Gemengde Berichten InRozenkransmaand Aanbesteding. Advertentiën. Inlevering militaire kleeding. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de inlevering van de militaire kleediDg der dienstplichtigen der lichting 1923 doorgang vindt en zal plaats hebben op 12 October a.s. des nam. 4 uur in het St. Antoniuspatronaat. Venray, 6 October 1938. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Spoedcursus. De nieuwe cursus voor het Mid denstandsdiploma Algemeene Han delskennis is begonnen. De Voorzitter van de R.K. Ven ray se Middenstand wenste in zijn openingswoord de cursistenen leraren veel succes en deelde mede dat het de laatste Spoedcursus is, die ge geven zal worden. Nogmaals sporen wg belangheb benden aan, aan de cursus deel te nemen. Eens zult ge voor het geval komen staan, dat ge het diploma nodig hebt. Profiteer dus van deze laatste gelegenheid en stelt U veilig. Enkele dames en heren kunnen nog deelnemen. Inlichtingen bg de leraren. Gevonden t Een zakje inhoudende eenig geld. is bij J. Vermeulen koster, Groote- markt; Een deksel van een kunstmoeder, is bij H. van Boven, Merselcscheweg. Brand. Tijdens een kort onweder sloeg Donderdag de bliksem in de woning van H, Beerkens, nabij de Maas- heezerweg. In een oogwenk stond het gebouw in een vlammenzee, zoodat men nauwelijks eenig huisraad kon redden. Eer de brandweer verscheen was het huis en inboedel tot aai uit gebrand. Twee varkens en 2 geiten kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Ontwikkelingsavonden. Maandag 10 October wordt de eerste der Ontwikkelingsavonden in dit winterseizoen gehouden. Evenals in vorige jaren heeft het Bestuur voor deze avonden bekende Sprekers gevraagd, die zeer zeker aller belangstelling in de door hen behandelde onderwerpen zullen op wekken, waardoor een schat van kennis van- en liefde voor menig actueel onderwerp zal verkregen worden, waarmede de Vereeniging Volksontwikkeling haar doel bereikt zal hebben. Het Bestuur heeft zich ingespan nen om in dit seizoen „elk wat wils" te bieden, rekening houdende met vele bijkomende omstandigheden. Aanstaande Maandag komt als eerste Spreker Prof. A. Steger uit Delft, met het onderwerp „Een moderne Kruistocht voor Christus". Zeer zeker zal zoowel de Spreker als het onderwerp zijner rede, die belangstelling vinden, zooals de Vereeniging Volksontwikkeling steeds gewend is. Maandag zgn aan de zaal Abon nementskaarten verkrijgbaar evenals de gewone entréekaarten van 10 ct. Werkloozen hebben vrij entrée. Het Bestuur roept iedereen bij voorbaat hartelijk welkom toe en verzoekt zoo mogelijk te willen steunen met een abonnement. Het doel, dat de Vereeniging Volksontwikkeling nastreeft, is bij zonder mooi en schenkt den bezoe kers veel innerlijk genot, waardoor de verleende steun dubbel vergoed wordt. Tot a.s. Maandag 8 uur in het Patronaat. Uit het jaarverslag van Huize St. Anna en St. Servatius. Verschenen is het negende jaar boek der Vereeniging van P.K. Ge stichten en inrichtingen voor krank zinnigen en zwakzinnigen, waaraan wij wat de twee Venraysehe gestich ten betreft het volgende ontleenen Op 31 December 1937 waren in huize St. Anna in de verpleging werkzaam 33 religieuzen en 84 lee- ken. Het aantal patiënten op dien datum beliep 699, in de gesinsverr pleging gemiddeld 60. Op 1 Januari 1937 waren in huize St. Servatius in den verplegings dienst werkzaam 31 religieuzen en 68 leeken. Van