THEE Zvaar traject van 30 K.M., acht maal per dag DOET JE GOED! Buitenland. Hebt Gij Lendenpijn? AKKERTJES Provinciaal Nieuws Binnenland. In Thee heeft het hedendaagsche snelverkeer zijn besten bondgenoot! Thee heeft de ideale eigenschap een heerlijke, verfrisschende drank te zijn, die tegelijk de zintuigen scherpt en kalme zenuwen geeft. Moderne automobilisten volgen meer en meer den goeden stelregel: Thee voor veilig verkeer! Maar zet thee volgens dit Thee-a.b.c: A. Doe per persoon maatschepje Thee in den theepot. B. Giet versch kokend water op. C. Laat 3 tot 5 minuten trekken onder de theemuts. Vóór het inschenken even omroeren. Melk en suiker toevoegen naar smaak. IHoe houden zij het uit, denkt menig een die acht slaat op het afmattende werk van autobus-chauffeurs. 2 Zonder een krachtigen kop Thee op ge zette tijden, zou het bijna onmogelijk zijn 3 Thee voorkomt en verdrijft vermoeidheid en houdt alle den geheelen dag aan het stuur te blijven. zintuigen frisch en helder. Publicatie van hel Thee-Propagandabureau, Amsterdam Boft. Op leert werf %dag stig" wai jongeaj' en z leveosjge->vo Oe tjhipl kei man? VOi granaaLn t tecren.tpjoi' de. v.afgrde fer. j Het X9; Breukeje e? slag vv^t zij broer lejver^ haa op| Worden de kippen ook maar iets lichter, vanwege den geforceerden leg, dan vallen ze in den hals-rui, zoodat goed opletten de boodschap is. Ook overjarige kippen moet men gedurenden den genoemden tijd ver lichten. Men heeft daar absoluut baat bij. Alleen de fokdieren, mogen, jong zijnde, niet verlicht worden. De overjarige pas na Nieuwjaar. HITLER'S RIJKSDAGREDE. Vijf jaar nat. socialisme. In een rede, welke drie uur duurde een prestatie op zich zelf van den opper-nat.socialist heeft Hitier Zondagmiddag tegenover de halve wereld, welke luisterde, rekening en verantwoording afgelegd van hetgeen de nat. socialisten in de vijf jaar, gedurende welken tijd zij het Derde Rijk beheerschen, hebben tot stand gebracht én... van hetgeen ze in de naaste toekomst denken te verwezen lijken. Uitvoerig cijfermateriaal weer gevende aan den eerbiedig gezeten /rjnden Rijksdag heeft de Fuehrer den inderdaad geweldigen econo- mïschen uitbouw van het land aan getoond. Of echter de fundamenten hecht en sterk genoeg zullen blijken om dien forschen uitbouw te schra gen Duitschland's vijanden. Het bolsjewisme en de intern, pers l Is, volgens Hitler, in Duitschland thans alles prima in orde, heerscht daar rust en welvaart, is er een al- gemeene herbloei, van de rest der wereld deugt niets. Uitgezonderd dan de staten, welke zich bij het anti- Kominternpact hebben aangesloten. De pest der wereld is het bols jewis- me en de internationale journalistiek, welke de samenleviDg der volkeren heet te vergiftigen door een „boos aardige ophitsing". Maar aan de Duitsche grens is een doelmatige barrière tegen den invloed der inter nationale pers opgericht... Zoolang die pers nog zoo verdor ven is, ziet de Fuehrer geen enkel nut in internationale samensprekin- gen en samenkomsten. Duitschland keert in geen ge val terug ;tot den Volkenbond, aldus Hitier. Het ziet heil in internationalen strijd tegen het bolsjewisme. Daarom blijft het nauw verbonden met Italië en Japan. Duitschland erkent den Japanschen vazalstaat Mand- sjoekwo en keurt het Japansche optreden in China goed. want zelfstandig blijkt China het bol sjewisme niet aan te kunnen. Het leger verpolitiekt. De Fuehrer heelt er voorts prijs op gesteld om met nadruk te ver klaren, dat Duitschland tot in al zijn geledingen nationaal-soeialistische is. Er is geen instelling in het Derde Rijk, welke niet ondergeschikt is aan de politieke instanties. Onmid dellijk noemde hij daarop het leger Hij bracht dank aan von Blomberg en von Fritsch voor alles, wat dezen voor