Radio-Centrale. Schoolboeken en OX. Vrouw ter Linde te Uden. Van de Sport velden. Provinciaal Nieuws Installatie Pastoor Asselbergs te Oostrum. Boeken voor avondonderwijs "Firma van den Munckho f Onder de bijzondere voorrechten van de allerheiligste Basiliek op de Vaticaanse Heuvel de St. Pieter te Rome, is de Kroning van Maria beelden met gouden kronen voor zeker de minste. Deze Kroning ge schiedt om de verering van de Moeder Gods te vergroten en de verering der gelovigen tot de beeltenissen der Allerheiligste Maagd, die door oud heid of authentieke wonderen meer bekend zijn, op te wekken. Om een beeld te mogen kronen is het nodig dat het niet alleen door oudheid maar ook door toeloop van het volk en door talrijkheid van wonderen beroemd is. Wanneer dit door authentieke brieven van den Bisschop der plaats aan het hoogwaardigst Kapittel van Sint Pieter is bewezen en tevens een verzoekschrift tot de Kroning ingediend, wordt er door dit Kapittel, in vergadering bijeen, over de Kroning beslist en nadat het tijdstip der Kroning bepaald is, wordt de uit voering van de Kroning meestal aan een van de Kanunniken van Sint Pieter of aan een anderen persoon, die een bijzondere waardig bekleedt, opgedragen. Aldus ongeveer luidt de aanhef van het ceremonieel, dat bij de Kroning van Mariabeelden gevolgd wordt. Om het beeldje van O.L. Vrouw ter Linde op 15 Augustus j.l. officieel mogen te kronen, moest dus aan het Kapittel der Kanunniken van Sint Pieter bewezen worden, dat Haar Beeltenis een eeuwenoude vereering geniet en dat er enige wonderen of opvallende gebedsverhoringen in Uden waren geschied. Bovendien moest het verzoek tot de Kroning door Mgr. A. F. Diepen goedgekeurd en aanbevolen worden. Dat het Beeldje eeuwenoud is zeggen ons alle kunstkenners. Het moet uit de tweede helft der 14e eeuw, dus van ongeveer 1360 dateren. Iedereen ziet dat het een echt Middeleeuws Beeldje is, waarvan de proporties, zoals bjj de meeste beel den van die tijd, onevenwichtig is. Het hoofdje der Lieve Vrouw lgkt iets te groot, wat de kinderlijkheid van het gelaat vergroot. Op het hoofd draagt Zij een gouden wrong, waaronder uit twee lange gouden lokken op de schouders neergolven. Ze draagt over een lange gouden tuniek een gouden overkleed met rood gevoerd en een gouden mantel drapeert het geheel en laat hier en daar een tip blauwe voering zien. Het lichaam der Lieve Vrouw buigt zich in een zachte S-vorm, wjjl Ze het Kindje op de rechter hand draagt, dat in een gouden kleedje gezeten met Zijn rechterhandje in een open geslagen boekje wijst, dat Het met het linkerhandje vasthoudt. In de linkerhand draagt Maria een scepter. Kindje en Moeder zien de beschou wers aan. Het rode voetje der Lieve Vrouw treedt op de halve maan. Eens heeft dit Beeldje onder de brede groene kruin van een linde gestaan. Daarom heet het in oud- Nederlands O.L. Vrouw ter Linde of in modern Nederlands O.L. Vrouw in de linde. .Het is niet alleen oud, maar het is oo-k eerbiedwaardig door wonderen. Volgens het oude volksgeloof zou het Beefidje uit de linde zelf gegroeid zgn. Dit' is blijkbaar onmogelijk, daar het uit noten- of eikenhout bestaat. Lang* schijnt het in zijn linde niet gestaan te hebben, want in 1358 bestaat, er in Uden een Mariakapel en njien vermoedt dat het beeldje daarin geplaatst is. Vanaf die eerste tijden moet de toeloop van pelgrims reeds zeer groot geweest en gebleven zijn tot het einde der zestiende eeuw, wan neer de Hervorming zich rond het Land van Ravenstein deed gevoelen, alle processies verboden werden en men vanuit Amsterdam, Nijmegen en Grave niet meer naar Uden mocht pelgrimeren. Alleen