Installatie Burgemeester Mr. A. H. M. JANSEN Programma der Feestelijkheden. Gemengde Berichten op Dinsdag 1 Februari 1938. 1.30 uur 1.45 2.— 2.05 2.10 3.30 Opstelling van den stoet in de Stationstraat. Aankomst van Burgemeester Mr. Jansen aan de grens Venray-Wanssum (bij zeer slecht weer per trein station Oostrum), alwaar Burgemeester Janssen door Wethouder Nelissen wordt verwelkomd. (Hierop wordt niet geantwoord) Ter hoogte van de Mgr. Nolensstraat staat de Ruiterclub opgesteld en zal Z.E. Achtb. hier worden begroet door den Heer V. PijJs als. Voorzitter der Feestcommissie. (Hierop wordt niet geantwoord). Hier stapt Burgemeester Jansen met zijn familie uit zijn auto en neemt plaats in de gereed staande landauer, bespannen met 2 paarden. Aankomst van Burgemeester Jansen bij Eerepoort Station straat, waar oud-Burgemeester O. van de Loo een kort woord van welkom tot Mr. Jansen zal spreken. (Hierop wordt niet geantwoord)Terstond daarna zal door een kind van de Meisjesschool aan Mevr. Jansen een bouquet worden aangeboden. Vertrek van den stoet, welke zal trekken door de Hofstraat, Markt. Marktstraat, Schoolstraat, Leeuwstraat, Langstraat, Paterslaan, Patersstraat, Groote Straat, Markt. Alwaar de stoet zich opstelt onder de boomen. De Ruiterclubs trekken door de Hofstraat verder. Inmiddels heeft Mr. Jansen met familie het rijtuig verlaten, afgehaald door den Loco-Burge meester en Gemeente Secretaris en door deze twee Heeren begeleid naar het bordes van het Raadhuis, alwaar Mr. Jansen met zijn familie het défilé van alle vereenigingen zal gade slaan. De Secretaris van het Feestcomité, de Heer Vermeulen, zal Mr. Jansen hier omtrent de stoet enz. alle inlichtingen geven. (De vaandels worden zooals gewoon voor het Raad huis opgesteld). Openbare vergadering van den Gemeenteraad, waarin Loco- Burgemeester Houben Mr. Jansen zal installeeren als Bur gemeester van Venray. (Deze vergadering kan door belang stellenden buiten gevolgd worden. Door de Radiocentrale zijn op de Markt 2 luidsprekers geplaatst, terwijl er in de Raadzaal en op de pui van het Raadhuis twee microfoons zijn aangebracht, zoodat alles duidelijk te verstaan zal zijn). Na de plechtige installatie verschgnt Burgemeester Mr. Jansen met zijn familie op de pui van het Raadhuis, omhangen met de Ambtsketen, en zal terstond de Hoogeerw. Heer Deken Berden de nieuwe Burgemeester, namens de Eerw. Geeste lijken van de geheele Gemeente Venray toespreken, waarna toespraak door Burgemeester Jansen tot zijn Gemeentenaren. Zal Burgemeester Mr. Jansen receptie houden in de trouwzaal van het Raadhuis 's Avonds Markt. verlichting van het Raadhuis en van de Groote Bij aankomst van Mr. Jansen met zijn familie aan de grens van Wanssum, zullen de klokken van de Hoofdparochiekerk worden geluid en zullen deze blijven luiden totdat Mr. Jansen bij de Mgr. Nolensstraat is aangekomen. Samenstelling van den stoet: 1. Maréchaussée te paard. 2. Ruiterclubs. 3. Jongens Dorpsschool id School Heide Meisjes id Zustersschool Dorp 4. Kinderen St. Jozefgesticht 5. K.J.M. en K.J.V. 6. Harmonie Venray 7. Schutterij Het Zandakker 8. Landauer nieuwe Burgemeester 9. Familie 10. Pensionaat Jerusalem 11. Turnclub St. Christoffel 12. Handboogschutterijen St. Anna, St. Oda, Diana en St. Antonius 13. Parochie MERSELO Fanfare, Boeren- en Boerinnenbond, Jonge Boeren, Handboog schutterij, Voetbalclub 14. Voetbalclubs Venray De Valk en Servatius 15. Verkenners, Welpen en Jonge Wacht 16. Landstorm afdeeling Venray 17. Rectoraat SMAKT. 18. Duivenclub De Zwaluw 19. Parochie LEUNENFanfare, Handboog schutterijen, Boeren- en Boerinnenbond, Jonge Boeren. 20. Middenstand en Jonge Middenstand 21. Werkliedenvereeniging en Credo Pugno 22. Venraysch Mannenkoor. 23. Parochie OIRLO Fanfare, Boeren- en Boe rinnenbond, Jonge Boeren, Voetbalclub, Handboogschutterij. 24. Boerenbond Venray Kom. 25. St. Ludovicusvereeniging. 