Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. AlleenBoter is boter „VENRAY" boter Op den goeden weg. R.K. Staatspartij in Limburg. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 14 Mei 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 20 PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 et per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitqave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct Telefoon 51 Giro 150652 buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der Kranken" OOSTRUM. Men zal zich herinneren, dat mr. Verschuur in zijn eerste rede na zijn verkiezing tot voorzitter der R.K. Staatspartij met grooten en doordringenden ernst heeft gesproken over het alles beheer- schend probleem van dezen tijd: de werkloosheid. Het kan zoo niet langer, zei de opvolger van mr. Goseling en hij voegde er aan toe, dat de regeering ter bestrijding van deze ramp nieuwe en meer doortas tende maatregelen diende te nemen. Maar hij verklaarde tevens vertrouwen te hebben in de re geering. Dit laatste herhaalde hij nog eens op meer dan gewone wijze op zijn jongste, veel geci teerde redevoering te Amster dam. Toen de heer Verschuur zoo nadrukkelijk zijn vertrouwen her haalde, vroeg men in zich in zekere politieke millieus af, welke voorstellen er van dit ministerie in de naaste toekomst wel te wachten zouden zijn om den druk der werkloosheid te verminderen. Want dat er iets op komst was, stond voor velen reeds vast. Mr. Verschuur is niet de man, die ter wille van een hoog-politiek standje, zonder aanvaardbare motiveering en eenigen grond voor redelijke verwachtingen, zijn vertrouwen uitspreekt. Dit is thans openlijk waar ge bleken. Trouwens ook na de redevoe ring van ir. dr. Droesen Zondag te Kerkrade gehouden, waarin dit Limburgsche Tweede Kamer lid mededeelde, dat de regeering de werkloosheid in de naaste toekomst op zeer krachldadige wijze zou aanvallen, mocht men vrij spoedig iets van den Haag verwachten. En inderdaad, 24 uur na de redevoering van den heer Droesen, kondigt de minister van Sociale Zaken reeds nieuwe plannen aan. in een rondschrijven aan de gemeentebesturen doet minister Romme de verheugende mede- deeling, dat de regeering heeft besloten te bevorderen, dat door middel van productieve werk verschaffing aan een grooter aantal werkloozen dan tot nu het geval is geweest nuttigen arbeid wordt verschaft. De minister heeft deze uit breiding voorshands bepaald op rond 50 pet. van het aantal der tot nog toe te werkgestelden. Gerekend over het geheele land wil dit zeggen, dat in de naaste toekomst ongeveer 27.000 arbei ders meer in de werkverschaffing zullen worden opgenomen. Het stemt hoopvol dat de regeering met de aankondiging van dezen maatregel geeenszins de suggestie wil wekken, dat zij dan ook voorloopig aan het eind van haar inspanning is. GeenszinsDuidelijk valt te beluisteren, dat de regeering op den ingeslagen weg wenscht voort te gaan en dat het probleem der werkloosheid in de Troon rede in één adem genoemd en op één lijn gesteld met defensie de volle en actieve aandacht van dit kabinet heeft. Nu de regeering tot een belang rijke uitbreiding van werkver schaffing heeft besloten, dient ook zonder eenige reserve gehoor te worden gegeven aan den op roep van den minister van Sociale Zaken, om de regeering in deze moeilijke taak met kracht terzijde te staan. Die oproep richt zich allereerst tot de gemeentebesturen. Op het dagel. bestuur der gemeente rust de verantwoordelijke taak ge schikte werkobjecten onder de aandacht van den minister te brengen. Het gaat niet aan, zooals helaas sommige gemeentebesturen heb ben gedaan, het initiatief voor de bestrijding der werkloosheid voor het grootste deel over te laten aan den betrokken minister en zijn ambtenaren. Klachten, zooals de heer de Koning uitte op de j.l. Zaterdag gehouden vergadering van den kring Lim burg van de R.K. Staatspartij, moeten tot het