DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS De 4 Gebroeders BOUGLIONE te VENRA'Y Dinsdag 18 October 1938 om 8.15 uur. Het grootste circus ter wereld. Voor de eerste maal in Nederland. De Fransche Barnum. Exploitanten der drie grootste Circussen van Europa 1 70 1 GEBROEDERS BOUGLIONE 2 groote Menagerieën OLIFANTEN 500 DIERENS I PAARDEN Aan de Eer w. Geeste lijkheiden geloovigen van ons Bisdom. Van de Sport velden. Veulenkeuring Le Cirque d'Hiver te Parijs, Le Cirque Royal te Brussel, en het grootste reizende Circus ter wereld. 8000 zitplaatsen Een feërieke show van honderden menschen en dieren, reizend met 200 eigen transportauto's zal U er van overtuigen, dat de Zaterdag 15J0etober 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 42 Wij staan voor twee groote Missiedagen. Vooreerst voor den grooten en algemeenen Missie- Zondag, die in opdracht van Z. H. den Paus over heel de wer.eld moet gevierd worden. Goddank, aan die viering zijn wij al gewoon. In al onze parochies plegen geestelijkheid en geloovi gen dien dag door gebed, offer en predicaties tot een waren Missie-dag te maken. Wij ver trouwen dat deze viering ook dit jaar op Zondag 23 October hartelijk en vooral ook geheel algemeen zal zijn. Maar dan hebben wij nog een heel bijzonderen Missiedag op Zondag 16 October. Op dien dag zal de nieuwe Bisschop van Ichowfu, Z. H. Exc. Mgr. Weber, uit de handen van Mgr. Weig de H. Bisschopswijding in de kathe draal van Tsingtao ontvangen. Zooals u weet, is Ichowfu het nieuwe Vicariaat, dat van ons Missie-gebied Tsingtao werd af gedeeld. De nieuwe Bisschop, die al zooveel geleden heeft, verlaat zich geheel op ons. Hij was zoo graag naar Limburg gekomen om uit onze handen de H. Wijding te ontvangen. Met hoeveel liefde zouden wij dat gedaan hebben. En hoe zouden wij allen gezorgd hebben, dat die dag een stralende Missiedag was geworden, waarop allen door gebed en viering zouden hebben meegeleefd. Nu dat niet kan vooral de oorlog, die zijn Missie zoo heeft geteisterd, verhinderde dat zullen wij den dag van zijn H. Wijding niet minder vieren. Wij vertrouwen vast, dat de plannen van ons Diocesaan Missie-comité overal verwezenlijkt worden. Een gezamenlijke H. Mis, een H. Communie van grooten en kleinen, een openlijk en hartelijk gebed, kortom een hartelijk mee-leven en mee-bidden met den hoogen Wijdeling zal onze gave van dien dag zijn. Zijn Wijdings-dag moge een dag van goddelijke zegening worden voor den nieuwen Bis schop en zijn arm volk, welke zegen hem afgesmeekt wordt door het gebed van heel katholiek Limburg. Geen schooner geschenk is denkbaar voor dien dag, geen betere waarborg voor de toekomst van zijn bisdom. Priesters, Parochiale Missie- comité's, zelatricen en zelateurs, maakt Zondag 16 October tot een onvergetelijken dag voor ons Missie-werk. Ik zegen u allen. Uw aller Vader en Herder, t GULIELMUS. Roermond, 5 October 1938. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vöör 1 uur in ons bezit zijn. VALK-REVUE. Zondag a.s. ontvangt de Valk op haar terrein het sterke O.S.S. uit Oss. Aangezien de prestaties van Oss zal het een spannende strijd worden waarbij Oss geducht van leer zal trekken om hun overwinningen reeks voort te zetten. Of hen dit tegenover de Valken lukken zal De Valk beschikt momenteel over een goed sluitend elftal en bij kor date verdediging, met vlug open spel en een middeniinie die flink achter de voorhoede