f P. HÏDRIX Hartelijk dank Paardenverzelcer. gevraagd bekwaam Melkknecht, partij gemerkte en ongemerkte biggen te koop eetaardappelen te;oop roodbonmaalkalf te;oop eetaanppelen te dop roodbonlmaalkalf en 100 \L. pullen te oop bestund 3 ongei biggen INB0EL Notaris Hoi te Hors! DAMES. mooie DUS H. 1. EIERINK Qndedi uiaaitm H dagen achtereen eiken dag één klap om de ooren toe te dienen. Daarvan hoort de reporter Laskett en onmid- dellgk koopt hij van William Tenson het auteursrecht voor de verslagen dezer zeven expedities. Terbaaks' dochter besluit, haar vader te helpen en op eigen gelegen heid de ondernemende Schot op te zoeken. Zij vindt hem, meent onbe kend te blijven, wordt op hem ver liefd en wekt ook zijn liefde. Desondanks zet William Tenson zijn plan door. Tenslotte krggt de jonge Schot nog veel meer terug dan zijn zeven pond sterling en wel de rijke millionnairsdochter. „Zeven oorvijgen".... Een knal om de aardige, frissche oorspronkelijke idee, de genoeglijke waarschijnlijk heid, den climax in de reeds grootere eischen stellende vondsten. De film munt uit en zij werd overal door het bioscooppubliek geestdriftig ont vangen. Gevonden voorwerpen. Rijwielplaatje, is bij Jan Voesten, VeulenVenray, H 29; Kleine sleutel (vermoedelijk van een kastje) is bg Th. Engels, Lang straat 36. Een kinder-rozenkrans in gebreid zakje, is aan Bureau van dit Blad. Rijwielplaatje is bij F. van Gestel, Gasstraat 1 Dameshoed, is op het politiebureau. VERGISSING Hij, die le Paasch- dag in de Parochiekerk in de eerste H. Mis een verkeerde hoed heeft meegenomen, wordt verzocht deze te ruilen bij H. de Mulder, Lull. Op 21 April j.l. is, waarschijn lijk bij vergissing een damesrijwiel, merk Union, voor den winkel van Jac. Fonck alhier, achtergelaten en een ander damesrijwiel medegenomen. Zij, die deze vermoedelijke vergis sing begaan heeft, gelieve zich te vervoegen bij den Brig.-commandant der Kon. Marechaussee alhier, opdat de eigenaressen wederom in het bezit van hun respectievelijke rijwielen kunnen worden gesteld. Arbeiders naar Duitschland. Evenals in vroeger jaren, toen groote groepen Limburgers tijdens de zomermaanden de Duitsche grens overtrokken, om er een flinke boter ham te gaan verdienen, gaan ook thans weer tientallen arbeiders, vooral landarbeiders, bouwvak- en steenfabrieksarbeiders naar Duitsch land. De Rijksdienst voor Werkloosheids verzekering en Arbeidsbemiddeling maakt er nogal werk van, dat onze werkloozen aan de overzijde van de grens werk gaan zoeken. Men heeft het thans zoo geregeld, dat onze menschen zooveel mogelijk in Rijn land en Westfalen aan het werk komen. Op last van den Haag heeft thans de gemeentelijke dienst nog een aan tal werkloozen aangeschreven om zich te komen melden voor dit sei zoenwerk. Dit valt wel niet bij allen in goede aarde, maar de kans om anders uit de werkverschaffing te vliegen, loopen ze ook niet graag. Studentenclub „St. Bernardus" Vacantieprogramma Maandag 25 April om 7.30 nam. zal door de Studentenclub in het Bondsgebouw te Leunen aan den Weleerw. Heer G. Litjens 'n feest programma worden aangeboden. Hierbij nodigen wij tevens uit de familie van de feestelingen, ook alle inwoners van Leunen. Toegang is gratisWij hopen dat het niet aan belangstelling zal ontbreken. Ook worden alle studentenleden van de club verwacht, Woensdag 27 April zal 's avonds om 