Gemengde Berichten Houlverkoop Adverte Brandasi lukkig geweest in het vinden van z'n melodieën, maar ook de orkest begeleiding is vol leuke, rake inter vallen en tintelt van leven. (Deze muziek is heel wat beter geïnstru menteerd dan het de vorige week in Venray uitgevoerde Weihnachts- oratorium van Müller). Verder maakt Vlessing het de solisten gemakkelijk door hun steeds een instrument als steun mee te geven, 't Kleine, maar dappere orkest met zijn eigen directeur aan de piano, heeft onder de prettige, muzikale leiding van Henri Welting de or- orkestpartij, een paar kleine onge lukjes daargelaten, zeer goed ver zorgd. En ook op het toneel gebeurden er goede dingen. Zeker, daar kon soms wat meer gelijk gezongen zijn (waarom letten de zangers en zangeressen toch niet beter op hun dirigent), men had af en toe wat te kampen met de toon- zuiverheid, maar toch is er met overtuiging gezongen en het grootste gedeelte van de zang, zowel van het koor als van de solisten, klonk werkelijk goed. Een bijzonder com plimentje verdient zeker Rose Marie, die met haar lief mooi stemmetje de titelrol uitstekend heeft vertolkt. Ook de décors waren aardig en vol deden goed. Jammer is het echter, dat Venray niet genoeg op prijs schijnt te stellen, wat Polvhymnia haar biedt. Ook deze twede avond had deze Operette een volle zaal verdiend. Naar aanleiding van de halfvolle zaal van Zondagavond is het wel licht goed om ook eens even op een euvel te wijzen, dat het muziekleven in Venray geheel en al ondermijnt, n.l. het bestaan van allerlei persoon lijke vijandschappen en partijgeest op muzikaal gebied. Daar zou in Venray veel meer te bereiken zijn op 't gebied van muziek, als er meet eenheid en samenwerkiog was. Men schijnt een heel voornaam iets uit 't oog te zijn verloren, n.l. dit, dat dan alleen de kunst welig kan bloeien, als men haar nederig en met vereende krachten weet te dienen. Meer eenheid en meer samen werking, dat wens ik Venray in de toekomst op muzikaal gebied toe, terwijl ik voor Polyhymnia graag zou zien weggelegd meer belang stelling voor haar werk, een ver sterking van haar gelederen met nog eenige goede stemmen voor iedere partij en aan Euterpe zou ik graag gunnen meer violisten en ook een cellist. Fr. ARTHUR MERTENS O.F.H. Tryalmeet „St. Christoffel." Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt zal morgenavond 7 uur in het St. Antoniuspatronaat den reeds lang aangekondigde tryalmeet plaats hebben. In den loop der vorige week kwamen de namen der deel nemers van de verschillende ver- eenigjngen binnen. Hieronder zijn er enkele die reeds deel uitmaakten van de Llmburgsche keurgroep. Deze groep behaalde op de wedstrijden om het kampioenschap van Neder land den eersten prijs en werden kampioen van Nederland. Allen die op het gebied van turnsport iets schitterends willen zien, raden wij aan morgenavond een kijkje te gaan nemen in het patronaat. „St. Chris toffel" garandeert U een genotvollen avond. Zie achterstaande advertentie. Volksontwikkeling, Maandag 16 Jan. e.k. komen de zoo gunstig gerenommeerde Ver- eenigde Haagsche Spelers in het Patronaat alhier het mooie tooneel- spel geven „Rond een half Millioen." Gezien de vlotte verkoop van kaarten is het niet noodig tot een bezoek aan. dezen mooien tooneel- avond aan te sporen, maar we willen wel opmerken dat het ter voor koming van teleurstelling niet wenschelijk is om tot het laatste oogenblik te wachten met het aan schaffen van toegangskaarten. De beperkte voorraad slinkt. Kaarten voor niet-leden le rang f i.en 2e rang f 0.50 zijn verkrijg baar bij Muskens, Schoolstraat 14. De kaarten 3e rang f 0.25 worden 's avonds aan de kassa