Gemengde Berichten L. J. RENDERS Advertentiën. SERVATIUS II Landbouwfond D. I. S. I OIRLO Vogelschieten ringconcours Attentie. Bad 35 cl. Hdie! Gitzels. Jan Poels-Janssen Verf zelf Behang zelf On! vangen Joh. Claessens Pastoor De Bot, als adviseur van den Kring „De Vriendschap", sprak over 't groote nut van organisatie op katholieken grondslag. Alsnog werd het woord geyoerd door den vice-voorzitter van St. Sebastiaan en den secretaris van dien bond, die de vereeniging St. Antonius van harte gelukwensehten. Hierna werd nog een hartelijk woord van gelukwensch gesproken door den voorzitter van den Kring. Door de heeren geestelijken werden de eerste schoten op de ingezegende banen gelost. Ondertusschen was het gaan stort regenen, zoodat de feestelijkheden binnen werden voortgezet. Nog werd het woord gevoerd door den Be schermheer van St. Antonius en verscheidene heeren genoodigden, waarna tot slot de heer Goumans, als bestuurslid, allen dankte voor de medewerking aan 't welslagen van dezen feestdag. (Uitslag concours zie 3e blad). VREEMDELINGEN. BEKENDMAKING. Het hoofd van Politie, als bedoeld in art. 1 van het Vreemdelingen- reglement, in de gemeente Venray gezien art. 4 van voornoemd regle ment, vordert 1. dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente Venray, en die tusschen 1 Maart en 6 Juni 1938 Nederland zijn binnengekomen, zich bij hem aanmelden vóór 16 Juni 1938; 2. dat alle vreemdelingen, die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de Gemeente VeDray en die na 6 Juni 1938 Nederland binnenkomen, zich binnen 10 dagen na binnenkomst bij hem aanmelden. Alle aanmeldingen moeten ge schieden op het Bureau van Politie op werkdagen des voormiddags tus schen 11 en 12 uur. Herinnerd zij, dat onverkort blijft de verplichting van den vreemdeling om zich binnen 2 x 24 uur aan te melden, indien dit bij het visum staat aangegeven. Onverminderd de andere maat regelen, die kunnen worden getrof fen ten aanzien van den vreemde ling, die \oornoemde aanmeldings plicht niet nakomt, vormt overtreding van de vorenomschreven bepalingen het strafbare feit, genoemd in art. 26 van het Vreemdelingenreglement, strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Venray, 5 Juni 1938. De Burgemeester, Hoofd van Politie voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Verlenging sluitingsuur. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat door hem het sluitingsuur van de ver- gunnings- en verlofsinrichtingen ge legen te Leunen en Veulen voor Zond. 12, Maandag 13, Dinsdag 14, Woens dag 15, en Donderdag 16 Juni a.s. is verlengd en gebracht op 12 uur middernacht. Venray, 8 Juni 1938. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat de „Verordening betreffende het verstrekken van boeken aan minderjarige kinderen door openbare leesbibliotheken" vastgesteld door den raad der gemeente op 8 April 1938 en medegedeeld aan Gedepu teerde Staten van Limburg blijkens bericht van 28 Mei 1938,4e Af Jeeling, La 6941/5 N, ter gemeente-secretarie gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 7 Juni 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDEN een portemonnaie met inhoud, is bij Poels, Antonius- straat een rijwielbelastingmerk, is by J. Robben, Smakterweg. Bijz. Vrijw. Landstorm. Op Pinkstermaandag nam een 5tal van de Afd. Venray v. d. Bgz. Vrijw. Landstorm