Gemengde Berichten Wies Kraykamp Leo van Eekeren Advertentiën. Gevoerde Hand warmers Th. Pouwels Huis en Tuin Houtverkoop. Notaris Pluymaekers Voor Feesidagen Fijne Likeuren en Dranken, G. v. Soesl-Backus Nieuwjaars boekjes en Kaarten Th. POUWELS Trekhondenwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken, gelet op het Koninklijk be sluit van 6 Februari 1911 Stbl. no. 45, sedert gewijzigd, tot uitvoering van de artikelen, 4 en 5 der trekhonden- wet Stbl. 203, heeft goedgevonden te bepalen, dat het merkteeken, bedoeld in het bij genoemd Koninklijk Besluit van 27 Oct. 1938 aan artikel 7 van het Koninklijk Besluit van 6 Febr. 1911 Stbl. 45, sedert gewijzigd, toe gevoegd nieuwe lid, zal bestaan uit een brandmerk „G" ter hoogte van S c.M. aangebracht aan linkerkant van de hondenkar, naast het bord, bedoeld in art. 4 eerste lid van ge noemd artikel. Deze beschikking treedt in wer king op 1 Januari 1939. Burgemeester en Wethouders van Venray A. H. M. JANSSEN, De Secretaris, VAN HAAREN Bijzondere Vrijwillige Landstorm. 1918. In den nacht van 12 en 13 November werd besloten den Vrijw. Landstorm op te roepen. Het parool vloog langs telefoon en telegraaf: „Opkomst met spoed." Maar den volgenden dag ging nog een andere oproep uit naar de vrij willigers, die zoo juist, na jarenlan- gen dienst, naar huis waren terug gekeerd. En zij trokken hun uniform weer aan en uit het Zuiden en het Noorden des lands kwamen zij naar de Residentie om zich geestdriftig te scharen om den Troon, allen be reid om voor Koningin en Vaderland, als het moest, hun leven te geven. Uit de Novemberdagen van 1918 vertelt de Venraysche Priester Dr. Poels: Als het gezag aarzelt, is alles verloren Ongeveer 50 Venraysche Vrijwilli gers trokken in 1918 naar Den Haag. Thans telt de B.V.L. in de gemeente Venray plus minus 350 leden maar nog staan te veel karaktervolle be trouwbare mannen buiten onze ge lederen. Daarom houdt de Contact- Commissie van den B.V.L. een groote propaganda- en feestavond bij het 20-jarig bestaan. Alle dienstplichtigen vanaf de lichting 1919 hebben vrijen toegang en wij zullen voor de mannen van 1918 gaarne een eereplaatsje inrich ten, waarom wij vertrouwen, dat zij zooveel mogelijk zullen opkomen. Het programma bevat Openingswoord. Film: 20 jaren B.V.L. Propaganda-rede door den schit terende redenaar, de Hoogedelgestr. Heer J. W. Konings, Lid der Prov. Staten van Zeeland. Film: Een lied van de aarde. DE LEIDER. Katholieke Filmactie. Zoals men zich nog zal herinneren, zijn er door de Katholieke Filmactie alhier ter plaatse verschillende loten geplaatst. Wie er nog geen heeft wordt daartoe in de komende weken nog in de gelegenheid gesteld om er een te nemen 50 cent. U weet waar dit recht op geeft? Allereerst steunt U daardoor de goede film, dus een uiterst belangrijke zaak. Met dit lot speelt U mee in de grote loterij met zeer waardevolle prijzen o.a. auto, woonhuis, radio's enz. Maar bovendien geniet U dan gratis van een hier ter plaatse te geven filmvoorstelling, welke binnen kort, op nader aan te gevéh datum zal plaats hebben. Dus U krijgt boter bij de visch, daar U altijd een filmvoorstelling bijwonen kunt, en bovendien nog kans hebt op een prijs. Een zeer bekende film staat op het program. Kaarten die tevens als lot dienen, zijn reeds te bekomen bij Sigaren magazijn Wed. Schaeffers, Paters- straat. Voorziet U tgdig van zo'n Lot, want er is geen beter Lot, dan een filmlot. Dat betekent een Lot zonder nieten. Nadere gegevens vol gen in dit blad de volgende week. De electrificatie van het Station en brjbehoorende gebouwen van de Staatsspoorwegen te Oostrum is opgedragen aan den heer M. Jacobs- Laurensse alhier. Een nieuw bedrijf. De