verkocht. De leden, die nog niet in het bezit zijn van de kaarten, voor dezen avond vereischt, kunnen deze tegen gereduceerden prijs als nog afhalen bij den Secretaris Muskens, School straat 14. De zaal is open vanaf 6.30 uur. Gevonden een heerenpolshorloge, is bij Hendr. Sanders, Merselosche weg 2. Beugelbond Venrav. Woensdag j.l. zette bovengenoem- den Bond weer een nieuwe competitie in. Ysselsteyn fungeerde als gast- vrouwe. In klasse A won Venray met 71. Voorwaar een mooie prestatie. Klasse B wonnen de benjamins van Ysselsteyn met 5—3. „ONS ZAKENDOEN VAN NU EN MORGEN." Een goed geslaagde avond. Van vele cursussen weet men reeds tevoren hoe de gang van zaken zoo ongeveer zal zijn. Deze moderne cursus maakte een uitzondering op de regel en laten we er maar rond voor uit komen: allen waren zeer benieuwd. Velen zullen zich hebben afge vraagd zullen er veel middenstan ders heengaan Zal het een gewone spreekbeurt zijn of iets anders Ja zal de Venraysche Middenstander het wel noodig achten nog iets te leeren Dinsdagavond werd aan onze nieuwsgierigheid een einde gemaakt, toen om half negen een gezellige drukte in de zaal heerschte en ruim 100 middenstanders, dames, zonen en dochters zich van een goede plaats hadden verzekerd. Het begin was reeds anders dan men zich had voorgesteld, want de zitplaatsen waren niet naar het tooneel gekeerd. Behalve dat zulks een intiemer karakter aan deze avond gaf, viel het op, dat bij de opening door de Voorzitter van de Venraysche Mid denstand, het gesproken woord voor alle aanwezigen zeer duidelijk was en het niet zooveel uitmaakte of men op de eerste of laatste rij had plaats genomen. Toen dan ook de Cursus-leider de heer J. Koops de inleiding begon, was elke inspanning om goed te kunnen luisteren overbodig, wat reeds allen zeer aangenaam stemde. Men voelde zich op z'n gemak en dit heeft zijn deel tot het slagen van deze avond er zeker toe bijgedragen. De wijze waarop de heer Kcops ons allen onderhield moet wel pak kend* geweest zrjn en het aandachtig gehoor en soms ademlooze stilte getuigden hiervan. Het_ kan niet anders of alle aanwezigen hebben veel gedacht die avond. Ieder op zijn manier. Ieder heeft in gedachten zijn eigen zaak door een anderen bril gezien. Ieder heeft heimelijk zijn eigen fouten bekend; heeft in den geest een rij van cliënten voorbij zien gaan, die door eigen schuld ver loren gingen. Dat was een harde les voor ons zelf, maar een goede. Ik weet zeker dat allen zich die kleine peuter kunnen voorstellen, die eerst niet naar de kapper wilde, maar later zelf al vroeg: mama, wanneer mag ik weer knip-knip Dat was een goed idee van die kapper. Men hoorde het niet alleen, maar men beleefde het. Ook de voorbeelden zooals het niet moet. De heer Koops verplaatste ons naar de zaak, waar men de patroon of winkelbediende zag ver schijnen en ons het eerst begroette met de vraag: En....? Zeer komisch, maar dramatisch voor de zaak. Het was de noodige ernst, maar vooral de onmisbare humor waar mede Koops deze lessen doorspran- kelde, welke de goede tips beter in ons geheugen prentten. Een potlood met notitieboekje kan hier echter wonderen verrichten, want alles onthouden gaat niet en als we de ideeën noodig hebben, zou het ge heugen ons juist in den steek kun nen laten. Het is niet de bedoeling om hier een compleet verslag te geven van dezen avond. Dat zou trouwens op papier niet mogelijk zijn. Daarvoor moet men persoonlijk zulk een avond bezoeken. Dat is de alge- meene opinie en voor degenen die deze eerste avond moesten missen, resten gelukkig nog twee avonden van zeer aangename ontwikkeling. Zij, die de eerste avond kwamen, zullen er verlangend