WOL Sc kc Gemengde Berichten Huis en Tuin Advertentiën. J. Beferams Gymnastiek. Paarden- verzekering v. d. Landbouwbond. Naiaarsscliafting Servatius II Quick Venlo Boerenknecht nel Dienstmeisje Dagmeisje Rijwielen, A. GOOREN alle Meubels VOGELKOOIEN Belangrijk H. DECHNAR H. J. Ebberink LAMPEN. H. EXT JO groi pre spi DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Venray brengt ter aJgemeene kennis, dat door den Heer Minister van Defensie het navolgende is bepaald. 1. In December a.s. houdt de her- keuringsraad in eenige gemeenten zitting. 2. De Voorzitter van het Her- keuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land of zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daar bij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelqken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een onder zoek naar hun geschiktheid voorden dienstplicht te ondergaan. 3. Personen, die bij een der keu ringsraden of bij den herkeur ings- raad voorgoed ongeschikt voor den dienst zijn verklaard, worden niet meer tot een nader onderzoek toe gelaten. Voorts worden, behoudens bijzondere machtiging van den Mi nister van Defensie, tot het onder zoek niet toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buiten gewoon dienstplichtige of als zoo danig zqn ingelijfd. b. die in November of December 1937 dan wel in het jaar 1938 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard. c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrijwilligen Landstorm tot de zee macht of tot de overzeesche weer macht. 4. Overigens wordt een persoon als in het 2e lid bedoeld tot het onderzoek slechts toegelaten, Indien door hem of te zijnen behoeve daar toe een aanvraag wordt gedaan en in de vraag zoo mogelijk door over legging van een geneeskundige ver klaring, aannemelijk wordt gemaakt: a. zoo het een persoon geldt, die door een der keuringsraden geschikt werden verklaard dat hij na de uit spraak van den keuringsraad ver moedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden. b. zoo het een persoon geldt, om trent wien geen der keuringsraden deed, dat hij vermoedelijk ongeschikt is voor den dienst. 5. Hij die de aanvraag doet moet daarbij ten aanzien van den inge schrevene zoo mogelijk een genees kundige verklaring overleggen en tevens vermelden: a. zijn geslachtsnaam en voor namen. b. het jaar en den datum van geboorte. c. de gemeente, waar hij voorden dienstplicht is ingeschreven geworden d. het korpsonderdeel of dienst vak waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort en het tijdvak of den datum voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelqken dienst vastgesteld. e. de lichting voor welke hij is ingeschreven. f. zijn volledig adres. g. of hij reeds voor een der keu ringsraden of den herkeuringraad is verschenen en zoo ja hoe de uit spraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Heer Voorzitter van den Her- keuringsraad Gebouw Departement van Defensie Casuariestraat 16 's Gravenhage. De aanvraag behoeft niet op ge zegeld papier te worden geschreven maar wel gefrankeerd worden ver zonden. Venray, 15 September 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Jonge Middenstanders. We beginnen deze week weer met een nieuwe reeks van vergaderingen, 't Jaar achter ons stemde tot tevre denheid, maar het bewustzijn, dat 't beter kan en moet, dat alles nog regelmatiger kan verloopen, de opkomst trouwer kan zijn en de in houd der vergaderingen aan leer zaamheid en gezelligheid en actie kan groeien, geve ons 'n nieuwe frischheid en werklust, als stonden we voor een nieuw ideaal. Het is begrijpelijk en menschelijk, dat ook ons beginnen vorig jaar volmaakter was dan 't volhouden en voltooien. Maar daarom mogen wij nu ook weer een geslaagd beginver- wachten, in alle, zoo juist genoemde opzichten. En als gij eenmaal be gonnen zrjt, met op tijd aanwezig te zijn en met de vereischte geest van ons ideaal der K.J.M.V., dan zal het bestuur wel zorgen, dat gij blijft komen. Wij zullen trachten de aan trekkingskracht tot de K.J.M.V. te laten uitgaan van de degelqkheid der uitgestalde en aangeprezen waar van onderwerpen en sprekers. Ontwikkeling en actie in onderlin ge vriendschap zij ons devies. J. v. WIJNGAARDEN, Pr. Adviseur. K.J.M.