DERDE BT.AI) VAN PEEL EN MAAS Sck oenen Radio-Centrale. qemi^ Jos. Ariaens- Royers Ons weekpraatje. Van de Sport velden. Gebr. Lucassen MEI en JUNI Sfaalcbonen Struikkonen BONEN POTEN JAN VAN AARSSEN, Molenaar maakt hetu^ Zaterdag 28 Nel 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 22 De week van gebed en offer voor onze Koloniale Missies. Zooals 't vorig jaar zal ook dit jaar weer een speciale „Week van offer en gebed" gehouden worden voor onze Kofoniale Mis sies. In overeenstemming met de andere Hoogwaardige Bisschop pen van Nederland hebben Wij deze Week weet van harte goed gekeurd. Zij zal gehouden wor den van Zondag 29 Mei tot Zondag 5 Juni. Het vorig jaar viel deze Week minder gelegen, maar haalden Wij toch nog ruim elf duizend gulden, ^ij vertrouwen, dat deze inzameling dit jaar nog grooter succes zal hebben. De wijze, waarop de inzame ling geschiedt, is aan de Z.E.H. Pastoors bekend gemaakt. Wij bevelen deze Offer-week nog eens van harte aan de gees telijkheid en de geloovigen aan en Wij vertrouwen vast, dat iedere parochie naar vermogen zal bijdragen. Tevens schrijven Wij voor: 1. dat onder alle H. Missen, waarin dit volgens de rubrieken is toegestaan, de oratio imperata tamquam pro re gravi „pro fidei propagatione" (uit de aldus ge noemde Missa votiva) zal worden gebeden; 2. dat na alle H. Missen aan de voorgeschreven gebeden zal wor den toegevoegd het schietgebed „H. Maria, bid voor de bekeering van onze Indiën-" 3. dat de kloosterlingen al thans voor zoover naar omstan digheden mogelijk gezamenlijk een uur van aanbidding voor het in ostensorio uitgestelde Aller heiligste zullen houden voor de bekeering van onze Indiën. God loone U allen wat U voor de Missies doet en Hij zegene U. Roermond, 21 Mei 1938. f GULIELMUS, Bisschop van Roermond. De les van de Jamboree. De „vrije" jeugd van heden Ze is geenszins karakter-sterk. Een moeilijk onderwerp om het in een gewoon nieuwsblad te be handelen, maar het is bgiia nocd zakelijk, omdat het zoo leerzaam is. De Wereldjamboree 1 Wat hebben allerlei „vooraanstaan de mannen" in den lande er voor gevochten, dat Nederland zich de moeiten en kosten zou getroosten om de duizenden jongelui uit den vreemde ten onzent te ontvangen. Dat de Padvindersbeweging Neder land voor de Jamboree van 1937 had uitgekozen, werd een onderscheiding geheeten, welke we ons waardig had den te betoonen. De kosten, nou jaWat 'n reclame zou het niet zijn voor onze Lage Landen, wan- peer duizenden jongelui, hier gul en gastyrij pptyangen, bij den terug keer h9-hr hun 'haardsteden zouden gewagen van ai he^ sghoonp en edele' en vermaarde, dat net kleine Nederland in zijn volk, zijn bpdem en cultuur biedt J Zulke reclame mocht wat kosten. Ze hééft inderdaad heel wat gekost We hebben de zaak hoog opgeno men. We hebben Jamboree-postzegels uitgegeven, officieele ontvangsten georganiseerd, de vreemde jeugd ver broederd en- Wat is er geworden van de faam, welke de gasten over ons naar hun land zouden meedragen Ze hebben thuis verteld, dat £.e# volk van kruideniers zijn, die yan <^e Jamboree een zaakje hebben gemaakt; zoo'dat men in Jamboree- stad nog gpen plasje kon doen, of men moést er vopr betaipn. En ze zullen in den vrepmde ge: wagen van de Nederlandsche jeugd, ginnegapend zullen ze dat doen, Achter de hand. De verbroedering en verzustering van de Nederlandsche jeugd met de vreemde, ze heeft dit jaar een nieuwe generatie geboren doen wor den.,, Al lang liepen daaromtrent vele geruchten en verbalen, welke huive ringwekkend waren en dat bleven, ook al zou men aannemen, dat er slechts een deel van waar kon zfln. Ik hoorde onlangs nog van een moeder, die thans in een krankzin nigengesticht zou worden verpleegd, sedert