naar uitzien, want nogmaals het was een goed geslaagde avond. J, LEUNEN. De candidaatstelling voor leden der Prov. Staten zal alhier morgen Zondag plaats hebben. VEULEN. De nieuwe zaal van den heer v. Gassel alhier is reeds bijna gereed. Dit is een mooie aan winst voor het Veulen. De vereeni- ging „De Eendracht", die reeds eenigen tijd aldaar gevestigd is, zal vermoedelijk met vastenavond deze zaal voor het eerst in gebruik nemen voor het geven van de jaarlijksche tooneeluitvoering. Door de Tooneelclub uit Oirlo zal worden opgevoerd als hoofdnummer „De zonen Steendahl". Een zwaar nummer, dat door deze club reeds eenmaal met succes werd opge voerd. OOSTRUM. Ondanks het slechte weer was ons jaarlijks concert met tooneeluitvoering druk bezocht. De heeren Winia en Vandevenne hebben weer mooi succes gehad, en daarmee ook zeker de muzikanten tooneelspelers. 't Is tevens een mooie reclame geweest voor een volgende keer. In de vergadering van de R.K. Staatspartij zijn de volgende candi- daten aangewezen voor de Prov. Staten O. v.d. Loo, Venray Th. Peters, OirloBaron de Weichs de Wenne, Geisteren; Th. Rutten, Horst; G. Rutten, Broekhuizen; P. Pubben, MerseloTh. Douven, Bergen. Deze candidaten zijn gedeeltelijk door stemming en door indiening van lijsten aangewezen. OVERLOON. Door onze tooneel- vereeniging zal met medewerking der fanfare „Vriendenkring" Zondag 29 en Maandag 30 Januari a.s. een tweetal uitvoeringen geven. Opge voerd wordt„De Kerstmis van Broeder Thomas en de drie roovers." en een klucht in een bedrijf„Dub bele dood van Janus." Op de gehouden vergadering van de R. K. Werkliedenvereeniging werd tot voorzitter gekozen F. Ver hoeven, in plaats van M. Deenen. die aftredend was en wegens zijn drukke werkzaamheden zich niet meer herkiesbaar stelde. Aanbesteding te Overloon. Bij de onderhandsche aanbesteding voor het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van Mej. Wed. Jac. Henckens, Overloon, werd het werk opgedragen aan M. Velt- huizen, Maashees, voor de som van f 4370. Bevolkingsstatistiek Wanssum. In het jaar 1938 vermeerderde de bevolking dezer gemeente door ves tiging met 35 mannen en 20 vrouwen, door geboorte met 16 mannen en 12 vrouwen. De bevolking vermin derde door vertrek met 35 mannen en 34 vrouwen. In totaal een vermeerdering van 51 mannen en 32 vrouwen, een ver mindering van 41 mannen en 42 vrouwen. Op 31 Dec. 1937 bedroeg het aantal mannen 533, het aantal vrouwen 507, totaal 1040. Op 31 Dec. 1938 bedroeg het aan tal mannen 543, het aantal vrouwen 497, totaal 1040. Candidaten Prov. Staten. Te Wanssum zijn candidaat ge steld de heeren Rutten, Broekhuizen, Drabbels, Meterik, Rutten, Horst, Weichs de Wenne, Gejjsteren, van de Loo, Venray, Koops, Venlo, Donné Venlo en A. Poels, Venray. Havenstatistiek Wanssum. Dat in 1939 de haven van Wans sum nog steeds voorwaarts ging. moge blijken uit de volgende cijfers: Het aantal schepen, dat in het af- geloopen jaar onze haven aandeed, bedroeg 364 met een totaal tonnen- maat van Missiehuis Steijl. Uitgifte 20-jarige obligatie- leening. Ter conversie van uitstaande 5 pet. obligatiën gaat het Missiehuis Steyl over tot uitgifte van een 4 pet. eerste hypothecaire 20-jarige obli- gatieleening groot f 650.000 (met recht van voorkeur voor houders van losbare 5 pet. eerste hyp. obligatiën. 