DIG KS. Gemengde Berichten Naar Cenfr. Paardenfolcdag Uit den Raad. Calnants 2en. ling. )en AkNS D 8SJE R e'NG jen ongiggen Benoeming. Onze dorpsgenoot, de Heer H. Derks Pzn., is met ingang van 4 Juii a.s. benoemd tot tydelyk Rijks veldwachter te Amsterdam. Nieuwe Telefoonaansluiting. Venray nr. 104. G. van Soest, Kruideniers- en groentenzaak, Stationsweg, Venray. K.R.O.'speldjes. De verkoop van de speldjes van het K.R.O.-wereldapostolaat heeft te Venray opgebracht f 80.05; te Oos trum f 10.60. Schuttersnieuws Op de algemeene vergadering der Schutterij „St. Anna" werd tot pre sident gekozen, de heer G. Clephas, in de plaats van zijn overleden broeder. Tot commandant werd ge kozen de heer Mart. Jansbeke. Bij het gehouden koningschieten wist de schutter Ant. Thijssen den titel van koning te verwerven. H. Wijdingen. Op Zondag 3 Juli a.s. zal door Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Dr. G. Lemmens in de kapel der Heeren Lazaristen in het Missiehuis te Helden-Panningen de Mindere Orden worden toegediend aan de Eerw. Frater Leonardus Jenneskens uit Leunen. Het Tonsuur aan de Eerw. Frater Petrus Buijssen, Leunen. k Premiekeuring van Trekhonden. Evenals vorige jaren, zullen in 1938 Premiekeuringen worden ge houden, teDeinde de verbetering van het trekhondenras te bevorderen. De keuringen zyn niet verplichtend, doch dienen om het fokken en houden van goede trekhonden aan te moedi gen. Eigenaars van goede trekhonden worden in hun eigen belang verzocht met hunne dieren aanwezig te zijh op de, het dichtst bij hunne woon plaats te houden keuring. Te Venray zal deze keuring worden gehouden op Vrijdag 8 Juli om 5 uur nam. op het Henseniusplein. Heidebranden. Woensdag heeft brand gewoed in de heide achter Merselo en in de Peel tusschen het Veulen en Yssel steyn. Gevonden: klein kinderschoentje, is by de Ma rechaussees; een jongensjasje en 2 schorten, zyn bij A. van Rooy, Lang- straat 42. GEVONDENeen portemonnaie met inhoud, is bij Vermeulen, koster Groote Markt. ACHTERGELATEN bij Verheugen Grootestraat, een damesrywiel. Te Roermondslaagd n rog voor het Middenstandsdiploma de heeren Gerard en Leo Wintels alhier. Verlamming. Verschillende pluimveehouders heb ben weer te kampen met de vreese- lijke verlammingsziekte onder het jonge pluimvee. De dieren gaan dood of worden zoo goed als waardeloos. Evenwel is 't op eenige bedrijven voorgekomen, dat men meende, met verlamming te doen te hebben, ter wijl bij nader onderzoek bleek, dat de dieren door een minder ernstige ziekte waren aangetast n.l. inge wandswormen. De uiterlijke ver schijnselen zijn bijna dezelfde. Premiekeuring stamboekmerries Type Tuigpaard. Op het Sportterrein alhier had Donderdagmiddag de eerste premie keuring plaats van paarden, die in de provincie Limburg thuis behooren en zijn ingeschreven in 't Stamboek voor het Landbouw-Tuigpaard van de Nat. Ver. ter bevordering van de Paardenfokkerij in Nederland. Er was zeer groote belangstelling voor deze keuring, waarop ruim 100 dieren waren aangevoerd. Premie'sRubriek la Zoogende merrieveulens; 1 Corrine van M. Peters, Velden 2 Corrie van A. Vullings, Horst 3 Cora van G. Nab, Meerlo 4 N. van Leisten, Sevenum 5 N. van P. Nabben, Sevenum 6 N. van G. v. Enkevort, Rubriek lb zoogende hengstv. 