Coieften P. HNDRIX Feest in Venray Paardenverzeker. Jongen 14-15 jaar Bekendmaking. Hef Pakhuis overgeplaatst naar Oostsingel 32. Landbouwbond Heide Landbouwbond Ooslrum. STIEREN Hartelijk dank Voor koken GEVRAAGD net Naaimeisje schildersknecht nel naaimeisje GEVRAAGD R.K. Dienstmeisje J. DE BRUYN Cosfumière TONY KEYZERS Servalius I en II Excelsior I Brk.vorsl Servatius I Tubaniial Helmond Voor Kippenfelers Drink- en Voeder bakken, Huis Ên Tuin Huis. El en Tuin Voor hi die zelf vfven H. J. 1BERINK Belasigen. G. W-HUSKENS 27 April 1938. In de zonnige mor gen wapperen van de openbare ge bouwen enkele vlaggen. In de fees telijk versierde kapel van Jerusalem draagt Vader Bisschop, door talrijke priesters geassisteerd, een plechtige H. Mis op. Op de besloten receptie daarna spreken geestelijke en we reldlijke autoreiten van dank en grote waardering voor het werk van de communiteit. De herdenking van Jerusalems honderdjarig bestaan is begonnen. Maar als Jerusalem feest, is er ook reden tot feestviering inVenray, Jerusalem en Venray zijn nauw ver bonden. Het schitterende gedenkboek ver haalt het feestelijk inhalen door de Venrayse bevolking van de eerste acht Ursulinen, die op 20 Sept. 1838 het oude klooster opnieuw kwamen bevolken. Sinds ging een eeuw voorbij. De kleine gemeenschap van acht zusters in het oude vervallen klooster, groei de uit tot een communiteit van meer dan honderd inde burcht Jerusalem. Wie zal bet werk schetsen, dat in die honderd jaar voor de Venrayse bevolking werd gedaan Sinds een eeuw zijn vrijwel alle meisjes uit: Venray en omgeving bij de Ursulinen op school gegaan. Nu besturen de Ursulinen in Ven ray twee lagere scholeD, een be waarschool, een naaischool; zij maak ten het mogelijk dat hier een huis houdschool kwam en tal van meisjes uit deze gemeente, genieten op het Gymnasium en de Middelbare Meis jesschool voortgezet onderwijs. De grootmoeders en moeders van Venray zien nu haar kleinkinderen en kinderen naar dezelfde zusters gaan, die ook haar eenmaal de moei lijke sommen en de lastige taalregels geleerd hebben. Maar die haar boven al gevormd hebben tot degelijke, godvruchtige vrouwen en moeders. Ook de Meisjesschool in Leunen staat onder het bestuur der Ursu linen en voor het instandhouden der bewaarschool aldaar, getroosten zich de zusters vele finantieele offers. Nu viert Jerusalem feest en Ven ray en Leunen met Jerusalem. Wij mogen niet achterblijven waar zoo veel te danken valt. Uit de inwoners van Venray en Leunen heeft zich een comité ge vormd om aan dat feestvieren lei ding te geven. In Venray moet een monument komen van dankbaarheid, een blijvende herinnering aan dit eeuwfeest. En is er in het Kaïho- lieke Limburg een schoner monument denkbaar dan een kruis langs de weg Het idee om een groot kruisbeeld, door een kunstenaar te vervaardigen, met een passende versiering en af sluiting te plaatsen bij de grote poort van Jerusalem, heeft ook by de zusters instemming gevonden. In de eerste helft van Mei komen nu de dames en heren van het co mité by U om een bijdrage te vragen voor u w monument en u w feest om Jerusalem. De tyden zijn moeiiyken de zorgen velen. Maar zou er één vrouw in Venray zijn die niet, al is het nog zo weinig, by zou willen dragen voor dat doel En als de mannen bedenken, wat zij aan de