7.30 Ouders en Donateursavond zgn. Deze avond is heel speciaal voor Ouders en Donateurs. En nu het hoogtepunt van deze vacantie„Ons Lustrum". De studentenclub werd opgericht op de twintigste April van 't jaar 1933. De naam van de vroegere studentenclub „St. Bernardus" werd ook aan deze nieuwe club gegeven. Onder de bekwame leiding van de toenmalige moderator de Weleerw. Heer Kap. Teunissen en van de leider de Eerw. Heer Beel en de twee laatste jaren onder leiding van de Weleerw. Heer Kuepers en de Eerw. Heer G. Litjens is onze club in de afgelopen jaren geworden wat ze nu is. Jongens, onze club heeft in die 5 jaar 'n punt bereikt, waarop alles goed marcheert. We kunnen het wel geen punt van hoge bloei noemen, maar dat punt van hoge bloei dat kunnen we ook bereiken. Zoals onze moderator in de laatste vergadering zei, moeten we ons best daarvoor doen. Donderdag dan 28 April zal het lustrum gevierd worden, 's Mor gens 8.45 Hoogmis met algemene H. Communie die opgedragen zal worden door onze neomist den Eerw, Heer G. Litjens. Daarna algemeen ontbijt. Hierna zal de feestvergade- ring beginnen. Dit alles zal plaats hebben in het K.J.V.-gebouw, 's Mid dags zullen de Juniores spelen tegen de Juniores uit Venlo en Horst. 's Avonds om 7 uur onze lustrum avond. Hierbij worden uitgenodigd alle oud-leden en leden van de club St. Bernardus. Ook als niet eventueel alle oud-leden 'n uitnodiging zouden toegestuurd krijgen. Wg spreken dan de hoop uit dat deze avonden alle mogen slagen. Dat wg mogen laten zien, dat wg nog echte Venrayse jongens zijn van dat vurige en toch eenvoudige Limburgse ras! WEET GE HET AL Nog niet Dat is jammer. Hoe is het mogelgk. Maar enfin. Luistert maar eens. Het is gauw verteld. Er zgn zoo niet waar van die onderwerpen, waar je niet veel over behoeft te zeggen om begrepen te worden. Ze zijn er wter! Wie, wat, welke Het is AprilBegrflgt ge me nu Neen Och het is schand hoorIn April komen de Almanakken uit, de frisse Almanak van de Bruine Paters, van de Paters Franciscanen, van de PatersMinderbroeders, van de Paters van de Leunscheweg, of hoe ge hen dan ook noemen wilt. Neemt de kans waar hoor en laat ze U niet ont glippen Ieder waar Antonius-vriend moet minstens één Sint Antonius-almanak van St. Antonius-medebroeders in huis hebben. Hetzg voor zichzelf, hetzij om er een ander mee gelukkig te maken Allo dus hoor, voor maar 40 centjes zgt ge ook dit jaar weer de gelukkige bezitter of bezitster van de keurig uitgegeven, met prachtig-duidelijke foto's verrijkt en vooral niet te vergeten, met echt- pittige lessen volgedrukte Almanak van St. Antonius. P D V DE ZWALUW. Uitslag wedvlucht vanuit Moll (B.) afst. 70 K.M. met oude duiven. Gelost 8.30 met N.O.-wind. Aan komst eerste duif 9.41.50. Laatste duif 9.54.48. De prgzen werden be haald als volgt le, 18e, 36e, 47e en 69e E. Vermeulen 2e, 28e en overduif W. Thijssen 3e, 20e, 59e, 65e en 72e P. Kersten 4e en 15e Franken 5e, 10e, 13e, 38e en 49e Gebr. Jansen 6e, 31e en 42e J. Verstegen 7e, 52e. 53e 54e 61e 62e 63e J. Kusters 8e, 19e en 40e A. Loonen 9e, 23e, 39e en 58e St. Servaas 11e, 22e en 64e J. Vollebergh 12e, 16e, 33e en 34e Gebr. Rutten 14e G. van Dijck 17e, 45e, 46e en 56e G. Jansen 21e, 44e en 71e C. Dijckmans 243 M. Poels 25e en 26e Beterams 27e, 67e en 68e Gebr. Thissen 29e, 30e en 35e J. Vermeulen 32e en 37e G. Vissers 41e en 66e P. Jansen 43e J. Boom 48e H. Jansen 50e en 57e H. Strgbosch 51e en 55e L. Maassen 60e H. Derks 70e Fr. Vermaten. PDV DE EENDRACHT Zondag 17 April hield deze Post- duivenvereeniging haar eerste wed vlucht van Duffel. Afstand 107 K.M. Los 8.30 u. met N.O.