Firma G. Janssen en Zonen alhier, zal naast haar Stucadoors- bedrijf een Glazenwasscherij, Witters- en Schoonmaakbedrijf oprichten. Uitvoering Gemengd Koor „Polyhymnia." Het Gemengd Koor „Polyhymnia" heeft voor zijn jaarlijksche uitvoe ring gekozen de operette in drie bedrijvenRose Marie". De eerste uitvoering zal plaats hebben op 2de Kerstdag en de tweede uitvoering op 8 Januari a.s. De korte inhoud der operette is als volgt In het dorpje Belle-Ville (Elzas) was het een jaarlijksche gewoonte het oogstfeest te vieren. Dan vroe gen de jongelingen van het dorp de meisjes hunner keuze. Rose Mane, pleegdochter van vrouw Trincard, opgegroeid met haar pleegbroeder Frans, vermoedt niet dat zij door hem gevraagd zal worden. Rose Marie is echter in 't geheim verloofd met Jean Vernon, zoon van Vader Martin, de boschwachter. Om zich 'n betere positie te verwerven heeft Jean Vernon het dorp verlaten, juist in den nacht dat op het kasteel werd ingebroken. De dorpers ver denken hiervan Jean Vernon en ook Frans, die de geheime verstandhou ding van Rose Marie kent, doet alle moeite de verdenking van Jean te verzwaren. Rcse weigert met Frans feest te vieren en vrouw Trincard jaagt Rose Marie weg. Rose Marie vindt 'n liefderijk ont haal bij Vader Martin. De dorpers doen hun beklag by de Gravin en Vader Martin krijgt de mededeeling dat hij zal werden ontslagen indien hij Rose Marie nog langer zal huis vesten. Trinette 'n vriendin van Rose Marie verzoekt haar voor 'n onder houd met Frans. Dit heeft plaats, doch Rose Marie wijst Frans onver biddelijk af. Dan deelt Frans haar mede het besluit van de Gravin dat Vader Martin haar niet langer mag beschermen. In vertwijfeling valt Rose op de bank neer voor het huis. Plotseling schrikt ze op.... in de verte klinkt 'n stem die zij als die van haar geliefde Jean herkent. Trinette, die ook Jean gezien heeft komt haastig waarschuwen, doch Jean weigert te vluchten. Hij heeft de diefstal niet gepleegd. Als de Bur gemeester komt geeft Jean zich moedig over. Eenige dagen later is 't weer oogstfeest Rose, die niet langer by Vader Martin mag blijven komt Trinette vaarwel zeggen. Pottard, de Vader van Trinette wordt door dit afscheid zóó bewogen dat hg besluit Rose bij zich te houden. Frans, nergens rust vindend, zoekt zijn troost bij Pottard in den wgn. Hij weet niet beter of Rose is ver trokken en ziet al z'n hoop vervlo gen. Hij is in 't bezit der gestolen goederen, welke hij met een der be dienden van het kasteel weggenomen heeft. Vader Martin, omringd door de dorpers, komt ter plaatse en ver haalt dat de bediende van het kasteel verongelukt is en dat hij voor zgn sterven Frans als zijn medeplichtige heeft aangewezen. Jean is reeds vrijgelaten en Frans gevankelijk weggevoerd. De dorpers vragen Jean vergiffenis voor 't leed hem aangedaan. Zie verder advertentie. Vrijgesproken. Het gerechtshof te s'Hertogenbosch heeft arrest gewezen in de strafzaak tegen een reiziger J. B. M. uit Venray, die door den politierechter te Roer mond was veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf ter zake, dat hij op verschillende tijdstippen in den loop van 1935 tot en met 1938 te Tienray telkensgeldbedragen had ver duisterd, die hij voor J. Jacobs had geind. Geëischt werd bekrachtiging van het vonnis. Het gerechtshof ech ter heeft het vonnis der rechtbank vernietigd en verdachte vrggesproken van het hem ten laste gelegde. WANSSUM. Tweede Kerstdag zal alhier vertoond worden de Missie film „Tropenoffer". Woensdag 28 Dec. a.s. zal op uitnoodiging van de Jonge Boeren Dr. Sala uit Venray een spreekbeurt komen houden over: Veevoeding. Aardappelstoomer Door de vijf afdeelingen der Boeren bonden te Horst werd