laatstgenoemden waren er 19 gehuwd en uitwonend. Op 31 Dec. 1937 waren ingeschreven 718 patiënten. Het groote Peelplan. Naar wij vernemen wordt a.s. Maandag reeds begonnen met de eerste werkzaamheden van het groote Peelplan. Het eerst wordt begonnen met het graven van eeB kanaal vanaf de Crayenhut naar het kanaal te Griendtsveen. De Venraysehe ar beiders thans werkzaam in de Se- venumsehe Peel zullen Maandag met dit werk beginnen. Hazcnconcours. Morgen Zondag zal door de hand boogschutterij St. Oda het jaarlijlisch Hazenconcours gehouden worden, Zie advertentie. OIELO. Door de Handboogschut terij Willem Teil, en Voetbalclub D.I.S. is besloten om op 13 Nov. een concert met toneeluitvoering te geven. Men houde dus allen deze avond gereserveerd. Nieuwe weg Venlo-Eindhoven Op het stadhuis te Venlo kwamen onder leiding van Th. Rutten, lid der Staten van Limburg, de burge meesters van Venlo, Blerick,Tegelen, Horst en Sevenum bijeen, ter be spreking van den aanleg nieuwen weg Venlo-Eindhoven met bruggen over de Maas enz. Tevens waren op deze vergadering aanwezig afge vaardigden van de Kamer van Koophandel en het interlocaal Meer- Werk-comité. Algemeen was men van oordeel, dat met de uitvoering van dit nood zakelijke werk niet langer gewacht mocht worden. Er zal dan ook met kracht worden aangedrongen op spoedige uitvoering in het belang van de verbinding met Holland. IN MEMORIAM. HOLTHEES. Och, we zien 't zoo vaak. Enkele korte berichten in de courant. Alweer 'n boel ongelukken vandaag en we lezen verder. Voelen 't leed niet, dat in de betrokken gezinnen geleden wordt. Zo zal 't ook nu weer gaan. Een kort bericht: Militaire auto 't water gereden. Van de vier inzittenden werden er drie gered. Alleen de bestuurder verdronk, 't Bleek te zijn zekere Ph. uit Maashees, te Deventer in garnizoen. Binnen enkele minuten was 't ont stellende bericht Zaterdagmorgen ons dorpje rondAlbert Philipsen is verongelukt. Zelden zal 'n telegram zo'n stemme verslagenheid teweeg gebracht heb ben, als deze tijding. Diep medelijden met de zwaargetroffen familie, 'n Enigste zoon, kostwinner, 'n brave, oppassende jongeman plots uit dit leven weggerukt. Onherstelbaar ver- t voor de ouders, die met één slag, al hun hoop op 'n onbekommerde levensavond zagen stukgeslagen. O.L. Heer sloeg hier wel op voor ons ondoorgrondelijke wijze. Onder geweldige belangstelling had alhier Dinsdag j.l. de begrafenis plaats. Omstreeks half negen stelde de droeve stoet zich in beweging. Voorafgegaan door 'n tamboer, met roffelende omfloerste trom, 'n vuur- peleton bestaande uit 'n officier en twaalf manschappen, werd 't stoffelijk overschot door zijn dienstmakkers naar de kerk gedragen, 'n Viertal prachtige kransen, vlak achter de baar, gedragen door buurtjongens, bewezen de medeleving van supe rieuren, kameraden en buurt, 't Meest viel wel op de krans gedragen door één der geredden. Hierna volgden de familieleden, de vertegenwoor diger van Z.Exc. den Minister van Defensie, enkele hogere officieren, de burgemeester van de gemeente Maashees met z'n echtgenote en 'n detachement manschappen in volle wapenrusting. Onmiddellijk daarachter sloten zich aan Bestuur en leden der fanfare, voetbalclub, werkliedenvereniging, vrienden en belangstellenden. De plechtige Mis van Requiem werd opgedragen door Rector Wonders, die ook de absoute ver richtte. Aan 't graf werd 't woord gevoerd door den vertegenwoordiger