3™Jr Pal Ct Gemengde Berichten syj' To Laaf JOE NV Er vindt geeü invordering van quitanties plaats en slechts 1 brief en pakketpostbestelling wordt uit gevoerd. Alleen 's morgens wordt met de le gelegenheid post verzoDden en ontvangen. Dienstregeling 6 September. De regeling is gelijk aan die op 31 Augustus, behoudens dat het kantoor voor den telegraaf-en telefoondienst slechts open is van 8—10 en van 1314 uur. GEMEENTE VENRAY. Verpachting van gronden. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen op Vrijdag 2 Septem ber a.s. des namiddags 5 uur in Hótel de Zwaan publiek bij opbod zullen worden verpacht voor een termijn van 3 jaren, ingaande 1 November 1938 en eindigende derhalve met 31 October 1941. a. de gronden, thans in pacht bij de familie Pubben, verdeeld in drie kavels, zooals die ook thans zijn ingedeeld, te samen groot circa 13.17 H.A. (ged. van Sectie H. 1612). b. de gronden thans in pacht bij de familie J. W. van Osch, verdeeld in twee ongeveer gelijke stukken, te samen groot circa 6.25 H.A. (ged. van Sectie H 1612 en 1608). c. het perceel thans in pacht bg de familie A. van den Hoogenhof, groot circa 3.94 H.A. (ged. van Sectie H 1612). d. het perceel thans in pacht bij de familie L. van den Hoogenhof, groot circa 5.33 H.A. (ged. yan sectie H 1606). Al deze gronden zijn gelegen in den Testerik. e. een perceel heidegrond, gelegen aan den Paardenkop te Ysselsteyn, groot circa 4.80 H.A. (ged. vansec- ti H 2095). f. een perceel ontgonnen grond, nog niet in cultuur geweest, gelegen in het Zwartwater, groot circa 3 20 H.A. (ged. van sectie H 1561). g. een perceel „de oude kweekerg" gelegen achter de Ballonzuil, groot 0.58.50 H.A. (ged. van sectie H 1582) Venray, 25 Augustus 1938. Burgemeester en Wethouders van Venray G. H. HOUBEN, l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. BEKENDMAKING» De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 127 sub b der Algemeene Politiever ordening der gemeente Venray, aan de houders der in de artikelen 121, 135 en 137 van evengenoemde veror dening bedoelde inrichtingen of plaatsen, geen danstenten zijnde, toe stemming wordt verleend om op Zondag 28, Maandag 29, Dinsdag 30 en Woensdag 31 Augustus a.s. aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege den houder aanwezig te doen zgn onder voorwaarde, dat de bedienden den leeftijd van 16 jaren hebben be reikt en van onbesproken levens wandel zijn. Deze ontheffing geldt enkel voor CASTENRAY. Venray, 25 Augustus 1938. De Burgemeester van Venray G. H. HOUBEN l.B. Verkoop van Turf. Burgemeester en Wethouders van Venray zullen publiek verkoopen bij opbod onder de gewone betalings voorwaarden in Hotel de Zwaan op Vrijdag 2 September a.s. des namid dags half zes: zes slagen gestoken en gedeeltelijk gedroogde turf, gelegen aan het Zwartwater tegen de Overloonsche grens. Inlevering militaire goederen. De inlevering der militaire goederen door de dienstplichtigen van de lichting 1923 zal alhier plaats hebben op 12 October a.s. des nam. 4 uur in het St. Antoniuspatronaat, voor de gemeenten Venray, Wanssum en Meerlo. GEVONDEN: eeD portemonnaie, inhoudende eenig geld. Inlichtingen bij de Marechaussee. ONDERWIJS Te Roermond slaagde voor Hoofd akte-examen, onze dorpsgenoot, de Heer G. Gerrits, onderwijzer, Sta tionsweg. DENKT ER AAN! Ten nadeele van M. F. te Wans sum werd nabij café S. alhier een rijwielplaatje gestolen. Jubileumfeesten te Venray. Etalagewedstrijd. Beoordeeling van de etalages heeft plaats op Maandag 5 September a.s. tusschen 8 en 11 uur 's namiddags door onpartijdige en