s 11. Qemengde Berichten Adverteutiën. R. Verblakt- Bergmans Dr. A. Lommen café j G.van T zaalc i" Pracht' Th. Staat t BOl Hui Voc en ki - Hasan met zijn gevolg in het paleis in plaats van Chu Chin Chow. Door Kasim Baba dronken gemaakt, ver telt Ali Baba hem het geheim van de rots. Vroeg in den morgen trekt Kasim Baba er op uit, om zich aan de onnoemelijke schatten te verrijken. Doch hij wordt door de roovers ont dekt en vermoord. Als door een geheime macht ge dreven, ontdekt Abu Hasan de robijnen om den hals van de vrouw van Ali Baba en ontdekt daardoor, wie het geheim van de rots kent. Ter eere van een feest geven de gasten, zooals gebruikelijk is, hem geschenken, waarvan een geschenk bestaat uit 20 kameelen, welke 40 kannen dragen, waarin 40 roovers verborgen zijn en op aanwijzingen Iaat Nur al Din de kannen in een put gooien.... De ontknooping van dit prachtig schouwspel zult U in Luxor verder kunnen aanschouwen. WAARSCHUWING. Ter voorkoming van vervolgings- kosten worden de belastingschul digen eraan herinnerd, dat de Riool- en Trottoirbelasting, dienst jaar 1937, vóór 26 dezer moet zijn voldaan. Gevonden Een vulpen is bij A. Coppis Hoender straat: Een portemonaie met geld bij de gemeente-politie. Overname autobus-dienst Venray—Helmond Naar wij vernemen heeft de N. V. 't Centrum te Horst, de autobusdienst VenrayHelmond v.v. van den heer G. Kupers alhier, overgenomen en zal door de nieuwe exploitante reeds spoedig de dienst worden waarge nomen. Circus te Venray. Naar we vernemen zal het groote wereldcircus Bouglione binnenkort in Venray voorstellingen geven. „Venray vooruit." Alhier bestaan ernstige plannen tot oprichting eener Vereeniging „Venray Vooruit." 100 of 30 dagen gevraagd. Voor de derde maal kwam Dins dagmorgen voor de Roermondsche rechtbank in behandeling de zaak tegen den 27-jarigen expediteur J. M. M. J. uit Horst, die in den morgen van 4 Nov. j.l. op den Venloschen weg onder Grubbenvorst met den door hem bestuurden vrachtauto in botsing kwam met den door W. Huls man uit Venray bestuurden auto, tengevolge waarvan laatstgenoemde dusdanige verwondingen opliep, dat deze kort daarna overleed. Mr. Rieter eischte tegen J. wegens het aan zijn schuld te wijten zijn van den dood van dhr. H. een geld boete van f 100 of 30 dagen hech tenis. Vonnis over 14 dagen. Bijz. Vrijw. Landstorm. Toen in de gedenkwaardige Novem berdagen van 1918 bjj het sluiten van den wapenstilstand een geest van oproer en revolutie waarde door de steden en dorpen van het zoo zwaar geteisterde Europa, meende ook in Nederland een gedeelte van ons volk, dat het oogenblik nu gun stig was, om in ons vaderland de revolutie vlag te planten en door het desnoods gewelddadig omverwerpen der wettige regeering, zich de staats macht te veroveren. Gelukkig is die revolutiepoging mislukt en bleef Nederland daarvoor gespaard, doordat God waakte over de lage landen aan de zee en Hij aan onze Koningin, aan de Regeering de middelen en de kracht gaf om de revolutie te voorkomen. In die woelige dagen waren het deVenrayscheVrijwilligers die het eerst naar Den Haag togen om de rust en orde te handhaven. Ook in 1938 staan zij nog paraat als aldeeling van het Korps, den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, dat met in stemming en medewerking van alle rangen en standen een groote, be trouwbare, gewapende macht vormt, meer dan 80.000 man sterk, die rus tig thuis blijven, werken op 't land, in fabriek, werkplaats, maar op het eerste signaal klaar staan, om als het moet, hun