DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. Ons weekpraatje. Van de Sport velden. Zaterdag 2 Juli 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 27 Dc natuur, welke boven de leer gaat." Het is soms de wet, welke ons revolutionnair maakt. Twee keer is het nou al gebeurd in den laatsten tgd ééns in Utrecht en ééns in Koorn dat een troep katholieke jongelui door lawaai en stinkbommen de voortzetting van een propaganda-tentoonstelling voor het gebruik van neo malthusiaansche middelen onmogelijk hebben gemaakt. Foei, foeiIk bedoel niet die pro paganda voor neo-malthusiaansche middelen, maar die stinkbommen- geschiedenis. Datte mag niet. We leven vrij, we leven blij. En we zijn democraten. Enne we zijn paladijnen voor recht en wet. Enne, we zijn tegen elke illegale actie. Ziet u bij óns is de wet alles. Enne, we ont duiken ze nooit. Dus, ik protesteer óók! Tegen die stinkbommengeschiedenis. Net als het „Handelsblad", welker redactie haar protest al héél scherp inkleedde, en net als het „Volksblad", en ook net als de „Nederlander", en ook net als de „Maasbode", welker redactie vindt, dat zulke machts middelen (stinkbommen) een luchtje hebben (wat de sterkte van het reukorgaan van deze redactie bewijst) en net ook ten besluite als de communistische ex-Tribune; kortom: net als alle door-en-door democra tische Nederlandsche kranten. Eigenlijk is er maar één krant buiten het Nat. Dagblad natuurlijk welke in de bovenbedoelde ge beurtenissen aanleiding vindt om te betoogen tegen het houden en toe staan van tentoonstellingen als die, welke de propaganda voor het ge bruik van neo-malthusiaansche middelen beoogen. Dat is de anti- revolutionnaire „Rotterdammer." Eigenlijk eerlijk gezegd als Ik geen democraat was, dan zou ik anti-revolutionnair willen zijn. Net als Diogenes. Die heeft in vroeger jaren óók al zoo iets gezegd. En die was een wijsgeer. Ik vindanti-revolutionnairen zijn menschen, met wie je soms praten kunt. Hun Abraham Kuyper had veel weg van den vorengenoemden meneer Diogenes. Hij kon van die menschelijke dingen zeggen. „Een klein beetje revolutionnair" zoo meen ik me woorden van hem te herinneren „zijn we tenslotte alle maal. Zie je, dè.t vind ik jammer, dat ik democraat ben en het dus feitelijk moet afkeuren prachtig gezegd. In dien zin voel ik me eigenlijk volkomen anti-re volutionnair. Dat is dus met de vrijheid om nu en dan revolutionnair te zijn. Want, onder ons gezegd en ge zwegen vanwege mijn democraterig- heid heb ik nou wel de stink bommerij van die Roomsche jongelingschap veroordeeld, maar tenslotte, ik had, omwille van de democratie, niet graag bij ze gestaan met stink bommen in mijn zak. Ik geloof vast, dat ik óók gegooid had. In sommige gevallen doe ik dergelijk werk net zoo graag als anderen, die bij tijd en wijle hun lust niet kunnen bedwingen om paneelen te zagen uit kerkdeuren. Ik zeg maar zóó'n stinkbom stinkt, maar aan een openbare propaganda voor het gebruik van neo-malthusiaansche middelen vind ik een luchtje, waarbij vergeleken een stinkbom parfumachtig aandoet. Natuurlijk, ik ben democraterig genoeg om elk diertje z'n pleziertje te laten en als iemand me kwam verklaren, dat hij zich van voor behoedmiddelen meent te moeten bedienen, dan zou ik hem zeggen vriend, je hebt mijn democratischeu zegen er op, maar val me asjeblieft niet lastig met je persoonlijke in timiteiten. Ik deel tegen de neo- malthusiaansche propaganda ten deele de bezwaren, welke het „Han delsblad" (in zjjn protest tegen de reactie van de katholieke jongelui!) onder woorden bracht, althans als bestaanbaar veronderstelde: bezwaren van religieuzen, ethischen, sociaal- economischen en bevolkingskundigen aard. Maar het bezwaar, dat ik voor my als het „ergst" aanvoel, is van aesthetischen aard. Ik vind het walgelijk, dat een derde zich bemoeit len zich zelis propaganda-makend opdringt) met de wijze, waarop anderen, man en vrouw, zich