FOTO'S VAN DEZE WEEK Franco s opmarsch in Spanje. De eerste foto's van ae vorderingen, welke het leger van Franco maakt in de richting var de Middellandsche Zee. Hier ziet men Franco-soldaten in de stad Belchite, welke door den strijd zwaar werd getroffen Het voor de Stooomvaartmij. „Nederland" in aanbouw zijnde motor schip „Oranje" kreer\ dezer dagen zijn neus, Tijdens het plaatsen, Be Rijksdagrede van Hitler over den „Anschluss Een kijkje in de Kroll- opera te Berlijn, waar de Duitsche Rijksdag bijeenkwam om een rede van den Führer en Rijkskanselier over de Oostenrijksche gebeurtenissen aan te hooren. Zooals men weet, werden bij deze gelegenheid nieuwe verkiezingen voor den Rijksdag uitgeschreven. Op den voorgrond rechts: Rijksstad houder Dr. Seyss-Inquart met de Oos tenrijksche ministers. Grave maakt zich gereed weer militai- 'ren binnen zijn muren te ontvangen. Het vöormalig hospitaal wordt als kazerne ingericht. Dinsdag a.s. moet 3$ de inrichting gereed zijn. Prins Bemhard op de wandeling. Aan gelokt door het fraaie weer maakte Z.K.H. Prins Bemhard in licht zomer- costuum een wandeling door de prach tige omgeving van Paleis Soestdijk. Het vlaggesehip „Nieuw Amsterdam" in zee. Het vlaggeschip van de Holland- Amerikalijn, de „Nieuw Amsterdam", heeft voor de eerste maal zee gekozen. Een kijkje op het dek van het schip, gelegen aan de kade der Rotterdamsche Droogdok v mij., waar het voor den tocht werd gereed gemaakt. Beroemde schaatskampioenen in de Residentie. Het kampïoenspaar kunstschaatsenrijders. Mende Herber- Ernst Baier, trad op op de kunstijsbaan te Den Haag. De beide kampioenen amuseeren zich op den Vijverberg met het voeren der meeuwen.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 11