f Dankbetuiging. W. Laurensse Dr» k Lommen BOERDERIJ Gemengde Berichten JOZEF. Petrus Jacobus Poels TOPHOUT. BERICHT. BIEDT ZICH AANl Jongen 15 jaar BIEDT ZICH AANl dienslbode 18 j. Driewieler. CASTENRAY. Notaris Holf us (e Horst I studies te Leuven gedaan, alwaar hy I de dagelnksche leiding is de N V oc 10^GrondMij belast. OOSTRUM. Evenals op alle andere jarig Plaatsen, waar leden van de Coöp. Zuivelfabriek ,,H. Maria" wonen, Tot vorige week Vrydag heeft de W0I"dt bier a.s. Maandagavond in overledene nog iedere dag in de ca^ Wed. G. Camps een demonstratie kapel van het St. Jozefgesticht de gehouden over de verschillende onder- 26 Mei 1877 werd priester gewyd. Ruim 40 jaren was pastoor Poels in Amerika werkzaam. In alle stilte werd het vorige jaar zijn priesterfeest gevierd. H. Mis gelezen. Mgr. dr. Poels bezocht den zieke ondergaat. zoekingen die de melk aan de fabriek nog Zondagmiddag. Gezien de belangrijkheid van deze Donderdagmorgen had onder groote demonstratie, ea de groote opkomst belangstelling de plechtige begrafe- °P de andere dorpen, zal het hier niet aan belangstelling nis plaats. De groote rouw bekleed kerk was met diepen en maakte een waar- ook zeker ontbreken. - OIRLO. Zondag 20 Februari geeft digen Indruk bij deze plechtige uit- de Fanfare „One Genoegen" alhier vnnrf »n hpornfpnn: li vaart en begrafenis. j Nadat Mgr. Dr. Poels, kapelaan uitvoering. Poels en de Weleerw. Paters Smits 1 - O.F.M. priesters-familieleden een H. haar jaarlijksch concert met tooneel- Als hoofdnummer wordt ten I tooneele gebracht het drama „De Mis beëindigd hadden, werd door plichtvergeten vader den H.E. Heer Deken vanaf den kansel het epistel en evangelie voor gelezen en een kort voord gewijd klucht en verder de „Gesjochten jongens". HOLTHEES. In de zaal van F. aan den overledene, die zoovele lange Bonants werd ter gelegenheid van jaren door zijn daden een voorbeeld, de Lichtmis-kermis door de fanfare een schitterend voorbeeld geweest alhier de jaarlijksche winter-uitvoe- is van katholiek leven. Gaarne wekte hij allen op tot een I hartelijk gebed voor de zielerust van den overledene ring gegeven. MAASHEES. Woensdag had alhier de oprichting plaats van een afd. Hierna verricht te de H.E. Heer Wit-Gele Kruis. Als Spreker trad Deken met assistenlie van de Wel- Zeereerw. eerw. Heeren Kapelaans Linssen en Overloon, die Kuepers de plechtige Uitvaartdienst. Zeer vele notabelen, de Geestelyk- hiervan uiteenzette. Na de vergadering Heer Pastoor van het nut en het doel gaven zich heid der parochie en uit den omtrek, reeds 88 personen op als lid. oud-deken Thielen waren in de kerk OVERLOON. Morgen Zondag zal aanwezig en begeleidden den over- aIUer in -t Patrona6at een tooneei- ledene naar het Familiegraf, waar uitvoerlng worden gegeven door hartelyk gebeden werd voor de ziele- melsjes van de E.K en K.J.V. rust van Z.E. MISSIEACTIE. Donderdag 17 Febr. zal voor I de leden van de R.K.W.V. en andere We hebben gelukkig niet vruchte- belangstellenden, de Heer E. loos een beroep gedaan op steun Ks-lwey uit Nijmegen komen spre- voor onze Missienaaikrans. Vrienden ^en over het Collectieve Arbeids- van de missie hebben geholpen met contract, geldelijke gaven, kochten op uitver- koopen tientallen ellen stof en ston- Stand