zusters te danken hebben, die medewerkten om zovele meisjes tot goede vrouwen en moeders te vormen, zal geen hunner achter wil len blijven. Voor de vaders en moe ders der nu schoolgaande meisjes is dit een gelegenheid om aan hun dankbaarheid ten opzichte van de zusters uiting te geven. Het comité komt bij U allen, geeft wat ge kunt missen. Iedere gift wordt met dankbaarheid aanvaard. En die meer met aardse goederen gezegend zijn, zullen wel willen be denken, dat dit monument iets moois moet zijn, een kunstwerk, deze grote gebeurtenis èn Venray waardig. Als alles dan naar wens verloopt, kunnen we in Juli of September feest vieren. Te gelijk met een hul diging van de zusters, zou dan de onthulling en wijding van het kruis beeld plaats kunnen hebben. Maar voor we zover zijn is nu het woord, neen de daad aan U mannen en vrouwen, vaders en moeders van Venray en Leunen, Houdt uw goede naam hoog Het Ere-comité: H.Eerw. Heer BERDEN, deken Z.Eerw. Heer REULEN, pastoor E.A. Heer Mr. JANSSEN, burgemeester Mevr. dr. JANSSEN—Esser. Het uitvoerend comité: Dr. SALA, voorzitter Paula REICHERT, secretaresse J. DERKSEN, voorz. Middenstand H. JANSSEN, voorz. Boerenbond Venray M. DERKS, voorz. Boerenbond Leunen H. ODENHOVEN, voorz. Werk- liedenvereeniging. Voor de Arbeidersvrouw. We mogen van onze knipcursussen als resultaat opgeven, dat er 23 deelneemsters regelmatig verschenen. Ongeveer 10 volgden de helft, 5 bleven er weg, zonder dat ze een reden opgaven. Het worden gelukkige huismoeders, die elke gelegenheid aanpakken om iets te leeren. In deze komende week begint een dubbele kookcursus. Er gaven zich 53 deelneemsters op. Er zullen er zonder twijfel wel eenigen van af vallen, doch ik ben overtuigd toch altgd nog zoo'n groot getal over te houden, dat 't getuigen blijft van de degelijkheid en aantrekkelijkheid van de cursussen en van de goede wil en het goede inzicht van zeer veel menschen. De kookcursussen beginnen a.s. Woensdag en Donderdag van 6.45 tot 9.15. Ieder wordt verzocht zich zoo goed mogelijk aan den dag te houden, dien zij opgaf enwij houden ons ook streng aan de vastgestelde tijd. En de mannen.... thuisblijven Hondensport. De Politiehondendresseerclub „De Verdediger" alhier zal Zondag 8 Mei een mooie propaganda-wedstrgd or- ganiseeren. Zie advertentie a.s. week. GEVONDEN: zilveren rozenkrans is bg Lenssen, St. Antoniusstr. Dameshandtasch is by C. v. Uden, Groote Markt; handschoen is op het Politiebureau. Paardenmarkt. Op de Donderdag alhier gehouden paardenmarkt waren 118 dieren aan gevoerd. De belangstelling voor deze markt was buitengewoon. De handel matig. Geslaagd. Deze week behaalde Mej. Tony Kegzers alhier het diploma Costu- mière in mantelvak en damesklee- ding. Zg geüoot hare opleiding van Mevr. Schippers-Brouwers te Venlo. NACHTELIJKE AANBIDDING in de Parochiekerk van Donder dag op den lsten Vrijdag van iederen maand. Op verzoek van den Hoogeerw. Heer Deken, die gaarne de nachte lijke aanbidding hier in de parochie kerk zag ingevoerd, is het Bestuur van „De H. Stede" ingegaan. En werkelijk, kunnen we ons wel iets schooners en verhevener inden ken, dan wanneer een mensch een uur aanbidding komt houden en daar neergeknield ligt voor den Christus Eucharisticus, om ons daar een uur lang met Hem te onder houden; Hem onze geestelijke