ze wist, dat haar dochtertjes alle drie.... In meerdere bladen wordt er thans over geschreven en er worden einde lijk cgfers genoemd, welke resultaat heeten te zijn van een objectief onderzoek. Men gewaagt van om streeks 150 bekende gevallen. We hebben er op gerekend, dat de vreemde padvinders zich na de Jamboree nog langen tgd ons land zouden herinneren. Of dat zoo zijn zal? Vast staat op het oogenblik alleen, dat ons, Nederlanders, nog vele jaren de Jamboree zal heugen Jamboree, het woord schijnt de beteekenis te hebben van „groote vreugde." Die vreugde moge er zijn geweest, haar nasleep was ontzettend leed. En dat bleef in zgn geheel bij óns achter Ik las in een dagbladartikel, waar in overigens terecht het tekort aan nationale trots bij een deel der Nederlandsche vrouwelijke jeugd wordt betreurd en het gemis aan zelfrespect wordt gegispt van de meisjes, die zich niet verre hielden van „dergelijke scharrelpartijtjes", de uitspraak„Wij beklagen die meisjes niet." En ,de deernis met haar familie is bij ons grooter dan het medelijden met die meisjes zelf." Dat zijn harde woorden, té hard, - véél te hard. Die meisjes hebben dom en slecht gedaan, maar ze zijn ook zwaar gestraft en voor mede lijden moet er altijd plaats blijven in ons hart. Ze zijn ook niet de eenige schul digen. Eerstenser was ook een wederpartij. En dandie meisjes waren nog zoo jong en over het algemeen zoo verkeerd opgevoed. Ik acht de schuld van haar families niet geringer dan die van haar zelf. Wat gebeurde, is zooals ik het zie gevolg van twee grooie fouten. De eerste is een fout in ons volks karakter, de tweede is de fout der té vrije jeugdopvoeding. De fout in ons volkskarakter is onze óncritische vereering van en ons redeloos opzien tótalles wat onhollandsch is, dus ons uit den vreemde toekomt. Een Nederlander kleineert alles, wat van eigen bodem is. Hij heeft slechts critiek voor den persoon en de daden van een eigen autoriteit staat altijd klaar met zijn ver wijzing naar over de grenzen. Dkar zitten kerels, dahr „doen" ze wat, dèar pakken ze aan De Nederlander leest zijn krant, meestal van a tot z. Hg kan er niet buiten, respecteert ze inwendig, maar hij noemt ze „Tante Betje." t Staat zoo gek vindt hij i je wegloopt met iets, dat je .eigen" is. Nochtanster wereld is de pers nergeus zoo verzorgd, zoo onafhankelijk, als ten onzent. Alge- meene-, provinciale-, streek- en plaatselijke bladen kunnen volledig den toets der critiek met gelijk soortige organen in het buitenland uitgenomen soms den omvang doorstaan. We hebben geen nationaal zelfbe wustzijn echter. Een rilling van ontzag vaart door velen, als ze op straat menschen passeeren, die elkaar toespreken in een taal, welke ze de Nederland sche passanten niet verstaan. Deze domme vereering ligt óók in het karakter der Nederlandsche jeugd omsloten, óók van de meiskes. Vandaar dat velen dezer in 1914- 1918 even onstuimig in de armen vielen van geïnterneerde Engelsche soldaten als een latere generatie het in '37 deed te Vogelenzang, waar de vreemde padvinders hun „groote vreugde" kwamen beleven. Een .vreemde" jongen, sprekend een vreemde" taal, gestoken in een .vreemd" pakje.... Heel wat anders dan zoo'n „ge wone" Hollandsche knul Wat dat betreft, spreekt men in het buitenland niet geheel ten on rechte van de domme Hollanders. Tweedens is onze en ook veelal de vreemde jeugd slachtoffer van de moderne „vrije" jeugdopvoeding. Wie de te Vogelenzang „gevallen" meisjes alleen maar een „foei, foei weet toe te voegen en een traan van meelij wegpinkt om het leed van haar ouders, miskent de waarde de verantwoordelijkheid der op voeding. De natuur kan wisselvalligheden toonen, maar in het algemeen het zóó, dat orders, die zich