der bevolking gemeente flop. nna 7olfu 'n nnfllmflnhino af On tit den ons zelfs 'n naaimachine af. Op de naaikrans is dit alles met blijde gezichten ontvangen en dankbaar zal er gebruik van worden gemaakt. Dit goede voorbeeld trekke veel navolgers. Ook gaf zich een nieuw lid op om cm r'e 14 dagen 's namid dags mee te kernen werken. Doch de schrik cn angst om zich Wanssum bedroeg op 1 Jan. 1937 1029 zielen Ingekomen 58 mannen, 41 vrouwen, totaal 99. Geboorten 13 mannen 20 vrouwen, totaal 33 (levenloos geboren 2). Er werden 7 huwelijken gesloten Vertrokken personen 64 mannen aan te sluiten schijnt velen nog te 41 vrouwen totaal 105. weerhouden hun vrijen tyd er aan te geven. Was dit anders niet een pracht-gelegenheid ook voor oudere dames om echt-vrouwelyk werk in dienst der missie te doen Overleden 8 mannen en 9 vrouwen totaal 17. De bevolking op 1 Januari 1938 bedroeg 1039 zielen. _T Zondag na de Hoogmis ver- Eu wanneer U opziet tegen de derj v*n de R. K. Kiesvereeni- regelmatige samenkomst, kunnen we zal daa een nleuw U zeggen, dat deze met verplichtend g f kozen word is. 'n Kopje thee en vriendelijke ge- - - zichten zullen U echter gaarne tel kens terug doen komen. We moeten er natuurlijk geen theekrans van iiwitiu „IUCRUU14Cu maken. Daar is de zaak te gewichtig auto" hu'iaw'aarts'kêerde, kwam voor en de tijd te kostbaar. hij ter hoogte van J. Lenskens te Ook kunt U op deze 14-daagsche Blltter8wak in botsing met een wiel- vergadering werk komen halen, wat rij^er U thuis afwerkt. U denkt er nog Het' 3iacht0£fer, de ongeveer 60- bestuur oude bestuur in zyn geheel aftreedt. WANSSUM. Toen de heer A. H. van hier uit de richting Broekhuizen eens over na, maar niet te lang, - jarige V. uit Blitterswijk bekwam want de missienood vraagt U nu en een lichte verwonding aaJn het be ïtpantrl Torloi-fUin I 1 vraagt iedereen. terwijl werd. het rijwiel geheel vernield Gewestelijke Sociale Cursus. In het St. Antonius-Patronaat Bond van Ruiterclubs L.L.T.B alhier had op meer plechtige wijze de opening plaats van de Gewestelyke Dinsdag hield deze bond een ver Sociale Cursus. gadering in Café „De Zwaan" te Aanwezig waren Pater Dr. Stokman Horst. O.F.M., Burgemeester Mr. Janssen, De datums der concoursen werden oud-burgemeester van de Loo, Deken als volgt vastgesteld. Berden, Kapelaan Kuepers en leeraren 10 April Ruiterfeest te Lottum aan deze cursus. 22 Mei Ruiterfeest te America; 26 Pater Dr. Stokman zette het doel Juni Kring Concours te Horst31 en werken van deze cursus uiteen Juli Ruiterfeest te Sevenum. en behandeld in groote lynen de te Verder zal de vereeniging Casten- behandelen onderwerpen op deze ray nog een niet verplicht concours cursus. Burgemeester Mr. Janssen sprak woorden van aanmoediging tot de leerlingen en sprak de wensch uit, dat deze gewestelijke sociale cursus organiseeren op 8 Mei. Studiedag Jonge Boeren, Onder overgroote belangstelling naar wensch zal mogen slagen, tot werd Woensdag de jaarlijksche genoegen van leeraren en leerlingen. Studiedag der Jonge Boeren gehouden in de groote Markthal te Horst. Ontwikkclingsavonden. Meer dan 1000 personen waren in den namiddag aldaar aanwezig. Het Bestuur dat zich inspant om Het woord werd er gevoerd door deze avonden op peil te houden door Ir. van