de weermacht hadden gedaan, maar hij roemde ze, tegelijk met anderen, omdat zij {„vrijwillig" plaats hadden gemaakt voor jongere, „poli tieke en militaire krachten" Duitschland werd „oprecht vredelievend" geheeten, maar wie het mocht willen aanvallen, be hoorde te weten, dat land en volk thans „met staal en ijzer be schermd" zijn. Internationale betrekkingen. Min of meer vriendschappelijk. Ten aanzien van de internationale betrekkingen van Duitschland gaf Hitier, zooals reeds gezegd, vooral lucht aan zijn anti-bolsjewisme. Van jaar tot jaar aldus klonk het onheilspellend zal Duitsch land met grooter nadruk zijn eisch tot teruggave der koloniën stellen, maar overigens heeft het geen territoriale aspiraties, óók niet in Spanje. Maar daar zal Duitschland geen bolswiseering dulden; deze immers zou het Europeesche evenwicht versto ren. Duitschland heet men zijnnabuur- staten vrij normale betrekkingen te onderhouden; met sommige zelfs zijn deze betrekkingen van „min of meer vriendschappelijke aard". Maar zoo ging de Fuehrer voort in twee aangrenzende laDden wonen ruim 10 millioen Duitschers en voor dezen eischt Duitschland het zelfbeschikkingsrecht op. „Volkspolitieke rechten/' „Volkspolitieke rechten" noemde Hitier woordelijk wat hij voor die ruim 10 millioen Duitschers in den vreemde verlangde. Hij dacht hier in de eerste plaats aan de Sudeten- Duitschers in Tsjecho-Slowakrje, voor wie Duitschland een bestuurlijke zelfstandigheid schijnt te verlangen als die, welke de Duitschers in Zwit serland genieten. DuitschlandOostenrijk. Terwijl de heele wereld nieuws gierig was naar hetgeen Hitier zou zeggen over de ontwikkeling der Duitsch-Oostenrijksche betrekkingen is hij in zijn mededeelingen daarover juist zeer sober geweest. Blijkbaar is deze zaak nog niet geheel in kannen en kruiken. Hij constateerde slechts, dat de betrekkingen juist op tijd verbeterd waren, anders zou een „cateatrophe, gewild of on gewild" niet zijn uitgebleven. Bevatten deze woorden niet een herhaling van de bedreiging, welke tegenover Schuschuigg te Berchtes- gaden heeten te zijn geuit Enfin, de Fuehrer bracht dank aan Schusch- nigg voor de wijze, waarop deze met hem samenwerkte om de samen werking van Oostenrijk en Duitsch land te verzekeren, waardoor zij een bijdrage leveren in het belang van den Europeeschen vrede. Wat niet werd gezegd. Was de rede van Hitler in menig opzicht belangrijk om den inhoud, veel zeggend was ze ook om het geen niet werd gezegd. Er werden b.v. geen Duitsche concessies jegens Oostenrijk genoemd en geen conces sies aan de kerken. Uit Weenen wordt bericht, dat men daar zeer teleurgesteld is over het weinig-positieve in Hitler's rede. Men merkt op, dat de garantie van onafhankelijk, heid voor Oostenrijk eD niet- inmenging in Oostenrijksche aangelegenheden zooveel meer waarde zou hebben gehad, als ze in Hitler's rede was uitge sproken. Duitschland zal zijn onverzoenlijke politiek jegens de niet-autoritair bestuurde volkeren voorzetten, zijn onverzoenlijke politiek ook naar binnen jegens allen en alles, wat in eenigerlei opzicht, godsdien stig of cultureel, internationaal is georiënteerd. Van vreemde regeeringen wordt .vrijheid" geëischt voor alle Duit schers, maar den Duitschers, die binnen de grenzen van het Derde Rijk wonen, blijft de vrijheid ont houden. Het proces legen Ds. Niemöller duurt voort. Mgr. von Preysing, de katholieke bisschop van Berlijn, heeft in zijn Vastenbrief, op Zondag j.l. in alle Berlijnscbe Katholieke kerken voor gelezen, nog weer eens nadrukkelijk geprotesteerd tege i de valsche be schuldiging, dat de kerk aan politiek zou doen. Er zullen nog moeilijker dagen aanbreken, voorspelde de bisschop. Ernstige vliegramp in Indië. Tijdens een Maandagavond gehou den