verleden behooren. Men mag nu hopen, dat ook Limburg van de nieuwe mogelijk heden die den Haag opent, in ruime mate zal profiteeren. De mogelijkheden zijn hier o.i. gunstiger dan elders. Menbeschikt hier over goed bestuurde organen, waarmee de gemeentebesturen gemakkelijk kunnensamenwerken. Wij noemen slechts de twee groote standsorganisaties, die der boeren en der arbeiders. De Limburgsche Land- enTuin- bouwbond zal door zijn deskun digen gemakkelijk menig nuttig object kunnen aanwijzen, op het gebied van ontginning, bebos- sching en ruilverkaveling, allemaal objecten die een blijvende werk gelegenheid scheppen. Thans komt het er op aan, zooals de minister laat uitkomen, om door een goede en voort durende samenwerking een grooter aantal werkloozen aan voor de maatschappij nuttigen arbeid te helpen. Afschaffing van kalverschetsen en biggenmerken. Meer arbeid voor ons volk. Zaterdag had in het Christoffelhuis te Roermond onder leiding van voor zitter J. Claessen een vergadering plaats van de R.K. Staatspartij in Kring Limburg. In zijn openingsrede gaf de voor zitter een overzicht van hetgeen er in het afgeloopen jaar gepresteerd is. Uit de rekening en verantwoording over 1937 bleek een nadeelig saldo van f 2763.04. Dit vindt hoofdzakelijk zijn oorzaaK in de f 10.000 die zijn uitgegeven voor de Kamerverkiezin gen. Ook zijn hierin niet verantwoord de ontvangsten van het Dr. Nolens- fonds. De begrooting van 1938 vertoonde de volgende cijfersontvangsten f 15.898.12, uitgaven f 17.983.12, na deelig saldo f 2085. Het jaarverslag toonde aan, dat het jaar 1937 de stoutste verwach tingen heeft overtroffen wat betreft den kwantitatieven groei der partij. Het ledental werd gebracht van 36.000 op 65.000. Reeds vóór de af geloopen verkiezingen werd begonnen met consolidatie der leden, terwgl reglementsherziening volgde. Er werden vele nieuwe propaganda- clubs opgericht en ook de zg. poli tieke scholen bleken een waar succes. Over de geheele linie werden, dank zg de bereidwillige en eendrachtige medewerking van allen, flinke suc cessen geboekt. In behandeling kwam een voorstel van de afdeeling Ottersum, dat als volgt geformuleerd was„De R.K. Kamerfractie dringe bij de regeering aan op afschaffing van kalverschetsen en biggenmerken." Het kringbestuur adviseerde dit voorstel door te geven aan het partijbestuur, waarmede zich ook de L.L.T.B. kan vereenigen. De vergadering verklaarde zich accoord met het prae-advies van het kringbestuur. Het volgende punt van de agenda was een spreekbeurt over het ihema: „Meer arbeid voor ons volk", welke gehouden werd door den heer J. de Koning te Maastricht. Spreker gaf een eigen visie weer over dit vraag stuk en wees op het groote gevaar dat er schuilt in de mentaliteit van de honderdduizenden werkloozen, die jaren verlangd hebben te werken en zich nu geleidelijk gaan voelen als paria s. Op het gebied van werkverschaf fing e.d. gaat alles te langzaam; Spreker wees op de noodzakelijkheid van het in uitvoering nemen van werken in grooten stijl. Limburg maakt wat betreft werkverschaffing geen goed figuur en Spreker is van meening, dat de oorzaak hiervan op de eerste plaats ligt bij de gemeente besturen, die in een toestand van berusting zijn gekomen. Voorstellen ?tot werkverruiming moeten en kun nen niet altijd van de regeering komen maar ook en vooral van de gemeentebesturen. Spreker gaf dan verschillende objecten aan, welke voor werk verruiming in aanmerking zouden kunnen komen, o.a. wegenaanleg, woningbouw en het afbreken van krotwoningen. Scherp kantte Spreker zich tegen de uitzending van Nederiandsche arbeiders naar Duitschland, hetgeen hij eeD dwangsysteem noemde. Ook wees hij op de psychologische ge varen die een verblijf van onze arbeiders in het Duitschland van heden met zich meebrengt. Spreker wil de in Nederland werkende Duit- schers terugzenden en de daarbg opengevallen plaatsen aanvullen met Nederiandsche werkkrachten. Geen