Gemengde Berichten ATTENTIE. Advertentiën. Prijskaarten in Café W. Dirckx Onze Schoolkous Dameshoeden Gez. v.d. Linden Voor Nuffige Cadeaux Luchtbeschermingsdienst. In de Landbouwhuishoudschool alhier had op 1 December 1938 de plechtige opening plaats van een cursus voor Eerste Hulp bij Onge lukken, welke mede in verband stond met de Luchtbeschermingsdienst. Ruim 70 dames, waaronder Eerw. Zusters van het Klooster Jerusalem, hadden zich bereids opgegeven als cursiste. Dr. Buwalda, hoofd van den Lucht beschermingsdienst opende deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de cursisten en bracht dank aan den Edelachtb. Heer Burgemeester, die deze bijeenkomst met zijn tegenwoordigheid vereerde, en aan den Weled. Zeergel. Heer Mertens, die als medicus deze cursus zal geven. Nadat dr. Buwalda het doel van dezen cursus en de vestiging van hulpposten in deze gemeente had uiteengezet, verleende hij het woord aan den Edelachtb. Heer Burgemees ter, die hierna sprak en te kennen gaf, dat hij zeer gaarne aan deuit- noodiging, van deze openingsplech tigheid mede te maken, had gevolg gegeven. Spreker bewonderde de bereidwillige aanmelding van zooveel cursisten, die eventueel, hetgeen God echter behoede, temidden van ge kreun en gesteun der gewonden hun echte vrouwelijke deugd van hulp vaardigheid zullen tentoonspreiden. Al is momenteel het oorlogsgevaar geweken, hoe kort waren we in de jongste September-dagen er niet by. Hij is er daarom zeer mee ingeno men, dat, mocht het uur van gevaar ooit aanbreken er zooveel hulpvaar dige en liefdevolle handen zullen ge reed zijn. Applaus. Hierna deelde Dr. Mertens, als medicus en als reserve-officier van gezondheid, mede, dat hy deze cursus dacht te geven in 15 lessen dit jaar en de rest van de leerstof in het volgende winterseizoen, daar het leerplan zeer veel omvat. Spr. maakt er gaarne melding van, dat de leer stof alhoewel soms saai, door hem zoo zal worden behandeld, dat dezelf den avond niet de heele les aan droge dorre studie zal opgaan. Hierna nog dr. Buwalda, die mede deelde dat een presentie ter teeke- ning op iedere cursus zal aanwezig zijn en de lessen voortaan zullen worden gegeven eiken Donderdag om 8.40 in de Landbouwhuishoudschool, waarna hij deze bijeenkomst der openingsplechtigheid gesloten ver klaarde. „VENRAY VOORUIT" Neen, beste lezer van Peel en Maas, „Venray Vooruit" is geen dooie boel. „Venray Vooruit" is springlevend en zal U toonen tot groote dingen in staat te zijn. Nieuw leven zal „Venray Vooruit" blazen in den duffen sleur van ons gemoedelijk leventje. Maar, als U beseft, dat propaganda bergen geld kost, dan zult U ook begrypen, dat er eerst bergen geld op tafel moe ten komen, vóórdat er daden gesteld kunnen worden. VOOR DE LEDEN bestaat de plicht hun contributie te voldoen. Vanaf 3 December zullen de kwi tanties worden aangeboden. Legt U het geld klaar, dan spaart U ons veel moeite. VOOR DE NIET-LEDEN, die iets willen doen en dat hoort iedere Venrayer te doen, bestaat de ge legenheid bij te dragen aan V.V., door storting van die bijdrage bij de Nederl. Landbouwbank N.V. ten gunste van „Venray Vooruit." vL. Maria-Congregatie. Tot prefecte der Maria-Congregatie werd benoemd mej. W. Sangers, directrice der Landbouwhuishoud school alhier. Nieuwe industrieën. De Firma Gebr. Laurensse alhier, besloot naast hare bloeiende carton- nagefabriek een cartonfabriek op te richten. Met de voorbereidende werk zaamheden is men reeds aangevan gen. Verder bestaat er veel kans, dat hier een corsettenfabriek zal worden opgericht, waar alsdan een 40-tal meisjes werk zullen vinden, Gevonden koperen Hectogram, is by Janssen, St. Servatiusweg 8; kinderportemon- naie, is by P. Rongen, Hansenberg; rijwielplaatje, is op 't politiebureau. VERGADERING KIES- VEREENIGING VENRAY. In het Sint Antoniuspatronaat alhier