luchtbeschermingsoefening te Batavia is een Glenn Martin-machine met vijf inzittenden, niet ver van het vliegveld Tjililitan neergestort en in brand gevlogen. Met een oogopslag was te zien, dat menschelijke hulp niet meer kon baten. Het wrak had zich een meter diep in den grond geboord en uit het gat laaiden de vlammen nog op. De onderdeelen van het toestel waren alom verspreid. Nederiandsch Hei ongemak van velen, Product Qen zittend leven leiden. Verrast zult Ge zijn na 'i gebruik van - Volgens recept van Apotheker Dumont Kringvergadering Sfatenkieskring Horst. De groote zaal van café Klabbers te Well was Zondag j.l. geheel ge vuld van afgevaardigden der Kies- vereenigingen in den Kring Horst, waar het Tweede Kamerlid Hermans het woord zou voeren over de uit voering van het program van actie 1937. De Voorzitter, de Edelachtb. Heer Burgemeester Rutten, opende de vergadering met gebed en sprak vervolgens een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal echter tot het Kamerlid, den Heer Hermans en memoreerde vervolgens de felheid van den laatsten ver kiezingsstrijd, waaruit de R.K. Staatspartij echter zegevierend te voorschijn kwam en haar zetel-aantal wist te brengen op 31 en Limburg zijn 5 zetels we^r terugkreeg, r Na in keurige bewoordingen de heugelijke gebeurtenis der geboorte van Prinses Beatrix te hebben be sproken, waarop allen staande het „Wilhelmus" inzetten, bracht hij dank aan den Heer Boots, die als I Hoofd der Propagandisten met de zijnen zulk prachtwerk heeft ver richt in den strijd tegen het dissi- üentisine, dat op den rechter Maas oever welig tierde ja, waarom men soms met bangheid omvangen werd. Moge de Heer Derks, die in de toe komst een groot deel der taak van den Heer Boots heeft overgenomen, op den ingeslagen weg voortgaan. Hierna deelde de Voorzitter mede, dat ingevolge het nieuwe Reglement het geheele Bestuur na elke ver kiezing moet aftreden. Van de gelegenheid tot het stellen van candldaten is een zeer pover gebruik gemaakt, daarom geeft de Voorzitter, die uit de rijen der jongeren goede krachten verwacht had, alsnog de gelegenheid er toe. Spreker had zijn taak gaarne op jongere schouders gezien. De Heer Rut ten, Horst, is er' niet over verwonderd dat er geen candi- datuur i3 tegenover dezen eminenten Voorzitter, die door heel de ver gadering gaarne in zijn functie herkozen gezien wordt. Hij stelde daarom voor den Voorzitter bij acclamatie te herbenoemen, waarop de herkozen Voorzitter de voorwaar de bekend maakte waarop hg na eenige aarzeling deze herbenoeming aanneemt, n.l. dat de samenwerking blijve bestaan, die zoo noodig is vcor de goede functioneerïng van den Kring. Hierna was de verkiezing van bestuursleden aan de orde. Deze moeten gekozen worden uit en door de afgevaardigden, zegt de Voor zitter, die vervolgens mededeelt, dat de beer Reijnen wegens hoogen leef tijd niet meer herkiesbaar is, terwijl de heer Gerbeks te Siebengewald, mededeelt zgn zetel beschikbaar te willen stellen. In verband hiermede wijst de Voor zitter op de wenschelijkheid om den Rechter-Maasoever in het bestuur te houden tot bereiking vaa 't grootst mogelijk onderling contact. Alvorens tot de stemming over te gaan, benoemt de Voorzitter de hee- ren Jacobs te Horst, van Els te WanssuiD en Derks te Gennep tot stemopnemers, die onder de rede van den heer Hermans den uitslag der stemming kunnen vaststellen. Nu begint de Heer H. Hermans, Tweede Kamerlid, het woord te voeren over de uitvoering van het verkie zingsprogram 1937 en toont aan, dat de R.K. Staatspartij met haar pro gramma niet slechts van geestver wanten en geloofsgenooten alom be langstelling geniet, maar ook bij de tegenstanders. Al heeft de verkiezing 1937 een schitterend resultaat opge leverd, is dit allerminst een