Krakelingen. Buitenland. Gemengde Bericbten Provinciaal Nieuws Van de Sport velden. wijze en sprenkelt telkens tusschen de lagen y, pet. zuursel, dat is per 1000 Kg. "groenvoer 5 L. zuursel, bestaande uit karnemelk of aange- zuurde ondermelk of wei, om de ontwikkeling van de melkzuurbac teriën te bevorderen. Men vindt deze methode nauwkeurig beschreven in de brochureInkuilen, door Ir. J. Timmermans, voor 1 dubbeltje ver krijgbaar, bij meerdere exemplaren redactie. Men ziet, er is belangstelling ge noeg betreffende het inkuilen van voedermiddelen, vooral sedert men de behoefte voelt, om eiwit zelf op eigen bedrijf aan te vullen. Welke methode van inkuilen men toe zal passen, hangt o.a. af van de grootte van het bedrijf, van de kwaliteit van 't bouwland en de hoeveelheid weiland, waarover men beschikt. Zeker zal ook de vrucht wisseling hierby een rol spelen. Maar wie tot inkuilen overgaat, vrage eerst de noodige inlichtingen, want wie het doet, moet het juist doen volgens de gegeven voorschrif ten. Verliezen brengt het altijd mee, vooral eiwitverliezen, maar deze tot een minimum bepeikt moeten blijven. N. K. J. H. DELHOOFEN. HYENA'S. Gestolen goed gedijt niet. „De Gids" schrijft: Hyena'sTe Weenen liggen lijsten ter inzage van de bedrijven, vroeger in Joodsche handen, die door ge gadigden tegen een zoet prijsje kun nen worden overgenomen. De koop prijs komt natuurlijk niet den vroegeren eigenaren maar aan de nationaal-socialistische overheid ten goede. Is de reflectant een vreemde ling, dan wordt hij dubbel hartelijk ontvangen hy betaalt niet alleen, hij betaalt zelfs in deviezen. Dit laatste voordeel wordt zóó groot geacht, dat de op zich zelf reeds spot-goedkoope transactie door hem gedeeltelijk in registermarken mag worden voldaan. Een buitenkansje voor Nederlandsche liefhebbers dus Het leek ons uitgesloten, dat een Nederlander zich tot dit profiteeren van andermans ellende, tot deze heling van gestolen goed, zoude willen leenen. Wij hebben ons, helaas, ver gist. Uit absoluut betrouwbare bron vernamen wij van een Twentsch industrieel, die zich hier te lande er op heeft beroemd zoo'n buitenkansje niet onbenut te hebben gelaten. Wij hopen en verwachten, dat hij de waarheid zal ervaren van het spreek woord „gestolen goed gedijt niet," maar wij hopen tévens, dat hij en zijns gelijkeD ginds zullen blijven en nimmer meer onder ons zullen terug keeren. „Hyanen sind hier uner- wünscht." InderdaadHet zich verrijken met goederen, die het bezit zijn van een ander, maar hem ontstolen zijn, is een laagheid. Dit wordt thans meer en beter ingezien dan voorheen, toen b.v. in verschillende landen goederen der Kerk en kerkelijke personen en in stellingen in beslag genomen werden en daarover weinig protesten werden gehoord in kringen, waar men nu en terecht fel verontwaardigd GENEZING VAN KANKER? Van t\jd tot tijd verschijnen inde bladen berichten, dat hier of daar in de wereld een geneesheer of een ander stoute beweringen heeft gedaan inzake de mogelijkheid van genezing van een of andere, tot dan nog ongeneeslijk geachte ziekte. Zulke berichten doen hoop her leven in de harten dergenen, die ten doode zijn opgeschreven en van hun dierbaren. Helaas.... de ontgocheling is als regel wreed. De redacties zijn niet verantwoor delijk voor zulke ontgocheling, de controle op dergelijke berichten is, zooal niet onmogelijk de berichten stammen vaak uit Amerika dan toch uiterst moeilijk. Juist omdat in het onderhavige geval controle op de waarde van het gerucht zoo gemakkelijk was, hech ten we waarde aan een bericht over de ontdekte mogelijkheid tot genezing van kanker, een bericht, dat door een zich van haar verantwoordelijk heid toch wel bewuste redactie als die van de Maasbode, plaatsing was verleend. Een bericht, dat