bereids over gegaan tot aanschaffing van een aardappelstoomer. De firma Roefs, Machinehandel te Venlo, zal deze aardappelstoomer reeds de volgende week leveren. Onder deze weersom standigheden, nu reeds vele aardap pelen bevroren zgn, is dit een uit komst. Het ijs op de rivieren. Het Juliana-kanaal en het kanaal Wessem-Nederweert zijn geheel door ijs gestremd, zoodat de scheepvaart volkomen stil ligt. Hoewel de Maas nog slechts weinig drijfijs vertoont heeft de Rijkswater staat in verband met het dichtzitten van genoemde Kanalen de stuwen laten strijken. Ook de veerponten, welke de verbinding tusschen Wes- sem-Maasb racht enBeeselKessel GrubbenvorstWell en Vierlingsbeek onderhouden, zijn uit de vaart geno men. De in de Maas liggende schepen hebben een toevlucht gevonden in de Roermondsche haven en indehaven- toeleidingskanalen in „de Weerd" en bij Linne. De ijsgang op den IJssel neemt toe. Bij Gorssel is het ijs vast gaan zitten. Bg Kampen, Olst en Deventer vormen zich reeds ijsdammen. Op de Twentekanalen, welke dicht liggen, is het gs aan de kanten 12 tot 13 centimeter dik. Valsche oormerken. De 39-jarige iandbouwer P. J. A. uit Asten had zich Dinsdag voor de Roermondsche Rechtbank te verant woorden wegens het afleveren van jonge varkens voorzien van valsche oormerken. Hg bleek meer varkens te hebben dan hg merken bezat en toen was hij op het idee gekomen zelf te gaan merken. Hij had zelf een merktang vervaardigd, doch de verschillende puntjes waaruit nummers en letters waren samengesteld verschilden nog al van de puntjes gezet met een :chte merktang en zoo liep ver dachte er al spoedig in. Hg bekende volmondig en voerde ter zijner ver dediging aan, dat hij eigenlijk te wei nig merken had gekregen. Mocht hem echter niet baten, de eisch van den Officier van Justitie luidde 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis over 14 dagen. Een witte Kerst We hebben van de week geleden in den waren zin des woords onder de gevolgen van een onver- wachten hevigen koude-inval, welke van stormachtige winden vergezeld ging en daar door een „pijnigende" uitwerking had. Heel wat menschen kregen het te kwaad met den bar ren winter en helaas zijn er ook slachtoffers gevallen. Velen hebben zich ingespannen om het koude-leed van den medemensch te verzachten. In Rotterdam b.v. werd van ge meentewege warm voedsel beschik baar gesteld tegen den prijs van 5 ct. per portie, dit voedsel kon door wie het noodig hadden op alle werkdagen van 5%7 uur aan on derscheidene scholen worden genut tigd. Waarom deze voedselverstrek- king, als ze noodig is, niet op Zondag wordt bereid, weten we niet. In tal van gemeenten werden de werkloo- zen geheel of gedeeltelijk vrijgesteld van stempelen, de werkverschaf fing stond natuurlijk overal stil. Het verkeer ondervond ernstige vertraging, doordat verscheidene, ja bijna alle overzetdiensten moesten worden gestaakt en ook de gewone scheepvaart op IJsselmeer, in rivie ren en kanalen, geheel of grooten- deels moest worden gestopt. De koude-inval, zóó erg en zóó vroeg in den winter, is een record over tientallen jaren. En dan had De Bilt, die tegenwoordig óók op langen termijn voorspelt, nog wel de verwachting van een extra-zachten winter geuit met enkel een beetje teveel aan regen Wat zal er nu met Kerstmis ge beuren Het lijkt niet ongerijmd, dat de vorstban voordien voorloopig gebroken zal zijn en blijven en dat we tot het bekende kwakkelen over- via een fikschen sneeuwval. Dan zouden we weer eens zoo'n echten ouderwetschen Witte Kerst mis beleven. Maar in dezen tijd van totalitaire systemen, zou koning Winter wel eens dictatoriale neigingen kunnen hebben opgedaan en als „streng heer" zijn tijd willen