1925), in stukken van f 1000, f 500 en f 100 aan toonder. De inschrij ving is opengesteld vanaf 16 Jan. 1939 o.a. bij de Ned. Landbouwbank, en Lentjes en Drossaerts, Den Bosch, Tragisch verloop van een bruiloftspartij. Tijdens het feestmaal dat de familie Pouwels te Swolgen bij ge legenheid van haar 25-jarig huwe lijksfeest had aangericht voor de familieleden, had de heer H. Herm- kens uit Broekhuizenvorst bij het eten van de soep het ongeluk een stukje vleesch naar binnen te slik ken, dat hem in de keel bleef steken. De geneesheeren uit de omliggen de plaatsen, die te hulp werden ge roepen, waren allen afwezig. Ten slotte requireerde men doktershulp uit Venlo. De toestand van H. was toen echter zoodanig, dat hij naar het ziekenhuis te Venlo moest wor den overgebracht. Langs operatieven weg heeft men het stukje vleesch moeten verwij deren. Met haar kind van de trap gevallen. De echtgenoote van den heer J. M. uit Milsbeek bracht Zondagavond haar zes weken oude zoontje, Fransje naar bed. Bijna op de bovenste trede van de trap gekomen, gleed de moeder uit en viel met het kind naar beneden. De moeder brak hierbij de duim van haar rechterhand, terwijl het kind, dat begrijpelijkerwijze he vig huilde volgens medisch oordeel inwendige kneuzingen had. De ver wondingen zijn van dien aard ge bleken, dat de kleine Dinsdagavond hieraan is overleden. PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN. A.s. Zondag 15 Januari is de periode voor de aanwijzing van can didaten voor de Provinciale Staten ten einde. Uiterlijk 17 Januari moeten de candidatenlijsten van de afdeelings- vergaderingen en van de leden bij den Statenkringvoorzitter zijn inge diend. Hierna vergadert het Statenkring- bestuur voor het controleeren en opmaken van de verzamellijst, wordt door de Statenkringbesturen aan de gestelde candidaten mededeeling ge daan, dat zij als candidaat zijn aan gewezen en wordt hun verzocht een verklaring te onderteekenen, waarin zij zich bereid verklaren een candi- datuur voor het lidmaatschap der Provinciale Staten te aanvaarden, genoegen te nemen met de plaats, welke zij na de stemming volgens de bépalingen van het Kringreglement op de officieele lijst zullen innemen, geen candidatuur te aanvaarden buiten de R.K. Staatspartij en zich verbinden een benoeming niet te aanvaarden, indien zij bij de officieele stemming door voorkeurstemmen zouden worden gekozen. Uiterlijk 1 Februari worden deze verklaringen, onderteekend door de aangewezen candidaten, weer bij de statenkringbesturen terug verwacht. Brand in huize „Koningslust". Woensdagmorgen Is brand uitge broken in de groote graanschuur van de reclasseeringsstichting huize „Ko- ningslust" te Helden, welke onder leiding staat van de eerw. broeders van St. Jozef te Heerlen en waar een vijftigtal gereclasseerden ver blijft. De brandweer van Helden-Pannin- gen was spoedig ter plaatse, even later gevolgd door die van Helden Dorp en Venlo. De schade, welke zich voor een be langrijk deel tot waterschade be perkte, bedraagt naar ruwe schat ting f 2000. Alles is verzekerd^ Mgr. Dr. P. J. M. van Gils. De hoogeerw. zeergeleerde heer mgr. dr. P. J, M. van Gils, bisschop- pelhk inspecteur van het bijzonder lager onderwijs te Roermond, heeft Dinsdag onder groote belangstelling en in frissche opgewektheid zijn 70en verjaardag gevierd. Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, heeft benoemd tot eere-kanunnik van het kathedraal kapittel den hoogeerw. heer Mgr. Dr. P. J. M. van Gils, bisschoppelijk inspecteur van het katholiek lager onderwijs. Het bloeiende P.T.T.