persoon, hun kracht te geven. Dat dit anti-revolutiekorps in een tijd, waarin van verschillende zijden onrust wordt verwekt, een ontevre den stemming wordt gekweekt en verzet tegen het wettig gezag wordt gepredikt waardoor cok de regel matige ontwikkelingsgang van het maatschappelijk leven in gevaar komt van onberekenbaar veel nut is en reeds zgn preventieve werking doet, zal aan geen twijfel onderhevig zijn. Daarom kan een veiligheid3-corps, samengesteld uit geoefende vrijwil ligers niet worden ontbeerd. Teneinde de saamhoorigheid onder de Vrijwilligers te bevorderen is door de Venraysche afdeeling een groote Streekwedstrgd voor Noord-Limburg uitgeschreven, waaraan prijzen zijn verbonden. Hierbij kan de finantieele steun van particulieren en instellin gen niet worden gemist. Want het is juist die steun, die 't mogelijk maakt, dat de plaatselijke commis sie haar werk tot in de onderdeelen kan afmaken. Reeds ontving de afdeeling Venray van meerdere autoriteiten, instellin gen en zakenlieden de grootst mo gelijke medewerking en meerdere personen stelden reeds prijzen be schikbaar. Wanneer landen als Frankrijk en België ons kleine Nederland benijden om zulk een pracht instituut als de Bijz. Vrijwillige Landstorm, waarom dan niet een klein offertje voor de instandhouding van dit instituut. Giften worden gaarne door de Commissie-leden of leden Vrijwilligers aanvaard. Zondag had op het Sportterrein de opening van het schietseizoen plaats. Een 60-tal schutters losten onder leiding van de instructeurs Cl. Pijls en H. Schols hun eerste schoten voor 1938. Evenals vorig jaar zal voor een vlot verloop der schiet oefeningen deze wederom op twee dagen plaats hebben en wel op Zondag van 11 tot 1 uur en op Maandag van 7 tot 9 uur. LEUNEN. Door de Jonge Boeren- vereeniging zal op Dinsdag 14 Juni een excursie georganiseerd worden naar Vugt, Den Bosch en Uden. Deelnemers kunnen zich opgeven tot uiterlijk 1 Juni bij de secretaris. Alhier is men overgegaan tot 't oprichten van een Landelijke Rij- vereeniging. Er gaven zich reeds een 10-tal leden op. In 't voorloopig bestuur werden gekozen J. Litjens, W. Willems en J. Nabuurs, terwijl de secretaris der Jonge Boeren, H. Smits, ook als secretaris van deze vereeniging zal fungeeren. Tot Com mandant werd benoemd G. Arts, oud-wachtmeester der huzaren. OIRLO. De kermisdagen zijn weer voorbij. Het bezoek was vooral Zondag en Maandag buitengewoon druk. De inrichtingen van vermaak hadden geen gebrek aan belang stelling. Dc plotselinge genezing. OOSTRUM. Op 24 Mei a.s. is het 10 jaar geleden, dat alhier een plot selinge genezing plaats had vaneen meisje, dat anderhalf jaar lang had geleden aan ruggemergontsteking, waarvan twee dokters verklaarden, dat de kwaal menschelgkerwijze gesproken, ongeneeslijk was. Maar jawel, door tusschenkomst van Oostrum's Lievrouwke kon dat toch en we kunnen ons nog goed herinneren, hoe op die bewuste Donderdag omstreeks 3 uur, na het bidden van een rozenhoedje, de zieke uit het bed sprong en dat haar eerste werk was naar de kerk te gaan om de Moeder Gods dank te brengen. Degenen, die de genezene kennen, zullen overtuigd zijn, dat de genezing ook afdoende is geweest. Naderhand is dan ook door een specialist uit Nijmegen verklaard, dat haar niets meer mankeerde. Zij is intusschen getrouwd en aan de ruggemergont steking van vroeger wordt niet meer gedacht. Moge het aangehaalde geval nog maals een aansporing zijn, om in ziekte of andere nooden met ver trouwen te gaan naar O. L. Vrouw van