nochtans vragen doet rijzen, waarop we geen ant woord weten. Het luidt als volgt: We hebben reeds een en ander maal de aandacht onzer lezers gevestigd op de merkwaardige experimenten van dr. J. Samuels chirurg-vrouwenarts te Amster dam en ook bekendheid gegeven aan den cursus, dien deze ultra- korte-golven specialist zoo pas hield over zijn ervaringen met de bestrijding van kanker. Omtrent dezen cursus wordt ons nog gemeld, dat er deel nemers waren uit Amerika, En geland, Italië, Polen, Hongarije, Denemarken, Tsjechoslowakije, Letland, België, Joegoslavië, waaronder prof. Kobak uit Chi cago, de president van het int. korte golven-congres en redac teur van het grootste radiolo gische tijdschrift en prof. Gua- rini, de redacteur van Arehivio di radiologia uit Napels. Na afloop waren de cursisten zoo overtuigd, dat zij spontaan een verklaring hebben ondertee- Kend, waarin zrj zeggen, de on- omstootelijke bewijzen te hebben zien geleverd voor de genezing van diabetes. Ons zijn voorts zoo luidt de verklaring de in zijn boek beschreven genezen carcinoom-patiënten getoond. Zij zijn er van overtuigd, dat Sa muels' gedachteng^ng juist is en dat het hem werkelijk gelukt is den weg tot kankergenezing te vinden. Na ons van dé uit stekende resultaten overtuigd te hebben zyn wij van plan zijn methode in onze klinieken toe te passen en onze eigenervarin gen na eenigen tijd bekend te maken. De verklaring, die alleen door artsen en professoren, verbonden aan kanker- en Röntgen-insti- tuten is onderteekend (een 7-tal) laat aan duidelijkheid niets te wenschen. Tot zoover de feitelijke inhoud van het bericht, waaraan de redactie van de Maasbode de voor ons echter lichtelijk verbijsterende mededeeling toevoegt, dat van Nederlandsche medische zyde niet aan den cursus werd deelgenomen. Slechts één geneesheer had zich de moeite getroost acte de présence te geven, doch voor de demonstra tie der kankerpatiënten was deze reeds weder vertrokken. De redactie van het Ned. Tijd schrift voor Geneeskunde en de Se naat der Universiteit van Amster dam, die waren uitgenoodigd, vonden blijkbaar geen aanleiding om aan de invitatie gevolg te geven. 't Is te begrijpen, dat men in me dische kringen gereserveerd staat tegenover beweringen inzake kanker genezing. De ervaringen, een aantal jaren geleden, met een arts te Zeist die een „ontdekking" van gelijke strekking zou hebben gedaan, zijn in staat geweest om de noodzaak van een zekere reserve te accentueeren. Maar de arts uit Zeist deed het heel geheimzinnig en wilde zijn ont dekking voor zich houden. Dr. Sa muels daarentegen wil zooveel mo gelijk openbaarheid en controle, zoo groot mogeljjke verspreiding van zijn methode. Een zoo ernstige zaaK is altijd de moeite van belangstelling en ken nisname waard het tegendeel is in elk geval onverantwoord. Het treft ieder, dat zeven buiten- landsche artsen en professoren, allen verbonden aan kanker- enRöntgen- instituten, zich getroffen verklaren door de klaarblijkelijke resultaten van de genezingsmethode van dr. Samuels en deze practisch gaan toe passen. De duizenden kankerlijders in ons land zullen het niet verstaan, niet begrijpen, dat de Nederlandsche me dici onverschillig blijven tegenover de mogelijkheid, dat er iets is ge vonden ter genezing van een onge neeslijk geacht wanhopig, smartelijk en doodelijk lijden. Een verklaring van de zijde van het Ned. Tijdschrift voor Genees kunde is het minste, wat thans mag worden verwacht. Een opzienbarende arrestatie, Engelsche ambtelijke spionnage Even buiten Weenen, op het oogen- blik dat hij zich met vacantie naar Engeland wilde begeven, is de leider van de pascentrale aan het Britsche consulaat-generaal te Weenen, kapi tein Thomas Kendrick, gearresteerd. Aanstonds heeft de Britsche regee