deel aan den Korpswedstrijd te Ospel. Het ge lukte hun beslag te leggen op den 5en korpsprijs, 4e pers. prijs (J. Drabbels) en 2e geluksprijs (M. Janssen). Morgen Zondag worden alle vrij willigers op het schietterrein ver wacht ter regeling van een en ander, voor 16 en 19 Juni. Staatsexamen Ziekenverpleging Diploma B. Venray, 8 Juni 1938. Psychiatrische inrichting „Huize St. Servatius." Geëxamineerd 4 candidaten. Geslaagd Ch. M. Cuypers, J. L. H. Rerjnders, Ch. J. M. Schmeits. Afgewezen een candidaat. Gouden jubileum. Pinkster-Maandag vierde Soeur Coleta in het klooster Jeruzalem alhier haar gouden jubilé. Daar soeur Coleta voor de bewoners van Venray geen onbekende is, was de belangstelling zeer groot. Na de hoogmis in de parochiekerk bracht Venray's Harmonie een sere nade. Bij monde van den president werd de jubilaresse hartelijk gefeli citeerd, waarna zy persoonlijk har telijk dankte. Gewestelijk Sociale School. Maandagavond om kwart over acht zal er vanwege de Gewestelijk Sociale School in 't Patronaat een ontwik kelingsavond belegd worden, waarop gehandeld wordt over een actueel probleem. Het stelleD van een vraag stuk, dat bezien en de werkingen ervan nagaan is op zich reeds nuttig. Waar dan nog door ieder aan hec debat kan deelgenomen worden, bg wijze van een praatavond, moet dit instituut van ontwikkeling voor zichzelf spreken. De ontwikkelings- avond is tevens als propaganda- avcnd belegd, zoodat de Gew. Soc. School een breede kring van belang stellenden hoopt te bereiken, watzg ook ten volle zal waardeeren. Ruiterfeest. Door de Ruiterclub „Ons Genoegen' alhier is besloten het jaarlyksche Ruiterfeest te houden op Zon dag 17 Juli a.s. Geslaagd. De Heer H. Baltussen, werkzaam aan de Zuivelfabriek „Venray" slaagde dezer dagen op het vanwege den Algem. Nederl. Zuivelbond ge houden examen, voor Assistent- Directeur Zuivelfabriek. Kermis te Leunen. Morgen Zondag en volgende dagen hebben we hier de kermis. Voor 't eerst zullen we dan in een tweetal dancings kunnen dansen, wat zeer zeker vooral het jongere publiek meer zal trekken. In cafés Dirckx en H. Martens komen bekende strijkjes. Plezierige kermis en den onder nemers veel succes Vereeeniging „H. Stede" Kring Noord-Limburg. Sacraments-Donderdag 16 Juni zal de Kring Noord-Limburg van de vereeniging de H. Stede zijn jaar- lijksch feest vieren te Tienray. De mannen uit alle afdeelingen van Noord-Limburg komen dan weer in het genade-oord Tienray samen ter vereeriDg van het H. Sacrament. Was verleden jaar ook Vader Bis schop temidden van de Limburgsche mannen, dit jaar is Zijne Excellentie tot zijn leedwezen verhinderd, daar dien dag Zijn tegenwoordigheid elders noodig is. Het programma meldt: 7 uur plech tig Lof door den Hoogeerw. Heer Deken van Oppen uit Venlo, geas sisteerd door de Hoog Eerw. Heeren Dekens Th. Creemers van Horst en H. Jaspers van Helden. Onder het Lof feesipredicatie door den Zeer- Eerw. Heer Dr. Spiekman S.S.S. Laatste loterij-actie van de H Familiekerk te Venlo. Zaterdag 11 Juni zal de laatste groote lotery-actie ten bate van de H. Familiekerk te Venlo worden in gezet. Het laatst van dezen maand zal de trekking plaats hebben. De prijzen wordeD geëtaleerd in het pand Kuijper op de Lomstraat. Zaterdag zullen de medewerkers van Pastoor Poels huis voor huis bezoeken. Moge de Venlosche bouw pastoor