rede om op de behaalde lauweren te gaan rusten. Hij herinnert aan het Neder- landsche spreekwoord„Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen dragen" en het Fransche spreek woord „Adel verplicht" en komt vervolgens tot de bekende 4 punten van het actie-program en toont duidelijk aan hoe flink de R. K. Staatspartij haar beloften nakomt in de kortste «panne trjds, die sinds de verkiezing verloopen is en waarin reeds zóóveel behaald is, jammer dat de economische inzinking en de Defensiekosten remmend werkten tot vlugger afwerking van vele zaken. Doch we laten de hoop niet varen en gaarne wil hij de woorden van Z.E. Minister Steenberghe tot de zijne maken„Wij moeten hopen, dat Onze Lieve Heer ons werk zegent, anders blijft al ons werken nutte loos. Een enthousiast applaus klinkt op uit de vergadering, als Spreker ziju rede hiermede beëindigt. De stemopnemers zijn inmiddels gereed met hun taak en kan de Voorzitter zeggen dat zijn uitge bracht opJ. v. Bommel, Horst 94 stemmen, W. Everts, Sevenum 87 st., J. M. Frissen, Arcen 99 st., Gerbecks Siebengewald 79 st., P. J. Haenen, Sevenum 80 st., H. Odenhoven, Ven- ray 80 st., V. Pijls, Venray 86 st., J. Boots, Horst 85 st., W. v. Kalmthout, Gennep 79 st., G. H. Versieyen, Tien- ray 47 st. Waar de heeren Van Kalmthout en Gerbecks beide 79 stemmen behaald hadden, moest er, naar de Voorzitter zei, een herstemming plaats hebben, hetgeen echter door de verklaring van Gerbecks, dat hij zich definitief terugtrok, niet noodig bleek. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik ge maakt, zoodat de Voorzitter den Spreker hartelijk dank bracht voor diens mooie rede. Hij dankte de ver gadering voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen en dankte de heeren Reijnen eD Gerbecks voor het vele, dat zij in het belang onzer partij deden. Na de nieuw gekozen bestuurs leden Boots en Van Kalmthout met hun verkiezing geluk te hebben ge- wenscht, wilde hij zijne spreekbeurt eindigen op eenzelfde wijze als de Spreker van zooeven en zei vol ver trouwen op de toekomstIn Gods Naam en dan vooruit, tot heil van den Statenkring, Staatspartij en het geheele Nederlandsche volk, waarna hij de vergadering op de gewone wijze sloot. VENRAY, 26 Februari 1938 JONGE MIDDENSTAND. Vol goeden moed is de K.J.M.V. onder leiding van het nieuwe bestuur j het vereenigingsjaar 1938 ingegaan, j Op de eerst gehouden vergadering bleek duidelijk, dat er door de leden, meer activiteit en meer ambitie wordt getoond om het vereenigings- leven onder de jongeren te'bevorderen. Zoo werd er besloten, dat het be stuur en één afgevaardigde uit de leden, de afdeeling Venray, zal ver tegenwoordigen, op de a.s. jaarver gadering vaD de Limburgsche Dioce sane Bond te Roermond, dit om de samenwerking met het hoofdbestuur te bevorderen. Dat het lidmaatschap van een vereeniging ook financieele verplich tingen meebrengt, is nu eenmaal een noodzakelijk kwaad. Hiervoor werd een regeling ge troffen, die leden in staat stelt, te leeren met de beschikbare geldmid delen, om te gaan. Hierna ging aller belangstelling uit naar de lezing van het advi- seerend lid de heer J. Derksen over de fabrikage van de automobiel. Speciaal de economische werkwijze van deze groot-industrie biedt de toehoorders van deze lezing behoor lijk stof tot nadenken. Jammer dat nog niet meer Jonge Middenstanders hiervan profiteerden. Voor alle niet aangesloten Jonge Middenstanders, geldt hier de oproep: „Ken Uw taak en zoek Uw plaats in onze maatschappij, en sterk. U hierin door Uw eigen vereeniging." Maandag 7 Maart a.s. wordt een progaganda-vergadering gehouden in Café Verstralen, waar wij vele nieuwe en oude leden verwachten. Aan onzen plaat selijken scheiden den bondsvoorzitter, de heer Ant. Jeuken, past