Maandag 4 uur worden alle K.J.M. ers in 't patronaat verwacht om 't K.A. lied te oefenen. Donderdag kwart na 8 Donateurs avond in costume. De K.J.M.-ers gaan in de zaal bij de ouders zitten. ZELATRICEN KINDSHEID EN TSING TAO. A.s. Maandag 7 uur vergadering. Welpen-horde St. Petrus. Dinsdag en Vrijdag 41/*. II. Familie. Deze week vieren hun pratroon- heiligen: H. Roffers, M. Thuyls, P. Rongen, A. Millen, G. Wintels, P. Clephas, A. Poels, W. Oudenhoven, L. Nooyen, Ant. Jansen, P. Aben. Patronaats-Agenda. Zondaghalf 5—half 6 groep- raad; Present, 's Avonds geen pa tronaat, wegens de uitvoering van de werklieden vereeniging. Gelegen heid tot het afhalen van kaarten a 15 cent, na de Hoogmis tot 12 uur. Voor leden van Goud-Pluvier entree prijs 20 cent. Dezelfde regeling geldt voor de uit voering van de K.J.V. op Donderdag avond, maar denk eraan eerst het H. Uur bij te wonen. Kaarten hier voor afhalen na de Hoogmis van Zondag en Donderdag en vlak vóór de uitvoering, die anders niet kunnen. Dinsdag: half 8—half 11 Goud- Pluvier. Jonge Wacht. 56.30 Aspirantengr. A Woensdag 67 Bonifaciusgroep. Half 7half 8 Aspirantengroep B Van kwart over 7half 9Gerardus- groep. I Donderdag: Feestdag van Maria Lichtmis. Dit vieren we natuurlijk allen mee en zijn 's avonds van 78 in het H. Uur, in uniform. Jonge Werkman. Woensdag: Half 89 groep voor de aspiranten. Denk aan het H. Uur van Donderdagavond. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag: 7—half 10 les in 3 vak ken. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, 4de Zondag na Driekoningen. De H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde nè. de H. Mis van 5 uur Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 Lof ter eere van St. Antonius. DONDERDAG feestdag van Maria Lichtmis, gen. Absolutie voor de leden der Derde Orde. De H. Missen als op Zondag om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Om 8 uur begint de wijding der kaarsen. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand toegewijd aan de vereering v. Jezus H. Hart, om 7.30 gez. H. Mis ter eere van 't H. Hart met litanie, 's Avonds om 5.30 Lof met Akte van Toe wgding. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur voor Johannes Wijnhoven. Maandag om 5.30 en 6.15 uur voor Wilhelmina Maria Jacobs-Laurensse als lid v.h. Koordje. Woensdag om 6.15 voor Tilla Jans sen, om 7 uur jaarg. voor Jan van den Berg. Zaterdag 6.15 voor Johannes Wage mans en Maria Gerrits, om 7 uur voor Wilhelmina Maria Jacobs-Lau rensse als lid v.h. Koordje. DERDE ORDE. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag gezamenlijke ver gadering van de Groote Derde Orde en de Jeugdafdeeling. Visitatie door den Z.Eerw. Pater Dr. Eph. Stoots. Pauselijke Zegen. De leden der Jeugdafdeeling nemen plaats achter de Groote Derde Orde bg de laatste biechtstoelen. Om half 10 H. Mis voor Zr. Maria MunninghofCusters, Zr. Theodora Smits—Poels en Zr. Bertha Ver meulenPoell. Daarna vergadering der mannen en jongens. Nam. half 3 voor de vrouwen en meisjes. Men gelieve er aan te denken, dat in deze eerste vergadering van het jaar de wijken opschuiven, zoodat aan den Evangeliekant vooraan komt te zitten wgk I, dan achtereenvol gens wijk II, ni en IVaaa den Epistelkant vooraan wijk V, dan achtereenvolgens wijk VI, VII, vm. Men wordt dringend verzocht op de kaarten te letten en in de eigen wijk plaats te nemen vdór het be stuurslid. Maandag 7 uur Requiem Mis voor Zr. Maria MunninghofCusters. Woensdag 7 uur Requiem Mis voor Zr. Theod. SmitsPoels. Vrijdag 7 uur H. Mis voor Zr. Bertha VermeulenPoell. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Missen bij te wonen en voor hun overleden Zusters het Rozen hoedje te bidden en de H. Commu nie op te dragen. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 boerendienstmeid voor Broek huizen 1 aankomend schilder 1 burgerdienstmeid voor dadelijk boerenknecht voor Paschen 1 burgerdienatmeisje v. Venray 1 koperslagersknecht 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdienstmeisje 15 jaar 4 burgerdienstmeisjes 16—23 jaar 1 leerling monteur 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner losse arbeiders, grondwerkers, opperlieden," sigaren- maakers enz. enz. 1 Boodschapper of wissellooper 1 dienstmeisje 16 jaar DISTRIBUTIE en SPAREN: Maandag 10—11 B en C-boeren Donderdag 3.005.00 alle anderen. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. Sacramenten der StervendeD, in den gezegenden leeftijd van 84 jaren, onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Sibilla Huberta Agues Poell, Weduwe van Alphonsus Hubertus Vermeulen. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Beek bij Didam H. VERMEULEN TH. VERMEULEN-REIJERS Kinderen en Kleinkinderen 's Heerenberg M. REIJERS-VERMEULEN C. REIJERS en Kinderen Venray J. VERMEULEN E. VERMEULEN-ROELOFS Kinderen en Kleinkinderen Twello E. HOGENSTIJN— VERMEULEN W.HOGENSTIJN en kinderen Borne: A. VERMEULEN TH. VERMEULEN— CLAESSEN en kinderen Venray B. VERMEULEN Roermond WED. D. THISSEN— VERMEULEN en kindereu Linne A.SLABBERS-VERMEULEN J. SLABBERS en kinderen Tegelen J. VERMEULEN TH. VERMEULEN— VERHASSELT en kinderen Venray A. VERMEULEN L. VERMEULEN— NELISSEN en kinderen Antwerpen A. VERMEULEN F. VERMEULEN— VANROSSUM en kinderen Den Haag: PATER A. VERMEULEN O.F.M. Venray, 24 Januari 1939. De Spaarders en Voorschot nemers worden beleefd verzocht hunne boekjes bij den Kassier te komen afhalen. Kantoor geopend eiken Maan dag en Woensdag van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. De Directeur, 220 M. WiSMANS. in de nieuwste mode kleuren marine-blauw en bordeaux-rood 16 y.h, At THIELEN Algem. Vergadering Zondag 29 Januari na de Hoogmis, bij H. Verheijen. AgendaJaarverslag. Trouwe opkomst verzocht. 16 Het Bestuur. aan de H. Maria en H. Antonius voor gebedsverhooring, na het houden van de Noveen der Drie Weesgegroeten. N.N. oud 14 d., bij Hub. Bistervels, bij de kerk, Oirlo. TB KOOP M. Hendriks, Broekweg 2. x TE KOOP dragend varken 2e worp, 14 weken dracht. P. Vermeulen, Oostrum. 15 weken dracht. P. J. Steeghs, E 136, America. TB KOOP prima radiotoestel J. In de Rijp, Kapper, School straat. uit de hand te koop Donder dag 2 Februari a s. nam. 1 uur in het bosch van de Wed. M. Beurskens, liggende aan het Veulen. TE KOOP roodbont maalkalf Wed. P. J. Derikx, Volen. GEVEAAGD leerling schoenmaker of eenig- zins bekend met het vak. Th. Ariaens-Kosman, Groote straat 6, Venray, tel. 98. GEVRAAGD leeftijd circa 20 jaar, in gezin van 6 kinderen. B. van Goch, Bakkerij, Deurne St. Jozefparochie. AdresWed. H. Arts, Markt- strat 6, tel. 168. 2 Van Noort's Pootaardappelen maat 25/35 p. 50 kg. p. 10 kg. (vr.) Bintjes f 3.f 0,85 Eerstelingen f 3.60 f 0.90 Eigenheimers f 2.90 f 0.75 (late) Industrie f 3.f 0.80 Roode Star f 2.75 f 0.75 Roode Robijn f 4.25 f 1. Prijzen vrijblijvend. Agent N. van Gerven Bergweg 2. Houtverkooping. te VENRAY zal op Maandag 6 Februari nam. 2 uur, ter plaatse publieK verkoopen: Circa 60 slagen zwaar houtwaar onder opleggers, gelintpalen, top hout, eiken en berken hakhout, ge legen aan den Broekweg, tegenover de boerderij van Wijnhoven. Bij slecht weer in café Odenhoven, Overloonscheweg. Woensdag Februari bf Brandassurar van den Boe voor ki[ en br Maat 14 Per kist van ku-* Per Alles aan Ho: Burgemeestej Venray zullen trachten aan te het bon een cat1 op een percee; Sectie C no. 53} weg van den k' het „Nieuwhuis Bestek en tet krijgen vanaf Z voorm. 910 u Gemeentewerke tegen betaling bij ongeschonde Inschrijvingst gewacht uiterlg a.s. des voormii daartoe ter gei plaatste geslote Dien dag oi biljetten in he! geopend in d Burgemeester e Reuze sorl met in alle soortt Alles wordt thuis Te Pate Reuze HOF! V - Zondag 29 Januari om 6 uur, in he Opgevoerd wordt in 3 bedrijven van J. Grosfeld De dubbele dood van Janus, klu Honoraire leden met één familielid vri l

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2