een groot succes hebben met deze laatste loterg-actie. Midden-Limburgsche Fokvcedag. De Midden-Limburgsche Fokvee- dag zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 14 September te Heyt- huysen. OUDJES AANGEREDEN Te Weert is de 71jarige Sm. door een motor aangereden bij het over steken van een weg. Met een ernstige beenbreuk en een zware hoofdwonde is de oude man naar het ziekenhuis vervoerd. Te Hallen is de 79jarige D., die per rijwiel van Venlo naar Weert reed, door een auto aangereden. Met ernstige in- en uitwendige verwon dingen is de man in zeer zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Dat mag niet meer. Door den te Linne gestationneer- den rijksveldwachter werden enkele processenverbaal opgemaakt wegens het zonder gebruik van verdoovings- middelen coupeeren van de staarten bij veulens, hetgeen volgens de laatste rechterlijke uitspraken onder noode- looze dierenmishandeling valt. Bg een paar smeden, die als operateurs waren opgetreden, wer den de z.g. coupeerscharen in beslag genomen. Vrouw bij het zwemmen verdronken. Woensdagmiddag is bij het zwem men in een der kolken aan de Maas onder Heumen de 31-jarige vrouw J. uit Overasselt verdronken. Levendige smokkelhandel. In den nacht van Dinsdag op Woensdag jl. werd door de rijksamb tenaren van Loon en Jagersma te Budel 180 kilo boter en 60 kilo sui ker .aangehouden, terwijl de smok kelaars nog bytijds wisten te ont komen. Dat de smokkelhandel aan de Budelsche grens momenteel welig tiert, blijkt wel uit het feit, dat in de afgeloopen maand Mei ruim 1000 kilo Belgische boter in beslag werd genomen. Zedenmisdrijf te Oss. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft Donderdag behandeld de zaak tegen den Osschen industrieel M. Z. De zitting, welke enkele uren in beslag nam, heeft plaats gehad met gesloten deuren. Er waren 12 ge tuigen charge gedagvaard en 4 a décharge. De eisch luidde 3 jaar gevangenis straf. De verdediger pleitte clementie. Wachtmeester staat terecht. De krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft Woensdag de zaak behandeld tegen wachtmeester v.d. W. uit Ter- neuzen, die de vorige maand werd gearresteerd, omdat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan een zedenmisdrijf. Eisch 3 maanden ge vangenisstraf en invrijheidstelling. Wat zal de zomer brengen Het Kon. Ned. Meteorologisch In stituut te De Bilt heeft de seizoen verwachting opgemaakt voor den komenden winter en doet daarover de volgende mededeeling: De berekeningen geven tot resul taat een gemiddeld iets te kouden zomer. Misschien zal alleen de maand Juli te warm zijn. Wat den neerslag betreft, wijzen de berekeningen op een vrij belang rijk teveel aan regen, maar de waar de van deze verwachting is slechts gering. Een maandvoorspelling voor den regen is niet te geven. Twee dooden op onbewaakten overweg. Donderdagmorgen is op een onbe waakten overweg te Zevenhuizen een vrachtauto uit Gouda door een electrischen trein uit den Haag ver pletterd. De beide personeD, die in de cabine zaten, waren op slag dood. Hoe geweldig de botsing was ge weest, kan hieruit blijken, dat de motor van de auto was gerukt en honderd meter ver was weggeslin gerd. Ook de trein was ernstig bescha digd en kon niet meer op eigen kracht verder rijden. Door electrische stroom gedood Donderdagmiddag is te Zuider- scharwoude