DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale. Binnenland. Provinciaal Nieuws Buitenland. Van de Sport velden. Zaterdag 5 Februari 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 6 PRINSES BEATRIX. Waarlijk, we raken uitgepraat en uitgelezen over de „blyde gebeur tenis", welke zich aan vorstenhuis en volk heeft voltrokken, maar wè.t bleef en tot in lengte van dagen moge blijven: dat is het innige ge voel van voldoening en vrede, dat de areboorte van een Oranjetelg ons heeft geschonken. We mogen thans gelooven, dat Oranje en Nederland ook in de toe komst aan elkaar verbonden zullen blijven. Prinses Beatrix. Wat zoete naam Dat het jonge prinselijk paar heeft willen breken met sleur en traditie om in de benaming van hun kindje bovenal tot uitdrukking te brengen, hoe gelukkig de vader en de moeder zijn, in en door elkaar, het zegt ons duidelijker dan iets anders het zou vermogen te doen, hoe inder daad echte menschenbefde twee jonge menschen met elkaar bond en ver- eenlgd houdt, wien we, elk voor zich, om hun persoonlijke kwalitei ten zoo gaarne alle heil, dat ter wereld mogelijk is, zien toebedeeld. In deze dagen hebben de echte familiezin en de eenvoud, bet Vors tenhuis nóg weer inniger met het volk vereend. De grootmoeders, die bij de ver lossing waren en bij de verpleging hielpen, de prins-gemaal, die zijn echtgenoote in haar „moeilijke uren" zooals de prins ze aanduidde terzijde heeft gestaan, dc trots van den Jongen vader over de blauwe oogen, de lengte en het gewicht van zijn kleine meisje, de eenvoud, waar mee bij 't wichtje aan den ambte naar van den Burg. Stand en de getuigen vertoonde, al die dingen tesamen, hebben de fijnste snaren van het gemoed aller Nederlanders doen trillen en hun jubel op den geboortedag en den daarop gevolg den nationalen feestdag als harte- kreten bestempeld. De storm heeft de versieringen en onze vlaggen gedeeltelijk vernield, maar intensief dan ooit gloeit op 'C oogenblik onze liefde voor Oranje. Het is niet doenlijk om van alle gebeurtenissen ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Beatrix verslag te geven,heel 'n wereld heeft in blijdschap met ons meege leefd. De kanonnen hebben gebulderd, de vreugdevuren laaiden fel en kleu rig, de beschuiten met muisjes zijn gesmuld, de menigten hebben ge host en gezongen. Met ontroering hebben we geluis terd naar de Indrukwekkende ra diorede van minister Colijn, mits gaders voor zoover we daartoe in staat waren naar alle andere uit gesproken herdenkings-redevoe- ringen. Gemeenteraden zijn in plech tige zitting bijeen geweest en een speciale bijeenkomst van ons def tigste bestuursorgaan, de Eerste Kamer, is zelfs per radio uitgezon den. Tal van vorsten en regeeringen hebben telegrafisch van hun belang stelling doen blijken; de Nederland- sche kolonies in den vreemde heb ben gezwommen in een Oranjebad van vreugde; tienduizenden in den lande hebben gelukstelegrammen ge zonden aan de koninklijke familie. De instelling van eeD Prinses Beatrix-fonds is aan een mooie ge dachte ontsproten. Terecht zullen vele landgenooten in deze dagen de behoefte gevoelen aan het brengen van een dankoffer voor al het goede, dat aan Vorsten huis en volk werd voltrokken. Wel nu dan, men doe zulks door een gift over te maken voor het Beatrix- fonds (postrek. 