Ir. FROCER. Maastricht Limburgsche Streekplan. Gemengde Berichten .Mijiih 1 trouwen, dat de leden in hen stellen (Applaus.) De tombola, die nu gehouden werd en waarvoor aardige en practische prijzen en prijsjes gegeven waren, hield allen nog gespannen en een gezellig geroezemoes vulde de groote zaal. Alles bijeen een mooie ver gadering, die ongetwijfeld niet zal nalaten de stuwkracht van den Bond hooger op te voeren. Vergadering Werklieden vereeniging. Woensdag 18 Januari hield de R.K. Werkliedenvereniging „St. Jozef" onder presidium van den heer H. Odenhoven in hei Patronaat een ledenvergadering. Na opening met den Christelijken groet, sprak de Voorzitter een wel komstwoord tot de vele aanwezige leden en verzocht den Secretaris, de heer van Gerven, voorlezing te doen van de notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd werden goedgekeurd, waarna hg voorlezing deed van een ingekomen schrijven om mee te werken aan de tot stand- koming der nieuwe gemeenschaps gedachte, waarbij naast de R.K. Universiteit te Nijmegen en de R.K. Handelshoogeschool te Tilburg, tal van R.K Vereenigingen, Professoren en Leeraren zijn aangesloten. Een ingekomen schrijven over de reis van zieken naar Lourdes, werd sympathiek beoordeeld, doch ter fine van advies in handen van 't Bestuur gesteld om in een volgende vergade ring verder te worden behandeld. De kwestie van de consumptiemelk werd nog eens besproken, waarbij vooral bleek dat deze prijs de ge dachten van Bestuur en leden in hooge mate bezig hield. Al gaf het Bestuur toe in deze nog niets tast baars te hebben kunnen bereiken, doch bleek uit verdere besprekingen, dat men toch als vrucht der samen spraak dichter bij het doel komt Algemeen werd de huidige melkprijs te hoog geacht. Hierna deelde de Voorzitter mede, dat men er in is geslaagd een schrijf- machine te koopen binnen den door de vergadering gestelden prijs. Hjj hoopt dat de Secretaris er nog jaren plezier aan zou hebben bij het voeren van de correspondentie der vereeni- ging. Na uitvoerige bespreking werd besloten de aanstaande Tooneel- avonden te houden onder dezelfde geste als het vorige jaar, die wel in het belang der Vereeniging bleek te zijn. De Secretaris gaf hierna eene uit eenzetting der werking der Kleinvee- Centrale, waarbij voor de leden der vereeniging gelegenheid is om hun varken tegen een kleine premie te verzekeren. Men betaalt f 1.bij toetreding voor het lidmaatschapen f 0.30 premie per elke loopende of ingegane maand. Eventueele schade wordt door een Commissie uit de Vereeniging geregeld. Het practische nut der verzekering is onder het klein getal deelnemers herhaaldelijk gebleken en toch blijft de deelname te klein. De Voorzitter hoopt, dat deze verzekering zal groeien, waarna dit een aparte onderafdeeling der Werk- liedenvereeniging worden zal. Hierna wekt de Voorzitter allen op om de vrouwen en dochters te doen deel nemen aan de zoo practische cur sussen, welke in de Landbouwhuis- houdschool gegeven worden, waarna hij de leden van Credo-Pugno uit- noodigt de propaganda voor de Ziekteverzekering met frisschen moed ter hand te nemen. Bij de rondvraag werd de wensche- lijkheid betoogd de spaargelden bg de Arbeidsbeurs maandelijks te kunnen ontvangen, terwijl betreurd werd dat de zoogenaamde B-steun tot heden niet was uitgekeerd. In andere gemeenten is dit reeds lang geschied. Dat er bij de felle koude veel armoede geleden is, laat zich denken en tijdige verstrekking van den B-steun had veel kunnen ver zachten, daar deze steun geheel dient voor kleeding, schoeisel en dekking. Onder dank voor de betoonde belangstelling en geanimeerde be spreking, sloot de Voorzitter de