Oostrum. Verbetering. In het verslag van de Zuivelfabriek van Oostrum is een kleine fout in geslopen, wat betreft productie en uitvoer van boter. Door den Voor zitter is gezegd: De totale boter- productie in ons land is in 1937 geweest 96 millioenKg. boter, waar van er 53 millioen Kg. werd uitgevoerd en 43 millioen Kg. werd verbruikt in 't binnenland. Van die 53 millioen Kg. boter, die uitgevoerd werden, gingen er 35 millioen Kg. naar Engeland en 12 millioen Kg. naar Duitschland. De overige 6 millioen Kg. naar Frankrijk, België en Luxem burg. HORST. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering werd zonder hoof delijke stemming besloten tot aan zienlijke verbouwiDg en vergrooting van het gemeentehuis, in verband met de weinige plaatsruimte welke er thans is. Door een architect zal een plan worden ontworpen. Tevens zal te Horst een nieuwe Landbouwschool worden genouwd. Burgerlijke Stand Wanssum. Gedurende de maand April 1938. GEBOREN Michael Johannes Henricus, zcon van A. H. Theeuwen en W. Janssen Anna Wilhelmina, dochter van P. H. van Els en J. C. Jans. HUWELIJKEN Aerts Alphons Mathias Andreas, oud 24 jaren, leidekker, wonende te Tegelen en Janssen, Anna Maria, oud 30 jaren, naaister, wonende alhier WANSSUM. Terwijl de schipper J. alhier aan 't lossen was, kwam het vijfjarig zoontje van J. metzijn handje tusschen de kabel, waardoor hem van ring- en middenvinger de voorste leden werden afgerukt. Hij werd in het ziekenhuis te Venlo opgenomen. OVERLOON. De pannendekker L. uit Venray, die te Overloon op een boerderij aan den „Peelkant" werk zaam was, had het ongeluk boven van het dak te vallen, waarbij hij nog al ernstige verwondingen aan handen en armen opliep, zoodat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Verbeteringswerken Prov. wegen. Blijkens mededeeling van Ged. Staten zullen o.m. de volgende ver beteringswerken, in 1938 uitgevoerd worden aan de wegen in beheer en onderhoud bg de Provincie, voorko mende op het provinciaal wegenplan en te bekostigen uit het provinciaal wegenfonds: VenloVenrayMaashees: a. Voltooiing van den aankoop van grondstrooken voor de verbreeding van de wegkruin nabij km 31/, tus schen km. 13 en 16 en tusschen km. 241/, en 29; b. voortzetting van den aankoop van grondstrooken voor de verbree ding van de wegkruin van km. 16 tot 16.750; c. aankoop van grond en aanleg van een vrijliggend rijwielpad van km. 3.600 tot 12.200. Boerdenjbrand te Sevenum. Dinsdagmorgen brak er door on bekende oorzaak brand uit in het woonhuis van den heer L. Lemmen op 't Kleef te Sevenum waardoor het geheele woonhuis, met aangren zende stal en schuur een prooi der vlammen werd. Steunverleening aan land- en tuinbouwers. In den loop van het jaar 1937 zijn uit de provinciale kas rentelooze voorschotten verleeend ten behoeve van 107 personen tot een gezamenlgk bedrag van f 4836, terwijl een be drag van f 1670.48 wegens aflossing in de provinciale kas werd terug gestort. Sedert het in werking treden van de provinciale steunregeling werd van provinciewege beschikbaar ge steld een bedrag van f 36049.90, waarvan op ultimo December 1937 in totaal f 7856.68 was afgelost. Aanrijding. De hoogeerw. heer Th. van der Marck, Secretaris van het bisdom Roermond, is te Roermond bij het oversteken der straat door een fiet send meisje aangereden. Bij den val brak Z. H. Eerw. den linkerboven arm. Hij werd ter verpleging in het St. Laurentiusziekenhuis opgenomen. EEN GOEDE VANGST De heer A. te Helden-Panningen kwam den laatst en tijd tot de minder aangename