-vrienden. Aansluitend op de aanmoedigende woorden van onzen Geestel. Adviseur wil ook ik nog eenige woorden tot U richten. Gij, die reeds langer lid zijt van onzen vriendenkring, weet water te genieten valt op onze gezéllige win tervergaderingen. Het is jammer, dat er nog zoo vele jonge midden standers zijn, die dit nog niet weten of beseffen. Tracht ze mee te brengen en laat ze mee genieten, leeren en zich ontspannen met ons. Ze zijn van harte welkom en zullen u later dankbaar zijn. K.J.M. V.-ers ik ver trouw op jullie Vic. G9UMANS, Voorz. Eeuwfeest „Jerusalem". Dinsdag a.s. zal het openluchtspel „De schoone slaapster" een sprookje van aardsche en hemelsche werke lijkheid voor Engelen, Heiligen en kinderen, van Jac. Schreurs, M.S.C door de leerlingen van Pensionaat „Jerusalem" worden opgeveerd voor Venray's ingezetenen. Voor de juiste opvatting van het stuk diene men zich vooral goed rekenschap te geven van wat er in het eerste tooneel van het eerste bedrijf gezegd wordt over iedere ziel als Bruid van God. In den loop van het spel zullen we in „Maria" het nog ongedoopte kind van „Jerusalem" de zielestrqd zien en de uiteindelijke overwinning der genade, dank zij het levensoffer van haar vriendin Angela. Het verdient dan ook aanbeveling zich reeds nu 'n tekstboekje aan te schaffen. Huldiging Jerusalem. Zondag a.s. wordt om 10 uur in de parochiekerk een Hoogmis opge dragen tot intentie van de jubileren de zusters. Om 9.30 wordt bij de ingang van de kerk (Markt) de stoet opgesteld die de zusters aan het klooster gaat afhalen. Volgorde van de stoet 1. Kruis met misdienaars. 2. Harmonie Venray. 3. Klein Zangkoor. 4. Eerw. Zusters omg. d. bruidjes. 5. Geestelijkheid 6. Burgemeester en Wethouders. 7. Huldigingscomité. Na de H. Mis wordt naar de kleine poort van Jerusalem getrokken. Daar zal het kruisbeeld, dat ter herinnering aan dit jubileum, door de inwoners geschonken is, door de Voorzitter van het Huldigingscomité, dr. Sala, worden onthuld en door den HoogEerw. Heer Deken ingeze gend. Daarna zullen de HoogEerw. Heer Deken en de Edelachtbare Heer Burgemeester de dank van Venray vertolken. Na afloop van deze huldiging is er voor de inwoners van Venray gelegenheid de Eerw. Zusters te feliciteren. Om 3 uur is er Lof voor de kin deren van Venray en Leunen in de parochiekerk. Na afloop daarvan trekken deze naar Jerusalem om op hun beurt de Eerw. Zusters te huldigen. De fanfare van Leunen zal deze plechtigheid opluisteren. Men wordt dringend verzocht om op deze feestdag de vlag uit te steken. Op Dinsdag 20 September des avonds om 8 uur precies zullen de pensionairen voor de inwoners van de parochies Venray en Leunen het openluchtspel opvoeren. Kaarten hiervoor zijn gratis verkrijgbaar ge steld in de sigarenmagazijnen van Mej. Wed. Schaeffers, Patersstraat en den heer P. Schols, Schoolstraat. Alleen toegankelijk op vertoon van toegangsbewijs voor personen boven den leeftijd van 18 jaren. Vanaf 14 jarigen leeftijd onder ge leide. De kaarten zijn verkrijgbaar vanaf Zondag 18 September tot Dinsdagmiddag 20 September des namiddags 12 uur. Men wordt beleefd verzocht 10 minuten voor den aan vang van het spel aanwezig te zijn. Er zijn pl.m. 450 plaatsen beschik baar. Het Huldigings-Comité, Gevonden een armbandhorloge, is bij A. Broeren Lull; een snelbinder voor rijwiel, is op het politiebureau. Jubileum. De heer G. Arts, arb.