Schendel, M. J. Dings, Rector bekende beste sprekers voor deze Steegmans en A. Sweers. avonden uit te noodigen, meent goed Vader Bisschop bezocht 's namid- te doen met nu reeds de aandacht dags deze massale bijeenkomst en te vestigen op de door den bekenden verzocht allen trouw te blijven aan Afrika-reiziger Dr. Julien te houden het heilig geloof hunner voorvaderen, spreekbeurt over de Pygmeeën in Voor onze Jonge Boeren aequatoriaal Afrika, een soort dwerg- prachtige dag volk, dat in de oerwouden van donker Afrika, onbekend voor de Tooneeluitvoering America. wereld, volgens eigen zeden en ge- woonten leeft. Door de Tooneelvereeniging der Volgende week komen we in dit Fanfare St. Cecilia te America, blad hier nader op terug, daar een wordt op Zondag 13 en Maandag 14 bezoek aan dezen avond, waar men Febr., onder leiding van M. Rongen, naast het gesproken woord ook uit opgevoerd het oorlogsdrama „De lichtbeelden en geluidsfilm het ge- Roode Adelaar". Het stuk speelt in heele leven van het primitieve dwerg- Spanje tijdens den hedendaagschen volk leert kennen, zich zelf rijkelijk burgeroorlog, beloont. Ongetwijfeld zal dit actueele dra- De spreekbeurten van Prof. Brom ma vele bezoekers naar America over Wereldapostolaat en Paul de trekken, daar het in Noord- of Waart over het Radiovraagstuk in Midden-Limburg nog nergens is op- Nederland, waren buitgengewoon gevoerd. Bij opvoeringen te Eind- fijne avonden van zeldzaam fijn hoven wist dit drama overal uitver- genot, waarin men voor zijn geestes- kochte zalen en heropvoeringen te oog de Katholieke Kerk in al haar behalen. Niemand zal dan ook deze schoonheid en rijkdom ziet verrijzen, uitvoering willen missen. Werkelijk de thuisblijvers hebben De opvoering door de bekroonde een tweetal prachtavonden gemist. Americaansche tooneelclub en haar Het Bestuur is daarom zoo vry maandenlange voorbereiding garan- een ieder een ieder aan te bevelen den avond van 21 Februari vrij te houden voor het hooren van Dr. Paul Julien. Gevonden voorwerpen. Zilveren kéttingtje met medaille; een kindermuts; portemonnaie met inhoud; een kinderjasje. Inlichtingen op het Politiebureau. Portierkruk van een auto, is by Th. Engels, kantonnier, Langstraat; rijwielplaatje bij H. Oudenhoven, Hoenderstraat; portemonnaie met in houd by G. Aarts, Henseniusplein; portemonnaie met inhoud bij P. Janssen, Willemsstraat 5. W erk verschaffing. Door de Minister van Sociale Zaken is goedkeuring verleend om een complex woeste grond, eigendom van den heer Th. Janssen uit Over loon onder deze gemeente in werk verschaffing te doen uitvoeren. Met deeren U een perfecte vertolking. Als groot blyk van waardeering de prestaties van de Americaan sche tooneelclub kennend zullen de schryvers van dit oorlogsdrama, de alombekende tooneel3chry ver Jan Grosfeld en W. v.d. Berg, deze uit voering persoonlijk bijwonen. Voor bijzonderheden zie advert, in dit blad. Ernstige aanrijding. Woensdagavond werd te Venlo de gepensionneerd ambtenaar der Duit- sche spoorwegen C., wonende aldaar, toen hij de Kerkstraat overstak, door een benzine-tankauto aange reden en tegen den grond gesmakt. Met een zware hersenschudding en een gapende hoofdwonde werd het slachtoffer opgenomen en per politie- brancard naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. Mede in verband met dei hoogen leef tyd van het slacht offer, wordt zyn toestand zorgelyk geacht. Afbraak station Geldrop. Nu het station Geldrop der Ned, Spoorwegen per 15 Mei wordt op geheven, zullen de perron3 met wachtkamers worden afgebroken Het hoofdgebouw zal boven voor woningen worden ingericht en bene den door de A.T.O. in gebruik ge nomen worden. De regeling voor de kleine tuinders. De „Geld." schrijft Naar wy vernemen is de regeling voor de kleine tuinders geheel gereed en kan binnen zeer korten tijd tege moet worden gezien. Zijn wij wel ingelicht, dan heeft minister Steenberghe in deze maat regelen ook het vaste lasten-probleem waarom grootendeels de moeilijk heden der kleine tuinders draaien, aangepakt, in dien zin, dat de minister wil trachten hypotheek- gevers en -nemers tezamen te bren gen om op deze manier de zeer noodige renteverlaging te verkrijgen. Mocht dit niet gelukken, dan zouden ingrijpender maatregelen te verwachten zijn. Zooals men wellicht weet, wordt door vele kleine tuinders nog vijf, zes, zeven percent en in enkele ge vallen nog wel meer rente betaald op de hypotheken. Zijn onze inlichtingen juist, dan beteekent het aanpakken van het vaste-lasten-probleem op zich al een bykans volledige oplossing van een groot deel der moeilijkheden in kleine tuinderskringen. Achterlicht-misère. Sedert de invoering van het rij wielachterlicht met ingang van Januari is gebleken, dat duizenden wielrijders, niettegenstaande hun achterlicht voorzien was van het vastgestelde ryksmerk, moeilijkheden ondervonden tengevolge van con structiefouten. In hoofdzaak, zoo schrijft ons de A.N.W.B. schijnt dit wel terug te voeren te zyn tot de omstandigheid, dat de voor de bevestiging van het achterlicht voorgeschreven plaats n.l. het achterspatuiteinde, tot de meest kwetsbare en de meest aan trilling onderhevige deelen van het rijwiel behoort en dat met dit feit by de keuring blijkbaar geen reke ning is gehouden. Lostrillen der lampjes is dan ook een zeer veel voorkomend euvel. Een moeilykheid daarbij is, dat bij de keuringseischen geen bepaling is opgenomen, dat het achterlicht zóo moet zyn uitgevoerd, dat gemakke lyk te controleeren is of het wer kelijk brandt. Het gevolg van een ander is, dat de wielryder, die denkt door een achterlicht met rijks keur te koopen, althans een waar borg te hebben tegen elementaire constructiefouten, zonder dat hij dit verwacht met een niet brandend licht rijdt. Hoewel de politie in vele plaatsen nog volstaat met het waarschuwen, worden toch ook reeds in tal van gevallen processen-verbaal opge maakt, zoodat velen niet alleen ver'- plicht zullen zijn een nieuw achter licht, maar bovendien nog een geld boete te betalen. Het bestuur van den A.N.W.B. heeft in verband met deze aange legenheid tot den minister van Wa terstaat een verzoek gericht, te willen bevorderen, dat de thans geldende keuringseischen voor ach terlichten zoo spoedig mogelyk wor den vervangen door andere welke op afdoende wijze met de practijk rekening houden. Daarbij verzocht het bestuur den minister met zyn ambtgenoot van Justitie overleg te willen plegen om zoo mogelyk wielrijders, tegen wie procesverbaal is opgemaakt wegens het rijden met een niet-brandend