-bedrijf. Eén overheidsbedrijf wil maar van geen misère weten, n.l. deP.T.T. De winsten stapelen zich zoodanig op, dat men er geen raad mee weet. De regeering had aanvankelijk uit die groote winsten een sterke algemeens reserve willen vormen, maar dat wees de Kamer af. Ze was vóór normale reserveering, maar wenschte een bestemming voor de overwinst, welke dan ook in een art. 8, derde lid, der bedrijfswet werd aangegeven. Maar de regeering stoort er zich niet aanzij pot langs een omweg- getje, n.l. door abnormaal groote afschrijvingen. De winsten worden aldus tot dood kapitaal, dat niet bijdraagt tot uitbreiding van het productie-apparaat en tot verhooging van de rendabiliteit der volkshuis houding. Noodlottig schot. Woensdagavond is op het politie bureau te Soest een noodlottig ongeluk gebeurd, waarvan een agent van politie het slachtoffer is gewor den. Omstreeks half 12 was de agent Janssen op het politiebureau, waar hij alleen de wacht had. Hij hield zich onledig met het schoonmaken van zijn revolver. Teneinde door den loop te kunnen zien, richte Janssen het wapen, dat geladen bleek te zijn, naar zich toe, doch op hetzelfde oogenblik knalde een schot. De kogel ging de man door de rechter borst en kwam aan de onderzijde van den rug uit het lichaam. Behalve een arrestant, die in een cel was opgesloten, bevond zich niemand op het bureau. Jansen heeft nog getracht bij het telefoontoestel te komen, doch dit is hem niet ge lukt. Hij heeft toen een vijftal schoten gelost door de ramen en deur, teneinde de aandacht van om wonenden en voorbijgangers te trek ken. Dit is hem gelukt. De dienstdoende stationschef van halte Soestdrjk heeft de schoten ge hoord. Hij kon echter niet weg, aan gezien hij alleen was en een trein naderde. Hij heeft daarom het station Soest opgebeld met de mededeeling dat er onraad was op het politie bureau. De daar dienstdoende chef heeft den inspecteur van politie, den burgemeester en een tweetal genees heeren opgebeld, die spoedig ter plaatse waren. Het slachtoffer is terstond naar het ziekenhuis de Lichtenberg te Amersfoort vervoerd, waar hij tijdens de operatie is overleden. De ongelukkige was gehuwd en vader van een kind. Ongewenschte parkeergeld-heffingen. Bij herhaling heett de Regeering zich officieel uitgesproken tegen het heffen van z.g. parkeergelden. O.m. deelde zij destijds inzake de Haag sche parkeerbelasting het volgende mede„Ten aanzien van ne onder- werpelijke belasting bestaat bij de Regeering in het algemeen bedenking. Op het bezit van motorrijtuigen worden reeds verschillende belastin gen geheven, zooals personeele be lasting en motorrijtuigbelasting, ter wijl de benzinebelasting ook in hoofdzaak wordt opgebracht door de bezitters van auto's. De cumulatie van belastingen beteekent reeds een zware last voor de houders van motorrijtuigen. Deze last zal nog worden verzwaard door de heffing van parkeergelden, vooral wanneer deze belasting in verschillende ge meenten zou worden ingevoerd." Niettegenstaande de hiermede op duidelijke wijze tot uiting gekomen meening der Regeering worden in vele gemeenten toch parkeergelden geheven, welke hetzij steunen op bestaande precario verordeningen, hetzij voortvloeien uit privaat rechtelijke overeenkomsten, waarbij door de gemeente openbaar wordt verpacht „het recht tot exploitatie 'van de parkeergelegenheid." Zoodoende worden de wil en de wensch der Regeering doorkruist door de mogelijkheden voor de ge meenten om buiten de Regeering om over te gaan tot een herstel van parkeergeldheffing, hetgeen nog voor het prestige der Regeering, nog voor het reeds zoo overbelaste motorwegverkeer bevorderlijk is. De K.N.A.C. heeft zich thans tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gewend met het verzoek aan dezen ongewenschten toestand een einde te maken door een spoedige wijziging van de Gemeentewet. VERZEKERING VAN DUITSCHE DIENST. MEISJES. Tot onze groote verbazing lazen wij in een katholiek blad, schrijft de Msb., een aanval op het feit, dat ook voor Duitsche dienstmeisjes „ge plakt" moet worden. Wij nemen de vrijheid in dit ver band, tegenover de aangevoerde argumenten" even het volgende vast te stellen: 1. Waren de Duitsche dienstboden niet verzekerd, dan zou dit een voordeel van f 25 per jaar beteeke- neó, wanneer men niet een Neder- landsche, maar een Duitsche dienst bode nam. 2. De Duitsche dienstmeisjes waren wel degelijk verzekerd, en hadden dus alle voordeelen van deze ver zekering Sanatoriumbehandeling, rente bij invaliditeit, ouderdoms rente). 