1 N. van Fr. Poels, Oostrum 3 Billiam van P. Houben, Horst 4 Max van S. Vullers, Nunhem 5 N. van Chr. Goumans, Venray Rubr. 2: 1-jarige merrieveulens 1 Billica van S. Vullers, Nunhem 2 Bermine van M. Peters, Velden 3 Bruschka v. Wed. Tacken, Horst 4 Brudolfa en 5 Rosali, beiden van W. Friesen, Castenray Rubr. 3 2-jarige merries: 1 N van H. van Wyiick, Velden 2 N. van Chr. Goumans, Venray 3 Zoltavan M. Hubers, Ysselsteyn 4 Zarif v. M. Sonnemans, Sevenum Rubr. 5; 5 7-jarige merries: 1 Fermine van M. Peters, Velden 2 Vojettie v. P. J. Wilms, Leunen 3 Urose van S. Lintzen, Heyen 4 Walane van P. Nabben, Sevenum 5 Widata van Leijsten, Sevenum Rubr. 6 Merrie's 7 jaar en ouder 1 Ormante van Fr. Poels, Oostrum 2 Sultane v. Th. Kessels, Meerlo 3 Rosalie v. W. Friesen, Castenray 4 Salida v. H. Geurts, Geys teren E.v. Lunie v. H. Asselbergs Leunen. Verder waren geldprijzen beschik baar gesteld voor hengsten met af stammelingen. Deze werden toegekend aanB. Vullings, Horst, W. Friezen, C.asten- ray, G. Nab, Meerlo, M. Peeters, Velden, S. Leysten, Sevenum, P. Nabben, Sevenum, Chr. Goumans, Venray. Verder werd te zelfder tijd Dog een keuring gehouden voor het Mil. Certificaat. De uitslag hiervan wordt pas later medegedeeld. Examen vroedvrouw. Te Heerlen slaagde voor het examen voor vroedvrouw, eerste gedeelte, Mej. J. Stappers, Horst. Naaf het concours. Op Zondag 3 Juli a.s. zal de Fan fare „St. Catharina" Leunen deel nemen aan het groot muziek- en zangconcours te Thorn. De Fanfare zal uitkomen in de afdeeling uit muntendheid. Wij wenschen haar veel succes. HORST. Dezer dagen vergaderde het bestuur van het Oranje-Comité ter bespreking van de feestelijk heden op 31 Augustus en 6 Septem ber a.s. Op 31 Augustus zullen voor namelijk feesten gehouden worden voor de schoolgaande kindereD, terwijl 6 September feesten georgani seerd zullen worden voor de grooten, P. J. L. Smulders, f Maandag is te Venlo in den ouder dom van 71 jaar overleden de heer P. J. L. Smulders oud-directeur van de Canoy-Herfkens Steenfabrieken te Tegelen en oud-voorzitter van de R. K. Limburgsche werkgeversver- eeniging. De heer Smulders werd in 1866 te 's Bosch geboren. De over ledene was ridder in de orde van Oranje Nassau. Door den trein gegrepen. Op het stationsemplacement te Sittard werd Woensdagavond om kwart over zeven de 64-jarige post bode W. Laudy bij het oversteken van de rails tusschen het eerste en tweede perron door den sneltrein van Heerlen naar Amsterdam ge grepen. Hij werd terzijde geworpen en bleef tusschen perron en rails liggen. De machinist wist den trein op zeer korten afstand tot stilstand te brengen. Dokter Garé verleende de eerste hulp. L. had een verbrij zelde knie en ernstige verwondingen aan buik en hoofd. In zorgwekken- den toestand is hij naar het zieken huis overgebracht. De trein had twintig minuten vertraging. Landdag voor Zuid-Limburg. Wegens het samenvallen in Zuid- Limburg van meerdere plaatselijke en gewestelijke feesten en meetings op Zondag 17 Juli a.s heeft het or- ganiseerend Comité van den Land dag der R.K. Staatspartij voor Zuid- Limburg besloten, om dezen land dag definitief te doen plaats hebben op Zondag 31 Juli a.s. Grensverkeer met Duitschland. Naar de Msb. verneemt hebbende Duitsche autoriteiten de grenscon trole wederom aanmerkelijk ver scherpt, Zoo moeten vanaf 1 Juli ook kinderen beneden den leeftijd van tien jaar, die de grens passeeren, in het bezit zijn van een bewijs van Nederlandschap of althans een ver klaring waaruit naam, leeftijd, woon plaats en nationaliteit duidelyk blij ken. Kinderen boven tien jaar kun nen met laatstgenoemd bewijs niet volstaan, doch moeten voorzien zijn van een bewijs van Nederlandschap. Naar men mededeelt zal aan deze bepaling streng de hand