Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. AlleenBoter is boter „VENRAY" boter De les der jongste gebeurtenissen. Buitenland. Binnenland. Krakelingen. Provinciaal Nieuws Zaterdag 19 Maart 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 12 PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Brj contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct is zeer fijne boter EEN WAARSCHUWING OOK VOOR ONS. De overrompeling van Oosten rijk door Duitsche legerkolonnes is een typisch voorbeeld van moderne strategie. De overval geschiedde haast plotseling in zeer korten tijd, met voor het grootste deel gemotori seerde troepen, die langs ver schillende wegen het land bin nenvielen. Een luchtstrijdmacht verscheen terstond boven 't land en in 't bijzonder boven de grootere steden. Toen" de berichten over het samentrekken van troepen naar de Oostenrijksche grens geruchts- gewijze tot ons doordrong, gingen ze onmiddellijk daarna de grens al over en 24 uur later hadden afdeelingen den weg van Noord tot Zuid door geheel Oostenrijk afgelegd. Zaterdagavond meldde zich een afdeeiing Duitsche troe pen bij de itaiiaansche officieren aan den Brennerpas. In de manier, waarop deze overval verantwoord werd: het verzoek van dr. Seyss Inquart, zullen we ons maar niet verdiepen. De verantwoording kan zelfs na de uitvoering gegeven worden. Wij hebben alleen rekening te houden met het zonneklare feit, dat een overval als een wervelwind over het land kan gaan. Wij Inderdaad, ook wij De ontzettende snelheid, het volkomen gereed zijn van een groote legermacht, volledig be wapend, dat alles heeft ons zeer veel te zeggen. We leeren er vooreerst uit, dat de uitbreiding van ons leger en de verbetering der bewapening zeker niet te vroeg zijn gekomen. We moeten verder onze gevolg trekkingen maken omtrent onze grensbeveiliging: de snelheid on zer mobilisatie aan de grens, de krachten, die wij organiseeren, den tijd, die noodig is, om onze prachtwegen en rivierovergangen onbruikbaar te maken voor een vijandelijken opmarsch. En dat langs onze geheeie grens. Onze regeering heeft terstond hare conclusie getrokken. Wat zij niet van plan was te doen, het onder de wapenen houden van het gedeelte der lichting, dat 25 Maart a.s. met verlof zou gaan, wordt thans wel doorgevoerd. Die soldaten zullen dan niet naar huis gaan, om het land niet te ontblooten van geoefende man schappen onder de wapens. Minister dr. Colijn heeft dat Dinsdagavond in een radiorede medegedeeld en er de noodza kelijkheid van in het licht gesteld. Of er dan direct gevaar is Gelukkig niet. Dr. Colijn maakte de woorden van den Engelschen premier Chamberlain tot de zijne: dat het gevolg der jongste gebeurtenissen nog niet met nauwkeurigheid te bepalen is, maar dat het gevoel van onzekerheid en onveiligheid in Europa in sterke mate ver hoogd is. En dat we de nood zakelijke voorzorgen niet mogen verwaarloozen. Dringender en duidelijker dan alle redevoeringen tezamen, welke gehouden zijn over de noodza kelijkheid tot het verbeteren der militaire toerusting van ons land, meer dan alle artikelen, welke de laatste jaren over dit onder werp geschreven zijn, spreken tot ons de feiten van de laatste dagen. A's goede vaderlanders zullen wij de lasten moeten aanvaarden die de landsverdediging oplegt, hetzij ze persoonlijk zijn, hetzij ze in de belastingen worden ge vraagd. Wij wapenen ons tegen nie mand. Nederland wil zich slechts verdedigen tegen een aanvaller van welke zijde deze kome. Het zal alle krachten