ring daartegen geprotesteerdtevens om inlichtingen vragende en ver klarende, dat ze het incident zeer ernstig opnam. De gearresteerde consulaire ambtenaar is daarop vrij- gelaten, maar tevens uitgewezen uit het land, op grond van spionnage. De Britsche ambassadeur kreeg het verzoek van de regeering te Berlijn, zorg te dragen, dat kapitein Kendrick zoo spoedig mogelijk het Duitsche gebied zal hebben verlaten. Wat intusschen is geschied. In officieele kringen te Londen heeft men nog geen nadere bijzonder heden ontvangen over den aard der beschuldiging van spionnage, welke tegen hem is geuit. Men verklaart in die kringen uiterst sceptisch te staan tegenover de waarde van de tegen den consu- lairen agent uitgesproken beschul digingen. Men merkt op, dat wanneer een diplomaat of consulair agent van Engeland niet langer persona grata is bij een buitenlandsche regeering, het gebruik eischt, dat men zich tot de Britsche regeering wendt, alvorens een actie te ondernemen. Voor het oogenblik weigert men te verklaren, of de zaak al dan niet gevolgen zal hebben. De Duitsche pers fulmineert in heftige bewoordingen over het ge beurde. Zoo schrijft de „Berl. Boer- senzeitung": ,De grootte en de aard van het Engelsche spionnagenet, waarin zelfs diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland als opdrachtgevers, be middelende personen en steunpunten optreden, doet zien, met welk een intensiteit en gebrek aan bedenkin gen Engeland dit instrument van zijn politiek handhaaft." Na alles, wat er den laatstentyd is gebleken van de Duitsche spion nage in vele landen in de Ver. Staten b.v.doet de verontwaar diging in de Duitsche pers wel 'n beetje geforceerd aan! Botsing in den metro te New York. Dadelijk na den sluitingstijd der kantoren heeft in New York op de Lexington Avenue-lrjn een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Op 't station aan de 116-straat zijn twee ondergrondsche treinen op elkaar ingereden. Hierby zyn drie personen gedood en meer dan 50 andere ge wond, doch men vreest, dat het aantal slachtoffers grooter zal zijn. Dc Eiffeltoren in 1939 vijftig jaar. Ofschoon het hoogste bouwwerk van Europa, de Eiffeltoren, eerst in 1939 vijftig jaar zal bestaan, is men in de Fransche hoofdstad al begon nen met de voorbereidingen tot vie ring van dit jubileum. Met vreugde stelt de Fransche pers vast, dat de binnenkort jubileerende Eiffeltoren zich bijzonder loont voor herdenkings artikelen, omdat de geschiedenis van den „Tour" bijzonder interessant is. Van café-restaurant werd de Eiffel toren radiomast, van bezienswaar digheid voor de vreemdelingen een pronkstuk voor de Parijzenaars. De wereldtentoonstellingen profiteeren van den toren, zooveel maar mogelijk was; men was niet op het expositie terrein geweest, wanneer men in het expositie jaar 1937 niet den toren had beklommen. In verband met het 50- jarig bestaan van den Eiffeltoren wil men nieuwe radio-installaties aanleggen en de luidsprekers op de tweede verdieping moeten over ge heel de stad de stemmen kunnen wegdragen van de feestvierende Pa rijzenaars, die gloedvolle herden- kingsspeeches zullen houden ln het jubeljaar 1938. Handboog wedstrijd België—Nederland. Te Vilvoorde (B.) is de eerste manche verschoten van den wedstrijd tusschen de ploeg van den Alg. Ned. Bond van Handboogschutterijen en de Belgische Federatie. De tweede manche zal op 11 September te Hel mond worden verwerkt. Na de eerste helft boeken de Bel gische schutters een voorsprong van 31 punten. De gedetailleerde uitslag luidt Belgische schutters1. G. de Rons 229; 2. E. Bruyninkx 217; 3. F. Wal- ravens 217; 4. A. van Kolen 216; 5. P. Bartelen 212; 6. A. Claessens 210; 7. J. Reith 210; 8. H. Stallaert 201; 9. E. de Croes 200; 10. L. Potums 195; 11. A. Absillis 191; 