hier 'n woord van openlijk dank, voor zijn werken, streven, moeite en geven aan de Jonge Middenstand. Moge hij in de groei der vereeni ging de beïooning zien voor zijn moeite. MEDEWERKER. LUXOR-THEATER. Met de Carnavalsdagen geeft Luxor weer films, die er mogen zijn, voor elk wat wils. De Kleinste Rebel. Het zal velen verheugen om op het witte doek het zoo geliefkoosde wonderkind Chirley Temple met volle aandacht te volgen. De film van De Kleinste Rebel heeft aan deze eigenschappen ook in de verfilming volledig recht laten wedervarende regisseur David Butler heeft het oorspronkelijk ver haal vrij nauwkeurig bewerkt en zoo maken we in deze film alle '.vederwaardigheden mede van de Kleine Rebel, die een echt kind is, met een goed harten een stuk ont wikkeld gevoel om recht en recht vaardigheid. We zien haar voor haar heele omgeving een middelpunt van zon nige blijheid, doch tevens haar schranderheid om haar vader uit de handen van de militaire krijgsraad te redden, die tot den kogel veroor deeld was. Als tweede hoofdnummerGedrag Onvoldoende, Anny Ondra, die in deze film Vera heet, is een vlot film werk met zuivere romantiek, talrijke verwikkelingen en komische situaties. De examens voor de studiebeurs zijn begonnen, ook Vera wordt aan den tand gevoeld en de uitslag is dan ook „Onvoldoende"', haar leeraar Suchy wil haar ontslaan. Waarom Omdat hij met haar wil trouwen, doch dat wordt voorkomen, daar hij op allerlei manieren in het ootje wordt genomen door haar medeleer lingen. De regisseur, heeft om alle kwali teiten van Anny Ondra een dankbaar gebruik gemaakt, zoodat deze film een vlotte amusementsfilm geworden is, waarnaar een ieder met genoegen zal kijken. Maandag en DinsdagDe zanger van Hare Hoogheid. Deze film is wel de beste ooit vervaardigde met den grooten zanger Benjamino Gigli. Men zal genieten van zijn prachtig, warm en krachtig geluid in liederen en opera-fragmenten, waarvan men de volle maat krijgt. Bovendien is de regisseur Karl Heinz Martin erin geslaagd hem minder opvallend en geforceerd naar voren te brengen dan voorheen het geval, hetgeen geen gering voordeel is. 't Verhaal van deze nieuwe Gigli-film is dan ook heel wat aannemelijker dan in vorige films. De liefdes-kwestie speelt slechts een kleine rol in het verhaal. Die waardeering is n.l. vooral ge- basseerd op de zangkunst van Ben jamino Gigli, en die kunst mogen we bewonderen in prachtige gedeelten van verschillende opera's. De muziek van dr. Giuseppe Becce, sluit bovendien uitstekend bij de opera-fragmenten aan. Als tweede hoofdnummer draait ook nog, Charlie Chan in het Circus, met de grootste detective Warner Stand. Het Circus geeft een groote gala voorstelling, maar een bezoeker gaat heen tijdens de spannendste toeren, die elk ander in ademlooze verruk king brengen. Het is Charlie ChaD, de beroemde Chineesche detective, die een afspraak heeft met Joe Kenney, een der eigenaars van het Circus. Als Charlie zich naar den bureau-wagen van het circus begeeft, vindt hij het verwrongen lichaam van Kenney, vermoedelijk gewurgd door den reusachtigen aap, die zgn kooi heeft weten te verlaten. Einde lijk slaagt men er in het beest on schadelijk te maken en de circus- artisten staan verbijsterd rondom het lijk van het enorme dier. Nu is de vraag„Ongeluk of Misdaad". Nogmaals, WIE bediende ditduivel- sche werktuig Charlie Chan lost het raadsel op, als steeds, op zijn meesterlijke manier. OVERLOON. In het Patronaat werd de jaarvergadering gehouden van de Eiervereeniging „St. Theobal- dus" onder leiding van M. Gerrits. De secretaris, H. Crooymans, bracht een duidelijk verslag uit, waaraan we het volgende ontleenen geleverd werden 2.354.881 stuks kippeneieren, wegende 137.473 Kg. De Kg.