J. Tht Croo,e Rijwiel* k Ifi 4jet ïleqens azi LAMPEN. sin e Hef Oranje-Comil Raadsvergadering te Venray, Binnenland. MARTIN. R. Jenniskens Advertentiën. heerlijke Visch Paling en Visch P. CLAES-Henslcens stamboek-stier Hendrik Jan BIEDT ZICH AAN net burgerdienst meisje Petromax lantaarns en onderdeden. Th. Pouwels TE KOOP Petk. Zaairogge maalkalf TE KOOP partij ongemerkte biggen en roodb. maalkalf nieirl Not, !- Kleedingmagaziin 1! Dames- en Heeren-R prima Gabardine Regel vanaf f ll.i Groofe par jij Damtl Jongens- en Meisjes' DE Rif Secretariaat der Examens, 2e v.d. Boschstraat 40, 's Gravenhage. Inschrijvingsformulieren zijn gratis verkrijgbaar bij de Centrale van de Kath. Middenstand, Mauritskade 23 's Gravenhage en bij Directeur en Leraren van de Handelsavondschool te Venray, die tevens alle gewenste inlichtingen verstrekken. Verder willen wij U wijzen op de voor de oudere aanstaande Midden standers waarschijnlijk laatste ge legenheid om in een tijd van 8 4 9 maanden opgeleid te worden voor bovenvermeld diploma. Er zal nl. bij voldoende deelname, te Venray een spoedcursus gegeven worden. Aan melding hiervoor moet geschieden voor 15 Sept. (Zie achterstaande Advertentie). Bekeurd* Woensdagavond tijdens het concert der Harmonie op de Groote Markt bij gelegenheid van Koninginne- ver jaardag werd een persoon bekeurd wegens „bommen-werpen". Een 8-tal ,,bommen" werden door de gemeente politie in beslag genomen. Emmabloempje. Men verzoekt ons te melden, dat morgen Zondag het Emmabloempje verkocht zal worden, ten bate van het Groene Kruis. Opening U.L.O.-school te Venray. Donderdag j.l. had in de groote kerk te Venray een plechtige H. Mis plaats om Godszegen af te smeeken over de geopend wordende school voor Uitgebreid Lager Onderwgs. Deze H. Mis werd bijgewoond door heeren Onderwijzers, de ouders der leerlingen en de leerlingen. Na de H. Mis negaven de heeren Onderwijzers en leerlingen zich naar het Patronaat, waar de school tijdelijk gevestigd is en waar de op gegeven leerlingen examen moesten afleggen tot toelating op de school. Gaarne spreken we de hoop uit, dat deze school tot in lengte van dagen rijke vruchten zal afwerpen voor de Venraysche jeugd. De Djiguiten-Ruiter-Kozakken te Venray. Op hun rondreis door Nederland vóór hun vertrek naar Amerika zullen de beroemde Djiguiten-Ruiter- Kozakken nog éénmaal een voor stelling geven te Venray op het Sportterrein aan de Leunscheweg en wel op Donderdag 8 September a.s. des namiddags te 3 uur N. T. Het optreden wordt door muziek opgeluisterd en zal ongeacht de weersgesteldheid plaats vinden. Zie achterstaande advertentie. WAARSCHUWING De Burgemeester van VENRAY vestigt bij deze nogmaals de aan dacht op het bepaalde bij de artikelen 25 en 89 sub a der Algemeene Poli tieverordening Venray, luidende: „Behoudens het bepaalde in artikel 56, sub le van het Provinciaal We genreglement, is het verboden, op of aan den openbaren weg of op zoo- danigen afstand daarvan, dat de ge bruikers van den weg er gevaar, schade of hinder van kunnen hebben zonder vergunning van Burgemees ter en Wethouders, tenzij krachtens wettelijke bevoegdheid, kamers, kat- tekoppen of donderbussen af te schieten, met een vuurwapen, wind buks, windroer of dergelijk wapen schieten, vuurwerk af te steken of voetzoekers of dergelijke ontplof bare stoffen te werpen, te ontsteken of af te schieten." „Het is verboden: a. aan kinderen beneden 16 jaren buskruit of vuurwerk te verkoopen of af te geven." Op een en