Servafius Paardenverzekeriög COOPMANS' Zaadhandel P. HENDRIX Wo Per Per Far Ma Fai Wc Wc Cri UW SMAAK „GOUMANS" Provinciaal Nieuws VASTEN GOUMANS' HONINGKOEK Gemengde Berichten Advertentiën. Biienbond Stille Omgang VERGADERING U.LO.-School voor Meisjes Huizo „DE WEIJER" BOXMEER. i Hef Toelatings examen Sluis Opfokvoer nef R. K. Meisje Kanfoor. 2e hands Piano. Blijvend weiland f 17.- per H.A. s O. V. c Kunstbloemen en Vazen P. HENDRIX TUINZADEN Ant. v. d. Linden Alle Schoonmaak- en Poefsarfikelen Dames en Heeren SWAGHOVEN TE KOOP partij gemerkte biggen PIANO eetaardappelen, Ind. en R.St. poters een besic zomer ai R.Sf fornuiik kachel f stoeleci TE gemerlt TE C een ne TEp bijna ik en 5 schi best m: ongescljt TEL1 roodbonji is ook bij de uitgebreide sorteering van eigen fabrikaat PAASEITJES VENRAY, 12 Maart 1938 Burgemeester en Wethouders van Venray, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 22 December 1937 is vast gesteld de volgende verordening: VERORDENING OP DE HEFFING VAN OPCENTEN OP DE HOOFD SOM VAN DE PERSONEELE BE LASTING IN DE GEMEENTE VEN RAY. Artikel 1. Er worden ten behoeve der ge meente geheven 150 opcenten op de hoofdsom van de personeele belas ting. Artikel 2. Deze verordening treedt in wer king met 1 Januari 1938. Alsdan vervalt de thans geldende verorde ning op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting in de gemeente Venray, behoudens voor wat betreft de aanslagen over 1937. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 9 Februari 1938, Nr. 39. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 7 Maart 1938. Burgemeester en Wethouders vnd. A. H. M. JANSSEN De Secretaris, VAN HAAREN. W aarschu wing. Ter voorkoming van vervolgings- kosten wordt den belastingschuldi gen in de Riool- en Trottoirbelasting dienstjaar 1937 aangeraden in den loop der volgende week minstens de eerste helft van den verschuldigden aanslag te voldoen. Internationaal ruiterfeest. Het groot internationaal ruiter feest, hetwelk' telkenjare wordt ge organiseerd door de Venraysche rui- terclub is in een gehouden verga dering» voor dit jaarvastgesteld op den derden Zondag in Juli a.s. Uitbreiding Cartonnagefabriek Gebrs. Laurensse. In tegenstelling met het bericht in de Maasbode, dat er plannen zouden bestaan om de fabriek van Venray in haar geheel naar Roer mond over te brengen, vernemen wij van bevoegde zgde, dat het tegenwoordige hoofdbedrijf van de Gebrs. Laurensse geheel en ten volle blijft gevestigd te Venray. Wel is het personeel te Roermond reeds gestegen van 26 tot 45 perso nen. Zie Tweede Blad. Gunning stucadoorwcrk. Door den Architect U. Brink te Leeuwarden is aan de Stucadoors- firma G. Janssen en Zonen alhier opgedragen het stucadoorwerk in 88 woningen aan den Wolfkuilschen weg te Nijmegen. Vee- en paardenmarkt Op do Maandag alhier gehouden veemarkt was de aanvoer grooter dan vorige markten het geval was. Handel goed aan hooge prijzen. Biggen betaalde men zeer duur. Prijzen tot f 25. De aanvoer van kramerijen wordt minder. Op de Donderdag alhier gehouden paardenmarkt waren ongeveer 100 dieren aangevoerd. De handel was slap. Beugelbond „Venray" Verleden Zondag viel aan „Recht door Zee" te Venray de eer te beurt om aan de drie andere clubs van bovengenoemden bond gastvrijheid te verleenen. En wat het verleenen van deze gastvrijheid betreft, heeft de gastvrouwe eer gehad van haar werk, want alle drie de ontmoetin gen eindigden in een gelijk spel. De uitslagen luidden Recht door ZeeHeide 44 Recht door Zee—Ysselsteyn 4—4 Recht door Zee—Venray 4—4 De stand is thans Heide 4 3 1 0 7 22—10 Recht