-prijs was gemiddeld 61 cent. Hoogste prijs per Kg. bedroeg 90 centlaagste 44 cent. Aan de leden werd uitbetaald f 83.830.02. En werden geleyerd 58.917 stuks eendeneieren met een gewicht van 3.997 Kg. Per Kg. werd gemiddeld 39y4 cent uitbetaald. Hoogste Kg.-prijs 48 cent, laagste 32 cent. Er werd hiervoor aan de leden üitbetaald f 1.575.161. De voorzitter deelde mede, dat A. J. Goemans als bestuurslid aftredend was en zich niet meer herkiesbaar stelde, dit wegens vergevorderden ouderdom en gezondheidsredenen. In zgn plaats werd gekozen G. Linders. HOLTHEES. Alhier vergaderde de Boerenleenbank^afd. Maashees en Holthees. De rekening en balans over 1937 werden onveranderd vast gesteld. Tot president van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer Frans Bonants. In de vacature, ont staan door het overlijden van P. J. Verslegen, als lid van den Raad van Toezicht, werd gekozen de heer M. Botden te Maashees. Vervolgens kwamen aan de orde enkele bestuursvoorstellen, o.a. de renteverlaging van spaar- en voor schotnemers, van deposito's en loo- pende rekeningen. Naar aanleiding hiervan was den heer Verbeeten, Inspecteur der C.B. te Eindhoven, ter vergadering aan wezig om een uiteenzetting te geven, waarom men genoodzaakt was de rente der spaarders te verlagen. Alvorens tot deze toelichting over te gaan, herdacht Spreker het over leden lid van den Raad van Toezicht, den heer P. J. Versieyen. Vervolgens besprak hij den gelde- lijken toestand, hoe ons land op het oogenblik tot over de ooren in het geld zit. Het stroomt binnen van het buitenland, omdat zij het hierin ons land veiliger achten. Het gaat hier met het geld als met over productie van den landbouw, dan worden ook de prijzen gedrukt. Alle banken worden als het ware over stroomd met geld. Bg de C. B. te Eindhoven, werd in het afgeloopen jaar f 20.000.000 meer ontvangen. Dit alles heeft tot gevolg, dat men genoodzaakt is de rente te verlagen en te brengen op 2.64 pCt. voor leden en voor niet-leden op 2.50 pCt. En van deposito's van 3.50 op 2.75 pCt. Tenslotte spoorde Spreker aan het vertrouwen der plaatselijke Boeren leenbank waardig te blijven. Veel liefhebbers. Voor de vacante betrekkiDg van gemeente-secretaris te Mook hebben zich ruim 70 sollicitantenaaogemeld. De raad staat dus voor een moei lijke keus. 17e Limburgsche Jaarbeurs te Helden-Panningen. De voorbereidingen voor de 17e Limburgsche Jaarbeurs naderen haar eind. Nog slechts enkele dagen scheidt ons van de opening. Nog nimmer werd een Limburgsche Jaar beurs met zooveel verwachtingen tegemoet gezien, getuige de talrijke deelname. Voor alle afdeelingen bestaat groote belangstelling, en niet het minst voor de paardende vorige week waren er al meer dan 100 ingeschreven paarden. Gezien het feit dat slechts enkele maanden geleden bij gelegenheid van de zoo schitterend geslaagde land bouwtentoonstelling, georganiseerd door de Jonge Boeren te Helden- Panningen ook reeds een paarden- keuring beeft plaats gehad, stemt dit tot groote tevredenheid, dat ook nu de deelname wederom zeer groot is, waaruit moge blg'ken dat bij de paardenliefhebbers een geweldig animo bestaat voor deze van ouds bekende keuringen, i Omtrent de kleermakers-en bouw vaktentoonstelling kunnen we gerust bet zwijgen doen. Hierover is vol doende gemeld wat er te zien valt en tentoongesteld wordt. De sub-commissie's hiervoor opge richt hebben niet stil gezeten. - Ook voor het noodige amusement is gezorgd. Noteert nu alvast allen zonder te vergeten: 17e Limburgsche Jaarbeurs te Helden-Panningen van 27 Februari tot en met 2 Maart. Het garnizoen te Roermond. Voor de te Roermond te bouwen infanteriekazerne, welke zal komen te liggen aan den rechter Maasoever op het opgehoogde deel der stads weide aan den Wilhelminasingel, is de Genie bereids bezig