de inwoners van Ravenstein konden nog naar Uden optrekken. Een rector, die meestal ook op een andere plaats een beneficie waarnam, moest de Kapel bedienen. Soms liet hjj de bediening aan een andere priester over, soms werd ze verwaarloosd, waardoor de devotie sterk achteruitging In 1674 droeg de Pastoor van Oss en rector van de Kapel in Uden, Jacobus van Lent, de zorg voor de Kapel aan de Kruisheren over, die zich rond 1638 in Uden gevestigd hadden. Wellicht hadden ze reeds eerder af en toe de zorg voor de Kapel waargenomen. In de eerst volgende vijftig jaren hebben dan een tiental wonderlijke genezingen plaats. Heilke Goorts, een blinde vrouw, wordt na de aanroeping van O.L. Vrouw plotseling ziende en verklaart dit voor de Schepenbank. De Aartsdiaken van Kempenland laat, als hij van een tweede genezing van een blinde vrouw en van meerdere mirakelen verneemt een onderzoek in stellen. De afgevaardigden verklaren, dat de verschillende voorvallen aan de voorspraak van O.L. Vrouw moeten toegeschreven worden. Terzelfder tijd werd er een kindje, Adriaan Willems, plotseling van een breuk genezen. In 1695 genas er een meisje, Marij Ensen plotseling van haar blindheid. Het elfjarige zoontje van Stoffel Cuypers genas in 1701 van twee zware breuken. Maria Theus, een meisje van vijf jaar, werd in de Kapel plotseling van haar kreupelheid genezen. Zes getuigen uit Gassel verklaren, dat Jacob Ariaans, die kreupel en vergroeid was, in 1701 zijn krukken in de Kapel wegwierp en volkomen herstelde. Te Grave maakte men in 1721 een acte over de genezing van Theodorus Mullers op, een jongetje, dat voor die tijd kreupel was en op krukken liep. Vader en moeder Aerts verklaar den voor de Schepenbank van Velp, dat hun Jan, die nooit anders dan op krukken had kunnen gaan, plot- ling in de Kapel van O.L. Vrouw ter Linde genas en riep: Ik geef nu mjjn krukken aan het Kindje van O.L. Vrouw. Al die bijzondere feiten maakten het rond de Kapel van O.L. Vrouw zeer druk. Tct aan de Franse revo lutie kwamen er jaarlijks zeventig processies naar Uden, uit allerlei richting, zoals we uit het oude processie-lied Adjeu, Adjeu o Uden, menen te mogen concluderen: Die aan de IJ-stroom leven Met velen uit Holland Om eer aan U te geven Zijn hier gelgkerhand. Die in de Meyeri wonen En die van Gelderland Zijn ook nu gekomen En houden vaste stand. En die van 's Bosch voorware Met heel 't Maas-Waalse land Houden Uden in waarde Met heel het Cuybse land. De Franse tijd heeft de processies bemoeilgkt en verhinderd en de meeste zijn helaas later niet weer gekeerd. Opvallende wonderen, waar bij iedereen verstomd staat, hadden sinds lang niet meer plaats, maar toch gebeuren er ook in Uden op vallende gebedsverhoringen, waarbij men wel niet dadelijk van een wonder durft spreken, maar waar men toch stil van wordt en nadenkt. Wij onder vonden dit in de laatste jaren her haalde malen. Ons Udens Lieve Vrouwke is oud en wonderbaar voor de plechtige Kroning behoefde het nog slechts de goedkeuring en aanbeveling van onze Bisschop, Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen. Op 17 Mei 1938 schreef Monseigneur onder op het verzoekschrift, dat de Voorzitter van het Feestcomité tot het St. Pieter-Kapittel richtte Wij hebben dit verzoekschrift in gezien en wü bevelen dit dringend in den Heer aan om wille van de Kruisheren, die zich voor de Parochie Uden en voor heel ons Diocees zo verdienstelijk maakten, maar vooral, opdat de godsvrucht tot de Aller heiligste Maagd Maria meer en meer vermeerderd worde. Dat is ook de hartewens der Udense Kruisheren dat de godsvrucht tot Onze Lieve Vrouw door de