deportatie, maar arbeid voor ons volk, zegt Spreker. Hij is sterk voor vroegere pensioneering indien dit mogelijk is en zou ook de ongehuwde vrouwelijke krachten door mannelijke willen zien vervangen. Na deze rede van den heer de Koning werden nog vragen gesteld en toelichtingen gegeven, waarbij nog werd aangedrongen op verlaging der leerlingenschaal als middel tot werkverruiming. Bij de rondvraag kwamen onder- deelen der organisatie ter sprake, waarover op vruchtbare wijze van gedachten gewisseld werd. DE DOOP VAN DE PRINSES Dat was Donderdag weer zoo'n echte, blijde Oranjedag, een van die hoogtijdagen van ons nationale leven, welke het hart van den Nederlander verkwikken en hem doen gelooven aan een lichtende toekomst, thans nog verscholen achter de tgddamp van heden. Wéér is de sproke van de Gouden Koets werkelijkheid geweest; wéér was het de Oranjezon, welke een heugelijke gebeurtenis voor Vorsten huis en volk omstraalde; wéér heb ben we reden gehad om te danken voor al het schoone, dat ons werd geschonken. Prinses Beatrix, de jongste telg uit de Oranje-dynastie ontving den doop en is daarmee opgenomen in de rij van christen-vorsten en vors tinnen, welke ons volk door de eeuwen heen hebben geleid en be stuurd op de rechte baan vanvrg- heid, geluk en welvaart, welke de Voorzienigheid voor ons heeft ge schapen naar het doel onzer eeuwige bestemming. Zeldzaam mooi moet het aspect zijn geweest van den stoet, waarin de jeugdige doopelinge naar de kerk en vandaar „naar huis", het huis van de koningin-moeder werd geleid. Tal van buitenlandsche vorsten en vorstinnen vervulden met liefde hun gastplicht de koning van 'n na burig volk nam als peter het be- schermpschap over de kleine prinses op zich.t Alles tesamen een beeld van glorie en geluk, een beeld van vrede. Zoolang het onze vorsten en vors tinnen en ons volk een be hoefte blijft om in alle belangrgke oogenblikkeD van het leven te knie len voor God, zal zoo mogen we verhopen de vrede, welke de Vader aan allen, die van goeden wille zijn, beloofde bg de geboorte van Zijn Zoon, ons deel zijn en ook blijven. KONING LEOPOLD. 1938 is wel een vreugdevol Oran jejaar. Mochten we ons reeds eerder verblijden om de geboorte van prin ses Beatrix, thans om haar doop en mogen we straks juichen om 't 40-jarig regeeriDgsjubileum van H. M. de Koningin, nieuwe verheu genis bracht ons de aankondiging, dat de Koning van België aan de feestelijkheden van dit jaar nog zgn luister zal bijzetten door een offici eel bezoek aan H.M. de Koningin. Omtrent den juisten datum is nog geen mededeeling gedaan. De nieuwe dienstregeling bij de Nederl. Spoorwegen. In den nacht van 14 op 15Meia.s. zal klokslag twee uur de nieuwe dienstregeling bg de Nederiandsche Spoorwegen worden ingevoerd. De reisduur is aanmerkelijk ver kort, terwijl de frequentie dusdanig is opgevoerd, dat over grootere af standen de auto het zal moeten afleggen bg de spoorwegen. Het nieuwe spoorboekje is van hetzelfde lettertype voorzien als het oude groote spoorboekje. Het bestaat uit drie deelen in een band vast gelijmd. Deze deelen kunnen evenwel gemakkelijk uit elkaar genomen wor den. Het eerste deel is een uiteen zetting voor het gebruik van dezen gids. Het tweede deel is de officieele gids voor de binnenlandsche dienst regeling met een aparte blauwe kaft en 'het derde deel is een alphabetische plaatsnamenlijst voor de spoor-, tram-, boot- en autobusverbindingen met een rose omslag. Het kaartje met de lijnen, dat zich in de oude kleine gids in het midden van het boekje bevond, heeft men gebracht op de tweede en derde pagina van het boekje voor de binnenlandsche dienstregeling. De verschillende num mers van de lijnen op dit kaartje aangegeven zijn belangrijk gewijzigd. Slechts enkele lijnen hebben dezelfde nummering behouden verwijzend naar de aansluitende tabellen. Het spreekt van zelf dat de directie der Nederiandsche Spoorwegen zeer benieuwd