en tijdelijke belangen aan te bevelen Hem onze nooden te vertellen. En welk een verdieping van het godsdienstige leven zal daar wel van uitgaan. Hoe zal 't op den duur overal 't sociale leven doordringen. Daarom, mannen van Venray, toont Jezus in het H. Sacrament uwe liefde en dankbaarheid. Komt één uur in de maand uw uur van aan bidding houden. Vult de kaart, welke U aan huis wordt bezorgd, in. Houdt U aan 't uur, dat U zelf kunt uitkiezen. Maar denkt dan ook juist aan de moeilijkste uren van den nachtopdat Jezus daar in het H. Sacrament geen enkel oogenblik alleen wordt gelaten. Hoe grooter het offer is, dat men zich getroost, des te grooter ook uwe verdiensten. De nachtelijke aanbidding duurt van Donderdagavond8 uur tot Vrij dagmorgen 6 uur, waarna de H. Hartmis begint. TROUWRINGEN voegloos, le kwaliteit. Grootste sorteering aan scherp concur- reerendeprgzen. Graveeren gratis. (U kunt erop wachten). HENRI CAMPS Grootestraat Beëediging. Donderdag had ter zitting der Rechtbank de beëediging als ambte naar van den burgerlijken stand plaats van Mr. A. W. M. Janssen, burgemeester alhier. Diefstal. Ten nadeeie van P. alhier werd uit een schuur des nachts een rgwiel ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Peelbrand. Woenedag is in de Peel onder Ven ray een groot stuk heide verbrand. Men zg voorzichtig. MERSELO. Alhier had de oprich ting plaats eener afd. van den Bgz. Vrijw. Landstorm. Een30tal nieuwe vrijwilligers gaven zich op. Eeuwenoud Kerkkoorreglement Te Horst is in de archieven van het kerkkoor 'n waardevol eeuwen oud kerkkoorreglement gevonden uit het jaar 1653 en is voorzien van de handteekening van Andreas, Bisschop van Roermond. Het stuk draagt 'n stempel van het bisdom. WANSSUM. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. Hoogheid Prinses Juliana zal de fanfare Zater dagavond een concert geven op het plein voor het Raadhuis. Alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor reke ning van J. Baltussen. Het werk werd gegund aan de laagste in schrijvers Thijsen en Clabbers uit Wellerlooi, voor de som van f 3150 Woensdagmorgen werden de bewoners alhier opgeschrikt door het luiden der brandklok. Het bleek, dat de woning van W. Wijnhoven in lichte laaie stond. Aan blusschen viel niet meer te denken. Ijlings toegeschoten hulp kon nog veel huisraad redden, maar twee geiten werden jammerlijk verbrand. Verzekering dekt de schade. GE Y STEREN. Morgen Zonnag zal alhier in café Ant. Baltussen een Algem. Vergadering worden gehou den van den Schuttersbond Venray en Omstreken. Aanvang 3 uur. HOLTHEES. Onze dorpsgenoot F. Bos slaagde te Utrecht voor Rgks- gediplomeerd hoefsmid met het hoog ste aantal punten. OVERLOON. De Bloempjesver koop ten bate der t.b.c. bracht alhier f 20.op. Brand» De chauffeur J. de Bruin van de autobusdienst fa. v.d. Rijdt, ontdekte brand in de woning van de familie L. Smits-Pennings. te Maashees. De chauffeurwilde binnensnellen, doch vond de deur gesloten. Via een raam in het achterhuis kon hg het bran dende perceel binnendringen en vond in een met rook gevulde kamer een kind dat ziek te bed lag. De jonge man slaagde erin het patiëntje te redden. De vrouw des huizes was in een ander vertrek met de verzorging van het jongste kindje doende. Zg kon zich nog juist met de baby in veiligheid