van den Minister en door den Commandant van het garnizoen te Deventer. Beide sprekers schetsten den over ledene als 'n trouw en gverig soldaat, die aan allen ten voorbeeld gesteld kon worden. Vol plichtsbetrachting had hij steeds, maar vooral de laat3te weken z'n dienst gedaan en werd bij t vervullen van een hem opgelegde zware taak plots 't slachtoffer van z'n plicht. Uw superieurenen makkers zullen steeds aangename herinne ringen aan U behouden, 'n „Rust zacht" was hun besluit. Een stille groet en 't vuurpeleton bewees de laatste eer. Burgemeester Jans sprak als hoofd der gemeente en als vriend. In gevoelvolle woorden schetste hij den overledene als 'n voorbeeldig jongeman en als 'n brave, oppassende zoon en broer. Hij richtte namens alle aanwezigen woorden van troost tot de zwaargetroffen familie en beloofde namens alle inwoners den overledene te zullen blijven gedenken in 't gebed. Wij zullen ook voor U bidden, ouders en zuster, aldus burgemeester Jans, opdat de goede God, die van U dit zware offer vroeg, U ook de kracht geve, om dit kruis moedig te dragen. Tevens dankte de burge meester, namens de familie, de beide sprekers voor hun hoge belangstel ling, de officieren en manschappen voor hun aanwezigheid en mede leven, verder alle aanwezigen, die door hun tegenwoordigheid blijk gaven van hun sympathie voor de getroffen familie. Hiermede was de mooie, maar droeve plechtigheid geëindigd, en langzaam verlieten allen, diep onder de indruk, de begraafplaats. Militairen nemen afscheid van Overloon. Dinsdagmorgen namen de mili tairen, welke hier enkele dagen waren ingekwartierd, afscheid van ons dorp. OVERLOON. Onze dorpsgenooten Mej. Coby Henckens werd tijdelijk benoemd aan de Bijz. Lagere School te Oploo en Mej. Truus Henckens werd tijdelijk benoemd aan de Be waarschool, eveneens te Oploo. HORST. Naar wij vernemen, zal te Horst een groote landbouwschool worden gebouwd op een terrein nabij 't station. Dc Sittardsche leeuwen- geschiedenis» Woensdag speelde zich voor den Sittardschen kantonrechter, het slot' bedrijf af van de befaamde ontsnap ping der twee circusleeuwen, op Zon dag 28 Augustus 1.1., uit den menageriewagen van het circus Friso, en waarbij een der leeuwen een bezoek bracht aan de St. Michiels kerk, terwijl de andere een ochtend wandeling maakte ovér het Markt plein. De dierentemmer, C. A. St., uit Helmond werd veroordeeld tot f6.— boete. Liefdesdrama te Nieuwenhagen Woensdagavond heeft zich nabij de boerderij Heihof op het grond gebied van Nieuwenhagen een liefdesdrama afgespeeld, waarvan het 21-jarig meisje H. G. uit Schaes- berg het slachtoffer is geworden, Het meisje was eenigen tijd ver loofd met den 20-jarigen H. L. K uit Heerlerheide, die aan dezen om gang een einde had gemaakt. Woensdagavond ontmoetten zg el kaar weer. Er ontstond een woorden wisseling, waarbij K. een groot slagersmes te voorschijn haalde en het meisje acht of negen steken, voornamelijk in den hals, toebracht. Na zijn daad nam K. onmiddellijk de vlucht. Het slachtoffer is in den loop van den avond naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Haar toestand is wel ernstig, maar niet levens gevaarlijk. De dader is 's avonds nog te Heerlerheide gearresteerd en zal naar Maastricht worden overgebracht. Boterprijs. De boterprijs voor het tijdvak van 1 October 1938—1 April 1939 is be paald op een gemiddeld bedrag van f 1.45 per