moeten inspan nen om den stoot in het eerste oogenblik op te vangen. Wat nu geschiedde, was voor ons een aangrijpend voorbeeld, ~.oe het gebeurt. Aan ons de taak ons te bezin nen over de vraag, hoe het wordt afgeweerd. Reden voor ongerustheid is er voor ons op dit oogenblik zeker niet. Maar „zulks mag niet leiden tot verontachtzaming van de noodzakelijke voorzorgen" zeggen Chamberlain en Colijn. HET EINDE VAN OOSTENRIJK. Sciss Inquart Rijksstadhouder. Met Oostenrijk is het thans de finitief gedaan. Dinsdag deed Hitier zijn plechtigen intocht in Weenen. Formaties van de nationaal- socialistische beweging, vereenigin- gen en delegaties van de arbeiders en bedienden waren in grooten ge tale aangetreden. De bevolking had zich reeds in de vroege morgen uren met honderdduizenden opge maakt, om bet historische gebeuren bij te wonen. Hitier hield een pathetische rede, waarin hij de definitieve oplossing van Oostenrijk in het Duitsche rijk proclameerde. „Dit land is Duitsch" zei hij, „het heeft zijn missie be grepen, het zal haar uitvoeren en het zal door niemand in trouw worden overtroffen." Seiss Inquart is door den Fuehrer tot rijksstadhouder benoemd. Kardinaal Innitzer, aartsbisschop van Weenen, bracht Hitier een of ficieel bezoek. Groeiende eetlust. Evenals in de jaren van den groo ten oorlog, toen men in Duitschland kaarten van Europa kon koopen, waarop b.v. ook Nederland bij voor baat was ingedeeld brj het te stich ten groote Germaansche rijk, zoo hangen er thans in de Weensche boekhandels kaarten, waarop met roode kleur speciaal de gebieden zijn aangegeven buiten het Duitsche rijk (Oostenrijk daarbij inbegrepen), waar Duitschers zouden wonen, die om bevrijding roepen. De aangegeven gebieden zijn Eu- pen en Malmédy (België), Elzas Lotharingen (Frankrijk), het Duitsch sprekende deel van Zwitserland met Bazel, Freiburg en Bern, Zuid-Tirol (Italië) en het noorden van Tsjecho- slowakije (het zg. Sudetenduitsch- land). In Zwitserland maakt men zich bezorgd. Men heeft maatregelen genomen ter versterking van het leger. Belgisch legervliegtuig verongelukt. Tijdens schietoefeningen, welke een escadrille vliegtuigen brj het kamp van Beverloo heeft gehouden, is een der toestellen om onbekende redenen omlaag gestort. Twee kapi tein-vliegers, die zich aan boord be vonden, zijn om het leven gekomen. Geen Duitsche soldaten naar Spanje. De Duitsche ambasade te Londen heeft de volgende verklaring gepu bliceerd: „In zekere kringen werd beweerd, dat Duitschland een verdere inmen ging in Spanje voorbereidt. Er werd gezegd dat 30.000 S.A.-lieden met officieren, die door instructeurs van de rgksweer, in het bijzonder waren opgeleid in infanterie- en artillerie techniek, Duitschland verlaten had den op Duitsche schepen, met als doel Spanje. De Duitsche ambassade kan ver klaren dat deze bewering een verzin sel is en in ieder opzicht onjuist en onwaar is. De oorlog in Spanje. Te midden van alle politiek rumoer in heel Europa komt Spanje ook nog bijzondere aandacht vragen. De nationalisten ontplooien daar den laatsten tijd een geweldige kracht en met een ongekend succes zetten zij hun opmarsch naar Catalonië en de kust voort. Deze opmarsch vormt een ernstige bedreiging voor de rooden die hun verbindingen tusschen Barcelona, Valencia en Madrid geheel zouden verliezen, wanneer deze op marsch niet gestuit kan worden. En daarop schijnt weinig kans, want de rechtstreeksche bericht en maken mel ding van groote wanorde in de roode gelederen. In Barcelona zou reeds een paniek