achterlicht, maar welk achterlicht overigens wel voorzien was van het rijksmerk, voorloopig niet te ver volgen. het houten huis, dat van een stroo- dak was voorzien, volkomen in de asch gelegd. Onder de 36 slachtoffers bevinden zich ook de bruidegom en zyn ouders. De bruid werd zwaar gewond. Men in St. Anna. vermoedt, dat een afgewezen min naar het vuur heeft aangestoken, Feiten en geruchten rond Duitschland. Half 7—half 8 aspiranten club. Maandag 8 uur vorm.club Gemma Galgani, Dinsdag 8 uur repetitie tooneei voor de uitvoering op 20 Februari In het buitenland doen geruchten de ronde, dat zich Donderdag te Ber- ^onc lijn op straat ongeregeldheden heb- Agnes ben voorgedaan. - Deze geruchten hebben in offici- eele kringen verbazing en ergenis gewekt. Woensdag 6 uur kringverg. func-| tieleidsters K.J.V. Donderdag 7 uur asp. apost. en apost. leden. 8 uur alg. vergadering Poetsen door Marg. Sinclair. K. J. M. Zondag 3 uur Marietje Philipetto, gnes en Theresiagroep. Woensdag half 3 Rosa van Lima. Patronaats-Agenda. M. HOEDEMAEKERS J HOEDEMAEKERS-NASS geven met groote vreugde ken-| nis van de geboorte van hun| zoon Venray, 8 Februari 1938. Henseniusplein 6. De correspondent van Reuter heeft I mf^Om 7 f1 uur H. Mis met alge meene H. Communie voor alle leden van Maria-Congregatie, Jonge Werk man, Jonge Wacht, Verkenners en Patronaat (K.J.C.) Er zal gezamelijk gezongen worden Mis no. 1. De zangers komen in de eerste banken bij elkaar zitten, I waarna de anderen aansluiten in het middenschip der Kerk. Flink gfUUU uuaar... tijdens een rondgang door de ergste arbeidsbuurten van Berlijn kunnen vaststellen, dat alles kalm was. De straten boden een normalen aanblik. Het Duitsche Nieuwsbureau pu bliceert een eigen bericht, waarin het verklaart, dat de geruchten over onlusten in Duitschland volkomen meezingen Bij het Communiceeren nemen we Heden overleed zacht kalm, voorzien van de genade middelen onzer Moeder de H. Kerk geheel overgegeven aan I Gods H. Wil, onze dierbare f Heerbroer en Heeroom de ZeerEerw. Heer in den van ruim em. Pastoor gezegenden ouderdom jaren. De werkloosheidsramp in Amerika. President Roosevelt heeft eenspe ciale boodschap tot het congres ge- I Een onaangename verrassing. Den gasverbruik ers te Oude Pekela is door de gemeentegasfabrieken aldaar 'u onaangename verrassing bereid in den vorm van een na vordering van omzetbelasting over een tijdvak van zes maanden. Door een misverstand was deze belasting niet in rekening gebracht, hetgeen ontdekt werd, toen de be grooting van- het gasbedryf door Gedeputeerden werd nagezien. Alvorens deze begrooting kon worden goedgekeurd, moest eerst tot navordering der te weinig betaalde belasting worden overgegaan, waar mede de incasseerders thans bezig zijn. Aanslag op een sneltrein. Naby Bergen is op den sneltrein Amsterdam—Parys een aanslag ge pleegd, die tot een verschrikkelijke ramp had kunnen leiden. De trein kwam in botsing met twee dwars liggers, die kruisgewyze tusschen de rails waren geplaatst. Wonder boven wonder werd alleen de locomotief beschadigd. Mond- en klauwzeer. Het aantal sterfgevallen tengevolge van mond- en klauwzeer in de week 30 Januari tot en met 5 Febr. als volgt, waarbij het totaal aantal sterfgevallen sedert 19 Sep tember 1937 tusschen