I 42 Seizoen - Opruiming H. J. EBBERINK LUXOR-THEATER Onverbreekbare Banden 10 pet. korting Advertentiën. Boerenleenbank Venray. Boerenleenbank Venray. JONGE BOEREN lezing Boerenknecht HAMMÉRIUS KAARTEN Café G. van Dijck Kaarten om plats en andere prijzen Café W. Dirckx kippenmest TE KOOP 7 ongem. biggen De Tol der Millioenen Zelfbinders vanaf 9 ct. Heeren-Bretelles vanaf 19 ct. H. J. EBBERINK ur hier Fr. Beerkens Heeren jaeger Borstrokken Broeken h. j. Ebberink Kaarten om wild Wed. H. Schellen Kaarten om haas en plas Café A. Martens Dames Pullovers vanaf 72 ct. h. j. Ebberink 2 Januari begint onze Profiteert hiervan. Ziet Etalages. gemeentebegrooting dienst 1939 en der begrooting van den tak van dienst het bedryf der gasfabriek. BIJZ. VRIJWILLIGE LANDSTORM. De Luxor-zaal was Woensdag geheel bezet toen de Bijz. Vrijwillige Landstorm, Korps „Limburgsche Jagers" ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan haar groote propa ganda- en feestavond hield Bij ontstentenis van den heer Quicken,Jwas de leiding aan den heer M. Hoedemaekers, die deze bijeen komst met een toepasselijk woord opende. De Heer Vienings, lid der Staten van Zeeland, hield hierna een keurige rede onder het motto: „Hoog het gezag", bracht hulde aan Venray, dat in November 1918 zijn vrijwilli gers 't eerst zag vertrekken naar de Residentie voor Oranjehuis en Vaderland. Spr. spoorde aan ook thans trouw te blijven. Vervolgens werd de prachtfilm: „Twintig jaren B.V.L." vertoond, die werkelijk interessant was om te zien en de wordingsgeschiedenis in beeld gaf.. Burgemeester Mr. Janssen hield een korte toespraak, waaruit bleek, dat hij den B.V.L. een bijzonder goed hart toedraagt. De Heer V. Pijls voerde hierna 't woord en bracht de Novemberdagen van 1918 nog eens in herinnering, toen 50 mannen onder zijne leiding naar den Haag vertrokken. De film „Een lied van de Aarde" was op zich een bezoek waard. Te ruim 12 uur gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. Betalen I In verband met de geruchten over stijgende belastingen in Ven ray, kunnen we mededeelen, dat tot instandhouding van de Gemeentelijke huishouding, blijkens de gisteren in den Raad behandelde Gemeente begrooting, worden noodig geacht de opbrengsten der navolgende be lastingen, hoofdsom en opcenten Grondbelasting f 11837.50 200 opc. Pers. Belasting f 38690. 38 opc Vermogensbelast- f 2708,25 75 opc. Gemeentefondsbel.f 20466,67 Hondenbelasting f 1200. Vermakelijkheidsbelast, f 4000. Vergunningsrecht f 2250. Verlofsrecht f 750. Wegenbelasting f 20000. Precariobelasting f 1500. Sampn f 103402.42 Ben ik er nou vroeg meester de Groot zaliger. NeenTrottoirbelasting, Rioolbe lasting, Hand- en Spandiensten etc. R. K. Staatspartij afd. Venray Wij sporen hierbij nog eens met klem aan tot een bezoek aan de groote vergadering a.s. Donderdag in het Patronaat. Zie achterst, advertentie. Kerstviering Jeugdorganisaties. Het was Woensdagavond druk in het Patronaat, waar door de geza menlijke Jeugdorganisaties van KJV, KJM, Jonge Wacht, Verkenners, en Welpen een pracht-programma voor Kerstviering gegeven werd. Nadat de Weleerw. Heer Kapelaan Kupers een woord van welkom gesproken had, werden door het Jongenskoor onder leiding van den heer van Heys- ter meerdere liederen gezongen waar- tusschen ten tooneele gegeven wer den