de 22-jarige P. Kardinaal uit Noordscharwoude bij sloopings- werkzaamheden aan een oude schuur, in aanraking gekomen met den elec trischen stroom. De man was on middellijk dood. Reizigersverkeer uit Duitsch- land naar Nederland. De regeeringspersdienst meldt Op 3 Juni j.l. is te 's-Gravenhage een overeenkomst onderteekend tus schen de Nederlandsche en de Duitsche regeering over het reizigers verkeer van Duitschland naar Neder land. Deze overeenkomst is in hoofdzaak gelijk aan de bestaande, met dien verstande echter, dat een grooter bedrag voor reizen van Duitschland naar Nederland beschikbaar werd gesteld, welk bedrag in het bijzonder ten goede zal komen aan reizen van in Duitschland woonachtige Neder landers naar Nederland. Twee kinderen doodgereden. Woensdagmiddag is op den Groene Hilledijk te Rotterdam de stoomtram in botsing geweest met een schillen- wagen. Twee van de drie in dit vehikel zich bevindende jongens kwamen onder de tramwagens terecht en werden vermorzeld. Boerderijen afgebrand. Door onbekende oorzaak is Woens dagmiddag brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landbou wer van der Heyden te Uden. Het vuur greep snel om zich heen en vatte spoedig het woongedeelte aan. Dertien varkens, die zich in een schuur bevonden, kwamen in de vlammen om. De boerderij met woonhuis brandde geheel af. De schade wordt door verzekering ge dekt. Jongeman verdronken Woensdagavond is de 21jarige A. van Tooren uit Roosendaal bij het zwemmen onder Kruisland verdron ken. Doodelijk ongeluk bij bet schommelen. Bij net Noorderbad te Zandvoort neeft zich Donderdagmiddag een noodlottig ongeluk voorgedaan. Het zestienjarige meisje W. Smil- ders uit Haarlem kreeg bij het spe len een schommel tegen den slaap. Zij sloeg bewusteloos tegen den grond. En is in den loop van den avond overleden. Militair vliegtuig neergestort De kortverband-vlieger sergeant H. J. Cornet is met een Glenn Mar tin-toestel neergestort. De vlieger werd gedood. Sergeant H. J. Cornet is op het vliegveld Kalidjati tydeDs een oefen- vlucht, tengevolge van een foutieve landingsmanoeuvre, neergestort, al dus de Maasb. Sergeant Cornet, die de eenige inzittende was, is gedood. Het vliegtuig, een Glenn Martin, is totaal verbrand. De commandant van de afdeeling luchtvaart is per vliegtuig naar de plaats des onbeils vertrokken. Kazernement te Grave aanbesteed. Door den eerst aanwezend inge nieur te Nijmegen is Dinsdag aanbe steed het bouwen van een kazerne- ment voor een regiment infanterie te Grave, te weten het eerste gedeelte tot het maken van logiesgebouwen en van privaat- en transformator gebouwen en het verrichten van verschillende werkzaamheden onder het beheer van de gemeente Nijmegen. De ramiDg was f 515.000. Laagste inschrijfster was de N.V. Bouwbedrijf v.h. F. A. Smulders te Oisterwijk voor f 461.900. Het hoogst werd ingeschreven door J. M. van Heek te Alphen voor f 517.200. De bommenoorlog Opnieuw zijn in Spaansche havens buitenlandsche schepen gebombar deerd, o.a. het Fransche schip „Bris bane." De Britsche waarnemer en verscheiden leden der bemanning werden gedood W ereldkampioenschap voetballen In het tournooi om het wereld kampioenschap voetbal heeft Zwit serland met 42 van Duitschland gewonnen en Cuba met 21 van Roemenië. Valk-revue en Servatius-omroep ontvingen wij te laat. Jeugdcompetitie. De