12. E. van Craen 186. Totaal 2484. Reserves13. De Wilder 183; 14. J. Croonen 173. Nederlandsche schutters1. Th. Hendriks 232; 2. P. Jessen 218; 3. M. Schoffeleers 213; 4. M. Bartelen 213; 5. L. Martens 208; 6. Adr. Theeuwes 207; 7. P. Geelen 202; 8. J. Martens 201; 9. A. v. d. Vijfeijken 201; 10. Alf. van Gorp 200; 11. J. Somers 180; 12. H. v. d. Laar 179. Totaal 2453. Reserves13. Jac. Eist 174; 14. W. Donders 155. Spoorbeambte door trein gegrepen. Dinsdagmiddag bemerkte de tele graaf-beambte G. J. Hekkelman uit Zutphen, toen hij tijdens zijn werk zaamheden gehurkt op de spoorlijn nabij het station Velp zat, door het gedreun van een passeerenden trein uit Arnhem niet, dat ook de trein, die te 14.25 uur te Velp aankomt uit de richting Zutphen, naderde. De man werd door dezen trein gegrepen en op slag gedood. Driejarig meisje door locomotief gedood. Dinsdagavond omstreeks half 7, toen de locaaltrein Eindhoven Valkenswaard in aantocht was en de wachter van den bewaakten over weg in de Hoogstraat te Gestel de van een hekwerk voorziene spoor- boomen had neergelaten, wrong zich een 3-jarig meisje, Klaziena van den Heuvel uit de Hugo de Grootstraat te Eindhoven door de spijlen, juist op het moment, dat de trein pas seerde. Het kind kreeg zulk een slag van den locomotief, dat het dadelijk dood was. De trein stopte, doch kon met een geringe vertraging de reis vervolgen. De politie heeft het stoffelijk over schot van het kind naar de ouderiijke woning gebracht. Moeder en kind verdronken. Dinsdagavond is aan het jaagpad langs de Schie nabij het Kruithuis te Delft een noodlottig ongeluk ge beurd, dat twee menschenlevens heeft geëischt. Een visscher, die daar op weg naar huis passeerde, zag op een ge geven moment geplas in het water. Vreezend, dat er een mensch in zou kunnen zijn geraakt, waarschuwde hij onmiddellijk een voorbijvarenden schipper, die terstond met een haak op de aangeduide plaats ging zoeken na korten tijd een jongetje van naar schatting acht jaar naar boven haalde. Twee jeugdige kinderen, die in de buurt waren geweest, vertelden, toen, dat ook een vrouw te water was geraakt, waarop men direct door ging met dreggen en inderdaad vond men spoedig een vrouw van onge veer 32 jaar in het water. Wat de toedracht van het geval betreft, uit de verklaringen van bovenbedoelde twee kinderen meent men te moeten opmaken, dat de vrouw en het jongetje men neemt aan moeder en kind langs het jaagpad liepen, toen plotseling het ventje in de Schie is gevallen. De vrouw had hem eerst nog aanwijzin gen toegeroepen, hoe zich te redden, doch toen de jongen daarin niet slaagde was zij zelf te water ge sprongen om hem in veiligheid te brengen. De vrouw is echter zelf in nood komen te verkeeren met het gevolg, dat tenslotte beiden verdronken. Nieuwe burgemeesters. De nieuw-benoemde burgemeester der gemeente Buggenum, de heer J. Vennekens, is in 1909 geboren en was tot dusver ambtenaar ter ge meente-secretarie van Neer. De nieuwbenoemde burgemeester van de gemeente Zeeland, de heer B. van Hesteren, werd in 1907 te Tiel geboren en is momenteel werk zaam als volontair ter gemeente secretarie van Naaldwijk. Door een stier aangevallen. De 55jarige landbouwer A. H. te Tilburg, werd tijdens het verzorgeD van vee in de weide door een stier aangevallen. De man kreeg een stoot van het dier in het onderlichaam en moest met zware verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. Raaselachtig geval te Baarle-Nassau. Zooals destijds reeds werd gemeld, deed de landbouwer L. Sm. te Baarle-Nassau op 7 Juli j.l. bij de politie aldaar aangifte, dat uit zijn colbertjas een geldsbedrag van f 3250 was gestolen. Sm. staat als een zonderling be kend, die altijd angst heeft voor lang- vingers ne die deswege zijn geld altijd bg zich