in de intimiteit van het liefdeleven tot elkaar wenschen te verhouden. Alleen reeds die wansmakelijkheid zou mij kunnen bewegen om al mijn democratischen gevoelens ten spijt een neo-malthusiaan, die me met zijn propaganda opdringerig aan boord kwam, alle stinkbommen toe te gooien, welke ik toevallig als la ding in mijn zak mocht voeren. Dat is een sentimentskwestie. En «entiment gaat bóven de leer. Dat ben ik met Kuyper eens. Als ik met deze karaktereigen schap geen democraat kan zijn, in 's hemelsnaam: dan moet me de democratie maar gestolen worden. En de rechtstaat er bij. Dat een aantal bladen zich opeens zoo allerhevigst druk maken over die stinkbommerij van een groep katholieke jongelingen, dat is heuschóok niet meer en niet minder dan een gevoelskwestie. Heelemaal geen rechtskwestie en geen onvervalschte democraterigheid. Want in andere, precies gelijke ge vallen, plegen ze zich zoo druk niet te maken. B.v. niet. toen door com-| munistische agitatie in Amsterdam de vertooning van bepaalde films werd onmogelijk gemaakt. Recht en wet beschermen ook de vrijheid van arbeid, maar in sommige bladen heb ik nog nóóit een vlammend protest gelezen tegen het herhaaldelijk voor komende geval van molestatie van werkwillige door stakers. Ik voor mij, ik heb in het laatst bedoelde geval dikwijls geen behoefte aan een protest, want al moet ik zulke molestaties als hevig democraat scherp veroordeelen ik kan me begrijpen, dat menschen er in be paalde gevallen toe komen. Ik geef de verzekering, dat ik dengene, die mij aan mijn boterham komt, een ongenadig pak rammel zal geven, als ik er de kans toe krijg. Dan mag de wet bepalen, wat ze wil, ik heb mijn ziel niet om die in 1 ij d- zaamheid te behouden. Ik zeg maar zóo: in een rechtstaat hoort de overheid de openbare orde te verzekeren naar de zedelijke be ginselen, welke grondslag zijn van de overtuiging eu levenshouding van het volk. Anders forceert de over heid de sprake van het revolution naire sentiment, dat in eiken mensch sluimert. De Coloradokever. In enkele bladen heeft er bericht gestaan, vermeldende, dat de bespui tingen met loodarsenaat van aard appelplanten, die thans in Zuid-Wes telijk Nederland wegens het optre den van den Colorado-kever is voor geschreven, niet zou gelden voor de kleine perceeltjes, zooals die bij wo ningen en in particuliere tuinen voor komen. Dit bericht is niet juist. Door den Plantenziektenkundigen Dienst is de bespuiting van alle aardappelplan ten, ook die op kleine perceeltjes, voorgeschreven, omdat daardoor al leen de volledige uitroeiing van den Colorado-kever bereikt kan worden. Indien de bespuiting met voorzich tigheid wordt uitgevoerd, zal zij ook in tuintjes, waar naast de aardap pels anders, voor spoedig verbruik bestemde gewassen staan, toegepast kunnen worden, zonder dat er ge vaar voor vergiftiging dezer gewas sen gevreesd behoeft te worden. Dat de bespuiting met groote voorzich tigheid moet worden uitgevoerd, spreekt vanzelf, omdat er met een vergiftige vloeistof gespoten wordt, en deze dus niet mag terecht komen op gewassen (aardbeien, sla, e.d.), die spoedig verbruikt worden. Door het bedekken van deze gewassen met courantenpapier of zakken tijdens de bespuiting kan geheel voorkomen worden, dat de vergiftige vloeistof er op terecht komt. Alleen in zeer bijzondere gevallen, b.v. indien een rij aardappels tus- schen aardbeien in staat, moet van bespuiting worden afgezien, De aard appels moeten dan zoo spoedig mo gelijk gerooid worden en tot den dag, waarop dit geschiedt, moet zeer nauwkeurig erop gelet worden, of daarin de kever of vreterïj van de roode larven van den Colorado-kever voorkomt. Van den regel, dat ook de kleine perceelen met loodarsenaat bespoten moeten worden, zal dus slechts in zeer weinige gevallen afgeweken be hoeven te worden. Ieder aardappelteler bedenke, dat het voorschrift inzake de bespuiting voor allen geldt en dat niet-uitvoe- ring ervan een strafbaar feit is, waartegen in het belang van alle verbouwers met gestrengheid zal worden opgetreden. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezen, dat ook alle te velde staande vroege aardappelen bespoten moeten worden. Krakelingen. Schrijnende armoe. De raad van de gemeente Emmen heeft een onderzoek laten instellen naar den financieelen enmaatschap- pelijken toestand in de gezinnen van werkloozen. De omstandigheden van 510 ge steunde gezinnen werden gecontro leerd en het uitgebrachte rapport bevat verbijsterende bijzonderheden. De conclusie voor deze groep luidt, dat de verwachting, dat de voor ziening van bovenkleeding in de grootere gezinnen tekort zou schie ten, op beangstigende wijze volko men opgaat voor mannen en vrouwen. Voor jongens en meisjes is de toe stand, hoewel iets minder ongunstig, toch geheel onvoldoende. Wat schoenen en klompen betreft, vooral in de groote gezinnen heb ben personen boven 13 jaar slechts bij uitzondering naast een paar klom pen ook nog een paar schoenen. Wat buitenkleeding aangaat (man tels, overjassen) kan worden gecon cludeerd, dat van 23 pet. (in kleine gezinnen) tot 81 pet. (mannen in groote gezinnen) niet in het bezit is van eenig kleedingstuk om buiten te dragen. Alle, ook totaal versleten, dekens meegerekend, bleek er gemiddeld nog niet één deken per slaapplaats meestal door meerdere gedeeld beschikbaar te zijn. Practisch zijn er geen gezinnen, waar de aangenomen norm van twee j dekens per slaapplaats gehaald wordt. In de kleine gezinnen is gemiddeld één handdoek voor twee personen, in de middel-groote gezinnen een voor vier en in de groote een voor zes personen aanwezig. Ondanks deze soberte, welke bit tere armoede is, hebben de gezin- nen zich niet uit de schulden kunnen houden. De cijfers betreffende de schulden luiden aldus: Van de 510 gezinnen waren er 145 zonder schulden, 211 hadden schuld tot f 10, 51 van f 10 25, 71 van f 2550, 86 van f 50 100, 57 van f 100—150, 29 van f 150 200, 16 van f 200300 en 34 meer dan f 300. Ten besluite geeft het rapport getallen omtrent de beantwoording van de vraag: wat zoudt gij koopen, als gij geld had In 455 gevallen wordt gezegd: onder en/of boven kleeding, in 32 beddegoed. 22 schoei sel, in slechts één linnengoed. Wie niet onder den geesel der werkloosheid lijdt, oordeelt soms zoo lichtvaardig over de „gemakkelijke' bestaansvoorwaarden van den werk looze. Die zijn handen maar heeft op ie houden! En natuurlijk „werk schuw" is.... Maar nu ziet men eens, wat de werkelijkheid voor ons verborgen houdt. Wat een tekort aan alles Wat een offerzin blijkt niet uit de conclusie, dat de kinderen méér zij het veel te weinig kleeren aan het lijf hebben dan de ouders. Wat moeten deze menschen niet snakken naar werkEn wat een wrévël móe ten ze hebben over wat de maat schappij een „ethisch bestaansmini mum" noemt. Letwel: ethifcctf-l LEVENSGEVAARLIJK is zeilen, roeien, cano-en als men niet kan zwemmen. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. VALK-REVUE. De wedstrijd van de Valk 2 contra B.V.V. 1 Blitterswijk, welke aanvan kelijk in Venray gespeeld zou wor den, werd te elfder ure omgezet in B.V.V.De Valk 2. De Venrayers hebben deze vrij sterke overgangs club goed partij gegeven. De korfbal uitslag 6—6 wijst er reeds op, dat de aanvallers beter waren dan de verdedigers. Dat beide elftallen in training zijn, was in sommige perioden duidelijk merk baar. Dan werd er vaak aardig ge combineerd met vlakke passes en met overleg gespeeld. Het spel leed veel, door het te losse en ongelijke terrein. Het gelijk spel geeft de ver houding goed weer. Een combinatie van De Valk 3 en welke tegen Wanssum speelde, bleek hiertegen niet te zijn opge wassen. Met 100 werden de Valken in de pan gehakt. Morgen speelt de Valk 2 en 3 gecombineerd een wedstrijd tegen het zomer-elftal van den Oude Oostrumscheweg. Laatst genoemd elftal is samengesteld uit