uitdienen. Is dat het geval, dan staat Nederland straks op de schaats en zullen tal van sportenthousiasten zich opmaken om de elf-stedentocht te gaan uit rijden (op heden, Zaterdag) of aan een der vele andere met spoed ge organiseerde wedstrijden deel te nemen. „Vlammende" Koude Naast koning Winter kraait de roode haan in deze dagen victorie. Ze spelen handjeplakde een maakt de boel zoo droog als gort, de ander steekt er een vlammetje in. Tal van branden hebben in de afgeloopen week gewoed. De ergste was die, welke het station te Utrecht ver woestte. Hier werd enorme schade aangericht, maar een geluk bij een ongeluk is tenminste, dat nu een meer aesthetische oplossing van Bet vraagstuk van den stationsbouw zal kunnen worden nagestreefd dan die, welke in uitvoering was en de mas sale steenen bovenbouw deed rusten op een glazen fundament (de mo derne onderbouw). Van de andere branden vermelden we die van het bekende hotel De Mallejan tfe Vierhouten, een school met filmzaal te Oldenzaal, de winkel vaa Vroom en Dreesmann in den Bosch benevens het hotel Groenhuis aldaar. Extra steun gevraagd. Het bestuur van het R. K. Werk liedenverbond heeft aan den minis ter van Sociale Zaken het volgend telegram gezonden: Bestuur Werkliedenverbond dringt, in verband met felle koude, er krach tig bij uwe Excellentie op aan direct maatregelen te nemen, welke tot ge volg hebben, dat aan de werkloozen een extra brandstoftoeslag wordt verstrekt, alsmede extra dekking, welke eveneens dringend noodig is. Namens het bestuur: (w.g.) de Bruyn, voorzitter; Schutte, secretaris. Noodlottige brand. Donderdagmiddag heeft een felle brand gewoed te Hoorn, waarbij een vierjarig meisje in het vuur is om gekomen. Slachtoffer van de kou. Woensdag is de 60jarige v. W. te Tilburg door de kou bevangen en Donderdag aan de gevolgen overleden. Elfstedentocht uitgesteld. De Friesche Elfstedentocht, welke op heden Zaterdag was uitgeschre ven, is uitgesteld tot Donderdag 29 Dec. a.s. Drie menschen door gasverstikking om het leven gekomen. Door het springen van een gasbuis zijn te Honselersdrjk drie menschen om het leven gekomen. De echtgenoote van Hulspas werd Dinsdagavond onwel en stierf plot seling. De ontboden geneesheer con stateerde een beroerte. Ook de 85- jarige H. Hulspas voelde zich onwel. Dinsdagavond moet in het huis reeds een eigenaardige lucht zijn ge weest. Hierop schijnt echter geen acht te zijn geslagen. Twee schoon zoons, Jac. Baumann en W. de Bruin, beiden van Poeldijk, bleven 's nachts bij den zieke waken en Woensdag morgen vond men beiden en hun schoonvader bewusteloos. Hg haalde onmiddellijk hulp, doch ondanks het gebruik van zuurstof apparaten, mocht het niet meer ge lukken de levensgeesten bij den ouden man en bij zijn schoonzoon Bauman op te wekken. W. de Bruin kon wor den bijgebracht. Gas ver stikking Donderdag werd te Nijmegen in de Bottelstraat in een huis ontdekt, dat de bewoners, de 67jarige Wed. Mastenbroek en haar 32jarige zoon door gasverstikking om het leven waren gekomen. Bedwelmd door kolendamp Donderdagmorgen ontdekte men in een lokaal der openbare school te Sliedrecht, dat alle kinderen ver suft en meerendeels bewusteloos waren. Ook de onderwijzer lag be wusteloos voor de klas. Nadat zij allen buiten waren gebracht, keerde het bewustzijn terug. Het bleek, dat de afvoerpijp van de kachel door doode musschen was verstopt geraakt. Dc Zuiderzeewerken Met het gigantische werk van de drooglegging der Zuiderzee feite lijk moeten we spreken van het IJs selmeer wordt gestadig voortge gaan. Thans is de Noord-Oostpolder in bewerking, die een oppervlakte zal hebben van 47.600 H.A Naar het oordeel der deskundigen wordt hier goede bouwgrond