d. Zee 4 0 3 1 3 13—19 Ysselsteyn 2 0 111 79 Venray 10 111 610 De volgende partijen worden te Venray gespeeld op 20 Maart. Wat is ruitenzalf Misschien zullen er onder de lezers zijn, schrijft de Limb. Koerier die een duistere zaak voor ons kunnen oplossen. Ter bevrediging van een nieuwsgierigheid, die dezen Woens dagmorgen door den Politierechter eenvoudig werd genegeerd, en die ons tenslotte met een onbevredigend gevoel en vragende blikken deed heengaan. Waar het dan wel over ging... Neemt bij Uw brood en 't is geen vasten meer. Het ging over de vraag: „Wat is ruitenzalf", niet meer en niet min der dan dat. Er was een reiziger binnengedrongen in het landelijke Venray, een chic heer, die zeide een Chemische Industrie uit Amsterdam te vertegenwoordigen. Aldus geïn troduceerd belandde hij bij een win kelier en verkocht daar voor zes en dertig gulden ruitenzalf. Daarbij had de heer mooie dingen verteld, die niet waar bleken te zijn, hetgeen overigens meer voorkomt. Hij beschreef o.a. hoe hij op de Ut- rechtsche Jaarbeurs met het nieuwe product had gedemonstreerd, en be loofde verder, dat in het plaatselijk weekblad advertenties zouden ver schijnen voor het zalfje. Zooals gezegd, dhr. had gelogen. En de winkelier sleepte hem ter balie. „Wat wil je nu eigenlijk", vroeg de Officier aan den verdachte. Toen werd de handige verkooper tot een wat trieste figuur, die met mo ite zijn tranen bedwong en zei: „Ik zou zoo oprecht graag naar mijn moeder Edelachtbare". Daaraan verbond hij toen nog vele beloften van goed gedrag, totdat de Officier het dan nog eens met hem wilde probeeren, en hem vier maan den voorwaardelijk gaf. Maar waarvoor die ruitenzalf nu dienen moest weten we nog altijd niet. Misschien wil de winkelier uit Venray het ons vertellen.... GEVONDEN: een bord van een vrachtauto, is op 't politiebureau; een huissleutel, idemeen pols horloge, is bij H. Verslegen, Steegs- broek I 14een halssnoer, is bij M. Manders, Laagriebroek K 15. St. Joseph, Smakt. Op St. Josephdag, 19 Maart a.s. zal te Smakt de Hoogmis om 10 uur worden opgedragen door de Mag. Generaal der Kruisheeren, Mgr. W. van Dinther. De dienst zal worden uitgezonden door de K.R.O. De pre dikatie zal dan worden gehouden door Pater H. de Greeve. Gouden Priesterfeest. Op 17 Maart a.s. zal dehoogeerw. heer Th. Creemers, pastoor-deken van Horst en kanunnik van 't bis dom, zijn gouden priesterfeest her denken. In verband met den H. Vastentijd is de viering van dit feit uitgesteld tot 2en Paaschdag. HORST. De marktcommissie heeft besloten om de Paaschmarkt te houden op Dinsdag 5 April. EEN NIEUWE BRES IN DE PEEL. Donderdag werd in de nog wijde eenzaamheid tusschen Sevenum en Helenaveen door Minister Romme een versierde spade in den ruigen grond gestoken, welke officieele handeling, een nieuwe phase in de overweldiging van den grauwen Peelreus inluidde. Staan we thans aan het begin van het einde van onze vertrouwde Peel- vlakte Men zou het gaan denken men in deze dagen de uiteen- loopende beschouwingen in tijdschrif ten en dagbladen leest over Peel- ontginning en Peel-vraagstuk. Er wordt gesproken van honderd-, ja van duizendtallen hectaren, welke uit het mysterieuze lgf van de Peel zullen worden gebeten met houweel en schop en millioenen bedragen worden genoemd, welke zullen dienen om de „kale woestengen om te too- veren in lachende landouwen". Inderdaad is de Peelontginning nog nooit zoo groot (sch) aangepakt als in het laatste decennium en daar naast beginnen zich aan den wijden Peel-horizon de silhouetten van kolenmijn-torens af te teekenen.... Vandaar onze vraag of aan