75000, Den Haag) waaruit dan voor individueelen steun kan worden geput ingeval door ziekte van kinderen of door kin derrijkheid bijzondere behoefte is ontstaan. De 31e Januari zal worden toege voegd aan de kleine serie feestdagen welke we mét en door het Oranje huis vieren. Het is merkwaardig, dat ook weer de geboorte van Prinses Beatrix op den laatsten dag van een maand viel, zooals dat mede het geval was met den geboortedag van H.M. de Koningin en met dien van Prinses Juliana. Het is een geruststlellende gedach te voor de toekomst, dat een jaar twaalf maanden heeft. Geslaagde conversieleening. Dat we ook in financieel opzicht nog altijd een sterke natie zijn, bewees het succes van de conversie leening 1938, rentende 331/, pet. Zooals verwacht werd, hebben houders van 4 pet. Staatsleeningen ruimschoots van hun recht van voorkeur gemaakt, met het gevolg, dat slechts 21/J pet. op de vrije in- schrijvingen kan worden kan worden toegewezen. Oolc met do 3 pet. j Indische Leening 1937 A is het ten- slotte toch nog in orde gekomen. Deze is thans geheel geplaatst, zoo- dat geen nieuwe inschrijving behoeft te worden geopend. Dc Indische verdediging. De wijze, waarop de kosten voor uitbreiding en onderhoud van de vloot tusschen moederland en kolo niën verdeeld zullen worden, is thans bekend geworden. In het kon gezegd, komt de thans dienaangaande ge troffen regeling hierop neer, dat. Indië de bedrijfskosten van de vloot, j althans voor zoover zij in Indië opereert, voor haar rekening neemt,1 terwijl Nederland den nieuwen aan- bouw bekostigt. Ter uitbreiding van het leger en de luchtmacht in Indië is op een aanvullende Indische begrooting rf 15 i millioen aangevraagd, waarvan onge- veer 2/3 ten laste van het moeder- )aid sullen worden gebracht. Uniforme schrijfwijze van plaatsnamen. Zeer zeker zal met belangstelling kennis worden genomen van de cir culaire, ten aanzien van een uniforme schrijfwijze der namen van de Ne- derlandsche gemeenten. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan diverse autoriteiten in den lande een circulaire gezonden ten aanzien van een uniforme schrijfwijze van de namen der Nederlandsche gemeenten. In deze circulaire wordt mede gedeeld, dat door het Kon. Aardry ks- kundig Genootschap is samengesteld een lijst van aardrijkskundige namen van Nederland, welke aan weten schappelijke elschen voldoet. Thans heeft de regeering besloten, dat de in bedoelde lijst aangegeven schrijfwijze door alle regeerings- instanties zal worden gevolgd, ter wijl de regeering van meening is, dat deze schrijfwijae ook dient te worden aangenomen door alle onder haar gezag staande personen, orga nen, instellingen en diensten. De minister van binnenlandsche zaken deelt mede, dat voortaan door zijn departement geen andere schrijf wijze voor de namen der gemeenten zal worden gebruikt dan die. welke een voor dit doel samengestelde lijst van gemeentenamen is aan gegeven. Bij de lezing van de door den minister bedoelde lijst blijkt, dat wat de namen der provincies betreft, voortaan zal worden geschreven: Noordbrabant (en niet meer Ncord- Brabant), Zuidholland (niet meer Zuid-Holland). Wat de plaatsnamen betreft, daar is een groote vereenvoudiging in de schrijfwijze aangebracht. Wjj willen hier enkele noemen, die tot nü toe op verschillende wijze werden ge schreven: Boksmeer. Venraai Het zal in het eerst in de practijk nog wel moeilijkheden geven voordat het publiek zich aan de nieuwe schrijf wijze heeft aangepast. Nu echter door alle officieele instanties deze schrijfwijze zal worden toegepast, zal men straks gemakkelijker vol gen en op deze wijze zal aaü de verwarring voorgoed een einde komen. Bezitters van landarbeiders plaatsjes in moeilijkheden. Het Tweede Kamerlid de heer Hilgenga