-rang. te Oostrum, die 28 Sept. a.s. 25 jaar bij de Spoorwegen in dienst is, herdenkt op 2 Nov. a.s. het 25-jarig lidmaat schap van .,St. Raphael". Rechtbank Roermond. Voor den Politierechter stonden Woensdag o.a. terecht: A. van E. en W. J. van E. beiden te Venray verdacht van diefstal en heling van sigaretten uit den winkel van M. Dlricks te Leunen. Eisch en vonnis ieder 1 md. gevangenisstraf. Late bloei 1 Wij vernamen dat op verschillende plaatsen fruitboomen gedeeltelijk in bloei staan. Bij den heer A.Theuws Maash. weg staat nu een pereboom in volle bloei Mond- en klauwzeer. In onze gemeente zijn weer eenige gevallen van deze gevreesde vee ziekte geconstateerd. Uitreiking diploma's dienstbodencursus. In de Huishoudschool alhier had Donderdag de uitreiking plaats der diploma's, door de cursisten behaald op den alhier gegeven Centr. Dienst bodencursus. Door Burgemeester Mr. Janssen werden de diploma's uitgereikt, die met een gelukwensch overhandigd werden aan de navolgende cursisten: Mientje Christiaans, Betsie Jeuris- sen, Betsie Verberkt, Annie Brouwers, Marie Janssen, Maria Franssen, An nie Gerritsen, Annie Fila, Bertha Vermeulen, Gonda Ewals, Nellie Gooren, Antonia Linssen, Petronella Smits, Toos Hrqnen, Louisa Rongen. SPOED-CURSUS. Naar wq vernemen gaat de spoed cursus door en zal de eerste les ge geven worden op Maandag a.s. in het St. Antonius-Patronaat. Enkele personen kunnen nog aan de cursus deelnemen. Wij raden vooral de ouderen onder de aanstaande middenstanders aan, van deze laatste gelegenheid gebruik te maken, om in betrekkelijk korte tqd het Middenstandsdiploma AJge meene Handelskennis te behalen. Voor verschillende takken van be drijf in de Vestigingswet met Klein bedrijf reeds in werking. Spoedig zullen meerdere volgen. Kiest de veilige weg en behaalt zoo spoedig mogelijk het diploma. De Venraysche Middenstand stelt U in de gelegenheid. Neemt dus de kans waar en meldt U zich aan bq een van de leeraren. MAASHEES. De Eerw. heer J. Geurts, onze oud-dorpsgenoot, thans kapelaan te Lutterade, welke door Mgr. Lemmens, Bisschop van Roer mond, belast was met den bouw eener nieuwe kerk te Stein-Kerens- heide is thans benoemd tot herder dezer nieuwe parochie. WANSSUM. Het bouwen van een fabriekswerkplaats voor rekening van de firma Franssen te Blitters- wijk werd opgedragen aan den aan nemer Th. Vissers alhier, voor de somma van f 3350. OVERLOON. Door Jachtopziener A. Keizers werd Maandagmorgen tegen een tweetal stroopers, zekere A. d. G. en H. J. uit Eindhoven, procesverbaal opgemaakt. H. J. wist echter te ontkomen, nadat hij de hond van Keizers een 8 c.M. diepe steekwonde met een mes had toegebracht. Zijn metgezel, die niet kon vluchten, legde een volledige bekentenis af en gaf zijn collega's naam op. De internationale toestand. In Den Haag blijft men de inter nationale situatie met kalmte beoor- deelen. De regeering schijnt geen oorlog in de naaste toekomst te verwachten. Ze blijft waakzaam en heeft enkele eenvoudige militaire maatregelen van voorzichtigheid doen treffen, maar er is blijkbaar nog geen sprake van het oproepen van bepaalde lichtingen. Einde jubileumviering. Met een grootsche huldiging op Zaterdag j.l. in het Amsterdamsche stadion en een rondrit op Zondag door de stad, is de viering van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin besloten. Maandag reed H.M. vol statie naar het Centraal Station, het officieele bezoek was daarmee gedaan. Maar incognito keerde zij weldra terug naar het paleis, waar Prinses Juliana, aange tast door griep, en haar gemaal waren achtergebleven. De Koningin wilde mede het herstel van haar dochter afwachten, een herstel, dat inmiddels een vlot verloop heeft ge had en het definitieve vertrek der koninklijke familie uit de hoofdstad mogelijk maakte. In een hartelijk telegram aan den burgemeester heeft H.M. de bevolking van de hoofdstad haar diepgevoelde erkentelijkheid voorde geestdriftige ontvangst en