deskundige jury. Het bestuur der Coöperatieve Zuivelfabriek Venray stelt voor de schoolkinderen 3000 ijsco's gratis beschikbaar. VERLOREN: Zwart leder porte monnaie met ritssluiting. Terug te bezorgen Bureau dezer. Handelsavondschool. Met nadruk verwijzen wig nog eens naar de in dit blad voorkomende advertentie. Belangstellenden gelieven zich er rekenschap van te geven dat de aanmelding van nieuwe leerlingen moet geschieden voor 1 September a.s, Met 't oog op de beperkte plaatsruimte kan slechts 'n zeker aantal nieuwe leerlingen geplaatst worden. Wie eerst komt, eerBt maalt. Op 't grote nut van dit onderwijs, vooral ook in verband met de Ves- tigingseischenwet, behoeven we niet nader terug te komen. Gedurende de winteravonden vindt elk schoolvrg middenstandskind, hier dè gelegen heid zich verder te ontwikkelen in die vakken, welke de a.s. zakenman of vrouw nodig heeftboekhouden, handelskennis en correspondentie, terwijl hun ook nog de gelegenheid geboden wordt zich de beginselen der Duitse en Franse handelscorres pondentie eigen te maken. Middenstanders geeft dus tijdig, vóór 1 September uw jongen of uw meisje als leerling op. VOLKSCONCERT Venray's Harmonie. Woensdag 31 Augustus, Koninginne- verjaardag, zal Venray's Harmonie een concert geven op de Groote Markt. Aanvang 8 uur nam. VOLKSCONCERT Fanfare Oirlo. Morgen Zondag zal de Fanfare „Ons Genoegen" Oirlo een concert geven te Castenray. Aanvang 7 uur nam. Op het Provinciaal Kapittel der Minderbroeders Conventueelen, ge houden te Leuven, werd onze oud dorpsgenoot, de Zeereerw. Pater Vincentius Lucassen, herbenoemd tot Novicenmeester en Magister der Fraters en tevens gekozen tot Defi- nitor der Provincie. Limb, vrijw. Landstormcorps defileert voor de Koningin. Hedenmorgen vertrekken om 7 uur per extratrein vanaf station Venray een tweetal afgevaardigden van de Vrijw. Landstormcorpsen Venray, Leunen, Merselo, Oirlo, Castenray en Ysselsteyn naar Den Haag, teneinde aldaar deel te nemen aan het défilé van de Bijz. Vrijwillige Landstorm ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum der Koningin. STATIONSVERSIERING Met genoegen vernemen wij, dat aan het Station Venray de vierde landenprijs voor Stationsversiering is toegekend. Zooals wij reeds erder meldden, werd éérst reeds een eerste inspec- tie-prgs behaald. Als men bedenkt, dat 21 hoofdprijzen over het geheele land beschikbaar waren gesteld, dan eenen wij den Heer Stationchef Zin gel met zijn personeel zeker vanaf deze plaats geluk te mogen wenschen met dit succes Installatie Pastoor. OOSTRUM. Naar wij vernemen zal Zondag 4 Sept. a.s. de plechtige installatie plaats hebben van onze nieuwe Pastoor, de Zeereerw. Heer E. Asselbergs. Volgende week zullen wij hierop nader terugkomen. Processie naar Oostrum. Werd eertijds door de parochie Bergen geregeld ieder jaar een pro cessie naar Kevelaer gehouden, 't vorig jaar heeft men een bezoek gebracht aan O.L. Vrouw in't Zand te Roermond. Thans is bepaald, dat dit jaar deze processie O. L. Vrouw te Oostrum met een bezoek zal vereeren en wel op a.s. Zondag 28 Aug. VALK-REVUE. De jaarlijksche Sportdag. Het is thans voor de derde keer, dat de Valk aan den vooravond van het nieuwe voetbalseizoen een sport dag organiseert en alles in 't werk stelt, om dat voetbalfestein steeds grooter en voornamer te maken. En al mag dit jaar het programma niet zoo'n omvang hebben als eer der, toen zal het Valk-bestuur er steeds naar blijven streven, om den Sportdag van jaar tot jaar op groo- tere wijze te organiseeren. Met een drachtige samenwerking en goede clubgeest is veel