de eeuwenlange sluimering van onze Peel een einde gaat komen. In verband met deze officieele plechtigheid wordt den arbeiders heden-Zaterdagmorgen vrijaf gegeven met behoud van loon. WANSSUM. Bij de famiüe T. alhier is een geval van roodvonk geconstateerd. BLITTERSWIJK. Onze dorpsge noot, de Eerw. Frater Richardus Reijnen, zal op Zondag 27 Maart a.s. in de Minderbroederskerk te Weert de H. Priesterwijding ontvan- gei en op le Paaschdag alhier zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. OVERLOON. Dinsdag had alhier een onderlinge oefening plaats van het Regiment Wielrijders, het es kadron Pantserwagens en het korps Rijdende Artillerie. De oefeningen trokken groote belangstelling, aan gezien dit voor Overloon iecs nieuws was. Vooral het nieuwe legerwapen, de pantserwagens, trokken de aan lacht. Het was wonderlijk om te zien hoe deze wagens zoowel achter als vooruitreden en ook in beide richtingen schietende. Alhier werd in 't Patronaat voor vrouwen en meisjes, een lezing gegeven door den directeur der Zui velfabriek van Venray, over berei ding en behandeling der melk. De belangstelling was groot, De R. K. Werkliedenvereeniging ,St. Joseph", alhier heeft besloten om op Zondag 20 Maart, een bede vaart te organiseeren naar de Smakt, 's Morgens zal gezamelijk worden gecommuniceerd. Overval op kassier. Donderdagavond omstreeks 7 uur is een overval gepleegd op den kassier van de Boerenleenbank te Weert, den 42-jarigen heer E. Stribos. De indrin&er loste twee schoten uit een revolver, die echter gelukkig hun doel misten. De maréchaussee, die het onder zoek in handen heeft, is er reeds in geslaagd, hem op het spoor te komen. Explosie in lucifersfabriek te Weert, In de N.V. Nationale Lucifers fabriek, gelegen aan de Willem I- Kade te Weert, heeft zich Dinsdag middag een ontploffing voorgedaan, waarbij acht meisjes brandwonden opliepen, van wie één zeer ernstige. Onder zijn tractor gedood. Op den Pottenberg te Maastricht was Woensdag de 38jarige L. Bollen bezig met het land te beploegen. De ploeg werd voortgetrokken door een door B. zelf van een oude auto geconstrueerden tractor. Opdat deze vast op den grond zou liggen, was het achtergedeelte verzwaard met zandzakken. Terwijl de „tractor" nog in beweging was, sprong B. daarop een gegeven moment af, struikelde en viel voor 't achtergedeelte van den tractor, met het gezicht tegen den grond. Door 't zware gewicht van de machine, die bovendien op dit oogenblik tot stilstand kwam, werd de ongelukkige met het hoofd in den grond geduwd, tengevolge waarvan hij den verstikkingsdood stierf. Nieuwe industrie. Binnenkort zal ons land een nieuwe industrie rijker zijn. Te Amsterdam is n.l. opgericht de N.V. Nederland- sche Aluminium-Mrj. met een maat schappelijk kapitaal van 1 millioen gulden. De maatschappij die opgericht is door de. Robaver en den oud-direc teur van de Nederlandsche Ford fabrieken, den heer G. J. G. Both te Overveen, heeft nog geen beslissing genomen ten aanzien van de plaats, waar het nieuwe bedrijf zal worden: gevestigd, maar de provincie Lim-1 burg maakt een goede kans. Grave krijgt garnizoen De burgemeester van Grave heeft officieel bericht ontvangen, dat het vijftiende regiment infanterie met regimentsstaf uit Nijmegen naar Grave zal worden overgeplaatst in verband met de reorganisatie van de legermacht. De bouwplannen voor de kazerne liggen reeds klaardeze zal geves tigd worden aan den rand der ge meente Grave. In verband met deze voor de gemeente Grave blijde tijding werd door vele ingezetenen gevlagd. Knoeierijen. De werkgelegenheid, die door zoo- velen