Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Alleen Boter is boter „VENRAY" boter Wat moet mijn zoon worden Ledenvergadering Zuivelfabr. Venray. Buitenland. Binnenland. Marlt iberichlen. Provinciaal Nieuws Zaterdag 23 Juli 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 30 PEEL EN MAAS VERTENTIEPRIJS 1—8 rebels 60 ct Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct Telefoon 51 Giro 150652 is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM. Veranderde omstandigheden, nieuwe kansen. Als hij niet leeren kan o£ wil.. Dan is hij nog voor menige taak geschikt. Ja, wat moet die jongen wor den Van jaar op jaar zijn er ontelbaar vele ouders, die hun geest pijnigen met het zoeken van een plausibel antwoord op deze vraag. Weleer hiield men in de eerste Plaats rekcening met den wil van den in ^"riet vraagstuk meest be- ,rokte,jn knaap. Wat zou je graag? Zoo begon men vroeger de oplossing te zoeken. En als de jongen zijn wil had beduid en de ouders achtten hem geschikt voor het gekozen beroep, dan als ze tevens over de middelen, voor de opleiding benoodigd, beschik ten, was de zaak eigenlijk al voor mekaar. Elke werkkring bood zijn kans en was, mits eerlijk, goed genoeg. Dat is thans geheel en al ver anderd. Er zijn vakken, welke aan hun beoefenaren geen enkel perspectief meer bieden en- lang niet elke eerlijke werkkring wordt tegenwoordig goed genoeg geacht. Tegenover de verminderde kansen om een loonende arbeids gelegenheid te vinden, staat de vaak tot onredelijke proporties gegroeide oudertrots. In de z.g. „betere" kringen, waar het lang niet altijd beter en dikwijls zelfs niet goed is, heeft men minder bezwaar om den zoon een trede lager te laten stappen op de maatschappelijke laddei, als die lagere trede vol doende stcvigte biedt. In die kringen beeft men in den loop van jaren al lang erva ren, hoe moeilijk dikwijls on mogelijk het is om het stands peil te bewaren en de eigen materieele welvaart aan een vol gende generatie te verzekeren. In onze eeuw echter is de groote arbeidersklasse omhoog gekomen: in zelf bewustzijn, in materieele welvaart, in geestelijke ontwikkeling. Ze hééft de wereld niet, maar deze heeft zich aan haar geopen baard in al haar voor de ar beiders nooit gekende moge lijkheden. En ieder voor zich zou die mogelijkheden willen grijpen voor zijn kinderen en nog weinigen hebben ervaren, hoe moeilijk dat is. De weg lijkt eenvoudig. Ken nis is macht. We moeten de kinderen laten leeren met drang en geweld, met offers. Goed, de kinderen leeren. Ze hebben Mulo doorlnopen H.B.S., hoogeschool misschien. Maar nou komt de practijk, voor de ouders en voor de kinderen. Nou moet er een klaar en duidelijk, een precies antwoord worden gegeven op de vraag: Wat moet de jongen worden Straks leeren ze het inzien, dat kennis nog geen macht maakt. Naast kennis komt het vooral aan op de persoonlijkegeschikt heid. En naast alles tesamen op de kans. En kansen biedt de huidige maatschappij weinig, zoo bitter weinig. o We lazen dezer dagen een ver maning aan de ouders om hun kinderen niet te hard te vallen, maar ze te helpen, als ze voor een of ander examen waren „gestraald". Hoe onbegrijpelijk, dat ook zij, er zijn inderdaad me-.schen, die in zoo'n geval hun kinderen met verwijten over laden. Hoe dwaas en onredelijk Gesteld nu eens, dat een kind het gegeven onderwijs niet benut, omdat het niet wil. Welnu, brom dan niet, maar haal den knaap van school af. Als-ie niet leeren wil maar het wel kan dan is de jongen ongeschikt voor de studie, mis schien lui, misschien heeft ie meer lust in ander werk. Stuur 'm dan naar een ambachtsschool, of naar een baas als die te vinden is of animeer hem voor het leger. Niet dat ze daar luie jongens noodig hebben Een jongmensch, dat zich lui betoont, heeft, heelt tucht noodig. Dan