H61 CM I Gemengde Berichten Adwiën. aan (Vrou\ ec HoiKoop. oor pne Snoèaro Ocul< ess Sno ssi Rupser ire Voois I Rumoer.... om honderd gulden! Wat een berg van mogelijkheden ligt er in het geld opgesloten En om honderd gulden kun je nog al wat doen. Met geld koop je eten, kleertjes, daar betaal je rekeningen mee en kunt er een arme mee hel pen. Met geld kan men steunen en zelf plezier hebben. Binnenkort staan de Carnavals dagen weer voor de deur en daD zal het geld weer vele diensten moeten bewijzen. Koop er Uw gepast genot mee in die dagen waar heter eigen aan is en waar iedereen ook behoefte aan heeft. Op het programma voor die dagen staat ook dit jaar weer een tooneei- uitvoering door de overbekende too- neelclub van Huize Servatius, die voor U het geld zal omtooveren in een genotvolle avond niet alleen, maar U ook het genoegen doen smaken, dat U daardoor een goede daad gesteld hebt voor 't plaatselijk jeugdwerk. Want Br. Berachus speelt met zijn jongens in en ten bate van het Patronaat. Wat het geld op de planken kan uitwerken zal een vraagteeken voor U blijven als U deze avond zoudt willen missen. Maar iedereen zal dat rumoer om zoo'n snert bedragje wiilen meemaken en de oerkomische ontwikkelingen om 100 gulden zeil willen beleven en daarom is ieders gang op een dier dagen ook naar het Patronaat. Nadere gegevens volgende week. Retraitehuis Roermond. Dinsdag 8—11 Maart retraite voor gehuwde vrouwen uit de Dekenaten Venray en Horst. Gevonden voorwerpen. Lips sleutel no. 34, autozwengel, zijn op Politiebureau; autozwengel bij G. Janssen, Maash. weg; aange- loopen 2 honden, 1 bij Lensen, Bruks- ke en 1 bij Vaickx, Boschhuizen. Achtergelaten in de kerk te Oos trum 1 heeren- en 2 damesparaplui- es, zijn bij H. Verheijen te Oostrum. Feestvergadering Jonge Boeren Venray. Het was Donderdagavond vol in de groote zaal van het St. Antonius- natronaat, waar de Federatie van Jonge Boeren te Venray hare jaar- lijksche feestvergadering hield. De Voorzitter, de heer Emonts, Castenray, opende deze vergadering met den Christelijken groet en sprak een hartelijk woord van welkom tot den H.E. Heer Deken Berden en de Eerwaarde Heeren der verschillende Venraysche Parochies en Rectoraten, die als Geestelijke Adviseurs gekomen waren, den E.A. Heer van de Loo, die als Burgemeester zich zeer interesseerde voor de Jonge Bo"e°' en wien hij nog een reeks van jaren toewenscht om van zun rust ten volle te kunnen genieten. Verder tot de Eesturen van Boeren- en Boerin- nenbonden, die ook in het afgeloopen iaar weer overvloedig steun gegeven hebben aan de actie der Jonge Boeren, een steun, zeer noodzakelijk en dankbaar aanvaard in den moeilijken tüd tot voorbereiding tot het steeds meer vergende leven, (applaus). De Harmonie van Oostrum ver zorgde het muzikale gedeelte van dezen feestavond op werkelijk keurige wijze en oogstte meermalen een ult- b He?enp^gVramma, dat een serie nummers bevatte, werd vlot afge werkt en viel zeer in den smaak der aanwezigen, doch het geen oogenblik rust, daar elk aan de beurt moest k°De "tooneelstukjes, gespeeld door de afdeelingen Oostrum, Merselo en Ysselsteyn, werden vlot uitgevoerd en bleek het dat verschillende goede krachten onder de Jonge Boeren waren om op het tooneel lauweren te oogsten. Langdurige applaudisee- ringen klonken bij het zakken van 't tooneelscherm. De Eerw. Heer Rector Sleegmans, Geestelijke leider der Jonge Boeren hield een zeer schoone rede, die hy echter wegens den tijd ietwat motst bekorten. Het was echter een lust om dezen vlotten Spreker te hooren die begon met te danken voor het tot hem gerichte welkomstwoord en zeide getroffen te zijn, door de dankbaarheid, die hij hier mocht aantreffen voor het werk van z n voorganger Rector Wevers zg. Dank baarheid siert den mensch. Verder wekte hij de