te bereiken. Moreele en financieele steun kun nen machtig veel er toe bijdragen, om de sport op een hoog peil te krijgen of te houden. Moge daarom deze dag slagen, welke hoofdzakelijk is opgezet om voor het a.s. seizoen wederom de noodige gelden te heb ben, om de competitie te kunnen beginnen. We doen daarom een beroep op onze oud-leden, onze trouwe sup porters en allen die de Valkenclub een warm hart toedragen, door over- groote opkomst blijk te geven van hun belangstelling. De hoofdschotel is voor dit jaar de wedstrijd tusschen De Valk I en Quick I uit Geleen. De sympathieke club uit Zuid-Limburg organiseerde j.l. Zondag op grootsche wijze het 30-jarig bestaan, waarmee gepaard ging het voetbaltournooi om den Graaf Huyn Trophee, welke door Brabantia werd gewonnen na Geleen met 31 te hebben geslagen. De gasten komen volledig uit, en brengen 't volgende elftal in't veld: L. Geurts A. Trags L. Damoiseaux H.Hulsman N.v.Haaster A.Hulsman J. Janssen H. Schmitz L. Jörissen A.vAernsbergen J.vd Sande De wedstrijd begint om 3 uur en wordt voorafgegaan door de Valk II contra het kampioenselftal van D.I.S. uit Oirlo. Om 6 uur speelt de Valk b tegen Oostrum. De elftalcommissie voor de vol gende competitie is als volgt samen gesteld: A. Slits, J. Colsen, A. Oudenhoven, L. Cremers, H. van Bergen, M. van Mejjel en M. Ber trams. De uitslagen van j.l. Zondag zijn Horster StudentenDe Valkl 5—4 De Valk 2Studenten Venray 11 De Valk 3T.O.P. I Tienray 4—3 De Valk a—Oirlo 3 5—0 Erica Heide. Zondag wist deze voetbalvereni ging bij de te Griendtsveen gehouden Seriewedstrijden de eereprijs te be halen, z\jnde een prachtige beker. Proficiat OVERLOON. De alhier tijdens de kermisdagen gehouden collecte en de opbrengst van den laatstendans in de verschillende dansgelegenheden bracht op de som van f 38.40. Dit komt ten goede aan de plaatselijke kas van Herwonnen Levenskracht, Politieke voorkeur Woensdag werd door bemiddeling van de Arbeidsbeurs wederom een aantal arbeiders naar Duit&chland gezonden waar zij tewerk zouden gesteld worden in de steenfabrieken langs de Duitsche grens. Het con- vooi bestond uit 45 man, n.l. uit Venlo, Tegelen, Belfeld en Reuver, Des avonds keerden echter weder om 11 van de 15 Venlosche arbeiders terug aangezien hun over de grens medegedeeld was, dat hetgeen vaker gebeurt voor hen voorloopig nog geen werk ter beschikking was. Deze gang van zaken is heel ge woon, doch naar we van betrouw bare zijde vernemen, waren de vier Venlonaren, die wél werk hadden gekregen, N. S. B.'ers! Ernstige aanrijding. Woensdag had te Tegelen een ernstige aanrijding plaats. Een 7-jarig meisje, Theo Karis uit Kaldenkir- chen, dat te Tegelen bij familie op bezoek was, stak op een gegeven oogenblik den drukken weg over. Het kind werd door een bestelwagen uit Amsterdam gegrepen endeerlijk gewond opgenomen. Het bleek, dat een beentje bijna van het lichaam was losgescheurd en moest geamputeerd worden. SEVENUM. Door de Rijksinspec tie voor de Werkverschaffing, Keu kendienst, Emmastraat 5 te Zwolle wordt prijsopgave gevraagd voor de leverantie van levensmiddelen aan het Rijkswerkverschaffingslcamp „Se venum A" en „Sevenum B" te Seve- num. Leveringsvoorwaarden en inschrijf- biljetten zijn te verkrijgen aan onderstaand adres. Inschrijving dient te geschieden vóór cf op 3 Septem ber 1938. Gemeenteraad van Venlo. In de Woensdag gehouden zitting van den gemeenteraad van Venlo besloot de raad tot het verleenen van een crediet van f 5000 voor wegenverbetering aan den Ham burgersingel. Een subsidie van f 1000 werd be schikbaar gesteld ten