zal-ie niet langer lui zijn. En als een jongen onmogelijk mee kan op school, martel hem dan niet langer. Doe ook hem naar een ambachtsschool of in het leger. We vestigen met nadruk op beide de aandacht. Men klaagt wel, dat onze tijd zoo weinig mogelijkheden biedt aan jongelui, maar elke wijziging in de maatschappelijke structuur schept nieuwe bestaansmogelijk heden. Deze nieuwe mogelijk heden moeten we leeren zien. Er is een teveel aan menschen met „parate kennis", algemeen ontwikkelden, schoolgeleerden. Allemaal lui, die voor „hooger- op" bestemd waren en zich zóó verdringen bij de eerste trede van de maatschappelijke ladder, dat niemand er op komen. Maar we lazen het dezer dagen wéér in verslagen van Kamers van Koophandel, dat er in ver schillende industrieën gebrek is let wel: gebrek aan be hoorlijk gevormde vakmenschen, dus aan lieden, die bij alle schoolsche wijsheid ook geleerd hebben om en hoe hun handen te gebruiken. Leerlingen, die een diploma van een ambachtsschool hebben verworven, behoeven op het oogenblik geenszins zonder werk te loopen. Ziet daar tegenover eens het lot van de jongelui met einddiploma H.B.S. of nog meer in hun zak En dan: het leger. Het Nederlandsche leger is nog slechts aan het begin van zijn hervorming, flinke jongelui maken in het leger een besle kans. Ook in Indië. Het is niet meer zoo, dat voor het leger alleen het maatschap pelijke uitschot goed genoeg is. Een modern leger eisclit karak ters en die poogt men te vinden en een goede kans te geven. Het beroep als zoodanig staat misschien tegen De vredestaak van den militair behoeft geenszins tegen te staan. En als er onverhoopt oorlog komt, dan... komen we allemaal voor hetzelfde vuur te staan, of we „van het vak" waren of niet 1 Md. Dinsdagavond hield de Zuivelfa briek Venray de jaarvergadering der leden in het Patronaat. De Heer Ant. Poels opende als commissaris de vergadering met den chr. groet, riep allen harte!gk welkom toe en sprak zgn vreugde uit over de talrijke opkomst. Spreker zette het doel der vergadering uiteen: de leden op de hoogte te brengen met den gang van zaken, het nemen van besluiten en het hooren van verlan gens der leden en het beramen van middelen om hieraan te voldoen. Spr. hoopt, dat van de rondvraag straks een flink gebruik zal worden gemaakt. Na mededeeling, dat de Heer v.d. Loo, eere-voorzitter en de H.E. Heer Deken, geestel. adviseur, verhinderd zijn, leest de Heer Houben, secreta ris, de notulen voor, welke onveran derd worden goedgekeurd. Dan kwam Directeur Mulders aan 't woord, die alvorens met zijn keurig en gedetailleerd verslag te beginnen herinnerde aan de in den loop van het jaar ingetreden verandering bij de crisisheffing, waardoor een groote vereenvoudiging in de administratie kon ingevoeld worden, aan de op richting van het Zuivel-Kwaliteits- Bureau en aan het heerschen van mond- en klauwzeer, waardoor circa 45000 kg. melk minder is aangevoerd, om er tenslotte nog op te wijzen, dat tengevolge van het heerschen van het mond- en klauwzeer geen melkcursussen konden gehouden worden in den afgeloopen winter, doch dat het plan is, deze cursussen in het a.s. seizoen te hervatten. Spr. beveelt deze cursussen ten zeerste aan, vooral aan de Jonge Boeren, diehun vak tot in alle onderdeelen moeten kennen De melk- winning behoort niet tot de „klei nigheden" en verdient zeer zeker de belangstelling der leden. Aangevoerd werden 6.589,283 Kg. melk met een gemiddeld vetgehalte van 3 471 pet. Er werden geproduceerd 256.845y2 Kg. boter, welke bruto opbracht f 377.280.92, na aftrek crisisheffing f 363.489.89. "Voor verkochte bijpro ducten werd ontvangen f 52 027.42. De geproduceerde boter bracht bruto op f 1.46». Voor de geleverde melk werd netto uitbetaald f 330.344.57, d.i. per 100 Kg. melk f 5 013, per Kg. vet f 