ontdekking, dat onge- wenschte gasten zich te goed deden aan het kippenvoer in het kippenhok. Toen dan ook de droogvoederbak des nachts werd weggenomen en over de platen bus, waarin het gemengd graan werd bewaard een plank werd gelegd, vond men den volgenden dag de bus vol ratten. Een 29-tal werden er afgemaakt. Hierna werd, met behulp van de buren, het riet onder het dak van het kippenhok aan een inspectie onderworpen, waarbij men er in slaagde nog 61 dezer schadelijke beestjes naar de eeuwige jachtvelden te sturen. Moedige redding Het 8-jarig dochtertje van den heer v. d. V., te Roermond, dat per fiets de Deemselstraat afreed, raakte het stuur kwijt en reed de aan het einde dezer straat stroomende Roer in. Een drietal soldaten, die daar juist gepasseerd waren, hoorden een plons, sprongen zonder zich te be denken te water en wisten het kind weer aan den kant te brengen. Limburgsche bedevaart naar Lourdes. Van het bestuur der Limb. Bede vaart naar Lourdes vernemen we, dat de ziekentrein totaal bezet is. Zelfs zullen dit jaar ook wederom eenige lichtere zieken naar een an deren trein moeten overgeplaatst worden. Alle takken van dienst doktoren, ziekenverpleegsters, bran cardiers enz. zijn ruimschoots van personeel voorzien. DOODELIJK ONGELUK Dinsdagavond is in de ondergrond- sche werken der O.N. III te Heerlen een doodelijk ongeval gebeurd. Door dat bij het monteeren aan een kabel schijf een der draagbalken waarop de schijf rustte, brak, kreeg de bankwerker F. de Bie de vallende schijf op zijn lichaam en overleed kort daarna. Het slachtoffer is ge huwd, 42 jaar oud, vader van drie kinderen en woonachtig te Heerier- heide. Het vaccinatie-vraagstuk. In een circulaire d.d. 29 Maart 1933 heeft de minister van Binnen- landsche Zaken aan de gemeente besturen het verzoek gedaan, bij de driemaandelijke kennisgeving van den tijd, waarop en de plaats waar ingeënt zal worden, een mededeeling te voegen omtrent den meest ge- schikten leeftijd, waarop de kinderen kunnen worden ingeënt en omtrent den meest geschikten tijd, waarop inenting kan geschieden. Thans heeft de minister van Sociale Zaken over deze kwestie een rond schrijven gezonden aan de gemeente besturen, waarin erop wordt gewezen, dat het in de bovenbedoelde circulaire ingenomen standpunt, dat vaccinatie in Mei en December de voorkeur verdient, aangezien de kans op het ontstaan van encephalitis in die maanden geringer is dan in de andere maanden, langzamerhand is verlaten. Verder heeft ook de meening, dat slechts op den leeftijd tusschen 3 en 9 maanden het minste gevaar voor aandoeningen van het centrale zenuwstelsel na vaccinatie bestaat, zich in zooverre gewijzigd, dat thans de leeftijd tusschen 3 maanden en 2 jaar als de meest geschikte voor het ondergaan van de inenting wordt beschouwd. De voorschriften ten deze kunnen dus als vervallen be schouwd worden. Kunstmatig drogen van gras. Een belangrijke proef op het ge bied van de veevoedering is te Stol wijk begonnen: het kunstmatig dro gen van gras. Reeds geruimen tijd houdt men zich in landbouwkringen met dit vraagstuk bezig. Tot dusver kent men twee methoden voor het conser- vt-eren van gras voor veevoeder in den wintertijd, het verdrogen tot hooi en het inkuilen. Aan beide systemen zijn nadeelen verbonden. ;Het ver drogen tot hooi is een natuurlijk proces, waarbij de zon de warmte bron vormt. Hierbij is men in groote mate afhankelijk van het weer, maar een nog sprekender bezwaar is, dat bij het verdrogen stoffen verloren gaan, die de