rijwiel veii Groote De Rijwiel Advertentiën. Presto-Pel H. J. Ebberink voordelige vleeswaren slagerij ckr. goumans prima nieuw Spurriezaad, Zaaiwikken, Gras- en Klaverzaden. M. HENDRIKS Middelen Th. Pouwels Voor fijne gesneden Vleeschwaren Gebr. Slagerij Verschuuren Cosiuumnaaisler DINA KURVERS Voor de Kermis speelgoederen Th. POUWELS Jongens- Blousen 38 cent H. J. EBBERINK Sfeenen Inmaakpoffen HEER Leulce Kindersehorlies H. J. Ebberink Hoera elosl. Ue crisis opg H. Dedinar- Huishoudster is afwezig tot 16 Augustus. Voor hei dorschen HUIS ie huur 3pers. Toilettafel, TE KOOP partij ongemerkte biggen prima Vleeswaren, fijne Worstsoorten. Hoofdkaas 20 ct. oc 3 sijeJi 7 on b roodbna Gearriveerd op VenraysCe J. van de Luchtschommel Vc Wie met de Kermis lekvi Moet de VENRAYSCHlj P. Claes-Henskens, M Op Woensdag 10 Auf op de Groote Markl worden verkocht Groote partij Damefc Meisjes- en Jongen RIJWIELEN. Alle rijwielen zijn van liteit en worden ten vc schriftelijk gegarandeei Bij tropische hitte geen betere verfrissching dan SNEEUWKLOKJE ROOMIJS. opnieuw om hulp verzocht. Om streeks twee uur arriveerde op een vrachtauto een aantal Venraysche werklui om het vuur te stuiten. Men verzocht ook de Venraysche motorspuit te sturen, hoewel men aanvankelijk vreesde, dat men te kampen zou krijgen met gebrek aan bluschwater. Ook vreesde men, dat het blusschingswerk zonder gas masker welhaast onmogelijk zou zyn in den dichten rook, welke over een groot stuk van dit gebied hing Toen Dinsdagmiddag de toestand zich ernstig liet aanzien, werd ook de Deurnesche Vrijwillige Brandweer met haar motorspuit gealarmeerd. De motorspuiten van Deurne en Venray tastten toen gezamenlijk de uitloopende vlammen aan. Uit het kanaal bij de spoorlijn te Griendts- veen trok men volop water. In den vroegen avond was de toestand zoo dat het gevaar voor de gemeente Deurne geweken was. De Deurne sche vrijwillige Brandweer keerde toen met haar motorspuit naar Deurne terug. De brand woedde toen nog over een uitgestrekt gebied, 's Nachts werd door menschen van Venray bij het vuur gewaakt. Men vermoedt, dat onvoorzichtig heid van jagers, die de vorige week in dit gedeelte der Peel jaagden, oorzaak van den brand is geweest. De omvang van de door het vuur aangerichte schade is niet te schat ten. De brand woedde alleen op een stuk woesten Peelgrond. Veel hei werd platgebrand. Deze brand moet vooral de bijenhouders schade heb ben toegebracht. Juist bij dit stuk woesten grond met zijn bloeiende hei, stonden vele korven en kasten. Vele bijen lieten het leven in het vuur of den dikken rook. Woensdag bleef het vuur in het moer van het platgebrande perceel Peelgrond den geheelen dag nog smeulen. Men vreest, dat dit smeulen bij aanhoudende droogte nog weken zal duren. Thans is een enkel vonkje voldoende om opnieuw de Peel in vuur en vlam te zetten. De grootste voorzichtigheid is geboden. GEVONDEN: een manchester jas, is bij P. van de Goor, Hoenderstraat; een dameshandschoen is bij Piet Janssen, Kruisstraat. KERMIS Lang reed3 is dat punt van het jaar voor ons een aantrekkingskracht geweest, die ons voortsleepte door de lasten van dit laatste jaar, om dan alles van ons af te gooien, alles, om ons dan over te geven aan ver maak en genot, aan genietingen, die ons goed doen, maar alleen met 'n rein geweten en 'n gerust hart. Kermis is het feest voor eenieder, voor allen. Wagens ratelden door de straten, jongens er achteraan, met haast werd er getimmerd en gewerkt om op tijd klaar te zijn voor het feest, dat slechts eens in het jaar terugkeert. Vooruit, nu gaan we feest vieren, wij gaan de jaarlijksche kermis beginnen. Veel vreugde en genot zij U door ons toegewenscht in die heerlijke dagen. Speldjesdag. Zondag 7 Augustus speldjesdag voor het T.B.C.