zijn uitgebroken, terwgl extremisten de macht opeisefcen. Misschien staat thans de zege der rechtschen voor de deur. Maar zul len dan de politieke moeilijkheden niet eerst voor goed beginnen Zul len Italië en Duitschland voor hun „belangelooze" hulp niet hun rekening presenteeren En als dat zal zijn in den vorm vak invloedssferen, zal er dan bij de democratiën geen verzet rijzen Wellicht nog nooit zat de wereld zoo vol kwesties en ernstige moei lijkheden als thans De zelfmoorden in Oostenrijk. Het aantal personen, die uit angst voor nationaal-socialistische repre sailles een eind aan zijn leven maakt, neemt nog steeds toe. Thans hebben ook Bayer, hoogleeraar aan de uni versiteit te Innsbruck en zijn doch ter de hand aan zichzelf geslagen. De Weensche correspondent van „Paris Soir" meldt, dat drie Oosten rijksche beroemdheden, die over de geheeie wereld bekend wart n en door een ieder bewoaderd werden zouden zijn gearresteerd, namelijk professor Sigmund Freud, de vader der psycho-analyse, professor Loewi, winnaar van den Nobelprijs, en pro fessor Neuman, de bekende chiruig, die verleden jaar geweigerd zou hebben, Hitier te opereeren. Ook de bekende bankier, baron Louis Rothschild is gearresteerd. Anti-semietische agitatie De Kaertnerstrasse, bet handels kwartier van Weenen en een der drukste verkeersaders van de hoofd stad, is WoeDsdag het tooneel ge weest van 'n anti-semietische agita tie welke herinnert aan de geweld daden op den Kurfuerstendamm te Berlijn in 1935. Benden in burger gekleede kwa jongens met hakenkruis-banden om den arm, molestreerden de Israelie- tische kooplieden, terwijl zij door de straten renden, schreeuwend„Dood aan de JodenZij sloegen de ven sterruiten der joodsche zaken in en schilderden met bruine verf het woord „Joden", op den gevel. Een talrijke menigte menschen die met het uur aangroeide, sloeg het schouwspel lijdzaam gade. Ook de politie bleef passief. Ook Zweden zal onverwijld bewapening versterken. Ministerpresident Hansson heeft Woensdagmorgen aangekondigd, dat onverwijld maatregelen zullen wor den getroffen tot versterking van de landsverdediging, Dit was, naar hij zeide, noodig als gevolg van de ver slechtering van den internationalen sinds in Januari de begrooting werd ingediend. Dc Gepoe. Weer zijn zeventien menschen in Rusland terechtgesteld en we huive ren, omdat we het weten, Maar hoeveel bloed drenut niet den Rgs- sischen bodem, zonder dat we we ten Slechts nu en dan vindt de dictator het noodig om een open baar rechtsgeding te ensceneeren, ter publieke voorlichting inzake de intriges van de vijanden der dicta tuur... Overal waar dictatuur wordt uit geoefend, woedt een geheime staats politie om het „gezag" te schragen en te beschermen. De gestapo in Duitschland, de gepoe in Rusland oefenen „recht" en beslissen over levens in de kelders der gevangenis. Ds. Horreüs de Haas herinnerde er in de bladen der A.P. aan hoe ontzaglijk wreed 'n instituut als de gepoe wel is. En hij verwijst daar toe naar het boek van Essad Bey „l'Histoire du Guépeou" Paris 1935, waar men de ontzettende gegevens kan lezen omtrent de tusschen 1917 en 1923 geëxecuteerde slachtoffers, wier aantal op 1.761.065 (een mil- lioen, zevenhonderd een en^zestigdui zend en vijf en zestig) wordt bere kend. Dat is prijs, waarvoor de vrijheid van een volk werd verraden en ver kracht. Bedrijfsleven gezond, paraat voor nieuwen opgang. Dalende werkloosheid. De Jaarbeurs Reden voor optimisme. Deze week is de 38ste Ned. Jaar beurs te Utrecht geopend