Kroning, door de feesten en het Mariaspel die plaats gehad hebben, vermeerderd zou worden. Nu de Kruisheren voor het feit staan, dat ze driehonderd jaar in Uden wonen en niettegenstaande de verschillende politieke beroeringen, zich daar drie eeuwen konden hand haven, 'n zeldzaam feit in de Neder landse kerkgeschiedenis, weten zij maar één oplossing voor dit raadsel O.L. Vrouw ter Linde te Uden. Als er gehuldigd moest worden, dan was Zij hetDaarom spreekt het vanzelf, dat de Kruisheren dit eeuwfeest gaarne benutten om Haar bijzonder te eren. Alle hulde die men de Kruisheren wilde brengen, aanvaardden ze, maar niet voor zich. Van dit huidegoud smeedden zij een kroon om O.L. Vrouw er mede te tooien. Als sym bool dezer geestelijke Kroning drukte Mgr. Diepen Maria te Linde gouden kronen op het hoofd onder de bede Zooals Gij hier op aarde door onze handen gekroond wordt, zo mogen wij door Christus in de Hemel met glorie en eer gekroond worden." (Cerem.) Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vöèr 1 uur in ons bezit zijn. SERVATIUS-OMROEP Zondag a.s. is Servatius I vrij. 11 Sept. wordt de traditionele wed strijd tegen Brabautia I gespeeld. De opbrengst hiervan zal ten goede komen voor het Missiewerk vauden Venrayschen fr. Zevenhoven O.F.M. in Brazilië. Hierop komen we nog nader terug. Servatius II dat deelneemt aan het door S.S.S. uitgeschreven Neder- laagtournooi, zal Zondag a.s. reeds een bezoek brengen aan deze club, om haar kansen te verdedigen. De club die S.S.S. de grootste nederlaag toebrengt komt in het bezit van den eersten prijs, door Overloon hiervoor beschikbaar gesteld. Dus Servatius n doe je best, 't kan. De wedstrijd be gint om 2 uur. Servatius Hl speelt een vriend schappelijke thuiswedstrijd tegen Merselona L Hier zullen we ver scheidene debutanten aan het werk zien, die zullen toonen een plaats in het elftal waard te ztjn. Deze wed strijd is een goede oefening voor de a.s. competitie. De wedstrijd begint om half drie. VALK-REVUE. De Zondag 28 Augustus gehouden sportdag mag uitstekend geslaagd genoemd worden, 's Morgens had de kerkelijke viering plaats. Onder de H. Mis van 7 uur communiceerde vele leden. Na de H. Mis ging het weer in marschtempo naar 't Patro naat, waar een keurig verzorgd ontbijt werd aangeboden, dat onge veer door 65 senioren-leden werd bijgewoond. Nadat de inwendige mensch was versterkt, voerden diver se sprekers het woord, waarbij wel tot uiting kwam, dat de geest in de vereeniging perfect is. De wedstrijden des middags werden ingezet met De Valk 2 contra het Venraysche Studentenelftal. Na een slap gespeelde eerste helft kwam er na de hervatting meer spurt in. De Valk-reserve3 wonnen met 5L Even over tijd begon dé wedstrijd De Valk IQuick I Geleen. Nadat de Valk-voorzitter de gasten een bloemstuk had aangeboden en hun gefeliciteerd had met hun 30-jarig bestaan werd de bal aan 't rollen gebracht. De Zuid-Limburgers ver toonden een technisch goed verzorg de partij voetbal, waartegen de Valken niet waren opgewassen. Over alle linies toonden de bezoekers zich de meerderen. De prettige en leerzame ontmoe ting eindigde in een geflatteerde 6—0 zege voor Quick. Morgen Zondag zijn de Valk I en II vrij. De Valk 3 speelt uit tegen H.S.C. 3 te Horst. Op Zondag 11 Sept. a.s. speelt de Valk I de return-match tegen de Sportclub 08 te Schiefbahn. De indeeling voor onze elftallen zijn voor het a.s. seizoen als volgt: K.K. L.V.B. Ie klasse H. Quick Venlo; S.V.B. 3 Blerick; Tiglia 3 Tegelen; D.S.O. Venlo; L.V.C. Lomm; Amerika; De Valk 2; H.S.C. 3 Horst en Servatius 2. 