K.G. groothandelsprijs. Windhoos boven Mierlo. Donderdagmiddag omstreeks half één is een gedeelte van Mierlo door een hevige windhoos geteisterd. Over een afstand van eenige kilometers liet zij haar spoor na en overal waar zij passeerde, richtte zij ernstige schade aan. Bij den landbouwer Smits in het gehucht Brand, waar de wervelstorm zich ontwikkelde, werden nagenoeg alle dakpannen weggeslagen. Een oude stal werd uit elkaar gerukt, terwijl een mijt gedorscht stroo over grooten afstand werd verspreid. Nog grooter was de vernieling bij den heer Jansen aan den provin cialen weg naar Eindhoven, waar niet alleen een deel der dakpannen het moest ontgelden, doch ook een stalmuur en een betonnen schutting bezweken. Landarbeider door bliksem getroffen. Donderdagmorgen is tijdens een kort, hevig onweer, dat boven Hoog Made, gemeente Woubrugge, woedde, de landarbeider 'Q. J. Kroesmeyer door den bliksem getroffen. Doodelijk ongeluk te Princenhage. Donderdagavond is in de Lies- bochlaan te Princenhage, de ongeveer 27-jarige v. Z., uit Etten, die daar op zijn fiets reed, door een vracht auto aangereden en tegen den grond geworpen. Om 9 uur is hij aan de bekomen wonden overleden. Vreeselijk familiedrama te Borkel en Schaft. Drie personen gedood. Woensdagnacht heeft zich te Borkel en Schaft, gemeente Valkenswaard, een verschrikkelijk familiedrama af gespeeld. Om vier uur kwamen twee kinde ren van den landbouwer G. hevig ontdaan bij hun buurman Verdonk, wien zij mededeelden dat er bij hen thuis geschoten was. Verdonk ging onmiddellijk met de kinderen mee. Tot zijn ontzelting vond hij zijn buurman dood in de keuken, op den drempel van de buitendeur. G. had een schotwond in het voorhoofd. In de aangrenzende slaapkamer ontdekte hij het lijk van de 48-jarige vrouw, terwijl de 16-jarige zoon Nico met ernstige verwondingen in zijn slaapkamer, welke aan die van de ouders grenst, werd gevonden. Deze is later overleden. Over de aanleiding tot dit drama tast men volkomen in het duister. Het gezin, bestaande uit man, vi ouw en zes kinderen, stond in Borkel en Schaft zeer goed aangeschreven. Men vermoedt, dat de man in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. Het schijnt, dat hij eerst zijn vrouw heeft vermoord. Zg werd gevonden met een gapende wonde in het voorhoofd, welke haar met een hamer of bgl is toegebracht. De zoon is door revolverschoten ge dood. Uit een revolver van het kaliber 320 zijn zes schoten op hem gelost, waarvan er twee geketst zijn. De man is hierop naar de keuken ge gaan en heeft met dit wapen een einde aan zgn leven gemaakt. Hulpverleening aan kleine grondgebruikers. Dezer dagen is in de Staatscou rant het nieuwe reglement tot tewerkstelling op eigen bedrijf voor kleine grondgebruikers afgekondigd en daarmede tevens besloten ook voor het jaar 1939 hulp te bieden aan de groote groep kleine boeren De grootte van de vergoeding is zeer verschillend en afhankelijk van allerlei factoren. Als uitgangspunt werd genomen 75 pet. van het ge middelde landarbeidersloon, berekend naar een werkweek van 50 uren tegen 24 cent per uur d.i. f 9 per week. Beïnvloedende factoren zijn danhet aantal gezinsleden, de grootte van de volgens vaste normen berekende netto-bedrgfsinkomsten de neveninkomsten van den onder nemer en diens gezinsleden, uit arbeid zoowel als niet uit arbeid verkregen enz. enz. Op deze wijze werden in het afge- loopen jaar de kleine boeren door