Voorspelling, Geboorte, Kerst nacht en Hoe de kameel naar het Stalletje kwam (een mysteriespel). Heel het programma werd keurig afgewerkt en gaf blijk van naarstige instudeering, zoodat 't gulle applaus eerlijk verdiend was. Aan het slot dankte Kapelaan Kuepers allen, die het jeugdwerk steunen. Landbouwhuishoudschool. Verleden week had in de land bouwhuishoudschool alhier de open bare eindles met uitreiking der diploma's plaats. Na 't examen werd het woord gevoerd door Z E. Heer Bemelmans, de Edelachtb. Heer Burgemeester en de Hoogeerw. Heer Deken, welke laatste de diploma's uitreikte. Een der geslaagden dankte uit naam der cursistea. De namen der gediplomeerden zijn: Maria Winters, Riek Hendrix, Ma ria v.d. Munckhof, Marie Creemers, Mientje Bexkens, Mientje Pouwels, Nelly Claessens, Fien Janssen, Mina van Well, Truus Martens. Nelly en Rie Verheggen, Mina Poels te Oostrum; Maria Muyzers, Maria Michels, Mina Engels, Regina Arts-Aben te Merselo; Mia v.d. Wa ter, Dientje Dings, Anny en Nelly Vullings te Castenray; Mia Maessen, Lena Pouwels, Cato Jeurissen, Anna Claessens te Ysselsteyn, Nelly Na- buurs te Leunen; Betje Rejjndera te Blitterswyk; Drika Geerets te Geys- teren. Werden verleden jaar de nieuwe cursussen met ruim 50 leerlingen begonnen, thans hebben zich ruim 90 leerlingen opgegeven. Wel 't beste bewijs, dat men overtuigd is van het groote nut dezer school. ROSE MARIE. Allen, die op 2e Kerstdag inzaai Wilhelmina aanwezig waren de zaal was ondanks het slechte weer vol zullen er geen spijt van gehad hebben, dat zij de weersomstandig heden hadden getrotseerd, zjj allen hebben genoten van de operette Rose Marie, opgevoerd door het Gemengd Koor Polyhymnia. Het hartelijk dankwoord van den regisseur en de bloemenhulde voor de dames hoofdvertolksters was wel op z'n plaats, met welke hulde alle aanwezigen instemde en het geheele koor in deelde. De orkestbegeleiding was evenals verleden jaar toevertrouwd aan Euterpe. Zoo moet het ook zijn,: samenwerking tusschen de zuster verenigingen. Voortreffelijk hebben ook deze amateurs, (dir. M. Arts) zich van hun moeilijke taak gekwe ten en er voor gezorgd, dat de uit voering één prachtig geheel werd. Hiervoor onzen dank. Bestuur, dir. Welting, reg. van Opbergen en alle medewerkenden van harte proficiat met het behaalde succes en ik wensch u ook op 8 Januari a.s. een volle zaal bij Uw tweede uitvoering. Een Toeschouwer. (Verkort wegens plaatsgebrek). VREEMDELINGEN Bekendmaking. Het Hoofd van Politie, als bedoeld in art. 1 van het Vreemdelingen- reglement, in de gemeente Venray, gezien art. 4 van genoemd reglement, vordert: dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente Venray, zich bij hem aanmelden voor 15 Jan. 1939, met mede brenging van paspoort of andere identiteitspapier en een pasfoto. Alle aanmeldingen moeten geschie den op het Bureau van Politie op werkdagen des voormiddags tusschen 11 en 12 uur. Herinnerd zij, dat onverkort blijft de verplichting van den vreemdelin gen om zich binnen 2 maal 24 uur aan te melden, indien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maat regelen, die voornoemde aanmeldings plicht niet nakomen, vormt over treding van de vorenomschreven be palingen het strafbaar feit, genoemd in artikel 26 van het Vreemdelingen reglement, stafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboeie van ten hoogste duizend gulden. De Burgemeester Hoofd van Politie voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor het Vakdiploma Optiek de Heer Jac. Schaeffers, Groote Straat alhier. Gevonden: Een rozenkrans en een damesring, zyn by Vermeulen, koster, Groote Markt. Een zilveren rozenkrans is by Schoester, Oostsingel 8. YSSELSTEYN. De actie tot wer ving van nieuwe leden voor de R.K. Staatsparty heeft alhier 'n volledig succes opgeleverd. Sedert de oprich ting op 15 December j.l. is dit aan tal verdubbeld en bedraagt thans 200. De R» K. Staatspartij in Limburg. Voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten is het geven van een politiek advies overeen komstig artikel 112 lid 1 van het Kringreglement, facultatief, waarin beslist wordt door een adviseerd college. Dit college beslist niet alleen ever het al of niet uitbrengen van een politiek advies, doch is tevens de instantie, welke het politiek advies uitbrengt, wanneer tot het geven daarvan besloten wordt. Als afgevaardigden in het advi- seerend college werden voorgedragen voor den Statenkring Horst: J. L. Boots, Horst; P. Cornelissen, Well; W. v, Kalmhout, Gennep; P. J. Haenen Sevenum; A. Millen, Venray; J. Tiden Meterik. In een vergadering van het kring- bestuur te houden op 25 Januari 1939 wordt de samenstelling van het ad- viseerend college vastgesteld. Het adviseerend college vergadert op 11 Februari 1939. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 23 tot 30 Dec. GEBOREN Martinus A. M. Willems, Merseloscheweg Mathilda J. M. Min, Veldstraat Martinus G. E. v. Osch, Hoebertweg Jacobus C. C. Wetjmans, Henseniusstraat Leonardus L. A. Nooijen, Oirlo OVERLEDEN: Peter Philipsen, echtgenoot van L Keysers, 64 jaren, Castenray Johannes H. Wynhoven, echtgen. van Anna M. Theeuws, 83 jaren, Grootestraat. 1 patient St. Servatius 1 patient St. Anna. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week; Kap, v. Wyngaarden. Morgen ZONDAG feest der Be snijdenis O.H. J.Chr., de H. Missen 6, 7, 8, 9 en 10 uur Hoogmis. 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie. Geen Congregatie. Half 3 kinder- iof, 6 uur Lof met processie. In alle H. Missen collecte voor het Herstelfonds. MAANDAG half 7 zielmis, waarna processie over het kerkhof, 7 uur leesmis de vrouw van M. Jeuken, half 8 besteld Jaarg. voor P. J. Derks-Wismans, 8 'uur Jaarg. voor Joh. Verblakt, kwart na 4 Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor afgest. familie In de Ryp, half 8 best. Jaarg. voor Nicol Bekkers, 8 uur leesmis. WOENSDAG half 7 leesmis voor Jan Wynhoven, 7 uur leesmis, half 8 best. Jaarg. voor de vrouw van Jan Janssen en hare dochter Maria, 8 uur sol. Jaarg. voor Th. vd Boogaart. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis. Kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Com munie voor de leerlingen der Jon gensschool, 's avonds van 7—8 uur H. Uur. 8—6 uur H. Wake. VRUDAG feest der H.Driekoningen le der maand en vereering van het H.Hart van Jezus, 6 uurle H. Mis, 7 uur leesmis en gen. H. Communie van alle kinderen. 8 uur leesmis, 9 uur H. Mis, toegankelijk voor iedereen, 10 uur Hoogmis, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en eerherstel van 't Hart. ZATERDAG half 7 O.L.Vr.-Mis, 7 uur leesmis, half 8 best jaarg. voor vrouw Flinsenberg. 