Jonge Boeren op, naar een aan den lateren Mgr. Segure bu diens priesterwijding gegeven advies „om goed te zijn", „bijzonder goed te zijn", „uitnemend goed te zijn Deze eigenschap verwekt liefde tot en wederliefde van den evennaaste, om met St. Paulus uit te roepen„Ik kan alles in mijne liefde." Ook moe ten de Jonge Boeren genoeg realist zijn om de werkelijkheid te zien, men moet hard strijden, maar ook moeten zij genoeg idealist zpn om als Katholiek hun taak te zien. Maar Spreker weet zeker, dat de Jonge Boeren geen kroon begeeren zonder strijd. Gaarne herinnert Spre- kert aan den doortocht der Joden door de Roode Zee en wil de tot de Joden gericbtte woorden overbrengen op de Venraysche Jonge Boeren; „Trekt verder." Het krschtig applaus dat nu op klinkt mag gelden als een bijzonder welkom tot. den nieuwen Geestelyke Leider der Jonge Boeren.* Beugelbond Venray. Maandag jl. kwamen de leiders van den Beugelbond bijeen ter be spreking van 't nieuwe Reglement- Verder werd besloten om voortaan Zondags de zomerwedstrijden te s Delen A-s. Zondag zullen „Recht door zee", Venray I en D.O.S. uit Ysselsteyn een bezoek aan „Ons Genot" aan de Heide brengen. Dit is de eerste wedstryd om den zomerwisselbeker. De Kasteleinswisselbeker is voor de tweede maal door D.O.S. uit Ysselsteyn gewonnen. Ontwikkelingsavonden. Mogen wij nogmaals herinneren aan den byzonder intressanten avond, welke a.s. Maandag om 8 uur in het jfa .onaat te beleven valt, als Dr. Paul Juliën de bekende ontdekkings reiziger komt spreken over zijn reis in middeD-Afrika en het daar levende dwergenvolk. Voor de meesten onzer, die over Afrika geen andere beschrijving ken nen als „donker Afrika" zal het intressant zyn om meer te vernemen van het doen en laten der daar levende volkstammen, hun muziek en zang te hooren en hun bouwwijze te zien, zooals dit naast het gesproken woord in geluidsfilm en lichtbeelden zal gegeven worden. Het bezoeken van deze spreekbeurt van Dr. Paul Juliën kunnen we een ieder aanbevelen. Statenkieskring. Vergadering te Well. Zondag 20 dezer, wordt om 3 uur, in de zaal Clabbers te Well, de jaarlijksche groote Statenkring ver gadering gehouden. Agenda: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Verkiezing van het Statenkring- bestuur. Namen der candidaten Aftredend G. Rutten, Broekhuizen, Voorzitter. Leden: 1. J. van Bommel, Horst 2 W. Everts, Sevenutn; 3. J. M. Frissen, Arcen4. P. J. Gerbecks, Siebengewald5. P. J. Haenen, Seve- num 6. H. B. O denhoven, Venray 7. V. Pijls, Venray. Nieuwe candidaten 8. J. L. Boots, Horst; 9. W. van Kalmpthout, Gennep; 10. G. H. Ver sieyen, Tienray. 3. Spreekbeurt door den Hoog- EdelGestr. Heer Henri Hermans, over: „De uitvoering van ons pro gram van actie." 4. Gedachtenwisseling. 5. Gelegenheid tot het stellen van vragen. 6. Sluiting. MERSELO. Door de ruiterclub „St. Jan" alhier, is besloten tot het organiseeren van een groot nationaal ruiterfeest. De datum waarop dit feest ge houden wordt, is op de algemeene vergadering vastgesteld op Zondag 29 Mei a.s. Daar dit het eerste concours is dat door deze vereeniging gegeven wordt en het dus voor ons geheele dorp iets nieuws is, zyn de ver wachtingen hoog gespannen. De voorbereidingswerkzaamheden zijn reeds in volle gang en binnen kort zal ieder zustervereeniging een uitnoodiging ontvangen. Wij wenschen onze kranige ruiters by voorbaat veel succes. Feestvergadering Jonge Boeren Maandag hielden de Jonge Boeren te Castenray eene feestvergadering. Te half 7 opent voorzitter Emonts de vergadering met den chr. groet en spreekt er zyn voldoening over uit tot zoo'n ongekend groot aantal aanwezige leden 't welkomswoord te mogen richten. Meer in 't bijzonder richt spreker welkom Ir. van Poeteren, Inspecteur Hoofd van den Piantenziektenkun- digen Dienst, aan Ir. van