bij de opvoeding hunner kinderen laten leiden dqqr de besjiste overweging ih wensch, dat mijn dochter „zóó iets nóöit" kan overkomen, inder daad ook groote zedelijke karakter sterkte in hun kinderen weten te brengen. Een meisje, dat goed is opgevoed, zal op een critiek moment vreezeD, zich haar opvoeding te schande te maken. Vele ouders echter hebben met ge noegen het gemak aanvaard, dat de moderne paedagogie inzake jeugd- vrijheid, hun bood. Die vrijheid zou karaktersterkte kweeken. Wat een voudig, voor de oudersWat een vlotte afschuiving van verantwoorde lijkheid Waar het gezond verstand de dwaling dezer theorie niet heeft doen zien, daar heeft de levenspractijk ze ons toch wel geopenbaard. Tenzij we de oogen opzèttelijk gesloten houden. Op schelle wijze vond ik de ont zettende gevolgèn dezer moderne paedagogie beschreven in „De Slinger des Tijds," een roman van J. M. IJssel de Schepper, een werk, dat in de eerste crisisjaren werd geschre ven. Een boek, dat ik volwassenen, ouders in het bijzonder, ter lezing kan aanbevelen- Als ze er tijd voor hebben, —.laat ze het dan doen, vódr ze hun jongens, hun meisjes, dezen zomer weer vacantietochten laten ondernemen, of kampementen betrekken, welke niet onder leiding en toezicht staan van zedelgk-hoogstaande, zich hun verantwoordelijkheid bewuste men schen. kruit of dyamiet of dergelijk spul. In elk geval: het was illegale springstof. Het gaf een slag als 'n donder, een lichtstraal schoot omhoog en toen de rook was weggetrokken, toen zagen we. Niet alleen de mate- rieele ravage en den doode en de gewonden, maar óók: waar we aan toe waren in ons land. We zagen opeens, hoe de rust van ons openbare leven dreigt te worden verstoord door het binnendringen in land en volk van allerlei vreemde elementen, van wie we niets weten dan dat ze zich elders niet veilig meer voelen. We zagen het ineens helder, hoe ons land als we daartegen niet waken een centrum dreigt te worden van allerlei intriges tegen andere staten en een broeinest van terrorisme. Caveant consules Ik zou eiken vreemden vluchteling die zichals mensch behoorlijk wenscht te gedragen en de wetten van gast vrijheid eerbiedigt, asyl op onzen bodem willen zien toebedeeld. Maar wee den gasten, zoo zou ik de leuze willen heffen die niet nobel en niet „open" zich willen ge dragen. Geen sentimentaliteiten jegens vreemden, als het om het belang en het oehoud van cns eigen volk gaat. In een dagblad vond ik onlangs onze overheid gehoond om het feit, dat ze een Duitscher over de grens wilde laten zetten naar Duitsch- land terug omdat die niet wenschte openbaren, bij wie hij gedurende zeven maanden bij ons onderdak heeft gevonden. Als de man zoo karaktervol zich wil betoonen jegens wie hem hielpen, goedMaar hij aanvaarde dan de consequenties. Onze autoriteiten van hun kant hebben er recht op om de bewegiDgen van vreemden ten onzent te controleeren, vooral wanneer die zich verborgen hebben trachten te houden. Asyl Goed, maar de kaarten en échte paspoorten op tafel In verband met den geslaagden inval der politie in een geheime bolsjewistische school te Rotterdam, vond ik in de pers aangehaald den aard der propaganda, die door deze menschen wordt uitgeoefend. We hebben, zoo schrijft bet O.D., weer eens een aantal brochures voor ons liggen, die uit Rotterdam in kisten met koopwaar naar Duitschiand worden binnengesmokkeld. Vele van die brochures zien er onschuldig ge noeg uit. Zoo draagt de eene brochure tot opschrift„Springen" en staat verder, tot nog grootere mislei ding op, dat zij gemeenschappelijk met den Duitschen sportleider door het Propagandacomité voor de Olympische spelen in Berlijn van 1936 werd uitgegeven. En de eerste vier bladzijden zijn dan ook