verkregen, voor 60 pet. bestaande uit klei en zware zavel» Volgens het werkplan zal de pol der in 4 jaar bedijkt zijn, het vijfde jaar zal met het droogmalen zijn gemoeid en daarna zullen achtereen volgens de ontwatering en de cultuur der gronden ter hand worden geno men, zoodat in het 5e jaar de laatste gronden voor voorloopige uitgifte zouden komen. De kosten der waterbouwkundige werken werden geraamd op 97 mil- lioen, die van ontginning, vermin derd met de voorloopige opbrengst der gronden, op f 29.1 millioen. Aangezien de polder 47.600 H.A. groot zal zijn, is de kostprijs van den grond op f 2.600 per H.A. be rekend. De polder zal in de toekomst 50.000 inwoners hebben. Hij krggt zes dorpen, waarin het hoofddorp misschien 10.000 en de an dere ongeveer ieder 3000 zielen zullen tellen. Iedere boerderij komt aan een verharden weg te liggen. Omzet van e^n millioen bereikt. De coöperatieve centrale Westland- sche snijbloemen heeft Woensdag een omzet van f 1.000.000 bereikt. Dit is voor het eerst sedert het ont staan van de vereeniging dat dit bedrag is bereikt. Het^eerste slachtoffer. Woensdagmorgen is uit een wak in de Vischpoortgracht te Zutphen het lijk opgehaald van den twaalf jarigen H. L. De jongen was Dins dagavond om half zes nog op het ijs met een vriendje. Het vriendje is toen naar huis gegaan en sindsdien had men van L. niets meer vernomen. DE FELLE KOUDE Men meldt uit Someren Bij den landbouwer J. S. alhier werden 13 biggen gevonden welke door de kou waren bezweken. Een leelijke schadepost voor den betrok kene Uitvoer pootaardappelen naar Zwitserland. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat tot 1 Febr. 1939 de uitvoer naar Zwitserland is toegestaan van in spoorwagons los verladen pootaardappelen, indien die wagons door of vanwege den Neder- landschen Algemeenen Keurings dienst te Wageningen zijn geplom beerd. Heidensch nazi-kerstfeest. Dit jaar zal in Duitschland het heidensche Midwinterfeest met bg- zondere plechtigheid worden gevierd. In den nacht van 24 December zullen op de openbare pleinen van steden en dorpen toortsen worden ontstoken als zinnebeeld voor „de overwinning van het licht op de duis ternis". „Dc Schuivers". Stand van de „Onderlinge Yssel- steynsche Dam-compeeitie": G. G. R. V. P. Jac. Janssen 6 4 2 0 10 Ant. Kleuskens 7 4 2 1 10 H. Janssen 6 4 11 9 H. v. Asten 5 4 0 1 M. Keyzers 7 3 2 2 Jac. Claessen 8 3 2 3 Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 16 tot 23 Dec. GEBOREN Petronella J. M. Strijbos, Castenray Michael H. H. J. van de Winkel, Smakt Johannes Fr. M. v. Maris, Broekweg OVERLEDEN: Aloisius Kurvers, weduwnaar van H. Geerarts, oud 81 jaar Oirlo. 1 patient St. Servaas. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap. Linssen. Morgen ZONDAG, Hoogfeest van Kerstmis en het Urengebed. Van 34 uur zullen de klokken geluid worden. 4 uur de Kerstmis, gevolgd door 2 stille H. Missen, 6 uur uit stelling en 3 H. Missen waaronder de Herdersmis. 8 uur 3 H. Missen, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan door 2 stille H. Missen. AANBIDDINGSUREN: Van 11—12 van de leden der jeugdorganisaties, Goud-pluvier en schoolvrije jeugd, 121 Jonge Boeren, 1—2 H. Familie, 2—3 Maria-congregatie en K.J.V. zangboekjes meebrengen. Half vier Completen en Lof. 's Morgens op lste Kerstdag geen biecht hooren. MAANDAG, 2de Kerstdag, 6 uur uitstelling van het Allerheiligste en lste H. Mis. 7 uur leesmis, 8 uur leesmis voor vrouw Schwaghöfer en kinderen, 9 uur Kindermis, 10 uur Hoogmis voor vrouw Flinsenberg waarna vergadering Apostolaat des gebeds, half 4 Completen en Lof. De aanbiddingsuren als op lste Kerstdag. DINSDAG, 6 uur lste H. Mis en uitstelling v. h. Allerheiligste, 7 uur H. Mis, 8 uur Kindermis, intentie voor Theod. Janssen, 10 uur Hoog mis, 3 uur Kinderlof, 5 uur Comple ten, Lof, Te Deum en processie. De aanbiddingsuren zooals den vorigen dag. WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Wed, Gooren, half 8 best. jaarg. voor de vrouw v. God fried Verstralen, 8 uur jaarg. 