draagt. Op genoemden datum had hij ergens in een bosch liggen slapen en toen hij wakker werd had hij den diefstal ontdekt. Hij kon niet zeggen of de diefstal tijdens zijn slapen gebeurd was, maar in ieder geval was het geld ver dwenen. De politie stelde een onderzoek in dat evenwel geen resultaat oplever de, Totdat vorige week Woensdag op eens deze zaak een eigenaardige wending nam. De dienstdoende beambte van het hulppostkantoor vond namelijk bij het lichten van de brievenbus een verfrommelde enveloppe, waarop eenige woorden waren geschreven geweest, die echter niet meer te ontcijferen bleken. De beambte hield de enveloppe tegen het licht en zag toen tot zijn verbazing, dat er bank papier in zat. Hij waarschuwde den kantoorhou der, die op zijn beurt den burge meester verwittigde. Deze laatste kwam op het hulppostkantoor en opende de enveloppe. En jawel: er kwamen drie bankbiljetten van dui zend gulden uit de enveloppe. En het merkwaardigste was wel, dat de nummers van deze bankbil jetten overeenstemden met die van de ten nadeele van Sm. gestolene. De gemeentepolitie heeft de vondst in de brievenbus een week geheim gehouden, teneinde in haar onder zoek niet te worden gestoord. Dit hernieuwde onderzoek heeft echter nog geenerlei resultaten opgeleverd. Gezinskaartenstelsel Invoering per 1 October Naar de „Standaard" uit betrouw bare bron verneemt, zal 1 October a.s. in alle Nederlandsche gemeenten hetgezinspersoonskaartenstelseljwor- den ingevoerd, waardoor dan in alle gemeenten de bevolkingsboekhouding uniform zal zijn. Ongeluk op het vliegveld Welschap. Te Eindhoven is op het vliegveld Welschap, tijdens oefeningen met een zweefvliegtuig een ernstig onge luk gebeurd.; De 21-jarige leerlinge, mejuffrouw J. Sanders, uit Eindhoven was met een zweefvliegtuig tot een hoogte van 20 a 25 meter gestegen. Het toestel maakte toen plotseling een duik en stortte nagenoeg loodrecht naar beneden. Het toestel de „Sprinkhaan" werd vernield. Mej, Sanders kreeg ernstige verwondingen aan hoofd, armen en beenen en werd naar het Binnen gasthuis vervoerd. Aanvankelijk liet haar toestand zich niet ernstig aan zien, doch in het ziekenhuis geraakte zij buiten bewustzijn. Men vreest voor haar leven. VENRAY, 27 Aug. 1938 LUXOR-THEATER. „De Banjospeler van de Mississippi/' Een heel apart volkje, dat in en buiten Amerika zeer weinig bekend heid heeft, wordt gevormd door de z.g. „Shanty-Boaters", die met ruwe, armelijke woonschuiten de Missis sippi op en af varen en die men, naar hun gedragingen, eigenlijk Amerikaansche zigeuners zou moeten noemen. Zy zyn zangers en dansers, lui en diefachtig en driftig, strijd lustig en zij houden zich streng appart van de oeversbewoners, met wie zij niets te maken willen hebben, tenzij het is om er aan te verdienen, Wij zien het huwelijk tusschen twee van die Shanty-Boaters vol trekken. De jonge Ernie Holley trouwt met „De Parel van de Mis sissippi", het mooiste en meest be geerde meisje van het Shanty-volk. Een van de oeversbewoners, de groote, grove en gevreesde Slade, komt aan boord en beweert, volgens oud gebruik, dat hij de bruid zou mogen kussen. Als hij het inderdaad beproeft, slaat Ernie Holley hem ruggelings het water in. Hoe men ook zoekt, Slade wordt niet terug gevonden. Slade is echter niet ver dronken. Hij is ongemerkt naar land gezwommen en heeft zich opzettelijk schuil gehouden, om zich op Ernie te wreken. Ernie moet onmiddellijk vluchten, wil hij niet wegens moord .worden gevangen genomen. Zoo moet dus het jonge paar terstond afscheid nemen, nadat het huwelijk maar enkele uren heeft geduurd, dan ver dwijnt hij in de duisternis. Zoo gaan zes maanden voorbij, zonder dat er taal of teeken van den bruidegom komt. Voor de jonge vrouw is die tijd van nutteloos wachten een