voedingswaarde ver minderen. Bij het inkuilen is het grootste nadeel de zuurontwikkeling met het optreden van de boterzuur- bacterie, die zeer gevaarlijk is voor de zuivelbereiding. Daarom heeft men naar middelen gezocht om de conserveering van gras zoodanig te doen geschieden, dat een beter en waardevoller voe dingsproduct ontstaat. Dit meent men gevonden te hebben door het kunstmatig verdrogen van gras. Om te zien, welke resultaten hiermede zijn te bereikeD. zijn met medewer king van de regeering proefnemin gen georganiseerd. Op drie plaatsen in ons land zijn installaties voor het drogen van gras gebouwd, te Leeu warden, Burum (gem. Kollumerland) en Stolwijk en daarvan is het te Stolwijk gebouwde apparaat het eerste in ons land, dat officieel in werking wordt gesteld. De methode komt hierop neer, dat jong gras door kunstmatige warmte wordt verdroogd en in pakken ge conserveerd wordt. Bij dit proces is een voorname factor, dat men niet afhankelijk is van het weer. De proef berust op jonger maaien om door kunstmatig en sneller drogen be langrijke voedingsstoffen te behouden en aldus een product te krijgen dat geen volume-product is als buikvul ling, maar dat een krachtvoer is. Vestigingswet kleinbedrijf Waarschijnlijk in verband met hieromtrent gerezen kwesties heeft de minister van Economische Zaken een wijziging gebracht in een aantal beschikkingen met betrekking tot de toepassing van de vestigingswet kleinbedrijf. Tengevolge van deze beschikkin gen, welke zijn opgenomen in Stscrt. no. 95, zal het verbod tot vestiging van een nieuwe zaak overeenkomstige toepassing vinden ten aanzien van de uitbreiding van het in een in richting uitgeoefend bedrijf, zoomede ten aanzien van de voortzetting van het bedrijf in geval van wijzigingin de personen van ondernemers of be heerders. De betrokken bedrijven zgn: het broodverkoopersbedrijf, het brood bakkersbedrijf, het schoenherstellers- bedrijf, het bedrijf van orthopaedisch schoenmaker, het schoenverkoopers- bedrijf en de kantoorboekhandel. Verstrekken van onjuiste belastingopgaven Veertien dagen geleden stond voor de Alkmaarsche rechtbank terecht de accountant wethouderjJ. van Sch., te Schagen, beschuldigd van mede plichtigheid aan het doen van on juiste opgaven aan de belasting administratie, gepleegd door den winkelier J. B. te Schagen, ook B. stond toen terecht. De officier van justitie had tegen Sch. een jaar gevangenisstra f ge- ëischt en tegen B. 6 maanden. De verdedigers mr. Buiskool en mr. Scholte hadden tot vrijspraak geconcludeerd. De Alkmaarsche rechtbank wees gisteren vonnis en veroordeelde na een uitvoerige motiveering J. Sch. tot 8 maanden gevangenisstraf en J. B. tot drie maanden. OVERTREDING MEST- VERGUNNING Voor 't Kantongerecht te Zaandam diende de zaak tegen den veehan delaar P. F., die door crisis-ambte naren was verbaliseerd wegens het houden van honderd varkens, terwijl hg een mestvergunning voor 42 had. De beesten werden bij die gelegenheid in beslag genomen. Het O. M. eischte f 40 boete subs. 20 dagen hechtenis met verbeurd verklaring van de opbrengst der in beslag genomen beesten, zijnde f 5500. Mr. S. Croen bepleite clementie, in dien zin, dat de opbrengst van de 42 varkens buiten de verbeurd verklaring zou vallen. Uitspraak over een week. Vrouw dood in bed gevonden. Haar zoon verdwenen. Nadat kennissen Maandag in den loop van dag vergeefs geprobeerd hadden, toegang te krggen tot de woning van Mej. Daanen aan den St. Agathaschen weg te Cuyk, waar schuwden zij de politie. Nadat deze