ander zal, ook bij de a.s. feesten nauwkeurig toezicht worden uitgeoefend en bij overtre ding proces-verbaal worden opge maakt. Venray, 1 September 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. GEVONDENdrie rijwielplaatjes, 2 op het politiebureau en 1 bij A. Voermans, kantonnier Langeweg. HOLTHEES. Morgen Zondag heeft op de doelen bjj den heer F. Kersten het laatste concours plaats van de vereenigingen, aangesloten bij den Kring „De Vriendschap" Venray. Aangezien de wisselbekers van de verschillende klassen definitief ver schoten worden, belooft dit concours buitengewoon interessant te worden. Ook voor schutters boven de 60 jaar worden door de ontvangende ver- eeniging verschillende prijzen be schikbaar gesteld. Dinsdag zal alhier een groote optocht geformeerd worden bestaan de uit de schoolkinderen, Fanfare, O.L/Vr. Gilde, Schutterij, Voetbalclub en Handhoogschutterij. Daarna is er gelegenheid tot dansen. SPOEDEISCHENDE Donderdag 1 Sept. nm. 4 uur. Afwezig de heeren Pubben, Steeghs en van Dgck. 1. Beëediging van den heer H. F. Asselberghs als lid van den Gemeen teraad. Na aflegging van de gevorderde eeden wenscht de Voorzitter den heer Asselberghs proficiat en hoopt, dat hg vele jaren zal werkzaam zijn in het belang der gemeente. 2. Notulen der vergaderingen van 30 Juni en 14 Juli 1938. Worden z.h.s. goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken. a. Verslag bebossching met ren teloos Rijksvoorschot over 1937. b. Adres Ned. Bond v. Hotels-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, betreffende bevordering der feestelijkheden bij het Regeerings- jubileum. c. Mededeeling van Ged. Staten van de vaststelling jaarwedde, kin derbijslag en pensioengrondslag van den Secretaris der gemeente per 1 Jan. 1938. Bij punt 3a hoopt de Voorzitter, dat waar dit punt in de vorige vergadering werd aangehouden, de heeren Raadsleden zich op de hoogte zullen komen stellen van de toe te voegen perceelen. Kaarten en om schrijving zgn ter inzage, benevens het verslag der bebossching. Het adres van de Caféhouders wordt voor kennisgeving aangeno men. Het sluitingsuur behoort aan den Burgemeester alleen. De mededeeling van Ged. Staten bg punt 3c wordt voor kennisgeving aangenomen. 4. Verzoek Oranje-Comité Venray om een subsidie van f 800.in ver band met de viering van het Re- geeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. Z.h.s. verleende de Raad deze sub sidie. De heer Vermenlen merkt op, dat deze post Dog f 216.groot is en maar tot f 800.verhoogd dient te worden. De Voorzitter acht dit juist, doch acht het beter deze post met f 800 te verhoogen, dan zit men met een eventueele financieele tegenvaller niet vast. 5. Verzoek van het R.K. Paroch. Kerkbestuur van St. Petrus Banden te Venray om de voor stichting van een R.K. school voor uitgebreid lager onderwijs benoodigde gelden te wil len toestaan of een gebouw voor die school te stichten. De heer Vermeulen vraagt, waar de school zal verrgzen. De Voorzitter zegt, dat de keus is gevallen op een perceel aan Mgr. Nolensstr. en Wilhelm.str., de speel plaats zal vóór de school komen en er zal gelet worden bij den bouw op de aanpassing aan de omgeving. De heer Goumans wijst op een perceel naast de Landbouwschool. De Voorzitter zegt, dat als de gemeente een school sticht, er over eenstemming moet zijn met het kerk bestuur. Persoonlijk acht hij dit perceel wel geschikt, daar hier mettertijd toch het centrum der gemeente komt. De heer Arts vindt de speelplaats achter de school beter, wat de Voor zitter betwijfelt met het oog op het verkeer. De heer Odenhoven zag de school liever op een ander punt. De Voorzitter wijst op de noodza kelijke overeenstemming met het Kerkbestuur. Totdat de school klaar is, zijn van het Patronaat een paar schoollokalen gehuurd ad f 500. per jaar. Hierna verleende de Raad de ge vraagde medewerking. 