gruwelijke kwelling. Zij zocht werk om in haar onderhoud te voorzien, en slaagt bij een fotograaf voor retourcheerwerk, later om een plaats aan te nemen in een Crioolsch café, als meisje om de borden te wassen. Ernie gaat op zoek om zijn vrouw te vinden en dat lukt hem eindelijk met de grootste moeilijkheden. Ernie en Paarl zijn het nu eindelijk tezamen eens en vinden het geluk, dat zoolang op zich liet wachten. Een boeiende ontspanningsfilm van goede kwaliteit. Als tweede hoofdfilm gaat „Charlie Chan op de Renbaan" met de wereld beroemde detective Warner Oland. Avalanche, het beroemde paard van Majoor; Kent, verliest de befaamde Australische Sweepstake, dank zij de kunstgrepen van een troep mis dadige gokkers. Daarom seint de ge dupeerde eigenaar direct aan den beroemden Chineeschen detective Charlie Chan om diens hulp en bij stand. Tal van aanslagen op het leven van den „lastigen" detective worden ondernomen en op den dag van een volgende wedren wordt Majoor Kent op heimelijke manier vermoord. Chan toont dan zijn groot speurtalent, door alle misdadigers aan te wijzen en onder hen den moordenaar te ontmaskeren, zoodat hij wederom lauweren toevoegt aan de vele victories, welke hij reeds heeft gebracht. Een film, waarin Warner Oland weer een zijner uit. stekende detective-rollen vervult. NOORD-LIMBURGSE FOKVEEDAG. Donderdag 1 September houdt Noord-Limburg wederom zijn jaar- lij ksche Fokveedag te Horst. Moest deze veeshow, in 1937 door allerlei omstandigheden worden af- geiast, thans zijn de verwachtingen des te hoger gespannen. Zo'n fokveedag is immers een soort wapenscnouw, hij geeft ons een overzicht van het peil en de ont wikkeling van de veeteelt in die streek. Iedere fokker, en elke fokvereni- ging kan daar als het ware verge lijken, en dat werkt zeer leerzaam en doet een gezonde nay ver ontstaan. Voor den vooruitstrevenden fokker is deze dag ook van grote propa- gandistise waarde. Hier wordt hem op ruime schaal gelegenheid geboden om reclame te maken voor den afzet zijner fok- producten. De vele bezoekers zullen kunnen constateren, welk hoog peil rund veeteelt, varkensfokkery en schapen houderij in deze streek bereikt hebben, en waar goed fonmateriaal te koop is. Dat Noord-Limburg in dit opzicht heel wat kan presteren heeft het vorige jaar voldoende bewezen, en en niet het minst op de Centrale Fokveedagen te Roermond. Het getal inzendingen heeft dit maal onze verwachtingen overtroffen. Het was immers bekend, dat ge durende den vorigen winter verschil lende fokkers grote verliezen in hun veestapel hadden geleden door het mond- en klauwzeer en de naweën daarvan. En toch schijnen de open gevallen plaatsen weer geheel te zijn aange vuld, want de catalogus bevat niet minder dan 500 nummers rundvee, een getal dat overeenstemt met vorige jaren. Ook de afdeeling varkens komt met ruim 200 hokken weer prachtig voor den dag. Gezien de resultaten van vorige jaren twijfelen we er niet aan, of ook deze stand zal grote belang stelling en verdiende waardering vinden. Wat de inzending schapen betreft, hier is belangrijke verandering ge komen. Volgens advies van den Veeteelt consulent, zullen Midden- en Noord- Limburg in het vervolg gezamelijk exposeeren, namelijk een jaar iD Horst, en het volgende jaar in Heyt- huisen. Door deze combinatie zal de ge middelde kwaliteit der ingezonden dieren zeker aanmerkelijk worden opgevoerd, zodat we hier gerust van een keurcollectie kunnen spreken. Volgens gewoonte zullen verschil lende firma's wederom het nieuwste op het gebied van landbouwmachine- riën demonstreren. Ook deze sianden zullen zeer zeker heel wat bekijks hebben. Uit bovenstaande moge voldoende blijken dat op 1 September te Horst wederom heel wat te zien en te leren valt, terwijl al het mogelijke in het