hield de Kiesvereeniging hare aangekondigde vergadering, welke om 8 uur zou aanvangen. Op het aangegeven tijdstip meende het bestuur, gezien de minimale op komst, dat het Venraysche half uurtje er bijgeplakt moest worden, daar er hopelijk nog wel kiezers van hun belangstelling zouden doen blijken. Toen het half uurtje voorbij was, werd de vergadering geopend door den wnd. Voorzitter de heer Pijls, die een schrijven van het Kringbe- stuur voorlas over de werkzaamhe den voor Bestuur en Propaganda- commissie in verband met de aan staande verkiezing voor de Prov. Staten. De voornaamste punten uit dit schrijven waren, dat, wil men in de Kiesvereeniging deelnemen aan het stellen en stemmen van candidaten, men over 1938 de contributie vóór 31 December betaald moet hebben en dat de candidaten gesteld moeten worden tusschen 17 Dec. en 14 Jan. a.s. Politieke scholen zullen' worden opgericht te Gulpen en Weert. Hierna hield de heer Pyls een overzicht over den gang van zaken in de Venraysche Kiesvereeniging en herdacht de Voorzitters Dr. L. Sala, Poels en Fleskens, welke laatste ongeveer een half jaar den Voorzitterszetel bekleed heeft en zich in dien tijd deed kennen als een uitstekend Voorzitter, wiens vertrek daarom nog te betreuren is. Vervolgens wordt aan de orde gesteld verkiezing Voorzitter. De heer Odenhoven stelt voor om by acclamatie deze aangelegenheid af te handelen en den heer Pijls als voorzitter te benoemen. De heer Pijls zegt dat, zoo er geen andere candidaten komen, hy zich candidaat stelt, daar hij dit als zijn plicht beschouwt en hij getrouw aan 1918 het devies vasthoudt: „als het moet". De heer L. Sala merkt op, dat acclamatie by stemming over per sonen niet geoorloofd is, waarna tot schriftelijke stemming wordt over gegaan. Uitgebracht werden 21 st., waarvan 18 op den heer Pijls, 2 op Dr. L. Sala en 1 op den heer Ver meulen. Met de 4 aanwezige propa gandisten bleek de vergadering dus 25 man sterk.... Hierna verkreeg de heer Boots uit Horst, Voorzitter Propaganda- commissie en lid van het Hoofdbe stuur, het woord en hield een rede, welke verdiende in grooter kring gehoord te worden. Spr. wees op Duitschland en de pogingen van Mussert en Bouwman, die hier af breuk dreigen te doen aan onze Katholieke eenheid, waarin feitelyk de kracht en macht van ons Katho lieken schuilt. Met klem waarschuwt hy tegen deze bewegingen, die voor ons volk funest zullen zijn. Hij wekt op tot actie en inspan ning, om het bij de a.s. verkiezingen zoover te doen komen, dat Limburg zich zuivert van alle lakschheid en voorkomt dat het aantal N.S.B.'ers, thans 5 in getal, zich handhaaft, of erger nog zich uitbreidt. Een verdiend applaus viel den spreker ten deel. Met de opwekking tot het nemen van een abonnement op de Opmarsch en in een volgende vergaderiDg meer leden te zullen zien, sloot de Voorzitter de vergadering. LEUNEN. De Boerinnenbond alhier hield Donderdag de jaarlrjksche feestvergadering in het Bondsge- bouw. De Voorzitster, Mej. Geurts, sprak een woord van welkom tot alle aan wezigen, speciaal aan Rector Steeg- mans, Pastoor Reulen en de Kape laans Driessen en Litjens en het voltallige bestuur van den Boeren bond. Hierna werden onder leiding van Mej. Reichert een 3tal liederen op keurige wijze ten gehoore ge bracht. Vervolgens hield Rector Steegmans een met humor gekruide rede, welke een dankbaar gehoor vond. Rake waarheden werden door den Spreker kwistig rondgedeeld en op inslaande wijze vertolkt. 't Was een zeer leerzame rede over de taak der boerinnen. Het dankwoord van Pastoor was dan ook welverdiend. Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken, deden zich allen te goed aan de welvoorziene koffietafel. Na opvoering van een tweetal declamaties en een goed vertolkt kluchtig tooneelspel, werd den avond gesloten met 't zingen van „Lim burg, mijn vaderland". YSSELSTEYN. Onder groote be langstelling had Woensdag j.l. de opening plaats van de Ysselsteynsche Onderlinge Damcompetitie, georgani seerd door de damclub „De Schuivers" alhier. In ademloze stilte zag het publiek toe hoe zwaar gekampt werd op de „honderd-ruiten-borden". Menige zeer fraaie party hersen gymnastiek was te bewonderen. Iedereen heeft dan ook ten volle genoten van deze uiterst spannende wedstrijden. WANSSUM. Dinsdagavond had alhier een ernstig auto-ongeluk plaats waarbij Dr. v. B. uit Well als door een wonder aan den dood ontkomen is. Omstreeks 5 uur in den avond kwam Dr. v. B. met zijn auto uit de richting Meerlo gereden. Ter hoogte van de woning van M. J. C. kwam hij in botsing met een langs de weg staande bakkerswagen. De burrie van den wagen drong door de voor ruit van den auto. Het paard werd op slag gedood. Dr. v. B. bleef onge- deerd. De auto en de bakkerswagen werden ernstig beschadigd. Door de politie werd van een en ander pro cesverbaal opgemaakt. Horster Veemarkt. Totaal aanvoer op de Dinsdag gehouden markt 209 dieren. Hiervan 12 stuks rundvee, 15 paarden, 2 schapen en 180 biggen. Handel in rundvee en paarden redelijk. Jongvee geen aanwezig. Handel in biggen zeer goed met prijzen van f 9.tot f 14.— Volgende week de bekende Alle- mansmarkt. Aanvoer van paarden op die markt is verzekerd. Slagersvereeniging opgericht. Door de slagers van den keurings kring Horst werd op 29 dezer by hotel „De Zwaan" een vergadering belegd, om te komen tot oprichting eener vereeniging. Als spreker trad op de heer Van Eeden, directeur van het bondsbureau van den Nederl. Kath. Hanzebond van Slagerspa troons. Staande de vergadering werd door vrijwel alle aanwezigen beslo ten tot oprichting eener vereeniging, die de naam zal dragen van slagers vereeniging kring Horst St. Lam- bertus. Bij gehouden stemming zijn tot voorzitter gekozen den heer J. Soberjé, Horst; tot penningmeester de heer L. Schloosz te Sevenum en tot secretaris de heer Theeuwen te Blitterswijk. Op de eerstvolgende vergadering zal speciaal door den heer Van Eeden het saneeringsvraagstuk behandeld worden. Aspirantleden kunnen zich alsnog opgeven bij het bestuur. Zware brand te Venlo. Donderdagmorgen is de kantoor- meubelfabriek van dhr. Valk gele gen achter de infanterie-kazerne over de Maas, geheel door brand ver woest. Alle in het gebouw aanwezige meubelen en machines werden door het vuur verwoest, Doodelijk mijnongeluk. Woensdagmiddag is in de Doma- niale mijn te Kerkrade de mijnwer ker A. J. wonende aldaar veronge lukt. De man, die 20 jaar oud was en ongehuwd, verrichte zyn werk onder een houten betimmering, welke het plotseling begaf, tengevolge waar van gesteente omlaag stortte. De on gelukkige was vrijwel op slag dood. NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP. Woensdagmiddag vergaderden in Bellevue te Amsterdam vooraan staande geestelijken en leeken, afge vaardigden van alle katholieke or ganisaties en strekkingen in Neder land om de propaganda-inzet van het R. K. Werkliedenverbond voor de Nieuwe Gemeenschap bij te wonen, er kracht te vinden en bemoediging ten einde deze ideale actie te onder steunen en mee te voeren tot geluk van heel Nederland en de gemeen schap ook ver daarbuiten. Het is waarlijk een grootsche en heerlyke betooging geworden, die zeer veel goeds belooft voor de toe komst, optimistisch en idealistisch stemt, krachtig en sterk. Colorado-kever drong Duitschland binnen. Naar in het orgaan van het Int. Landbouw-Instituut te Rome door onzen Plantenziektenkundigen Dienst wordt medegedeeld, zyn er dit jaar in Nederland twee vluchten van den Colorade-kever geconstateerd, één in Juni in het Z.