bate van het Oranje-comité voor de viering van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Wat de heffing van brugtol be treft over de Maasbrug, besloot de raad de Koninklijke goedkeuring te verzoeken op de tarieven, zooals die op 1 Januari 1938 waren ingegaan. Was de opbrengst van de brug gelden in '37 nog f 39.682, over het lste halfjaar 1938 bedroegen ze f 13.107, wat ten opzichte van 1937 een verlaging van rond f 13.000 be- teekent. In de rondvraag draagt de heer van Deutekom een klacht voor van een arbeider in de werkverschaffing, die door een geneesheer invalide was verklaard wegens ondervoeding, waarna het slachtoffer naar het Armbestuur was verwezen en van deze zijde een steun kreeg van f 7.50 per week. Spr. meent, dar deze man zooveel steun moest hebben als hij in de werkverschaffing kon verdie nen. Wethouder Van Lokven merkt op, dat hier gehandeld werd naar een regeling, zooals de minister die ge wild heeft. De voorzitter wil in verband hier mede in het openbaar verklaren, dat briefjes van doktoren voor het col lege géén gewicht in de schaal leggen. Er komen in dit opzicht veel te vaak tegenstrgdigheden voor. Als de patiënten bij den geneesheer hun wenschen niet ingewilligd krijgen 'gaan ze naar een ander, die wél het gewenschte briefje afgeeft. Wat 't geval van dezen persoon betreft, deelt de voorzitter mede, dat hij daags erna bezig is gezien aan een werk, dat vrij zwaar was. Wanneer de doktoren hun uitspraak met rederen omkleden, dan zal men hun advies gaarne aanvaarden. Wethouder van Lok ven merkte tenslotte nog op, dat de toestand aangaande deze doktersbriefjes zóó is, dat onmiddellijk van de 70 a 75 stuks de helft afviel. EEN TUNNEL TE ROERMOND Burgemeester mr. P. J. Reymer en de heer mr. T. Höppener, wet houder van Sociale Zaken van Roer mond, hebben op het departement van Sociale Zaken een conferentie gehad met minister Romme.Erwerd een bespreking gevoerd over de mogelijkheid tot den bouw van eeh tunnel onder het spoorwegemplace ment te Roermond. Deze conferentie werd ook bijgewoond door den heer M. de Vries van de afdeeling werk verschaffing en steunverleeniiig. Voorrangswegen in Noord-Brabant. Ingang 1 November a.s. Gedeputeerde Staten hebben be sloten met ingang van 1 Nov. 1938 als voorrangswegen aan te wijzen o.a. de hierna te noemen provinciale wegen de weg van Grave over Gassel, Beers, Cuyk, Oeffeit en Beugen naar Boxmeer, aanvangende aan de grens van de bebouwde kom in Grave en eindigende aan de grens van de be bouwde kom in Boxmeer de weg van Boxmeer over Sam- beek, Vierlingsbeek en Maashees naar de Limburgsche grens, aanvangende aan de grens van de bebouwde kom in Boxmeer en eindigende aan de grens van de Provincie Limburg. COLORADOKEVERS Te Wanroy zijn opeen aardappel veld van den landbouwer C. Roeffen eenige coloradokevers gevonden. De voorgeschreven maatregelen zgn ge- nomen. Arbeider op vreeselijke wijze verminkt In de steenfabriek van de firma van der Grootel en Co. teNuenenis een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer vijftigjarige arbeider J. Ververs uit Nuenen raakte vermoede lijk met zijn kiel tusschen een kam wiel van de maalmachine en werd meegesleurd. Onmiddellijk zette men de machine stop, doch het was reeds te laat. Het slachtoffer was op vreeselijke wijze verminkt. In afwachting van het onderzoek door de arbeidsinspectie te den Bosch werd de fabriek stilgelegd. GRUWELIJLE VONDST TE BUREN Woensdagmiddag zagen voorbij gangers in de Korner, een zijarm van de Linge onder Buren, een gon je- zak drijven, waaruit hét armpje van een kind