ver gadering. Volksontwikkeling. Na de zoo geslaagde toon eelavond, heeft Volksontwikkeling een voor Venray bgzonder actueel punt ge kozen het Limburgsche Streekplan. Al vaak hoorden we spreken over streekplannen, uitbreidingsplannen voor gemeente en kom, maar een goed begrip of omschrijving vaneen en ander kon men niet machtig worden. A.s. Maandag kemt nu Ir. Froger uit Maastricht hierover spreken. We twgfelen er niet aan of het zal dien avond druk zijn in het Patronaat, wijl er door een bij uitstek des. kundige gesproken wordt over een punt, dat allen interesseert. Beugelbond Venray. Uitslag wedstrijd Ysselsteyn— Heide. Klasse A. YsselsteynHeide 4—4. Klasse B. YsselsteynHeide 71. De beide achttallen in klasse A. hebben zich uitstekend van hun taak gekweten. In klasse B was Ysselsteyn verreweg de meerdere. Volgende week komt Venray aan de Heide. Spelrtjesdag. Het Apostolaat der Hereeniging zal morgen Zondag een speldjesdag houden. De opbrengst hiervan is op de eerste plaats bestemd voor de opleiding van inlandsche priesters. Ten tweede voor scholen. Ten derde voor ziekenhuizen. Ten vierde voortijdelijke onderstand van Pastoors, die voor éénheid wor den gewonnen. Steunt allen dit mooie werk en koopt morgen Zondag een speldje. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray, verzoekt degenen, die,op Maandag 16 Januari 1939, (Allemansmarkt) van een koopman, standplaats gehad hebbende op het Henseniusplein, een boekje hebben ontvangen getiteld ,De Jeugd Verlengd*' zich te willen vervoegen op het Politiebureau Zon dag 22 Januari 1939 tusschen 11 en 12 uur. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. BEKENDMAKING. Openbare vermakelijkheden op Carnavalsdagen. De Burgemeester der Gemeente VENRAY maakt bekend, dat door hem de navolgende regeling voor de openbare vermakelijkheden geduren de de a.s. Carnavalsdagen is getroffen: Carnavals-Zondag. (19 Februari) Sluitingsuur in de geheele gemeente 12 uur. Het maken van muziek en het houden van voordrachten moet op 19 Februari a.s. een half uur vóór het sluitingsuur, derhalve om 11.30 n.m. worden gestaakt. Carnavals-Maandagen Dinsdag (20 en 21 Februari). SLUITINGSUUR In Venray-kom: 12.30 v.m. Buiten de kom: 12.00 'snachts. DANSEN In Venray-kom van 5—11 uur n.m. Buiten de komvan 5—10 uur n.m. STB IJ KMUZIEK In de heele gemeente magstrgk- muziek (geen dansmuziek) gemaakt worden tot een half uur vóór slui tingsuur. VOORDRACHTEN: In de heele gemeente mogen voor drachten gehouden worden tot een half uur vóór sluitingsuur. VERGUNNINGEN De aanvragen ter verkrijging van vergunning voor het houden van bal, strgkmuziek en of voordrachten op 19, 20 en 21 Februari moeten uiterst acht dagen tevoren de laatsten onder overlegging van den tekst der te houden voordrachten bij onder- geteekende worden ingediend. BELASTING Door den houder van een der bovenvermelde vergunningen is be lasting verschuldigd overeenkomstig het dienaangaande bepaalde in de verordening tot heffing eener ver makelijkheidsbelasting. De belasting moet worden betaald op Zaterdag 18 Februari a.s. of een der voorafgaande dagen ten kantore van den Gemeente-ontvanger van 912 uur v.m. De kwitantie moet op verzoek terstond aan de politie-beambten worden vertoond. Aan het een en ander dient streng de hand te worden gehouden. Venray 18 Januari 1939. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Vergeten Een rgwielplaatje, is bij J. Zeegers Schoolstraat. Tryalmeet St. Christoffel. De door de Gymn.