en het ii verblijdend te constateeren, dat daar bij een optimistische toon kon klin ken. Dien optimistischen toon hoorden wij van den secretaris-generaal, den heer Graadt van Roggen, die den toestand van het Nederlandsche be drijfsleven kent als slechts weiniger, doordat hij tweemaal per jaar in aanraking komt met al de geledin gen, met ondernemers uit alle tak ken van industrie, landbouw en handel en die dus overal de stem ming kan peilen. Het stemt hoopvol en verheugend, dat zulk een kenner van ons bedrijfs leven kan constateeren, dat het Ned. bedrijfsleven gezond is, paraat voor een nieuwe opwaartsche beweging. Spr. toonde met cijfers aan, dat de ontwikkeling van den economi- schen toestand zich nog voortdurend in opgaande lijn beweegt. Hij wees bijzonder op de vermin dering van de werkloosheid. Tegenover een belangrijke stijging der werkloosheid in verschillende andere landen staat voor ons land, wanneer wij Januari 1937 met Januari 1938 vergelijken, een belangrijke daling der werkloosheid. Volgens de opgaven van den rijksdienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheids verzekering steeg het vorige jaar van half Januari tot eind Januari het aantal werkloozen van 459.000 tot J465.000. Dit jaar daalde het van half Januari tot eind Januari van 448.000 op 435.000. Dat wil zeggen, dat er in ons land omstreeks half Januari van dit jaar 11.000 werkloozen minder en eind Januari dit jaar 30.000 werkloozen minder waren dan het vorige jaar. Spr. wees verder op de nog steeds aanhoudende waardevermeerdering van den in- en uitvoer, op de ver grooting van den ondernemingslust en de zakelijke interesse voor nieuwe plannen en ondernemingen. Deze jaarbeurs is van dat alles cc- y afspiegeling en zij is in vele op zichten een record. Men vergelijke deze cijfers Aantal deelnemers 2005, vorig voorjaar 1779. Verhuurde plaatsruimte 17310 M2, vorig jaar 15.000 M2. Het zedenschandaal te Oss. Wij hebben reeds melding gemaakt van het verschrikkelijke zedenschan daal te Oss. Het plaatselijk blad „De Stad Oss" zegt er o.m. het volgen ie van Dat die fabriek een baard van zedenbederf was, was een publiek geheim. Dat er dingen bij N.V. Organon gebeurden, die het daglicht niet mochten zien, wisten alle inwoners van Oss te vertellen, maar het was en bleef moeilijk deze geruchten met bewijzen te staven. Ook in deze penibele kwestie bleef de bevolking van Oss gesloten om verschillende redenen. Dat is juist de groote oor zaak geweest, waarom die zeden- schandalen jaren lang konden duren zonder dat het voor de justitie mogelijk was om in te grijpen. De menschen durfden niet spreken. De Hoogeerw. Heer Deken heeft onlangs openlijk van dên kansel ge protesteerd tegen verregaande „zede loosheid." Dat alles vertelt nu „De Stad Oss". Het is eenvoudig verbijsterend, dat men hier niet eerder heeft ingegre pen tegen zulk een fabrieksdirecteur, die vrouwen en meisjes door mis bruik van zijn economische positie ten gronde richtte. De gemeentepolitie bleef passief. Eerst toen de marechaussee het vuile zaakje ter hand nam, zat de dader spoedig achter slot en grendel. Het volk is beleedigd in zijn rechts gevoel en mompelt, dat men „groote heeren" niet zoo gauw aanpakt als anderen. Die gedachte moet worden weg genomen door bet volle licht te laten vallen op dit vreeselijke drama, waarmede een persbureau in Berlijn reeds reclame maakt tegen de Ned. Justitie en voor het nationaal- socialisme. Wij eu dc spanning in Europa. Lichting 1938 blijft onder de wapenen. Minister-President