1.444. Het batig saldo, bestemd voor af schrijving bedraagt f 12.347.90. De obligatieleening wijst een schuld aan van f 24.000. De Heer Poels brengt dank aan den Directeur voor het uitgebracht verslag, waarmede de vergadering onder applaus instemt. Dan brengt de Heer Poels ter tafel de periodieke verkiezingen, daar de Heeren Jacobs, Leunen en Rambaghs, Castenray volgens het rooster moeten aftreden. De Heer Jacobs heeft gemeend zich wegens hoogere ouderdom te moeten terug trekken. De Heer Poels brengt dank aan den Heer Jacobs voor alles wat hij gedurende 32 jaar met zooveel liefde en belangeloos voor de Fabriek ge daan heeft. (Applans). Bg acclamatie werd de Heer Ram baghs herbenoemd, terwijl in de vacature Jacobs werd benoemd de Heer Jenneskens, Leunen. Hierna volgde de mededeeling, dat de Heer Stoot als Commissaris, wenscht af te treden, wegens hoogen ouderdom. De Voorzitter herinnert er aan, dat met den Heer Stoot de laatste mede-oprichter der Fabriek heengaat, Hij brengt gaarne dank aan den Heer Stoot voor alles wat deze als Secretaris en later als Commissaris voor de Fabriek gedaan heeft en wenscht hem nog lange jaren toe om getuige te kunnen zijn van den groei en bloei der Fabriek. In deze vacature werd met alge meene stemmen onder applaus der vergadering benoemd de Heer Hub Janssen, Gouden Leeuw. Waarna de Voorzitter overging tot het doen der navolgende mededee- lingen 1. Hij verzocht aan de vergade ring om te willen besluiten tot het verleenen eener volmacht aan den Heer Directeur om bij de Land- bouwbank alhier de gelden in ont vangst te mogen nemen. Dit ge beurde vroeger ook al maar er moest feitelijk een besluit zijn der algemeene vergadering, waardoor de Directeur hiertoe gemachtigd was. Met algemeene stemmen werd dit besluit genomen. 2. De oprichting van het Zuivel- Kwaliteits-Bureau brengt in zich mede, dat de premie voor goede en de boete voor minder goede melk hooger wordt. Niemand zal de juist heid hiervan betwgfelen. Elk lid zal nu worden aangespoord zijn best te doen om zjjn melk in den best moge lijken toestand aan de fabriek te krijgen. Hierna verkreeg de Heer H. Assel- berghs, voorzitter van het Bestuur der Fabriek, het woord en herinnerde gaarne aan de prettige samenwer king van leden en Bestuur in het afgeloopen jaar, hetgeen hij zoo dikwijls zelf geconstateerd heeft. Het vorige jaar is er van de winst een bedrag van f 250 afgenomen, welke som is uitgekeerd aan de St. Elisabeth- en St. Vincentiusvereeni- ging te Venray en ook in Overloon een gedeelte van het geld is terecht gekomen. Met voldoening kon Spreker ge wagen van de blijdschap die de ver- een:gingen hierover toonden, daar zrj nu beter in staat waren hun heilzaam werk voort te zetten. Hg stelt dan ook voor om ook dit jaar een bedrag van f 100 beschik baar te stellen voor liefdadige doel einden en het Bestuur te machtigen deze gelden te verdeelen. Na eenige bespreking komt uit de vergadering de opmerking, dat het wat weinig is en men deze som verhoogd wil zien tot f 150, waartoe de vergadering onder applaus be sloot. Ook de afschaffing van entree gelden voor nieuwe leden van f 1. per koe, werd onder applaus goed gekeurd, in te gaan 1 Januari 1939. De Heer Asselberghs hoopt, dat bij te houden melkcursussen geschikte stallen zullen worden disponibel ge steld, daar de melkwinning zulk een voornaam onderdeel is van het bedrijf. Bij de rondvraag kwamen enkele punten van melk behandeling en het vervoer van melk uit besmette stal len ter sprake, welke de Directeur beantwoordt. Ook wees hij op de wenschelijkheid mergkool en inge kuild groenvoer na het melken aan het vee te verstrekken en in gem geval deze artikelen op den stal aanwezig te hebben tijdens het mel ken, daar anders de melk zou gauw de stallucht krijgt. Het is opmerke lijk hoeveel last op de