de Overheid geholpen en zullen zrj ook gedurende 1939 geholpen wor den, met dien verstande a. dat de kinderbijslag voor de grootere gezinnen verhoogd is b. dat alle vergoeding, welke ten laste van het Departement van Economische Zaken komt, innatura zal worden uitgekeerd c. dat de termijn van aangifte is vastgesteld gedurende de maanden November en December en op 1 Februari 1939 onherroepelijk zal worden geslotenen d. dat van de z.g. B-groep ge middeld 50 pet. ten laste van het Departement van Economische Zaken komt. AFRIKA IN VERZET. De verklaringen, die Hitier tgdens de conferentie te München zou heb ben afgelegd met betrekking tot de Duitsche koloniale verlangens, heb ben in Afrika in alle kringen onrust veroorzaakt. Opwinding onder de Joden te Weenen. Naar de officieele woordvoerder van de nationaal-socialistische partij te Weenen meedeelde, zijn zonder speciaal bevel van de autoriteiten, waarschuwingen gericht tot de jo den in verschillende deelen van Weenen, om Duitschland te verlaten. De nood der religieusen in Oostenrijk. Door de verdrijving van de reli gieusen uit de scholen en instituten in het vroegere Oostenrijk zijn vele zusters in den grootsten nood ge komen. De aartsbisschop van Weenen, Z. H. Em. kardinaal Innitzer spoort in verband hiermede in een oproep de geestelijkheid aan, de plaatselijke zusterkloosters door den dringend sten nood heen te helpen en de zusters door het verleenen van ge- schikten arbeid, zooals schoonhouden van kerken, herstel en reiniging- van kerkelijke gewaden enz. in staat :e stellen eenigszins in hun onder houd te voorzien. Boycot Duitsche goederen in Amerika. De „Jewish Labor Committee" heeft in een speciale vergadering bekend gemaakt, dat de boycot van Duitsche goederen doeltreffend is. De Duitsche invoer in de Veree- nigde Staten had in de eerste acht maanden van 1938 een waarde van 33.900.000 dollar tegen 56.200.000 dollar voor dezelfde periode van 1937. De vermindering bedraagt dus 40 pet. Europeesche hulde aan Eduard Benes. De geheele Europeesche pers wijdt op een enkele uitzondering na, zeer waardeerende beschouwingen aan de afgetreden Tsjecho Slowaakschen president Benes, wiens nobele hou ding tijdens de crisis, welke zijn land, voor welke grootheid en onaf hankelijkheid hg zijn geheele leven heeft gestreden, zoo vreeselijk heeft geteisterd, een wereldbrand heeft helpen voorkomen, waardoor hij recht heeft op de dankbaarheid van alle weidenkenden. Chamberlain's politiek goedgekeurd. Met groote meerderheid heeft het Britsche Lagerhuis de buitenland- sche politiek goedgekeurd. Moederhulde in kerk en gezin. October is de maand van den Ro zenkrans, het schoone gebed in de geheele Kerk verspreid onder alle stammen en talen overal waar het Kruis geplant is, met Christus en Zijne Moeder, geëerd wordt en be mind. De Rozenkrans is het gebed van den Paus en het gebed van den éen- 'oudigsten Christen, het gebed van de blijde jeugd, die Moeder speelsch de Wees-gegroetjes wijdt als even- zoovele geurende roosjes, waarmede de onschuld haar hoofdjes siert het gebed van de ouderen, die de kralen laten glijden door de verstijvende vingers en voor wie de krans van rozen, dien zij moeizaamvlechten, een iafdebetuiging is van hun levens avond voor de Beschermster van hun tocht op aarde. De Rozenkrans is het gebed in de kerk, het gebed in het gezin, het gebed in de processie, het gebed van de bedevaart, het