Jekkers KERSTKAARTEN Buitenland. Krakelingen. Advertentiën. Dank aan O. L.Vr. Rekeningen H. J. Ebberink V ee verzekering vd Landbouwfond Mancliesfer H. J. Ebberink Gaat dood gewoon a.s. week met de Vas tendagen naar de Venraysche Vischhal, P. Claes-Henskens Bijzondere Meisjesschool „St. Ursu la" Maasheesche weg, om beschik baarstelling der benoodigde gelden voor verandering en verharding der speelplaats. Burgemeester en Wethouders stel len voor de gevraagde medewerking overeenkomstig de desbetreffende bepalingen der Lager-Onderwijswet 1920 te verleenen. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een gedeelte van den weg, loopende van den weg Venray—Deurne naar den weg Ven rayVenlo en wel het gedeelte be ginnende bij de Kapel te Veltum en eindigende bij de Kruisstraat, aan den openbaren dienst te onttrekken. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststeliing eener verordening op de heffing van straat belasting in de Gemeente Venray. 6. Vaststelling der rekening 1937 van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur (met rapport der Commis sie). 7. Vaststelling der begrooting 1939 van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur (met rapport der Com missie) 8. Voorloopige vaststelling der balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1937 van den tak van dienst het bedrijf der Gasfa briek (met rapport der Commissie) 9. Voorloopige vaststelling der Gemeenterekening 1937 (met rap port der Commissie). 10. Aanbieding der Gerpeente- begrooting dienst 1939. Verlenging Spertijden krachtens Vestigingswet Kleinbedrijf 1937. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belangheb benden, dat door den Heer Minister van Economische Zaken is goedge vonden den termijn van zes maanden, bedoeld in artikel I, vijfde lid, van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937, ten aanzien van het Kruideniersbe- drijf en Automobiel- en Garagebe drijf met zes maanden te verlengen. Venray, 7 December 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Gevonden* Medaillon m. foto, is bij H. Maas- sen, Mersel. weg M la; kinderbeurs en rgwielplaatje, is op het politie bureau. St. Nicolaas op bezoek. Zondagmiddag heeft St. Nicolaas Venray wederom bezocht, zooals altijd begeleid door de Harmonie en het Comité. Na verwelkoming door Burgemeester werden verschillende inrichtingen bezocht en een optocht door onze straten gehouden. Bij het afscheid gaf St. Nicolaas de gewone vermaningen en waar schuwingen, waarna Burgemeester Janssen een hartelijke toespraak hield tot de kinderen en de goede Sint dankte voor zijn bezoek. VENRAYSCHE MARKT Dank zij de activiteit derMarkt- commissie kon men Maandag reeds duidelijk vooruitgang bespeuren. De aanvoer van vee was aanmerkelijk grooter dan men met het slechte weer verwacht had. Er werden aangevoerd 8 stuks" dragend vee, 20 stuks gust vee en 7 stuks vet vee, 1 kalf en 137 biggen. Er heerschte een levendige handel. Niet minder dan 13 stuks koeien werden aangekocht door de Ned. Veehouderij-Centrale. Ook het overige vee werd ver handeld. Men is er ongeveer zeker van,.dat, wanneer de landbouwers op dezelfde wijze de markt big ven steuneo, de Ned. Veehouderij Centrale binnenkort weer in Venray hare aankoopen zal doen. Dus landbouwers in uwe han den ligt de vooruitgang der Ven- raysche Markt. Aanvrage van Kuikens De Dienst voor Kleine Boerenbe drijven zal evenals vorig jaar de kleine landbouwers behulpzaam zijn bij het aanvragen van kuikens. De assistent van dezen Dienst zal daartoe a.s. Maandag 12 Dec. van 1012 uur zitting houden in een lokaal in het Gemeentehuis. Verstrekking van Kleeding, Dekking en Schoeisel. Naar we vernemen, zal vanwege het B-Comité wederom een verstrek king van kleeding, dekking en schoei sel plaats hebben. In aanmerking komen zij, die ingevolge een steun regeling steun ontvangen, dan wel geplaatst zijn bij de werkverschaf fing. Ook de B. en C-boeren kunnen aanvragen indienen. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij het Bureau voor Steunver- leening en Werkverschaffing, Markt- str. 10, vanaf 12 December. GEMENGD KOOR. Houdt 2e Kerstdag vrij voor de jaarlijksche uitvoering van het Ge mengd Koor „Polyhymnia". De operette „Rose Marie" waar borgt u 'n avond van waarlijk kunst genot. Venraysch Mannenkoor. Zondag 4 Dec. gaf het Venraysch Mannenkoor zijn jaarlijksche uitvoe ring voor donateurs en genoodigden in het Patronaat. En het is een groot succes geworden. Even over half zeven heette de voorzitter alle aanwezigen van harte welkom. Hij spoorde alle Venrayers aan zooveel mogelijk donateur t.e worden, waardoor hen de gelegen heid wordt geboden «voor weinig geld een schoone daad te stellen en tegelijk te kunnen profiteeren van een genotvollen avond. Verder deed hij een beroep op de jonge-dames- met-verkeering en de huismoeders, ieder naar vermogen te willen mee werken, dat hun resp. echtgenooten in spé en werkelijke echtgenooten, die tevens zanger zijn, werkend lid worden van het Mannenkoor. Na dank gebracht te hebben aan de tooneelgroep Piet Vink voor de bereidwilligheid mee te willen werken om dezen avond te doen slagen, aan den Directeur van Venraysch Man nenkoor, aan de fa. Goumans die gratis in eigen atelier vervaardigde meubelen beschikbaar stelde en de fa. Manders-Stevens, die hetzelfde deed met de benoodigde lampen, wenschte hg allen een gezellige avond toe. Begonnen werd met een drietal koornummersSterrennacht, De Ruïne en Aan mijn Land, welke nummers door het Mannenkoor zeer verdienstelijk werden uitgevoerd, Opmerkelijk was het zeer goede toonhouden, dat het soms ietwat ruwe volkomen nivelleerde. Het gezelschap Piet Vink voerde daarna op het tooneelspel „Een Schoonmoeder uit duizenden", en dit werd ons tot een openbaring. Een prachtig stuk met stevige moraal en goede climax en dan vertolkt op een zeer sublieme wijze. De schoonmoeder (Netty Hart) was onverbeterlijk, doch alle acteurs hebben zonder uitzondering hun rollen op meesterlijke wijze weer gegeven. Nooit zagen we Piet Vink c. s. beter en in een succesvoller stuk optreden. Dat het publiek meeleefde en het gebodene op prijs stelde, bewezen de herhaalde bulderende lachsalvo's en ovaties, welke den spelers werden gebracht. Het Mannenkoor zal plezier van dezen avond beleven, want men zal deze niet gauw vergeten zijn. Venraysch Mannenkoor heeft zijn bekende naam op dit gebied hoog gehouden, het was een prachtavond. OPERATREIN NAAR KEULEN Zooals uit de desbetreffende ad vertentie in deze uitgave blijkt, zal op Maandag 26 December a.s. (2en Kerstdag), een operatreinnaar Keu len loopen. Opgevoerd wordt de opera „Faust", met groot ballet van Gou nod. Velen zullen deze bijzondere ge legenheid enthousiast aangrijpen, om dit grootsche werk, uitgevoerd door een theater als het Keulsche, te zien en te beluisteren, Dit jaar is de oude Hanzestad Keulen gedurende den Kersttijd op een buitengewoon smaakvolle wijze versierd. Het geheel belooft een Kerstuitstapje te worden, waarover men geen berouw zal hebben. WANSSUM De Fanfare Concordia heeft morgen Zondag een solisten concours uitgeschreven, waarvoor zich 27 solisten hebben opgegeven. Onze leesbibliotheek mag zich in een fiinke belangstelling verheu gen. lederen Zondag worden een flink aantal boeken afgehaald. Men heeft de beschikking over ruim 400 boeken. De