aanzit, kan de Valk winnen. Het zal in ieder geval een strijd worden voor voetballiefhebbers om van te watertanden. Wij kunnen dan ook een bezoek ten zeerste aan bevelen. De Valk II toert near H.S.C. III en zal trachten beide puntjes mee naar Venray te brengen. Dit kan, wanneer de Valken hun tegenstan ders niet onderschatten en van begin af flink aanpakken en tempo in den strijd houden tot de laatste minuut. De Valk III gaat naar Ysselsteyn om van As e s. aan den tand te voelen. Het eerste uitstapje was voor de Valk III niet zoo heel erg aangenaam. Wie weet zorgen zij niet voor een verrassing. Op de j-1. gehouden kampioens wedstrijden voor junioren van den Kring HorstVenray te Arcen heeft De Valk a wederom beslag weten te leggen op den kampioenstitel. De eerste wedstrijd welke gespeeld werd tusschen D.E.V. en H.S.C. eindigde in een verdiende 61 over winning voor D.E.V. Het eenigszins vermoeide H.S.C. moest nu den strijd aanbinden tegen de Valk a. Hoewel H.S.C. flink tegenstand bood en alle moeite deed om de eer te redden gaf de Valk defensie geen krimp, terwijl de voorhoede er lustig^ op los scoorde en den stand opvoerden tot 110, waarmee 't einde kwam. In den beslissingswedstrijd D.E. de Valk a werd van beide kanten mooi spel te zien gegeven en zege vierde de Valk a met 30. De eindstand zag er als volgt uit De Valk a 2 2 0 0 14—0 D.E.V. 2 10 1 6—1 H.S.C. 2 0 0 2 1—17 SERVATIUS-OMROEP Servatius 1 heeft de eerste uit wedstrijd op verdiende wijze gewon nen. Er stond een hevige wind dwars over het veld, zoodat goed spel en behoorlgke balcontrole vrgr/el on mogelijk was. Ontelbaar waren dan ook de out-ballen. Niettemin was de wedstrijd het aanzien ten volle waard, daar hier twee ploegen aan het werk waren, die elkaar in kracht niet veel toegaven. Servatius heeft echter bgna voort durend het spel in handen gehad, behoudens het laatste kwartier toen een kleine inzinking de onzen bijna noodlottig dreigde te worden. Over het geheel genomen heeft de Ser- vatiusploeg heelemaal geen slechten indruk achtergelaten, integendeel. De verdediging was in prima conditie; vooral de beide backs hebben een prima partij gespeeld, terwijl de keeper steeds beter wordt. Vooral de manier waarop in het laatste kwartier het groote gevaar bezworen werd was af. Ook de halflinie was uitstekend op dreef. De voorhoede was goed, zondermeer. Het plaatsen kon beter, maar.... veld en weers omstandigheden zaten niet mee. Het schieten kon ook wat beter en af en toe werd er ook iets getreuzeld waardoor kansen verloren gingen. Belfeldia zette herhaaldelijk en met succes de buitenspel-val op, uitkijken lui BelfeldiaSt. Servatius 2—3. Deze eerste ontmoeting heeft een vrij spannend verloop gehad, de uit slag had ook ten gunste van de geel zwarten kunnen zijn. Voor een groote belangstelling laat scheidsrechter Manders beginnen om 2 uur. B. is direct in den aanval, waarbij zij op een hechte verdediging van S.stuiten. Ze komen weer terug, goed gesteund door de halflinie. De linksbinnen weet mooi door te geven, de mid- voor loopt toe, een zeker doelpunt ontgaat de geelzwarten, daar de bal de lat scheert. Dan is S. aan het woord. Hun spel wordt meer be- heerscht, hetgeen tot uiting komt door hun zuiver plaatsen. De links buiten weet steeds verwarring inde achterhoede te brengen, voorloopig zonder resultaat. Na een half uur spelen neemt S. de leiding. Na een hoekschop niet voldoende te hebben