is, hoe het verloop zal zgn van de invoering van de nieuwe dienstregeling. Zondagmorgen zal men nauwkeurig toezien op alles, wat daarmede verband houdt. Het is niet onmogelijk, dat zich nog op het laatste oogenblik moei lijkheden voordoen, waarbg eenige vertraging niet kan uitblgven. In zoo'n geval moet, wanneer de ver tragingen te groot gaan worden, aanstonds worden ingegrepen. Ook dat is reeds volledig voorzien. In 1934 bij de eerste omwenteling in de dienstregeling is de totale vertraging niet grooter geweest dan 34 minuten in de ochtenduren. Reeds om 9 uur functioneerde de nieuwe dienstregeling normaal. Men hoopt het Zondag a.s. met nog min der vertraging klaar te spelen, ook al is de wijziging nog belangrijker dan in 1934. Gehoopt wordt, dat het publiek goed zal medewerken om den dienst zoo vlot mogelgk te laten functioneeren. Wanneer iedereen op tijd op het station aanwezig is, en vlug in- en uitstapt, zal dit den dienst ten zeerste ten goede komen. Uitbreiding van de werk verschaffing. Voor 25.000 man meer werk. De algemeene roep om meer werk, om actie tot bestrijding van den geesel der werkloosheid, die we stellen er prijs op het te vermelden mede is uitgegaan van onze R.K. Staatspartij, gevolg door een ge weldige campagne in de pers, heeft tot daadwerkelijke resultaten geleid. De Minister van Sociale Zaken heeft van zijn plannen hieromtrent kennis gegeven en de medewerking der gemeentebesturen ingeroepen. De Regeering is bereid te bevor deren, dat door middel van pro ductieve werkverschaffing aan een grooter aantal werkloozen dan tot nu toe het geval is ge weest nuttige arbeid wordt ver schaft. De uitbreiding van het aantal te werk gestelden zal geschieden met 50 pet. van dat van heden, gerekend over het geheele land. Ter illustratie van dit bericht diene, dat het totale aantal in de werkverschaffing tewerkgestelden voor het geheele land in het jongste verleden om de 50.000 geschommeld heeft. Het laatst bekende totaal cijfer is dat van Februari 1938, dat 53.367 beliep. De bedoeling der ministerieele cir culaire is blijkbaar, dat het totaal cijfer op ongeveer 75.000 wordt ge bracht, zoodat ruim 25.000 man meer aan den slag zullen komen. De Minister doet namens de Re geering een krachtig beroep op de gemeentebesturen en door middel dezer besturen op de burgerij om krachtdadige medewerking in dezen. Alleen door een goede en voort durende samenw-rking is het voor gestelde doel, dat door allen zal worden toegejuicht te bereiken, nl. een grooter aantal werkloozen aan voor de maatschappij nuttigen arbeid te helpen. Het ligt in de bedoeling der Re geering deze uitbreiding mede dienst baar te maken aan het groote belang van het scheppen van blijvende werkgelegenheid. In de eerste plaats heeft de Regeering daarom gedacht aau een krachtige bevordering van alles, wat ligt op het gebied van ontginning, bebossching en ruilver kaveling. Naast de genoemde objecten kun nen ook andere soorten van objecten in aanmerking komen, mits ook deze aan de voorwaarde, bij te dragen tot blijvende werkverruiming, vol doen. De Minister vraagt spoed. Laten zij, die dit kunnen bespoe digen, niet achterwege blijven, opdat spoedig een groot aantal menschen weer werk zal hebben. De getalsverhouding bij ons onderwijs. Op 31 December van het vorig jaar bedroeg de bevolking der scholen voor gewoon lager onderwijs 1.14 .074. Hiervan kwamen voor de openbare school 364 776, voor de bgzondere school van verschillende schakeering 779 298 leerlingen. De katholieke scholen alleen telden er 464 068. Met andere woordende openbare school kwam nog niet voluit tot 32 pet., de katholieke school over schreed de 40 nog met een half pet. Wij merken hierbij op, dat 40 pet. van de kath. schoolbevolking een Adviezen aangifte Inkomsten- en Verm.belast. Accountantskantoor H. OKHUYSEN. VENLO Van CïeefstraaL 16. Tel. 3669. Voorbespreking zonder verplichting. flink stuk uitgaat boven het percen