Dr. Colgn heeft Dinsdagavond een korte radio-rede tot het Nederlandsche volk gehouden, waarin hij aankondigde, dat de regeering heeft besloten, in verband met de spanning in Europa, lichting 1938 onder de wapenen te houden. Z. Exc. lichtte dat besluit o.m. als volgt toe. De gebeurtenissen van de laatste dagen in het buitenland hebben ook op bet Nederlandsche volk een diepen indruk gemaakt. Ook onze zorgen en moeiten zgn er door vermeerderd. Want al is het nu zóó, dat geen onmiddellijk oorlogsgevaar dreigt, al mag men er voor danken, dat ook deze wolk voorbijdreef zonder ravage over ons werelddeel aan te richten, het is niettemin juist wat de Engel- sche minister-president Maandag in het Lagerhuis getuigde, dat de jong ste gebeurtenissen een effect moeten hebben, dat men thans nog niet met nauwkeurigheid bepalen han, maar dat toch «hierop neerkomr, dat het gevoel van onzekerheid en onveilig heid in Europa in sterke mate ver hoogd is. Na gewezen te hebben op de be- teekenis van de nieuwe Dienstplicht wet, die het mogelgk maakt, om steeds over een voldoend geoefende legermacht te beschikken, welke in staat is, het eerste verzet te bieden tegen aantasting van ons grondgebied vervolgde de Minister Tot nu toe waren er vele maanden in het jaar, dat geen enkel verzet tegen plotselinge verrassingen moge lijk was. In het licht van het zeer snelle verloop van militaire acties als thans mogelgk bleek, mag zulk een toestand onder de huidige om standigheden geen dag langer be stendigd worden. Het is daarom, dat de regeering besloten heeft gebruik te maken van de bevoegdheid, die zij krachtens de gewijzigde Dienstplichtwet bezit, om den verlengden eersten oefentijd reeds te doen gelden voor de lichting 1938, dus ook voor dat deel er van, dat in het begin van October 1937 voor eerste oefening onder de wape nen is gekomen. Het gevolg hiervan is derhalve, dat dat deel der lichting 1938, dat 25 Maart a.s. met groot verlof naar huis zou zgn terug gekeerd, na dien datum onder de wapenen zal big ven. Het ligt in 't voornemen van den minister van Defensie, om met ernstige persoonlijke belangen met inbegrip van die van verwanten, zooveel als 's lands belang toelaat, terdege rekening te houden. Ten slotte doe ik een beroep op h t geheeie vaderland om kracht te toonen door rustige aanvaarding van wat noodzakelijk is. En ik besluit met de bede, dat de Almachtige God ons werelddeel behoede voor een nieuw armageddon. (Armageddon of Harmagedon is de bijbelsche naam van de plaats, waar volgens 't Boek der Openbaring de koningen der aarde den eindstrijd zullen leveren tegen het Rijk Gods). De stille omgang. 30.000 mannen maakten den bedegang. Zondagnacht hebben 30 000 katho lieke mannen uit de meest uiteen- liggende deelen van Nederland den jaarlijkschen Stillen Omgang ge maakt. Zij waren opgekomen uit Westland en Salland, uit Kennemer- land en Zeeland, uit de Zuid-Hol- landsche veenstreek en de Drentsche venen, van Den Haag en Groningen, van Hilversum en Nijmegen, van Zwolle en Zaandam, uit Twente en Delfland, van Tilburg en Leiden, van Waalwijk en Noordwijk, van Dordrecht en Heemstede, van Schie dam en Gouda. Met 16 extra treinen werden aan het Centraal Station tusschen 16 en 17.000 personen in den voornacht aangevoerd en in de vroege ochtend uren teruggebracht. Aan het station Weesperpoort en aan het station Haarlemmermeer kwamen ieder twee extra treinen aan. Eenige honder den kwamen per autobus naar de hoofdstad, om het H. Sacrament van Mirakel te herdenken. De