8 uur jaarg. 2de klas voor Godfried. Smulders. H. Familie, Deze week vieren hun patroon heilige G. Geurts, Th. Janssen, v.d. Vorle, G. Spee, H. Stoks, P. Stoks, H. Odenhoven, A. v. Aarssen, A. Odenhoven. K.B.J.V. Onze feestavond wordt enkele weken uitgesteld wegens omstandig heden. K. J. N. Half 11 Elisabeth en Odagroep. 3 uur Mar. Philippetto, Agnes en Rosa v. Lima. Patronaats-Agenda. Zondag, wegens de familiebezoeken die deze dag afgelegd worden, zal er GEEN Patronaat zijn. Dinsdag wegens propaganda-avond van de Kath. Film-Actie, GEEN Goud-Pluvier. Woensdag geen groepen van de Jo. Wa. Deze week GEEN groepbjjeenkom- sten voor Jonge Wacht en Jonge Werkman en geen lessen voor de Gew. Soc. Cursus. Intussen wenst Directeur aan alle Leiders en Leden een Zalig Nieuw jaar. Congregatie. A.s. Zondag geen Congregatie. K. J. V. Zondag half 8 leidsters. Maandag 8 uur leidstersclub. Dinsdag 2 uur Missienaaikrans. half 8 toneel 3de en éde bedrijf. Woensdag half 8 toneel 1ste en 2de bedrijf. Poetsen door Liduinaclub, K.J.V. en alle Standsorganisaties. Wegens de op handen zijnde dona teursavond is er a.s. Dinsdag om 8 uur 'n vergadering voor allen. We zullen dan de komende propaganda bespreken. Allen, worden hierop uit genodigd. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, feestdag van 'sHeeren Besnijdenis. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzyde na de H. Mis van 5 uur. Onder deH. Missen collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7'.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maaDd toegewyd aan Jezus Goddelijk Hart, feestdag van de H. Driekoningen, gen. absolutiede H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 zal Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. José de Haas, bis schop in onze Missie van Brazilië, een Pontificale Hoogmis opdragen. Om 7.45 zal Zyne Hoogw. Excellentie achter aan de kerk plechtig worden ingehaald waarna de gez. Terts, 's Avonds om 5 uur Pontificaal Lof met predikatie door Zyne Excellentie waaronder collecte voor de Missie van Z. H. Exc. Mgr. José de Haas. In verband met de Franciscaansche Kerstviering begint 't Lof een half uur vroeger, dus om 5 uur. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur voor een over leden Moeder. Dinsdag om 7 uur voor Jan Wijn hoven. Woensdag om 7.30 plechtige ziele- dienst als jaarg. voor C. Esser en Elisabeth Timmer van Gefïen. Donderdag 7 uur voor Tilla Janssen DERDE ORDE. Woensdag en Vrijdag 's avonds om 7 uur zal in het Patronaat voor de Tertiarissen van Venray en om streken het beroemde Kerst-orato rium opgevoerd worden van H. F. Muller, met bijbehoorende mimische tafereelen. Deze keer zal iets heel bijzonders geboden worden. Pro gramma's zijn verkrijgbaar by Mej. Elisabeth Linssen en bestuursleden. Ook huisgenooten van Tertiarissen worden tot deze Franciscaansche Kerstviering uitgenoodigd. Kinderen worden niet toegelaten. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD burgerdienstmeid voor Venray huishoudster voor R.K. geestelijke in Noord-Limburg boerenknecht voor Paschen flink boodschapmeisje boerenknecht v. direct te Venray burgerdienstb 17-18 j. te Deurne 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN burgerdienstmeid 19 jaar 1 leerling monteur 1 boerendienstrreid voor Paschen 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner losse arbeiders, grondwerkers, opperlieden," sigaren- maakers enz. enz. 1 Boodschapper of wissellooper DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 BenC-boeren Donderdag 3.30—5.30 alle anderen. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. (In plaats van kaarten) Verloofd Gerda Emonds Mr. Fons v. Laakt 8 Jan. 1939. Venray, Paterslaan 8 Venray, Patersstraat 30 Receptie van 12—1 uur. De voorschotnemers worden eraan herinnerd, dat de rente per 31 December betaald moet worden. De Directeur, M WISMANS. Kantoor geopend iederen Maandag en Woensdag van 9 tot 5 uur. 219 De spaarders worden be leefd verzocht hunne boekjes zoo spoedig mogelijk bij den Kassier te bezorgen, voor bij schrijving van de rente. De Directeur, M. WISMANS. Kantoor geopend iederen Maandag en Woensdag van 9 tot 5 uur. 220 LEUNEN. Dinsdag 3 Januari om 6 uur in 't Patronaat door den Z.E. Heer Rector Steegmans. Trouwe opkomst verzocht. Het Bestuur. GEVRAAGD voor terstond een bekwaam Adres bureau dezer. Houiieer-kleuren. Ongekend fraai en duur zaam. Overtreftglansrijk Kleur- carbolineums. Enorme besparing. Voor Leunen en VenrayM. A. Kusters, schilder, Molenhof weg 1 Heide-Venray K. H. van Ber gen, timmerman, L 37a. Veulen-VenrayA. Drabbels, timmerman. Hammer's Olie-en Teer- ind. Amsterdam, Meeuwenlaan 29. Zondagavond om mooie prijzen. Deurnescheweg. Nieuwjaarsdag Leunen. TE KOOP 33 jonge kippen broed '38 en groote partij M. Smits, Veltum L 3. G. Wismans, M 69, Merselo VENRAY WI] Bij het intreden van het nieuwe jaar, wenschen U allen een in alle opzichten Voorspoedig en Zalig Nieuwjaar! Dit nieuwe jaar zetten wij in met een toDpres- tatie dei cinematografie, op Zaterdag 8 en Zon dag 5 en 8 uur: (Heimat Uper de Super der Ufa) waarin ZARAH LEANDER aller verwachtingen overtreft, door haar diep aangrijpend spel bygestaan door beproefde krachten Paul Hörbiger, Heinrich George en vele andere. Geweldig mooi, enorm. PARAMOUNT Millioenen die een vrouw als offer eischtendie het be staan van honderden bedreigden.... De koning der houthak kers, onttroond door de woede van een gekrenkte vrouw. Het is een machtig drama, zoo uit het leven gegrepen. Dit geweldig propramma moet ieder gaan zien. Vanaf heden SCHOOLSTRAAT 5—7 Koopjes in alle afdelingen! Doet Uw voordeel! Seizoen-Opruiming bij (vh A. Thielen) koopt U voor 45 cent een groote fl. Cherry Brandy, Voorburg, Half om Half, Schilletje. Voor 50 cent 1 groote fl. Samos, Witte Tarragona, zoete Spaansche Wyn, enz. alles 1415 pet. alcohol, alles zonder flesch. Verder alle soorten le kwaliteit droge vleeschwaren rookvleesch 15 ct., boterham worst 8 ct.. puntham 15 ct., droogworst 15 ct per ons gesneden. Prima Geld. Spek 39 ct. per pond. Beleefd aanbevelend, DRAALSTRAAT 26 v.h. A. THIELEN vanaf Zaterdag en Zondag 00 Café Morgen Zondag Leunen. met 20 pet. korting v.h. A. THIELEN. VOOR NIEUWJAAR 6 Borrelglaasjes mooi geslepen randje voor 95 ct. 6 Bierglaasjes bijpassend mooi décor voor 95 ct. Vlaschotels op voet 60 ct Taartschep chroom vlekvrrj zeer mooi slechts 48 ct Cakevormen 36 ct. Vlaplaten 25 ct. 6 Stervormpjes voor 25 ct Café Bierglazen en Borrels aan zeer lage pryzen. Deze week by aankoop van 50 ct cadeau 12 borrel- of suikerlepeltjes JOH. CLAESSENS v.h. A. Thielen

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2