gebed van den zomeravond aan veldkruis en Maria kapelletje in het Moederlievende Limburgsche land. De Rozenkrans zij ons dagelijksch gebed! Onze geliefde Bisschop heeft er ons herhaaldelijk toe aangespoord. Wanneer Z.H. Exc. in den Vasten brief van 1935 de geloovigen ver schillende middelen aangeeft, om de Maria-devotie te behouden, wijst Hij vooreerst op het rozenkransgebed: Welk een onderpand ter zaligheid zou het wezen, als allen dat gebed dagelijksch zouden bidden. Vooral het gezamelijk bidden van den ro zenkrans moet een vroom gebruik blijven in onze gezinnen. Ook moeten wij ons steeds wapenen met den rozenkrans en dezen altgd trouw bij ons dragen." En het volgend jaar alweer keert de Bisschop in den Vastenbrief tot hetzelfde onderwerp terug: „Zou het niet mogelijk zgn, dat weer in alle gezinnen de schoone ge wood te wordt ingevoerd om iederen dag gezamen lijk den rozenkrans te bidden Geen dag zonder rozenkrans. „Maria zal, als gij op deze wijze bidt, uw gebed eerder verhooren en den intiemen band, die er tusschen uw gezin moet blijven bestaan met Haar moederlijke macht nog sterker samenbinden". October is de RozenkraDsmaand. Deze maand bevestige ons in de gewoonte, er het gebed van te ma ken van eiken onzer levensdagen. Burgemeester en Wethouders van VENRAY zullen voor de ontginning van het Peelplan „Zuid" in het open baar trachten aan te besteden Rubberlaarzen, kruiwagens, krui planken, richters, hout voor keten- bouw enz. Bestek is vanaf Woensdag a.s. te verkrijgen op Bureau Gemeente werken, „Onder den Boog." Inschrijvingsbiljetten worden aldaar ingewacht voor Woensdag 19 Oct. a.s, VERLOREN:;Een koperen schroef- dop van motorbrandspuit. Inlichtingen gemeente-politie. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 30 Sept. tot 7 Oct. GEBOREN Gertruda L. P. H. Simons, Heide Leonardus P. J. M. Poels, Merselo Maria J. W. Kemmelings, Schoor Wilhelmus G. Lormans, Henseniusstraat GEHUWD Johannes H. Berbers, 27 jaren, cartonnagearbeider, Willemsstraat en Johanna C. Daniels, 26 jaren, St Oda- straac. Hendrikus A. A. v. Asten, 27 jaren, molenaar, Ysselsteyn en Antonetta M. Jansen, 25 jaren, z.b., Ysselsteyn. OVERLEDEN; Johannes Swinkels, weduwnaar van Maria H. Rongen, 84 jaren, Ysselsteyn 1 patient St, Anna, Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. VRIJDAG 14 October om 2 uur recollectie Heeren Geestelijken. PAROCHIE-ACTIE: Bidden van Engel des Heeren, ook in 't openbaar. Heer der week Kap. v. Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 9e Zondag ter eere van den H. Gerardus, 6 uur leesmis ter zijner eere, 7 uur H. Mis en alg. H. Communie van de groote en kleine Congregatie, 8 uur H. Mis tot dankzegging. Na de Hoogmis Jongenscongregatie, 2 uur groote en kleine Congregatie waarin collecte voor St. Petrus Liefdewerk, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en vereering van de relikwie ter eere van den H. Gerardus. Heden in alle H. Missen collecte voor de R.K. Universiteit. Er wordt verwacht, dat iedere communicant minstens 10 ct. daartoe bijdraagt. MAANDAG half 7 zielmis, kwart na 7 gest. jaarg. voor Hendrina Verblakt, 8 uur Sol. gest. jaarg. voor de Weleerw. Heeren Peter Jan en Jacob Gerard Holthuizen, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Lamberdina van Rens, Wed. Verhaag, kwart na 7 leesmis voor Peter In de Rijp en Petronella vaD Ham, 8 uur leesmis. WOENSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek, kwart na 7 best. jaarg. voor Gerard Pijpers en echtgenoote, 8 uur best. jaarg. voor Bernard Loenen. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der Jongens school, 8 uur gest. jaarg. voor Joh. Niessen en echtgenoote. VKIJDAG half 7 leesmis, kwart na 7 gest. jaarg. voor Anna Maria Kusters, 8 uur leesmis. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, kwart na 7 gest. jaarg. voor Gerard Custers, ouders, broeders en zusters, 8 uur gest. jaarg. voor Maria Dros ten, echtgenoote van Franciscus Verkleij, 9 uur plechtige H. Mis voor de 50-jarige echtvereeniging van Hendrikus Willems en Maria Relou. De leden der St. Vincentiusver- eeniging zullen in den loop der week de jaarlgksche collecte langs .de. huizen houden. Deze collecte wordt ten zeerste in de milddadigheid der ingezetenen aanbevolen. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige J. Spee, J. v. Vegchel, J. v. Heijster, P. Vollenberg, B. Kruijsen, G. Michels, G. Kusters, M. Jetten, L. Verbeek, J. Janssen, J. Smits, W. Oudenhoven, G. Vullings. Patronaats-Agenda. Zondag 2e Zondag van de maand. Na de Hoogmis (goed 11 uur) Jon genscongregatie in de kerk. We ontmoeten er nog lang niet alle jongens van de jeugdbeweging. Daar is toch je eerste plaats, anders heeft de jeugdbeweging eigenlijk geen zin. Dus present 's Nam. geen klein Patronaat, wegens Derde Orde Studiedag. Van half 7half 10 groot Patron. Van 7—half 8 groepraad vbor G. L. eD A.G.L. Van half 7 tot 7 uur nog gele genheid tot afhalen van uniformen. Leden van klein en groot Patro naat moeten de Spaarbankboekjes inleveren. Dinsdag half 8—half 9 groep voor alle Jo. Wa. half 9—half 11 Goud-Pluvier. WoeDsdag half 8 installatie van de Aspiranten. Gewestelijke Sociale Cursus. Woensdag 7—10 les in Nederl. Geschiedenis, Godsdienst en Econom. Nieuwe leden kunnen zich alsnog opgeven. Jonge Werkman. Maandag half 910 geïnstalleerde Je. We. Woensdag 8—half 10 aspiranten. Congregatie. De kleine en groote Congregatie zgn door allerlei omstandigheden buiten onze schuld, dit jaar dikwijls uitgevallen. Dat brengt groote moei lijkheden met zich mee. We onder breken daarmede dé goede gewoonte om Zondagsmiddags naar de kapel te komen, en we weten, dat 'n ge woonte iets gemakkelijk maakt, m.a.w., nu die gewoonte zoo onder broken wordt, wordt 't moeilijker. Toch vertrouw ik, dat groot en klein deze algemeene oproep hoort en deze aansporing volgen zal. De goede Moeder Maria geve het, het groote gezin bijeen te houden, en niemand zij onverschillig gewor den om eens in de veertien dagen bij Haar samen te komen. Daar wg bang zijn dit jaar weer niet de noodige som voor 't St. Petrus Liefdewerk bijeen te krijgen, houden wij nu Zondag een extra collecte, welke m uw milddadigheid wordt aanbevolen. Iedereen herinnere zich al de keeren dat men geen kans kreeg om 'n dubbeltje of cent voor die collecte te geven, wegens het uit vallen der vergaderingen, DIRECTEUR. Zondag 7 uur H. Mis enalgem. H. Communie, 2 uur Groote en Kleine Congregatie met collecte voor 't St. Petrus- Liefdewerk. K.A.J.V. Woensdag 7 uur Groepleidsters, 7.30 vergadering voor allen. K. J. M. Zondag 10.30 Oda-groep, Elisabeth- Ludwina- en Theresia-groep, 3 uur Marietje, Philipetto, Agnes en Rosa van Lima. Woensdag 3 uur Ludwina-groep, 3.30 Theresia-groep. K. J. V. Wegens de collecte van de R.K. Universiteit moet de speldjes verkoop van a.s. Zondag uitgesteld worden tot Zondag 16 October. Zondag 6.30 Ludwina-club, 8 uur Leidsters. Maandag 7.30 Oda-club en Maria- club. Dinsdag 2 uur Naaikrans, 8 uur Gemma Galgani. De K.J.V.