bibliotheek is geopend iederen Zondag van half 11 tot half 12. De huurprijs bedraagt 3 ct. per boeken per week. Burgerlijken Stand Wanssum GEBOREN: Elisabeth Maria Louisa dochter van J. H. Rutten en J. W. Raafs; Maria Huberta Johanna, doch ter van J. M. v. d. Ven en van A Beterams; Hendrika Johanna Wil- helmina, dochter van J. M. van der Heijden en van H. Grüntjes; Petrus Johannes, zoon van Th. F. Zegers en van M. J. Hermans. OVERLEDEN: P. J. Munster oud 82 jaar. HUWELIJKEN: Johannes Ludovi- cus Rutten, 27 jaren, landbouwer, en Maria Aldegonda Baltussen, 30 jaren, beiden wonende alhier; Marti- nus Hubertus Wolters, 26 jaren, land bouwer en Francisca Huberta Bete rams, 24 jaren, beiden wonende alhier; Andreas Hubertus Philipsen, 36 jaren, landbouwer, wonende te Venray en Anna Margaret ha Hendrickx, 29 jaren wonende alhier; Johannes Hermanus Theeuwen, 29 jaren, magazijnarbeider en Catharina Josephina Baltussen, 29 jaren, beiden wonende alhier. Inval in een speelhol te Venlo. Dinsdagnacht omstreeks 12 uur heeft de recherche te Venlo een on verwachte inval gedaan in het be kende café K. gelegen nabij de Duit- sche grens aan den Kaldenkerkerweg aldaar. De inval geschiedde, omdat de politie vermoedde, dat in bedoelde localiteit gelegenheid werd geboden tot het beoefenen van het hazard spel. Bij den 'inval der politie greep K. het geld van de tafel en deed dat in zgn broekzak verdwijnen. Van de aanwezige personen wer den er vier gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. De caféhouder K., die gelegenheid verschafte tot het beoefenen van het hazardspel en een zekere W„ die als de hoofddader wera aangemerkt werden in verzekerde bewaring ge steld. Nadat tegen de beide anderen pro cesverbaal was opgemaakt, zgn deze heengezonden. Een bedrag van ongeveer f 80. is door de politie in beslag genomen. Dc Passiespelen in 1940 Door het bestuur der Stichting Passiespelen is besloten, om thans na een rustperiode, de diverse voor bereidingen ter hand te nemen, die noodig zijn voor het speelseizoen 1940. Op Zaterdag 17 December zal er een algemeene vergadering ge houden worden van alle medewer kenden, waarop de plannen voor de toekomst zullen besproken worden. Laffe streek. Een dezer nachten hebben te Swolgen onbekenden 22 jonge fruit- boomen met een scherp voorwerp omgeslagen. Deze boompjes waren eigendom van den heer M. Mooren. De gemeentepolitie heeft de zaak in onderzoek. Mooie sorteering FIRMA VAN DEN MUNCKHOF De vier ton bijna bereikt Zevenhonderdvijftig gemeenten heb ben thans de resultaten van de col lecte ten bate van de vervolgden om geloof en ras bg het Nederlandsch jeugdleidersinstituut bekend gemaakt Het totaal van de door deze 750 ge meenten bijeengegaarde gelden be loopt een totaal van afgerond f350.000. Van nog 150 gemeenten zijn de re sultaten nog niet bekend. Voor een gedeelte is in deze plaatsen op een later tijdstip gecollecteerd, terwijl in onderscheidene andere plaatsen nog gecollecteerd moet worden. Van een totaal opbrengst van vier ton is men echter thans in ieder geval verzekerd. Drie personen gedood bij auto-ongeluk. In snelle vaart is in den nacht van Dinsdag op Woensdag in de buurtschap De Korte Ven onder de gemeente Hoogerheide op den rgks- weg een auto tegen een boom gere den. De drie inzittenden, een dame en twee heeren, werden hierbij ge dood. De drie slachtoffers van dit ernstige ongeval zijn de 28-jarige mej. R. M. uit Bergen op Zoom, de 33-jarige C. W. uit Dinteloord en de 20-jarige M. V. uit Dinteloord. RAAD VAN WANSSUM. De Raad is voltallig bgeen. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de werkloozen wederom in werkver schaffing tewerkgesteld zullen wor den, n.l. bij de verbetering van het gemeentebroek. Ze komen dan ook in aanmerking voor B-steun. De reeds gehorde grind zal getracht worden te verkoopen aan de gemeen te Meerlo. Tijdens de stopzetting der werkverschaffing zal bij gunstig weer de weg naar de molen verbeterd worden. De Raad machtigt B. en W. te onderhandelen met het Waterschap der Noord-Limburgsche beken ten westen der Maas, om een bijdrage te krijgen in het uitbaggeren der zandvang. Daar het uitgebaggerde zand op de grond langs de zand vang gebracht wordt meent de Voorzitter dat het tijdstip gunstig is tot aankoop van deze grond. De Raad is unaniem van oordeel, dat dit juist is en machtigt B. en W. met het Rijk, waaraan deze grond toebehoort, te onderhandelen. Ten aanzien van de vraag naar verbetering van fietspaden deelt de Voorzitter mede, dat in N.-Limburg hiervoor een plan zal worden ge maakt, hetgeen zal worden uitge voerd door jeugdige werkloozen, waarin ook deze gemeente is opge nomen. Dit brengt voor de gemeente geen kosten mede. Daar volgens rondschrijven van den Heer Minister van Binnenland- sche Zaken door het Werkfonds gelden beschikbaar gesteld worden voor den bouw van woningen voor groote gezinnen met beperkt inko men, meent de Raad, dat ook in deze gemeente hiervoor iemand in aanmerking komt. B. en W. zullen zoo spoedig moge lijk een aanvrage om een dergelijk voorschot indienen. Verder wordt mededeeling gedaan van het batig saldo van den keu ringsdienst voor waren waaronder deze gemeente ressorteert en van het bedrag ad. f 81.85 dat door de gemeente voor 1939 moet worden bijgedragen. De ingekomen verzoeken om sub sidie worden behandeld en voor zoo ver de financiën het gedoogen wordt aan verschillende instellingen een subsidie verleend. Verder wordt evenals verleden jaar voor onderhands gepachte gemeente gronden een verlaging toegestaan. De Gagel wordt weer onderhands verpacht aan degenen, die het land aldaar voorheen ook in pacht hebben gehad. De vergoeding volgens art. 101 der L.O. wet wordt voor de bijzondere scholen dezer gemeente voor 1939 bepaald op f 5.50 per leerling. De gemeentebegrooting en bedrijfs- begrootingen voor 1939 worden zon der hoofdelijke stemming vastgesteld. De verordening betreffende dansen wordt gewijzigd naar aanleiding van enkele opmerkingen bg het nazien der gemeentebegrooting 1939 ge maakt. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wordt na een kleine wijziging in verband met eene te verleenen subsidie aan het Groene Kruis zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bij de rondvraag brengt de Voor zitter de aandacht der leden op den bouw van een nieuw gemeentehuis, waarover op de vorige vergadering reeds gesproken is. Hoewel bij den bouw hiervan niet zoo'n groote haast is, zou de Voor zitter toch graag een principieel besluit van den Raad hebben, waar het Raadhuis eventueel gebouwd zal worden. De Raad vindt dat hiervoor het kermisterrein het beste geschikt is en is van meening, dat B. en W. den bouw niet te lang moeten uit stellen, en het benoodigde zand en beton bij het terrein kunnen doen opslaan. Verder wordt opgemerkt dat, als de kiezelgroeve nog verder wordt afgegraven, de weg langs het ge meentebosch gevaar loopt in te storten. De Voorzitter zegt toe deze zaak te zullen regelen. Verder wordt nog gesproken over de verbetering van enkele wegen, de afbraak der pastorie en over het verkrijgen van zand voor ver betering van een fietspad. DROEVIGE MENTALITEIT Toast op een mogelijke luch tramp. Van een droevige mentaliteit ge tuigen zoowel de groote opmaak van een Daily Express-bericht als het daarin vermelde feit zelf, dat wij hier