6. Verzoek afd. Venray v.d. Café- houderbond om de psrsoneele belas ting ten aanzien van den grondslag „biljarten" af te schaffen of de hoofdsom aanzienlijk te verlagen. De heer Vermeulen noemt deze be lasting drukkend, en bij niet inwil liging zullen meerder billards worden opgeruimd. Dan krijgt de gemeente heelemaal niets. Hij acht dit gelgk met het slachten van de kip, die de eieren moet leggen. Op voorstel van den heer v. Haren wordt dit punt aangehouden tot de volgende begrooting. De Voorzitter merkt op, dat be- lastingverhooging verwacht kan wor den in plaats van verlaging. De Voorzitter vraagt machtiging om een paar perceeltjes grond te verpachten, waartoe de Raad besluit. Hierna komt een hypotheekaan- vrage ter sprake en gaat de Raad in geheime zitting. Hierna dankt de heer Asselberghs voor de tot hem gesproken woorden en zegt gaarne zijn beste krachten toe. De heer Arts wijst op de slechte verlichting van den Akkerweg. De heer Odenhoven dankt, als lid van 't Oranje-comité voor de ver leende subsidie, waardoor Venray waardig feest kan vieren. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering met gebed. BLITTERSWIJCK. Naar we ver nemen is door de directie der firma Franssen besloten, om het complex der stalen ramenfabriek uit te brei den, wegens de drukte van den laatsten tijd. De strook grond waar het nieuwe fabriekscomplex zal ver rijzen, is aangekocht achter de gemeentewoningen van de gemeente. HORST. Woensdag herdachten de echtelieden Johannes Jac. Geerarts en Maria Gertruda Heesen, onder veel belangstelling den 50sten ver jaardag hunner echtverbintenis. Doodelijk mijnongeluk. De gehuwde mijnwerker A. J. van der Muilen, vader van een talrijk gezin wonende te Chevremont is Woensdag op de Domaniale Mijn te Kerkrade op den z.g. losvloer bij de schacht tusschen twee kolenwagens geraakt en doodgedrukt. V erkeersongeluk. Op den rijksweg Roermond— Swalmen ter hoogte van den zijweg naar kasteel Hillenraedt had Woens dagmiddag .omstreeks 1 uur een ernstige autobotsing plaats waarvan twee wielrijders het slachtoffer werden. Uit den zijweg komend van Hillen raedt naderde op dat tijdstip een vrachtauto van den expediteur Pil- laerds uit Herkenbosch, geladen met kippen, terwijl op hetzelfde moment uit de richting Venlo een EDgelsche luxe-wagen naderde. Juist op het punt waar de zijweg naar Hillenraedt en de rijksweg elkaar kruisen, kwam de vrachtauto in botsing met de luxe-auto, met het gevolg dat de luxe-auto van den weg afvloog en enkele langs den weg staande boompjes raakte, welke op hun beurt een tweetal wielrijders die op het fietspad reden, tegen den grond smakten. Het waren de heer W. G. Spierts uit Venlo met zijn pl.m. 13-jarigen zoon. De heer Spierts werd met een verbrijzeld been in bewusteloozen toestand opgenomen, terwijl tevens enkele ribben gebroken waren. Zijn zoon had een hoofdwonde op- geloopen. Omstreeks 1 uur gebeurde het ongeluk en om half 4 was de heer Spierts reeds overleden. Zijn vrouw mocht hem helaas niet levend meer aantreffen. Dat het voor deze vrouw en' het groote gezin van negen kinderen de oudste is nog