worden ge houden. Landdag Landstormcorps Limburgsche Jagers Op de prachtig gelegen terreinen nabij het kasteel „SchÖndeJn" te Roermond werd Woensdag bij ge legenheid van het 20-jarig bestaan van den B.V.L. een grooten landdag gehouden, waaraan door duizende vrijwilligers van het Landstormcorps Limburgsche Jagers en onderdeden van de Nederlandsche Weermacht werd deelgenomen. Woensdag had des voormiddags de officieele ontvangst der autoriteiten plaats op het stadhuis. Nadat de genoodigden een geza- melijke lunch gebruikt hadden had het défilé plaats van de vrijwilligers van het Landstormcorps „Limburg sche Jagers" en de medewerkende onderdeden van de Nederlandsche weermacht. Na het défilé werd naar het landdagterrein gemarcheerd waar mgr. dr. H. A. Poels met een korte toespraak den eigenlijken landdag opende. In naam van heel het Lim burgsche volk bracht mgr. Poels hulde aan de landstormers die in zoo grooten getale naar Roermond waren gekomen. Met vreugde begroètte hij de aan wezigheid van zoo vele autoriteiten en onder hen speciaal generaal Duy- maer van Twist, die voor heel Ne derland de ziel van den B.V.L. is. Ook generaal de Jongh werd een extra welkom toegeroepen, daar hij van de vrijwillige landstorm een waar keurcorps maakte. Onze gouverneur, aldus dr. Poels geeft door zijn aan wezigheid blijk, dat hij groote betee- kenis hecht aan het bestaan van het corps Limburgsche Jagers. Verder dankte hij de officieren en manschap pen die het Nederlandsche leger ver tegenwoordigden. Oud-minister Bongaerts noemde de Limburgsche Jagers het ideaal van de Landstormers in Nederland. Namens de Haagsche commissie van den B-V.L. bracht hij een broeder- groet over. Hierna volgden de verschillende demonstraties. Den geheelen dag en ook des avonds werd er door de muziekcorp sen van het garnizoen te Venlo, van de Staatsmijn Maurits en door de Koninklijke Harmenie geconcerteerd. Pastoor L. H. Perquin bediend. De bekende Radio-Pastoor L. H. Perquin O.P. die zich Woensdag in het Franciscusgasthuis te Rotterdam onder behandeling stelde, is daar Donderdagochtend vroeg door een hevige hartaandoening overvallen, welke zich zoo hoogernstig deed aan zien, dat hem de laatste H. Sacra menten werden toegediend. De toestand is op 't oogenblik be vredigend, maar gezien den leeftijd van den lijder, Pastoor Perquin wordt 15 Juli 73 jaar, blyft de toestand toch zeer precair. Twee-en-twintig duizend gulden verduisterd. De politie van het bureau Stad houderskade te Amsterdam heeft in arrest gesteld een in Haarlem woon achtigen administrateur van de werkgeversorganisatie in het bouw- vakbedryf te Amsterdam, die ten nadeele van deze organisatie in den loop der laatste jaren een bedrag van c.a. f 22.000 heeft verduisterd. Aangezien de controle wel iets te wenschen over liet, kon hij de knoeierijen geruimen tyd volhouden. Dezer dagen echter werd de fraude ontdekt. De man heeft bekend. Zilveren Jubilea Helmondsche raadsleden. Op Zondag 3 Juli a.s. herdenken de heeren J. J. Ebben en J. W. van Wel te Helmond den dag, waarop zij voor 25 jaren tot raadslid werden gekozen. Op 2 September 1913 wer den zij als zoodanig geïnstalleerd en sindsdien steeds in het stadsbestuur zitting gehad. De heer Ebben her denkt op 2 September tevens zijn zilveren jubileum als wethouder. De heer van Wel is van 1918 tot 1934 wethouder geweest. Fratershuis te Cuyk. Op 21 Juni j.l. was het 50 jaar geleden, dat te Cuyk de fraters van de Congregatie van O.L. Vr. van Barmhartigheid van Tilburg zich vestigden