tage van de katholieken ten opzichte van de heele bevolking. En dit wijst weer heel duidelijk op den grooteren kinderrijkdom, die gelukkig bg de katholieken wordt aangetroffen. De schoolgeldheffing. De schoolgeldheffing is in vele ge vallen bezwaarlijk voor de groote gezinnen, waarvan 3, 4 of meer kin deren de school bezoeken. Het Kamerlid Steinmetz heeft thans vragen aan den Minister ge steld om de bevoegdheden der ge meentebesturen, die van oordeel zijD, dat het gewenscht is, den kinder rijken gezinnen in de verordening der schoolgeldheffing tegemoet te komen, niet verder in te perken, dan door de wet wordt gevorderd. Een loyaal tegemoetkomende rege ling voor de groote gezinnen is niet meer dan billijk. Militair vliegtuig te Eelde neergestort. De beide inzittenden gedood. De luchtvaartdemonstraties op Eelde zijn Woensdag op wreede wijze verstoord geworden, door een ernstig ongeluk, dat aan twee militaire vliegers, den officiervlleger Düssel- dorf en den korporaal-waarnemer Hoekstra het leven heeft gekost. Te ruim vier uur bevond zich een militair vliegtuig in de lucht, bemand met twee personen, die stunts uit voerden. De eerste stunt gelukte schitterend en het publiek was zeer enthousiast. Bg de tweede stunt evenwel stortte het toestel omlaag, waarbij het midden op het vliegveld terecht kwam. De duizenden toeschouwers zagen met ontzetting het toestel afglijden, waarna het op den grond smakte. Na een hevigen knal vloog het toe stel in brand. De beide inzittenden werden op slag gedood. Hun verkoolde lijken zijn later geborgen. Het toestel is totaal verbrand. Vier villa's in asch gelegd. Een felle brand heeft Woensdag middag te Soestduinen, in de ge meente Soest, vier villa's, gelegen in den hoek tusschen de v. Lyndenlaan, de Beaufortlaan en de Middenlaan, met den grond gelijk gemaakt. Catastrophale instorting van ouden muur te Rotterdam. Zes volwassen personen en een baby vonden den dood. Een ontzettende ramp heeft zich Dinsdagmiddag te Rotterdam in enkele oogenblikken tijds afgespeeld, waardoor zes volwassen en een baby van enkele maanden het leven heb ben verloren, terwgl nog verschil lende andere voorbijgangers meer of minder ernstig werden verwond. Op den hoek van de Hoogstraat en de Valkensteeg is een oude twee-steens muur van 15 meter lengte en 10 meter hoogte, restant van vroegere doorbraak, onverwacht ingestort. De brokstukken kwamen op straat en aan den overkant in een café terecht. De gevolgen waren ontzet tend. Alle voorbijgangers, die zich in deze straat, ter hoogte van den muur bevonden, werden onder het puin bedolven. Vrij onmiddellijk na het ongeluk werden echt personen uit de puin- hoopen te voorschijn gehaald. Hier van waren er zes reeds overleden, terwijl twee personen zwaar waren gewond. De lijst der dooden luidt: De 43-jarige S. Kok: de 47-jarige W. Rotmans; de 37-jarige mej. J. Offermeyer-Bouman en haar baby van drie maanden; de 41-jarige mej. A. Roelants-Nuyten, en de 18-jarige L. P. van der Walle, Als tragische bijzonderheid kan nog worden ge meld, dat de twee voorlaatst genoem de slachtoffers dichtbij den betref- fenden muur stonden te praten, toen de instorting plaats had. Beide vrouwen hadden ieder nog een doch tertje bg zich en deze meisjes liepen vast door, terwgl de moeders bleven staan. Op deze wijze zijn de jonge meisjes aan den dood ontsnapt, doch zg hebben ontzettende oogenblikken beleefd, toen zg haar moeders onder het vallend gesteente zagen bedelven. Valsche biggenmerken. Te Roosteren werden aangehouden de varkenskoopman H. G. en diens beide zoons nadat door de mare chaussee, gemeentepolitie en eenige crisis-ambtenaren een huiszoeking was verricht, waarbij een doosje met oude biggenmerken werd gevonden. Bg een voortgezet onderzoek in alle varkenshokken te Roosteren en om geving werden valsche en oude big genmerken ontdekt. Op verschillende plaatsen waren de biggen-ooren voorzien van oude plaatjes met een