-wind. Aantal deeln. duiven 105. Prgzen als volgt J. Dinjens 1, 13, 14, 20 L. Coopmans 2, 22, 25, 27, 34 J. Strgbosch 3, 17, 23, 30 Gebr. v. Houdt 4, 6, 10, 16, 32 H. Arts 5, 7, 9, 11 24, 29, 35 J. Lumler 8, 18, 19 G. Philipsen 12,21, 26, 31 J- Potten 15, 28 M. van Rijdt 38 en overduif Aankomst le duif 10.26.43; laatste 10.57.13 Geslaagd. MERSELO. Onze dorpsgenoot.de heer Jean Janssen, slaagde Donder dag te Utrecht voor het examen Hoefsmid met Rrjksdiploma. HORST. Woensdagavond verga derden alhier de kasteleins en werd iii beginsel besloten tot oprich ting eener vereeniging. OVERLOON. Het Kadaster ligt wederom voor de gemeentenaren ter Secretarie ter inzage. Het verslag van. de R. K- Werk lieden Vereeniging alhier, dat vorige week in ons blad voorkwam, was niet afkomstig van onze gewone cor respondent. Politieke Landdag te Venlo. De R.K. Staatsparty zal op 6 Juni, 2de Pinksterdag een groote landdag houden te Venlo voor Midden- en Noord-Limburg, Oost-Brabant en Zuid-Gelderland. Deze landdag zal in het teeken sta-n van het programpunt „Arbeid voor ons volk." Waarschuwing. De commissaris van politie" te Til burg geeft eenieder in overweging om, alvorens relaties in welken vorm ook, aan te knoopen met Petrus Paulus Carious Verdick, handelende in premie-obligaties, kantoor hou dende Ratinéstraat 15 te Tilburg, wonende te Turnhout (België), of met een zgner ageiten, eerst bij hem inlichtingen in te winnen. Diefstal van f 140. Voor eenige dagen geleden werd door den gemeenteveldwachter H. van Helden, te Vierlingsbeek 's nachts een zwerver, genaamd M. v. H. aan getroffen, die op den openbaren weg lag te slagen. Deze werd toen een beter en gratis logies aangeboden onder het gemeentehuis. v. H. trok een stram gezicht toen hij 's morgens bij het ontwaken zich opgesloten zag. Nog erger bleek hg er aan toe, toen hg ontdekte, dat hij zgn geld, zijnde f 140, kwijt was. „Dat is gestolen", zeide hij tegen den veldwachter waarvan hij dan ook tegelijkertijd aangifte deed. De politie kreeg weldra een spoor van een zekere J. Fr., een collega- zwerver. Deze had met v. H. diverse café's bezocht. Onderweg met het naar het logement gaan, liet van H. aan Fr. een enveloppe zien, waarin hg de f 140 had zitten. Aangezien van H. toen al niet meer nuchter was, heeft hij de enveloppe in plaats van deze in de zak te steken er naast gestoken, waardoor het geld op den grond viel. Fr. was dit Diet ontgaan. Later is hij teruggaan en heeft de enveloppe met het geld medegeno men. De snippers van de enveloppe werden daags na het gebeurde op straat nog gevonden. Intusschen heeft verdachte Fr. hiervan enkele dagen geprofiteerd, doch het plezier was slecht3 van korten duur. In Leiden werd hg opgespoord en ach ter slot en grendel gezet. Hg heeft dan ook een volledige bekentenis af gelegd en is in het Hnis van Bewaring te 's-Boseh ingesloten. Van vijf meter hoog dak gevallen. De 24-jarige W. van de Ven, die Dinsdagmiddag door het vijf meter hooge dak van de bierbrouwerij „Brabantia" te St. Michielsgestel is gevallen en in bewusteloozen toe stand werd overgebracht naar het groot