-W.. één in Juli in het Z. en Z.O., waarbij de laatste de belangrijkste geweest is. In totaal werd de Colorado-kever aangetrof- en in 147 gemeenten van ons land. Men had een opsporingsdienst ge organiseerd over een strook van 15 K. M. langs onze geheele Zuidgrens, en daarvoor de medewerking ver kregen van 2200 jonge boeren. De Colorado-kever is echter op verschil lende plaatsen over deze strook heen- gevlogen, ja zelfs tot 45 K.M. van de grens aangetroffen. Men heeft overal de bestrijding met de meeste hardnekkigheid en nauwgezetheid voortgezet, ingevolge de instructies van het Internationaal comité voor de studie en de gemeen schappelijke bestrijding van den Co lorado-kever. Ook West-Duitschland heeft er dit jaar van gelust. Men kan gerust zeg gen, dat de geheele streek ten Wes ten van den Rijn besmet is gewor den en dat ook menig district aan den Oostelyken oever niet verschoond is gebleven. De officieele Duitsche opgave van de Biologische Reichs- anstalt für Land- und Forstwirt- schaft vermeldt, dat van 14 Juni tot 7 Juli 1938 de Colorado-kever werd aangetroffen in 364 gemeenten, ge legen in 55 districten en zich uit strekkende van Ludwigshaven tot voorbij Geldern. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Nijmegen ontraadt allen fabrikanten en handelaars in relatie te treden met de hieronder genoemde grossiers en winkeliers in galanteriën speel goederen, huishoudelijke artikelen, glas porselein en aardewerk leder waren enz.: Theodorus Janssen Daalen, die een zaak heeft gedreven aan de Bloemer- straat 42 te Nijmegen en op 12 Sept. 1938 is vertrokken naar Parallelweg 2 te Dieren, waar hij de zaak blijkt voort te zetten. Johan Frederik Wilhelm Ter Weele die in Mei 1938 komende van Zutphen een zaak gevestigd heeft te Nijme gen, Vondelstraat 11 en in Nov. 1938 is vertrokken naar Velp, gem. Rheden Mariastraat 3. Jan Albert De Vries, koopman, thans wonende te Nijmegen, Ceder straat 7, die van omstreeks Mei tot Oct. 1938 een zaak heeft gedreven te 's Hertogenbosch, Postelstraat 15 in combinatie met Johannes Hendrikus George Plet- tenburg, die aanvankelijk met b oven genoemden ter Weele samen had ge werkt en die thans zonder vaste woon- of verblijfplaats is. Jeugdig wielrijder gedood. Woensdagmiddag reed de zeven jarige P. Kleinjan op een dames fiets in de Burgemeester Brandtlaan te Velp. Hij wilde vóór een naderen den,met een paard bespannen groente wagen van den heer Harmsen de Rozendaalsche Laan opgaan. Dit bleek niet mogelyk te zyn. Het ge volg was dat de jongen tegen het het paard reed. Het dier schrok en gaf den knaap een trap. De jongen kwam te vallen en kreeg het voor wiel van den wagen over het lichaam. Hy was op slag dood. Het weer in November. Volgens het voorloopig overzicht van het weer in November 1938, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt, was gemiddeld over de vijf hoofdstations in November de ochtendtemperatuur 3YS graad boven normaal, in de drie decaden resp. 4, 4 en 21/, graad boven nor maal. De grootste afwijkingen kwamen voor op den tweeden en den veer tienden, resp. normaal en 81/2 graad boven normaal. Dagen met tempera turen beneden normaal kwamen niet voor. De gemiddelde dagelijksche maxi mumtemperatuur en het gemiddelde dagelyksche minimum waren resp. 3 en 4 graden boven normaal. Te De Bilt werd geen enkele vorst- dag waargenomen. De neerslag was in Utrecht, Gro ningen, Drente, Overijssel en Gelder land 15 tot 30 procent boven normaal; overigens normaal tot 15 procent erboven en beneden. Te De Bilt werden 22 uren zonne schijn waargenomen tegen 59 uren normaal. Sedert het begin der waarnemin gen in 1899 is zulk een gering aantal uren niet voorgekomen, Allen die zich met ingang van 1 Januari op dit blad abonnee- ren, ontvangen de nog in De cember verschijnende nummers èn de nieuwe Wandkalender voor 1939 gratis. Abonneert U op PEEL EN MAAS Het feest van Maria onbevlekt ontvangen. Donderdag 8 December viert de Kerk het feest der Onbevlekte Ont vangenis van Maria, voor 