moeizaam wordt gezocht, wordt door anderen soms vergooid. Door knoeierijen van de directie blijkt de radiolampenfabriek „Thermion" te Lent; geheel geruïneerd. Zooals men weet zijn 2 directeuren gearresteerd, het bedrijf is thans failliet verklaard. De verkregen Phi- lipsiicentie is daarmede vervallen, zoodat de 230 arbeiders op straat zijn komen te staan. Ernstig ongeluk. Maandagmorgen te 5 uur heeft in het ketelhuis der fabriek van Vlissingen te Helmond een doodelijk ongeluk gebeurd. Plotseling sprong een afsluiter van een stoompijp en werd de 42jarige stoker Snijders door den ontsnappenden stoom ge troffen. In den loop van den morgen is de ongelukkige aan de bekomen brandwonden overleden. Snijders, die vader van een groot gezin was, woonde te Gemert. Onwelriekende luchtjes. Het vakblad „De Vee- en Vleesch- handel" schrijft naar aanleiding van hetgeen onlangs door de vragen van het Handelsblad en het antwoord daarop van dr. Dijt bekend gewor den is. Het blad zegt o.m. „Zijn de feiten juist, dan heeft de firma De Wijze uit Cuyk reeds in October 1936 aan de Veehouderij centrale het aanbod gedaan wekelijks 1500 varkens naar Zwitserland uit te voeren. (Zoolang dat land tijdelijk open was). Deze export is toen af gestuit op het feit, dat de Vee houderijcentrale niet de minste medewerking wilde verleenen. Het doet daarom wel buitengewoon vreemd aan, dat enkele weken later de Veehouderijcentrale zélve via een andere exportfirma wél varkens naar Zwitserland ging exporteeren. Geen wonder, dat deze feiten aan leiding geven tot allerlei geruchten, waarvan „meten met twee maten" slechts een zwakke qualificatie is en die maken, dat de met de N.V.C. .minder goed bevriende" exporteurs zich buitengewoon onbehaaglijk voelen. Deze toestand kan en mag ter wille van de hoogheid der Overheid niet voortduren. Hier móét licht komen Daarom dringen we er met klem op aan, dat het voorstel van dr. Dijt, om aan een Eere-raad op te dragen deze zaak grondig te bestudeeren en daarover rapport uit te brengen, wordt aanvaard en verwezenlijkt. Daarbg sta dan mede voorop de conditie, dat het rapport van dezen Eereraad openbaar gemaakt wordt." Aan deze opmerking van het vak blad „De Vee- en Vleesehhandel" voegt „Het Centrum" toe, dat de Ned. Veehouderij Centrale aan de firma Zilversmit en Pinto varkens heeft geleverd naar Zwitserland met het argument, dat de Zwitsersche markt moest wórden behouden voor Nederland. De prijzen, die Zilversmit en Pinto betaalden waren van 304tot 34 cent per kg. met een korting van 4 kg. per varken, terwijl de fa. De Wijze wilde betalen 36 cent per kg. zonder korting. De pikante noot van dit geval is, dat de firma De Wijze heeft onderhandelt met den onder directeur der N.V.C. die voordien procuratiehouder was van Zwanen berg in Oss en na zijn aftreden als onder-directeur der N.V.C. weer naar dat exportbedrijf is teruggekeerd. De politiek der N.V.C. is wel ge heimzinnig Noodlottige brand Woensdagmiddag ontstond te Op penhuizen, nabij Sneek, brand in de groote boerderij, bewoond door den heer B. Dijkstra en eigendom van notaris Poelstra te Leeuwarden. Ruim veertig stuks vee kwamen in de vlammen om. Groote tentoonstelling te Helmond. In zijn nieuwjaarsrede heeft Hel- mond's burgemeester, de heer A. Moons, aangekondigd, dat door hem het initiatief genomen was tot het houden van een groote tentoonstel ling voor industrie, handel, midden stand, kunst en folklore en land en tuinbouw bij gelegenheid van de viering van het 40-jarig regeerings- jubileum van H.M. de Koningin. Thans kunnen we melden, dat een voldoende basis voor het