uitsiui- tend aan de sport gewijd. Waarna op de vijfde bladzijde plotseling de communistische propaganda begint Hetzelfde is het geval met een brochure„Persil", „op wetenschap- pelijken grondslag gefabriceerd waschmiddel" en met een derde ,Die schöuste Brett- und Legespiele für jung und alt". Blijkbaar heeft men zich deze on schuldige geschriftjes weten te ver schaffen. Daarvan worden de eerste bladzijden nagedrukt, om in die onschuldige verpakking het gift des te beter te kunnen verspreiden. Het is te hopen, dat de Nederlandsche politie voor goed deze wespennesten zal kunnen uitrooken. Alle copie hierqp betrekking hebben de, moet Donderd, vóór 1 uur in ons bezit zijn. SERV ATIUS-OMROEP Servatius IS.V.B. I. Onder flinke belangstelling en goed voetbalweer vond de wedstrijd Ser vatius—S.V.B. plaats. Over het alge meen werd er goed voetbal te zien gegeven, zoodat wel niemand van de toeschouwers zich bekocht zal gevoeld hebben. De einduitslag 50 geeft dan ook geen juist beeld van den wed- strgd. O.i. was 52 beter op zijn plaats geweest. Natuurlijk was S.V.B. een stuk beter, daarvoor zijn ze ook eerste klasser, maar van den ónderen kant houdt het spel van Servatius toch wel belofte voor de toekomst in. Zoowel het eerste als het tweede elftal deden hun best, maar hadden bineerend door de Servatius-verdedi- gingde keeper loopt uit, doch nu maakt de linkshalf zgn fout van zoo even weer goed door een zeker doelpunt uit de goal te koppen. De Servatius-lui doen hun best, maar verder dan enkele corners kunnen zij bet niet brengen. Blerick neemt dan op zijn beurt het spel in handen en de Servatiuskeeper krijgt het zwaar te verantwoorden. Hij weet zich echter behoorlijk van zijn taak te kwijten. Mede door den druk op het doel komt Servatius slechts zelden tot een behoorlijken aanval. Het spel van de spil van S.V.B. valt in deze periode vooral op. Bij een algemeene aanval weet de voorhoede van S.V.B. nog eenmaal te scoren. De rust komt met een verdiende 20 voorsprong voor S.V.B. Na de rust krijgen we hetzelfde aantrekkelijke spel te zien, maar nu komt Servatius er beter ic. Wel een kwartier weten ze S.V.B. op eigen speelhelft terug te dringen. De doel palen en de deklat big ken echter onoverkomelijke hinderpalen voor de Servatius-lui te zijn en daarenboven is de keeper ook nog uit het goede hout gesneden. Eigenaardig dat juist in deze periode een doelpuDt kwam waar het niet verdiend was. Positiespel en zuiver plaatsen zijn bg S.V.B. echter veel beter en langzaam maar zeker nemen de Blerickschen het initiatief o ?er. Het lijkt er veel op of Servatius de kluts kwijt raakt en vrij gemak kelijk kan S.V.B. den stand tot 5—0 opvoeren. Over het geheel genomen kunnen we over het vertoonde spel tevreden zijn en had Servatius minstens twee tegenpuntjes verdiend. V ALK-REVUE. J.L Zondag hebben de elftallen van Tiglia en de Valk een fraaie partij voetbal laten zien, waarbij een heerlijk enthousiasme en bekorende combinaties, de belangstellenden tot de laatste minuut werden geboeid. De Valkploeg vormde een goed geheel en heeft door haar keurig spel de minder gunstige indruk van den wedstrijd tegen H.S.C. volkomen uitgewischt. In Tiglia trof de Valk een tegen stander met eoede capaciteiten. Snelheid was bij hen een blijvend gevaar voor de Valk-verdediging. Het begin van den wedstrijd ken merkte zich door enthousiast spel aan beide zijden. De Valk-verdedi ging werd herhaaldelijk op de proef gesteld, doch beide back wisten in samenwerking met keeper Ewals alle gevaar te keeren. Na ongeveer 10 min. spelen geeft de Valk linksbuiten een afgemeten voorzet welke door Schellen wordt ingekogeld 10. Tot aan de rust blijft de strijd vol afwisseling. Gedoelpunt werd echter niet