Valk A klopte Merselona met 40, terwijl de Valk B van Oostrum verloor met 72. A.s. Zondag worden gespeeld Ericade Valk A De ValkBOirlo. Huidarfs te Venlo houdt voortaan spreekuur in het Ziekenhuis te Venray Woens dagmiddag van half vijf tot half zes. Burgerlijke Stand Venray Aangiften van 3 tot 10 Juni. GEBOREN WilhelminaBeeren, woonwagenplaats MathiasTh. M Verhaegh, Landw.weg Maria G. S. P. J. H. Verbeek, Bontekoestraat Paula E. Th. Maas, O. Oostr. weg Anny B. Th. Kerstens, Landw.weg. GEHUWD: Reinerus B. Visser, 32 jaren, land bouwer en Maria B. E. Boerstal, 24 jaren, beiden te Oirlo. Leonardus J. Janssen, 22 jaren, arbeider, Broekweg en Gertruda Willems, 18 jaren te Venlo. Nicolaas M. v.d. Vorst, 32 jaren, handelsagent te Helmond en Maria W. Willems, 37 jaren, Hagelweg. ONDERTROUWD: Jacobus W. Meulensteen, landb. te Sambeek en Johanna E. M. Arts te Merselo. OVERLEDEN Maria Thijssen, wed. G. H. Gooren, 78 jaren, Stationsweg. Maria H. E. Verbeek, wed. F. van Gerven, 74 jaren, Maash. weg. Maria A. Maassen, 10 md. Mers.w. Kerkelijke Diensten» PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kapelaan van Wijngaarden. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 7 uur H. Mis waaronder generale H. Com munie voor alle leden der Jeugd verenigingen, van jongens als meis jes, 8 uur H. Mis voor de vrouw van Hendrikus Derk3, 10 uur Hoogmis voor de vruchten der aarde. Na de Hoogmis Jongenscongregatie, 2 uur kleine en groote Congregatie met collecte voor St. Petrusliefdewerk, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. MAANDAG half 7 zielmis waarna processie over het kerkhof, 7 uur leesmis, half 8 besteld Jaarg. voor Jacob Oudenhoven, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Leonard Thielen en ouders, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Theod. van Kessel en beide dochters, 7 uur leesmis, half 8 besteld Jaarg. voor Frans Janssen en Maria Weiten, 8 uur Jaarg. voor Gerard Geurts, Johanna Buggems en ouders. WOENSDAG half 7 leesmis voor de overleden fam. Dirickx-Jennes- kens, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Pascal Smeits en ouders, 7 uur Lof en opening- van de H. Sacramentsoctaaf. Wordtbiecht gehoord van 7 tot 8 uur. DONDERDAG H. Sacramentsdag. De diensten als op Zondag. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof. VRIJDAG half 7 Sacramentsmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Greijmans, 7 uur Lof. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof. Biechthooren van 6 tot 8 uur. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige C. Jacobs, P. Rongen, M. Thuyls, W. Berbers, G. van Houdt, M. van Houdt, P. van Dijk, J. Swinkels, P. Janssen, K. Groenen, C. Wijnhoven. Congregatie. Zondag 2 uur Kleine Congregatie en Groote Congregatie met collecte voor St. Petrus Liefdewerk. K. J. V. Zondag 7 uur H. Mis voor J. W. en Verkenners. De K.J.V.ers worden verzocht zich hierbij in costuum aan te sluiten en samen de H. Mis te zingen. Deze week Vormingsclubs. De leden moeten potlood, papier. Zingt Allen Mee en tochtenboekje mee brengen. Zondag 6.30—7.30 Aspiranten. 6.307.30 Marg. Sinclair. 7.30 leidsters. Maandag Gemma Galgani. Dinsdag 2 uur naaikrans. Woensdag 89 Odaclub. Donderdag 89 Mariaclub. A.s. Donderdag bedevaart te voet naar Tienray. Vertrek kwart voor 5 bg Goumans, Stationsweg. Poetsen door aspiranten. K. J. M. Zondag half 11 groep I, n, III en Theresiagroep. 