valsch tatoueerteeken. Vele kleine boeren dreigen de dupe te worden van deze fraude met valsche oormerken. In 't kort. De nieuwe studio van den K.R.O.' waarvoor in 1935 bij het 10-jarig bestaan der vereeniging onder leiding van wijlen minister Ruys de Beeren- brouck een som van meer dan een ton gouds onder de katholieken was ingezameld, werd Dinsdag officieel door Mgr. Dr. J. de Jong, aarts bisschop van Utrecht, ingewijd en door pastoor L. H. Perquin in tegen woordigheid van vele autoriteiten in gebruik gesteld. Denzelfden dag vierde de R. K. Volksbond, de standsorganisatie der katholiek arbeiders in Holland (bis dom Haarlem) op feestelijke wijze het 50-jarig bestaan door een indruk wekkende bijeenkomst in de groote zaal van Krasnapolsky te Amster dam. Daags te voren had in dezelfde zaal het 17e congres plaats van het Ned. Vakverbond, waar in het bij zonder het werkloozenvraagstuk aan de orde werd gesteld. Men maakte het duideiijk, dat ons werkloozen- leger grooter is dan in andere ver gelijkende landen, maande de regee ring aan tot „krachtig ingrijpen" en eischte haar aftreden als ze zich tot zulk ingrijpen niet bekwaam acht. De trots van onze scheepvaart, de nieuwe „Nieuw-Amsterdam", maakte van de week den eersten overtocht naar Amerikal De reis verliep zeer vlot en trok de aandacht van heel ons volk. Vóór de afvaart hebben 2500 ge- uniformde leden van de vereenigitu, „de Princevlag" uit alle deelen des lands zich naar Rotterdam begeven om daar, op het opperpromenadedek van dit trotsche zeekasteel, de rood- wit-blauwe vlag welke ruim 5 bij 3 meter groot is aan de directie der HollandAmerika-lijn aan te bieden. VENRAY, 14 Mei 1938 AANVANG ZOMERTIJD. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat dit jaar de vervroeging van den wetteigken tgd met één uur zal aanvangen op 15 Mei a.s. ten twee uur voormiddag. In den nacht van Zaterdag op Zondag worden te 2 uur de open bare klokken op 3 uur gezet. Venray, 7 Mei 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. Aangifte van stieren. De Burgemeester van Venray her innert belanghebbenden aan hun verplichting om van het houden van een stier van 6 maanden of ouder tusschen 15 en 25 Mei aangifte te doen bg den Burgemeester der ge meente, waar de stier gehouden wordt Deze aangifte moet schriftelijk geschieden op een voorgeschreven f oi muiier, hetwelk ter gemeente secretarie kosteloos verkrijgbaar is en moet onder meer inhoudep leef tijd, kleur en bgzondere kenteekenen van den stier, benevens mededeeling of de stier al dan niet reeds goed- of afgekeurd of van rechtswege tot dekking toegelaten is. Van de aangifte ontvangt de stier houder een bewijsdit bevcijs moet in zijn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het houden van een afgekeur- den stier moet steeds onmiddellijk aangifte worden gedaan bg den Burgemeester. Niet naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld en het niet op eerste vordering vertoonen van het bewijs van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. -Venray, 9 Mei 1938. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Het Limburgsche Landschap. Alg. bestuursvergadering op 28 Mei te Venray. De jaarvergadering van het alge meen bestuur der stichting „Het Limburgsche Landschap" zal gehou den worden in het Hotel de Zwaan te Venray op Zaterdag 28 Mei om 10*/, uur v.m. Vervolgens zal te half twaalf een bespreking plaats hebben over onderwerpen van alge meen natuur- en landschappelijk belang nl.: a) aantasting van het natuurschoon door opgravingen en de wenschelgkheid van een overheids regeling ter zake, b) heemkunde en heemschut. Voorts komt op de agenda dei algem. bestuursvergadering aan de orde de benoeming van een nieuw bestuurslid, (vacature de heer D. Schrijnen, Venlo). Het bestuur be veelt als candidaai aan mr. B. Ber ger, burgemeester, Venlo. Voorts is er een vacature ontstaan

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1