haakjes is ge plaatst: 23 (3009) runderen, 47 (3612) kalveren, 48 (2829) varkens en big gen, 0 (198) schapen en 0 (48) geiten. Tragisch einde van een boerenbruiloft. Ia het dorp Sretnica by Mostar zijn zes-en-dertig personen by een brand om het leven gekomen. De brand ontstond tydens een bruiloft in een boerenwoning, waar ongeveer honderd gasten byeen waren, die door een paniek werden aangegrepen. Binnen korten tyd was grond missen. Op grond van het feit, dat de D1J uet v;oi gestapo langs de Duitsch-Belgische het volgende in acht: grens zyn diensten versterkt heeft Eerst gaan degenen, die in het om een ieder, die daartoe niet ge- achterp and zitten. Daarna dege- s, te beletten de grens te neD) die jn middenschip zitten overschrijden en Duitschland te ver- en wel ZOOi dat we allen opgaan laten, zijn de Belgische grensposten jangs de zijbeuken en terug door Her gendarmerie verdubbeld. bet middenpand, naar onze gewone Volgens zekere hier ontvangen in- plaats, lichtingen zou een zekere opwinding Die dus in bet middenschip hun heerschen in de groote Duitsche plaats hebben gaan achterom langs steden. de zijkanten. We vertrouwen, dat allen aan Je gegeven orde flink meewerken tot stichting van elkaar en van de ge- loovigen in de Kerk. Na de Hoogmis (goed 11 uur) Jon- richt, waarin hij het congres vraagt, genscongregatie. Daarna tot kwart het bedrag van denwerkloozensteun over 12 Leesbibliotheek, te verhoogen met 250 millioen dollar, 'S Namiddags om 3 uur groepraad, in verband met de vermeerdering 1^4y,6 Klein Patronaat 7,77,10 der werkloosheid in den laatste tyd Groot 'Patronaat. Naar Roosevelt mededeelt, is ge- MAANDAG: 7—9 uur Gewestelyke bleken, dat de laatste drie maanden Sociale Cursus. ongeveer drie millioen personen hun DINSDAG: 7,8—7.11 Goud-Pluvier betrekking by particuliere onder- WOENSDAG: 6—7" u. Willibrordus- nemers hebben verloren. groep. 7,77,8 Don-Bosco en Tar- Het thans gevraagde bedrag zal cisius groep, byna geheel besteed worden voor de De algemeene H. Communie zullen industrieele centra, in het bijzonder we a.s. Zondag houden tot intentie uibiiucuc uciuigcu wij voor de steden, waar de automobiel- van de zielerust van de afgestorven hartelijken dank voorde talrijk 0 I industriën gevestigd zijn, aangezien moeders van 2 onzer medepatronaats- hPW;;7pn van ripplnpmintr pn de daar, volgens een recente schatting leden. Als vrienden onder en voor °ewijzen van ueeinemmg en uc meer dan 70 procent van de arbeiders elkaar vertrouwen we, dat allen zich in de automobielindustrie geheel of met deze intentie vereenigen, gedeeltelyk zonder werk zyn. Paterskerk Namens de familie, GERTRÜDE M. RAEDTS Venray, St. Josephsklooster, 7 Febr. 1938. In 't H. Misoffer der Priesters en in de godvruchtige gebeden der geloozigen bevelen wy de ziel van den dierbaren over ledene. Hiermede beluigen wij onzen Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoog mis, waarna Te Deum bij gelegen heid van de verjaring van de Paus kroning. 