2de klas voor Willem Eibers, Theodora Aarts, Johannes Eibers, Johannes van Rg'swgk, Petrus en Maria Eibers. DONDERDAG half 7 leesmis. 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 H. Mis, 8 uur H. Sacramentsmis generale H. Communie voor de leerlingen der Meisjesschool. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur en half 8 leesmis. 8 uur jaarg voor Johanna Munsters. ZATERDAG half 7 0.L Vrouw- mis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Peter Wagemans, 8 uur jaarg. Hendr. Verblakt, kwart na 4 voor Lof. Deze H. Familie. week vieren hun patroon heiligen: J. Janssen, G. Arts, P. Schols, P. Tacken, G. Goumans, Ch. in de Rijp, M. Pouwels. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de Pre fecten en Directeur. Patronaats-Agenda. Zondag le Kerstdag. Daarvoor hoef je niet aangewakkerd te wor den. Die vier je vanzelf mooi. Als ook de volgende Kerstdagen. Gedurende de Kerstdagen zijn de aanbiddingsuren en ook de jongens der gezamelrjke jeugdvereenigingen hebben een aanbiddiDgsuur. Dat is heelemaal voor ons en daar zijn we als flinke jongen natuurlijk present. Iedereen is dus van 11 tot 12 op zijn post. We doen onze aanbidding, bidden ons Rozenhoedje en zingen ter af wisseling Kerstliederen. Daarom allen meebrengen het kerkboekje Zingt Allen Mee", en ook flink meezingen. Gedurende de aanbidding in het middenschip aansluiten, dan zitten we massaler bij elkaar en gaat alles veel gemakkelijker. ZondagGEEN Patronaat. Dinsdag: GEEN Goud-Pluvier. Jonge Wacht. Deze week GEEN Groepen. Jonge Werkman. Deze week GEEN Groepen. ONZE KERSTAVOND. Woensdagavond om half acht, zal door de gezamelgke jeugdvereeni gingen een Kerstavond gevierd worden, met declamatie, zang en Kerstspelen. Dat is onze Kerstavond, die medegevierd wordt door ALLE Leden, en OUDERS der leden. Brengt daarom alle Vader en Moeder mee, alsook andere zijn welkom. Entrée is gratis en U krijgt in de zaal een volledig programma van de Kerst avond. Wegens de liederen ook mee brengen „Zingt Allen Mee" Gewestelijke Sociale Cursus. Deze week GEEN les, wegens de vacantie. K. J. V. Zondag na de Hoogmis repetitie reidansen 2e bedr. tooneel. Maandag half 8 Leidsters. Dinsdag half 8 repetitie toneel 3de en 4de bedrijf. Woensdag half 8 toneelavond voor alle jeugdvereenigingen in 't patro naat. Ook de ouders worden op deze avond verzocht. Meebrengen 't boekje „Zingt allen mee". Donderdag half 8 repetitie reidan sen voor de zigeuners. ALLE STANDSORGANISATIES Allen kunnen met haar ouders ko men op de Kerstavond a.s. Woens dag in 't patronaat. Meebrengen: „Zingt allen mee". K. J. M. Maandag half 11 Oda, Lidwina en Elisabethgroep, 3 uur Marietje Phi- lipetto Agnes en Rosa v. Lima. Dinsdag half 11 Theresia. Woensdag half 8 toneelavond voor alle jeugdverenigingen in 't patro naat. Ook de ouders worden op deze avond verzocht. Meebrengen „Zingt allen mee". PATERSKERK. Morgén ZONDAG, Hoogfeest van Kerstmis. De lste H. Mis begint om 4.30. Om 5 uur de pl. Herdersmis waaronder de H. Communie wordt uitgereikt. Onder de Herdermis Volkszang. Alle worden verzocht mee te brengeD „Zingt allen mee". Onder de 3de H. Mis worden Kerst liederen gezongen. Om 6.30 beginnen 3 stille H. Missen. Onder de 2de H. Mis wordt de H. Communie uitge reikt. Om 8.15 de plechtige Hoogmis. Om 4.45 pl. gez. Vespers, 5.30 pl. Lof met feestpredicatie. Vandaag collecte voer de nieuwe Communiebank, 's Morgens wordt er geen biecht ge hoord. MAANDAG, 2de Kerstdag, feest dag van de H. Stephanus. De H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis, om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers eD Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 Lof. Op de weekdagen zgn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Deze week zal de korentermgn ge houden worden. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur tot z. intentie Maandag om 7 uur voor een over ledene. Woensdag om 7 uur voor Tilla Janssen. DERDE ORDE. MAANDAG, tweede Kerstdag, ver gadering der Derde Orde. Om half tien de H. Mis, welke wordt opge dragen voor het geestelijk en tijde lijk welzijn der leden. Daarna ver gadering der mannen-afdeeling. 's Middags om half drie voor de vrouwen'. De bestuursleden worden verzocht nog deze week rond te gaan met de programma's van de Franciscaan- sche Kerstviering, welke op Woens dag 4 en Vrijdag 6 Januari 's avonds om 7 uur plaats heeft in het St. Antonius- patronaat. Men zorge zich, gezien het extra-program der Kerst viering en de te verwachte drukte, tijdig van een plaatsbewijs te voor zien. De programs, tevens plaatsbe wijzen, zgn verkrijgbaar bg Mej. Elisabeth Linssen, Patersstraat en de bestuursleden. KERSTGAVEN. „Als ik den Keizer kende", zoo zeide eens Franciscus van Assisie, „zou ik hem vragen om dien dag (Kerstmis) bevel te geven vooralle vogels zaad te strooien, vooral voor onze zusters de leeuwerikken, en dat eenieder, die dieren op stal had, hun uit liefde voor het in de kribbe geboren Kind Jezus bijzonder goed eten te geven. En de rijken moesten dien dag aan de armen eten geven Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD burgerdienstmeid voor Venray huishoudster voor R.K. geestelijke in Noord-Limburg kleermakersleerling 1 leerling bakkersknecht 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN burgerdienstmeid 19 jaar 1 leerling monteur 1 boerendienstrreid voor Paschen 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner losse arbeiders, grondwerkers, opperlieden, sigaren- maakers enz. enz. 1 Boodschapper of wissellooper DISTRIBUTIE: Dinsdag 1011 B en C-boeren Donderdag 3.305.30 alle anderen (In plaats van kaarten.) Verloofd Gem. Secr. 2e Kerstdag 1938. Venray, Patersstraat 21 Bergen (L Geen ontvangdag. voor fiets vanaf 65 ct Oorwarmers 10 ct Fietstasschen vanaf 38 ct Hofstraat 8 15 te Venray. Notaris Pluymaekers te VENRAY zal op Woensdag 28 December 1938 nam. 6 uur, in het café Willem Janssen te Venray aan de Paters straat, voor zijn principaal, publiek verkoopen Gemeente Venray. Solled gebouwd huis met tuin aan den Akkerweg 9, kadaster Sectie C no. 5299, groot 9 aren, bewoond door en in gebruik bg P. Sanders. Aanvaarding en betaling 28 Maart 1939. Lasten vanaf 1 Jan. 1939. te VENRAY zal op Donderdag 29 December 1938 publiek verkoopen I nam. 2 uur ter plaatse, voor den heer Mart. Thuyls te Venray Hiept, Circa 40 slagen voor de voet ge kapt dennenhout, dienstig voor pa len, boonstaken, ruiterstaken enz., liggende op de Hiept aan den weg nabij Pelzer. II nam. 3 uur in het café van de Wed. C. Michiels, Maasheescheweg (Buus) voor Mej. Wed. Nicolaas Bekkers te VeDray, 100 slagen boonenstaken, boonen- palen, gelintstaken, brandhout enz. liggende in het bosch a. d. Maas heescheweg. alle soorten Fijne Kerstkoekjes en Kerstkransjes. Alle Rookartikelen. Beleefd aanbevelend, Stationsstraat. Prachtsorteering vanaf 10 stuks voor 10 cent. Nieuwjaarsbrieven, Schrijfpapier, Inkt, Penhouders, Postzegels. Briefhouders, Huishoudschrlften, Winkelboeken, Notitieboekjes, enz. HOFSTRAAT 8

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2