Schendel, Consulent der Limb. Jonge Boeren, verder aan de Heeren Onrust, Dis trictsleider, van Laar en Borckent, ambt. van vnd. dienst. Onder de aanwezigen merkten we verder op Pastoor Verheggen, geest, adv. J.B., de Hoofden der Landbouw scholen van Venray en Horst, he Hoofd der School en besturen van Boeren- en Boerinnenbond te Cas tenray. Deze laatste vooral hebben zich op loffelijke wijze van hun taak gekweten, door de aangerichte feest maaltijd op uitstekende wijze te verzorgen. Ir. van Schendel was gaarne naar Castenray gekomen, zoo getuigde hij en dankt den Plantenziektenkun digen Dienst voor zyn veelzijdig werk ter bestrijding van de Colora dokever. Dan sprak Ir. van Poeteren er zyn voldoening over uit, dat de Colora dokever, nu hy dan toch gekomen is juist Castenray had uitgekozen, waar dank zij *t direct opmerken en medewerking der J.B., deze eerst ontdekte haard in Nederland wel zeer waarschijnlijk radicaal is uit- Vervolgens werd een film vertoond waarin de geschiedenis en ontwik keling van de Coloradokever werd in beeld gebracht. Districtsleider Onrust bracht de plannen voor 't komende seizoen naar voren, waar wederom de hulp der J.B zou worden ingeroepen, daar in Juni, Juli en Aug. de velden regelmatig gecontroleerd moeten worden. Hoe in 't Zuiden vooral een groote-sympathie werd ondervonden van de L.L.T.B. en N.C.B. Het zangkoor alsmede de K.J.V. verleenden hun medewerking, zoodat zang, reidans en declamatie elkan der afwisselden. Bij het vertrek der heeren van de Plantenziektek. Dienst dankte de voorzitter voor het bezoek en gaf hun de verzekering, dat zij op de J.B. kunnen rekenen. Nadien werd nog 't woord gevoerd door Pastoor Verheggen, de heeren Achten, Steeghs en Vollebergh, die allen hun volle instemming met deze feestvergadering getuigden. Voldaan keerden daarna allen huiswaarts. YSSELSTEYN. Door den heer Henri Arts Mzd., alhier, werd aan het Centraal Fokstation voor Pluimvee teelt der C.E.R. te Horst met guns tig gevolg een proef afgelegd in het sexen van kuikens, zoodat hem een diploina werd uitgereikt. Zilveren Professiefeest. Onder tal van blyken van belang stelling heeft de eerw. broeder Ulphus, overste-directeur van de St. Bavo- Stichtiug te Noordwykerhout, zyn zilveren professiefeest gevierd. Z.E. was eertyds Overste van Huize St. Servatius te Venray. YSSELSTEYN. In de zaal van den heer P. Jaüssen hield de Boeren bond haar jaarvergadering. Na de opening en voorlezing der notulen volgde het jaarverslag van den secretaris-penningmeester. Hieruit bleek, dat in het afgeloopen jaar het aantal leden met 5 is toegenomen en op het oogenblik 92 bedraagt. De totale omzet vertegenwoordigde in 1937 esn waarde van ongeveer f 165.670, n.l. pl.m. 1408000 K.G. voederartikelen en pl.m. 1.352.300 Kg. kunstmeststoffen, d.i. 35 wagons meer dan in 1936. Namens de commissie van comp tabiliteit werd verslag uitgebracht door het lid P. Winnen. In diens plaats werd in deze commissie ge kozen M. Arts Gzn. In beginsel werd besloten tot op richting van een eigen veeverzeke ring. Het bestuur van den Boerenbond zal als voorloopig bestuur de voor bereidende werkzaamhedenverrichten Na een opwekkend woord door den Zeereerw. Heer Adviseur volgde sluiting met gebed. WANSSUM. Zondag had alhier de vergadering plaats van de R.K. Kies- vereeniging. Tot bestuursleden wer den gekozen de heeren P. v. Els, Voorzitter, H. Vissers, L. Bussema kers, W. Messemakers en L. Litjens. Hierna deed de voorzitter nog een beroep op de leden om een abonne ment te nemen op „de Opmarsch' Onze Fanfare zal dezen zomer deelnemen aan het Muziekconcours te Asten, en wel in de le afdeeling. Door de Burgerwacht werd be sloten, om tot dekking der onkosten voor aanschaffen van uniformen, deze zomer een groot schietfeest te organiseeren. OVERLOON. De uitvoering