't Bisdom Roermond een des te inniger feest, omdat het Maria onder dezen titel als zijn patrones vereert. Toen Z.H.Exc. onze geliefde Bis schop zich in 1936 tot zijne diocea- nen richtte, om te waarschuwen tegen gevaarlijke gelegenheden over de greDs, schreef Mgr. Lemmens in dien brief „Vooral echter vertrouwen Wij, dat veel zal worden gebeden tot de On bevlekte Moeder-Maagd Maria, opdat zy hare en onze kinderen tegen het gevaar moge behoeden. Wij vieren binnenkort weer Haar mooien feestdag van 8 December. Dit is het feest van ons Bisdom, het feest van onze Patrones en Koningin. Zooals Wij u vroeger reeds zeiden, is het onze vurige, innige wensch, dat dit feest zooveel mogelijk als Zondag wordt gevierd. Laat ons dit jaar op dien schoonen Mariadag veel en vu rig bidden tot de Onbevlekte, dat Zij ons tegen alle gevaren, die ons H. Geloof bedreigen en speciaal ook tegen de gevaren der onreinheid moge beschermen." Het is voorzeker de feestdag bij uitstek, om Maria te smeeken voor het behoud van een gave en reine bevolking van ons dierbaar Limburg, voor een bescherming van de ridder lijke deugd, het groote sieraad van een godsdienstig volk. Onze Bisschop moge bly ven onder vinden, wat hij in hetzelfde jaar in den Vastenbrief omtrent zijn tochten door Limburg constateerde: „dat de triomf van Maria met haar goddelijk Kind steeds grooter wordt. Maria is wel altyd de Koningin van Limburg geweest. Maar toch zien Wij in onze dagen, dat Rijk van Maria gelukkig nog groeien. Steeds meer wordt Zij erkend als de Koningin der harten en der huisgezinnen. Steden en dor pen, parochies, gezinnen en kloosters (sindsdien ook verschillende dekena ten) wijdden zich reeds aan Haar toe." Hoe meer deze vereering tot Maria toeneemt, hoe meer wij mogen hopen op het behouden van de zedelijke kracht van Limburg. Elk Mariafeest is voor elkeen in het bijzonder de gelegenheid om die toewijding aan Gods Moeder té vernieuwen. Ingezonden. Geachte Redactie. Als bezoeker der vergadering van de Kiesvereeniging Woensdagavond in het Patronaat gehouden, stond ik er van te kijken, dat er op die ver gadering 25 personen aanwezig wa ren en later bleek uit de stemming, dat er 4 propagandisten bij waren geteld. Wat vergeet men toch gauw.... Immers, weer zijn de verkiezingen voor de Provinciale Staten in zicht. De vorige maal verkreeg Venray in de Staten geen vertegenwoordiger, in tegenstelling met andere Gemeen ten in de buurt. Dit vond men toen barverschrik, kelyk! en nog veel meer kwalifica ties deden de ronde. En ziet nu eens Op een vergadering, waar een Voorzitter gekozen moest worden en een Spreker kwam, waren in het geheel 21 leden. Venray, dommel maar door, wordt wakker nè de verkiezing en zeg maar weer: 't Is barverschrikkelijk en voeg er de andere kwalificaties van den uitslag maar weer by X. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 25 Nov. tot 2 Dec. GEBOREN Theodorus G. H. Reintjes, Veulen Hendrika F. A. Linders, Merselo Gerardus P. H. Michels, Leunen Willem G. Baltussen, Overbroek Antonia M. A. Verheyen, Oirlo OVERLEDEN: Geene. Kerkelijke Diensten* DEKENAAT. VRIJDAG a.s. recollectie H.H. Geestelyken. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der weekKap. Linssen. Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis en gen. H. Communie v. d. mannen der H, Familie, opgedragen voor de vrouw van Mari. Maassen, 8 uur leesmis v. d. levende en overl. leden van de Handboogschuttery St. Oda, 10 uur Hoogmis ter eere van de H. Barbara, patrones voor een zaligen dood. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds, geen Kinderlof, 6 uur Lof en processie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis voor Joh. Claessens en Joh. Fleurkens, half 8 gest. jaarg. voor Bernard van Opbergen en Theodora Maas, 8 uur jaarg. 