- en Athletiek- vereeniging Zondagavond in het St. Antoniuspatronaat georganiseerde Tryalmeet", is uitstekend geslaagd. De prijzen werden behaald als volgt: le prgs Olympia, Blerick met 8451/, punt; 2e prijs Leonidas Tegelen met 817 y, punt; 3e prijs St. Christoffel, Venray met 7661/, punt. De personeele prijzen vielen ten deel aan: le prijs H. v.d. Heuvel, St Christof fel met 1511/, punt 2e prijs Schoenmakers, Olympia met 148 punten; 3e prijs Bexkens, St. Christoffel met 147 y, punt; 4e prg's Crienen, Olympia, met 147 punten; 5e prijs Lenssen, Olympia, met 146 punten; 6e prijs Gubbels, Olympia, met 1451/, punt. Venraysch Mannenkoor. Woensdag hield deze vereeniging hare jaarvergadering in Hotel „De Keizer". Alle leden waren aanwezig. Na opening en welkom door den voorzitter, werden de jaarverslagen voorgelezen van penningmeester J. Muis en secretaris P. Kersten, welke onder applaus werden goedgekeurd. Van het bestuur waren de heeren C. v. Kemenade en J. Muis aftre dend, welke heeren met algemeene stemmen, resp. tot voorzitter en penningmeester werden verkozen. In gezellig samenzijn werd verder de avond doorgebracht en heerschte er een prettige en kameraadschap pelijke geest. Rechtbank Roermond. Beëindigd door het bindend wor den der eenige uitdeelingslgst het faillissement: E. H. G. Verstegen, slager te Venray. Uitkeering 8.96 pet, HERINNERING I Ter voorkoming van vervolgings- kosten worden de belastingplichtigen eraan herinnerd, dat de eerste ter mijn van de verschuldigde Riool-en Trottoirbelasting 1938 uiterlijk vóór 25 Januari a.s. moet zijn voldaan. VENRAYSCHE MARKT. Op de Maandag alhier gehouden markt waren aangevoerd 134 stuks vee, nl. dragend 12, gust 33, vet 7, kalveren 2, biggen 80. Er heerschte een vlotte handel op deze zeer druk bezochte markt. Alleen door de Ned. Veehouderij Centrale werden 17 koeien gekocht. Voor onze Marktcommissie is dit een mooi succes! Op de volgende markt Maandag 6 Febr. wordt waarschijnlijk wederom koeien door de Centrale aangekocht. Cursus „ONS ZAKENDOEN VAN NU EN MORGEN Gezien het succes van de eerste avond dezer cursus was het niet moeilijk te voorspellen, dat de twee de van deze drie avonden zeer druk bezocht zou worden. De opkomst was met ruim 50 pet. gestegen en deelnemers van dezen avond roepen weer eenparig: „Wij zouden het niet graag gemist hebben". Na opening en welkomswoord door Voorzitter, beantwoordde de cursus leider, de Heer Koops, eerst de schriftelijk ingekomen vragen. Een korte maar zakelijke les, niet alleen voor de vragers, maar voor allen. Hierna werd aan de onderwerpen van dezen avond begonnen en „Ons personeel" werd hier eens nader onder de loupe genomen. Ja, ook onze zonen en dochters hooren hierbij. De eischen, waaraan goed personeel behoort te voldoen, werden punt voor punt behandeld. Dat de patroon niet minder zijn plichten tegenover het personeel behoort te kennen, wist de Heer Koops ook zeer duidelijk te maken. En al staat de jongste bediende of loopjongen nog maar aan het begin van zijn loopbaan, deze wordt* zelfs in zaken, waar men alles van zaken doen meent te weten, soms leelijk verwaarloosd. Dat „Jochie" kan een reclame voor onze zaak zijn, maar het kan ons ook onbewust leelijke parten spelen. Als elke Venraysche Middenstan der de opvoedende waarde van deze onderwerpen voorop had kunnen schatten, dan was de zaal „Wilhel- mina" veel te klein geweest om nog alleen maar het aanwezige perso neel te bevatten. De tips over verkoopkunde zal menige middenstander aan goede ideeën helpen en de kwartjes, welke zij aan deze avonden besteed hebben, zullen groeien tot rijksdaalders of briefjes van f 25. Laten wij aannemen, dat alle thuisblijvers bekwaam genoeg zijn voor hun zaken. Maar als zij dan werkelijk van hun zaak houden, mogen zij alleen maar uit liefheb berij de derde avond van dezen zakencursus niet