welslagen dezer tentoonstelling in Peelland's hoofdstad is gelegd en de voor- bereidende werkzaamheden in vollen gang zijn. In het dagelijksch bestuur van het uitgebreide tentoonstelhngscomité hebben zitting de heeren P. Fentener van Vlissingen Pzn., voorzitterR. van Gemert, voorzitter R.K. Midden standsbond en mr. F. J. van Thiel, voorzitter V.V.V. „Helmond Vooruit" ondervoorzitters Jos. Maas, secre taris en nctaris Van Keulen, penning meester. Er zijn verder speciale commissies benoemd voor de textiel-industrie, metaalindustrie, middenstand en handel, algemeene deelname, land en tuinbouw, kunst en folklore, ontvangst, pers en propaganda, technische vraagstukken en attracties De opzet der tentoonstelling is zeer grootsch en het comité heeft op een uitermate gunstig terrein beslag weten te leggen, n.l. het fabrieksgebouw, de groote villa en open terreinen van de voormalige N.V. Swinkels's Weverijen langs den Kanaaldijk, vlak bij het centrum der stad. Reeds zegden nagenoeg alle Helmondsche industrieën toe aan de expositie te zullen deelnemen, terwijl ook industrieën uit de naaste omgeving vertegenwoordigd zullen zijn. Ook voor de overige onderdeelen der tentoonstelling, welke zal staan in het teeken „Helmond herleeft" is reeds ruime medewerking door diverse instanties toegezegd. De juiste data voor deze expositie, welke eind Augustus—begin Sep tember zal worden gehouden, worden binnenkort vastgesteld. Verlichting van de vaste lasten in den tuinbouw. Bij de behandeling van de begroo ting van het landbouw-crisisfonds voor 1938 in de Tweede Kamer heeft de minister van Economische Zaken ten aanzien van de vaste lasten in den tuinbouw medegedeeld, dat het in zijn voornemen lag de totstand koming te bevorderen van plaatse lijke organisaties in den tuinbouw, die naar zijn meening in staat zou den zijn, crediteuren en debiteuren bij elkaar te brengen. Op die wijze zou langs den weg der bemiddeling getracht kunnen worden te bereiken, dat de crediteuren zich de verliezen realiseeren, welke zij in feite reeds hebben geleden. Uitvoercontrole op groenten. Het Uitvoer-Controle-Bureau voor groenten, fruit en aardappelen deelt mede, dat op 14 Maart a.s. de land- bouw-uitvoerwet van toepassing zal worden verklaard op augurken, boo- nen, meloenen, neen, radijs, schor- seneeren en spinazie, waardoor deze producten van genoemden datum af alleen tot uitvoer kunnen worden toegelaten, indien zij zijn vergezeld van een certificaat. Door dezen maatregel zijn thans nagenoeg alle tuinbouwproducten onder de verplichte controle gebracht. De vereischte certificaten worden verkrijgbaar gesteld bg de veilingen, welke volledig bg deze controle zijn ingeschakeld en bij de controleurs van het U.C.B., indien na keuring blgkt, dat de producten voldoen aan de gestelde minimum-eischen. v. d. Landbouwbond Venray. De algemeene schaifing der paarden zal plaats hebben als volgt Maandag 14 Maart nam. half 2 te Merselo. Dinsdag 15 Maart voorm. 9 uur in het Dorp, nam. half 2 te Lull, nam. half 4 te Oostrum. Woensdag 16 Maart voorm. half 10 te Leunen, nam. half 2 aan de Heide. Donderdag 17 Maart voorm. 8 uur bij Verhegen, Klein Oirlo, half 10 bij Jos. Geerets, Castenray half 11 bg de Kapel te Castenray nam. 2 uur te Oirlo. Vrijdag 18 Maart nam. 1 uur aan het Overbroek. nam. 3 uur aan het Veulen. Zaterdag 19 Maart nam. half 2 te Ysselsteyn. Telkens op de bekeDde plaatsen, Boekjes medebrengen. 37 HET BESTUUR. Algem. Vergadering Leunen-Venray op Dinsdag 15 Maart om 7 uur in het Bondsgebouw te Leunen. Tevens teekenen vooi voorjaars-suiker. Trouwe opkomst verzocht. - Het Bestuur. 