3. Ze behouden de verkregen rech ten, ook wanneer ze weer 't land verlaten. DE BOTER WORDT GOEDKOOPER. De commissie-noteering voor Ne- derlandsche boter is Donderdag vastgesteld op 85 cent per kg. Het bedrag der heffing en steun- uitkeering is voor de week van 12 tot 19 Januari vastgesteld op 60 ct. De prijs van een kg. boter in den groothandel komt dus op f 1.45, hetgeen een verlaging beteekent van 10 cent per kg. tegenover de voor afgaande r>-eek. Zooals gemeld werd, bedroeg de wintergroothandelsprijs, dien de mi nister in uitzicht had gesteld, ook f 1.45 per k.g. Ernstig verkeersongeluk. Donderdagmiddag stapte de heer De Jong uit Winterswijk nabij Quatrebas uit een autobus van de lijn ZutfenDeventer. Hij wilde achter de bus om den weg oversteken, doch werd gegrepen door een Shell- auto, die uit de richting Deventer kwam. Het slachtoffer werd, nadat hij van de H.H. Sacramenten der Ingekomen en vertrokken personen van 6 tot 13 Jan. INGEKOMEN M. J. Geerets, dienstbode, Yssel steyn I 82 van Deurne Th. W. J. Driessen, Kapelaan, Leu nen 6a van Roermond E. A. Janssen, dienstbode, Buiten weg 2 van Venlo G. H. H. Huisman, dienstbode. Kempweg 7 van Deurne M. J. G. Peters, dienstknecht, Maas- heescheweg 36 van Walbeek H. G. Theunissen, dienstkn., Yssel steyn I 83 van Sevelen Th. Verhalle, zb. Leunen K 50 van Maasbree H. van Gaal, broeder, Stations weg 32 van Beernem C. H. Straatman, diensbode, St. Annalaan 5 van Cuijk J. A. Sluis, verpleegster, St Anna laan 5 van Nijmegen P. M. J. Fransen, winkeljuffrouw, Maasheescheweg 10 van Vierlings beek L. Janssen, chauffeur, Draalstr. 12 van Meerlo VERTROKKEN J. M. F. Timmermans, Pater, naar Heerlen H. A. J. Aarts, zonder beroep naar Brugge J. A. J. Vermeulen, bakker, naar Gladbach J. M. L. Smulders, onderwijzeres, naar Utrecht Fr. Hendrikstr. 116 M. G. Janssen, dienstbode, naar Blerick Maasbreescheweg 61 J. P. Manders, dienstbode, naar Amsterdam Rubenstraat 38 hs M. H. Daniels, dienstbode naar Vierlingsbeek A 3 J. B, Cox, dienstbode naar Meerlo N 98 A. P. Brands, verpleger, naar Avereerst P. C. Wetterhaan, dienstbode, naar Roermond Steenstraat 25 H. G. Philipsen en gezin, koopman naar Grubbenvorst M. Ch. Geerarts, Wed. Jacobs, zb. naar Kessel Dorp 1 H. E. Peters, dienstbode, naar Ber gen Well L. E. J. v.d. Bekerom, z.b. naar Arcen. J. H. H. M. Esser, zonder beroep, naar 's Bosch Duhamelplein 15 Stervenden was voorzien, in ernstigen toestand naar het St. Josephzieken- huis te Zutphen overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De Gemeente VENRAY zalpuliek bij opbod verkoopen op Woensdag 25 Januari a.s. des namiddags twee uur precies circa 160 slagen zwaar voor den voet gekapt hout, gelegen in de Gemeentebosschen te Castenray palen, slieten, boonenpalen, af- rasterings- en geriefhout voor ieder doel geschikt, en tophout. Degenen, die hun vroegere koopen niet hebben betaald, zijn uitgesloten. Venray, 13 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders van Venray, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 6 tot 13 Jan. GEBOREN Gerardus A. P. M. Potten, Langstr. Maria H. G. Art3, Merselo Henricus F. C. M. Kortman St. Annalaan Johanna W. J. Leijssen, Heide Maria P. J. In 't Hulst, Hiept Gerarda M. H. Arts, Heide. OVERLEDEN: Martin B. Peeters, oud 9 dagen, Merselo. 