met het ont werpen der bouwplannen. Met dezen bouw zal een bedrag van ongeveer een half millioen gul den gemoeid zijn. Met den bouw zal zoo spoedig mogelijk een aanvang worden ge maakt. HEERLEN AAN DR. POELS. Gouden eerepenning uitgereikt. Zondag hebben de burgemeester, de wethouders en de secretaris van Heerlen gezamenlijk een bezoek ge bracht aan mgr. prof. dr. H. A. Poels, die op 14 Februari 70 jaar werd. Burgemeester Van Grinsven nam het woord en deelde dr. Poels mee, dat het dagelijksch bestuur van Heerlen besloten had hem, als groot burger van de gemeente, die veel voor haar en de gemeentenaren ge daan had, den gouden eerepenning uit te reiken al3 blijk van dankbare en eerbiedige genegenheid. Zgn kort, warm gesproken woord besloot de burgemeester met den wensch, dat de zeventigjarige nog lang en krach tig zou kunnen blijven werken. Hij reikte daarop namens het gemeente bestuur den gouden penning, ont worpen door P. Hornix en geslagen op de Rijksmunt, aan mgr. Poels over. Dr. Poels toonde zich zeer getrof fen door deze bijzondere onderschei ding, die slechts in zeer zeldzame gevallen verleend wordt. In enkele eenvoudige woorden dankte hij de heeren voor hun bezoek en hun zeer gewaardeerd blijk van genegenheid. „Als men zoo lang in een gemeente woont en werkt, krijgt men haar vanzelf lief. Ik heb gedaan wat ik kon en ik hoop dat het contact, dat er was en het werk vergemakkelijk te, zal blijven," besloot de doctor. De oudste -priester van Nederland. Dinsdag 22 Februari vierde de Z. E. Heer A. Lienaerts, rustend pastoor in het St. Elisabeth-gesticht te Kerkrade zijn 94sten geboortedag. Als gewoonlijk stond de nog krasse grijsaard om 5 uur op en om 6 uur droeg hg het H. Misoffer op in de kapel van het klooster. In den loop van den dag ontving de 94-jarige bezoek van zgn familie uit Merkelbeek en andere gemeenten uit Zuid-Limburg. INKRIMPING LANDBOUW- CRISISDIENST. Nadat eenige maanden geleden de bemoeienis van de Nederlandscbe zuivelcentrale en van den centralen crisis-controledienst in verband met een ingrijpende wijziging van de re geling van den zuivelsteun belang rijk kon worden ingeperkt, zal de taak van deze beide instellingen ten gevolge van het vervallen van ver schillende voorschriften op het ge bied van de consumptiemelk en een voorgenomen wijziging van de voor schriften betreffende de grenscon trole andermaal aanzienlijk worden ingekrompen. Bij de Nederlandsche zuivelcen trale zullen ruim honderd ambtena ren overbodig worden, terwijl aan ongeveer 140 controleurs van den centralen crisis-controle-dienst ont slag zal worden aangezegd. Echtpaar dood gevonden. In den St. Annapolder te Rockanje is het echtpaar 't Mannetje in den nacht van Maandag op Dinsdag door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. De broer van den man, die in het naastgelegen huis woont, kwam tot deze ontdekking, toen hij 's morgens om zes uur zijn broer, die in den regel om vijf uur reeds buiten is, nog steeds niet gezien had. Hij ging het huis binnen en trof daar het echtpaar levenloos in nachtgewaad aan. Uit het feit, dat de man met een lantaarn in de hand werd gevonden kan worden afgeleid, dat hg den kolendamp moet hebben bemerkt. Waarschijnlijk heeft hij niet meer de krachten gehad verder dan de deur van de slaapkamer te komen, waar men ook zijn vrouw heeft gevonden. Een kind van 4 maanden werd nog in leven aangetroffen. deze menstelt port gaj Aansljz den miaj eieren den org| kingen ook hej leeren 1 Daarnieen ding vaijde ven orgj deren. VO! Er hoon van Dr oo ware vo ni dieren, oen betrekk v niet wed, steeds tsbc het Dr zóó toeg2 gen me6 i of and rel! scheidei aa: meerd ih- Thans nst boeren werp dacht Reintjes Een klinkencis de jacht 'i gegevenP'

Peel en Maas | 1938 | | pagina 6