fabriek hier van in den winter ondervonden wordt. De Heer van Wanroy, Overloon heeft al eens gehoord en gelezen van „Venray Vooruit" en hoopt dat deze vereeniging zich de markten zal aantrekken. Hij zou het ten zeerste bet reuren, zoo deze te niet gingen, daar het voor heel den omtrek een groot voordeel is een veemarkt dicht bij te hebben. De Heer Poels spreekt er zijn vreugde over uit, dat deze opmer king gemaakt is en hoopt dan ook dat als de Marktcommissie eerlang voor d.t doel een beroep zal doen op de boeren allen zullen komen op de vergadering, die hiertoe zal worden uitgeschreven. Niemand het woord meer verlan gende brengt de Voorzitter namens de vergadering den dank over aan Directeur en personeel voor de in bet afgeloopen jaar betoonden ijver en toewijding, hetgeen zich weer spiegelt in den goeden gang van zaken en sluit de vergadering met den gewonen groet. HET BEZOEK VAN HET ENGELSCHE KONINGS PAAR AAN FRANKRIJK. Maandenlang heeft Parijs en heeft Frankrijk zich voorbereid op het bezoek van Koning George en Ko ningin Elisabeth van Engeland en het behoeft daarom geen verwon dering te wekken dat hoe langer hoe meer de spanning steeg, tot ein- deigk de „groote dagen" daar waren. Het enthousiasme bij de ontvangst ging dan ook alle beschrijving te boven, doch ook de pracht en de praal en de natuurlijke schoonheid van Parijs droegen er toe bij öm de stad meer dan ooit den naam van „Lichtstad" waardig te doen zijn. Het mag dan ook een bezoek van bijzondere politieke en historische beteekenis worden genoemd. Koningen gaan meestal niet alleen voor bun plezier uit en deze reis droeg wel in het bijzonder een staat kundig karakter en moest gelden als een speciale allergewichtigste demonstratie van de Fransch-Engel sche eenheid. Zoo werd ze althans in beide landen opgevat; en ook buiten deze landen zag men in de allereerste plaats de politieke betee kenis vaa het Engelsche konings- bezoek aan Frankrijk. Bij de ongerustheid, die de inter nationale gebeurtenissen wekken voor een verstoring van den vrede, hetgeen de Franscfcea beschouwen als de grootste ramp, die hen, hun land en hun werelddeel zou kunnen treffen, zagen zij in deze uiting van vriendschap en gelijkgestemdheid van de zijde van Engeland, een waar borg dat de vrede niet verstoord zal worden. Men staat er thans heel anders voor dan in 1914, toen, in weerwil van alle vriendschapsvcrklaringen, toch omtrent de houding, die Enge land in een eventueel Fransch Duitsch conflict zou aannemen, niet de minste zekerheid bestond; men wéét nu dat men zoowel in de Spaan- sche als in de Tsjechoslowaaksche kwestie, die den Europeescbeu vrede bedreigen, volkomen op Engeland rekenen kan. In het bezoek mogen we dus zien een toehalen van de moreele ban den van het Engelsche en het Fran- sche volk en in het kritieke sta dium, waarin Europa zich nog steeds bevindt, een vermaan aan alle krachten, die woelen, om zich te beteugelen en de voorkeur te geven aan rustige onderhandelingen en geduld. AARDSCHOK TEISTERT ATHENE. De Griekscbe hoofdstad en haar omgeving is door een ernstige aard beving, die 20 minuten duurde, ge troffen, tengevolge waarvan ver scheiden personen werden gedood en groote materieele schade werd aan gericht. In den tyd van twintig seconden werden in deze streek drie dorpen met den grond gelijk gemaakt, ter wijl in andere dorpen tal van huizen ernstig werden beschadigd. Vele personen werden in hun bed door neervallend puin en losgeraakte balken gedood. De bevolking, die in een paniek stemming naar de bergen vluchtte, weigerde bij het aanbreken van den dag terug te keeren. Moordpartijen uit de lucht. Een kenmerk van de moderne oor logen is dat het zijn: totale oorlogen waarbij niets en niemand wordt ont zien, ook niet de burgerbevolking, de grijsaards, de vrouwen en kin deren. Zoo