1 patiënte St. Annagesticht. Burgerlijke Stand Wanssum. GEBOREN: Leonardus J. W. J. Jenniskens Peter J. M. van Els Wilhelmus B. T. Lltjens Henricus G. M. Francken Peter J. J. Peters. OVERLEDEN Peter J. Munsters, 82 jaren, echt genoot van A. M. van Soest. Leonardus Jenniskens, oud 2 dagen Maria A. van Soest, 74 jaren, wed. van P. J. Munsters. Maria H. Geerets, 64 jaren, echt genoote van H. aan de Brugh. Kerkelijke Diensten. PAROCHIE-ACTIE i meer eer bied en liefde voor Christus Eucharl8tlcus PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week: Kap. Linssen. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur de Hoogmis, 7 uur gen. H. Communie voor de mannen der H. Familie, opgedragen voor de R.K. Bakkersbond, 8 uur H. Mis voor de P.D.V. De Zwaluw. 2 uur Congregatie, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, opdracht der nieuwe ledeD, 6 uur Lof en Kruisweg, MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek en hun zoon Theo, half 8 best. jaarg. voor Andries Wismans, 8 uur best. Zieledienst voordeoverl. leden van den Boerenbond, kwart na 4 Lof. DINSDAG feest van St. Antonius Abt, te Veltum 7 uur leesmis en 9 uur Hoogmis en preek. Half 7 lees mis, 7 uur geen H. Mis, half 8 lees mis, 8 uur jaarg. voor Johanna Roelofs, 9 uur plechtige Huwelijks mis voor Antonius Servatius Drab bels en Anna Maria van Meijel WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor overl. fam. Tnuyls— Muysers, half 8 gest. jaarg. voor Leonard Janssen en Johanna van Ommeren, 8 uur gest. jaarg. 2de kl. voor Leonard Smulders. DONDERDAG half 7 leesmis, 7u. te Veltum H, Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der Jongens school, 8 uur jaarg. 2de klas voor Johanna Grutters, H. vd. Wildenberg en kinderen. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Peter Goumans en Elisabeth Jenneskens. ZATERDAG half 7 O.L. Vr.-Mls, 7 uur leesmis voor Wilhelmina Lau- rensse als lid van O.L. Vr. v. Goede Raad, half 8 leesmis, 8 uur gest. jaarg. voor Frans Peeters en Elisa beth v.d. Water, kwart na vier Lof. In den loop dezer week zullen de gelden der verpachte banken worden worden opgehaald. Deze week beginnen de Catechis- muslessen, buiten schooltijd, voorde jongentjes en meisjes, die zich voor de Eerste H. Communie voorberei den. Deze lessen zijn op Woensdag middag van 23 uur voor de meisjes, op Zaterdag van 23 uur voor de jongetjes Zondags na de Kindermis de ééne week voor de meisjes, de andere week voor de jongetjes, aan de Zustersschool. Gaarne zouden we zien, dat de Ouders zorg dragen, dat de kinderen geregeld en op tijd de Catechismus- les komen bijwonen. Zoals verleden jaar stellen we ons voor, op den dag der Eerste H. Communie het Altaar te sieren met bloemen door de kleintjes zelf be kostigd, waarvoor ze nu en dan een spaarcentje zullen meebrengen. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heilige: P. Hendriks, Evers. G. Sijbers, H. Siebers, A. Sijbers, J. Gossens, W. Driessens, H. Willems, J. Jansen, H. Oudenhoven, Th. Verstraelen, M. Verstraelen, P. Baken. RETRAITEVan 3—6 Maart wordt een retraite gegeven te Venlo voor de mannen. Congregaile. A.s. Zondag 2 uur groote Congre gatie. Propagandisten kleine Congrega tie. A.s Zondag kwart voor 3 ver gadering op 't K.J.