brengen. De woning brand de totaal af. Van den inboedel werd schier niets gered. Wat klein vee ontsnapte nog tijdig. De werkverschaffing in de Peel In het bondsgebouw der R.K. Werk liedenvereniging te Venlo zijn de ver schillende bestuursraden vanNoord- Midden-Limburgsche plaatsen bijeen gekomen om een actie in te leiden ter voorkoming dat de arbei ders per rgwiel naar hun werk in de Peel moeten gaan. De meeste werk- loozen moeten meer dan 20 K.M. fietsen. Wanneer men zulk een af stand heeft moeten afleggen, vaak onder zeer ongunstige weersomstan digheden, kan men niet meer de volle arbeidscapaciteiten eischen. Men be sloot te trachten de Nederl. Spoor wegen ervoor te interesseeren en een extra trein te laten loopen, die alle arbeiders uit de diverse plaatsen on derweg opneemt en naar Sevenum brengt. De actie zal plaats vinden via den Limb. Werkliedenbond. Zou deze tot geen resultaten leiden, dan zal men zich met een deputatie tot den Mi nister van Sociale Zaken wenden. Men zal ook de diverse gemeente besturen van deze actie in kennis stellen. De vergadering van de bestuurs raden werd bijgewoond door den amb tenaar van den Limb, bond den heer A. Willems. Kind verdronken. Woensdag is het 2jarig zoontje van de familie J- Snellen, Tegelsche weg te Venlo in een tobbe met water gevallen en verdronken. R K Limburgsche Middenstand Dinsdag werd te Venlo het 25-jarig bestaan gevierd van den R.K. Lim- burgschen Middenstand. De viering werd ingezet met eene plechtige Hoogmis van dankzegging, opge dragen door den bondsadviseur, aal moezenier G. Roncken. Des middags had in „Nationaal', een drukbezochte feestvergadering plaats. De voorzitter van den jubileerenden bond, de heer J. A. Koops wees er in zgn openingsrede op, dat de op bloei van de organisatie, eerst van de laatste vijf jaren dateert. Sinds dien heeft de organisatie den weg gevonden, welke regelrecht naar het doel leidt. Spr. waarschuwde ver volgens tegen de groeiende rivaliteit tusschen stad en platteland. De pas- gevoerde propaganda- actie had een ledenhroei van ruim 20 pet. tengevolge Hierna sprak mgr. Lemmens de vergadering toe. Mgr. feliciteerde den jubileerenden bond en dankte den heer Koops, voor het vele, dat hij voor de R.K. Middenstands organisatie in Limburg heeft verricht. Mgr. spoorde aan tot kernvorming in den bond om zoo te komen tot een groot contingent leekenapostelen in den grooten strijd voor Christus- Koning. Namens den minister van Econo mische Zaken sprak vervolgens mr. Martens de vergadering toe en ver zekerde aan den R.K. Middenstand den volledigen steun van het depar tement. Dr. Olierook, geestelijk adviseur van den Diocesanen Haarlemschen Middenstandsbond, heeft vervolgens een feestrede uitgesproken, welke met buitengewone aaDdacht werd gevolgd. Na deze rede bracht Van Wgn- bergen de gelukwenschen over van den Middenstandsraad en spoorde de middenstanders aan toch vertrouwen te hebben in de toekomst, veilig als wij ons weten onder de leiding van onze bisschoppen. In het godsdienstig leven zullen wij, aldus Spr. de kracht vinden voor het volbrengen onzer moeilijke sociale taak. Na een gezamenlijk diner had des avonds een goed geslaagden feest avond plaats, waar een zeer geani meerde stemming heerschte. Eerste Limb. Centrale Paarden- fokdag. De datum verzet. Wederom