heeft aan de ministers van Economische Zaken en van Financiën de volgende vragen gesteld Is 't den minisiers bekend dat in verscheidene streken van ons land tengevolge van de door gedaald loonpeil, aanhoudende werkloosheid lage productieprijzen sterk ver minderde jaarinkomsten, zeer vele bezitters van plaatsjes, verkregen krachtens de landarbeiderswet, niet in .staat zijn volledig en regelmatig jaar lij ksche rente der aangegane schulden en de verschuldigde annuï teiten te voldoen en dat dienten gevolge dikwijls groote moeilijkheden èn voor de betrokken landarbeiders gezinnen èn voor de gemeenten, waarin zy woonachtig zijn, niet uit blijven Zoo ja, vinden de ministers, nu de rentevoet van staatsleeningen op nieuw een belangrijke verlaging ondergaat, daarin geen aanleiding over te gaan tot verlaging, van de jaarlijksche rente uit 's rijks kas aan gemeenten verstrekte en nog te ver strekken voorschotten voor de uit voering van de landarbeiderswet, teneinde eenige verbetering te bren gen in den noodtoestand, waarin vele bezitters van landarbeidersplaatsjes verkeeren De in de nabijheid van den heuvel gelegen wijk, die bijna uitsluitend door mijnwerkers wordt bewoond, was als 't ware weggevaagd. Een dertigtal huizen werden door de als een lawine instortende massa kool- gruis vernield. Dat er geen slachtoffers te be treuren zijn, is te danken aan het feit dat men reeds Zaterdagavond De Banneling van het Duivelseiland, onrustwekkend gekraak had waar genomen en de bewoners van de om- geving van den Heuvel, hun huizen rechtsdwaling, die destgds de geheele nraralH in U-nnk, aam hadden verlaten. Dit was eenakelij VENRAY, 5 Februari 1938. LUXOR THEATER. Dreyfus." Grond beweegt in Charleroi. Zaterdagavond zijn terreinverschui- vingen waargenomen in de omgeving van den berg kolengruis van de schacht „Prier" der steenkolenmijnen van Noord-Charleroi op het gebied van Courcelles. In den loop van den nacht namen de aardverschuivingen in hevigheid toe en begonnen verschillende huizen in te storten. De eene woDing na de andere stortte in en tegen Zondag nacht drie uur namen de instortin gen den omvang aan van een ware ramp. Niet minder dan 25 woonhuizen waren verwoest en 25 anderen wer den door instortingen bedreigd, zoodat zij door de bewoners moesten worden ontruimd. Gelukkig zyn geen slachtoffers te betreuren, daar men tijdig een waar schuwing heeft kunnen laten hooren. De spoorlijn, welke de kolenmijn verbindt met de lijn naar Brussel, is over een afstand van ongeveer een kilometer vernield, hetgeen de ar beiders van de schacht tot werkloos heid zou kunnen brengen. De voor het vervoer dienende hoog- spanningspalen zijn bovenaan ver wrongen. doordat zij aan den voet zijn verplaatst. Het ongeluk schijnt daaraan te wijten te zijn, dat de gruisberg ge legen is op een onregelmatig terrein, terwijl de wegen rondom door de hevige regenbuien der laatste dagen onbegaanbaar zijn geworden en op verschillende plaatsen zijn ingezakt. De aangerichte schade wordt ge raamd op verscheidene millioenen francs. De ramp te Charleroi. Zooals reeds is gemeld, is in den nacht van Zaterdag op Zondag de Zondag de steenkoolheuvel van de Charbonnage du Nord de Charleroi, die gelegen is op het grondgebied van de gemeente Souvret, met don derend lawaai ingestort. Het was, zeggen de bewoners van het dorp, alsof een aardbeving plaats had. schouwspel in den donkeren nacbt, terwijl de wind loeide en de regen bij stroomen Deerviel. Ongeveer twee honderd mijnwerkers met hun familie moesten, ternauwernood