stak. Men stelde onmiddellijk de politie hiervan in kennis. Deze haalde den zak uit het water en kwam tot de gruwelijke ontdekking, dat zich in den zak een pasgeboren tweeling bevond, beiden meisjes. Kinderverlamming. Een vreeselijke ziekte omdat ze zoo vaak levenslange invaliditeit met zich sleept, als de dood wordt ontkomen teistert, bt dreigt a'thacs meerdere streken van ons land de kinderverlamming. Welke ook vol wassenen niet altijd spaartGevallen doen zich voor in Enschede, Boskoop, Gouda, Krimpen, Waddinxveen enz. In verschillende plaatsen worden of zijn alle scholen gesloten. Laat men vooral de gegeven aanwijzingen op volgen. Londen waakzamer dan ooit. Havas meent te weten, dat de te Londen ontvangen aanwijzingen over de houding der Duitsche machtheb bers ten aanzien van Midden-Europa heelemaal niet geruststellend zijnen een bespreking, zooals Woensdag tusschen Chamberlain, Halifax, Sir John Simon en Horace Wilson plaats vond, rechtvaardigen. Te Londen is men van meening, dat waakzaamheid meer dan ooit geboden is en dat de komende weken kritiek zullen kunnen zijn. Het gevangenisschandaal te Philadelphia. Onder beschuldiging, den dood van vier gevangenen veroorzaakt te hebben, zijn twee gevangenisbewaar ders gearresteerd. De officier van justitie, van wien het bevel tot inhechtenisneming uit ging, verklaarde, dat de gevangenen „levend waren doodgestoomd." Vijf- en-twintig gevangenen die in de strafafdeeling der gevangenis waren ondergebracht, zijn tengevolge van de ontwikkelde hitte bewusteloos geworden. Indien de stoom nog een uur langer was toegelaten, zouden allen gedood zijn. De officier van justitie achtte het waarschijnlijk, dat nog verdere arrestaties zullen volgen. Het onderzoek heeft ongelooflijke toestanden onthuld. Toen, bij wijze van straf heete lucht in de beide cellen werd toegelaten, vochten de zes gevangenen vertwijfeld om een plaats aan de deur, waar door een kleine spleet koude lucht kon binnen dringen. Zij rukten zich de kleeren van het lijf en verloren tengevolge van de ondragelijke hitte bijna het verstand. Tenslotte werden zelfs de deuren der cel zoo heet, dat de ge vangenen daardoor brandwonden op liepen. Spoedig daarna bezweken vier van hen. De twee anderen bleven slechts in leven, omdat zg hun plaats aan de deur hadden weten te be houden. Ook in de aangrenzende cellen ontstond een zoo groote hitte, dat 25 gevangenen bewusteloos werden. Zij werden hierop in de buitenlucht gebracht, opdat zij zich zouden kun nen herstellen. Door glasscherf gedood Tijdens de afwezigheid van haar moeder heeft, naar het „Alg. Hbld." meldt, het twee-jarig dochtertje van het echtpaar De Wilde, wonende onder de gem. Clinge (Zeeuwsch- Vlaanderen), teen het alleen in de kamer vertoefde bg het spelen het tafelkleed naar zich toegetrokken. Hierdoor kwam een karaf die op de tafel stond, te vallen. Een der scher ven is bij het kind in den hals ge drongen, en toen de moeder thuis kwam, was de kleine reeds dood gebloed. STRAFOPLEGGING BIJ DE WERKVERSCHAFFING. Aan de betrokken gemeentebestu ren, is door den heer inspecteur bij de werkverschaffing ter kennis ge bracht, dat in het vervolg bg schor singen, bg minder dan vijf personen, dezelfde regeling zal worden ge troffen, als voorheen gebruikelijk was p(j strafoplegging (schorsing) bij meer dan vijf personen. De in houd dezer circulaire luidt als volgt: „Ingevolge de regeling, aangegeven in mijn circulaire van 17 Februari 1936, no. 122-736b-36 en 28 April 1936, 122-736 F-36, gaat wanneer bij een werkverschaffingswerk wangedrag bij de tewerkgestelde