-gebouw. K. J. V. en alle Standsorganisatie's. Allen, die de tweede stem willen zingen van 't K. A. lied op de do nateursavond, (liefst zooveel moge lijk) worden a.s. Zondag om half 4 voor een korte repetitie op het ge bouw verwacht. Als we op tijd aan wezig zijn, duurt 't vanzelf niet lang. A.s. Zondag in de jeugdmis van 7 uur worden ook alle leden der Standsorganisatie's verwacht. Zoo veel mogelijk gaan we in het mid denpad zitten en gaan onder de H. Mis te communie. A.s. Dinsdag, liefst voor 8 uur, we in de Missiekamer brengen 1. Rozenkransen en kerkboeken voor de Missie; 2. de bijgewerkte mappen en kaf ten, die we gemaakt hebben; 3. de donateurskaarten met geld; 4. eventueele prijzen voor de a.s. missie-fancyfair. Iedereen gelieve hieraan te denken. Zondag 7 uur Jeugdmis; alle K.J. V.-ers worden verzocht hier tegen woordig te zijn en onder de H. Mis te communie te gaan. 's Avonds half 7 Marg. Sinclair- club, potlood en papier meebrengen. Half 8 leidsters. Dinsdag 8 uur Gemma Galgani. 2 uur naalkrans, 8 uur Liduinaclub, potlood en pa pier meebrengen. Dinsdag half 8 tooneelrepetitie. Woensdag 8 uur Mariaclub, pot lood en papier meebrengen. Half 8 tooneelrepetitie. Vrijdag half 8 leidstersclub. Poetsen door leidsters. K'M.J.V. Dinsdag half 8 groepl. vergadering. K.B.J.V. Dinsdag 4 uur groepl. vergadering. K.A.J.V. Dinsdag 8 uur groepl.vergadering, a.s. Dinsdag moeten allen hun map pen uitleveren. Ieder, die „In de Bran ding" van December en papier nog niet gekregen heeft, moet dit bij de voorzitster komen halen zoo gauw als 't kan. Zij zal dan de noodige aanwijzingen over 't inpakken geven zoodat de kaften Dinsdag klaar kun nen zq'n. K. J. N. Zondag 7 uur jeugdmis, half 11 Theresia. Liduina, Elisabeth en Oda- groep. 3 uur Mar. Philippetto, Agnes en Rosa van Lina. Patronaats-Agenda. ZONDAG: 3de Zondag van de maand. Daar de H. Familie aanne ming heeft, zal niet door ons de H. Mis gezongen worden. Wel zullen we trouw aai fezig gezamelijk tot H. ren. In zij bei én Vandaag GEF .nat de uitvoering an Na de Hoogmis <elej afhalen van kaï tjes ceerde prqs. En ee 1 10 cent. Goudplwier DINSDAG hdf 8 pluvier. Jongt Wa MAANDAG: S-ha groep A. WOENSDAG: 6- groep B.67 B 71/,half 9 Willibror Denk eraan Zone algem. H. Communi zgn IN UNIFORM. Jonge Ver WOENSDAG: half tengroep. Gewestelijke Soc WOENSDAG L-91/ (Geen GeschietleSfe) Welpen-horde Maandag en Dondi PATEESK Morgen ZONDAG, Driekoningen. De H.l 6 en 7 uur, om 8 voor de leden vaa di schap waarna proces om te biechten aan nè. de H. Mis vaa 5 H. Missen collecte vc welke bijzonder wo Om 4.45 gez. Vesper! DINSDAG, geduren van het Allerheiligs volle aflaat. Om 7.30 mis. 's Avonds om 5. van St. Antonius. VRIJDAG om 7.1 Om 5.30 oefening vai weg. Op de weekdagen! om 5.30, 6.15, 7 uur Dagelijks om 7.30 klooster en weldoene H. H. MIS Zondag om 6 uui Coopmans, om 7 uui Hubertus Wijnhoven Koordje. Maandag om 6.1! Johannes Hubertus lid van het Koordje Dinsdag om 7 uur Woensdag om 7 ui cus van Heuven en Donderdag om 7 overledene. Vrijdag om 7 u.Ur echtgenoote. OmT.30 dienst als jaarg. voc makers. DERDE 01 Morgen na de Hoi vergadering vamjeE voorzitterschap Vin visitator. Jonge Dtrd Morgen Zondag oe Patronaat buitenter ring afdeeling jmgi stuursvergaderiïrf^ Donderdagmid&g stuursvergaderinj al Dïstricts-Afb Kantoor: Mirfc GEVRAA 6 meisjes van :4- geleid te worden in richten corsetteofab boerenknecht tooi 1 Electricien burgerdienstb. 1T-1 2 boerendienstneii 1 boerenknecht voi Arbeidskrachter I landbouwers inDi Boerenknechten x>o BIEDEN HC burgerdienstmeil 1 leerling montiur 1 boerendienstneic 1 Boerenknecht vo 1 daglooner losse arbeiders, jrc op»er maakers enz. eiz. 1 Boodschapperof 1 dienstmeisje S j Voor de tewekg werkverschaffing:De afgestempeld wordn a.s. van half 8 tothi Getrouwd t Willy S n Maria i rrans TruceJd die, ook r.amei families, hartelk de belangstellirt I lijk ondervondei OP100- Januri Venray, Leut A.s. Maanda premïebetali van den Secret»? 14 JX

Peel en Maas | 1939 | | pagina 2