en aldaar een lagere school openden. Deze herdenking werd te Cuyk onder algemeene belangstelling gevierd. Alom was het medeleven te constateeren en deze gelegenheid hebben de inwoners aangegrepen om hun fraters op bescheiden wijze hun erkentelijkheid te toonen. Namens de ingezetenen werd bij de algemeene huldiging de Katholieke Encyclo paedie aangeboden. Het feest werd gevierd op Zondag 26 Juni. Felle boerderij-brand. Donderdag heeft een felle brand gewoed in de boerderij van den heer Van Dooremalen te Aalst, waarbij een vrouw en vier kinderen slechts met moeite konden worden gered. Aanrijding te Ommen. Mevrouw Baronesse Bentinck tot Buckhorst uit Beerse, die Dinsdag bij het ongeluk op den onbewaakten overweg bij Ommen ernstig werd gewond, is in het ziekenhuis te Zwolle, waarheen ze was overgebracht, aan de verwondingen overleden. Invoer Deensch vleesch. In de week van 2028 Juni zijn van Denemarken uitgevoerd naar Nederland 291.600 kg. rundvleesch en 48 paarden. Kent uw land Mag ik een tip geven voor een vacantie-uitstapje Het eigen land biedt ons toch zoo veel moois. De techniek is koningin onzen tijd, welnu, wy, Nederlan ders zijn koningskinderen. In den vreemde is men vol bewon dering voor hetgeen we dn de voor malige Zuiderzee aan grond weten te winnen; duizenden haken naar de gelegenheid om het groote werk te komen zien. Welnu, wij zelf kennen daartoe geen bezwaren. Kampen ontsloot van de week den toegang tot de Zuiderzeewerken in den N.O. polder. De Ver. voor Vreem delingenverkeer aldaar organiseert eiken dag een boottocht onder haar leiding na bezichtiging van de stad naar de Zuiderzeewerken; Urk en Schokland worden aangedaan. De afvaart vindt plaats 's morgens om kwart over elven, de terugkomst is omstreeks 5 uur 's middags. De spoorwegen geven gecombineerde plaatskaarten. Kent uw land Ook daar waar het gewonnen wordt! Een karper van 35 pond! Te Nieuwkoop heeft de beroeps- visscher M. van Dam een prachtige vangst gedaan. Met een aaldobber ving hij op de Nieuwkoopsche plassen een edelkarper van niet minder dan 35 pond. Het kostte hem heel wat moeite het beest veilig binnen te halen. Het Eucharistisch Congres. Na de verscheidene treffende samenkomsten van de vorige week, waaraan telkens honderdduizenden deelnamen een nachtelijke aan bidding van het H. Sacrament trok b.v. 300.000 mannen is Zondag onder ongekende groote belangstel ling het Eucharistisch Congres te Boedapest door kardinaal Pacelli gesloten. In een radio-toespraak vanuit Rome smeekte de Paus den vrede voor de Hongaren en voor alle volkeren af. Kardinaal Pacelli hield een slot rede, welke was gebaseerd op de volgende twee kerngedachten: aan den eenen kant mag noch kan de Kerk party kiezen ten aanzien van problemen van zuiver aardsch karakter, aan den anderen kant hangt het heil van de verschrikkelyk verscheurde wereld af van de energie waarmede de christenen de liefde zullen weten te stellen tegenover de haat en de vreedzame evolutie tegen over de gewelddadige revolutie. Eet meer vleesch Als men denkt aan toestanden als tegenwoordig omschreven dan... moet men het toch moedig vinden van den Ned. Slagershond, dat deze i besloot tot een grootscbeepsche re clame voor meerder vleeschgebruik. Of moedig is het ook eigenlyk niet, gelet op den grondslag van het be sluit. Blijkens het verslag van het slagerscongres meenen onze vleesch- distribuanten, dat het verminderd en nog steeds verminderd vleeschge bruik te wijten is aan zich verbrei dende vegetarische ideën en aan