werk zal worden gesteld om de be zoekers en bezoeksters een aange name en gezellige dag te bezorgen. T. Bouwvakstaking te Maashees. Wij vernemen van de zijde van de R. K. Bouwvakarbeidersbond het volgende In het bericht van de vorige week, waarin de patroon ook zijn stand punt uiteen zet staat het volgende „Intussen vernemen wij, dat de directeur der Firma P. Knols sedert enige tijd met vacantie is en dat de brieven van de Bouw vakarbeidersorganisaties geduren de zijn afwezigheid ontvangen werden." Dit nu zou alleen betrekking kun nen hebben op het gezonden ultima tum van 13 Augustusechter hieraan is nog meer vooraf gegaan, De patroon heeft ook reeds op 29 Juli een schrijven gekregen, maar ook dit is geheel onbeantwoord gebleven en in het licht hiervan moet men zien, dat er nu geen reden meer was, b.v. de staking nog verder op te schorten. De brief van 29 Juli luidt als volgt „Ofschoon wij regelmatig ervaren, dat U, op aan U gerichte brieven geen antwoord geeft, wagen wij het er nog maar eens op, en leg gen U bij deze de vraag voor, of U bereid is aan Uw werk te Maashees, bij de bouw van de Silo, het L.C.C. volgens de indeling voor Limburg, waarbij dit altyd heeft behoord, na te komen, door in plaats van 40 en 32 cent, 44 en 35 cent per uur te betalen, als mede de bon zóals dit in het L.C.C. staat aangegeven. Wij hebben het nodig geoordeeld ons hieromtrent te vergewissen. Indien U ons niet antwoordt, kunt U ons later niet verwijten, indien U voor verrassingen wordt ge plaatst. Wy maken U er op attent ook nog steeds geen antwoord te heb ben gehad op ons schrijven dat verband hield met Uw werk aan de hoogspanningslijn Roermond Blerick. Indien U het verstandiger mocht achten wel og deze tip in te gaan, dan delen wij U mede, g&arne be reid te zijn in een onderlinge be spreking een en ander te motive ren." Het is dus niet juist, dat den patroon tijdens zijn vacantie, over de week waarin het ultimatum liep, door de staking wordt overvallen. Dat dit zo is gegaan is echter een gevolg van de nalatigheid zijnerzijds, door ook nu weer op de brief van 19 Juli niet te antwoorden. Het is toch redelijk, indien men 4 weken speling in acht heeft genomen. Diefstal van motorrijwiel. Donderdag werd voor de vacantie- kamer der Roermondsche Rechtbank behandeld de zaak tegen den 34- jarigen koopman J. H, van A. uit Eindhoven en den 30-jarigen Janus S., afkomstig uit Weert, beiden thans gedetineerd als verdacht van dief stal van een motorrijwiel te Venlo. Gedurende een der laatste kermis dagen hadden beiden Venlo met een bezoek vereerd en toen zij huis waarts keerden deden zij dit met een te Venlo genomen motorrijwiel. Ondor Wanssum waren zij den weg bijster en wilden over Oss naar Eind hoven. Een daar juist dienst doende korporaal der Politietroepen kwam het geval verdacht voor en deze hield beiden aan. De bestuurder wist te ontkomen, de ander werd gear resteerd en met den motor aan de Venlosche Polirie uitgeleverd, welke laatste ook al heel spoedig den vluch teling te pakken had. Beiden ontkenden zeer pertinent diefstal te hebben willen plegen zij wilden met den motor naar Eind hoven en zouden hem daar gepar keerd hebben. Wie hem nu eigenlijk te Venlo het eerst had vastgenomen en dus weg genomen: Dit schoof de een op den ander, en vooral Janus deed zyn best de Rechtbank te doen gélooven, dat hij de onschuldige duopassagier was, die meende dat van A. op zijn eigen motor reed. Van A. daarentegen was niet zoo geslepen, al verklaarde hij het geheele verhaal van Janus voor gelogen en gaf toe, dat hij den mo tor uit handen van Janus had ge nomen en tot Wanssum bereden met als duopassagier Janus. De Officier van Justitie, requisitoir nemende, was vol lof over het cor recte en van een juist politioneel inzicht getuigende