afgeweerd, volgt een scherpe voor zet van den linksbuiten, welke door den keeper van B. ever de doellijn wordt gewerkt 0—1. B. weet dezen achterstand in te halen binnen wei nige minuten. Bij een aanval van links, veroorzaakt de rechtsback een strafschop, waarmee de stand wordt gebracht op 11. Met dezen stand wordt de rust aangekondigd. Bij de hervatting zijn de geel zwarten direct weg. De midvoor vor- deelt het spel goed, de rechtsbuiten zet hoog voor doel, waarbij de mid voor hoog opspringend den bal weg kopt, die over de hand van een der achterspelers in het net vliegt. 2—1, Dit werd S. te machtig. Met man en macht wordt gewerkt om op te halen. De achterhoede van B. weet telkens in te grijpen. Toch wordt de druk te zwaar, daar de voorhoede niet actief genoeg is, en steeds komt S. naar voren. Op fortuinlijke wijze maken ze den gelijkmaker. In buiten spelpositie schiet de linksbinnen in. 2—2. Kort hierna nemen ze zelfs de leiding. De linksbuiten wordt te veel bewaakt, waarbij de rechtervleugel op vrij gemakkelijke wijze kan doel punten. 23. Zouden de geelzwarten deze achterstand nog inhalen De kansen zijn er geweest, de fraaiste wist de rechtsbinnen niet te benut ten door van dichtbij naast te schie ten. Zondag a.s. heeft Servatius I weer een uitwedstrijd, ditmaal naar het oude bekende Gennep, 't vriendelijke Niersstadje. Het zal evenwel geen pleziertochtje worden, alhoewel het in Gennep kermis is! Gennep heeft immers reeds twee thuiswedstrijden verloren en zal er nu natuurlijk alles opzetten om ten koste van Servatius de eerste puntjes te veroveren. Op het groote Vitesse-terrein zal het dan ook wel warm toegaan. Laat dit voor Servatius eeu waarschuwing zijn. Vertrek om 12.30. Leider: de heer Th. Hoedemakers. Scheidsrechter: Th. Elias. Servatius 2 ontvangt het sterke D.S.O, uit Venlo. Als de geruchten waarheid bevatten bevatten beschikt D.S.O. over de sterkste combinatie van deze afdeeling. Als dat zoo is, krijgt ons tweede een zware p jp te rooken. Was het spel van Quicn reeds zeer goed, het spel van D.S.O, moet nog beter zgn. Het is daarom zeker dat we a.s. Zondag een prachtig spelletje te zien zullen krijgen. Ser vatius 2 wil nu onderhand eens de eerste puntjes binnen zien komen en zal daarom de tanden eens extra op elkaar zetten. Aanvang 2 uur. Scheidsrechter: E. Bakens. Grensrechter E. Nastvogel. Ook Servatius 3 heeft zijn eerste thuiswedstrijd op het programma staan. Ze komen tegen Oostrum Tin het veld, een derby dusOostrum lijkt ons wel de sterkste ploeg van de afdeeling. Dat wordt dus een zware opgaafAan spanning en belangstelling zal het dus wel niet ontbreken. Gaan de lui de puntjes deelen Aanvang om 12.15. Scheidsrechter: J. Jennislcens. tc HORST van de Hengsten- associatie „Vooruitgang". Woensdag werd te Horst onderzeer veel belangstelling de jaarlijksche veulenmonstering gehouden. Een 80tal dieren waren aangevoerd. Kampioen 1938 Bertha van Oyen, eig. E. Kallen, Broekhuizenvorst. Kampioen 1937 Avina van Rongenhof, eig. Jan Neelen, Heer Aldengoor. Kampioen 1936 Dompteuse v. Smakt eig- G. J. Kersten, Smakt Winnaar Jan Poels Plaquette Domp teuse van Smakt. De uitslag voor de inzenders uit de gemeente Venray laten wij hier volgen: Cat, 1 afst. van Avenir du Forest geboren in 1938 voor 1 Juni. 2 Nellie van Rongenhof, eig. J. H Burgers, Veulen. 4 Avina van Ysselsteyn, eig. G, Vergeldt, Ysselsteyn. Cat. la afst. van Avenir du Forest, geboren na 1 Juni 1938. 