gaat 't in Spanje en ook in China. Thans wordt het vreeselijkste bloedbad gemeld, dat wellicht ooit door 'n luchtbombardement is ver oorzaakt. Japansche vliegtuigen heb ben een bombardement gericht op de stad Hankau. Dat zou ruim 1500 slachtoffers hebben gemaakt. In een theater waren 500 men schen gevlucht, waarvan er 300 om 't leven kwamen. Neen, deze eeuw zal den eeretitel van die der beschaving nog kwalijk kunnen verdienen Luchtmanoeuvres in Engeland. Aan de Engelsche manoeuvres der luchtmacht van 5 tot en met 7 Aug. zullen 900 vliegtuigen deel nemen. Toelating kippenfokkers. Naar „de Msb." van bevoegde ziide vtraeertt, is een wijziging ia \oorbe- reiding van de vereischten voor toe lating tol de groep „fokkers" van de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee te Beekbergen. Het ligt voortaan op de bedrijven, die voor toelating als kippenfokkerij in aan merking willen komeD, de uitloop gelegenheid tenminste 15 M2. (thans is deze bepaald op 10 M2) per vol wassen dier zal moeten zijn. Tot deze verhooging zal worden overgegaan, omdat een ruime uit loopgelegenheid het op peil houden van den gezondheidstoestand van den stapel zeer bevordert. Varkenspest. Procesverbaal tegen land' bouwer opgemaakt. De ambtenaar van denHaagschen keuringsdienst voor vee en vleesch heeft bijgestaan door gemeentepolitie, een inval gedaan bij den landbouwer Van B., wonende aan de Noorthey- laan te Leidschendam, wiens varkens bleken aangetast door de pest, Het onderzoek wees uit, dat een der dieren reeds aan deze ziekte was bezweken, waarna men "het bij de boerderij in den grond had verstopt. De dienst heeft het kadaver doen opgraven en naar het gemeentelijk slachthuis te Den Haag doen ver voeren, alwaar het is vernietigd. Tegen van B. is proces-verbaal opgemaakt. De truc is dergelijke dieren in den grond te stoppen, waardoor het vleesch weder blank wordt, om het daarna door z.g. koudslagers weer in consumptie te doen brengen. Criminaliteit in Noord en Zuid. Van 1925—1930 telde het Rgk 205 veroordeelden op de 100.000 zielen, het Noorden bereikte bet cgfer 187 (Friesland), 208 (Groningen), N.- Holland 182 en Noord-Brabant 179. De criminaliteit in Brabant was dus volgens de officieele statistiek in het tijdvak 19251930 he: .aigste van het geheele rgk. Deze cgfers houdt de Msb. aan het liberale Handelsblad voor, dat met betrekking tot de zaak Oss had geschreven „Er is daar in het Zuiden op politioneel gebied dikrrijls bijzonder moeilijk en zwaar werk te ver richten. Toon de Soep en zijn kor nuiten, mitsgaders hun mentaliteit hebben dat indertijd zeer overtui gend bewezen." De statistiek zegt dit, dat het een beetje farizeesch is, over het Zuiden te schrijven zooals het Handelsblad deed naar aanleiding van een zoo beperkt en zoo eigenaardig milieu als dat van Toon de Soep, aldus terecht de Msb. Wenschen van Middenstand. den Ter vergadering van den Kon. Ned. Middenstandsbond hield de voorzitter een rede, waarin een en ander werd opgesomd van de wen- schen, die in deze groep onzer samen leving nog op inwilliging wachten. Ziehier een greep De wensch tot verlaging der vaste lasten, die loodzwaar op het bedrijfs leven drukken. Afschaffing van het cadeaustelsel. Een spoedige herziening van de wet inzake het uitverkoopen en op ruimen en een in het leven roepen van een wettelijke regeling van het veilingwezen zijn van het grootste belang voor het middenstandsbedrgfs- leven. Volle aandacht verdient in de naaste toekomst het werkloosheids- viaagstuk, daar het den middenstand niet onverschillig kan zgn dat zoo talrgke verbruikers inkomsten uit eigen arbeid moeten ontberen en daardoor in plaats vaa de koop krachtige vraag te versterken en de bedrijvigheid ia de distributie te verhoogen, gedoemd zijn om ten koste van de gemeenschap televen. Er dreigt