3 uur Mar. Philipp. Agnes en Rosa van Lima. K. A. J. V. Dinsdag 8 uur vergadering. Patronaats-Agenda. Zondag: om 7 uur H. Mis met algem. H. Communie voor alle Patro naatsleden, Jonge Werkman, Verken ners, Jonge Wachters en Congrega- nisten. Gezamelijk wordt gezongen Mis no. 1. Na de Hoogmis Maria- Congregatie, half 4half 6 Klein Patronaat, half 7—half 10 Groot Patronaat. Woensdag: 67 Jonge Wacht voor de aspirantengroep, 79 groep voor .11e andere Jo.Wa. Jonge Werkman. Vrgdag om half 9 algem. Groep. Niemand ontbreke. JONGENS-CONGREGATIE. Andermaal doen wij een beroep op de ouders om hun aandacht te vragen voor het volgende: Wij weten, dat wy dit niet tevergeefs doen, daar gij het allen wel meent met uw eigen kinderen. En wat beters kunt gij hun geven, dan een godsdienstige opvoeding. Daar hebt gij toch al jaren lang voor gewerkt. Maar die hebben uw kinderen wel het meest noodig, als ze schoolvrij komen. Ook dan en dan vooral is een regelmaat in hun godsdienstig leven meer noodig Regelt dat als verantwoordelijke op voeders mede, door uw kindereD daaraan te wennen en stuurt heD naar de Jongens-congregatie, die ééns in de maand op de 2de Zondag gegeven wordt na de Hoogmis. Jong gewend, oud gedaan, maar u moet het ze leeren. Vooral geldt dat voor hen, die nog niet bij een jeugd organisatie zijn aangesloten. Wij hoopen er a.s. Zondag vele nieuwe gezichten te zien. U en de jongens zullen er nooit spijt van hebben. PATERSKERK. ZONDAG, Drievuldigheidszondag, de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, 8.15 Hoogmis. Gen. absolutie. Gelegenheid om te biechten na de H. Mis van 5 uur aan de Epistelzij de. 4.45 Vespers 5.30 Lof. Collecte voor Credo Pugno. MAANDAG, feestdag v.d. H. An tonius v. Padua. De H. Missen om 5.c0, 615, 7 en 7.30 plechtige Hoog mis. 4,45 p echtige Vespers, 5-üü plechtig Lof met plechtige kinder zegen ter eere van St. Antonius. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof. DONDERDAG, H. Sacramentsdag, gen. absolutie. De H. Missen om 5 en 7, 8.15 plechtige Hoogmis, waar na processie door de kloostertuin, 4.15 gez. Vespers, 5.30 Lof. Tijdens het Octaaf iedere avond 5.30 Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, Op. de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Gelegenheid om aan 't klooster de jaarlijksche bijdrage te betalen voor de stoelen. H.H. MISSEN: Maandag 7 uur ter eere van St. Antonius en tot zekere intentie. Dinsdag 7 uur voor overl. Martinus Tacken en kinderen. DANKBETUIGING. Nu de Franciscaanse Pinkster- Fancy-Fair voorbij is, blijft ons nog over een hartelijk en welgemeend woord van dank te richten tot allen, die, op welke wijze dan ook, hetzij door het geven van geschenken, hetzij door meer direkt medewerken, hetzij door het gehoorgeven aan de vrien delijke uitnodiging tot een bezoek, jammer dat niet allen dit deden deze Missie-Fancy-Fair hebben doen slagen. Groot voorzeker zal ook de dank der Missionarissen zijn. Dat de goede God, die Zich in goedheid nooit laat overtreffen, Uallen ruimschoots moge vergelden, hetzij reeds hier op aarde, hetzij hiernamaals, voor al hetgeen gij over gehad hebt voor de uitbreiding van het Rijk Gods in de zielen. Jonge Derde Orde. Heden Zondag 10 uur buitenkerke lijke vergadering, afd. meisjes. DERDE