wordt gecon stateerd, de leiding van het werk tot schorsing der betrokkenen over en geeft zg daarvan onmiddellijk kennis aan mijn inspectie. Betreft het wangedrag van meer dan vijf personen, dan pleeg ik al vorens een voorstel te doen aan Zijne Excellentie den heer Minister van Sociale Zaken inzake de uitslui ting van de betrokkenen, overleg met de vertegenwoordigers der vak centrales in mgn ressort. De Minister van Sociale Zaken heeft thans bepaald, dat deze rege ling in het vervolg ook in eenigszins gewgzigden vorm zal gelden voor uitsluiting wegens wangedrag van minder dan vijf personen. Genoemde Minister heeft dienaangaande voor geschreven, dat zulks aldus dient te geschieden, dat de werkleiding ten aanzien van schorsingen voor 5 of minder personen niet alleen aan mij, doch ook aan de districtsvertegen woordigers der vakcentrales zal kennis geven- Zijné Excellentie heeft daarom be paald, dat hiervoor gebruik dient te worden van een formulier van het volgende model, welk formulier door de leiding van het werk in viervoud verzonden wordt, n.l. een exemplaar aan mij en een exemplaar aan den districtsvertegenwoordiger van elk der drie groote vakcentrales. (Hierna volgt het model van het formulier, 'wat hier in dit blad ge voegelijk achterwege kan blijven; enkel zullen wij hier de betrokken adressen vermelden van de personen, aan wien het formulier verzonden wordt, deze zijn;) den heer Rijks-inspecteur voor de werkverschaffing in Limburg, te Hoensbroek; den heer K. Jagers, districtsver tegenwoordiger van het N.V.V., Stratumschedijk 35, Eindhoven; den heer A. Willems, districtsver tegenwoordiger van het R.K. Werk liedenverbond in Nederland, St. Cristoffelhuis te Roermond; en den heer W. Ploeg, districtsver tegenwoordiger van het Chr. Natio naal Vakverbond in Nederland, Mee- zenbroekerweg 36, te Heerlen. Acht een districtsvertegenwoor diger van een vakcentrale een geval van schorsing van genoegzaam be lang om daarvoor overleg te plegen, dan kan hij zich hiervoor tot mrj wenden. Ter voorkoming van misverstand vestig ik er nog uw aandacht op, dat de regeling welke geldt bij schor sing van meer dan vijf personen vol komen intact blijft. w.g. De inspecteur voor de Werkverschaffing in Limburg L. J. H. JONGNANS (adj. insp.) INGEZONDEN. Hef Angelos klept in de verte. „Het Angelus klept in de verte." Zo begon een liedje uit mijn kin derjaren, een geliefkoosd liedje, wat zo vaak gezongen werd, zowel op school als bij 't spel en op wandeling. „Het Angelus klept in de verte, in tonen zo zuiver en hel", zo klonken onze stemmetjes door bossen en'vel den. „De Engel des Heren bracht aan Maria de boodschap". Ja, de blijde boodschap, de inzet van het verlos singswerk; na 4000 jaren wachten en verlangen zou de hemel, door Adam's schuld gesloten,weer geopend worden. Begrepen wij, kinderen, toen het mooie, het verhevene van 't Angelus gebed; beseften wij, dat het een dank gebed was, dat driemaal daags hemelwaarts steeg En toch, ik her inner me nog zo goed, dat een gevoel van eerbied mg vervulde, wanneer ik om 12 uur door de velden van school huiswaarts keerde, de mannen, bij de eerste klokketonen, hun werk zag staken en dan, leunend op spade of schoffel, de grote strooien hoed in de hand, met gebogen hoofd zag bidden; ik zie ze nog de vrouwen, met de rode zakdoek over het hoofd geknoopt, neerknielen in 't hooi of bij het binden der korenschoven; de boer achter .de ploeg.... hij bad; de boer op de kar.... hij bad: eenieder waar hij zich ook bevond, hij bad ,den Engel des Heren", pok 's mor gens vroeg en 's avonds na gedanen