Noord- Hollandsche Rijwielbond reed met 1500 fietsen naar Amsterdam. Bo vendien waren er reeds drie Amster- damsche parochies, die met het oog op een betere verdeeling der bede vaartgangers, reeds nu, inplaats van op Zondag 20 Maart den Stillen Om gang maakten. Nederl. tuinbouwproducten in België. De katholieke afgevaardigde Maes heeft Dinsdag in de Belgische Kamer een interpellatie ingediend inzake den tuinbouw en de noodzakelijkheid alleen voortbrengselen van den bin- nenlandschen tuinbouw op de markt te brengen, alsmede regeliDg van het vraagstuk der handelsverdragen. De minister van landbouw, Pierlot, verklaarde het in beginsel eens te zijn met Maes, doch hij wees erop, dat de Belgische onderhandelaars stieten op de belangen van buiten landscbe producenten en dat het ge vaar voor maatregelen van weder- keerigheid bestond. De minister van buitenlandsche zaken, Spaak, deelde mede, dat zgn departement steeds met het depar tement van landbouw in verbinding stond over dit onderwerp. De grootste moeilijkheden, zoo zeide de minister, worden van de zijde van Nederland ondervonden, aangezien dit ook een landbouwende mogendheid is. Dit is natuurlijk. De minister wees er verder op, dat de handelsbalans met Nederland voor België niet slecht staat en bij voegde eraan toe, dat wanneer België met Nederland onderhandelt, België moet vragen. België moet dus zeer voorzichtig zijn, vooral nu de ver dragen met Nederland gunstiger zgn geworden voor België en België nog wil pogen deze verdragen te verbeteren. De bespreking was hiermede ge ëindigd. tot nu toe ongehavend, in de acht ste ronde slaagde Farr er al spoe dig in het gezicht van zijn tegen stander gevoelig te raken. Loerend kruipen Farr en Baer even om el kaar heen, totdat..." „In de negende ronde loerden beide boksers er op, elkaar op de blessures te raken, met het resul taat dat Farr's linker oog geheel dichtgeslagen werd, terwijl ook Baer veel last van zgn rechter oog kreeg." Aan dit soort menschonteerende vertooningen heeft de menschheid hare belangstelling! Nóg prijs ik het Amsterdamsche gemeentebestuur, dat sinds jaren openbare bokswedstrijden op haar terrein verbiedt. Belachelijk 1 Nóg is de stroom van geschenken van de kleine prinses Beatrix niet ingedamd. Van de week stond er een foto in de krant van het bestuur der af deeiing Heerlen van het Roode Kruis gekiekt vóór het paleis Soestdijk. Vijf heeren met zware buiken, geheschen in jaquet's, glanzende hooge hoeden op het hoofd en twee heeren in militair uniform, ook nog een roode kruis.zuster in tenue. De zuster en een der geüniformeerden gingen voorop, dragende op een handbaar een suikeren wiegje, ter grootte van twee sigarenkistjes op elkaar. Wat stellen we ons toch aan Ik wou, dat ik prins Bernbard was. Alleen om uit een bovenraam van het paleis stiekum te kunnen sp op de hooge hoeden van zoo'n deputatie menschen, als ik ze had zien aankomen. De edele bokssport 't Is' toch wel een aanwijzing voor de geestelijke ontwriching van onzen tijd, dat de organisatie van boks wedstrgden een steeds meer loonen- de bezigheid wordt, omdat massa's op deze vertooningen aftrekken en er zich laten begeesteren. We protesteeren tegen stierenge vechten en tegen het coupeeren van hondenstaarten terecht overigens maar de overheid duldt het, dat menschen elkaar voor publiek ver maak tot bloedens toe staan af te tuigen en elkander het licht uit de oogen slaan. Ik las het verslag van de „ontmoe ting" Max Baer en Farz, welke Vrijdag der vorige week plaats vond. Ik