gaan weergeven. Toen Dinsdagavond het vliegtuig „Trobisher" van de Imperial Airways rond Croydon cirkelde om te landen weigerde het langs electrischen weg te bedienen mechaniek, waardoor het intrekbare landingsapparaat moest in werking gesteld worden. Op dit oogenblik hielden acht van de dertien passagiers van het vlieg tuig een champagnefuif. Ofschoon de netelige situatie, waarin de machine verkeerde, hun niet onbekend was gebleven, gingen zg onder uitdagenden spot door met fuiven. Zfl hadden zelfs den treu- rigen moed, een toast uit te brengen op „de ramp als die komt". Toen, nadat het toestel meer dan een half uur lang had rondgevlogen het landingsapparaat eindelijk door handkracht tot functioneeren werd gebracht en de machine veilig land de, zette het achttal, dat plotseiing dikke vrienden was geworden, de drinkpartij in een hotel voort. Nu werd er een toast uitgebracht op „het leven". Een Amerikaan, die aan boord was, had tijdens de spannende mo menten gezegd: „Het zal op de eers te pagina komen, als wij te pletter vallen". Duitschland verbreekt sport- betrekkingen met Nederland. De rijkssportleider von Tschammer und Osten heeft het besluit genomen dat de sportbetrekkingen met Ne derland voor onbepaalden tijd zullen worden verbroken. Dit besluit houdt verband met 't verbod, dat onlangs door burgemees ter Oud werd genomen inzaken het spelen van den voetbalwedstrijd NederlandDuitschland te Rotter dam. Het besluit van den Duitschen sportleider heeft betrekking op alle takken van sport en ook op die ont moetingen, welke reeds waren vast gesteld. Kan dat langer zóó De „Nationaal Socialist", het strijd- blad van de Nat. Socialistische Ne- derlandsche Arb. Partij (N.S.N.A.P.), leider dr. E. H. van Rappard, be vatte een ariikel waarin o.m. de volgende zinsneden: „Nederland, dat wij Duitsehneder- land noemen, zooals men van Duitschoostenrijk spreekt of dat wij ook de Duitsche Westmark noemen, is Duitsch. Zijn volk, zijn taal, zijn cultuur, zijn eco nomische verbondenheid, zijn mi litaire wetenschap, industrie, landbouw, volkskarakter, geschie denis, aardrijkskundige ligging, toekomst, alles is Duitsch: uit gezonderd alleen zijn staat en het heerschende regiem. Maar daarvoor dient dan ook onze strijd: het weer Duitsch en dus leefbaar maken van den Neder- landschen staat! Dat er nog weinig menschen van die waarheid overtuigd zgn, doet niets aan die waarheid af: de de waarheid is nooit afhankelijk van het aantal menschen, dat er zich van bewust is". Enzoovoort. De argumenten be sparen wij den lezer. Ik ben als Nederlander voor een groote mate van vrijheid, maar dit gaat toch alle perken te buitenWe laten toch óok niet aan huisgenoo- ten de vrijheid om den boel kapot te slaan of het huisraad aan den buurman te verkoopen Het citaat hierboven wijst op land verraad en dat is een groote en er gerlijke misdaad. Wie in Duitschland zoo durfde schrijven, zou onmiddel lijk z'n hoofd verliezen onder de val bijl. Zoo wreed zijn we ten onzept niet, maar vooiloopig 10 jaar-Veen- huizen komt Nederlandschen land verraders van het kaliber-Ridder van Rappard volledig toe. Het schijnt, dat er een „lacune" in onze wetgeving is, welke den justi- tieelen autoriteiten belet om tegen geschrijf als hierboven gesignaleerd, op te treden, maar waarom moet het zoo lang duren, eer zulke maas in de wet wordt gestopt De Neder- landsche „Nationaal Socialist" be vatte al veel eerder dergelijke lec tuur. Toen van de week de HoogeRaad de exploitanten van Wilde Bus diensten in het gelijk had gesteld in hun partij tegen de regeering, klonk nog denzelfden avond een mededee ling van den regeeringspersdienst door de radio, dat „met spoed" een .noodwetje" aan de Kamer zou wor den voorgelegd, waarbij in de lacune van het Reglement Autovervoer Per sonen zal worden voorzien. Kan dat alleen maar, als Het 't welzijn van de Spoorwegen betreft? Dat de heeren vaD de N.S.N.A.P. zelfs niet tegen terreur-methoden opzien blijke uit het volgende kran tenbericht: ,In de Bijenkorf te Amsterdam hebben Donderdag 9 10 jongeman nen, vermoedelijk leden der N.S.N.A.P voor de Joden beleedigende biljetten onder het publiek rondgedeeeld. ,De helden gingen ook een contro leur te lijf, doch de te hulp geroe pen politie slaagde er spoedig in, hen te overmeesteren. Vijf der voor naamste raddraaiers werden naar het politiebureau gebracht. Het bleken te zijn een 20-jarige colporteur, een 20- jarige student, een 18-jarige typo graaf en twee scholieren van 16 en 17 jaar. Een van. hen was in het bezit van een boksbeugel." Nógmaals: wordt het geen tijd voor een noodwetje? Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 2 tot 9 Dec. GEBOREN Antonia J. G. M. Rozijn, Lull Matheus W.J. Custers, Leunscheweg Joannes W. M. van Osch, Leunen Adeleide H. A. M. Litjens, Oostrum OVERLEDEN: Petrus A. van Hooft, oud 1 dag, Rotterdam. Wilhelmus H. van Hooft, oud 2 dagen, Rotterdam. 1 patiënt St. Annagesticht. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer d. week Kap. Van Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis voor Herman de Bruyn, half 3 kin derlof, GEEN kleine Congregatie, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor vrouw Jeuken, half 8 best. jaarg. voor Simon Janssen, zgne echtgenoote en hunne dochter Her- mina, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Gerard Trgnes, kwart na 4 Lof. DINSDAG half 7 plechtig gez. H. Mis ter eere van de H. Lucia, waar na processie en vereering der relikwie 7 uur leesmis, half 8 leespis voor Christiaan Claessens en overl. fam., 8 uur Sol. jaarg. voor Ida v. Valken burg, huisvrouw van Antonius van den Biggelaer, kwart na 4 Lof. WOENSDAG half 7 de Gulden Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Theo Verbeek, 8 uur jaarg. 2e klas voor Jacobus Willems en echtgen. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacra mentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Hend. Camps en Petronella Jenneskens. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor de WelEerw. Heer Pastoor Wilhelmus van Haeff. ZATERDAG half 7 O. L. Vr.-Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Peter Wagemans, 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof. WOENSDAG, VRIJDAG en ZA TERDAG zijn de Quatertemperdagen geboden vasten- en onthoudings- dagen. H. Familie. Woensdag 8 uur vergadering der prefecten. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bg de prefecten en den directeur. Patronaats-Agenda. Zondag 2de Zondag van de maand. Na de Hoogmis Jongenscongregatie. In dit Maria-octaaf zijn we allemaal present. Daarna tot 12 uur Lees bibliotheek. Zondag 3—5 uur repetitie voor Kerstspel; allemaal komen. Half 7 tot half 10 Patronaat. 78 groepraad voor G.L. en A.G.L. Dinsdag half 8 tot half 11 Goud- Pluvier. Jonge Wacht. Maandag van 5 tot kwart over zes aspirantengroep A. Woensdag 67 aspirantengroep B. 6—7 uur Bonifaciusgroep. 7—kwart over 8 Gerardusgroep. Jonge Werkman. Woensdag 7half 9 groep- Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag 7 uur, les in 4- vakken. Congregatie. Morgen geen kleine congregatie. K. J. V. Zondag half 8 leidsters. Maandag 8 uur Mariaclub. Dinsdag 8 uur Lidwina. Dinsdag 8 uur Gemma Galgani. Dinsdag 8 uur Marg. Sinclair. Woensdag half 8 Tooneel. Vrijdag half 8 leidsters. Poetsen door leidsters. K.A.J.V. Woensdag 8 uur groepl.vergader. KM.J.V. Donderdag 8 uur groepl.vergader. K.B.JV. Donderdag 2 uur algem. verg. K. J. M. Half 11 Theresia- Oda- en Elisa- bethgroep, 3 uur Mar. Philipetto, Agnes, Rosa van Lima. Woensdag 3 uur Lidwinagroep. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, derde Zondag v. de Advent, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzgde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 plechtig Lof met feestpredikatie door Pater Ferrerïus van Berkel. Onder de H.H. Missen en het Lof collecte voor de nieuwe Communiebank. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers eD Lof. DONDERDAG, Octaafdag van het feest van Maria Onbevlekte Ontvan genis. Om 6 uur de Gulden Mis. 's Avonds om 5.30 plechtig Lof met feestpredikatie processie en Te Deum tot sluiting van het Octaaf v. Maria Onbevlekte Ontvangenis. De feest predikatie wordt gehouden door Pater Herbert Timmermans. Bij het terugkomen in de kerk wordt door allen het Magnificat gezongen. De bruidjes moeten vóór 5.30 aan het klooster zijn. VOLKSZANGAllen worden ver zocht mee te brengen het boekje: Zingt allen mee". Onder het Lof collecte voor de nieuwe Communie bank. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. WOENSDAG, VRIJDAG en ZA TERDAG zijn de Quatertemperdagen geboden vasten- en onthoudings- dagen. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zgn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur voor Theodora de Mulder-Potten Maandag half 6 voor Tiila Jansen om 6.15 en 7 uur voor overleden ouders. Dinsdag om 5.30 en 6.15 voor een overleden fam., om 7 uur voor Theodora de Mul der-Potten. Woensdag om 7 uur voor de over ledenen der fam. Swinkels-v. Kem pen en echtgenoot Poels. Donderdag om 6.15 voor Mathilde Koolen-van Helvoirt, om 7 uur voor overleden familie H. Spee-Gielen-Poels. Vrijdag en Zaterdag om 7 uur voor Theodora de Mulder-Potten. DERDE ORDE. Morgen Zondag bestuursvergade ring der Derde Orde. De bestuurs leden worden verzocht het abonne mentsgeld mee te brengen en het lijstje der abonné's op De Tertiaris en St. Franciscus. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur in het Patronaat buitenkerkelijke vergade ring afd. meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD huishoudster voor R.K. geestelijke in Noord-Limburg bakkersleerling of aank. knecht voor Venray Burgerdienstmeisje voor Deurne kleermakersleerliDg 1 leerling bakkersknecht 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN jongen 17 j. v. boerenwerk v. direct 1 leerling monteur 1 bóerendienstmeid voor Paschen 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner losse arbeiders, grondwerkers, win kelbediende, opperlieden,; sigaren- maakers enz. enz. 1 Boodschapper of wissellooper DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 Ben C-boeren Donderdag 3.30—5.30 alle anderen Hartelijk dank aan O. L. Vrouw voor verkregen gunst door het bidden van de Noveen der 3 Weesgegroeten. N. N. voor gebedsverhooring na het houden van de krachtdadige Noveen der 3 Weesgegroeten. N. N. voor de leerlingen van het Gymnasium moeten vóór 15 December, met bijvoeging van de bons, zijn ingediend. DE RECTOR. Weet wat U doet, Koopt bij v.h. A. THIELEN Uw Pet en Hoed. Venray-Dorp. Aanst. Zondag 11 December des voorm. van 910 en van 11-12 uur premiebetaling ten huize van den Secretaris. De premie bedraagt 1 Vs Pc'- prima afwerking prima manchester v.h. A. THIELEN daar krijgt U aan huis afgehaald 20 inmaakharingen voor 25 ct. en prima geweekte Stokvisch. Verder alle soorten versche, gestoomde en gerookte Visch en versche Paling. de dochter van Kees. !S

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2