gekleed, hun woningen verlaten en op de vlucht gaan. Iedereen trachtte mee te nemen wat hem het kostbaarste was. Oude menschen, die zich niet door eigen middelen konden reddeD, werden op kruiwagens weggevoerd. De vluchte lingen werden door bewoners van verder gelegen wijken onderdak ge nomen. Toen het dag werd, vertoonde de geteisterde plaats een troosteloos beeld van vernieling. De steenkool heuvel, die zich op oDvast terrein bevindt, was ingestort over een lengte van driehonderd meter, een breedte van vijftig en een hoogte van twintig meter. Niet alleen de woningen, maar ook de telefoonpalen, de waterleiding, de straatlantaarns werden vernield. Zooals bekend, wordt de schade op ettelyke millioenen francs geschat, Moederschapszorg in Italië. In de laatste jaren heeft de Italiaansche regeering veel zorg be steed aan de moederschapszorg. Ze stichtte in alle groote steden z.g. Case della Madre e del Bambino, huizen voor moeder en kind, die zoo modern mogelyk werden ingericht. In die inrichtingen werden niet alleen moeders en kindereu verzorgd, men organiseerde er ook cursussen en voordrachten over tal van problemen aangaande moeder en kind. En aldus werd een geweldige invloed ten goede uitgeoefend, ook teu plattelande, want de moeders, die in de model inrichtingen gedurende een aantal maanden onderricht hadden gekre gen in de verzorgiDg envoeditgvan haar kinderen, werden thuis dank zij de verkregen resultaten onvermoeide propagandisten der moderne ideeën. Te Rome wordt momenteel aan niet minder dan acht „Case della Madre e del Bambino" in de voornaamste volksbuurten gebouwd Ze gaan in het voorjaar open. Rome zal dan in totaal over elf van deze inrichtingen beschikken. Op 21 April zal ook een kinderhuis worden geopend, waarheen werkende moeders haar kinderen zullen kun nen. Het ligt midden in een groot park en kan enkele honderden kin deren bergeD. De moeders kunnen er ook haar zuigelingen heenbrengen. Een heldin van het Alcazar Dezer dagen werd in Spanje aan Teresa Gonzalez het Spaansehe mi litaire kruis van verdienste verleend, met de bijvoeging „omdat ze stand vastig weigerde, haar post te verlaten, ofschoon haar leven regelmatig be dreigd werd door verschrikkelijk granaatvuur en tal van andere ge varen". Teresa Gonzalez behoorde tot de vrouwen, die samen met de opstan delingen bij het uitbreken van den burgeroorlog te Toledo een toevlucht zochten in het befaamde Alcazar. Maanden lang hielden de belegerden stand. Ze voedden zich met het vleesch van de paarden en muilezels, door hen binnen de muren van de vesting meegenomen. Het was Teresa Gonzalez, die voor het steeds slinkend getal der be legerden trouw paar denbiefstuk bakte en ook tijdens de ergste beschietin gen bij haar pannen bleef, zich geen oogenblik van haar stuk liet bren gen en steeds zorgde, dat de hon gerige soldaten op tijd hun maal kregen. Toen er niet meer voldoendo vleesch voor biefstuk was, maakte zo hutspot van paardenvleesch. Haar roem drong door tot het hoofdkwartier en daar heeft men thans aan het verlangen der soldaten voldaan die wilden dat Teresa evenals zij met een eerekruis zou worden beloond. FEEST IN DUITSCHLAND. Zondag heeft Duitsehland het le lustrum van het Nazi-bewind ge vierd, maar op een zoo eenvoudige, weinig pompeuze wijze, als men in die 5 jaren nog geen officieel feest heeft gehad, Zeker, er was overal een zee van vlaggen en Göbbels heeft 's morgens de jeugd toegesproken, maar de of ficieele zitting van den Rijksdag, waarin Hitier weer eens eon groote rede zou houden, is