is de datum moeten ver zet worden. Ditmaal terwille van de demonstraties te Goes. De dag van den Eersten Limburg- schen Centralen Paardenfokdag zal nu definitief wezenWoensdag 6 Juli. De safe in de schuur. Ongewenschte bezoekers hebben zich toegang weten te verschaffen tot de schuur van den heer J. P. te Roosteren, die de eigenaardige ge woonte had, zijn geld daar in een blikken trommel te bewaren. De in brekers, die van deze gewoonte zeker op de hoogte zgn geweest, hebben de trommel meegenomen, waarin zich de som van 240 gulden bevond. Tragisch ongeval. Donderdagmiddag heeft zich te Krimpen a. d. Lek een noodlottig ongeluk voorgedaan, dat een 4-jarig kind en een 68-jarige hèer het leven heeft gekost. •i Het 4-jarig zoontje van de G., dat spelend te water viel, werd nage sprongen door de 68jarige v. W., die het kind wilde redden, doch zelf niet zwemmen kon. Beiden verdwenen in de diepte en verdronken. 30.000 man gesneuveld. Naar Chineesche schatting zgn in de eerste helft van April meer dan 30.000 Japanners gesneuveld. Gedagvaard. In verband met de zaak Oss is de hoofdredacteur van het Nationale Dagblad ter zake beleediging van minister Goseling door den Officier van Justitie 's Gravenhage gedag vaard. Geachte Uitgever. Wil onderstaande in uw weekblad opnemen, bg voorbaat mijn besten dank. Boer zijnde kom ik geregeld op de Venraysche markten en ben voor enkele dagen voor 't eerst geweest op Horster markt in de nieuwe markthal. Ik wil nu mijn gedachten eens even ronduit aan mijn mede boeren uit de gemeente Venray en aan de menschen uit 't dorp bekend maken. Horster markt gaat vooruit en flinK vooruit. Als die vooruitgang blgft aanhouden, zal dat gebeuren ten koste van onze Venraysche mark ten. Daarom boeren van de gemeen te Venray gaat met uw vee naar Venraysche markt Besturen van Boerenbonden, Jonge Boeren en Middenstand, werkt eens samen tot 't instandhouden van onze flinke v e e-markten Roep de hulp in van ons gemeen tebestuur en dan zal bg onderlinge samenwerking onze markt niet ver loren gaan Wie bindt de kat de bel aan JAN VAN BUITEN. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veilingver eeniging van Maandag was de aan voer 2.405.000 eieren. Kipeieren van f 2.70 tot f 3.40 Kleine eieren van f 2.40 tot f 2.60 Eendeieren van f 2.50 tot f 2.70 ROERMOND. Op de Coöp. VeiUng- vereeniging van Maandag was de aanvoer 6.100.000 eieren. Kipeieren van f 2.40 tot f 3.40 Eendeieren van f 2.50 tot f 2.70 INGEZONDEN. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 22 tot 29 April GEBOREN Johanna A. A. Snijders, O.Oostr.weg Lamberdina P. G. Jansen, Stationsw. Johanna G. M. Tol, Hofstraat Johanna H. G. Derckx, Castenray Leonardus H. G. van Kempen, Heide GerardusP. J. Janssen, Brienshoek GEHUWD: Adrianus van Hameren, 37 jaren, landbouwer te Horst en Petronella van Meijel, 28 jaren te Venray Franciscus Noij, 26 jaren, verpleger en Anna Jansen, 32 jaren, beiden te Venray Wilhelmus de Rijck, 29 jaren, land bouwer en Adeleida van Rgswijck, 33 jaren, beiden te Venray Hendrikus Versteegen, 28 jaren, landbouwer en Josephina Moorrees, 34 jaren, beiden te Venray Gerardus Wilms, 31 jaren, land bouwer en Maria Heesen, 28 jaren, beiden te Venray Martinus Verstraelen, 36 jaren, landbouwer en Johanna van Meijel, 29 jaren, beiden te Venray. ONDERTROUWD: Johannes Bardoel, 31 jaren, land bouwer en Johanna Poels, beiden te Venray OVERLEDEN Maria Geurts, echtgenoote van H. Thielen, 72 jaren, Oirlo. Martinus Cleophas, echtgenoot van M. Lgnders, 61 jaren, Overl. weg. Lambertina Poels, weduwe van M. Marcellis, 71 jaren, Leunen 1 patiënt Huize St. Servatius. Kerkelijke Diensten» PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. Heer der week Kap. v. Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur H. Mis en gen. H. Communie v.d. mannen der H. Familie, opgedragen yoor Jacobus Willems, 10 uur Hoogmis opgedragen v.d. vrouw v. Hendrikus Derkx. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds, 2 uur groote en kleine Congregatie, waaronder collecte v.d. kaars v.d. Smakt, half 3 kinderlof, 6 uur Lof en processie langs de Pastorie. MAANDAG half 7 zielmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor den Zeereerw. Heer Hasenakkers, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis vcor de vrouw van Theodorus van Kessel en beide dochters, 7 uur leesmis. half 8 leesmis voor overl. fam. Aerts en Basten, 8 uur leesmis. WOENSDAG half 7 leesmis voor Gerard Dirkx, 7 uur leesmis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. v. Hend. Caesar Kuipers en AnnaHaegens. DONDERDAG half 7 leesmis voor Joh. Noyen en Wilhelmina Janssen, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en gen. H. Communie van de leerlingen der meisjesschool 8 uur jaarg. voor Johannes Miehels en Gertrudis Wismans. Van 89 H. Uur waarna nachtelijke aanbidding tot 's morgens 6 uur, waarna de H. Hartmis. Biechten van 78 uur. VRIJDAG 1ste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, 6 uur gez. H. Mis, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor Elisabeth Reynders, Mart. Reynders en echtg. Hendrina Heiligers en overl. kinderen, 8 uur gest. leesmis. ZATERDAG half 7 O.L. Vrouwmis 7 uur leesmis, half 8 leesmis. A.s. Zondag collecte v.d. Voort planting des Geloofs. Dinsdag 3 Mei op 't feest van de H. Kruisvinding is voor de leden v.d. Voortplanting des Geloofs een volle aflaat te verdienen onder de gewone voorwaarden. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heiligen: H. Litjens, P. Thoonen, L. de Bruin. H. v. Dijck, A. Feijen, J. Thomassen, A. Stevens, M. Arts, G. Verstegen, P. Flinsenberg G. Flinsenberg, H. Flinsenberg, H. Hoedemaekers, L. Kunsler. ZELATRICEN TSING TAO. Zondag na de Hoogmis vergade ring. Geld meebrengen. K. J. V. Zondag 6.30 aspiranten. Na het Lof korte vergadering voor Margeretha Sinclair. 7.30 Leidsters. Maandag 8 uur Leidstersclub. Dinsdag 2 uur Naaikrans. Woensdag 8 uur Mariaclub en Odaclub. Poetsen door Gemma Galgani. Zaterdag Priesterzaterdag. K. J. M. Zondag 3 uur groep 123 en Rosa van Lima. 4.30 alle anderen. Congregatie. Zondag 2 u. groote en kleine Con gregatie met collecte voor de kaars Smakt. Patronaats-Agenda. ZONDAG: Om 4 uur Patronaat, waaronder een reuze Film wordt ver toond. Hierin hebben toegang alle Patronaatsleden, Jo Wa, Verkenners en Studenten, tegen de gewone con tributie. Alle achterstallige contri butie moet eerst geheel voldaan zijn. Na de Hoogmis tot 12 uur afhalen van kaartjes. De jongens van groot Patronaat kunnen desgewenst ook Maandag naar film komen. Dien dag geen groot Patronaat. MAANDAG: Om 8 uur Goud Pluvier welke gesloten wordt met film. Hier bij kunnen de groote jongens van het Patronaat, die 's Zondags niet geweest zijn, ook komen kijken. DINSDAG: Om 8 uur groepverga- derïng van de Jonge Werkman. Allen present. WOENSDAG: Om 7 uur gewone groepbijeenkomst der Jo Wa, ieder afzonderlijk. DINSDAG: Om 78 uur komen de aspiranten. Gewestelijke Sociale Cursus. MAANDAG: Half 8 tot half 10 les in Nederl. en Economie. WOENSDAG: Half 8 tot half 10 les in Geschiedenis en Godsdienst. PATERSKERK. Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Onder de H. Missen collecte voor de restauratie der Parochiekerk Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 opening van de Meimaand, Lof met Meimaandoefening. MAANDAG om 7.30 pl. Hoogmis. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- Mis. WOENSDAG beschermfeest van St. Joseph. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand toegewijd aan Jezus^H. Hart, 7.30 gez. H. Mis met Litanie v.h. H. Hart. In de week is de Meimaandoefe ning 's avonds om 5.30. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Bloemen voor de Meimaandver siering worden dankbaar aanvaard. Vanaf heden gelegenheid om aan het klooster de jaarlijksche bijdrage te betalen voor de stoelen. Maandag 6.15 uur H. Mis voor Peter Johannes Moorrees als lid van het koordje. Dinsdag 6.15 uur H. Mis voor Gerardus Direks als lid v.h. koordje, 7 uur H. Mis t.e.v. St. Antonius tot zekere intentie. Woensdag 6.15 H. Mis v. Leonar dus Verhaag als lid v.h. Koordje, 7 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot zekere intentie. Donderdag 7 uur H. Mis v. Peter Johannes Moorrees a.l.v.h. Koordje. Vrijdag 7 uur H. Mis v. Gerardus Direks als lid van het Koordje. Jonge Derde Orde. Morgen. Zondag om 10 u. kerkel. vergadering afd. meisjes. Wegens de aflegging der Professie en Inkleeding wordt gerekend op tijdige en aller opkomst. DERDE ORDE. Maandag 7 uur Requiemmis voor Zr. Jeannette Messemaeckers v. d. Munckhof. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bg te wonen en voor de overledene de H. Com munie en het Rozenhoedje op te dragen. GENADEKAPEL OOSTRUM. Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 7 uur en half 10; 3 uur plechtig Lof met predicatie en ommegang over den Vlasakker, na het Lof ver eering der relikwie van Onze Lieve Vrouw. DONDERDAG half 8 gest. gez. jaarg. 2de klas voor Mart. Hendrix en Gertrudis Janssen, 's Avonds van half 8half 9 Heilig Uur. VRIJDAG, 1ste Vrgdag der maand, half 8 plechtige H. Mis ter eere van het H. Hart tot intentie der gevers. ZATERDAG half 8 na de H. Mis vereering der relikwie. Voor de arme zieken der Lourdes-bedevaart. Vorig bedrag f 5.95 N. N. f 1.— N. N. f 0.50 Vaste jaarlijksche bijdragen opgeh. door de zelatricen f 55.- f 62.45 v. d. Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 1 Mei »m, van 11 tot 12 uur bij L. van Rhee te Cas tenray, 2 De premie bedraagt 1 pet. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Boerendienstmeisje voor dadelijk Jongens voor asperge velden Keukenmeisje voor Roermond 1 dienstbode voor Helmond 1 burgermeid voor Venray Schilders 1 jongen v. boerenwerk v. Lottum 1 dienstmeid per 1 Mei. Jongens voor aspergevelden Landarbeidersgezin v. Duitschland 1 flinke dienstmeid voor Deurne 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Jongen voor boerenwerk Boerenknecht 21 j. v. dadelgk 1 burgermeid 17 jaar 1 jongen en 1 meisje v. kantoorw. 