optreden van den korporaal der Politietroepen Poetsma destijds te Wanssum. thans te Roos teren, zonder wiens ingrijpen deze zaak zeker niet tot klaarheid zoude zijn gekomen. Tegen ieder der verdachten luidde de eisch twee jaar gevangenisstraf. De verdediger Mr. Paul Tripels, pleitte, inzonderheid voor den nog immer veroordeelden van A. een meer clemente straf. Vonnis over 8 dagen. Mond- en klauwzeer, Het mond- en klauwzeer breidt zich te GrashoekHelden steeds ver der uit en dreigt een groot gevaar te worden voor alle veehouders. Was het aantal ziektegevallen tot voor kort geleden nog gering, thans zijn reeds vele groote veestapels aange tast, 't Is voor het vee en de vee houders te hopen, dat de vooruitgang spoedig gestuit wordt. Dan rk op onbéI voor do-,1 •van der I de keepi| geen l g boys bïvf en der 10 vatius-o ï—i. p De „P een v ft inneer 111 ging ,ÏQ doorze-/1® rushes fet de bai J1 Na ég den as/ ys ra er iu c ve Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vöör 1 uur in ons bezit zyn. SERVATIUS-OMROEP Servatius IVenl.BoysI 6—5 Verleden Zondag waren de Venlo sche Boys te gast met hun eerste en tweede elftal te Venray. Alvorens de beide eerste elftallen den stryd aanbonden, werden door de tweede elftallen een voorwedstrijd gespeeld. Door het onverwacht ver hinderd zijn van één der Servatius- spelers, moesten deze met 10 man beginnen. Aanvankelijk ging den strijd aardig tegen elkander op, met de Boys in de meerderheid. In de Servatiusvoorhoede zat weinig ver band, mede ter oorzake van het ont breken van den middenvoor. Reeds spoedig namen de Boys de leiding. Toen kwam een donderbui als spelbreker optreden. Na de her vatting, inmiddels was het Serv.- elfial aangevuld, bleven de Venlosche Boys domineeren. Door veel beter op de bal te zitten en mede door het falen van de Servatiusvoorhoede, wisten zij den stand tot 3—0 op te voeren. Ter verontschuldiging van Servatius II moge hier vermeld worden, dat door omstandigheden de gansche rechtervleugel en de mid. denvoor vervangen moesten worden. Eindelijk, na een weinig intressante strijd, wist Servatius de eer te red den. Nu kwam er weer wat leven in brouwerij. Nog éénmaal wisten beide partijen te doelpunten, zoodat het einde kwam met 41 in het voordeel van de Venlosche Boys. Het eerste elftal der Boys kwam volledig in het veld, terwijl Servatius twee invallers telde. Direct ontwik kelt zich een vlug, aantrekkelijk spel met een technisch beter gehalte der Boys. Vooral het plaatsen is beter verzorgd. Het schieten echter is bij de Boys zeer slecht. Op onbe grijpelijke manier worden opgelegde kansen gemist. Servatius speelt ech ter wat enthousiaster en vergoed daardoor veel. Om beurten komen beide doelen in gevaar. De nieuwe Servatius-kee- per weert zich uitstekend, terwijl de beide backs bergen werk verzetten. Ook de Servatius-voorhoede weet herhaaldelijk verwarring te stichten in de Venlosche achterhoede. By een vlugge Servatius-aanval besluit de linksbuiten den aanval met een ouderwetschen kogel die te'machtig voor den keeper blijkt te zijn 1—0. ge vas ten et.i echter: de Boy: en nu baar i schiet pracht De zitten partije» Boys fj pakkiY: leiding punt De S' over. - brenge het na. plaatst.1 nu eer&' het spe! den kar duimbre1 Serva als bij e-|t links „ij maakt. êe( S.-midde;' c en doet r, zakje. 6-ai Dat vi[ Even lat nen den PR(^ Wij Zondig 8.— Has 11.20 CCJG 12.20 OrH 4,20 Po$ 5.20 Maan Gyps Ge of 11.50 SU I 1.20 Ge DEd. 2.20 Ge E t 3.20 Orl H 4.20 Da 6.20 7—8 Gn I EI V no PrcCï 9.20 Orl I 10.20 Gesln d 10.40 Ork Dinsd E Gyé.a Geimi d 9.20 Gra .C 11.20 Gra |E 12.20 Ork E 1.20 Ges^Bi 1.35 ad ConiG DEI l Gev S! 3.20 Gra R 4.20 Ork 6.20 Gran 3. El 8.— HoE «i 10.40 Pop Woem B GyoP Gesp Grai 12.20 Beg' 1.20 9.20

Peel en Maas | 1938 | | pagina 6