ge geven door de meisjes van de E.K. en K.J.V. is buiten verwachting ge slaagd en de opkomst van dames was zeer greot. Er werd genoten vooral van de mooie zang en rij dans. Ook wat de kleine tooneelspeelsters presteerden viel zeer in den smaak, Dinsdagavond werd den leden van fanfare en tooneel in café H. Giebels een feestavond aangeboden Op deze vergadering werden een 4tal ledeD, de heeren W. Klaassen, Alb. Hendriks, W. van Opbergen en F. Klaassen, gehuldigd by hun 25jarig lidmaatschap. HOLTHEES. Op de Dinsdag ge houden vergadering van de voetbal vereniging H.S.V.V. werd tot Secretaris gekozen M. Maasen. Dus in het vervolg alle correspon dentie de club betreffende, te richten aan M. Maasen, onderwijzer, Holthees HORST. Door den heer P. J. H. Philipsen te Horst, is een uitgestrekt terrein grond aangekocht aan den Venraysche weg onder Horst, naby den Castenraysche grens, met het doel om daar ter plaatse een woon huis te stichten en een kippenfok kerij op groote schaal te exploiteeren. Uitbreiding Venlosche Veiling. Te Venlo heeft de aanbesteding plaats gehad voor het uitbreiden van de gebouwen der Venlosche Veiling. Bij de bestaande gebouweD zal een aparte emballage loods worden toe gevoegd. Het beton en metselwerk voor dit gebouw werd gegund aan P Ververgaert en Zn. Tegelen voor dé som van f 8650; het aanleggen der ijzeren overkapping aan Ronnk en v. d. Broek te Enschedé voor f 3413. Lijk opgevischt. Dinsdagmorgen is door arbeiders, werkzaam op een baggermolen, uit de Maas te Wessem opgevischt het lijk van een onbekende vrouw van middelbaren leeftijd. Dc ontsporing op de mijn Maurits. De arbeider Lemmens uit Bunde, die by de ontsporing van eenige wagens van een treintje op de mijn Maurits, zwaar gewond naar het ziekenhuis te Heerlen werd overge bracht is Dinsdagmorgen aan de bekomen verwondingen overleden. De toestand van Tummers, die eveneens ernstig gewond werd en naar het ziekenhuis te Sittard werd overgebracht, is vooruitgaande. Limburgsche Veeteeltdagen. Te Roermond werd met een tus- schenpoos van een dag, de laatste der Limburgsche Veeteeltdagen ge houden. In den namiddag had als slot de algemeene vergadering plaats van den bond van pluimveehouders van den L.L.T.B. Met een kort openingswoord werd deze vergadering door den voorzitter, den heer L. Verscheuren uit Heyt- huizen, geopend. De bond telt momenteel 142 af deelingen met 9291 leden. Uit de in gekomen vragenlijst blijkt, dat er thans wederom een toeuame van het ledental valt waar te nemen. De belangstelling voor de verkorte cursussen in pluimveeteelt bleek in het afgeloopen jaar zeer groot te zijn geweest. Er is in het afgeloopen jaar zeer veel gedaan om den kippen houders voorlichting te verschaffen. Wat de verspreiding van fokma- teriaal betreft, werden door het cen traal fokstation te Horst in totaal 116 fokhanen aan de leden verstrekt, Het aantal vermeerderingstations van den bond bleef stationair, n.l. 15. Het toezicht werd uitgeoefend door ir. J. Janssen, Rykspluimvee teeltconsulent te Venlo. Dank zij de wijziging in de teelt- regeling 1938 zal aan vele wenschen der kippenhouders tegemoet geko men worden. Was de toestand voor de kippen- houderij op het einde van 1936 on houdbaar, thans is dit niet meer het geval. De toekomst ziet er hoopvol uit en hoogstwaarschijnlijk heeft de kippenhouderjj de grootste crisis doorstaan. De aftredende bestuursleden, de heeren L. Verscheuren, Heythuysen, Janssen, Leunen en Vallen Otter- sum, werden onder applaus der ver gadering bij acclamatie herkozen. Ree gevangen. Woensdagmorgen ontdekten de be woners op de boerderij van de wed. G. te Velden tot hun groote verwondering een ree, die uit de Duitsche grens- bosschen de bewoonde wereld had opgezocht. Het gelukte het door mid del van lasso's te vangen en in een ren op te