ziekengasthuis te 's-Hertogen- bosch, is daar overleden. De zaak-Oss. De justtiie grijpt in. Terzake van de beleedigingen, langs verschillenden weg aan den persoon van den minister van Justitie aan gedaan in verband met de zaak-Oss, heeft de officier van justitie te 's-Gravenhage het noodig geoordeeld in te grgpen en zijn door hem op sporing en verhoor ter strafrechte- igke vervolging gelast van de ver antwoordelijke personen. Op last van den officier van justitie te Den Haag stelt de Leidsche politie een onderzoek in naar de herkomst van het artikel betreffende de mutaties onder het korps marechaus see te Oss, voorkomende in het „Nationale Dagblad" van Woensdag 13 April j.l. De Haagsche politie heeft dezer dagen in een particuliere woning aan de Conradkade aldaar een duizendtal brochures, getiteld „De Oss-affaire" in beslag genomen. Deze brochures, welke beleedigende uitlatingen aan het adres van den minister van Justitie bevatten, werden in bedoelde woning ter verspreiding in voorraad gehouden. Het is tot dusver niet bekend, wie deze schrifturen heeft gedrukt en uitgegeven, doch hiernaar wordt door de politie een grondig onderzoek ingesteld. Het gevaarlijke oversteken. Donderdagmiddag is de 75-jarige oud-notaris Wildervanck de Blécourt uit Velp, bg het oversteken van den Utrechischen straatweg te Heelsum, doordat hij weifelde, aangereden door een auto. De oud-notaris liep een hoofdwonde op en brak beide beenen. In zorg- wekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis te Velp vervoerd. Den chauffeur van de auto treft geen schuld aan het ongeluk. Donderdagmiddag is nabij De Klomp de 40-jarige echtgenoote van den heer De Breed'uit Ederveen.bg het oversteken van den rgksstraat- weg door een uit de richting Ede komende auto gegrepen. Zij werd zeer ernstig gewond en is in hope- loozen toestand naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Doorloopend tekort aan zeevisch. Naar aanleiding van het telegram door den Ned. bond van kleinhande laren in het visch- en haringbedrgf gericht tot de ministers van Econo mische en Sociale Zaken, waarin wordt gezegd, dat wegens het vrij wel doorloopend groote tekort aan versche zeevisch de toestand in den kleinhandel onhoudbaar is geworden, waarom men adviseert tot invoer van Deensche visch, heeft het natio naal comité „Redt Volendam" de aandacht der ministers gevestigd op het feit, dat te Volendam Neder- landsche visschershanden en Neder- landsche vakmanschap wachten op een mogelgkheid om de Noordzee- vissoherg uit te oefenen. Millioenen steenen waardeloos. De vorst van de laatste nachten heeft groote schade aangericht in de steenindustrie langs Rijn en Waal. Millioenen steenen, die in de maand April waren gevormd, zgn door de vorst zoo goed als waardeloos ge worden, wat een groote schadepost beteekent. Auto-belasting. De automobilisten hebben zich steeds mogen verheugen in de bijzon dere belangstelling van den fiscus. Men kent twee soorten personeele belasting, ten eerste belasting voor luxe-gebruik en ten tweede uitslui tend of bgna uitsluitend of bijna uitsluitend voor zakengebruik. Iemand die met de auto er op uit trok, teneinde zaken te doen werd tot op'heden niet bemoeilijkt als hij des Zondags met huisgenooten eens een tochtje maakte. Thans is aan dit laatste een eind gemaakt. Wie op Zon- of feestdagen eerst een uit stapje maakte, moet