maar zestien, de jongste nog geen vijf jaar een ontzettende slag is, voelt eenieder. H.M/s verjaardag. Met méér dan de gebruikelijke opgewektheid is de 58e verjaardag van H. M. de Koningin gevierd, nu deze dag tevens de viering inluidde van het 40-jarige regeeringsjubileum der vorstin. Er werd drukker dan ooit gevlag en blijde feesten alomme gaven uiting aan wat er onder het volk ten aanzien van de persoon der jarige en jubilaresse leeft. Een koninklijk woord. Een der hoogtepunten van het verjaringsfeest op Woensdag was ongetwijfeld de radio-rede van de Koningin, welke als een persoonlijk woord bij den ingang van de jubileum viering kon worden aangemerkt. De klare klanken hebben ons volk diep ontroerd. H.M. de Koningin heeft dank gebracht aan allen, die Haar taak in de afgeloopen 40 jaar heb ben verlichtmoeder, echtgenoot, ministers en adviseurs, maar bovenal aan God, Die Haar bestuur heeft willen zegenen. H.M. besloot met een vermaning aan de jeugd om de toekomst van ons volk te bouwen op de basis van deugden, welke door de eeuwen heen onze kracht zijn gebleken. In Den Haag. De koninklijke verjaardag werd door de Kon. Familie zelve in Den Haag gevierd, wat langen tijd niet meer het geval is geweest. De Princevlag had een optocht georganiseerd, waarin met toestem ming van het koninklijk huis de koninklijke standaarden en met medewerking van het koninklijk huisarchief de wapens van de ver schillende regeerende Oranjevorsten werden meegevoerd. H.M. de Koningin had op sen podium bg het Vredes paleis plaats genomen, vanwaar Zij het défilé gadesloeg. De lintjesregen Natuurlijk heeft zich op den voor avond van H.M.'s verjaardag de ge bruikelijke lintjesregen boven ons land ontlast. Schrijver dezes en de meesten van zijn lezers hebben helaas weer hun naam in de toch zoo uit gebreide lijst moeten missen. Enfin, het is nog steeds zóó, dat de paar den, die de haver verdienen enz. In deze gedachte als troost gunnen we „Jansen" waar heeft die man het eigenlijk aan verdiend z'n lintje. Dc nationale film. Ook de nationale film „Veertig jaren" is gereed gekomen en te Den Haag aan de officieele instanties en genoodigden vertoond. Overal maakt men zich op om het groote feest op waardige wijze te vieren en hulde te brengen aan de vorstin. Ter gelegenheid van de jubileum feesten wordt met medewerking van 10.000 winkelzaken een Ned. Fabri kaat-week gehouden, waarvoor min. Steenberghe per radio een propa gandistisch woordje sprak. Regelingen en voorschriften betreffende vermakelijkheden op de dagen waarop te Venray het Regeeringsjubileum wordt gevierd. 5 SEPTEMBER Voor het maken van muziek op Maandagavond, 5 September 1938, wordt vrijstelling van belasting ver leend. Met de muziek mag op 5 September worden begonnen om 7 uur n.m. De muziek moet op 5 September a.s. een half uur voor sluitingsuur, derhalve om 10.30 n.m. worden ger staakt. 6 en 7 SEPTEMBER DANSEN. In kom-Venray van 711 uur nam. Buiten de kom van 610 uur nam. Na 11 resp. 10 uur nam. mag geen dansmuziek meer gemaakt worden. STRIJKMUZIEK. In de geheele gemeente van 10 uur v.m. tot een half uur voor sluitingsuur. SLUITINGSUUR. In kom Venray om 12.30. Buiten de kom 12 uur. BELASTING. Van de vermakelijk heidsbelasting wordt algemeene vrij stelling verleend onder voorwaarde dat in de inrichtingen waar muziek gemaakt wordt of gedanst wordt geen entree wordt geheven. Wordt entree geheven dan behoort belasting te .worden betaald, hetgeen kan geschieden op Maandag 5 Sep tember