het staat eraan de toenemende „zucht naar weelde" in ons volk. Ja, als men nog aan weelde ge looft, dan maar flink propaganda ge- te Roermond op Dinsdag 5 Juli Vertrek autobus vm. 8 uur. Aanmelding Patersstraat 29a vóór Zondagavond. Hengstenassociatie Vooruitgang. maakt voor meer vleeschgebruik Zegt het den slagers niets, dat de daling van dat gebruik begon in 1932 en zich voortzette naarmate de crisis dieper en aanhoudender werd en... het vleesch duurder Als er weelde ten onzent is, wat zijn dan toestanden als in Emmen een schande van ons volk. Neen, er is armoe onder de werk- loozen en een sterk verminderde koopkracht in de overige geledingen van ons volk. Alle consumptie is ge daald, het meest van die produc ten, waar de mensch „desnoods" nog buiten kan. Die consumptie wordt voor bepaal de producten tijdelijk omhoog ge b'-ald, dank zij een meer of minder gelaagde reclamecampagne. Maar als we toegeven aan de suggestie „eet meer fruit" (of iets anders) dan gaat dat ten koste van den slager en als de slager daarna zijn afzet weer wat weet op te voeren, gaat dat ten koste van de fruithandel. Inmiddels: moed verloren, al ver loren! De slagers hebben gelijk, dat ze het nog maar weer eens probee- ren. De overstroomingsramp ia Japan. Donderdagavond om half 11 heeft het ministerie van binnenlandsche zaken medegedeeld, dat by de over stroomingen 81 personen om het leven zijn gekomen en 45 andere zyn verdwenen. 255 huizen werden geheel en 131 gedeeltelijk vernield, terwyl 256.903 huizen onder water zyn komen staan. Deze cijfers hebben betrekking op het geheele gebied, dat tengevolge van de regens te lijden heeft gehad. In het door hoogwater geteisterde gebied van Tokio zyn bovendien lichte aardschokken waargenomen. Donderdagmiddag hield de Raad van Venray eene openbare verga dering, waarin een 20-tal agenda punten behandeld werden. Wy laten hiervan een beknopt verslag volgen. De agenda vinden onze lezers in het tweede blad. De Voorzitter opende met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering werden goedgekeurd. Voor kennisgeving werd aangenomen een dankbetuiging van het Kerkbestuur, voor de verleende subsidie in de kos ten restauratie Parochiekerk. 2. Procesverbaal kasopname Ge meenteontvanger. 3. Aan minderjarige kinderen zul len geen boeken worden verstrekt uit openbare leesbibliotheken. In verband met een ingekomen verzoek van het Parochieel Kerkbe stuur om gelden of gebouw voor de stichting eener R.K. School voor Uitgebreid Lager Onderwijs, vroeg de heer Odenhoven, waar die school gebouwd zou worden. De Voorzitter antwoordde in het uitbreidingsplan. Wijl dit voorstel in handen is ge steld van B. en W. voor advies, komt het later toch weer in den Raad. Op zijn verzoek werd eervol ont slag verleend aan den heer de Groot als controleur der werkverschaffing. Een schrijven werd voorgelezen van den heer G. Poels, waarby hy ontslag neemt als lid van den Raad. De heer H. Asselberghs, Scheide werd benoemd tot opvolger van den heer Poels. Een verzoek van den heer Driessen, hoofd der school Heide, om nogmaals huurverlaging en deze te brengen op f 250.