-fonds van den Land- bouwbond. Helpt allen mee. Verbetering. In verband met het gepubliceerde verslag merkt men ons op, dat de plechtige H. Mis ter gelegenheid der H. Kerkwijding te Oostrum werd opgedragen door den Oostrumschen priester, den Weleerw. HeerLoonen. Korenmijt verbrand. Tijdens het onweer van Donderdag op Vrijdagnacht is een korenmijt van H. van Soest aan de Scheide door het hemelvuur getroffen en afgebrand. OOSTRUM. Donderdagmiddag ontstond brand in de Coöp. Zuivel fabriek alhier. Door spoedig en kordaat optreden van het personeel werd de brand, welke reeds een ge deelte van het plafond had ver nield, gebluscht. De brandblusch-apparaten van de L.L.T.B. bleken hier prima werk te verrichten en is't in hoofdzaak hier aan te danken dat erger werd voor komen. Ongeluk te Merselo. Een knecht van den molenaar L. Michel3 te Merselo is Donderdag middag, toen hij alleen op den molen werkzaam was, waarschijnlijk door een drijfriem gegrepen. Met been- en hoofdwonden werd hij gevonden en direct naar het Ziekenhuis ver voerd. Hij kon zelf geen verklaring van het ongeval geven. Kampleven. Het OverlooDSche natuurschoon trekt ieder jaar weer nieuwe „Ver kenners". Deze week hadden ruim 20 jODgelingen van het Gymnasium te Venray hun tenten opgeslagen in de bosschen nabij „het Helder", alwaar zij Woensdagavond ten af scheid een groot kampvuur ontsta ken. De belangstelling van het publiek was groot. Heden Zaterdag zullen een 50tal padvinders uit Helmond en Nijmegen hun tenten opslaan in de Kleffen achter Café W. Loonen, terwijl een 20tal welpen onderdak vinden bij Fr. Kersten te Holthees. YSSELSTEYN. Onze dorpsgenoo- ten de Heeren Ant. Jaspers en H. Maessen, dienstplichtigen behoorende tot het 2e Regiment Infanterie te Venlo, hebben de vorige week met 17 Kg. bepakking te Nijmegen met goed gevolg de vierdaagsche afstand- marschen afgelegd. Beiden ontvingen na afloop een gouden kruisje, ter wijl de compagnie, waartoe zij be hoorden, de korpsmedaille uitgereikt werd. Examens Landbouwhuishoud- school te Posterholt. Geslaagd voor het einddiploma: A. M. Steeghs en M. Heiligers, beiden Castenray, terwijl de laatste tevens het Melkersdiploma van de Z.N.Z. behaalde. Begrafenis korporaal P. Souren Er was enorme belangstelling, Dinsdag bij de begrafenis van den korporaal der militaire politie, Peter J. Souren te Kerkrade, die Zaterdag in de Maas te Geysteren verdronken was. Souren, die slechts 21 jaren oud werd, behaalde het diploma Ulo, verwierf de akte L.O. aan de R.K. Kweekschool te Roermond in 1936, en daar hij geen aanstelling bij het onderwijs kon krijgen, nam hij vrij willig dienst bg de militaire politie. De begrafenis geschiedde met mi litaire eer. De leiding berustte bij den le luitenant Muller. Behalve de militaire politie van de onder-af- deeling in het Zuiden, was ook aan wezig een deputatie van de groep Wanssum in totaal 60 militairen. De werkverschaffing in de Peel. De Maastrichtsche werkloozen, die zijn tewerkgesteld in het werkver schaffingskamp in de Peel te Sevenum, zijn Woensdag 3 dezer tijdelijk naar hun woonplaats teruggezonden we gens een defect aan een motor waar door stagnatie is ontstaan in de lucht- en watervoorziening. Naar hét zich laat aanzien, zal het defect binnen enkele dagen ver holpen zijn en zal dezelfde ploeg ar beiders Maandag a.s. op den gewo nen tijd weder uitgezonden worden. Wegverbetering