op het laatste oogenblik afgelast. Wat is daarvan de oorzaak Men spreekt van een crisis in de regeering, welke door de vervanging van enkele ministers meet worden opgelost en men spreekt vooral van een finantieele crisis in het land en van ontevredenheid onder de indus- trieelen. Dan blyven er ook nog de moei lijkheden met de kerkeD. Wat de katholieke kerk betreft, geruchten blijven verluiden van een bemidde ling van Mussolini tusschen het Vaticaan en de Duitsche regeering. Men spreekt ook van een bezoek van Hitler in Mei a.s., als hij toch in Rome is, aan den Paus. Maar intusschen gaat men voort in het Rijk om de confessioneele vereenigingen te ontbinden en ka tholieke scholen te sluiten. wereld in beroering bracht, is een evenement van historische beteeke- nis geworden. De minister van Oorlog, Mercier, die zich reeds bedreigd ziet met ontslag, neemt maatregelen om den verrader van Dreyfus op te sporen Hy moet, in het belang van het leger, vlug handelen. Op 15 October 1894 wordt de Joodsche kapitein Dreyfus op grond van onvoldoende gegevens gearres- steerd. Dreyf ua wordt wegens lands- verraad tot levenslange verbanning veroordeeld, in het openbaar gedegra deerd en naar het Duivelseiland ver bannen. In Parijs vechten zijn vrouw en zyn broer Matthieu, die van zijn onschuld overtuigd zijn, tegen haat en bedrog. De nieuwe chef van den geheimen dienst Kolonel Picart, vindt de eerste bewijzen, die voor Dreyfus' onschuld pleiten, doch tevens Majoor Esterhazy tot verrader stempelen. Picart wordt voor zijn bemoeienis, sen naar Tunis overgeplaatst en Majoor Esterhazy, in verschil van het bezwarende materiaal vrijge sproken. Nu slingert Emile Zola zijn vlam mend „J'accuse" de wereld in en roept de internationale belangstelling voor de zaak Dreyfus wakker. Zola wordt voor het gerecht ge daagd, maar het proces Zola van 7 tot 23 Febr. 1898 brengt geen ver andering in den toestand van Drey fus. Zola wordt veroordeeld, maar vlucht bijtijds naar Engeland. Zijn hoofdgetuige, Picart krygt ontslag uit den dienst. Eindelijk, op 30 Augustus 1898 bekent Kolonel Hecry, die in het nauw gedreven wordt een brief vervalscht te hebben, die de handhaving van het vonnis terigevolge heeft gehad. Reeds den volgenden morgen pleegt Kolonel Henry in de gevangenis zelf moord. Esterhazy, gearresteerd, doch weer op vrije voeten gesteld, vlucht naar Engeland. Een nieuw proces begint en voor de tweede maal wordt Alfred Dreyfus veroordeeld, deze keer tot 10 jaar gevangenisstraf. Eenigen tijd later verleent men den vroeg oud gewor den man gratie. Het duurt 6 jaar voor de onschuldig veroordeelden Alfred Dreyfus gerehabiliteerd wordt. Op 13 Juli 1906 bevordert men hem tot Majoor en Picart tot generaal. Eenige dagen later ontvangt Dreyfus het Kruis van het legioen van Eer. PROGRAMMA 6 tot en met 12 Febr. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. 1.20 1.50 2.20 3.35 535 7.20 9.20 50 Alle copie hierop betrekkinghebben de, moet Donderd vöör 1 uur in ons bezit zijn. SER V ATIUS-OM R OEP In Beek heeft Servatius een uit stekende prestatie geleverd door eed van de ernstigste kampioenscandi- daten met 42 te kloppen. Door deze overwinning zijn de kansen van Serv. weer aanmerkelijk gestegen. Momenteel zyn er in deze afdeeling, zooals men op het standenlijstje kan zien niet minder dan zeven candida- ten vcor de titel. Dit kan wel een zeldzaam spannende race worden. Ook de stryd om de laatste plaats is bij lange nog Diet beslist. Zondag a.s. krijgen we de belang rijkste ontmoeting van het