oud voetballers, en speelt onder den naam van „Veldkrassers." Voor de Valk 1 is op 't oogenblik dat wij dit schrijven, nog niet defi nitief een wedstrijd vastgesteld voor a.s. Zondag. Het doorgaan van dezen wedstrijd wordt per advertentie in dit blad bekend gemaakt. A.s. Maandag 4 Juli om 8 uur jaarvergadering in het Patronaat. Junioren Voetbal. De groote strijd tusschen de Valk a en b, eindigde „natuurlijk" in een overwinning voor de Valk a. Zij hebben deze overwinning echter geenszins cadeau gekregen, want de jongste Valken pikten geducht van zich af. De Valk a won tenslotte met 3—0, nadat de rust met 0—0 was ingegaan. Woensdagavond speelden de Valk juniores een wedstrijd tegen de studenten van het Gymnasium. Deze wedstrijd welke veel belangstelling trok, was het aanzien ten volle waard. Na een spannend verloop, kwam het einde met gelijken stand -1. Morgen wordt om kwart voor één de wedstrijd De Valk aOostrum gespeeld. Mochten de rood-zwarten er in slagen ook dezen wedstrijd tot een goed einde te brengen, dan staan zij met 4 punten voorsprong vrij safe op de bovenste plaats. De Valk b is morgen vrij. SER V ATIUS-OMROEP In Bierick heeft Servatlus I ver leden Zondag in het tournooi om den Blerick-beker in de eerste ronde de vlag moeten strijken voor het; sterke Nivea. Deze club toonde zich de sterkste van alle mededingers en won dan ook verdiend den uitgeloof den beker. Nivea zal dus met de eerste klassers kampen om de Ver- heggen-trofée. Servatius II dat voor deze gelegen heid een extra sterke middenllnie aangepast had gekregen behaalde een verdiend gelijk spel tegen V.V.S.B. uit Noordwijkerhout. Het was een spannende, vlugge en sportieve ont moeting, het aanzien ten volle waard. Beide elftallen hebben zich ten volle gegeven. Servatius II wilde het wat te mooi doen en verspeelde daardoor bijna de overwinning. Op het einde moesten er alle zeilen worden bijge zet om de nederlaag te ontgaan. Zoodoende bleef de spanning er in tot tot de allerlaatste minuut. De 4—4 uitslag gaf de wedstrijd tamelijk goed weer. o Zondag a.s. speelt Servatius I in Overloon, ter gelegenheid van het vierde lustrum van S.S.S. De wed. strijd gaat tusschen Boxmeer I en Servatius L Oude rivalen dus en een interessante ontmoeting. Boxmeer, de kampioen van de ar'deeling en Servatius de ex-kampioen. Is Box meer nog in volle vorm of zit de lange zware promotie reeds in de beenen. De sportliefhebbers zullen wel van een aardige wedstrijd te genieten kunnen krijgen in Overloon De wedstrijd begint om 3 uur. Ver trek autobus 2.15. Leider de heer Th. Hoedemaekers. o Servatius III gaat in haar hoeda nigheid van Kampioen harer afd. deelnemen aan het Kampioeustour- nooi, dat door Mulo uit Helmond is uitgeschreven. Niet minder dan vier afd.-kampioenen nemen aan dit tour nooi deel. De wedstrijden zijn als volgt: Om 12 uur: St. Jozef 2 Eindhoven Mulo 5. Scheidsr. J. v. Kraaij; Om 1.15 RK. G.V.V. 3 Geldrop— Servatius 3. Scheidsr. W. Martens' Om 2.30 Mulo AGeldrop A. 'n Juniorenwedstr. Sch. A. Roozen. Om 3.45 Verliezersronde. Scheidsr. J. v. Kraaij. Om 5 uur Finale der winnaars Scheidsr. W. Martens. De prijzen zijn: le prijs een beker; 2e prijs een lauwerkrans; 3e prijs een lauwertak 4e prijs een medaille. Veel succes jongens Vertrek autobus 11.45. Leider de heer V. Fonck. Zwembad Op den Berg" individueel en klassikaal zwemonderwijs. Kring HorstVenray. Jeugdcompetitie. Uitslagen van 26 Juni. Afd. A. H.S.C.