arbeid. En moeder bad in het huishouden met de kinderen, in één woord: ik weet niet anders, dan dat het bidden van „den Engel des Heren" een al gemeen, vroom gebruik was. Ik ben oud... Nog klept de Angelus- klok iedere dag met zuivere, helle tonen haar oeroud Angelusgebed in steden en dorpen in alle torens van onze Roomse kerken, nimmer moede de mensen eraan te herinneren, even hun gewone werkzaamheden te on derbreken en in zichzelf te keren, om „den Engel des Heren" te bidden. Het Angelus klept in de verte. Ik kniel neer... ik bid. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 19 tot 26 Aug. GEBOREN Bernardine A. S. M. van Hellenberg Hubar, Stationsweg Martinus H. M. Arts, Klein Oirlo Paulus W. B. Voesten, Hofstraat ONDERTROUWD; Pieter A. J. Heidens, landbouwer, wonende Schoor en Petronella H. M Litjens, z.b. wonende Boschhuizen. Jan H. Hendrix, secretaris Boeren bond te Sevenum en Maria A. Th. Willems, z.b. Weverslo. OVERLEDEN Johanna M. Martens, echtgen. van H. van de Weijer, oud 41 jaren, Deuro. weg. Crayenhut. Antonius M. Geerrets, oud 64 jaren echtgen. van H. Gielen, Ysselsteyn. 2 patiënten St. Servatiusgesticht 1 patiënte St. Annagesticht. Ingekomen en vertrokken personen van 16 tot 25 Aug. INGEKOMEN A. Beerkens, Grootestraat 21, van Grubbenvorst C. I. M. Fcnck, onderwijzeres, Hofstraat 6, van Roggel J. J. M. Ariens, Draalstraat la, van Nijmegen W. G. A. Heijligers, Castenray G 32, van Posterholt J. M. A. Martens, Tuinstraat 2 van Maeseijck A. J. vd Munckhof, Grootestraat 28 van Oss P. J. A. vd Munckhof, idem van idem E. M. Linders, dienstbode, Merselo B 30, van Maashees J. M. Maessen, landbouwer, N 6 Kempkensberg, van Kevelaer. M. A. Th. Pijls, Grootestraat 14, van Tegelen O. P. C. Pijls, idem van idem J. Schim van der Loeff, St. Anna- laan4 van Tegelen M. Schim van der Loeff, idem van idem A. M. W. Steeghs, Castenray G13 an Posterholt Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Parochie-actie: het bidden van den Engel des Heeren weer in eere te herstellen. Heer der weekKap. Linssen Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis voor de levende en overleden leden der Voetbalvereeniging De Valk, vooral voor den overleden supporter Kees Henskens. Na de Hoogmis vergadering Apostolaat des Gebeds. Trouwe opkomst van de Zelatricen dringend verzocht. Zij die verhinderd zijn de vergadering bg te wonen, worden vriendelijk verzocht de maandbriefjes bij de hoofdzelatrice te komen halen. 3e Zondag ter eere van den H. Gerardus, 6 uur H. Mis ter eere van den H. Gerardus, na het Lof vereering der relikwie, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Henricus Coopmans, Johannes Loonen en Marietje Loonen, 8 uur jaarg. 2e klas voor Mart. en Petrus Mart. Goumans, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 en 7 uur leesmis, half 8 besteld jaarg. voor Johannes Claessen en Johaüna Fleurkens, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor den Zeereerw. Heer Pastoor Rongen, 9 uur plechtige Huwelijksmis voor het bruidspaar JeukenCamps. WOENSDAG half 7 en 7 uur lees mis, half 8: besteld jaarg. voor Mart. Jacobs, Petronella Gossens, Wilhel- mina en Henricus Groetelaers, Jo hanna Nellen en Gertrudis Jacobs, 8 uur jaarg. 2e klas voor Johanna Grutters, Hend. van den Wildenbetg DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacra mentsmis, w.o. algemeene H. Com munie van de leerlingen der jongens school. Jongens en onderwijzers worden uitgenoodigd den H. Dienst bij te wonen om Gods zegen over het nieuwe schooljaar af te smeeken. uur jaarg. voor Hend. Poels en Gertrudis Camps, 9 uur H. Mis bij de opeDing der U.L.O.