2de klas voor Jacob Drabbels, Petronella Janssen, ouders, broeders en familie, 4.15 Lof DINSDAG half 7 leesmis voor vr. Jeuken, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Petronella Smits, 8 uur gez. H. Mis ter eere van St. Nicolaas. WOENSDAG half 7 leesmis voor Theodorus Verbeek en Wilbelmina Wijnhoven, 7 uur leesmis voor vrouw en Theo Verbeek, half 8 best. jaarg. voor de overl. ouders en echtgenoote van Vincent Pyls, 8 uur gest. jaarg. voor Gerard Buggems en Allegonda JaDssen. Van 45 biechten. DONDERDAG feest van Maria Onbevlekte Ontvangenis, 6uur eerste H. Mis, opgedragen voor de overl. fam. VoermansLeysen, half 7 H. Mis en algem. H. Communie van de leden van de kleine en groote Maria- Congregatie. Men wordt verzocht bij elkaar te gaan zitten in 't midden schip en gezamelijk onder de H. Mis te Communie te gaan. 7.15 H. Mis en algem. H. Communie van alle schoolkinderen, 8 uur leesmis, 9 uur GEEN Kindermis, 10 uur Hoogmis, half 3 Kinderlof, 5 uur Lof waar onder plechtige opdracht van de nieuwe leden der Congregatie. Zy die 14 jaar zijn geworden, kunnen zich nog opgeven vanmiddag om half 4 in de Parochiekerk. De paro chianen worden verzocht bloemen en kaarsen te offeren voor deze feest dag. (Gouda kaarsen). VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Hendrikus Maassen, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Henri Esser en echtgenoote. ZATERDAG half 7 O. L. Vrouw- Mis, 7 uur leesmis voor de afgest, fam. van Meyel—Gerrits. half 8 leesmis voor overl. ouders Wilhelmus Vermeulen en Bernardina Huisman, 8 uur gest. Sol. jaarg. voorHenrica van Valkenburg, huisvrouw van Alexander van Drunen. De Eerw. Pater Beda Verbeek is bezig met 't schiften en ordenen van 't archief van St. Petrus Ban den. Allen die iets bezitten wat hierop betrekking heeft, doen 'n goed werk, die 3tukken in sacristie of pastorie te bezorgen. Zoo werken ze mee aan de geschiedenis van Venray. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis Leesbiblio theek tot kwart voor twaalf. Wegens uitvoering Mannenkoor geen Patro naat. Maandag 56.15 groep aspir. (A) Dinsdag 8,3010.30 Goudpluvier. Woensdag 6—7 groep asp. (B) 67 groep voor Bonifacius 7.158.30 groep voor Gerardus Kom in mooie Adventstemming deze groepavond meemaken. Jonge Werkman. Woensdag 7—8.30 groep voor aspi ranten. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag 7 uur les in 4 vakken MEDEDELINGEN. Zondag om 11 toneelrepetitie alleen voor jongens die meedoen in het spel „Hoe de Kemel naar het stalleke kwam". De volgende wordt daar bekend gemaakt. Om half 1 weer present om St. Nicolaas af te halen, vanaf Servatiushuis. Allen in volledig uniform. Vandaag Zaterdag kan de huis aan huis-collecte aanvangen voor de vluchtelingen. Busjes afhalen aan het Patronaat om 1 uur juist. Werk deze collecte zo spoedig mogelijk af. Deze ook in uniform afwerken, dan weten de mensen beter waarvoor je komt De uitvoering van het Kerstspel, hetwelk voor alle leden der verschil lende jeugdvereenigingen, voor ouders en belangstellenden opgevoerd wordt, is geplaatst op 28 Dec. (Woensdag in de Kerstweek). We willen allen laten meeleven in de Kerstgedachte- Congregatie. Zondag geen groote Congregatie. Donderdag om half 7 H. Mis en algem. H. Communie van de leden der groote en kleine Congregatie. Men wordt verzocht zooveel mo gelijk by elkaar in 't middenschip der kerk te gaan zitten en gezame lijk te Communie te gaan onder de H. Mis. 