belasting be talen als gebruiker van een luxe wagen. Hierdoor worden vooral zg getrof fen, die met hun wagentje van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat het brood moeten verdienen voor vrouw en kroost. Ik denk aan kleine middenstanders en neringdoenden, 'die als uitspan ning zoo nu en dan bg mooi weer eens een ritje maken met familie. Zij moeten voortaan de beduidend hoogere belasting betalen, omdat zij wel eens een dagje per week gaan genieten; hun wagen wordt daardoor luxe, de fiscus bepaalt het zoo. Ik denk ook aan de vele boeren, die een auto bezitten voor hun be- drgf, teneinde de verschillende mark ten te bezoeken. Ook deze zullen 's Zondags, als zg ver van de kerk wonen, hun auto niet mogen gebrui ken als zg deze hebben opgegeven voor zakelijk gebruik; want het ter kerke gaan is geen handel. Het is dus wel te begrijpen, dat aan het zomer-uitstapje voor goed een einde is gemaakt, heeft de kleine man, die toch al zoo veel zorg heeft om door den tijd te komen, kan de hoogere belasting niet opbrengen en laat zgn wagentje dus op stal staan_ „Globetrotters-smokkelaar aangehouden. Dat de smokkelaars onuitputtelijk zijn in het uitdenken en toepassen van telkens nieuwe trucs om het spiedend oog der grensbewakers en van de belastingambtenaren, die op de wegen de controle uitvoeren, te verschalken is weer opnieuw gebleken te Roosendaal, waar een globetrotter als smokkelaar werd ontmaskerd. Gekleed in Tiroler kleedij, met het geveerde hoedje op het hoofd en met de rugzak beladen, was de „globetrotter" via de Belgische grens ons land komen binnenstappen. In Roosendaal aangekomen zocht hij zijn weg door de Vrouwemadestraat en Hendrik Gerard Dirckxatraat naar de Markt om vandaar.... den kortsten weg naar het station te nemen. Maar de Roosendaalsche politie schijnt erg vriendelijk te zijn aan gelegd en een agent kon niet nalaten den vreemdeling belangstellend te verwelkomen. Zijn belangstelling werd echter aangewakkerd toen hg op zgn vraag ,waar komde vandaon en waor gaode na toe in het plat-Amsterdamsch zijn antwoorden kreeg. Dat was ver dacht. En„wat hedde gij in dien zak op oewen rug Om het juiste ant woord op deze vr'aag zich te ver schaffen was de politieman zoo vrij postig om de zak te openen en zelf er eens in te kijken. Het bleken geen mondkost te zgn voor de lange reis en ook geen kaarten voor den verkoop, maar.... boekjes sigarettenpapier. Wel geteld bestond de voorraad uit 3000 boekjes. Toen kreeg de Amsterdamsch-Tiroler gelegenheid den kort&ten weg te nemen naar het politiebureau, waar de volgeladen rugzak in beslag werd genomen en de wandelaar in ruil daarvoor een procesverbaal mee kreeg naar Amsterdam. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 15 tot 22 April GEBOREN AntoniaG. M. van Gerven, Ysselsteyn Louisa A. M. Jenniskens, Brienshoek Godefridus J. Hendriks, Hoenderstr. Joseph G. M. Arts, Merselo Gerardus H. B. Smeets, Ysselsteyn Gertruda A. L. Jenniskens, Ysselsteyn GEHUWD: Joseph H. Steeghs, 27 jaren, land bouwer en Maria J. A. Linskens, 23 jaren, zonder beroep beiden te Venray. ONDERTROUWD: Wilhelmus H. Voesten, landbouwer en Maria J. H. Gielen, beiden te Venray. Leonardus P. J. Swinkels, land bouwer en Johanna F. H. Vullings, beiden te Venray. Joseph Keijsers, landbouwer en Wil- helmina J. C. Vullings, beiden te Venray. OVERLEDEN Josepha A. B. M. Dominicus, 68 jaren, St. Josephsgesticht. Maria A. W. Oudenhoven, 16 jaren, zonder beroep Leunscheweg. Elisabeth M. P. Aerts, 22 maanden Veldstraat. Johanna F. v. d. Munckhof, echt genoote van Jan E. P. A. Messe- maeckers, 61 jaren, Hoenderstraat. 