meer. Na de rust komt er meer spirit in de Tegelsche aanvallen, doch hoe fraai en snel deze ook zijn, alles strand op 't backstel van de Valk. Als er ruim een kwartier in de tweede helft gespeeld zijn, breekt de naar binDea zvvenkenke linksbuiten door, en met een formidabel schot geeft hij den .Tigli a-keeper geen schijn van kans 20. De Valk voor hoede komt nu uitstekend op dreef, want nauwelijks is afgetrapt, of de Tiglia-keeper moet weer visschen, nu door een hard schot van Schel len 3—0. Even later brengt van Daal deD stand op 40, waarmee ook het einde De andere elftallen bereikten de volgende score's: De Valk I—1Tiglia 4—0. De Valk 4Merselo 54. OostrumDe Valk a 25. De Valk bErica 01. Op Zondag 29 Mei zgn de senioren elftallen allen vrij. De juniores wer ken het volgende programma af: De Valk a—D.I.S. 12.45 uur. EricaDe Valk b 5 uur. PROGRAMMA 29 Mei tot en met 4 Juni Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL Vlaamsch I.Gramofoon Gesproken dagblad Pont. Hoogmis Euch. Congres i.20 DROITWICH 11.35 Kwartet KEULEN 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch ..20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER .35 Orkest WEENEN 3.20 Orkest RADIO PARIS 5.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER .20 Orkest LUXEMBURG 7.20 Gramofoon BRUSSEL Fransch 20 Dansorkest KEULEN 9.35 Concert HAMBURG 10.50 Nachtconcert Maandag BRUSSEL Vlaamsch Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG >.20 Ge var. concert KEULEN 12.20 Fabrieksconcert BRUSSEL Vlaamsch ,20 Gesproken dagblad. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 20 Gevarieerd concert LUXEMBURG 1.20 Gramofoon FRANKFURT .20 Landesorkest REGIONAL Programma i.20 Gramofoon '.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten BERLIJN 8.De Barbier van Sevilla BRUSSEL (Vlaams) 10.20 Gesproken dagblad KEULEN 10.35 Vroolijk concert Dinsdag P D V DE ZWALUW. Bovengenoemde vereeniging hield op Zondag 21 Mei een wedvlucht met oude duiven vanaf Po it St. Max afstand 344 K.M. De duiven werden gelost om 10.5 met Noordenwind. Aankomst eerste duif Zondag 6.0.15, laatste duif Maandag 8.8.23. Gebr. Rutten 1; W. Beterams 2; W. Thijssen 3, 21, 36; E. Vermeulen 4, 38; M. Houben 5; Gebr. Jansen 6, 15; J. Verstegen 7, 8, 9, 26; J. Kusters 10, 19, 23, 27. 31; P. Kersten 11, 32, 34; St. Servaas 12, 17; M. Franken 13, 16, 35; G. Janssen 14, 20, 24; G- Vissers IS; J. Vermeulen 22; A. Loo- nen 25; G. Dgkcmans 28, 30; P. Jans sen 29; Joh. Janssen 3.3, 37. PDV DE EENDRACHT Wedvlucht van Pont St. Max. Afstand 343 K.M. Los Maandagmor- geen geluk met hun schoten. Vooral gen 7.15 uur met N.O. wind. Aan. het tweede had met een beetje geluk komst eerste duif 12.54.57 laatste Krakelingen. De bom. De bom is gebarsten. OpdeuCool- singel in Rotterdam. Missehien was het ook géén bom, doch „alleen maar" een pakje bis- wel een gelgk spel kunnen halen. Twee kansen werden er gemist, die eigenlijk nooit gemist hadden mogen worden, terwijl de keeper iedereen en het meest nog zich zelf verbaasde door een heel eenvoudige bal totaal verkeerd te beoordeelen. Ook het eerste was niet fortuin lijk. Tweemaal werd hard tegen den paal geschoten en eenmaal was de doellat een sta-in-den-weg. Diverse zeer goede schoten werden door den S.V.B.