de gegeven blaken van liefde, eensgezindheid en aanhankelijk heid betuigd. Het verloop der kinder verlamming, In de Staatscourant van Woens dagavond is het aantal gevallen van de zoozeer gevreesde kinderverlam ming, over de afgeloopen week*"van 4 tot 10 Sept. verschenen. In totaal werden in die periode in geheel Ne derland 59 gevallen aangegeven, als volgt over ons land verdeeld. Overijsel 4; Noord-Holland 4; Am sterdam 1; Haarlemmermeer 1; Hil versum 1; Zuid-Holland 31; Friesland 1; GroniDgen 1: Utrecht l;"Zeeland 2; Gelderland 8; Limburg 4. Ongeluk met doodelijk gevolg. Maandag is in de garage der firma Van Versendaal te Barneveld een smeer-apparaat onder luchtdruk uit elkaar gevlogen, waarbij de zestien jarige bediende Aart van de Pol zefer ernstig aan het hoofd is gewond. In den afgeloopen nacht is hij in het St. Elisabethziekenhuis te Amersfoort aan de verwondingen overleden. Dc werkloosheid. „In Duitschland is toch maar geen werkloosheidzeggen ook velen, die overigens weinig bewondering hebben voor wat er aan de andere zqde van onze Oostgrens geschiedt. Die moeten eens nalezen, wat Hitler in zijn rede te Neurenberg zei over de arbeiders, die aan nieuwe vestingwerken bouwen. Alleen aan de Fransche grens werken volgens Hitier op hedentesamen 400.000 arbeiders Denken we nu eens aan de rest der Duitsche grens. En aan de wapenfabrikatie binnenslands. De werkloosheid in Duitschland is opgeheven door oorlogsarbeid Zóó zouden wij het ook kunnen. Het stemt tot tevredenheid, dat we het niet doen en het werkloos heidspercentage tóch terugloopt. DREIGENDE TOESTAND IN EUROPA. NevilleChamberlain heeft Donderdag namiddag in een langdurig onderhoud met Hitier den tegenwoordigen toe stand besproken. De Britsche minister-president is Vrijdag naar Engeland teruggekeerd om overleg te plegen met het kabi net. Heden Zaterdag zal een nieuwe bespreking waarschijnlijk te Keulen plaats hebben. De toestand in de Sudeten-Duit- sche stad Eger blijkt zeer ernstig te zqn. Er zouden reeds meer dan 100 dooden te betreuren zijn. Een Tsjechisch blad meldt, dat tegen Henlein en de geheele leiding der Sudeten-Duitsche partij bevelen tot arrestatie zouden zijn uitgevaar digd. aan de Landweer! ie Venray. zal op Dinsdag 27 Sept. 1938 nam. 6 uur, in het café W. Janssen Michels te Venray a.d. Patersstraat voor zqn principaal publiek verkoopen Gemeente Venray. Solied gebouwd huis met tuin aan de Akkerweg 9, kadaster Sectie C do. 5299, groot 9 aren, bewoond door en in gebruik bq P. Sanders. Aanvaarding en betaling 27 Dec. 1938. Lasten vanaf 1 Jan. 1939. Naar Wittem Niet op Zondag 25 Sept. doch op Zondag 2 October. Garage Derksen. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 9 tot 16 Sept. GEBOREN Albertus W. Vermeulen, Merselo Johannes H. v. d. Ven, Hoenderstr. Maria A. W. Geelen, Merselo Johannes W. M. Michiels, Kolk weg GEHUWD Pieter A. J. Heidens, 30 jaren, landbouwer, Steegsbroek en Petro nella H. M. Litjens, 24 jaren, Bosch huizen. Jan H.Hendrix, 33 jaren, secretaris zaakvoerder Boerenbond te Sevenum en Maria A. Th. Willems, 31 jaren, Weverslo. ONDERTROUWD: Johannes H. Berbers, arbeider, Willemstraat en Johanna C. Daniels, Kempweg. Hendrikus A. A. van Asten, mole naar, Ysselsteyn en Antonetta M. Jansen, Ysselsteyn. OVERLEDEN; Johanna Willems, weduwe van P. M. Litjens, 72 jaren, Lull. Hendrica Thissen, weduwe vanM. J. Mercus, 75 jaren, wonende te Bergen (L.). Joseph Fila, 30 jaren, Stationsweg. Kerkelijke Diensten» PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. PAROCHIE-ACTIEBidden van Engel des Heeren, ook in 't openbaar. Heer der weekKap. Linssen. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Missen collecte voor het R.K. Jeugd werk. 6e Zondag ter eere van den H. Gerardus, 6 uur H. Mis ter eere van den H. Gerardus, na het Lof vereering zijner relikwie. 