seizoen. BoksmeerServatius. Dit treffen is voor beide clubs van de grootste be- teekenis. immers: wint Boksmeer dan heoben zij den titel slechts voor het grijpen, wint Serv. echter, dan krij gen die een mooie gelegenheid om voor de tweede keer haai woordje mee te spreken om de hoogste titel. Voor Serv. vooral betekent deze wedstryd haar laatste kan3. Serv. is dan ook met de beste gevoelens be zield om deze laatste kans waar te nemen. Wanneer het weer wat mee werkt zullen honderden Venraai- sche sportliefhebbers de reis naar Boksmeer meemaken om getuige te zyn van deze groote schok. Aan aanmoediging zal het den Venraaiers niet ontbreken. Iets voor spellen durven we nietDoch wan neer Serv. in dezelfde vorm speelt als verleden Zondag, dan kan ook Boksmeer wel eens aan de, zegekar gebonden worden. Dat beide partyen zich tot het uiterste in de stryd werpen, maar dan op faire en spor tieve wijze, en dat de sterkste winne De bussen vertrekken om kwart voor één. Scheidsrechter: de heer J. C. Vis sers (Roermond). Leider: de heer V. Fonck. De stand is: Boksmeer 11 7 1 3 15 37—16 H.S.C. 12 6 1 5 13 28—28 B.V.C. 10 6 0 4 12 17—19 V.V.L.K. 10 5 2 3 12 20—23 Gennep 11 6 0 5 12 27—21 Servatius 10 5 1 4 11 18—15 o.v.c. 9 5 0 4 10 23—20 D.E.V, 11 2 2 7 6 20—35 Brakenstein 10 0 3 7 3 9—22 Servatius 3 dat regelrecht op het kampioenschap afstevent, behaalde ook in Smakt een verdiende 52 overwinning en heeft hiermede de moeilykste hinderpaal overwonnen. Er resten nog drie wedstrijden: tweemaal tegen de Valk 4 en een uitwedstrijd tegen Oostrum 2, en nog tien minuten op het Erica-terrein Zondag BRUSSEL (Vlaamsch) 8.Berichten, Gymnastiek. Gramo- foon 8.45 Gesproken dagblad. KEULEN 10.50 Gramofoon Kamerorkest BRUSSEL Vlaamsch Gesproken dagblad. DROITWICH Populair orkest LUXEMBURG Concert KEULEN Concert RADIO PARIS Orkest HAMBURG Gevar. progr. BRUSSEL Fransch Variété concert LEIPZIG Orkest DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Gevar. concert Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tijdsein LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert DROITWICH 11.05 Orgelconcert KEULEN 11.20 Militair concert RADIO PARIS 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER Gevar. prog, LUXEMBURG Concert DEUTSCHLANDSENDER Populair concert RADIO PARIS Orkest KEULEN 6 25 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten TOULOUSE Gevar. concert WEENEN 940 Jazzorkest LUXEMBURG 10.50 Populair concert 1.30 2.20 3.20 5.20 PARITS RP 5.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 6.25 Orkest 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten ROME 8.Operetteconcert WEENEN 9.40 Dansmuziek FRANKFURT 10.50 Nachtmuziek Donderdag s BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Concert. H. Mis KEULEN 11.20 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gespr. dagblad REGIONAL Programma 2.20 Kwintet DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Orkest DROITWICH 5,20 Ambrose's band BRUSSEL VJaamsch 6.05 Kinderuurtje Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.— BBC Orkest TOULOUSE 8.50 Orkest BOEDAPEST 9.25 Jazzorkest STUTTGART 9.50 Landesorkest DROITWICH II.20 Dansmuziek Vrijdag Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Ladesorkest PARIJS RP 12.35 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad Concert KEULEN I.35 Schrammelensemble REGIONAL Programma 2.05 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Concert DROITWICH 5.20 Concert LUXEMBURG 6.20 Concert 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.Dansorkest BOEDAPEST 9.20 Zigeunermuziek STUTTGART II.20 Nachtmuziek Woensdag i BRUSSEL (Vlaams) - Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9 20 Gramofoon KEULEN 11.20 Omroeporkest RADIO PARIS 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad DEUTSCHLANDSENDER 1.30 Gevar. prog. LUXEMBURG 2.