2 patiënten St Servatius. 2 patiënten St. Anna. Kerkelijke Diensten* PAROCHIEKERK. Gironummer 136144. TeL 175. Heer der week Kapelaan Linssen. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 7.45, 9.15 en 10 uur. Kwart voor 8 eerste H. Communie der kleine Communicanten. Zij moeten om 7 uur aan het klooster zgn en worden om 7.30 afgehaald door de Heeren Geestelijken en Harmonie. Men wordt beleefd verzocht de banken en stoelen, ook de verpachte plaatsen in het middenschip vrg te laten. Ieder kind heeft recht op een plaats. Om 9.15 H. Mis voor de vrouw van Hendrikus Derks, 9.15 Kinder mis, ook toegankelijk voor groote menschen. Collecte voor de Commu nicantjes door Heeren Vincentianen. 3 uur Lof waaronder opdracht der kleinen aan O.L. Vrouw, 6 uur Lof. MAANDAG feest van St. Marcus, 6 uur Hoogmis, waarna processie, 7 uur leesmis voor de vrouw van Theod. van Kessal en beide dochters, half 8 leesmis, 8 uur de uitvaart voor Maria Oudenhoven, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 gezongen H. Mis voor de 25-jarige echtvereeniging van Willem Lemmen en Maria van der Sterren, 8 uur leesmis, 9 uur plech tige Huwelgksmis voor Martinus Verstralen en Johanna Gertruda van Megel. WOENSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Eduard Me3semaekers, 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor de echtgenoote van Lambertus van Haren, 8 uur gest. jaarg. 2e klas voor Elisabeth Smulders. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis te Veltum, 7.15 Sacra mentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Jac. Verhaeg en ouders, om kwart voor 9 pl. H. Mis bij gelegenheid van het le lustrum der Studentenvereeniging. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor vrouw Messemaekers als lid der St. Elisa- bethsvereeniging, 8 uur gest. jaarg. voor Jac. Goumans en echtgenoote. ZATERDAG: half zeven O. L. Vrouw Mis, 7 uur leesmis, half 8 en 8 leesmis 6 uur lof. Tot en met Dinsdag a.s. gelieve men nog de achterstallige Vasten- dispensatie te offeren. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heiligen: H. J. Fleurkens, P. H. Fleurkens, J. Rongen, W. Swinkels, R. Lensen, H. Lemmen, L. Trugen, J. Sijbers, H. Oudenhoven, H. Peters, P. v. d. Bekerom. Patronaats-Agenda. ZONDAG: Na de Hoogmis gelegen heid voor het afhalen van kaartjes voor jongens boven de 16 jaar, die de uitvoering van Euterpe willen bijwonen. Prijs 25 cent per persooD. Alleen van half 4—half 6 klein patronaat, enkel op het voetbal terrein. Wegens de uitvoering geen groot patronaat. Dinsdag half 7—half 8 groep voor de aspiranten der Jonge Wacht. Om 8 uur groep voor aspiranten Je. We. en leden. Tevens om 8 uur Goud- Pluvier. De volgende week sluiting met film. Woensdag half 7half 8 Jonge Wacht-groep voor Gerardus en Willi- brordus (apart.) Congregatie. Zondag 2 uur grote Congregatie- K. J. V. Zondag 8 uur leidsters. Woensdag 7 uur apostolaatsleden en asp. ap.-leden. Vrijdag 8 uur leidstersclub. K. J. B. V Woensdag 2 uur vergadering. K. A. J. V. Woensdag 8 uur vergadering. Poetsen door Mariaclub. K. J. M. Zondag half 11 club I, H en III. 3 uur alle anderen. Donderdag 6 uur kringvergadering K.J.M.