-ers worden verzocht alles voor de album mee te brengen dat in Jonge Kracht van Oct. blz. 20 staat aangegeven onder benodig- heden. Donderdag 8 uur Leidsters. Poetsen door Oda-club. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten vanaf na de H. Mis van 5 uur aan de Epistelzijde. Onder de H. Missen collecte voor de R.K. Univer siteit. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met gebeden der Octobermaand. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Aatonius- mis. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. Gedurende de Octobermaand eiken avond om 5.30 Lof met gebeden der October maand. Op de werkdagen zijn de H. Mis sen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7-30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Deze week zal de aardappeltermiju gehouden worden. De St. Vincentiusvereeniging zal deze week de jaarlijksche collecte houden langs de huizen. H. H. MISSEN. Zondag om 7 uur tot dankbaarheid Dinsdag om 7 uur voor Tilla Jansen Donderdag 7 uur voor overl. fam. DERDE ORDE. Morgen Zondag houdt de mannen- afdeeling haar jaarlijksche bedevaart naar Smakt. Om 8 uur vertrek vanaf het klooster. Bij aankomst wordt gebeden Wij aanbidden U, enz. en gezongen Knielt, Christenschaar (blz. 38). Daarna de H. Mis, welke aan God wordt opgedragen voor de deel nemers. Onder de H. Mis predikatie door den Zeereerw. Pater Vicarius. OnderwerpStille grootheid. Holl. Misgezangen. Vervolgens uitstelling van het Allerheiligste, litanie en gebed ter eere van den H. Jozef en vereering der Relikwie. Tegen 11 uur wordt er geluid voor den aftocht. Men gèlieve het Derde Orde handboekje mee te brengen en flink mee te zingen. Mannen, op uw post Jonge Derde Orde. Morgen Zondagmiddag zal er in het Patronaatsgebouw een Jeugd- Ccng ei gehouden worden voor de Derde Orde—Meisjes van Noord- Limburg. Verplichte opkomst voor de meisjes der Jonge Derde Orde, afdeling Venray. Deze worden om kwart over 2 aan het gebouw ver wacht. Donderdagmiddag om half 4 be stuursvergadering afdeling Meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 Electricien voor Sittard 1 loodgieter voor Hoensbroek 1 agent Spaarkas bankwerkers 1 smidsknecht 1 verwarmingsmonteur 1 Burgerdienstmeid voor Venray 1 huishoudster Bolknakwerkers voor Eindhoven Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 Burgerdienstmeid 19 jaar Burgerdienatmeisjes 2 jongens voor kantoor of magazijnwerk 1 burgerdienstmeisje 16 jaar losse arbeiders timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. 1 werkmeisje 2 3 d. in de week 1 jongen v. boerenwerk 14 jaar 1 Boodschapper of wissellooper Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9 DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 BenC-boeren Donderdag 3—5.30 alle anderen. Zaterdag 15 October hopen onze geliefde Ouders Hendr. Willems en Maria Reiouw den dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaren in den echt werden verbonden. Dat hun nog vele jaren mo gen gegeven zijn, is de wensch van hunne dankbare kinderen. TE KOOP klei-aardappelen en Roode Star a f 3.50 bij afname van minstens 100 kg., tevens pluk-sterappelen en Bellefleur L. Backus, Stationsweg 23.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2