a.s. ten kantore van den Gemeente-ontvanger van 912 uur voormiddag. De kwitantie daarvan moet op verzoek terstond aan de politie beambten worden vertoond. Niet als entree wordt beschouwd het verkoopen in de inrichting van papieren mutsjes en dergelijke mits zulks niet geschiede tegen te hooge prijs (hoogstens 20 25 ets.) Aan het een en ander zal streng de hand worden gehouden. Venray, 2 September 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. VOORWAARDEN, waaronder op nationale feestdagen in de inrichtin gen tot het verbruiken van eet- of drinkwaren mag worden gedanst. 1. De localiteit of de aanhoorigbeid moet gedurende den tijd, dat er publiek aanwezig is, steeds behoorlijk verlicht en van alle kanten goed te overzien zijn, terwijl daarin niet aanwezig mo gen zijn vaste of verplaatsbare sbhotten, schermen, gordijnen of andere afschei dingen, hooger dan 1.25 M. van den vloer af gemeten, die van de localiteit of de aanhoorigheid een deel afzon deren, tenzij dit deel niet meer ruimte bevat, dan noodig is voor het draaien van een toegang gevende deur; 2. personen beneden 18 jaar mogen gedurende den tijd, dat daarin gedanst wordt of gelegenheid tot dansen wordt gegeven, niet in de localiteit of in de aanhoorigheid aanwezig zijn, tenzij onder hoede van een voor hen verantwoor delijk meerderjarig persoon 3. personen, die kennelijk onder den invloed van drank verkeeren, of die door hun gedrag aansloot geven of die op eenigerlei wijze met de welvoege- lijkheid in strijd handelen, moeten uit de inrichting worden verwijderd ■4. voor de bezoekers moeten steeds alcoholvrije dranken beschikbaar zijn 5. aan personen benenen achttien jaar mogen geen alcoholhoudende dran- kee worden verkocht of verstrekt. 6. Er mag niet worden toegelaten, datdegenen, die aan het dansen deel nemen, daarbij rooken of een branden de sigaar, sigaret of pijp bij zich heb ben gedanst wordt op een wijze, die in strijd is met de eerbaarheid of die eenigen aanstoot kan geven. 7. De exploitanten zoowel als de bezoekers moeten zich overigens stipt gedragen naar de eventueel door de ambtenaren van gemeente- of rijks politie nader te geven aanwijzingen of bevelen. Venray, 2 Sept. 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN Ontheffing Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen zoodanige ontheffing is verleend van het bepaalde bij artikel 2 onder b en artikel 8 onder b der Win kelsluitingswet 1930, Stbl. nr 460, dat op Dinsdag 6 en Woensdag 7 Sept. 1938 alle winkels voor het publiek mogen geopend zijn en toegestaan is het venten, het verkoopen en het te koop aanbieden op of aan voor het verkeer openstaande wegen van vijf uur voorm. tot twaalf uur middernacht Venray, 2 Sept. 1938. Afsluiting weg. Burgemeester en Wethouders van Venray breDgen ter openbare kennis, dat door hen ingevolge het wegen reglement, de weg, voorkomende op den staat van wegen en voetpaden onder No. 59 van af den provincialen weg van Venray naar Horst, aan sluitende aan de perceelen Sectie C 5831 en C 5634 tot aan het voet pad aansluiting gevende aan den Ouden Oostrumscheweg tusschen de perceelen ;Sectie C 5727 en Sectie C 3895 op Donderdag 8gSeptember a.s. vanaf des namiddags twee uur tot des namiddags acht uur voor alle verkeer is afgesloten, zooals op de ter plaatse aangebrachte bordjes is vermeld. Venray, 2 September 1988. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 26 tot Aug. 2 Sept. GEBOREN Elisabeth Ronken, woonwagenkamp Johannes A. M. G. Martens, Stationsweg Martinus G. Vollebrg, Langstraat Gerardus A. J. Drabbels, Castenray GFHUWD Johannes H. Peeters, 67 jaren, land bouwer, en Johanna H. Hermans, 42 jaren, zonder beroep, beiden te Oirlo. Hendrikus M. A. Jeuken, 24 jaren, landbouwer, te Lull, en Petroneila H. Th. M. Camps, 23 jaren, zonder be roep, Oostrum. ONDERTROUWD; Leonardus H. M. Thijssen, Zuivel fabrieksarbeider, Vierlingsbeek, én Christina A. H. Michiels, z.b. Venray Buus. OVERLEDEN Theodorus Voermans, weduwnaar van Jacomina Billekens, 83 jaren, Hoogriebroek. Johannes Gerrits, weduwn. van Johanna M. Derickx, 53 jaren, tim merman, Stationsweg. 1 Patient St. Servatius. 1 Patient St. Anna. Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan van Wijn gaarden. Parochie-actiehet bidden van den Engel des Heeren weer in eere te herstellen. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie voor Gerard Derikx. In alle H. Missen collecte voor het Kerstelfonds. Zesde Zondag ter eere van den H. Gerardus, 6 uur H. Mis ter eere van den H. Gerardus, na het Lof vereering der relikwie, 2 uur groote Congregatie, na de Hoogmis vergadering der Zelatricen van de Kindsheid en Tsing Tao, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en processie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den Weleerw. Henricus Ver hofstad, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek, 8 uur lees mis voor intentie van de familie EgelmeersYullings, half 8 Jaarg. 2e klas voor Petroneila Theuws, broeders en familie, 9 uur plechtige Hoogmis waarna Te Deum bij ge legenheid van het 40-jarig jubileum van H.M. de Koningin. WOENSDAG half 7 leesmis voor Joh. Gerrits, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Jacob Trijnes, Anna Gertrudis Camps, Peter Joh. van den Broek en Hendrina Camps. DONDERDAG O.L. Vrouw Geboor te. De H. Missen 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Com munie van alle schoolkinderen, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof. De H. Mis van 9 uur is ook toegankelijk voor grootea. VRIJDAG half 7 leesmis voor Joh. Gerrits, 7 uur leesmis, half 8 gest. Jaarg. voor Thomas Michels en Antoinette van Meijel, 8 uur Jaarg. voor Bernard van den Bosch. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 gest. Jaarg. voor Agnes Poell, 8 uur leesmis, 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige H. van Hulst, M. Wijnhoven, P. Janssen, J. Janssen, H. Willems, J. van Vegchel, P. Simons, Jac. Ouden hoven, J. Voermans, A. Creemers, G, Peters, J. Arts, Cr. Sijbers, G. Dirks. Congregatie. A.s. Zondag 2 uur groote Congre gatie. K. J. V. Zondag half 7 Marg. Sinclair, 8 uur leidsters. Dinsdag zijn we allen in costume aanwezig in de H. Mis en de daarop volgende aubade voor 't Raadhuis, waaronder ons de gemeentevlag overhandigd wordt, 's Avonds 8 uur ap. leden en asp. ap. leden. Donderdag 8 uur leidstersclub. Poetsen door Odaclub. K. J. M. Zondag half 10 alle K. J.M.-ers aan 't gebouw voor de picnic. Boter hammen en drinken meebrengen. Als 't slecht weer is komen we om 3 uur samen in 't gebouw. Dinsdag zijn we allemaal, zooveel als 't kan in costume, aanwezig in de H. Mis en de daaropvolgende aubade voor 't Raadhuis. ZELATRICEN KINDSHEID EN TSING TAO. Na de Hoogmis vergadering, boek jes en geld meebrengen. Trouwe opkomst wordt verzocht. Patronaats-Agenda. Zondag van 3.30 tot 5.30 uur klein Patronaat. Van 6.30 tot 9.30 uur groot-Patronaat. Men gelieve de achterstand van contributie bij te betalen. Zonder- verlof blijve niemand weg. Jonge Wacht. Zondagmorgen 7 uur is de St. Ger. Majella groep aan het Patronaat present om naar de districtsdag te gaan in Sevenum. Deze groep gaat in Sevenum naar de kerk. A.s. Dins dag en Woensdag geen groep. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten vanaf na de H. Mis van 5 uur aan de Evangeliezrjde. Heden collecte voor de restauratie der Parochiekerk. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof en oefening van de H. Kruisweg. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis, 5.30 gez. Vespers en Lof. DONDERDAG, feestdag v. Maria's Geboorte, Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde. De H, Missen als op Zondag om 5, 6, en 7 uur. Om 8.15 de plechtige Hoogmis, waarna de plechtigheid der professie. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H; Mis, om 5.30 oefening van de H. Kruisweg. Op de werkdagen zijn de H. Mis sen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7-30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Zondag om 7 uur ter ere van het H. Hart. Dinsdag om 7 uur voor Jan v.d. Berg. Woensdag om 6.15 voor Anna Laurensse-Verriet, om 7 uur voor Jan v.d. Berg. Donderdag om 6.15 voor Gerardus Wilhelmus Martens en echtgenoote en overleden fam., om 7 uur voor Anna Laurensse-Verriet. Jonge Derde Orde. Morgen ZONDAG om 10 uur ker kelijke vergadering, afdeling Jongens. De Heer en Mevrouw LINT HORST-POELS geven kennis van de geboorte van hun Zoon Twello, huize „Venrode" 1 Sept. 1938. Ondergeteekende maakt be kend, dat hij heeft overge nomen de Smederij van M. Custers, Patcrsstr. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD dienstmeid voor Helmonden Venlo 1 dakdekker 1 boerendienstmeid voorWanssum 1 burgerdienstmeid 1 burgerdienstmeid 16 a 20 jaar voor Venray Timmerlieden en metselaars voor Duitschland Metselaars v. Duitsch grensgebied Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdienstmeid 1 jongen v. kantoorwerk 2 jongens voor kantoor of magazijnwerk 1 burgerdienstmeisje 16 jaar losse arbeiders timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. DISTRIBUTIE: Maandag 10—11 B en C-boeren Donderdag 3.305.30 alle anderen, Wie met de a.s. feestdagen wil eten, moet bij de dochter van Kees wezen. Verder alle soorten verkrijgbaar. Marktstraat. Voor niet-leden van de Stier- houderij is gelegenheid om hun koeien te laten dekken van de bij J. van Meijel, Deurnesche weg. oud 16 jaar. 2 Adres bureau dezer. Lampeglazen, Lampekatoen, Lampekappen, Branders, L(jes voor op branders, 'sse "3 Qg'azen bollen, La,rnc-i<b, Lantaarnglazen. Hofstraat 8 20 te nabouw a f 9.25 per 100 kg. en een best roodbont m. of z. schets bij J. Jeuken, Stationsweg C2. p. J- van Hoof, Castenray. 100 t, e ie A di zal op 1! 5 uur e 1 verzoek V Doense pen Een en met tuen; gelegeuevf 324, gn Het pkt keuhui»: kamer^uk kelder ji, kamersj Aanvasf 1 Verkrj JapamlO .2! vestigt er de aandacht op, dat h 1 boden is met zevenklappers, veld bengaalsche lucifers en dergelijkite ken of te doen afsteken, tijdens jn dere feestelijkheden. Hieraan zal slvc gehouden. Voorziet U dus tijdig van opent het seizoen met een ft CoupeU weet liet, wat magazijn allerbeste. AfwerkingOnze (lekende prima ve»« Prijzen: Daarin slaat Thomassenii alleen al bij ons een Komt en doet Uw keus uit de alD' Op Maandag 5 September2 de pomp hoek Patersstraat te Venray;c Alle Rijwielen zijn van le klas' volle 1 jaar schriftelijk gegarandeerd.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2