19-20 Maart. van de Vereen. „De H. Stede heden Zaterdagavond om 8 uur in Lunchroom Ver heugen. AGENDA 1. Opening. Notulen. 2. Mededeeling ingek. stukken. 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. 4. Diverse besprekingen in ver band met den tocht naar Amster dam. Aller opkomst wordt beleefd ver zocht. Spoorkaartjes, pro- IVjDF gramma's en Missaal tjes kunnen ter vergadering in ont vangst worden genomen f 3.65 per persoon en zijn verder verkrgg- baar tot uiterlijk Vrijdagmiddag a.s. 12 uur bij H. JACOBS, Stationsweg 39 en Boekhandel v.d. MUNCKHOF Grootestraat 28. N.B. Deelnemers aan den Stillen Omgang, die de vergadering op he denavond niet kunnen bijwonen, worden beleefd verzocht van de mededeelingen op de voor- en achter zijde en op pagina 3 van het pro gramma goed kennis te nemen. De familie van wijlen den ZeerEerw. Heer Pefrus Jacobus Pools em. pastoor betuigt voor de bij zijn overlij den en begrafenis betoonde be langstelling, haren hartelijken dank. Uit aller naam, G. M. Raedfs St. Joseph's klooster, Venray Maart 1938. R. K. zal gehouden worden Woensdag 23 Maart '38 Aanvang kwart voor negen. Voor leerlingen buiten Box meer bestaat gelegenheid tot verblijf op Huize „De Weijer" van Maandag tot Zaterdag. Verdere inlichtingen verstrekt de EERW. OVERSTE. Ontvangen Kuikenzaad, Kuikenrgst, Kuikenvoederbakjes, Drinkbakjes, Levertraan voor kuikens, enz. Th. Pouwels HOPSTRAAT 8. 12 OEVEA-A-GID wegens huwelijk der tegenw per 1 Mei een 17—18 jaar, voor burgergezin op een dorp bij Venray. Eenig- zins met werkz. op de hoogte. Adres bureau dezer. 21 Meisje 17 jaar, Mulo-dip!, zoekt plaats op kantoor of iets dergelijks. Aan hetz. adres TE KOOP een uitstekende Brieven onder no. 50 bureau van dit blad. 2 in Tuin- en Landbouwzaden. Bekend adres voor Graszaden Papieren Fruitschaaltjes zeer billijk in prijs. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF. Morgen Zondag 13 Maart Aanv. 2 uur. Entrée 25 cent Werkloozen 10 cent. Ontvangen prachtcollectie Patersstraat 9. Steeds verkrijgbaar alle soorten Tuin- en Landbouwzaden in prima kwaliteit bij Schoolstraat 16. £2 Deur- en Chinamatten vindt U bij Patersstraat 9 li wilt U netjes en goedkoop gekleed gaan, kom dan even bij ons aan. U vindt hier de mooiste sorteering Dames- en Heeren- kleeding naar maai. Zoojuist ontvangen nieuwste modellen Heeren Vilthoeden spotprijs f 2.- Aanbevelend, Maasheescheweg 15 Telef. 25 Aan hetz. adres TE KOOP een zeer goed onderhouden FORNUIS. J. Volleberg-Litjens, Ysselsteyn. TB KOOP tweedehands. Hofstraat 3, Venray. 8 TE KOOP pootaardappelen Ind. kl. A en B en R. Star B en C. Levering Maart. Verder nog R. Star eetaardappelen. Jos. Verstappen, Oirlo E 35, op den Heijster. TE IKOOB best maalkalf en een zeug 15 w. dracht of een zeug met 12 biggen. Wed. G. Camps, Oostrum. 2 TE KOOP Eindstraat 12: Kinderstoel, Kinderbox, Hobbelpaard, Poppenwagen, groot Trekwagentje, Wandel wagentjes en Kinderwagens. Verder allerhande Meubelen, Kamerameublementjes, Ledikanten, Stoelen, Tafels, Tapijten, Fornuizen, enz. enz. Dagelijks te zien en te koop. Alles wordt bezorgd. TE KOOP a f 2.50, eerste nabouw. G. In 't Hulst, Hiept. 2 TE KOOP pootaardappelen Eerstel, en Schotsche Muizen, van de Friesche klei, voorge- kiemd in kistjes. Sla-, Uien- en Savoye- planten. H. Tacken, Schoolstraat. TEp( stampt: met 12 bi|(i4 (v Hoek) Ant >ns TE 01 apt le nabouw *A de klei, a f 4per G. Duijkerslsti TE (O G. vd Bosch, k[ L. Backus, Chr. Stappe C Gebr. vd H«e: M 29. TE oud 5 mnd.,bj< Loobeek-Smak A. Heidens, e n

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2