2 wegenbouwers 1 kantoorbediende losse arbeiders burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek. kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Gevraagd voor het nazien van kippen. Adres bureau dezer. van den Boerenbond (thans Maasheescheweg) wordt Het Bestuur. Zij die hun veldvruchten tegen hagelslag wenschen te ver zekeren, kunnen dit a s. Maan dag en Dinsdag opgeven bij P. SIMONS, Secretaris. 14 Het Bestuur maakt bij deze bekend, dat de opnieuw worden uitbesteed, 't Rayon van de uitbesteding is hetzelfde als verleden jaar. Voor waarden ter inzage bij den Se cretaris. Inschrijvingsbiljetten kunnen worden ingeleverd bij een der bestuursleden tot Vrijdagavond 6 uur. A.s. Zondag tevens aangeven van de Hagelverzekering. 27 Het Bestuur. aan O. L. Vrouw van Altijd- durenden Bijstand en den h. Antonius, voor een verkregen gunst. N. N. op bruiloften en ker missen en tevens voor hulp in de huishouding beveelt zich beleefd aan LIES HERMANS Gasstraat 12. voor direct Wed. H. Arts-Janssen, Markt straat 6. 8 GBVBAAGD voor direct. Weijmans, Overloon. GEVRAAGD Anna Theuws, Eindstraat. voor direct niet beneden 18 jaar. Waar, zegt de uitgever. 2 Met ingang van 1 Mei a s. is mijn café gesloten. Merseloscheweg 28. GEVESTIGD: als gediplomeerd Schoolstraat 2. Beleefd aanbevelend Zondag 1 Mei kwart vóór Ij, S contra Kwart over 2; ®ntra Entrje 25 ct. Werkloozen a kinderen 10 ct. steeds voorradig Creolinespuiten in alle maten en prijzen. Jacq. Coenen-Houtackers te jenray. Notaris 'luymaekers te BNRAY zal op Maandai2 Mei 1938 nam. 6 uur in het cal De Engel te Ven ray, Groote Sraat, ten verzoeke van de Wed. H. Jenneskens en kinderen, public verkoopen Gemeïe Venray. Een solied gcouwd huis met tuin a. d. Leunscheeg kad. Sectie C 5248, groot 20 |30 c. Het huis beit beneden 4 ruime kamers, keukt, bijkeuken, stal, schuur en groot kelderop de bo venverdieping 2 slaapkamers en zolder. De tuin is Iplant met rijkdra- gende fruitbuosn. Aanvaardingi genot na de toe wijzing, in last< vanaf 1 Mei 1938. Betaling van o koopprijs 15 Juli 1938. te femray. Notaris luymaekers te ENRAY zal op DinsdajO Mei 1938 nam. 6 uur, in Hotel i Zwaan te Venray voor zijn princial, krachtens art. 1223 B.W., pufek verkoopen Gemetie Venray. Een weldoortmerd en gunstig aan de Groote iarkt gelegen huis met tuin en rf no. 5, kadaster Sectie C no. É2, grcot 5 a. 63 c., bewoond door i in gebruik bij den heer Jean Venulen. Het huis be\; gelijkvloers 2 ka mers, achterkér met serre, keu ken, bijkeukejen bergplaatsop de bovenverditjg 5 slaapkamers, 2 provisiekar? fn zolder. Het geheel is vjnen van ga3- en electr. leidinf tuin met afzon derlijke uitg j; aan het Gouwe straatje. 1 Aanvaarding* eigen gebruik na betaling van in koopprijs op 1 Augustus 193£| onze belde allerbeste Grondverf 35 ct. per kg Glanslakvf 45 ct. per kg Vloerlak 50 ct. per bus Eenmaal oi verf gesmeerd, wordt geen rer meer begeerd Jacq. Coen-Houtackcrs Patstraat 9 Ook voor iaar 1^* (vli Thielen) Laat uwehgiften voor de Inkomsten- IVermogensbelas- ting verzorjdoor Schooldt 14, Venray, die zich ojaarne belast met het aanleglen controleeren uwer boeWding.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2