-school, ouders leerlingen en leeraren worden vrien delijk verzocht in den Dienst aan wezig te zijn en God te bidden dat Hij deze nieuwe school zegene. De banken van het middenschip aan de Epistelzijde zijn gereserveerd voor de leerlingen en aan de Evangelie zijde voor de ouders. 7—8 gelegen heid tot biechten. 8—9 H. Uur. 9—6 H. Wake. VRIJDAG le der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus, 7 uur lees mis, half 8 besteld jaarg. voor Joh. Stevens, 8 uur gestichte leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de 40-jarige echtvereeniging van Piet Toonen en Maria Vermeulen, 8 uur leesmis, 9 uur plechtige H. Mis voor eene 25-jarige echtvereeniging, 7 uur Lof. Morgen ZONDAG zal er voor en na alle H. Missen aan de kerkdeuren gecollecteerd worden voor de blinde Limburgsche menschen dieten zeerste in Uwe mildadigheid wordt aanbe volen. WAARSCHUWING Onbevoegden en kinderen mogen in den werktgd niet op het kerkhof. Dit is een voorzorgsmaatregel om ongelukken te voorkomen. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heilige P. Schols, L. van Haren, W. Bete- rams, W. Janssen, A. van Aarssen, A. Millen, G. Jacobs, M. Roffers, J. Bouten. Congregatie. Zondag 2 uur kleine Congregatie. K. J. V. Dinsdag 2 uur Naaikrans. Dinsdag 8 uur Odaclub en Maria- club. Woensdag 8 uur Lidwina (asp.) en Gemma Galgani. Papier en pot lood meebrengen. Woensdag H. Mis voor overleden KJV'ers en KJM'ers. Zaterdag Priester-Zaterdag. Poetsen door Lidwinagroep. K. J. M. Zondag 10.30 Agnesgroep. Om 3 uur korte vergadering voor alle KJM'ers. Donderdag 4 uur Elisabethgroep. Maandag half 5 Rosa v.Limagroep Patronaats-Agenda. Zondag 3.305.30 Klein Patronaat. Hier ontbreken er nog altijd, en nog wel zonder te waarschuwen. Gaat niep aaD. Bij geregelde deel name kan er ook gevoetbald worden. De wedstrgd van Zondag kan niet op de gewone entreekaartjes bezocht worden. 5 cent entree. Dit geldt eerst als de gewone coitributie be taald is. 6.309.30 groot Patronaat. Jonge Wachf. Zondag 77.30 groepraad voor G.L. en A.G.L. Vóór en na de H. Missen zal er door de Oo. Wa. gecollecteerd wor den voor de Limburgsche Blinden. De beurten zijn verdeeld als volgt Paterskerk vanaf kwart voor 6 tot na Hoogmis van 8.15 door: Gebr. van Rooy, Fila, Thelosen. Parochiekerk van kwart voor 6 tot kwart voor 7 door Hendriks Cor, Lemmen Piet, Broer Sjjbers en Ger. Maas. Van half 8 tot kwart voor 9: Ger. Litjens. Alf. Peters, Laurensse Th. en Vollebergh Harry. Van kwart voor 10 tot 11.15 Wintels Th., Gebr. Gossens en P. Vollebergh. Allen zorgen in uniform en op tijd aanwezig te zijn, want een Jo. Wa. is goed voor iedereen, dus ook voor de Blinden uit ons Limburg. Dinsdag 78.30 aspirantengroep. Woensdag 78 gezamenlijke gro£- penbijeenkomst. Mededeelingen en trainen voor districtsdag. Na afloop repetitie met meester van Heyster in de zaal, tegelijk met Verkenners en overige Patronaats leden voor de Kóninginnefeesten. °^a. UK eaPets dm d van j, von.5.; mis'Se VS® 7.30 Hart' iEN. <ti voc eerwl,. Vrjord famX IDE' 'Jïga ae D aal voor ,nif ver& jeu. voor De zocü hun nem< Op Orde Hand week kome wij zei CI00J 6.J a Mo de uur cessit lgke CedrcTmi ommwia Wo st. 3e Jeuke Doi Heilig half k[3 het Hjtie k«rl€ 't'ds Dis it itri 1 I 1 bu 1 bij 1 dien Tin Dull Metj Arb land| Boere 1 bi 1 n 2 jd Op' geliefi C er Nie hunnehti te hei Dalig sparech dankt) I e ;in I mo gelegéej voor- n boomf leidinfa; centraT Inlil Meubaie vafar Gasstrj 1 Oc4 op 29> Opgfll dig inf

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2