prijsgeven. Jammer genoeg, is dat de laatste en het zal er dan ook a.s. Dinsdag avond niet aan belangstelling ont breken J.J. Ontslag en benoeming. Mej. Sangers, sedert de oprichting Directrice van de R.K. Landbouw- huishoudscholen te Venray en Horst heeft voor deze laatste plaats als zoodanig genomen. Tot hare opvolgster te Horst is benoemd Mej. Saes, thans in gelijke betrekking te Rooddorp. Operatrein naar Keulen Naar wij vernemen zal op Vasten avond-Zondag wederom een Opera- trein naar Keulen loopen. Alsdan zal aldaar worden opge voerd de operette „Die Fledermaus" van Joh. Strauss met groot ballet. De deelnemers hebben dan tevens de gelegenheid „Kölsche" Carnavals- indrukken op te doen. Boerinnenbond Oostrum Woensdagavond hield deze Boerin nenbond een drukbezochte feest- vergadering met vaandelwijding. Onder het uitvoeren van een mooi tooneelstuk, voordrachten en rijdan- sen werd de avond zeer genoeglijk doorgebracht. LEUNEN. Alhier werden de na volgende candidaten gesteld voor de a.s. verkiezing der Prov. Staten: O. van de Loo, VenrayTh. Peters, Oirlo; Drabbels, Horst; Rutten, Horst; Cornelissen, WellWeichs de Wenne, Geisteren. Tooneel K.J.V. Castenray. Zondag werd hier in het Patro naatsgebouw een tooneelavond ge geven, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Het tooneeistuk „Op standing" schetste ons hoe een jong meisje door de verlokkelrjkheid der moderne wereld aangehaald, het ouderlijk huis verlaat en na veel zielelijden en ook na veel gebrek te hebben geleden, naar het ouderlijk huis terugkeert en door haar zuster met open armen weer opgenomen wordt. Het tooneel was voor deze opvoe ring netjes verzorgd en paste bij de verschillende bedrijven uitstekend. De speelsters verdienen allen een woord van lof, voor het werkelijk spel dat ze leverden, 't Was tip top en strekt tot eer van den bekwamen regisseur, R. Matthijsen te Horst. De groote zaal was geheel gevuld met toeschouwers, die allen hoogst voldaan huiswaarts keerden en de meening toegedaan zgn dat deze speelsters met dit tooneelwerk gerust op grootere plaatsen mogen voor het voetlicht treden. OIRLO. Op Zondag 12 Februari zal de Fanfare Ons Genoegen haar jaarlijksch concert met tooneeluit- ultvoering geven. Als hoofdnummer wordt opgevoerd „Ecce Sacerdos" een boeiend dramatisch tooneelspel uit den Spaanschen oorlog. Tevens is nog in studie genomen de klucht „Sammie is 'n pechvogel". Voor tooneelliefhebbers een mooit gelegenheid om op 12 Februari een bezoek aan Oirlo te brengen. Van harte welkom MERSELO. Alhier werden can- didaat gesteld voor de verkiezing van leden der Prov. Staten O. van de Loo, Venray Th. Pe ters, Oirlo; P. Pubben, Merselo; V. Pijls, VenrayTh. Rutten, Horst Drabbels, Horst; de Weichs de Wenne, Wanssum. Verkoopdagen van stamboek varkens en volbloed-rundvee in 1939 te Horst (L.) Het Bestuur der Verkoopvereeni- ging te Horst besloot in zijn verga dering om in 1939 op de volgende datums verkoopdagen te houden 9 Febr., 11 Mei, 21 Sept. en 14 Dec. Al deze datums vallen op een Don derdag. De verkoopdagen zullen wederom gehouden worden in de overdekte veemarkthal te Horst, zoodat het slagen ervan niet van hét weer afhankeigk is» Gezien het succes van voorgaande verkoopdagen zal er bij de stam boekfokkers ongetwijfeld veel belang stelling hiervoor bestaan daar dit steeds een mooie gelegenheid is om hierin te voorzien. Voor verdere in lichtingen kan men zich wenden tot den Secretaris van bovengenoemde VerkoopvereenigingG. Wegs te Sevenum. Vrouw bij stroopen betrapt. De veldwachters van Beegden en Heel bevonden zich in het jachtveld aan den Napoleonsweg en ontdekten dat er gestroopt werd met z.g. klemmen. Met