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 3 20 Orkest BRUSSEL (Vlaams) I.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Gramofoon HAMBURG II.20 Bremer Stadtmuzikanten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 1.35 Gramofoon REGIONAL Programma 2.20 BBC Orkest KEULEN 3.20 Blaasorkest RADIO PARIS 5.20 Kwintet KEULEN 6.25 Omroeporkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Orkest KEULEN 8.30 Cabaretprogramma REGIONAL Programma 9.20 Orkest TOULOUSE 9.35 Accordeonmuziek STUTTGART 10.20 Dansmuziek Zaterdag BRUSSEL Vlaamsch 8.Gramofoon. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert RADIO PARIS 9.20 Conservatoriumorkest DROITWICH 11.50 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Gramofoon Jeugdconcert DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Populair concert DROITWICH 5,20 Concert BRUSSEL Vlaamsch 6.25 Omroeporkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Vroolyk programma BRUSSEL Vlaamsch 9.20 Symphonie orkest BERLIJN 9.50 Populair concert tegen de club van die naam, waar met 52 in het voordeel van Ser vatius wordt begonneD. Zondag speelt Servatius haar laat ste thuiswedstrijd tegen de Valk 4. Dit wordt natuurlijk weer een klin kende Servatius-overwinning. Het eenigste wat er voor de Valk opzit is de nederlaag zoo eervol mogelijk te houden. De wedstrijd begint om 2 uur. Scheidsrechter: de heer Franken. VALK-REVUE. De Valk speelt weer een thuis wedstrijd. Morgen ontvangen de rood-zwarten aan den Leunscheweg het vrij sterke Udi uit Uien. In de eerste ontmoeting kreeg Uden in eigen home een 3—2 neder laag te slikken, zoodat we thans gerust mogen aannemen, dat de bezoekers er een revanche-party van trachten te makei. De Valken zullen zich echter, na de goede beurt tegen N.W.C. tot het uiterste inspannen, om beide punten ln Venray te houden. We verwachten daarom een spannenden, gelijk- opgaande strijd. De wedstryd begint om 2 uur. De Valk 3 komt er steeds beter in. Na drie achtereen volgende over winningen ontmoeten zij morgen de Smakt voor de tweede maal, en krijgen de Valken de gelegenheid om revanche te nemen, van de des tijds geleden nederlaag. Of het succes echter volledig zal zijn, betwijfelen we nog. De Valk 4 krijgt het zwaar te verantwoorden, nu de uitwedstrijd tegen Servatius 3 op het programma staat. De jongste Valken kunnen het in deze competitie niet bijsloffen, en een nieuwe nederlaag ligt andermaal in het verschiet. P. Mac. Hulsbosch O.F.M. -j- In het Minderbroedersklooster te Weert is Dinsdag in den ouderdom van 65 jaar overleden de bekende Franciscaner missie-pater Macarius Hulsbosch O.F.M. Pater Hulsbosch, die in Haarlem werd geboren, studeerde te Venray, Wychen, Maastricht en Weert en werd in 1899 priester gewyd. Vanuit het klooster in Woerden is hij vele jaren het land doorgetrokken voor het geven van missies en retraites. Daarna was hij o.a. kapelaan van de Mozes- en Aaronkerk te Amster dam en vervolgens ongeveer zes jaar van de St. Antonius van Padua-kerk (Boschje) te Rotteriam. In het jaar 1934 is hij van hier, reeds ziek, naar Heerlerheide vertrokken en vervol gens naar het Minderbroedersklooster te Weert, waar hy Dinsdag overleed.

Peel en Maas | 1938 | | pagina 9