3de klasse L. Oirlo 2; Erica; Smakt; De Valk 3; Oostrum 2 en Wanssum 2. Kring HorstVcnray, Jeugdcompetitie. Uitslagen van 28 Augustus.- Afd. A. Meterik—H.S.C. 1—1. Afd. B. B.V.V.Excelsior uitgesteld Afd C. De Valk bOostrum 1—3. Programma 4 September. Afd A. WanssumH.S.C. 5 unr. Afd B. B.V.V.—Excelsior 5 uur, Afd. C. De Valk aErica 12.45 uur Wanssum. Door de R.K.V.V. Juliana is be sloten om zich terug te trekken uit de I.V.C.B., en werd deze club inge deeld in de Overgangsklasse van den R.K.L.V.B. P..D.V. DE ZWALUW. Deze vereeniging hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Max. Afstand 344 K.M. De duiven werden gelost om 9.40 met N.Oost. wind. Aankomst le duif 2.53.54, laatste 3.27.46. De prjjzen werden behaald als volgt: G. Janssen 1, 2, 5, 11, 20, 28 P. Kersten 3, 6 L. Maassen 4. 26 M. Franken 7, 12, 14 Gebr. Rutten 8, 9, 10, 13, 27 Gebr. Janssen 15, 17, 19 L. Coopmans 16, 22 J. Vermeulen 18, 25, 31 G. Vissers 21 W. Beterams 23 H. Derks 24, 29 en overduif. A. Loonen 30. VENRAY, 3 Sept. 1938 25 jaar bij de Posterijen. Donderdag 1 September herdacht de heer J. Beterams den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de posterijen als brievenbesteller werd aangesteld. De regeling van de installatie van Pastoor Asselbergs te Oostrum is nu als volgt vastgesteld. Om 2 uur zal de stoet worden opgesteld aan de school om dan op te trekken naar de grens der Parochie aan het St. Antoniuskapelletje te Lui!, alwaar ue Pastoor zal arri- veeren. De Commandant der Rijvereeni- ging zal aldaar een welkomswoord spreken. De stoet zal defileeren, waarna 2 bruidjes onder het opzeg gen van een gedichtje de herder- schop zullen aanbieden. Aan de kerkdeur zal het oudste lid van het Kerkbestuur de sleutel aanbieden, waarbij ook een korte toespraak zal gehouden worden. Daarna zal de plechtige installatie plaats hebben, die de Hoogeerw. Heer Deken Berden zal verrichten. De stoet wordt als volgt samen gesteld 1. Rij vereeniging 2. Harmonie 3. Kinderen 4. Boerinnenbond 5. Jonge Boeren 6. Boerenbond 7. Handboogschutterij S. Antonius 8. Handboogschutter^ H. Maria 9. Spoorwegpersoneel St. Raphael 10. Voetbalvereeniging O.V:V. 11. Zangerskoor 12. Eerw. Broeders van het Noviciaat St. Paschalis 13. Bruidjes 14. Kerkbestuur. Vrouwen die niet georganiseerd zijn kunnen zich aansluiten bij den Boerinnenbond en mannen bij den Boerenbond. De parochianen worden verzocht te vlaggen en allen zooveel mogelijk mede ie werken en deel te nemen aan den optocht en dan zal de in stallatie van onzen eersten Pastoor zeker slagen. ORANJEFEEST TE OOSTRUM. Op 6 September zal het Oranje feest ook in Oostum gevierd worden. Omstreeks 9 uur voormiddag zal er een kinderfeest plaats hebben op het voetbal terrein, waarbij verschil lende wedstrijden worden gehouden en ieder kind zal een versnapering krijgen. De regeling is aan het Hoofd der school toevertrouwd. Na. den middag zullen we haar Venray trekken om ons aan te sluiten bij den grooten optocht al daar. De praalwagen zal voorstellen de, „ElLProvinciën." We zullen weer gezamenlijk uit Oostrum vertrekken vanaf de school om kwart voor een. Voor het vertrek is er gelegenheid om ten bate van de Harmonie oranje-mutsjes en petjes te koopen, welke beleefd worden aanbevolen en die dan 's avonds vrije toegang geven om te dansen. Na afloop van den optocht te Venray zullen we weer naar Oostrum gaan om daar verder feest te vieren en we hoopen dat die viering zoo zal zijn, dat niet alleen de feest vierenden, maar ook alle caféhouders tevreden zullen zijn. Bondsconcours. Zondag a.s. zal op de doelen van St. Jozef te Holthees-Smakt het derde groote concours plaats hebben van den Handboogschutterskring „De