Het Herstellingswerk van den weg Deurne-Venray tusschen de Bivak en de Crayenhut is thans bijna ge reed. Het verkeer kan weer gewoon doorgang vinden. Over een afstand van haast twee kilometer werd hier een groote hoeveelheid turf onder het wegdek weggegraven. Nog steeds zand en schelpen. Donderdagmorgen bracht de nacht ploeg van de „Karimata" geen be langrijk nieuws, want slechts zand en schelpen vielen door de enorme roteerende zeef, waarin het goud verwacht wordt. En de welwillende gouddelvers keerden huiswaarts. In de verte tusschen zon en water ligt de molen, waarop het werk voort gang vindt, tot het groote moment, dat zal worden aangekondigd door het hrjschen van de Nederlandsche driekleur. Pastoor L. H. Perquin O.P. f Donderdagavond te 10.15 uur is in het St. Frauciscusgasthuis te Rot terdam in den ouderdom van 73 jaar, op den feestdag van zgn Ordestich ter en Patroon St. Dominicus, over leden de Zeereerw. Pater L. H. Per quin O.P., voorzitter van den K.R.O. VENRAY-Pap t'allen stond, smaak'lijk, voedzaam en gezond Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 29 Juli tot 5 Aug. GEBOREN Leonardus Th. Manders, Leeuwstraat Petronella M. J. Arts, Merselo Gertruda H. M. Hagens, Veulen Antonia J. G. Janssen, Vlakwater Adeleida H. M. van Rgt, Overl. weg Wilhelmus K. Bt-erkens, Langstraat Wilhelmus G. M. van Dijck, Merselo Johannes G. A. Smits, Merseloschew. GEHUWD: Herman J. Aldenhof, 32 jaren, hoofd eener school te Wittem en Jacoba P. J. M. van Rgswgck 28 jaren, zonder beroep, Oostsingel. OVERLEDEN Maria H. Versteegen, 11 dagen, Merselo. Bernardina Huisman, weduwe van Wilhelmus A. Vermeulen, 63 jaren, Merseloscheweg. 1 patieht St. Servatiusgesticht. Als SNEEUWKLOKJE op het Roomijs staat, is 't altijd heerlijk fabrikaat 1 Kerkelijke Diensten. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Linssen Morgen ZONDAG solemniteit van St. Petrus Banden. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle H. Missen collecte voor het Herstelfonds, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie, op gedragen voor Martinus Clephas, 10 uur de Hoogmis waarna de groote processie, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof. MAANDAG half 7 zielmis, kwart na 7 leesmis voor de vrouw van Piet Michiels, 8 uur leesmis, 9 uur Jaarg. voor Henricus Wismans en echtge- noote. DINSDAG half 7 leesmis voor vrouw van Gerven, kwart na 7 Jaarg. voor Hend. Sehraven en Bernardina Lejjflfers, 8 uur Jaarg. voor Martin Slagroom zoo VENRAY U biedt, is elders duurder, beter niet. Ewals, Mechtildis Baltissen, Willem Baltissen, Maria Peeters en kinderen, 9 uur Sol. jaarg- voor Constantiaen Antoinette Hellen. WOENSDAG half 7 leesmis voor vrouw van Gerven, 7 uur leesmis, half 8 besteld jaarg. voor Th. Gerrits, zijne echtgenoote en overleden kinderen, 8 uur jaarg. 2e klas voor Godfried Janssen. DONDERDAG half 7 leesmis voor vrouw van Gerven, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Jan van den Munckhof en Gertrudis Evers. VRIJDAG half 7 leermis voor vrouw van Gerven, 7 uur leesmis, half 8 jaarg. voor Petrus Johannes Bistervels, 8 uvr jaarg. 2e klas voor Martin Wismans, Hendrina Trijnes en Henrica Wismans. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis voor Karei Rutten en echtgenoote, half 8 leesmis voor Jacoba van den Broek, echtg. Linders, 8 uur leesmi3, 7 uur Lof. Volgorde der processie. Zondag 7 Aug. 1938. 1. Schoolkinderen Jongens Dorp- school, Jongensschool Heijde, Meisjes school Heijde, "Meisjes Zustersschool (Komen van de Zustersschool en houden einde Hofstraat hoek Raad huis halt, tot nader order.) 