-keeper onschadelijk gemaakt. duif 2 9.28. De prijzen werden behaald als volgt: L. Coopmans 1, 7, 12; G. Philipsen 2 en Koningpoel; J. Lumler 3, 11; J. Dinjens 4, 5, 9; H. Arts 6 en Overduif; J. Strgbosch 9, 10. Komt zien en overtuigt U van het nieuwste op rijwielgebied van de Mustang en Cedudor Rijwielen onzichtbare leiding door de frame- buizen en spatbordstang naar het Onze beide elftallen zJd dan ookachterlicht, waarop Nederl. Octrooi, zeker van bet veld gegaan met de Geen zichtbare draden, geen ont- overtuiging, dat er nog heel wat i sierlng van bet rijwiel, geen kans dient gedaan en geleerd te worden op beschadiging van de kabel naar voor men is waar men wezen moet. het achterlicht. Onbreekbare buis-spatbordstang met beschermbeugel voor het achter licht. Alleenverkoop voor Venray Electrische lantaarns en achter lichten, kettingkasten, binnen- en buitenbanden en alle onderdeelen, Dat is in elk geval een nuttige les, waar men slechts voordeel uit kan trekken. S.V.B. komt al spoedig aan een goedkoop doelpunt als bg een aanval de linkshalf der thuisclub op den keeper terugspeelt, welke het leder niet meer kan bereiken 01. Bij een mooie aanval van Servatius schiet de linksbuiten hard over. Het spel gaat uiterst vlug open neer. De S.V.B.-voorhoede gaat fraai com- LEUNEN Auto te huur* Tel. 191 4.20 6,20 7—8 BRUSSEL (Vlaams) Gymnastiék, Gramofoon Gesproken degblad LUXEMBURG 20 Gramofoon KEULEN 12.20 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevarieerd concert BRUSSEL (Vlaamsch) 3.20 Concert en Concours KEULEN 5.20 Omroeporkest LUXEMBURG I.50 Gramofoon 7.8.| EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.Vroolijk programma BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad. DROITWICH II.20 Dansorkest Woensdag BRUSSEL Vlaamsch 8,Gymnastiek, Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 0 Schupo orkest BRUSSEL Vlaamsch 'Gesproken dagblad KEULEN Gramofoon DROITWICH Populair concert BRESLAU Orkest BRUSSEL Fransch Dansorkest EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Harmonie orkest PARIJS PP 9.30 Vroolijk ensemble BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad. WEENEN 10.40 Amusementsorkest Donderdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. KEULEN 12.20 Landesorkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gespr. dagblad DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.35 Sted. Orkest. Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Omroeporkest BOEDAPEST 10.20 Zigeunerorkest DROITWICH II.20 Orkest Vrijdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek. Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon HAMBURG 12.20 Bremer Stadmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 1.35 Concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevarieerd concert REGIONAL Programma 3.20 Orkest KEULEN 4.20 Amusementsorkest LUXEMBURG 6.05 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Gevarieerd programma LEIPZIG 9.20 Operetteconcert BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon KEULEN 10.35 Populair concert Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gymnastiek; Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. DROITWICH 12.20 Orgelspel. Gramofoon BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Omroepkieinorkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Concert BRUSSEL Fransch 3.20 Gramofoon KEULEN 4.20 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Populair concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Vroolgk programma PARIJS RP 10.25 Concert BERLIJN 10.50 Enkele orkesten is de tijd voor Vroege Veense z. dr., Spekbnnen verb. Dubb. Princesse z. dr., Enkele idem Wasbonen zwarte boter, Spekbonen witte boter, Wagenaars vroege verb. Tevens verkrijgbaar 2jar. en blijvende Bloemzaden als Viooltjes, Vergeet-mij-nietjes, Muurbloemen, Duizendschoon, Anjelieren, enz. enz. Tel. 122 Graan- en Meelhandcl. StationswegC7 V0> in elke prijsklas en kwaliteit «an de merken Swift, Robinson, Hilvaria, Nimco, Ravo Schoenwerk, enz. enz. vindt ge bij Groote Straat 18 Telef. 169 Gedipl. voetverzorger Gedipl. Schoenhersteller.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 11