sluiten. Levendige stroohandel. In den stroo- en pakhooihandel in de omgeving van Budel wederom een flinke opleving te bespeuren Dagelijks worden ontelbare auto- en karvrachten gezuiverd en ongezui verd stroo naar België geleverd, waar men, ondanks den lagen fran- kenkoers nog een beteren prijs ont vangt dan hier. Door Belgische op- koopers werden in deze omgeving gansche wagonladingen aardappelen opgekocht. WEERT. De L.K. verneemt, dat de plannen voor den bouw der kazerne ten behoeve van twee batal jons infanterie alhier, reeds gereed zijn. De totale kosten voor den bouw worden begroot op f 1.250.000. In April denkt men met den bouw aan te vangen. In September zal alles onder dak moeten zijn. Waarschuwing. Z H. Exc. de bisschop van Breda publiceert in „Sancta Maria" de vol gende waarschuwing: Onder onze ka'holieken wordt onnieuw een geschrift verspreid van nationaal-socialistischen huize. Het pamflet heeft tot opschrift „Oordeel van katholiek gees elijke over Kerk politiek in Nederland' tn is onder teekend door_ pastoor Scholz, een partijganger van pastoor Leonards. Wat we omtrent de brochure van pastoor Leonards hebben gezegd, moeten we herhalen voor hel pro pagandageschrift van pastoor Scho.z. Diep betreuren we de verschijning en de verspreiding van het geschrift vanwege de verwarrende iDzichten en onjuistheden, die het bevat. Dit verderfelijke propagandage schrift van pastoor Scholz, die zich boven Paus en bisschoppen verheft, blijve uit de handen van onze katho lieke bevolking". Boter voor België. Een gunstig voorteekea is, dat de exportmogelijkheden wat ruimer schijnen te worden. Een Spaansche bestelliDg van eieren is dezen keer onzen neus voorbijgegaan, de Bel gen hadden iets goedkooper inge schreven. Maar daartegenover staat, dat Nederland van Belgische zyde een extra contingent van 27.500 Kg. boter is veileend voor den uitvoer gedurende Februari. Deze hoeveel heid moet uiterlyk 28 dezer in Belgie zijn ingevoerd. Gehoorzaamheid aan ouders en dc wet. Veertien dagen geleden heeft de Haarlemsche rechtbank een eigen aardig geval van dienstweigering behandeld. tt Terecht stond de 18-jarige H. v.d. C. uil Haarlem, omdat hij geen aan gifte had gedaan voor de inschrij ving voor den dienstplicht en ook geen gevolg had gegeven aan den oproep om voor den keuringsraad te verschijnen. Verdachte verklaarde, dat zijn ou ders hem dit hadden verooden. Het O.M. requireerde f 100 boete. De verdediger wees in zijn pleidooi op enkele tegenstrijdigheden in de wetgeving. Volgens het burgerlijk wetboek moet de vader de ouderlyke macht over zijn minderjarige kin- deren uitoefenen; op grond hiervan heeft hij volgens pleiter het recht zijn zoon te verbieden aangifte te doen voor den dienstplicht. De dienstplichtwet eischt van den zoon evenwel, dat hij wel aangifte doet en bevat geen uitzonderings bepaling ten aanzien van de gehoor zaamheid aan de vaderlijke macht. De rechtbank wees heden vonnis t legde den zoon f 40 boete subs, twintig dagen hechtenis op. In het vonnis overwoog zy dat de zedelijke plicht der minderjarige kiDderen om hun ouders te gehoor zamen zijn begrenzing vindt in maat regelen en wetten van publiekrech- terlyken aard. Een vrouwelijke wethouder te Leeuwarden. Ia de Woensdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Leeuwarden is in de vacature- Hellema (V.D.) benoemd tot wethou der mevr. H. C. Buisman—Blok Wybrandi eveneens V.D. Het onbewaakte oogenblik. Ti Schayk is het vijfjarig doch tertje van den landbouwer A. Albers een teil kokend water gevallen. Ernstig gewond is de kleine naar het ziekenhuis vervoerd waar het aan de gevolgen is overleden. Te Beugen viel het tweejarig zoontje van de wed. L. in een kuip kokend water. Ook deze kleine bezweek in het ziekenhuis aan de bekomen ver wondingen Sensationeel avontuur Op de spoorlijn GoudaUtrecht heeft Donderdagavond een merk waardig ongeluk plaats gehad, met een wonderlijk goeden afloop. Het slachtoffer, dat den dood voor oogen had, wist zich namelijk te redden door op de locomotief van een ry- j denden trein te springen. Hij bevond zich met een lorrie op de spoorbaan, toen een trein met 'n 45 K.M.