2. K.J.M. en K.J.V. (Plaatsen zich op het trottoir bij de Zwaan.) 3. Maria-Congregatie met beeld O» L. Vrouw (Komen uit de kerk). 4. Vrouwelijke Derde Orde en andere vrouwen (Plaatsen zich op het trottoir bij de Zwaan.) 5. Turnclub St. Christoffel, voetbal ver. „De Valk" (idem op trottoir hoek Raadhuis.) 6. Jonge Wacht, Jonge Werkman, Welpen en Verkenners (idem,idem). 7. Studentenclub St. Bernardus. (Plaatsen zich op het trottoir bij Verbeek). I. Harmonie Venray (Idem bg de kerk). 9. H. Familie en Derde Orde, man nen (Plaatsen zich op het trottoir bij Verheugen) 10. Werkliedenvereeniging, Credo Pugno en overige mannen (Idem op trottoir bij Verheugen). II. Schutterij Het Zandakker. (Plaatsen zich bij de kerk.) 12. Flambouwdragers (Stellenzich in de kerk op). 13. Kerkelijk Zangkoor (Idem in de kerk). 14. Broeders van Liefde St. Serva- tius (Komen in kerk samen). 15. Eerw. Paters Franciscanen en Fraters (Idem idem). 16. Bruidjes (Komen over het kerkhof door Kerk). 17. Allerheiligste. 18. Kerkbestuur en Autoriteiten (Komen in de Kerk). 19. Schutterij St. Anna (Eerewacht bij de Kerk). Achter de Schutterg Het Zand akker worden zooals vroeger geen mannen meer toegelaten om de Processie te volgen. Deze hooren bij volgnr. 10. Verder worden belangstellenden vriendelijk verzocht de trottoirs vanaf de Hofstraat, hoek Raadhuis tot bg Verheugen en vanaf Tandarts Dr. Kruitzer tot Hotel „De Zwaan" geheel vrg te laten, deze zijn noodig voor het opstellen van de Processie. By het teeken geven met het kleine klepklokje wordt de processie opgesteld, dit is ongeveer half 11. Zusterschool. De leerlingen worden verzocht Zondagmorgen om half 11 aan de Zusterschool te zijn. Gymnastiek. Leden en adsp. leden Zondag om half 11 aan het Patronaat, in turn- costuum. K.M.J.V. Deze week geen korfbal. K. J. M. A.s. Zondag trekken alle K.J.M.- ers, aspiranten en kleineren mee achter hun vlag in de processie. Bijeenkomst, zooveel mogelijk cos tume om kwart voor 11 op 't ge bouw. K. J. V. Zondag trekken we zooveel moge lijk allen in costuummee inde grote processie. Samenkomst kwart voor elf op 't gebouw. 8 uur Leidsters. Maandag 4 uur apostolaatsleden en aspiranten. Als er iemand iets wil meebrengen, om de onkosten te bestrijden, wordt dit ten zeerste op pr^s gesteld. Dinsdag, klokslag 10 uur vertrek ken we per fiets naar Genooi. Boterhammen meenemen voor 12 en 4 uur. Ieder zorgt iets op zak te hebben om koffie of limonade te be talen. Woensdag 8 uur apostolaatsleden en asp. apostolaatsleden. Poetsen door leidsters. Zg, die op zich hebben genomen om een of ander in te studeren voor de a.s. picnic, zullen volgende week opgeroepen worden om een en ander te bespreken. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog- mis. Gelegenheid om te biechten na de H. Mis van 5 uur aan de Evangelie- zijde. Onder de H. Missen collecte voor de restauratie der parochie kerk. Om 4.45 gez. Vespers, 5.30 Lof en oefening v.d. H. Kruisweg. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis, 5.30 gez. Vespers en Lof. VRIJDAG, feestdag van de H. Clara, gen. abs. 7.30 gez. H. Mis, om 5.30 gez. Vespers en Lof. Op de werkdagen zijn de H. Mis sen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7*30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. H. H. NISSEN. Maandag 6.15 voor Math. Rongen. Dinsdag 6.15 voor Gertruda van Vegchel—Arts, 7 uur voor Math. Rongen. Jonge Derde Orde. De leden hiervan moeten zich in de processie aansluiten bij de groote Derde Orde. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 leerling schilder 1 2 jaar aan het vak. koperslager loodgieter b/m verwarming dienstmeid voor Helmond electrieien voor Stein winkeljuffrouw voor Sittard Timmerlieden en metselaars voor Duitschland Metselaars v. Duitsch grensgebied Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 burgerdienstmeid 1 jongen v. kantoorwerk 2 jongens voor kantoor of magazijnwerk Werk-dagmeisje losse arbeiders timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Levensmiddelen-distributie Donder- dagvoorm. van 1012 uur. Vrijdag 12 Augustus hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders Chr. van Hoof en Catli. van Hoof-Fransen den dag te herdenken, dat zij vóór 50 jaar in 't huwelijk traden. Moge God hen nog vele jaren sparen, is de wensch van hun dierbare Kinderen en Klein kinderen. Venray, Veltum L 73. de pet met zonneklep. 1 Nieuwste. 0 tegen zonlicht. 0 tegen verblindend auto licht. Alleen bij v.h. A. THIELEN. koopt u bij als pekelvlees 15 ct. p. ons drooaworst 16 ct. p. ons aei k. sckouderliam 40 ct. p. 12 pd. gek. metworst 25 ct. P. 2 pd. Voorradig: Oostrum Telef. 48 tegen zuur worden van onder- melk, tegen wormen bij jonge kippen. Kippenlevertraan 38 ct. p. flesch Kippenringen 5sl. 95 ct. per 100. Alle Veegeneesmiddelen var. De Denneboom, Rotterdam alleenverkoop Hofstraat 8 Gevestigd als E 33, Oirlo. Gedipl. Costumière. 14 Beleefd aanbevelend. reuzensorteering Spotgoedkoop. Gratis plaatsen van fietsen. HOFSTRAAT 8 'n Partij sterke Jpngensblousen vanal met 5 ets. stijging p. maat. (vh A. Thielen) per liter 7 cent. Zinken Steriliseerketels met houder, standaard, veeren, thermometer, boekje f 1.98 Emaille ketel met alles compleet f 3.75 Ook alles los verkrijgbaar. Ringen l'/s ct. 100 stuks f 1.25 Inmaakflesschen 1 L. l'/s L. 2 L. met ring 13 14 15 ct. Alles wordt thuis bezorgd. Telefoon 64 g. Tijdens de Kermis den geheelen dag geopend. Ziet Etalage bij w v.h. A. THIELEN. Met de Kermis kan men nog eens profiteeren van prima gerookte paling a 30 ct, per ypd. met 1 paling gratis Verder alle soorten gest. en ge bakken VISCH, WORST en HA RING in 't zuur en toch alles niet te duur. Standplaats schuin tegenover Café G. Aarts. g Vermeulen. Bij vraag! nel Kosihuis ie Venray-Kom. Brieven onder no. 60 Bureau van dit blad. 2 door een Mevrouw te Leiden een R. K. v.g.g.v. Adres Bureau dezer. Notaris Pluymaekers te VENRAY van alle soorten Granen houdt zich beleefd aanbevolen N. Thoone, Ysselsteyn Kempkensberg. gelegen a d. Oostsingel, modern ingericht. Te bevragen bij Th. Pouwels Hofstraat 8. 2 Heeren Kappers Te koop marm. bladen en pracht, spiegels, kan ook 1- en 2pers. gebruikt worden. Moet weg L. Stiphout, Sambeek. Tel. 125. TE KOOP zwaar drag, varken V.D.L., 13 w. dr. 3e worp. 00 M. Flinsenberg, Broekweg 6. M. Jacobs, Overloonscheweg A 3 verkrijgt men per pond TE KOOP eenige in goeden staat zijnde Rijwielen als Simplex, Peer Dragoon, Germaan TE HUUR een tandem, een transportrijwiel en een transportdienstrijwiel m. bagagedrager. M. VULLINGS, Gasstraat 30 Rijwielreparatie. OP 11 genie t M. vai u Merselo. bij J. Ygj Haag M tof premg biggid 6 genj c en bij A. Ail Me DO bij M. Skilo. T©C 10 on;b bij A. Biojl. G. Stevenjjr.v TDP 5 gent 1 bij H. Linjsti 10 gete ongene 1 bij J. Burble zal nam. VenrayVa den Heer l[St pir.oo Een vrucird de uit huihui bouw- en te het Veulenjt c van sectie, Aanvaiariwe bouw- en $eli en In Vermaak en attractie voorn t niet vergeten. Alle soorten gerooktaio ingemaakte Visch per portie aan huis te 1. naar de Vischhal. Aanbevelen

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2