groot geduld, den mannen der wet eigen, werd trouw de wacht gehouden bg een klem. Eindelijk werd het wachten der politiemannen beloond want de ver moedelijke overtreder der wet was in aantocht. Maar tot groote verba zing der politiemannen was het ditmaal geen strooper maar een.... stroopster in de persoon van Mej. B. wonende aan den Napoleonsweg. Tot groote hilariteit der politie ver klaarde vrouw B. „deze keer is het misgegange". Maastrichtsche werkloozen naar de Peel. De proef, welke met de tewerk stelling van een aantal Maastricht sche werkloozen in de Peel genomen is, kan als volkomen geslaagd be schouwd worden. Besloten werd twee kampen in te richten in de Venraysche Peel en twee kampen in Midden-Limburg. In het geheel zullen dan bij de Peelontginning 6 kampen met elk 96 Maastrichtsche werkloozen bezet zijn, zoodat ongeveer 600 man uit Maastricht in de Peel geregelde werkgelegenheid zullen vinden. In de tweede helft van Maart zal hiermede aangevangen worden. De gemeente-ontvanger gevlucht. Malversaties 1 Als verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte heeft de burgemeester der gemeente Tegelen Dinsdagavond opsporing en aanhou ding verzocht van den 53-jarigen C. H. B., gemeente-ontvanger aldaar. Naar verluidt wordt thans ten kantore van den ontvanger het pe riodieke accountantsonderzoek ge houden. De ontvanger heeft Maan dagavond omstreeks half negen zijn woning verlaten. Sindsdien is hg spoorloos verdwenen. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de ontvanger bg dit deskundig onderzoek ontdek king van onregelmatigheden vreesde, en het wenschelrjk heeft geoordeeld met de Noorderzon te vertrekken. Het onderzoek naar de malversaties duurt nog voort. De ontvanger is reeds ongeveer twintig jaar als zoo danig in Tegelen werkzaam. Het plotselinge verdwijnen van den func tionaris heeft in deze gemeente groot opzien gewekt. Inzake het verdwijnen van C. B., gemeente-ontvanger van Tegelen, verneemt de Msb., dat een onderzoek in de administratie van den ont vanger door den rijks-accountant ingesteld is. Over het resultaat ervan kon men nog geen inlichtingen geven. Tot op heden is B. nog niet gevon den. Men vermoedt dat hij naar Bel gië is gegaan. BURGEMEESTERS IN PROV. STATEN. 1 Sedert vele jaren komt uit het kiezerscorps de wensch naar voren,- dat burgemeesters niet zullen worden gecandideerd voor het lidmaatschap van Kamer of Prov. Staten. Vele kiesvereenigingen en som3 geheele partijen houden^ met dezen wensch rekening, al.... behouden ze zich de vrijheid voor om „in bepaalde ge vallen" van den regel af te wijken, wat er practisch op neer komt, dat de regel een fictie is. Er is toch veel voor het eerder genoemde bezwaar te zeggen. Niet alleen vereischt het burgemeesters ambt van een eenigszins beteekenen- de gemeente den vollen persoon des ambtsdragers, maar daarnevens moet ook worden erkend, dat de burgemeester, lid van Kamer of Staten, in een scheeve positie ver keert, doordat hij invloed uitoefent in een college, dat middellijk of onmiddellijk, met het toezicht over de gemeentebesturen is belast, althans vaak besluiten heeft te nemen of te bekrachtigen, welke voor be paalde gemeenten van bgzonder be lang zijn. De wet noemt ambten, welke niet vereenigbaar zijn met het lidmaat- schap van vertegenwoordigende colleges. Om dat zulks conflicten zou kunnen wekken tusschen het persoonlijke- en het gemeenschaps belang. Een goede zede zou het zgn, wan neer burgemeesters eigener beweging afzagen van het lidmaatschap van openbare organen, hetwelk hen voor de moeilijke keuze zou kunnen plaatsen van óf te verzaken aan het dienen van een plaatselijk belang, óf daaraan ondergeschikt