-vaart dit voertuig vernielde. Toen waagde hij een noodsprong en gooide als het ware zyn lichaam op den bumperbalk van de machine en redde aldus zijn leven. Maar nu voor de laatste keer I Pas Maandag j.l. is de Deurnesche smokkelaar J. P. door het Bossche Hof in zijn appèl-zaak veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens poging tot doodslag op den kommies Slowerda te Borkel en Woensdag zat bn weer op het beklaagdenbankje. Nu omdat hij ie Orthen bij Den Bosch door de kommiezen was aan gehouden toen hij met een auto reed, welke voorzien was van een valsch nummer. „U komt zoowat elke week hier op visite", merkte de politierechter van Den Bosch op. „Hebt u abonne ment?" „Nou is 't voor den laatsten keer, antwoordde Pwant in de gevange nis zal ik toch wel geen nieuwe processen verbaal meer krijgen". „Dan veroordeel ik u tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis", besloot de rechter het korte „gesprek". In een gymnastieklokaal Amersfoort is Woensdagavond de dienstplichtige sergeant Vis uit Utrecht, bij een oefening aan de ringen zoodanig komen te vallen dat hij aan de gevolgen is over leden. MOND- EN KEAUWZEER De Maatschappy voor Dieren- geneeskunde heeft dezer dagen te Utrecht een buitengewone bijeen komst belegd, gewijd aan het mond en klauwzeer. Op deze bijeenkomst hield dr. H. S. Frenkel, directeur van het Staats- en Veeartsenykundig Onderzoekings instituut, een lezing over de tot du toe verrichtte onderzoekingen in verband met het mond- en klauwzeer over de daarbij bereikte voor- loopige resultaten. Na een beschrijving van de methode volgens welke het mond- en klauw- zeervirus gekweekt wordt, gaf dr. Frenkel een overzicht van de door spreker, met zijn medewerker, den heer Van Waveren, in de practyK genomen proeven en studie van de z.g. simultaan-enting, waarbij gelyk- tijdig z.g. reconvalesceutenserum onderhuidsch en cultuurmeststof in het tongslijmvlies werden ingespoten. Opmerkelijk was, dat de geënte runderen, hoewel ze ziek werden, slechts gedurende enkele dagen minder melk gaven, de eetlust was meestal den vijfden en zesden dag na de entiDg gering, maar keerde spoedig daarna weer geheel terug. Uit deze proefnemingen ia ten duidelijkste gebleken, dat door een gecombineerde toepassing van im- muunserum en cultuur-virus een immunisatie der runderen tegen mond- en klauwzeer is te bereiken dat men door toepassing van hygiënische maatregelen secundaire infecties kan uitschakelen, welke m hoofdzaak de groote schade by de dieren teweeg brengen. Voor toepassing op groote schaal als bestrydingsmethode, kan ec*^er aan deze z.g. simultaanenting geen beteekenis worden toegekend wegens de groote hoeveelheden serum die er voor zouden noodig zijn. In verband hiermede besloot spre ker een proef te verrichten, waarby geen serum, doch slechts virus werd toegepast. De proefnemingen met virus (zol der serum omvatteD plus minus 220 runderen en dienen nog te worden voortgezet. Men kan echter wel ver wachten, dat op deze wijze een systeem voor immunisatie is op te bouwen. Er kleven voorloopig echter enkele bezwaren aan beide methoden, waar voor men niet blind mag zijn. Voor beide methoden geldt dat de dieren soms vrij ernstig, gedurende enkele dagen, ziek zijn, ook al tracht men door vergaande verdunning den aan - val van de smetstof zoo zwak mo gelijk te doen zijn. Er zijn ook nog zakelijke bezwa ren, welke speciaal betrekking heb- ben op den export van vee, die, indien mogelijk, tot een bevredigen de oplossing zouden moeten worden gebracht. Hebben deze proefnemingen, naar dr. Frenkels overtuiging, ons reeds veel geleerd en ons inderlaad nader gebracht tot de oplossing van dit zoo hoogst moeilijk vraagstuk, zyn streven blijft er op gericht een im- munisatie-methode te vinden, waarbjj de dieren zeer weinig of niet ziek worden hetgeen bij met behulp van gekweekt mond- en klauwzeervirus hoopt te bereiken. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 kindermeisje 15 jaar 1 jongen 15 j. v. boerenwerk 1 boerenknecht v. Castenray 1 meisje 14-15 j. v. Maashees boerenknecht g. m. paarden omg. leerling kleermaker 1 2 j. a.h.v. keukenmeid voor Tilburg 2 boerenknechten 1 burgerdienstmeisje 18 jaar 1 boerenknecht 16 jaar 1 flinke boerenknecht k. melken 1 slagersleerling 3 boerendienstmeiden Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN Magazjjnknecht v. graanhandel enz 2 wegenbouwers keukenmeid v. Venray of omg. boerenknechts 17 en 15 jaar 1 dagmeisje 21 jaar 1 huishoudster voor dadelyk 1 meubelmakerskn. 2 jaar a.h. vak 1 daglooner eenige dagen in de week losse arbeiders 3 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz, Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 11 tot 18 Febr. GEBOREN Maria J. Kunzler, Hagelweg Peter J. A. Vullings, Ysselsteyn Petronella W. M. Peeters, Hoenderstraat Hendrik W. M. D. Peeters, Hoenderstraat Gerarda J. H. Gommans, Boschhuizen Mathias L. Marcellis, Venraysch Broek Mathijs W. H. van Meijel, Hofstraat Maria A. Geurts, Spurkt GEHUWD Hendriku3 Arts, weduwnaar van Johanna M.Arts, 44 jaren, landbouwer en Elisabeth Noijen, 22 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN: Josina H. Hoffman, 73 jaren, Paterslaan. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Gironummer 136144. Heer der week Kap. Linssen Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. 7 uur algem. H. Communie van de leden der Maria Congregatie en K.J.V. waaronder collecte voor St. Petru3liefdewerk, 8 uur H. Mis by gelegenheid van de 70ste verjaardag van Mgr. Dr. Poels besteld door de R.K.W.V., 10 uur de Hoogmis voor vrouw Flinsenberg, 2 uur groote Congregatie en collecte voor het St. Petrusliefdewerk, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof en H. Kruisweg. MAANDAG 7 uur leesmis, half 8 best. jaarg. voor de vrouw van Gerard van Rijswyck, 8 uur gest, jaarg. 2de klas voor Martin Bax, Leonard van Kuik en Petronella Roffers, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor overleden fam. Michiels- Janssen, half 8 best. jaarg. voor de overl. fam. Clephas en Winckens, uur jaarg. voor Frans Janssen eD echtgenoote. WOENSDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Bernard v. Opbergen, 7 uur leesmis ter eere van den H. Joseph en vereeriDg der relikwie, half 8 besteld jaarg. voor de overl, fam. Jans-Beken en Verstegen, 8 uur gest. jaarg. voor Willem Poels en ouders. DONDERDAG half 7 leesmis, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacra mentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool. 8 uur gest. jaarg. voor H. Verblakt en zyne dochter Francisca. 's Avonds om half 8 recollectie voor alle be stuurders v.d. Werkl.ver. en onder- afdeelingen, alsook voor Credo-Pugno VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 gest. jaarg. voor Lambert Dericks, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor Gerard Wismans, Anna Maria Thielen, Maria Francisca Wismans en de Zeereerw. Heer Pastoor Wismans, ZATERDAG half 7 O.L. Vrouw-mis 7 uur leesmis, half 8 jaarg. voor Engelbert Wismans, 8 uur leesmis. A.s. Zondag om 8 uur H. Mis voor Piet Alberts overleden te Nijmegen. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige W. Daniels, P. Derks, P. Pouwels, M. Goumans, H. Janssen, W. Janssen, J. Voesten, J. v. Heijster, J. Claassens. J. Jenneskens M. Mooren, W. Litjens, M. Lenssen. Patronaats-Agenda. Zondag na de Hoogmis tot 12 uur Leesbibliotheek. 