's Avonds om 6 uur plech tig Lof met aanneming der nieuwe leden. Zij, die 1 Dec. 14 jaar zyn geworden, kunnen zich, indien zij dit nog niet gedaan hebben, heden Zondag om half 4 bij 't oefenen voor de aanneming, in de kerk nog opgeven, 'n Half jaar lidmaatschap is vereischte. Bloemen en kaarsen worden als andere jaren gaarne ter versiering van 't Mariabeeld ont vangen. K. J. V. Allen, die 't geld wat ze gecollec teerd hebben voor de uitgewekenen uit Duitschland, nog niet hebben af gedragen kunnen dit nog doen heden Zaterdagavond 8 uur Dy de hoofdleidster in 't gebouw. Zondag om half 5 komt Sinter klaas op de KJM. Alle KJV'ers kunnen hierby tegenwoordig zijn. Half 8 leidsters. Dinsdag 2 uur naaikrans, half 8 tooneel. Donderdag half 8 leidstersclub. Poetsen aoor Mariaclub. K.B.J.V. Dinsdag 4 uur groepleidstersver- gadering. K. J. M. Zondag half 5 komt Sinterklaas in de KJM. Zij die niet alleen naar huis mogen, kunnen tegen 6 uur gehaald worden. PATERSKERK. ZONDAG, tweede Zondag van de Advent, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de EvangeliezQde na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG, gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof. DONDERDAG, Hoogfeest v. Maria Onbevlekte Ontvangenis, Patrones onzer Orde. De H. Missen als op Zondag om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de plechtige Hoogmis. Om 4.45 pl. Vespers en om 5,30 pL Lof met feestpredikatie door Pater Conradus Aerts. Onder 't Lof collecte voor 'n nieuwe Communiebank, welke bij zonder wordt aanbevolen. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 Lof. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. H. H. NISSEN. Zondag om 6 uur voor Theodora de Mulder-Potten, als lid van het Koordje, om 7 uur voor een over leden fam. Maandag om 5.30 voor Tilla Jans sen, om 6.15 voor Theod. de Mulder- Potten, om 7 uur voor de overleden fam. Stroeken. Dinsdag om 5.30 tot zekere intentie, om 6.15 voor over), fam. Bekkers- Loonen-Janssen, om 7 uur voor K. Thomassen, Theodora van Welle en Willem Hulsman. Woensdag om 6.15 voor de over ledenen der fam. Swinkels—Bister- velds, om 7 uur voor Theodora de MulderPotten. Donderdag om 6.15 voor Theod. de Mulder-Potten, als lid van het Koordje, om 7 uur voor dezelfde. Vrijdag om 6.15 voor Theodora de Mulder-Potten, om 7 uur voor de zelfde als lid van het Koordje. Zaterdag om 7 uur voor Theod. de MulderPotten. DERDE ORDE. Woensdag, vigilie van het feest van Maria Onbevlekt Ontvangen, vasten- en onthoudingsdag voor de leden. Donderdag generale absolutie van wege het feest van Maria Onbevlekt Ontvangen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag cm 10 uur kerke lijke vergadering afdeeling jongens, waarna bestuursvergadering. Donderdagmiddag half 4 bestuurs vergadering afd. meisjes. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling ver eeniging van Maandag was de aan voer 3.100.000 eieren. Kippeneieren van f 4.50 tot f 5.50 Kleine eieren van f 3.65 tot f 4.— Eendeneieren van f 2.80 tot f 3.40 ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 4.100.000 eieren. Kippeneieren van f 3.60 tot f 5.50 Eendeneieren van f 2.80 tot f 3.40 Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD huishoudster voor R.K. geestelijke in Noord-Limburg bakkersleerling of aank. knecht voor Venray Burgerdienstmeisje voor Deurne kleermakersleerling 1 boerenknechtje 1415 jaar 1 leerling bakkersknecht 2 boerendienstmeiden v. Paschen 1 boerenknecht voor Paschen Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN kindermeisje 13 jaar jongen 17 j. v. boerenwerk v. direct 1 leerling monteur 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 boerenmeisje 20 j. v. boerengezin 1 Boerenknecht voor 1 Mei '39 1 daglooner losse arbeiders, grondwerkers, win kelbediende, opperlieden," sigaren- maakers enz. enz. 1 Boodschapper of wissellooper DISTRIBUTIE: Maandag 1011 BenC-boeren Donderdag 3.30—5.30 alle anderen. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9 Zondag 4 December Leunen. met dubbele knie, een nuttig cadeau voor uw kinderen, zoowel in gekleurd als in zwart voorradig. H. J. Ebberink v.h. A. THIELEN voor halve prijzen hij Schoolstraat 16. r H. J. Ebberink v.h. A THIELEN,

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2