—Wanssum 5—1 Afd. B. D.E.V.Excelsior 40 Afd. C. De Valk A—De Valk B 3—0 Erica—D.I.S. 1—0 Merselona—Oostrum 13 Programma 3 Juli. Afd. A. MeterikH.S.C. uitgesteld Afd. B. B.V.V.D.E V. 5 uur Afd C. De Valk AOostrum 12.45 D.I.S.Merselona 5 uur Progamma 10 Juli. Afd. A. WanssumMeterik Afd. B. ExcelsiorB.V.V. Afd. C. OostrumD.I.S. De Valk BMerselona JUBILEUM SSS OVERLOON Morgen Zondag 3 Juli zal de RK. S.V. S.S.S. den dag feestelijk her denken van haar vierde lustrum. Het bestuur heeft dan ook voor een volledig programma gezorgd, wat wij hieronder laten volgen. Onder de H. Mis van 7 uur algem. H. Communie vooi de leden. Om half 2 opstellen feeststoet, welke wordt voorafgegaan door de Fanfare Vriendenkring, Om 2 uur aanvang voetbalwedstrijd tusschen de veteranen van SSS en Volharding Vierlingsbeek De Z.Ew. Heer Pastoor zal den aftrap doen. Om 3 uur Opluisteringswedstrijd Olympia I Boxmeer en Servatius I Venray. Hier zal den aftrap worden gedaan door den Ed.Achtb. Heer Burgemeester. Beide wedstrijden staan onder lei ding van den I.V.C.B.-scheidsrechter W. Loon#»n. Na afloop wordt er een Brabant- sche koffietafel gegeven voor de leden en genoodigden. Verder zal den dag gezellig worden doorge bracht in het clublokaal K. Tiezen. Zooals men ziet is het bestuur er in geslaagd een mooi programma samen te slellen. De Veteraner-wedstrijd is iets heel interessants, om nog eens te zien hoe er voor 20 jaren terug gespeeld werd. En dan OlympiaServatius. Deze wedstrijd zal het aanzien wel waard zijn. Olympia dat promotiewedstrijden heeft gespeeld voor de hoogste af- deeling en er jammer genoeg niet in is geslaagd, te promoveeren, zal toch zeker laten zien dat zrj er wel terdege voor in aanmerking kwamen en zullen Massy en de zijnen nog wel eens voetballen demonstreeren. Wat Servatius betreft, welke in de afgeloopen competitie een der gevaarlijkste tegenstanders was, zal in deze wedstrijd wel laten zien dat z\j voor de kampioenen niet behoeven onder te doen en dat zij den laatsten tijd geregeld hebben getraind onder de bekwame leiding van den ex- N.O.A.D.-speler Oprinsen, zullen zij in hun technisch spel laten zien. Dus allen op naar het S.S.S.-terrein aan den Hazenbroekscheweg en gaat zien naar deze spannende wedstrijden Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Ysselstcyn. Te Yssëlsteyn werd dit jaar een Bijz. Vrijw. Landstormcorps opge richt, waarvoor hier een fimke be langstelling bestaat, gezien 't aantal leden reeds 21 bedraagt. De heer P. Arts heeft moeite noch tjjd gespaard om deze afdeeling tot stand te brengen. Hij mag dan ook met genoegen op zijn werk terugzien. Er werd reeds een onderlinge schietwedstrijd georganiseerd op het terrein van den heer P. Janssen. Per man werden 15 patronen ver schoten. Afstand 15 M. De uitslag was als volgt: le P. Arts 138 punten 2e P. Potten 137 3e G. Winnen 136 4e H. Veugen 135 5e P. Fleurkens 135. Ook werd deelgenomenen aan de groote Streekwedstrijden en aan den Landdag te Roermond. We hopen, dat onze afdeeling, BRUSSEL Vlaamsch - Gramofoon Gesproken dagblad KEULEN 9.50 Populair concert DROITWICH 11.45 Mannenkoor KEULEN 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. DROITWICH I.35 Mijnwerkersorkest LUXEMBURG 2.35 Gramofoon FRANKFURT 4.20 Kurorkest KEULEN 6.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 7.50 Berichten en Sportuitslagen 8.20 Italiensche Nacht BOEDAPEST 10.20 Jazzorkest PARIJS RP II.20 Orkest Maandag BRUSSEL Vlaamsch - Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9 20 Gevar. concert KEULEN 12.20 Symphonie orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. DROITWICH 1.50 Dansmuziek LUXEMBURG 3.50 Gramofoon LEIPZIG 4.20 Orkest PARIJS RP 5.20 Orkest REGIONAL Programma 6 20 Concert 8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten MUNCHEN 8.Oude Duitsche dansen 9.20 Dansorkest BRUSSEL (Vlaamsch) 10.20 Gesproken dagblad. KEULEN 10.35 Orkest PROGRAMMA 3 tot en met 9 Juli Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag Dinsdagi BRUSSEL (Vlaams) 8.Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DROITWICH 11.25 Orkest PARUS RP 12 40 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad Gramofoon KEULEN I.35 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Orkest DEUTSCHL ANDS ENDER 4.20 Orkest LUXEMBURG 6,20 Concert —8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN Omroeporkest BOEDAPEST 20 Zigeunerorkest HAMBURG 10.35 Dansmuziek Woensdag BRUSSEL Vlaamsch Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DROITWICH II.25 Orkest KEULEN 12.20 Militair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 -Gesproken dagblad HAMBURG 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Geiger ensemble KONINGSBERGEN 4.20 Dansorkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Bianca operette KEULEN 9.20 Prisca kwintet BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad WEENEN 10.35 Populair concert. Dansmuziek. Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. Plechtige H. Mis RADIO PARIS 12.40 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. programma LUXEMBURG 3.20 Concert KEULEN 4.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtle. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN Amusementssextet gTRAATSBURG 9.35 Operette Paljas STUTTGART 10.50 Volksmuziek Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon HAMBURG 12.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 135 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gramofoon REGIONAL Programma Populair concert KEULEN 4.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN Orkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon TOULOUSE 10.35 Verzoekprogramma LEIPZIG 10.35 Populair concert. Dansmuziek. Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. DROITWICH 11.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 12.50 Omroeporkest 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Orkest HAMBURG 2.20 Gramofoon BRUSSEL Fransch 3.20 Dansorkest FRANKFURT 4.20 Vroolijke muziek DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Operettemuziek 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.— Concert BOEDAPEST 10.20 Orkest BERLIJN 10.35 Dansmuziek onder de bekwame leiding van den heer P. Arts, in bloei mag toenemen. P. HOEDEMAEKERS Leraar-Lich. Opv. M.O. verstrekt U gaarne alle gewenste inlichtingen. P D V DE ZWALUW. Deze vereeniging hield Zondag 26 Juni een wedvlucht met oude duWen vanaf P. St. Max. Afstand 344 KM. De duiven werden gelost 7.20 met Z.W. wind. Aankomst le duif 11.49.45 laatste 12.25.7. De prijzen werden behaald als volgt G. Janssen 1417 J. Verstegen 2 P. Kersten 3 W. Beterams 5 J. Kusters 6 Gebr. Rutten 7—11 M. Franken 818 E. Vermeulen 9—13 L. Maassen 10 M. Houben 12—21 M. Poels 1415 P. Manders 16 J. Vermeulen 19 Gebr. Janssen 20 J. Boom 22 G. Vissers overduif. OVERLOON. In de maand Augus tus a.s. zullen een groep verkenners uit Neerbosch bij Nijmegen komen kampeeren in de „Kleffen" bij Café Loonen aan den Holtheescheweg. Veertien dagen later zal een nieuwe groep uit Nijmegen hun tenten aldaar opslaan. Men zij voorzichtig met het uitstrooien van kalkstikstof. Hoe gevaarlijk dit „goedje" is ondervond den knecht van A. v. Mill, die aan beide beenen brandwonden opliep en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Slechte boschbessenoogst. Tengevolge van de late nacht vorsten staat op de Veluwe de bosch bessenoogst er verre van rooskleurig voor. Zoowel in het Koninklijk park Het Loo, de Wiesselsche en Hoog- Soerensche bosschen, als in de om geving van Elspeet, Gortel en Vier houten komen uitgestrekte terreinen voor, waar maar hoogst schaarsch deze vruchtjes te vinden zijn. Alleen enkele beschutte deelen vormen een gunstige uitzondering. Burgerlijke Stand Wanssum Geboren: Antoon Hubert Leonard zoon van H. B. Rutten- van de Pasch; Johanna Maria Theodora dochter van H. B. Rutten-van de Pasch Lamberdina Johanna Maria dochter van G. Wijnhoven-Lemmen8. GehuwdGerard Lambert van der Sterren, 28 jaar, landbouwer en Elisabeth Agnes Gertruda Volleberg, beiden te Wanssum. Peter Antonius Deenen, 32 jaar, vrachtrijder en Johanna Wilhelmina Gielen, beiden te Wanssum. Michael Renler Keürsten, 31 jaar, landbouwer te Meerlo en Antonia Gertrudis Johanna Deenen, 27 jaar, te Wanssum.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9