te maken het algemeene belang. Slachtoffer van den onbewaak- ten overweg. Op den onbewaakten overweg tus- schen Roermond en Weert, onder de gemeente Baexem, is Woensdag de 70-jarige vrouw L., die kort bij den spoorwegovergang woonachtig was, door een passeerenden goederentrein gegrepen en terzijde geduwd, waar door zij met zware inwendige kneu zingen langs de spoorlijn bleef lig gen. Eenige oogenblikken later pas seerde haar kleinzoontje den spoor wegovergang en zag zijn grootmoe der liggen. Hij snelde huiswaarts om hulp te halen. Nadat het slachtoffer voorloopig verbonden was, is zij naar haar woning vervoerd, alwaar zij eenige uren later is overleden, V olksont wikkeling Venray Beschermheer: HoogEerw. Heer Deken W. BERDEN. Maandag 23 Jan. 8 uur in het St. Antonius-Patronaat spreekt over het Entrée 10 ct. Plaatshouders worden beleefd verzocht hun kaarten mede te brengen. Abonnementen en ge reserveerde plaatsen te bespreken bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Telefoon 144. Berucht rijwieldief gesnapt Herhaaldelijk werd bij de Roer- mondsche politie den laatsten tijd aangifte gedaan van diefstal van rijwielen. Op aanwijzing van de Roermond- sche politie en in samenwerking met de politie te Sittard, is men er, naar de „N. Koer." meldt, thans in geslaagd den internationalen rijwieldief te arresteeren. In een logement in de voorstad bleek Zondagavond eenjj jongeman een rijwiel te hebben verxocht. De koopers hadden geloof gehecht aan de verzekering van den jongeman- dat de fiets zijn eigendom was, het geen hij zelfs schriftelijk verklaarde De man was intusschen weer ver trokken. De politie volgde het spoor en kwam tot de ontdekking, dat de dief met den trein naar Sittard was vertrokken. Op het station werd dit bevestigd en onmiddellijk werd de politie te Sittard gewaarschuwd. Zg kon echter niet meer tijdig aan het station zijn om den man in ontvanget te nemen. Dea avonds werd daarop scherpe controle gehouden en tegen elf uur bemerkten de agenten een man, die een rijwiel zocht uit een groep fietsen voor een café. De man bleek de gezochte dief te zgn, n.l. de 28-jarige zwervende liedjeszanger J.f afkomstig uit Melick. Te Roermond had verdachte vijf rijwielen gestolen, te Heerlen twee en in België ook een paar. Aanvankelgk bleef hij ontkennen, doch toen de aanwijzingen zich op stapelden, heeft hg na langdurig verhoor bekend de rijwielen te heb ben weggenomen en verkocht. Bij de arrestatie te Sittard bleek het nog geen gemakkelijk heerschap te zijn. Hij verzette zich hevig tegen de politie, waarbij rake klappen werden uitgedeeld. Hg zal voor den officier van justitie te Roermond worden geleid. VRIJLATING VERDIENS TEN DIENSTBODEN Ter nadere toelichting van de bedoelingen van den minister van Sociale Zaken ten aanzien van de vrijlating van de verdiensten van dienstboden in de berekening van uit- keeringen in werkverschaffing en steunverleening is ten vervolge op de ministriëele circulaire van 31 Dec. 1938 thans een nieuwe circulaire aan de gemeentebesturen toegezonden, waarin het volgende is bepaald; 1. Onder „gezinsleden" mag niet worden gerekend de vrouw van den ondersteunde of tewerkgestelde; 2. de vrijlating van verdiensten geldt zoowel voor uitwonende als voor inwonende meisjes; 3. de gezinsbijslag mag worden doorbetaald; 4. Art. 10 sub a mag ten aanzien van de verdiensten, welke mogen vrijblijven, buiten werking worden gesteld; 5. de vrijlating geldt ook voor de verdiensten van z.g. werksters, uiter aard met inachtneming van hetgeen in sub 6 is opgemerkt: 6. de te verrichten bezigheden moeten uitsluitend betreffen gezins- arbeid van huiselgken aard. Voor werkzaamheden, verricht