's Avonds om 4.45 gezongen Henricus G. Ch. Kleuskens, Schoor Vespers, 5.30 Lof. Gelegenheid om te Gerarda A. G. Pouwels, Klein Oirlo biechten aan de Evangeliezyde. Elisabeth P. M. Aarts, S^. Ant. str. DINSDAG, 15 Februari, begint in Antonius L. Relouw, Mersel. weg onze kerk de jaarlyksche Noveen ter Jozef P. M. Hcedemaekers, Hens.plein eere van St. Antonius van Padua. Peter H. Versieyen, Oirlo Iedere Dinsdagmorgen om 7 uur GEHUWD Antoniusmls waaronder algemeene Hubertus A. M. Sneijders, oud 25 H- Communie en gebeden ter eere jareD, monteur te Tilburg en Helena van st* Antonius. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 4 tot 11 Febr. GEBOREN M. H. van Sinten, oud 17 jaren, zonder beroep te Venray. OVERLEDEN Hendrikus Poels, weduwnaar van A. M. C. van Rens, oud 75 jaren, landbouwer, Veulen. Peter J. Poels, oud 86 jaren. R.K. Priester, Overl. weg, St. Jozefsge sticht. vele gebeden, gedurende de ziekte, bij het overlijden en be grafenis van onze geliefde Echl- genoote en Moeder Anna Laurensse-Verriet. en Kinderen. Notaris Pluymaekers TE VENRAY Avonds om 5.30 I zal op Maandag 21 Februari 1938 met predikatie en aanbeveling nam. hall 6, in het café J. Kemps te Venray, voor den Heer Fr. v. d. Camp te Arcen, publiek verkoopen 40 nummers zwaar dennentophout, Kerkelijke Diensten» Parochiekerk. Gironummer 136144. Heer der week Kap. Kuepers, Tel. 160 Antoon Roelofs. Heden ZATERDAG brooduitdeeling Maandag, 6*/4 uur H. Mis v. Anna aan den arme onder het raadhuis Laurensse-Verriet, 7 uur H. Mis voor van 3 tot 4 uur wegens de begrafe- Hubertus Jansen en Joha. Wilmsen. nis van den ZeerEerw. Heer Pastoor Dinsdag 67, uur H. Mis voor Joh. Poels. Noyen, 7 uur H. Mis voor Joh. v.d. Morgen ZONDAG de H. Missen BerS (vaa z'a vrienden), n 6, 7, 8, 9 en 10 uur, om 7 uur Woensdag 7 uur H. Mis v. Anna H. Mis met Algem. H. Communie Laurensse-Verriet als lid v.h. Koordje, voor de Jongens-jeugdorganisatie. Donderdag 6l/4 H. Mis voor Anna I Na de Hoogmis Jongenscongregatie, Laurensse-Verriet, 7 uur H. Mis voor I Lof jder intenties. De Hoogmis ter eere van St. An tonius kunnen besteld worden. De intenties gelieve men te werpen in aan de Vier Uitersten, in het boscb j de bus van 't klooster. VRIJDAG om 7.30 H. Mis. 's Avonds om 5.30 oefening - v.d. H. Kruisweg. Op de weekdagen zyn de H. Missen om 5.30, 6.15, 7.en 7.30 uur. Dagelijks om 7.30 'n H. Mis voor klooster en weldoeners. Morgen Zondag 6 uur H. Mis voor Grada Emonts en overl. familie Emonts-Hanssen, 7 uur H. Mis voor 2 uur kleine Congregatie, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. De H. Mis van 8 Joh. v.d. Berg als lid v.h. Koordje. Vrydag 67» uur H. Mis tot zekere I wordt intentie. 7 uur H. Mis voor Anna opgedragen voor vrouw Flinsenberg. MAANDAG 7 uur leesmis voor Jan v. d. Berg, (van z'n vrienden), half 8 besteld jaarg. voor Jan v.d. |J°n. v.d. Berg Boogaart, 8 uur gesticht jaarg. voor Frans Aerts, zyne echtgen. Antonia Michels, Francisca Janssen en Joseph Aerts, 6 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor den Zeereerw. Heer Pastoor Poels, 7 uur leesmis voor de vrouw van Bernard van Opbergen als lid van 't Aposto laat des Gebed, half 8 besteld jaarg. voor Jan Swinkels, Jacoba Michels en Willem Keltjens, 8 uur jaarg. 2de rm*» j°n&e klas voor Maria Petronella Smulders WOENSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis ter eere van den H. Joseph en vereering der relikwie, half 8 besteld jaarg. voor Gerard Peeters, 8 uur gest. jaarg. 2de klas voor den Hoogeerw. Heer Hermanus Janssen. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. 2de klas voor Martin Bax, Leonard van Kuik en Petronella Roffers. VRIJDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis voor Simon Willems, half 8 besteld Jaarg. voor Peter Johannes Litjens en Arnoldina Voesten, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johannes Rongen en Wilhelmina Broeks. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis voor de Wed. Gellings, half 8 gest. Jaarg. vcor Renier Poels en Johanna Janssen, 6 uur Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 5—7 uur. Laurensse-Verriet. Zaterdag 67* uur H. Mis v. Anna I Laurensse-Verriet, 7 uur H. Mis voor als lid v.h. Koordje. Derde Orde. Morgen Zondag bestuursvergade ring. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag 10.15 buitenkerke- lyke vergadering afd. meisjes in het Patronaat. Maandag 8 uur bestuursvergade afk. van de fam. Vullinghs, Horst De aangekondigde verkoopiug voor de Wed. Hendrix en kin deren is tol nader datum uit gesteld. Notaris Pluymaekers. voor Paschen, voorlicht boeren werk, tegen kost en inwoning. Adres bureau dezer. Huidarts houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 13 Feburari van 3 5 uur. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heilige G. Janssen, G. Mommen, L. Litjes, E. v. Lierop, P. Jacobs, A. Kruysen, G. Verstralen, P. Voesten, J. Beterams, Th. Lichteveld, W. Lichteveld, L. LucasseD, v.d. Heuvel. CONGREGATIE. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD boerenknecht g. m. paarden omg. leerling kleermaker 1 k 2 j. a.h.v. keukenmeid voor Tilburg bekwaam electricien 2 boerenknechten 4 boerenknechten 17—29 jaar 1 burgerdienstmeisje 18 jaar 1 boerenknecht 16 jaar 1 flinke boerenknecht k. melken 1 slagersleerling 3 boerendienstmeiden Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 2 wegenbouwers keukenmeid v. Venray of omg. boerenknechts 17 en 15 jaar 1 dagmeisje 21 jaar 1 huishoudster voor dadelyk 1 meubelmakerskn. 2 jaar a.h. vak 1 daglooner eenige dagen injle week beVend met alle huishoudelijk werk, van goede getuigschr. voorzien, indiensttr. 1 April. Aan helz. adres te koop een in goeden staat zijnde Adres bureau dezer. TOS KOOF partij stalmest f 2.- per kar Gebr. vd Hoogenhof, Merseio. 1 boerenknecht v. direct of Paschen 1 jongen 14 j. v. boerenwerk losse arbeiders 1 kindermeisje 15 jaar 4 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j op Maandag 21 Februari 1938, uur in Caié van Rhee te I Castenray, ten verzoeke van den J Heer G. Duyckers, publiek verkoopen Een boerdery te Castenray, gunstig I I gelegen aan den Prov. weg Horst- Metselaars, timmerlieden, dakdek- Venray, bestaande uitsoliede nieuwe kers, grondwerkers, winkelbediende. gebouweD, 6 kippenhokken, tuin, Zondag 2 uur kleine Congregatie I opperlieden, sigarenmakers enz. enz, I boomgaard, bouw- en weiland. K. J. V. Voor de tewerkgestelden _v Zondag na de hoogmis bibliotheek werkverschaffing: De kaarten zullen Alles bij de I H.A. in één bloc, groot circa 13 Half 7 Margaretha Sinclair. Contributie meebrengen. Aanvaarding bouw- en weiland afgestempeld worden Woensdagavond I stoppelbloot 1938. a.a. van half 8 tot half 9. I Aanvaarding gebouwen Pascben 1839.1 LindersSe

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2