7 uur H. Mis en algem. H. Communie voor de Jeugdvereenigingen. Algemeene H. Communie van alle oud-leerlingen en leerlingen van Jerusalem. Half 10 afhalen der feestvierende Ursulinen Hoogmis met Te Deum en feest- predicatie, half 3 plechtigheid voor de Jeugd, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en H. Kruisweg. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Joh. Roelofs, Anna Gertr udis Verstappen en familie, 8 uur gest. jaarg. voor Anna Maria Janssen, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de Wed. van Gerven, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de vrouw van Piet Goemans, lid van den retraite penning, 8 uur leesmis. WOENSDAG half 7 leesmis voor de wed. van Gerven, 7 uur- leesmis, half 8 leesmis voor de wed. Litjens, lid v.d. retraitepenning, 8 uur gest. Sol. jaarg. voor Pastoor Eugène Janssans. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur gest. jaarg. voor Johannes Hanraets en echtgenoote, 8 uur lees- is. VRIJDAG half 7, 7 uur en half 8 leesmis. 8 uur gest. jaarg. voor Gertrudis Arts en ouders. ZATERDAG half 7 O.L. Vr.-Mis 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Simon Dekkers, 8 uur leesmis, 6 uur Lof. Deze week zijn de quatertemper dagen, gebeden vasten en onthouding van vleeschspijzen. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige W. Biestervelds, M. Jansen, Litjens, P. Gerrits, L. Pouwels, A. Janssen, L. v. Dijck, M. Aben, C. Aben. P. Aben H. Goumans. ZELATRICEN Kindsheid, Tsing- tao, alle overige Missiegenootschap pen, leden Missienaaikrans, KJV en KJM leidsters. A.s. Zondag is erin Steyl een groote Missiedag. Bij goed weer vertrekken we gezamenlijk vanuit 't KJV gebouw per fiets om 8 uur. Bq slecht weer gaan we van daaruit om 9 uur per bus. Zij, die n kwartje meebrengen, hoeven zelf niet voor boterhammen te zorgen. K. J. V. Zondag 7 uur Jeugdmis in costume Donderdag 8 uur algem. vergad. Wegens 't groote belang van deze vergadering worden allen verzocht op tijd aanwezig te zijn. Poetsen door Mariaclub. K. J. M. Zondag 7 uur Jeugdmis in costume Maandag 5 uur algem. vergadering voor alle KJM'ers, aspiranten en alle andere groepen. K-M.J.V. Dinsdag half 7 korfbal. Alle Standsorganisaties. Maandag 8 uur groote vergade ring voor K.M.J.V., K.B.J.V. en K.A.J.V. Patronaats-Agenda. ZONDAG 3e Zondag van de maand, tevens Jeugd-Zondag. Om 7 uur H. Mijs met algemeene H. Communie voor alle jongens van Jonge Werk man, Verkenners, Jonge Wacht, Pa tronaat, Mariacongregatie en asp. van voetbal en gymnastiek. Gezame- ljjke zang. Denk aan uniformen. 3.305.30 Klein Patronaat. 6.309.30 Groot Patronaat. Bij goed weer voetbalgelegenheid. Trouw present. 7 uur Groepraad voor G.L. en A.G.L. DINSDAG 6.30—8 uur groep voor de aspiranten. WOENSDAG 6.308.30 groep voor Gerardus en Willibrordus. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis voor de leden van de Aarts broederschap. Na de Hoogmis pro cessie. Gelegenheid om te biechten vanaf na de H. Mis van 5 uur aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis, 5.30 gez. Vespers en Lof. VRIJDAG cm 7.30 gez. H; Mis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Woensdag, Vrqdag en Zaterdag zijn quatertemperdagen, geboden vasten- en onthoudingsdagen. Op de werkdagen z\jn de H. Mis sen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7-30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur voor Joseph Fila als lid van het Koordje. Donderdag om 5.30 uur voorover leden ouders, om 6.15 vooroverleden fam. Bakkervan Vlerken. Vrijdag om 6.15 voor Josepha vd CrommenackerMezenberg en over leden kinderen, om 7 uur voor Jos, Fila als lid van het Koordje. Zaterdag om 7 uur voor Joseph Fila, als lid van het Koordje. DERDE ORDE. Maandag om 7 uur Requiem Mis voor Zr. Petronella Goumansvan Ham. Donderdag om 7 uur voor Zr. Jo hanna LitjensWillems. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Missen bq te wonen en voor de overledene het Rozenhoedje te bidden en de H. Communie op te dragen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur in het Patronaatsgebouw buitenkerkelijke vergadering afd. jongens. Maandag om 7 uur novicenonder- richt afdeeling jongens. Donderdag om 7 uur novicen- onderricht afd. meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 huishoudster Bietenrooiers voer Duitschland Timmerlieden voor België Bolknakwerkers voor Eindhoven Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Burgerdienstmeisjes 1 jongen v. kantoorwerk 2 jongens voor kantoor of magazrjnwerk 1 burgerdienstmeisje 16 jaar losse arbeiders timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. 1 werkmeisje 2 3 d. in de week 1 jongen v. boerenwerk 14 jaar DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 BenC-boeren Donderdag 3.30—-5.30 alle anderen. Vrijdag uitgifte bonnen van spaar regeling. Dankbetuiging. Voor de gelukwenschen, bij zonder van Directeur en per soneel Postkantoor Venray, bij mijn 25-jarig ambtsjubilé, allen oprechten dank. Besteller P T T., Venray Woensdag 21 Sept. a.s. be ginnen weer de Dames- en Meisjes-Gymnastieklessen. Afd. Meisjes les van 78 u. Afd. Dames les van 8.30-9.30 u. P. Hoedemaekers Leraar Lich. Opv. M. O. De jaarlijksche algemeene der paarden zal plaats hebben als volgt MAANDAG 19 Sept. nam. half 2 te Merselo. DINSDAG 20 Sept. vrm. 9 uur in het Dorp, nam. half 2 te Lull, nam. 4 uur te Oostrum. WOENSDAG 21 Sept. voorm. half 10 te Leunen, nam. half 2 aan de Heide. DONDERDAG 22 Sept. voorm. 8 uur bij Verheijen, half 10 bij Jos. Gee- rets, half 11 bij de Kerk te Cas- tenray en nam. 2 uur te Oirlo. VRIJDAG 23 Sept. nam. half 2 aan het Overbroek en om half 4 aaD het Veulen. ZATERDAG 24 Sept. nam. half 2 te Ysselsteyn. Telkens op de bekende plaat- sen. Boekjes medebrengen. 38 Het Bestuur. Zondag 18 September competitiewedstrijd Aanvang 2 uui. Entrée 25 cent. Werkloozen en kinderen 10 ct. Gevraagd 17-20 jaar. J. Janssen, Weverslo. GEVRAAGD voor 1 October boven 18 jaar, bekend met alle voork. werkzaamheden Zich te melden Bureau van dit blad. G-E VRAAGD Waar zegt de uitgever. 00 JE ADRES voor Onderdeelen, Banden, Lampen, Jasbeschermers, Stuurtasschen, enz., is Merseloscheweg 12b Agentschap Union Rijwielen Sparta Moforen Wij hebben voor U en voor een klein beetje geld voor huiskamer, slaapkamer, keuken en waschkeuken. Verder Waschmachine, Man telketel 80 L., Kachels, Haarden, Pathéfoons met platen. Eindstraat 12. Leden der Eiervereeni- ging te Veulen, die niet wenschen deel te nemen aan het te stichten inpaklokaal, worden uitgenoodigd ter bespreking in Café G. van Gassel op Maandag 19 September om 8 uur n.m. Enkele belanghebbenden H.H. Adverteerders. De klokbus van de N. Venl. Courant is overgeplaatst van Groote Markt naar Café Kupers, Henseniusplein. 8 Bode van Gerven. Voor vogelliefhebbers ont vangen een groote partij in alle maten aan zeer lage prijzen. Jacq. Coenen-Houtackers Vanaf Donderdag a.s. zal voortaan iedere week bij U aan huis komen met de wagen de eerste Venraysche Vischhandal met alle soorten prima Zeevisch en beneden iedere concurrentie. Verder alle soorten gestoomde Viscb, prima inlegharing 12 voor 25 ct., werk loozen 14 voor 25 ct. aan huis afh. Aanbevelend, Langstraat 4, Venray groote keus lage prijs v.h. A. THIELEN. Lampekatoen, Lampeglazen, Lampekappen, Glazen bollen, Lantaarns, Lar.taarnglazen, Kousjes, Rookvangers, Kolenschoppen, Kolenkitten, Pooken, Kachelplaten, Kachelzeiltjes, Petromax Lantaarns, kousjes en glazen, Kippenringen, Nesleieren, Moesmessen, Moespotten en plankjes, Steriliseerpotten, Steriliseerglazen en ringen. Alles wordt thuis bezorgd. met i Van; J. Ke VI Kamt Deun Bedno Kaps1 Prima Prima Prima Staal than I Looprel en m per IC Telefoon 64 371 Jac.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2