in een ge zin, doch niet van hulshoudelijken aard, als b.v. verpleging, of voor werkzaamheden als schoonhouden van ziekenhuizen, scholen, enz., geldt de vrijlating van verdiensten niet; en 7. evenals alle inkomsten, moeten ook de onderhavige op de gezins- inkomstenbriefjes worden vermeld; eveneens behooren ze te worden aangeteekend op de stamkaart. Aan het slot van deze nieuwe cir culaire deelt de minister van Sociale Zaken mede namens zijn ambtgenoot van Economische Zaken mede, dat bij de berekening van de vergoeding, welke aan B- en C-boeren en tuin bouwers mag worden toegekend, de inkomsten, waarvan hier sprake is, eveneens buiten beschouwing mogen worden gelaten. Philips richt depot op te Bloemendaal Donderdagmiddag heeft een vijf tigtal employé's van Philips te Eind hoven werkzaam op de Neöerland- sefce verkoopafdeeling, geheel on verwacht aanzegging gekregen, dat zij met ingang reeds van Dinsdag a.s. worden overgeplaatst naar Bloe mendaal. waar de N.V. een depot gaat oprichten. Dit feit, dat door de N.V. werd bevestigd, wordt, even als de zetelverplaatsing der N.V. naar Den Haag, in Eind hoven niet gaarne gezien, temeer wijl de N.V. nog pas Woensdag op een vraag van de pers liet weten, dat ondanks bedoelde zetelverplaat sing, de kantoren en fabrieken te Eindhoven gevestigd zouden blijven. Men vraagt zich in Eindhoven af, hoever de door de N.V. noodig ge oordeelde maatregelen zullen gaan. *De werkzaamheden aan het Albert-kanaal De werkzaamheden aan het Albert- kanaal, dat binnenkort Luik aan de Maas zal verbinden met de haven van Antwerpen en de Schelde maken goeden voortgang, ondanks de groote moeilijkheden, welke dit enorme werk oplevert. Men heeft zoojuist het deel tus schen Hasselt en Beeringen voltooid. De groote sluizenbouw ten Oosten en Westen van Hasselt is gereed, het meerendeel der sluisdeuren is ge plaatst en een gedeelte der bedie ningstoestellen is reeds opgesteld. De brugdekken zgn reeds gelegd. De stuwdam van Yvoz-Ramet is zoojuist in dienst gesteld. Deze stuw dam wordt voltooid door een sluis van 136 meter lengte en 16 meter breedte, waardoor vier schepen van 450 ton en hun sleepboot kunnen worden geschut en door een sluis van 55 meter lengte en 7.50 m. breedte, welke bestemd is voor het snelle schutten van alleenvarende booten, voornamelijk van motorbooten. Lithausche varkens met Nederlandsch fabrieksmerk. Op de vragen van het Tweede Kamerlid dhr, Weitkamp, betreffende het conserveeren van Lithausche varkens in met een Nederlandsch merk voorziene bussen heeft de minister van economische zaken als volgt geantwoord Door de N.V. Pasman's export slachtergen en fabrieken te Steen- wijk worden in entrepot Lithausche varkens verwerkt tot vleeschwaren in blik, voorzien van het fabrieks merk „Pasman Steenwijk Holland", alsmede de aanduiding „Gefabriceerd in Holland (Prepared in Holland)". De minister is niet bereid te be vorderen, dat deze aanduiding van bedoelde vleeschwaren wordt ont houden, aangezien de aan het pro duct hier te lande toegevoegde waarde relatief zeer hoog is en de grondstof een ingrijpende verande ring ondergaat, zoodat de aanduiding „Gefabriceerd in Holland (Prepared in Holland)" gemotiveerd en in overeenstemming met de werkelijk heid is. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 13 tot 20 Jan. GEBOREN Christina J. J. Albers, Willemstraat Johannes P. J. Kersten, Smakt Maria L. J. Asselberghs, Smakt Petronella Th. Janssen, Beekweg Gerarda W. H. Voermans, Leunen Wilhelmus H. van Ooi, Merselo GEHUWD; Antonius S. H. Drabbels, oud 29 jaren, timmerman, Langstraat en Anna M. J. van Mejjel, oud 29 jaren Heide. OVERLEDEN: Elisabeth Maessen, echtgen. van Godefridus J. H. Jacobs, oud 53 jaren Langstraat. 