ORDE. Heden Zondag bestuursvergadering der Derde Orde. GENADEKAPEL OOSTRUM. Morgen Zondag de H. Missen om 7 uur en half tien, waarna telkens gen. abs. voor de Derde Orde; 3 uur plechtige processie naar Trans Ce- aron. De orde is als volgt: 1. Kruis met misdienaars; 2. Schoolkinderen; 3. Congregatie met vaandel; 4. Meisjes en vrouwen; 5. leden van de Derde Orde met hun vaandel; 6. Harmonie; 7. Bruidjes; 8. Engelen en Lieve Vrouwe-meisjes met het miraculeus beeld; 9. Zangkoor; 10. Allerheiligste; 11. Jonge Boeren met hun vaandel; 12. de mannen; 13. leden van St Rafael met hun vaandel. Op den Calvarie berg plechtig lof met preek. Bij terugkomst zegen met het Aller heiligste^ en vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Maandag half zeven uitdeelen van de H. Communie, 7 uur H. Mis voor de vruchten der aarde. Donderdag, feest van het H. Sa crament, de H. H. Missen om 7 uur en half tien met telkens gen. abs.; 3 uur lof met Rozenhoedje. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Kindermeisje Boerenmeid voor Overloon Metselaars v. Duitsch grensgebied Boerenknecht voor Venray Boeren dienstmeisje voor dadelyk Keukenmeisje voor Roermond Schilders Landarbeidersgezin v. Duitschland 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 jongen v. kantoorwerk 2 jongens voor kantoor of magazijnwerk Daglooner en los arbeider Werk-dagmeisje 1 jongen 14 jaar v. boerenwerk 1 boerenknecht 19 jaar. 1 kantoorbediende losse arbeiders burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, grond werkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Zondag 12 Juni 2 uur Venray-Dorp. Entrée 25 ct. WerMoozen en kinderen 10 ct Schutterij St. Anna Zondag 12 Juni waarna huldiging van den nieuwen koning. 14 De speeltuin is weer in orde, voor een gezellig zitje is gezorgd. Bezoekt het Nationaal van de Land. Rijvereeniging te HORST Zondag 12 Juni aanv. 3 uur. Dagelijks gelegenheid tot het nemen van een warme douche a 25 ct. Aanbevelend, 18 Rijwielhandel Grootestraat. met onze degelijke Verven en Lakken. met onze goedkoope en mooie papieren. Wij leeren het U gratis. Th. Pouwels Hofstraat 8 Aanst. Zondag 12 Juni des voorm. van 910 en van 11 12 uur premiebetaling van Hagelverzekering en Vrijwillige Ziekteverzekering. 2 Mooie sterke Ligstoelen vanaf 1.10 Rieten Ruststoelen Extra mooie Fietsstoeltjes 65 ct Kinderwagens vanaf 16.50 Sulky wandelwagens 2.95 Kinder W. C. 2.95 Hobbelpaardjes 1.55 Looprekken 2.25 Balatum 183 breed p. Meter 87 Cocoslooper 100 breed p. Meter 1.25 Mooie dessins.prima kwaliteit Tafel- en Schoorsteenzeil Gordijnroeden in alle maten. Kamermatten 140 x 180 59 ct Kapstokmatten 50 ct COMPL. EMAILLE KEUKEN STELLEN 21deelig, iets aparts zie etalage 24.75 Kookpannen in rood/goud, blauw/ goud per 5 st. extra zwaar 3.85 KOFFIE- EN THEESERVIEZEN zeer groote sorteering. VERHUREN glas, porcelein, lepels, vorken, messen a 1 ct. per stuk. H. Hartbeelden 65 cm. hoog, zeer mooi, extra prijs 3.25 LEDERWAREN groote sorteering lage prijzen. In Dameshandtasschen 't nieuwste. Boekentasschen bruin leder 1.15 Voor de Zwem- en Hengelsport hebben wij een uitgebreide collectie. Voor Handboogsport Pijlen 80 ct. Pezen 35 ct. Onze bekende 256 Ster-Inmaakglazen zijn zeer goedkoop. Steriliseerketels in emaille, zink enz Vraagt onze prijzen.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2