zich toegang tot de woning had ver schaft kwam men spoedig tot de ontdekking dat de 64-jarige vrouw dood te bed lag. Haar 26-jarige zoon, die dien dag nog in de buurt van het huis was gezien, heeft men vergeefs gezocht. In zijn bed vond men een briefje, houdende mededeeling, dat hij zijn moeder dood te bed had gevonden. De vrouw blijkt een natuurlijken dood te zijn gestorven. Men vreest dat de zoon in een vlaag van waanzin een ongeluk is overkomen. Het lijk van de zoon is Woensdag uit de Maas opgevischt. FELLE BRAND. Donderdagavond heeft in Eind hoven een felle brand gewoed, waar door het drie verdiepingen hooge gebouw van den houthandel „De Rietvink" der firma van Dijck, ge legen aan den Kanaaldijk nabij de haven, in de asch werd gelegd. De tien meter hooge voorgevel is ingestort, zoodat de langs de haven loopende straat geheel met gloeien de steenbrokken werd overdekts Gelukkig werd niemand door het vallende gesteente geraakt. Aan het blusschen van de enorme vuurzee viel niet te denken. Te Someren zijn Donderdagmid dag 15 H.A. heide afgebrand. De aangrenzende staatsbosschen bleven behouden. WEER GEVLUCHT. Opnieuw zijn vier der hier te lande geasyleerde Spanjaarden gevlucht. Zij hadden hun intrek genomen in het Kolpinghuis te 's Gravenhage en worden sinds Woensdagmiddag vermist. Geen ongehuwde burgemeesters meer in Italië. Den 15en Mei j.l. is in Italië een zeer belangrijke wet van kracht ge worden, krachtens welke voortaan geen ongehuwd man of kinderlooze weduwnaar de functie van burge meester meer bekleeden mag. Na het in werking treden van deze wet moeten binnen zestig dagen alle ongehuwde ambtenaren van genoem de categorie plaats gemaakt hebben voor personen, die getrouwd zijn of weduwnaar met kinderen. De betreffende wet beteekent een grooten stap voorwaarts naar het door Mussolini sedert jaren nage streefde doel, de z.g. uitroeiing van de vrijgezellen, dien hij ieder jaar steeds hoogere belastingen oplegt. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 13 tot 20 Mei. GEBOREN Johanna M. Th. Tielen, Klein Oirlo Annie G. A. M. Rutten, Oostrum Peter G. A. Relouw, Broekweg Gerarda M. Th. Renkens, Boschhuizen Catharina J. A. Verhoeven, Veulen Peter H. Konings, Leunen Gerardus J. P. Pouwels, Deurnescheweg GEHUWD: Johannes W. Bardoel, 31 jaren, landbouwer, en Johanna M. H. Poel?, 22 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. ONDERTROUWD: Reinierus B. Visser, landbouwer en Maria B. E. Boerstal, beiden te Venray. Leonardus J. Janssen, arbeider te Venray, en Gertruda Willems, te Venlo. OVERLEDEN Johanna Schwachofer, echtgenoote van Peter M. v. d. Broek, 47 jaren Vlakwaterweg. 1 patient St. Servatius. 4 patiënten St. Anna. Kerkelijke Diensten» PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer d. weekv. Wijngaarden Tel. 187 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 6 uur H. Mis voor de vr. van Hendiikus Derks, 7 uur H. Mis voor een 25-jarige echtvereeniging, kwart voor 8 gaat de H. Familie ter bedevaart naar Oostrum, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen, 6 uur H. Mis en processie. MAANDAG 6 uur H. Mis, 7 uur geen H. Mis, half 8 besteld jaarg. voor Willem Weijs en overl. familie, 8 uur gest. jaarg. voor Mathijs Derks 8 uur Lof. DINSDAG 6 uur H. Mis, 7 uur leesmis, voor de vr. van Th. v. Kessel en beide dochters, half 8 leesmis, 8 uur gest. jaarg. voor H. Poels en Anna Mechtildis Voesten. WOENSDAG 6 uur H. Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor Martinus Cleophas, 8 uur gest. jaarg. v. Marie Goumans. Wordt biecht gehoord van 78 uur. DONDERDAG O. H. Hemelvaart, geboden feestdag, de diensten als op Zendag, 6 uur H. Mis, 7 uur H. Mis voor Tonia Swinkels en fam. Swin- kels-Creemers, 8 uur H. Mis, 9 uur Kindermis, 10 uur Hoogmis, kwart voor 8 verzamelen de leden der Mariacongregatie zich voor de kerk om naar de Smakt te gaan. Half 3 Kinderlof, 6 uur Lof. VRIJDAG half 7 leesmis v. Gerard Direkx, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor de vr. van Mart. Ver schuren, 8 uur gest. jaarg. v. Mart. Cornelissen en Antoinetta Wijnhoven ZATERDAG half 7 O.L.Vrouwmis 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur leesmis, 8 uur Lof. De geheele week Lof om 8 uur als voorbereiding tot de hernieuwing van de Maria-opdracht en bij ge legenheid van 't Eucharistisch Con gres dat te Boedapest gehouden wordt van 2529 Mei. Daarom zal er Zondag 29 Mei algem. H. Commu nie zijn voor de parochianen. H. Familie. Ter bedevaart naar Oostrum. Morgen Zondag 22 Mei gaat de H. Familie naar Oostrum. Vertrek aan de kerk om kwart voor acht. Trouwe opkomst verwacht. Onder weg zal gezongen wordenO Maria die de bede, Nb. no. 114 blz. 291 Wij groeten U, o Koningin, Nb. no. 112 blz. 287In de KerkMaria Boodschap Nb. no. 113 blz. 285. K. J. V. Degenen die de Mariaklokjes van Mei nog niet hebben, kunnen deze Zondag na de Hoogmis halen aan het gebouw. Na het Lof zangles voor Marga- retha Sinclair en aspiranten. 7 uur aspirantenclub. 8 uur Leidsters. Dinsdag half 9 Godsdienstclub. Poetsen door Leidsters. K. J. M. Zondag half 11 groep 1, 2 en 3 en Theresiagroep, 3 uur Marietje Phili- petto, Agnes en Rosa v. Lima-groep. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie. Donderdag vertrek der bedevaart naar de Smakt om kwart voor 8. K. A. J. V. Maandag 8 uur vergadering. GROEPLEIDSTERS. De groepleidsters van alle stands- groepen vertrekken Donderdag precies om half 2 aan de Paterskerk naar Venlo. Boterhammen meenemen Patronaats-Agenda. Zondag half 4half 6 Klein Patro naat. bij goed weer voetballen. Half 7half 10 Groot Patronaat. Blijf trouw komen en waarschuw bij verhindering, Dinsdag 7—8 uur groep voor de aspiranten der Jo. Wa. Woensdag 7—8 uur groep voor alle andere Jo. Wa. Jonge Werkman. Dinsdag half 9 groep voor alle leden der J. We. Voorvormingsles en bespreking Zomerprogram. Brengt elkaar mee naar de groep, zoodat we alle aanwezig zijn. Hernieuwing Mariatoewijding. Deze heeft de volgende Zondag plaats, waaraan door alle leden der jeugdvereenigingen zal worden deel genomen. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten a. d. Epistelzijde. Om 4.45 gez. Vespers 5.30 Lof met Meimaandoefening. MAANDAG, Dinsdag en Woensdag zijn het de Kruisdagen. Om 7.30 pro cessie voor de vruchten der aarde, waarna de gezongen H. Mis. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. DONDERDAG, hoogfeest v. 's Hee- ren Hemelvaart. Gen. Absolutie. De H. Missen om 5, 6, en 7 uur en 8.15 de plechtige Hoogmis, om 4.45 pl. gez. Vespers, om 5.30 Lof met oefe ning van de Meimaand. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. De Meimaandoefening is 's avonds om 5.30. Zondagsmorgens begint 't biecht- hooren na de H. Mis van 5 uur. Dit is bedoeld voor degene, die ver af wonen en niet in de gelegenheid zijn om Zaterdags te komen. Zaterdags biechthooren tot 8.30. Gelegenheid om aan 't klooster de jaarlijksche bijdrage te betalen voor de stoelen. Morgen Zondag 5 uur H. Mis voor een overledene, 7 uur H. Mis tot zekere intentie t.e.v. O.L. Vrouw van Goeden Raad, 8.15 Hoogmis uit dank baarheid. Maandag 7 uur H. Mis voor Piet Hoedemakers. Dinsdag 7 uur H. Mis voor een overledene, tevens 7 uur H. Mis voor overl. fam. Hoebers-Linssen. Woensdag 7 uur H. Mis voor Mart. Derks. Vrijdag 7.30 plechtig gez. Requiem mis voor Theodorus Droesen en Anna Elisabeth Poels, Anna Catharina Poels en Antoon Droesen. Zaterdag 7 uur H. Mis voor Willem Hulsman. Jonge Derrie Orde. Maandagavond om 7 uur novicen- onderricht, afdeeling jongens. Dinsdagmiddag om 3 uur, in het klooster, bijzondere bijeenkomst, af deeling meisjes. GENADEKAPEL OOSTRUM. Morgen Zondag de eerste H. Mis om 7 uurom 81/i afhalen van de H. Familie van Venrayonmiddellijk bg aankomst plechtige H. Mis met preek voor deze processie93/4 H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat, 3 uur plechtig Lof met preek en ommegang over den Vlas akker, waarna vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Maandag 6 uur gest. gez. jaarg. 2de klas voor de overl. fam. Jacobs- Nooyen, daarna Kruisprocessie. Dinsdag 6 uur H. Mis met Kruis processie, circa 3 uur komst van de processie van Sambeek. Woensdag 6 uur best. gez. jaarg. 2de klas voor vr. Verschuren en hare kinderen. Donderdag feest van Heer Hemel vaart, geboden feestdag, de H. H. Missen om 7 uur en half 10, om 3 uur plechtig Lof, feestpredicatie en ommegang over den Vlasakker, daarna vereering der relikwie van O.L. Vrouw. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Metselaars v. Duitsch grensgebied Keukenmeid voor Venray Werkmeisje 1 of 2 dagen p. week Boerenknecht voor Venray Boerenmeid te Velden Schildersknechts te Wanroy Boerendienstmeisje voor dadelijk Jongens voor aspergevelden Keukenmeisje voor Roermond Schilders Landarbeidersgezin v. Duitschland 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Kindermeisje 14 jaar 1 jongen 14 jaar v. boerenwerk 1 burgermeid 17 jaar 1 jongen en 1 meisje v. kantoorw. 1 kantoorbediende losse arbeiders burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek. kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Op 15 Mei j.l. heeft ons ge acht lid de Heer arb.-rang. te Venray, ziin 25- jarig huwelijksfeest herdacht Wij feliciteeren Rudolf en zijn familie van harte met dit feest, en hopen dat hij nog lang voor zijn gezin, de N. S. en onze bond gespaard moge blijven. Geest, adv., bestuur en leden afd. Venray Huidarts houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 22 Mei van 2-4 uur. TE HUUR groot Huis m. tuin café met vergunning. Tevens te koop tafels, stoelen, kruiwa gen, aardappelen enz. Wed. H. Volleberg, Langstraat. Door deze oprechten d; blijken van be vonden bij r vereeniging. P. 1 en Overloon, Wegens f. den is a.s. D Gevestigd en onderdee. voorkomend Beleef M.Vuliinp Te koop ve rijvvic rc H Tasschei Boe Fit Laaf een A. v.t Hebt U of iets var ruimen W koopen 't va Einc te Bi Notaris F zal op Maandi uur in Café V wijek, ten ver Kuijpersv. T put 1. Egu gebouwd, huis met t bakhuis en Houtenhoek, Aren. 2. Tuin eD I, te veilen i circa 2.40 s Thiesen en groot circa 1 terswijckBr 3. Bouwla tie A 2041, g 4. Bouwla sten, sectie A 5. Bouwla sectie A 45» 6. Bouwlai pacht bij Jai 1826, gr. 48 7. Bouwl- in pacht f sectie A 15( Te veilen generale m; Aanvaarc bloot 1938 Jhr. v Yssel zal op Din zet en op toeslag tel berge van te Overloc krachtens verkoopen Zoo goe< en boomge groot ong< j Aanvaa, 1938, P De onr in eigent van Abe I koopt U P C Messen, I IJr En W Ster goedkoop h '1 Alles W

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2