1 patiënt St. Servatlus. 1 patiënte St. Anna. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 6 meisjes van 1416 jaar om op geleid te worden in een alhier op te richten corsettenfabriek 1 Febr. a.s. boerenknecht voor Paschen 1 burgerdienatmeisje v. Venray 1 koperslagersknecht 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdienstmeisje 15 jaar 4 burgerdienstmeisjes 1623 jaar 1 leerling monteur 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39* 1 daglooner losse arbeiders, grondwerkers, opperlieden,, sigaren- maakers enz. enz. 1 Boodschapper of wissellooper 1 dienstmeisje 16 jaar DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 Ben C-boeren Donderdag 3.005.00 alle anderen, DONDERDAG I uur te VeltumH. Sacramentsmii en van de leerlingn c 8 uur jaarg. v^r Elisabeth v.d. ïVati VRIJDAG talf leesmis. half Slees 2de klas voor Mar van Kulk en Petrc ZATERDAG ha! 7 uur leesmis, hal voor de vrouw va 8 uur leesmis, kwt H. Pan Deze week vie heilige Evers, G. A. Sgbers, J. Goss P. Baken, M. Verst Th. Verstralen, H Willems, H. Wilier Confrej A.s. Zondag 2 ui gatie. J Zondag half 8 le precies tooneelrepel Maandag half 8 Dinsdag 5 uur functieleidsters, voorzitsters stands Dinsdag 8 uur a voor allen. Woensdag 2 uur Woensdag half Poetsen door Ge KM. A.s. Donderdag vergaderingallen hun mappen mee K.A. A.s. Woensdag vergadering; aller hun mappen mee K.B.i A.s. Dinsdag J gadering; allen wc mappen mee te br K. J Half 11 Elizj Liduina- en Odagr 3 uur Mar. Phil Rosa v. Lima. Donderdag half! KJ.M.-leidsters. Patronaat ZONDAG na del theek. Half 7 tot tronaat. DINSDAG half i Pluvier. Jonge MAANDAG 5 fc tengroep A. WOENSDAG 6 t groep B. 6 tot 7 7y4 tot half 9 Wi Jonge W WOENSDAG 8 ranteD groep. Gewestelijke S WOENSDAG7u Welpen-hord Maandag en Do PAttR: Morgen ZONDA Driekoningen. De en 7 uur, om Gelegenheid om t Evangeliezgde nè uur. Vandaag Zone Bidweek, speldjesc eeniging der Ker Vespers, om 5.30 1 DINSDAG, gedu: van het Allerheil volle aflaat. Om 7 mis. 's Avonds om van St. Antonius. VRIJDAG om Om 5.30 oefening weg. Op de weekdagt om 5.30, 6.15, 7 ui Dagelijks om 7 klooster en weldo< H.H. M Zondag om 7 ut Boekestein. Maandag om 6.1 sen, om 7 uur Dirckx-Claes. Dinsdag om 7 t tentxe, om 7.30 E voor Martinus J Gertruda Jeuken. Woensdag om 5 ledenen der fam uur voor Maria JS Donderdag om baarheid. Vrijdag om 7 u ledenen der f&mi Pasch. Zaterdag om 7 ledenen der fam. i Kerkelijke Diensten* PAROCHIE-ACTIE meer eer bied en liefde voor Christus Eucharisticus. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week: Kap. v. Wijngaarden Tel. 187. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur de Hoogmis. Pauselijke zegen met volle aflaat vanwege de Internationale Bidweek. Speldjesdag voor de Hereeniging der Kerken, 2 uur groote Congregatie waaronder collecte voor St. Petrus- Liefdewerk. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur lees mis voor de Handboogschutterijen Diana en St. Anna, kwart na 4 Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Josef Jacobs, 7 uur lees mis, half 8 leesmis, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Peter Goumans en Elisabeth Jenneskens. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de vrouw van Jos. Jacobs als lid v.h. Liefdew. van O.L. Vrouw v. Lourdes, 8 uur jaarg. 2de klas voor den Hoogeerw. Heer Pastoor Hermanus Janssen» Griep en Gevatte kouc De kou koml er uil r I enkele„Mijnhotxkjj f Heerlijk gaal U ir v Iransplreeren. Oók* drijven ze wonder go en snel HooFdpj", kiespijn.rheumatiek. LI «Miinhardti»" 5|V -

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2