1 Rika van P. Duyckers, Castenray. 3 Gerda van P. Muysers, Oirlo. 3 NN van Wed. Coopmans, Holthees. Cat. 2 afst. van Avenir du Forest, geboren in 1937. 1 Brunette van W. Friesen, Cas tenray. 3 Avenira vanj. v.d. Winkel, Smakt. Cat. 4 afst. van Dompteur Delcour, geboren in 1938 voor 1 Juni. 1 1 Domptes van W. Thielen, Castenray. 3 Roza van Jos. Thielen, Oostrum. 3 Jeanette v. L. Geurts, Hoogriebroek 3 Annie v L. van Osch, Castenray. E.V. Amalia v. P. J Thissen, Scheide Cat. 5 afst. van Dompteur Delcour, geboren in 1937 3 Dora van W. Thielen, Castenray. Cat. 6 Afst. van Dompteur Delcour, geboren in 1936. 1 Dompteuse v. G. J. Kersten, Smakt. 2 Marie van J- van Osch, Merselo. 5 Nellie van G. Vergeldt, Ysselsteyn. Cat. 7 afst. van Dompteur Delcour, geboren in 1935. 1 Dompteuse van J. van de Winkel, Smakt. Cat. 8 Afst. van Cavalier de Grubben geboren in 1936. E.V Senoritavan P.J. Thissen, Schei. Cat. 9 Hengstveulens geb. in 1938. 3 Dompteur van M. ueurts, Smakt. 5 Avenir van H. Bom, Scheide. INGEZONDEN. M. de R. Toen ik „Peel en Maas" van 'n paar weken geleden las trof ik daarin 'n opvallend aantal advertenties over „brillen". Ik begreep, dat zulks 'n oorzaak moest hebben en toen ik verder keek en zag, dat Dr. H. Don ders, oogarts, twee middagen in de week te Venray spreekuur hield waren de vele advertenties voor mij verklaard en de kwestie ook voor mij afgedaan. Ongewild echter vernam ik dezer dagen de diepere oorzaak van deze advertenties, hetgeen mij tot onder staande regels aanleiding geeft. Dat naast 'n spreekuur van Dr. Donders 'n vreemde brilverkooper ook zijn zitdagen houdt, is „helaas" zijn goed recht, maar dat er nog menschen in Venray gevonden wor den, die meenen bij zoo iemand goedkooper terecht te kunnen en daar ook koopen dat verbaast mij. Iedere regel heeft echter z'n uitzon deringen en als zoodanig zou 't dan ook te beschouwen zgn indien 't geen menschen waren waarvan men redelijker wgze zooiets niet zou kunnen, maar ook niet mogen ver wachten. Toen destijds de zoogenaamde .vliegende winkels" aan de orde van den dag waren, hebben juist die menschen bij de bestuursleden van den middenstand de deuren plat ge- loopen om die winkels te werenzij hebben als 't ware hemel en aarde bewogen om dit euvel te bestrijden. Met de gewaardeerde hulp van het toenmalige Middenstandsbestuur zijn ze geweerd kunnen worden en wat zien v/ij nu Juist die menschen, die toen het hardste schreeuwden over het onrechtmatig aantasten hunner zaak, juist die menschen gaan thans aan dit euvel mank en koopen bij een, wat ik ook niet anders dan 'n vliegende winkel kwalificeeren kan. Ik zal geen namen noemen, wie de schoen past trekken hem aan. Hij make tevens het besluit dergelijke zaken niet te steunen, want in Venray zelf is het te bekomen, beter en niet duurder. Goedkoop zou wel eens heel erg duurkoop kunnen zijn. U M. de R. dankend voor de ver leende plaatsruimte. MIDDENSTANDER. De 4 Gehro T Ti+olnitonH 7it«VI<a<a+C£krt tva<arlc ircmaf Bewoners der omliggende gemeenten, maakt gebruik van de speciale autobusdiensten, of ge- k/llolUIlCllU /.lip»lClCll.OdA 1CCUO V ailcll OU LCiiii bruikt alle andere reismogelijkheden om de grootste circuscombinatie te gaan zien met haar IEen exclusieve groep uit alle deelen der wereld de grootste circus-ondernemers van het continent zijn. Impressario Frans Mikkenie.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9