Vriendschap." WANSSUM. Dezer dagen werden de beide kinderen van den heer F. alhier plotseling zeer ongesteld. De dokter constateerde vergif tiging. Het bleek dat de kinderen resp. 4—5 jaar oud, zwarte lijsterbessen hadden ge geten. Ofschoon beiden nog ernstig ziek zijn is het gevaar toch geweken. Voor de ouders een waarschuwing. Aanbesteding. Maandagnamiddag werd vanwege het Gemeentebestuur aanbesteed het bouwen van een landbouwschool met woning, ter plaatse aan den Stations weg te Horst. Er werd ingeschreven als volgt 1. J. M. Jetten, Ngmegen f 19370 2. Gebr. Peeters, Swolgen f 18792 3. Peelen-Keyzers, Horst f 18625 4. P. Hoebers en Zn., Horst f 18337 5. Verheijen-Coppus, Horst f 18142 6. W. Jentjes, Blerick f 17929 7. L. Coppusen Zn., Horst f 17621 8. J. Hagens, Horst f 17530 9. Chr. Thrjssen, Swolgen f 17420 10. Haegens-Martens, Horst f 17350 11. van Enkevort, Sevenum f 17128 12. J. Peeters, Hegelsum f 16942 13. Fa. Cuppen-Poels, Horst f 16873 14. Hendriks, Grubbenvorst f 16318 Koninginnefeest Overloon. Het programma voor Dinsdag 6 September luidt Om 6 uur 's morgens worden de inwoners gewekt door kanonscho ten. Van 8 tot half 9 worden de klokken geluid. Om 9 uur plechtige Hoogmis met Te Deum. Om 11 uur groote Optocht. Te half 11 wordt de stoet opgesteld bij het Gildehuis vanaf Jean Crooy- mans tot bij Wed. Wilmsen. Volgorde van den stoet 1. Herauten te paard. 2. Kinderen Jongensschool. 3. Kinderen Meisjes school. 4. Voetbalver. S.S.S., 5. K J. V., 6. Fanfare Vriendenkring. 8. Mis- sienaaikring. 9. Boerinnenbond. 10 Studenten. 11. Bgz. Vrgw. Landst. 12. Burgerwacht. 13. Werklieden- vereeniging. 14. Middenstand. 15 Jonge Boeren. 16. Boerenbond. De stoet zal trekken vanaf het Gildehuis door 't derp, Vierlingsb. weg, Uitbreidingsplan, Kloosterstr., Kerkstraat, Venrayscheweg, naar het huis van den burgemeester. Na het zingen van het Wilhelmus wordt de Burgemeester, als verte genwoordiger van H. M. de Konin gin, toegesproken namens de inwo ners. Daarna trekt de stoet naar Patronaat, waar hij wordt ontbon den. Om 2 uur Dam. Volksspelen in de Kerk- en Kloosterstraat. Deelname voor de jeugd van 1218 jaar. De volksspelen bestaan uitfleschslaan, balkruien, zakloopen, langzaam fietsen (ook voor meisjes), hard- loopen, estafette wedloop, lepelfiet- sen (ook voor meisjes), touwtje knippen, ringsteken (ook voor meisjes), fleschloopen, kaarshappen, enz. De prgzen hieraan verbonden zjjn tentoongesteld in de etalage van Mej. M. Klaassen. Alle inwoners worden verzocht op dezen dag te vlaggen en zich met Oranje te tooien. OVERLOON. Alhier vergaderde de R.K.J.B. onder voorzitterschap van H. Creemers. Er werd een af gevaardigde gekozen die de gemeente- vlag naar Amsterdam zal brengen. De deelname aan den Katholieken dag te Nijmegen werd besproken. Tot en met Zondag kan men zich hiervoor nog opgeven. Wegens de slechte opkomst kon men niet overgaan tot het kiezen van een nieuw bestuurslid. Doodelijk ongeluk op de Mijn. Op de bovengrondsche werken van de Dominiale Mijn te Kerkrade ge raakte Woensdagmorgen de gehuwde mijnarbeider A. van der Muilen be kneld tusschen twee.kolenwagens. Van der ,M. werd zoo zwaar ge wond, dat de dood spoedig intrad. Mond- en klauwzeer neemt weer toe. Naar de Msb. verneemt, neemt het mond- en klauwzeer vooral in de provincie Drenthe in ernstige mate toe. In de afgeloopen week werden in deze provincie niet minder dan 368 nieuwe gevallen genoteerd. Dat de ziekte vooral in enkele plaatsen zeer sterk woedt moge blijken uit de volgende cijfersHet dorpje Sleen spant de kroon met 74 geval len, dan volgt Beilen met 57, Emmen met 43, Roden met 25, Zuidlaren met 27, Zweeloo met 34, terwijl de andere plaatsen er minder dan 18 hebben, In de provincie Groningen blijkt het aantal gevallen af te nemen. De vorige week werden er 31 aan gegeven ook de stad Groningen heeft reeds een besmetten stal. Het aantal dieren, dat tengevolge van de ziekte sterft, is vrij groot. Uw drogist verkoopt thans ook RODONT - doodelijk voor rat en muis, doch ongevaarlijk voor huis dieren en pluimvee. Per doos 40 ct. PROGRAMMA 4 tot en met 10 Sept. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. WEENEN 10.50 Omroeporkest Donderdag KEULEN 8.Orkest BRUSSEL VJaamsch 8.20 Gymnastiek Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis BRUSSEL Vlaamsch 12.50 Weerbericht. Cabaret 1.20 Gespr. dagblad KEULEN 1.35 Concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert LUXEMBURG 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Orkest DROITWICH 5.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8-Orkest DROITWICH ).20 Band Jack Payne BOEDAPEST 10.Concert FRANKFURT 10.50 Populair concert Zondag KEULEN 8.Havenconcert BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Gramofoon Gesproken dagblad Tuinbouwpraatje en gramofoon, BRUSSEL Fransch 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN 2.20 Populair concert LUXEMBURG 3.20 Gramofoon PARIJS RP 5.20 Orkest KEULEN 6.50 Orkest LUXEMBURG 7.50 Concert BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Bont programma 10.20 Gesproken dagblad BERLIJN 10.50 Populair concert. Dansmuziek Maandag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert HAMBURG 12.20 Symphonie orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. programma DROITWICH 3.20 Militair orkest WEENEN 4.50 Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.20 Vroolijke liedjes 8.50 De Groote Harmonie KEULEN 10.35 Gramofoon. Orkest Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Orkest 1.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Gramofoon. Mandolineorkest KEULEN 4.20 Orkest PARIJS RP R OA OrlrAQt 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. BRUSSEL Fransch 8.20 Operette Le Deserteur BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad HAMBURG 10.50 Orkest Vrijdag Woensdag BRUSSEL Vlaamsch - Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DROITWICH 11.20 Orkest KEULEN 12.50 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 1.35 Gramofoon 2—6 EIGEN UITZENDING van de feesten te "Venray DEUTSCHLANDSENDER 6,Gevarieerd concert LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BRUSSEL Vlaamsch 8.Gesproken dagblad Populair concert KEULEN 8.Morgenconcert BRUSSEL Vlaamsch 8.— Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG .20 Gramofoon HAMBURG 12.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. v KEULEN I.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gramofoon DROITWICH 3.20 Ensemble Geyger DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Orkest BRUSSEL Fransch 5.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Promenadeconcert BOEDAPEST 10.25 Zigeunermuziek LEIPZIG II.10 Orkest Zaterdag KEULEN 8.Orkest BRUSSEL Vlaamsch 8.— Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20, Gramofoon. DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad WEENEN 1.35 Orkest KEULEN 2.20 Gevar. concert op gramofoon BRUSSEL Fransch 3.20 Accordeon KEULEN 4.20 Orkest DROITWICH 5,20 Orkest BRUSSEL VJaamsch 6,20 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten 8.Orkest PARIJS RP 10.25 Symphonie orkest KEULEN 10.50 Nachtmuziek Wilt U uw tijdig bestellen? Boeken voor iedere school en voor iedere klas bij

Peel en Maas | 1938 | | pagina 6