citeer er enkele zinnetjes uit. Het betreft hier het verslag van „De Telegraaf". In de tweede rondekreeg Farz even later nog een wonde in het gezicht; dat nam echter niet weg, dat de Engelschman dapper verder vocht en Baer enkele malen gevoelig wist te treffen." In de vijfde ronde plaatst Baer „een harden slag op Farr's lichaam, Baer slaagde er echter niet in de oogwonde van Farr te raken." „De spannende harde strijd zette zich ook in de zesde ronde voort, waarbg al spoedig bleek, dat Farr ergen hinder van zgn blessure kreeg." Uit de achtste ronde vermeldt het verslag: „Was Baer's gezicht VENRAY, 19 Maart 1938 OUDERSAVOND. Op Vrgdag a.s. 25 Maart (Feest van Maria) wordt er in het Patro naat een Oudersavocd gehouden. Lang is er die geen meer geweest en toch is het hoogst noodzakelijk dat er geregeld contact bestaat tusschen de leiding en de ouders. Daarom verwachten wij dien dag alle ouders, want wij hebben U iets te zeggen. En waarover Over Uw eigen kinderen, waar Gij met hart en ziel voor werkt. Het zijn Uw belangen, die op deze Oudersavond besproken worden. Directeur Reynen zal U dien avond toespreken over de jeugdvorming, wat zg is, waarom noodzakelijk en boe dat gedaan kan worden. Een en ander zal U geïllustreerd worden door Jonge Wacht, Verkenners en eenige lichtbeelden. Wie wordt er dus verwacht Uit den aard der zaak alle Ouders. Dus niet alleen ouders, wier jongens reeds aangesloten zgn bg een of andere jeugdvereeniging, maar ook de andere die binnenkort hun jongens school vrij krijgen. En dat zijn er velen. Dat moet een volle zaal worden. Want Gg hebt er allen belang bij. Dus komt U op Vrijdagavond om half 8 naar de Oudersavond. Welkom! KAP. KUEPERS, Dir. Jongensjeugdbeweging. Zilveren jubileum. In de feestzaal van Huize St. Servatius werd op Zondag 13 Maart, de heer Theo Gommans plechtig ge huldigd wegens zijn 25-jarig dienst- jublleum. Nadat de gestichtsfanfare aan deze bijeenkomst een muzikale tint had gegeven, werd de verdien stelijke jubilaris in hartelijke bewoor dingen toegesproken door de eerw. Overste. Spreker memoreerde in 't bijzonder zijn verdiensten niet alleen als kundig vakman, maar ook als man van plicht en nauwgezetheid, sympathiek om zijn eenvoud en hulp vaardigheid. Zgn 25 jaren bier door gebracht, wareD „volle jarén geweest Ook dokter Janssen, eersle genees heer, liet zich niet onbetuigd en sloot zich volgaarne aan in t betuigen van zgn erkentelijkheid. Namens het technisch en ver plegend personeel hield Ben Fransen een korte toespraak. Onder het aan bieden van geschenken schetste hij de jubilaris als voorbeeld van ijver en werklust, als vriend voor allen die met hem in aanraking kwamen. Zichtbaar geroerd dankte de jubi laris de directie die hem in staat had gesteld in het levensonderhoud van zich en z'n gezin te voorzien hij dankte voor het vertrouwen en de genegenheid die hg steeds van zijn superieuren en mede-arbeiders had mogen genieten, voorde stoffe lijke blijken van belangstelling eu waardeering die hem bij deze gelegen heid waren aangeboden. Met een hij leve en werke nog lang in ons midden, als slot, stemde eenieder in. Beugelbond „Venray/* Een zware taak wacht de Beugel club van de Langstraat morgen Zondag. Om 2 uur krijgt zij 't sterke D.O.S. uit Ysselsteyn op bezoek. Ora 4 uur komt „Ons Genot" van de Heide en om 6 uur zal „Recht door Zee" van den Merseloscheweg ook nog verschijnen. Ofschoon Venray I de laatste com petitie de hekkensluiters werden

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1