-leidsters. Zij, die nog boeken uit de biblio theek geleend hebben, worden ver zocht, deze a.s. Zondag na de hoog mis terug te bezorgen. Gewestelijke Sociale Cursus. MAANDAG: half 8 tot half 10 les in Nederl. en Economie. WOENSDAG: Half 8 tot half 10 les is Geschiedenis en Godsdienst. WOENSDAG: 8 uur ouders en Do nateursavond vanwege de studenten. DONDERDAG: 7 uur Lustrumvie ring bij 5-jarig bestaan der studen tenclub. VRIJDAG: 8 uur Zangersavond voor Korenbond Dekenaat Venray. PATERSKERK. Morgen ZONDAG, Beloken Paschen de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de hoogmis. Heden collecte voor de St. Vincentiusvereeniging. Gele genheid om te biechten aan de Epistelzrjde. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof. De Hoogmis zal worden opgedra gen door de Weleerw. Heer G. Litjens. Vanavond begint de jaarlijksche retraite voor de Communiteit. Daar om zullen de Paters geen gelegen heid geven om hen te spreken dan alleen in allernoodzakelijkste geval len als b.v. voor zeer ernstige zieken. Eiken dag behalve Maandag om 7.30 gez. H. Mis. Maandag, feestdag van St. Marcus, om 7.30 processie voor de vruchten der aarde, waarna de Hoogmis. Op de weekdagen zgn de H. Mis sen om 5.30, 6.15, 7 uur en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Bloemen voor de Meimaandver siering worden dankbaar aanvaard. Morgen Zondag 7 uur H. Mis voor Gijsbertus Boekestegn. Maandag 5.30 H. Mis uit dank baarheid ter ere van O. L. Vrouw van troost, 6.15 H. Mis v. Martinus Tacken als lid v.h. Koordje. Dinsdag 6.15 H. Mis t. z. intentie. Woensdag 6.15 H. Mis voor Anna Christina van HoudtFreeden en Gerardus Gerrats, 7.30 gez. Requiem mis v. afgest. fam. van Lemmen v.d. Sterren. Donderdag 6.15 H. Mis v. Martinus Tacken, 7 uur H. Mis voor Leonardus Verhaag, beiden als lid v.h. Koordje. Vrijdag 6.15 H. Mis t.z. intentie. Zaterdag 6.15 H. Mis voor Peter Johannes Moorrees als lid vh. Koordje DERDE ORDE. ZONDAG. Heden vergadering der Derde Orde. Plechtigheid-der profes sie van de novicen, die vorig jaar zijn ingekleed en vernieuwing der professie der oude leden, waaraan een volle aflaat is verbonden. Om half 10 de H. Mis, welke zal worden opgedragen voor hen, die geprofest worden. Daarna vergadering der mannen. Om half drie voor de vrou wen. Zij, die geprofest worden, nemen plaats op de eerste rgen ge reserveerde stoelen. WOENSDAG om 7 uur Requiemmis voor br. Gerardus Direks. VRIJDAG om 7 uur Requiemmis voor Zr. Anna Maria Fegen-Groenen. De Tertiarissen worden verzocht de H. Mis bij te wonen en voor de beide overledenen het Rozenhoedje te bidden en de H. Communie op te dragen. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag óm 2 uur in het Sint Josephgesticht Kerkelgke ver gadering, afdeling Meisjes. Heden overleed plotseling, doch niet onvoorbereid, voor zien van de laatste H.H. Sa cramenten, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder en Zuster Johanna Francisca van den Munckhof, Echtgenoote van Jan Everardus Petrus Ant. Messemaeckers, in den ouderdom van 61 jaren. Wg bevelen de ziel van de dierbare overledene in het H. Misoffer en de gebeden aan. Venray E. MESSEMAECKERS H. MESSEMAECKERS G. MESSEMAECKERS— SCHREINEMACHERS Sanderstead (Engeland) M. GRIJSPEERDT— MESSEMAECKERS J. GRIJSPEERDT en Kind Venray TH. MESSEMAECKERS