3—3.45 Groepraad. 3.45—5.30 Klein Patronaat. 6.30—9.30 Groot-Patronaat. Dinsdag 7.30- 10.30 Goud-Pluvier. Woensdag 6—7 Willibrordusgroep 6.30—7.30 Don Bosco-groep. GEWEST. SOC. SCHOOL. Maandag 79 les (Nederlandsch en Economie). Woensdag 79 Geschiedenis en Godsdienst. Congregatie. 7 uur H. Mis en alg. H. Communie 2 uur groote Congregatie. Dinsdag cursus door Dir. Jennes kens in 't K.J.V.gebouw, over de toekomst van het meisje. Toeganke lijk voor alle meisjes boven 16 jaar, gratis. Middagcursus 2 uur, avond cursus 8 uur. K. J. V. 7 uur H. Mis en algemeene H- CommuDie K.J.M. en K.J.V. Na de Hoogmis bibliotheek. Dinsdag 2 en 8 uur Cursus door Directeur Jenneskens. Poetsen door Gemma Galganl. Maandag 2 uur Naaikrans. K. J. M. Zondag 3 uur alle K.J.M.ers, asp en nieuwe. Woensdag half 3 Rosa van Lima. Donderdag 4 uur alle rondeleid sters en assistenten. 4.30 Rosa van Lima. 6 uur kringvergadering K.J.M.- leidsters. Pnterskei k Morgen ZONDAÓ de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoog mis voor de leden van de Aartsbroe derschap. Na de Hoogmis processie. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezyde. Om 4.45 gez. Vespers om 5 30 Lof. DINSDAG Tweede Dinsdag van de Antoniusnoveen. Gedurende de uit stelling van 't Allerheiligste te ver dienen volle aflaat. Om 7 uur de Antonius mis waaronder algem. H. Communie en gebeden ter eere van St. Antonius. 's Avonds om 5.30 Lof met predikatie en aanbeveling der intenties. VRIJDAG om 7.30 gez. zieledienst J voor den Heer Briukhoff. 's Avonds om 5.30 oefening v.d. H. Kruisweg. Gedurende de Vastenavonddagen plechtige viering van het 40-Uren- gebed. Bloemen voor de versiering worden daakbaar aanvaard. Beleefd verzoek deze Zaterdag vóór 12 uur te laten bezorgen. Op de weekdagen zijn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7.en 7.30 uur. Dagelyks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Morgen Zondag 6 uur H. Mis voor Joh, v.d. Berg, 7 uur H. Mis ter eere .d. H. Antonius voor een bekeering Maandag 7 uhr H. Mis voor gene zing van een zieke, 7.30 pl. gezongen Requiem-Mis voor Josina Hoffman. Dinsdag 5.30 H. Mis tot zekere intentie, 6l/i uur H. Mis voor Joh. Nooyen, 7 uur Hoogmis tot zekere intentie ter eere v.d. H. Antonius. Woensdag Q1/t uur H. Mis voor een afgestorven familie, 7 uur H. Mis voor Joh.cj Koordje Donderdag 7 uur K Mis voor ian als lid v.l Koordje, f Vrijdag uis tot zeker intentie. A.s. Zot^ ^s voor Jo v.d. Berg.' de. Vrydagliem Mis voc Zr. Josinf ais lid d( Derde On^rjsgen worde verzocht c by te wone en voor dl de H. Con munie op en bet Rozei hoedje te Jo[> Orde. Morgen >t Patrona buitenkerljadering al jongens. Maandaj novicen-oi Woensdi onderricht irt voor jongens. 7 novice voor verklst, door bidden va;en der D Weesgegr N.N H gevraagd iypotheek boerderij ft. (f 170 Brievenp. 50 bui van dit bk De geniiray zal blie* bij Hrkoopen Maandafebruari voormiddijO uur pri ter plaatsijhen dijk bij de Huj64 num brand- eniit; Dinsdag!des vo 10 ui| ter pl Kruisstraaliutoniusi circa 150i dennen als oplegg^iout, bo< stokken, slgbrandh Woensdfirt des middags let precie plaatse Oirf circa 100 i a!s opleggft stokken, Het hout nppoedig lyk, viterlijkjt, geruirr Degenen dfoegere 1 niet hebbenijjn uitge: Venray, 1& 1938. Burgemees tqhouders V Ve uANSSI icretaris N HAAI J het S fdenner [out, bo- brant rs, J P. P. it, He ten, er, Ai ten, •P, Hc les, Wor: Purol, Denm ycerin Spiritus, 'an zv Booiiikzalf, Kali permapr one drinkwl kipp Levertrir kip Enteout, Voedertreolin Groote fksjrlraai kint8 ct. 164 van boi stri steepadig Steeds he go; Ia ijs ac. Loelou: DR- in alle <»e

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2