—, gaf aanleiding tot een lange discussie. B. en W. adviseer den afwijzend te beschikken. Bij stemming was de uitslag 7 tegen 7, zoodat deze kwestie in een volgende vergadering weer zal be handeld worden. Het verzoek van den heer A. H. Pouwels, Servatiusweg, om hem een perceel grond te verkoopen, circa 13 H.A., werd in verband met het streekplan afgewezen. Het verzoek van den Heer M. G, Weijmans te Ysselsteyn om hem te verkoopen ongeveer 12 are grond onder Ysselsteyn, werd met alge meene stemmen goedgekeurd. Het verzoek van den Heer M. J. Arts, Zwart Water, om hem met ingang vanl November 1938 weder om te verpachten de gemeenteboer- derij voor den tijd van 6 jaren, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. behandeld, waardoor deze boerderij aan Arts verpacht wordt voor den tijd van 3 jaar. De Heer Odenhoven vroeg waarom de boerdery niet voor 6 jaren ver pacht werd, zooals verzocht was, waarop de Voorzitter antwoordde, dac dit geschied is in verband met het inwerking treden van de nieuwe pachtwet. Een perceel grond van 59.40 H.A. zal worden toegevoegd aan het plan van bebossching met renteloos Rijks voorschot. Het verzoek van den Heer W. J. van Brederode te Venlo werd inge willigd waardoor de rente zijner hypotheek met ingang vanl Januari 1939 wordt verlaagd van 4lL tot 41/4 pet. Het verzoek van de kinderen Camps tot verkryging eener hypotheek van f 3500 op een te bouwen woning met stalling en schuur werd in stemming gebracht en tegen het advies van B. en W, werd besloten deze hypotheek te verleenen na ver kregen machtiging van den Heer Kantonrechter, dan kan de Raad nog beslissen zegt de Voorzitter. Ook aan den Heer E. v.d. Pasch besloot de Raad hypotheek te ver strekken tot een bedrag van f3500 4 pet. Na ampele bespreking besloot de Raad het voorstel van B. en W. inzake rekening-courant met de N. V. Nederl. Landbouwbank goed te keuren. Het advies van B. en W. om niet in te gaan op afschaffing of aan- zienlyke verlaging van den grond slag biljarten in de personeele belasting werd door den Raad opge volgd. In verband met de tydsom- standigheden was belastingverlaging naar het oordeel van den Voorzitter niet toe te staan. De Raad stond f 300 toe voor de aanschaffing van een schrijfmachine voor het bureau van Gemeente werken. Ook het verzoek van het Burger lijk Armbestuur om nogmaals f2000 subsidie te verleenen werd goedge keurd. Hierna besloot de Raad om een geregelde deskundige finantieele controle der verschillende admini straties der gemeente in te stellen en toe te treden tot het centraal bureau voor verificatie en finantieele adviezen der vereeniging van Neder landsche Gemeenten. Het verzoek van den Heer H. Vermeulen om een hoogere vergoe ding voor het vegen van schoor- steenen van gemeantegebouwen of wel eene vergoeding voor opgave der geveegde of gecontroleerde schoorsteen en werd ter fine van afdoening in handen van B. en W. gesteld. Aan het plaatselijk z.g. B-Comité voor extra hulp aan werkloozen in den vorm van kleeding, dekking en schoeisel, besloot de Raad te vol doen, zooals elders in dit blad is opgenomen. Ook het agendapunt 20 inzake restauratie parochieele kerk te Ven ray werd goedgekeurd, waarna wyziging en aanvulling der begroo ting 1937 zonder hoofdelijke stem ming werd toegestaan. Hierna waren we aan de rond vraag, waarbij de heer van Boven hulde bracht aan den Burgemeester voor de gewijzigde kermisviering op de gehuchten. De heer Odenhoven vroeg, of er nog geen ministerieel sehryven was binnengekomen inzake verbouwing krotwoningen. Hy had een 20-tal dergelyke woningen geteld en hy hoopt dat hier spoedig werk van zal gemaakt worden. Hierna besprak de heer Odenhoven de wenschelykheid om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de werk zaamheden in de Peel. De heer Steeghs vroeg of de ge meente nog geen motorwals ging aanschaffen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat hy wel het rapport van den Directeur van Gemeente werken heeft, maar ook in deze gaarne een deskundige hoort. De heer van Haren wijst op den slechten staat van den Merselosche- weg, waaraan de Voorzitter nog toevoegt de weg CastenrayOostrum. Verbetering is dringend noodig, doch by de volgende begrooting zullen We deze aangelegenheid nader kun nen bezien. De heer Arts merkt op, dat de bewoners van Oostrum ook gaarne rioleering zouden hebben. De heer Steeghs zegt, Dog weinig te merken van de werkobjecten in werkverschaffing, die in het verschiet lagen. Nadat de Voorzitter deze sprekers beantwoord heeft, ging de Raad over in geheime vergadering. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 24 tot 30 Juni. GEBOREN Petrus M. M. Jansen, Overl.weg Franciscus L. P. J. Basten, Smakt Hendrikus B. G.M. Kessels, Oostrum Lambert P. J. Zanders, Oirlo Martha H. Branje, Kolkweg Jacobus P. P. Branje, Kolkweg Martinus H. HehHriks, Vlakwaterw. ONDERTROUWD Herman J. Aldenhoff, hoofd eener school te Grootebroek en Jacoba P. J. M. van Ry'swijck, Oostsingel, Venray. OVERLEDEN Anna H. Tegelaers, echtgenoote van Johannes H. Peeters, oud 74 jaren, Oirlo. Johan M. H. Linskens, 24 j., Oirlo. 2 pat. St. Servatius 2 pat. St. Anna Kerkelijke Diensten» DEKENAAT VENRAY. VRUDAG a.s. om 2 uur recollectie by E. E. P. P. Franciscanen voor Heeren Geestelyken. PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan Van Wyn* gaarden. Morgen ZONDAG in alle H. Missen collecte voor het Herstelfonds. De H. Missen om 6. 7, 8, 9 en 10 uur. Om 6 uur H. Mis voor de vrouw van Hendrikus Derks, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de man nen der H. Familie, 10 uur H. Mis voor Herman de Bruyn. Na de Hoog mis vergadering van de zelatricen van Tsingtao, 2 uur groote Congre gatie, waaronder collecte voor de kaars van Oostrum, cm 3 uur komen de klein Congreganisten bijeen in het K.J.V.-gebouw, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en processie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur en half 8 leesmi3, 8 uur Sol. Jaarg. voor Martin Timmer van Geffen en Agnes Nefkens, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de Wed. Gooren-Thijsen, 7 uur Lof, half 8 Jaarg. 2e klas voor H. Mosmans, Petronella Verriet, kinderen en bloed verwanten, 9 uur plechtige Huwelyks- mis voor H. Rutten en Maria Petr. Potten. WOENSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Piet Verbeek, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes Nefkens en Elisabeth Sassen. DONDERDAG half 7 leesmis voor Gerard Dirikx als lid van de retraite penning, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur besteld Jaarg. voor de echtgenoote van Jean Stoot. VRIJDAG half 7, 7 uur en half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Smulders, echtgenoote van Peter Goumans. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de vrouw van Piet Simons, 8 uur leesmis, 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heilige W. Custers, P. Michiels, W. Jen neskens, A. Hendrix, L. Strijbosch, J. Voesten, A. Roffers, J. Peeters, P. Versieyen, A. Janssen. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie met collecte voor de kaars van Oostrum. ZELATRICEN TSING TAO EN KINDSHEID. Zondag veigadering na de Hoog mis. K. J. V. Zondag half 8 leidsters en ap. leden en asp. ap. leden. Woeüsdag 8 uur algem. godscLclub. Poetsen door Mariaclub. K. J. M. Zondag half 11 Theresiagroep, groep I en II. 3 uur, groep III, Mar. Philippeto Agnes, Rosa v. Lima. K. M. J. V. Groepleidsters en alle belangstel lenden voor de nieuw op te richten korfbalclub worden verzocht op 'n korte vergadering Maandag 8 uur. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis tot 12 uur groep voor de aspiranten. Van half 4half 6 klein Patronaat Van half 7half 10 grcot Patronaat Woensdag 79 Gerardusgroep, half 89 Willibrordusgroep. Denk aan „Houding". Dus allen present. Wie heeft de meeste propa gandanummers aan de man gebracht Dat ben je verplicht aan JE EIGEN JONGE WACHTPak aanen „maak vrienden". PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid tot biechten aan de Evangeliezijde vanaf na de H. Mis van 5 uur. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof en oefening van de H. Kruisweg. Vandaag collecte voor de restauratie der Parochiekerk. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vesper en Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. 's Avonds om 5.30 Lof. ZATERDAG feestdag van de H. Martelaren van Gorcum, Patronen van de Nederlandsche Provincie der Minderbroeders. Om half 8 plechtige Hoogmis. Om kwart vóór 5 gezongc Vespers. Om half 6 Lof. Volle aflaat voor alle geloovigen. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelyks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan 't klooster de jaarlijksche bydrage te betalen voor de stoelen. H. H. NISSEN. Zondag 3 Juli om 7 uur voor Gertruda van Vegchel-Arts. Maandag 4 Juli om 7 uur voor Jan van den Berg. Dinsdag 5 Juli om 5.30 voor Theo- dorus PouwelsFriezen, om 6.15 ter eere van St. Antonius tot zeker intentie, om 7 uur voor Gertruda van VegchelArts. Woensdag 6 Juli om 6.15 voor Josepha v.d. CrommenackerMezen- berg, om 7 uur voor Jan v.d. Berg. Donderdag 7 Juli om 6.15 voor Josepha v. d. Crommenacker-Mezen- berg. Vrijdag 8 Juli om 6.15 voor Ger truda van VegchelArts. Zaterdag 9 Juli om 7 uur voor Gerard Wismans en Echtgenooten. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur Kerke? lijke vergadering, afd. Jongens. r A.s. Donderdagmiddag om half bestuursvergadering, afd. Meisjes. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 dagmeisje 1 burgetdienstm. v. Leidschendam 1 boerenknecht voor Wanssum 1 boerenknecht voor Sittard Maaiers en binders stersged. den oogst. Boodschapjongen goed kunnende fietsen Burgerdienstmeid voor Venray 1 Slagersknecht voer Kevelaar 1 Molenaarsknecht Metselaars v. Duitsch grensgebied Boerenknecht voor Venray Böerendienstmeisje voor dadelyk 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland m vanens I. C. in linderdag 7 Ji Zoi Isl ïg 2 uur Dnl).- irs 3.45 uur :ts. R< zal uur, Veni van daai 7 wasi de I Nc zal uur trur Arsi 9C Pas IE in E 4( Bezovaldsche VcWe ijs nevelend A. nsdag is onze F. longen O bij W. Oi Vo van be- langsvenschen op odijksfeest, betuiiartelijken dank. J. Donk en, in ailvoorradig Indupelen 18—2 de huis houdt Venray Goediht. 's av. na 8 in 13. voorziiuctr. lei ding, en ver- schil!® gelegen aan 'dthans be woonirouw. Te .rurasche- weg 3 '5 rooalkalf O. r-weg. p L. o Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 burgerdienstmeid Helmond 1 winkeljuffr. vleeschw. Helmond Metselaars en steenfabrieks arbeiders voor Duitschland BIEDEN ZICH AAN Maaiers en binders. 1 jongen v. kantoorwerk 2 jongens voor kantoor of magazynwerk Werk-dagmeisje losse arbeiders timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Voor de tewerkgestelden by de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Jacq^tackers J

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2