G. MESSEMAECKERS en Verloofde. FR. v. d. MUNCKHOF Venray, 20 April 1938. aan 't H. Hart, O. L. Vrouw en den H. Gerardus voor verkregen gunst, door 't bid den der 3 Weesgegroeten. N. N. GYMNASTIEK. St. Chris tof el: Dinsdag 89 Leden. Donderdag 5.306.30 Adsp. 6.45—7.45 Adsp. 8—9 Leden: Meisjesgymnastiek: Woensdag 78. Damesgymnastiek: Woensdag 8.309.30. Tijdens al deze lesuren gelegenheid tot aanmelden van nieuwe leden. Inlichtingen bg P. M. H. HOEDEMAEKERS Leraar Lich. Opv, M.O Premiebetaling A s. Zondag 24 April voorm. van 11 tot 12 uur in de zaal van Arts te Merselo. De premie bedraagt 1 Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 electricien 1 dienstbode voor Helmond 1 burgermeid voor Venray Schilders 1 jongen v. boerenwerk v. Lottum 1 dienstmeid per 1 Mei. Jongens voor asperge velden Landarbeidersgezin v. Duitschland 1 flinke dienstmeid voor Deurne 1 burgerdienstmeisje 18 jaar 1 boerenknecht 16 jaar Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 2 burgermeiden 19 jaar 1 burgermeid 17 jaar 1 jongen en 1 meisje v. kantoorw. 2 wegenbouwers 1 kantoorbediende losse arbeiders 2 jongens 15 jaar v. boerenwerk burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j, Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Aanbeveling. De coulante en vlugge wijze waarop de Zwolsche Paar den- en Veeverzekering Maatschappij en de Stam boek Onderlinge, geves tigd te ZWOLLE, Ossenmarkt 26-27, Directeur Dr. TERVOERT de schade van mijn afgemaakte waardevolle Stamboek- en pre mie merrie „Elza van Kleiberg" K 20129 heeft geregeld, noopt mij mijn volle tevredenheid te betuigen en „de STAMBOEK ONDERLINGE" bij iederen Fok ker ten zeerste aan te bevelen De schadevergoeding bedroeg 90 °/o Venray, Maart 1938. A. POELS. Vertegenwoordiger J. Rambaghs te Castenray. Inspecteurm M. H. Bröcheler te Wiltem. v.d. Landbouwbond. ook voor ander boerenwerk, leeftijd circa 25 jaar. A. Dols, Leyenbroek, Sittard. TB KOOP 4 ongem. biggen P. Janssen-Smeets, Ysselsteyn TB KOOP P. J. van Rens, Steeg-Leunen TB KOOT? dragend varken volbloed V.D.L., le worp, 13 weken dracht. oo E. Vloet, A 54, Overloon. 500 kilo lenab. beste R. Star W. Baltussen, Leunen. Jac. BisterveMolen, Merselo TE LOOP zeug mil biggen G. H. de RiiVeulen. prima, a f 2 - r 100 kg. P. Pouwels, irvatiusweg 10 oud öeken. Jeuken, lakt. TB DOP 3 of 4 emerkte of ongei biggen H. Martens, uien. TE >OP sterke oue pannen Adres bureaiezer. TE KOP 2 bijna aldragen varkei JvR. L. Hendriksjostrum. 9 maan oud. M. Arts, Ys^eyn. TE LDOB W. Philipsedeide L 17. TE »OP 2 of 3 ongl. biggen, 2jarig wund en een zwr schot gevende |L. melk. Wed. Joh kers, Merselo- Kleindorp. TE lOP dikke iustrie aardtelen geprikte eigeprikte. W. Litjens, kske zal op DonderdJ 2 uur ten hui: van den Heer Kruisstraat 13, Den geheelen bels en huisraal klok, mantelkej kruiwagen, klein gereedschappen i verkoop zal woii 'ei 1938, nam. ten verzoeke ijen te Venray k verkoopen iedel als meu- ;achel, fornuis, ketelverder ïur- en akker- rat verder ten tangeboden. zoekt U een 1 dan even naai (vh A. levert koop Drukkerij va n Munckhof Telef. 51 leien) Irootestraat 28 TE KOOP dragende koe 3e kalf, 1 Juni voldragen, en haam v. zwaar paard L. Pouwels, Deurnescheweg. TB KOOP 90 W.L. pullen en slachthanen E. Camps, Molenaar, Oostrum00 Patoj1130 Veel

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2