een verhooging der Omzetbelasting van 4 op 5 pCt., wat een verzwaring voor den middenstand beteekent, daar deze belasting niet voldoende op 't publiek is te verhalen. Verder dreigt nog verhooging van de personeele belasting. Men ziet, de middenstand heeft nog heel wat te wenschen. Zijn stem zal krachtiger gehoord worden naarmate de eenling beter gaat begrijpen, dat zgn plaats is in de organisatie. En daar mankeert nog heel veel aan VENLO. Op de Coöp. Veilingver eeniging van Maandag was de aan voer 2.185.000 eieren. Kipeieren van f 3 40 tot f 4. Kleine eieren van f 3.10 tot f 3,39 Eendeieren van f 2.70 tot f 3. ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 5.000.000 eieren. Kipeieren van f 3.10 tot f 4. Eendeieren van f 2.70 tot f 3. VENRAY, 23 Juli 1938 Hoofd der nieuwe school. Deze week werd benoemd tot hoofd der met 1 Sept. a.s. op te richten R.K. Muloschool in Venray de heer A. Revis, onderwijzer van de St. Ber- nardusschooi van de Broeders der O. O. en leeraar der R.K, Middebare Handelsavondschool te Maastricht. Lijst der inrichtingen welke een standplaats hebben op de Kermis te Venray. J. Camps, Horst, suikerkraam Gerrits, Wellerlooi, vliegbomsport Kind. Camps, Horst, suikerkraam H. WesthemCortjaens, Venlo, suikerkraam en vischkraam Jos. Tacken, Venray, suikerkraam M. Hendriks, Venray, suikerkraam J. van der Vorst, Helmond, luchtschommel en caroussei H. van Boven, Venray, PaliDgkraam R. vau Lint, Venlo, speelgoedkraam G. J. Bombeeck, Helmond, oliebollen- en patates-frites-kraam M. Giesbers, Maasniel, schiettent en Igntreksport H. Dechnar, Venray, Vischkraam H. Peeters-Tacken, Venray, patates-f rites-wagen J. W. Janvier, Bergen op Zoom auto-scooter en zwanencaroussel J. M. Huys, Horst, suikerkraam J. J. Goris, Bergen op Zoom, suikerkraam W. Hermans, Mill, suikerkraam F. Busnac, Amsterdam, parade tent A. Janssens, 's-Bosch, suikerkraam J. C. Pruis, 's-Bosch, Palingkraam J. v. Doorn,Nijmegen, Filmapparaat Programma van den Derde Orde Landdag Venray. Zondag 31 Juli 1938. 4 uur: Plechtig Lof te celebreeren door den Hoogeerw. Pater fr. Pru- dentius van Leusden, Provinciaal der Minderbroeders. De liturgische ge zangen zullen uitgevoerd worden aoor de Schola Cantorum van het Minderbroedersklooster. Onder het Lof zal de Hoogeerw. Pater Provin ciaal de Tertiarissen toespieken. Na het Lof zal een k or van honderd kloosterlingen het Zonnelied van Sint Franciscus zingen. Om half 6Openlucht vergadering op het terrein van- het Gymnasium. Dr. J. de Boer, Rector vau het Lyceum van Meisjes te 'sGraven- hage zal spreken overde Tertiaris en bet gezin. Sluiting omtrent 7 uur. OpmerkingOp dezen Landdag zijn uitgenoodigd alle Tertiarissen van het district Venray, bevattende de plaatsen Afferden, Baarlo, Grub- beuvorst, Gennep, Horst, Oostrum, Sevenum, Venray, Venlo, Well, Mer- selo, America, Castenray, Geysteren, Wanssum, Sieyl. De Vereen. Volksontwikkeling zal ook in den a.s. winter bare be kende avonden orgaoiseeren. Tot opvolger van Dr. Veraart is benoemd Dr. Kortman. Gaarne bevelen wij deze Vereeni ging in Uw aller belangstelling aan. Studentenclub St. Bernardus. Als we op onze vorige vacantia terugzien, dan kunnen we daar heel tevreden op terugzien. We willen hopen dat de studenten 'n goede indruk gemaakt hebben. Nu hebben we dan weer de zomer- vacantie. Veel zullen er op vacantie gaan, maar als ze 't dan toch maar zo uitkiezen, dat ze het „Bivak", wat het hoogtepunt is voor ons in de vacantie, mee zullen maken. Hier volgt het hele vacantieprogram 29 Juli 10 uur: bestuurs en leiders- vergadering. 3 Augustusproefbivak. 4 Augustus: kringvergadering in Blerick. Met voorbehoud op 5 en 6 Augustus. Recollectie. 69 Augustus leidersci rsus, waar heen 4 van onze jongens zullen gaan.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1