26. Parochie YSSELSTEYN Boeren- en Boe rinnenbond, Jonge Boeren, Handboog- schutterij, Voetbalclub. 27. Rectoraat OOSTRUM: Harmonie, Boeren- en Boerinnenbond, Jonge Boeren, Hand boogschutterij. 28. Afdeeling HEIDE Zangvereeniging, Boeren- en Boerinnenbond, Jonge Boeren, Voet balclub. 29. Parochie CASTENRAY: Boeren- en Boe rinnenbond, Jonge Boeren, Turnclub, Handboogschutter jj. 30. Schutterij St. Anna. OP TE STELLEN In verlengde Tuinstraat Op de trottoirs van Dr. Bloemen tot bij Schreurs In de Bongerdstraat id id id Bij het Kruis id Bij Mgr. Nolensstraat Hoek Mgr. Nolensstraat In de Mgr. Nolensstraat id id id id id id id id id id id id id id De samenstelling van den stoet en de verdeeling der nos. van de groepen der Parochies, heeft bij loting plaats gehad. Alle deelnemers aan den optocht worden vriendelijk verzocht, op tijd, HALF TWEE, aanwezig te willen zijn en zich op te stellen, daar waar jongens met bordjes gereed staan, waarop de Nos. welke plaats in den stoet moet worden ingenomen. Indien de nationale feestdag 'eventueel op dezen dag zou vallen, wordt de nationale feestdag een dag later gehouden. Ik heb, aldus spr., mijn werk steeds met zeer veel liefde gedaan, maar daarvan ook veel profijt getrokken voor de politicneele en justitieele taak, aan het ambt van burgemees ter verbonden. Spr. sloot met te verzekeren, dat hij de meest aangename herinnerin gen aan zijn werk hier zou meenemen en dat dit ongetwijfeld zgn gunstige resultaten zou afwerpen bij de ver dere justitieele taak, die hij als burgemeester te vervullen kreeg. Deze korte plechtigheid werd door het personeel van de griffie bijge woond. Vergadering Gemeenteraad. Op Dinsdag 1 Februari a.s. des namiddags ha'.f 3 zal de gemeente raad van Venray een openbare ver gadering houden. Aan de orde is Installatie van den Edelachtbaren Heer Mr. A. H. M. Jansen als Bur gemeester der gemeente Venray. Sluiting bureaux op 1 Februari. Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat op 1 Februari a.s. alle gemeentelijke bureaux den geheelen namiddag voor het publiek gesloten zijn. Burgemeester en Wethouders vnd. G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDENeen portemonnaie met inhoud, is bij G. van Dijk, Smakterweg. ACHTERGELATENeen paar heerenhandscb oenen. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. GEVONDENeen paar bruine handschoenen. Inlichtingen Marech. Kazerne. - Door Z.Exc. den Minister is bepaald, dat de bij het steun tarief der achtste klasse geldende rege ling betreffende de toekenning eener overgangstoelage, zoodanig is ge wijzigd, dat deze toelage voortaan mag bedragen 2/3 gedeelte van het geen de huishuur hooger is dan f 2 per week, tot een maximum van f 1.50 per week. Voor het meerendeel der steun trekkers een mooie verbetering. Het dagloon in werkverschaf fing, voor diegenen die 24 cent uur loon ontvangen, is voor de Ziektewet door de Z.Exc. bepaald op f 2. voor de gemeente Venray. Ernstige val. De Wed. Th. alhier kwam deze week zoo ernstig te vallen, dat zij een heupbeen brak en naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Diefstal. Ten nadeele van S. alhier werd een dekkleed gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Benoeming. Onze dorpsgenoot, de Heer P. Kusters, werd bij resolutie van den Minister van Financiën benoemd tot schrijver 2e klas der Dir. Belastin gen enz. ter Inspectie der Invoer rechten en Accijnzen te Venlo. DE FEESTELIJKHEDEN IN VENRAY BIJ DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. Wordt de blijde tijding hier ont vangen na 9 uur 's morgens, dan zal dien dag alleen klokkengelui en afkondiging der proclamatie plaats hebben en de verdere feestelijkheden den volgenden werkdag. Door een aantal jonge dames zullen op den feestdag speldjes, strikjes, knoopjes of cocardes wor den verkocht, waarvan de zuivere opbrengst bestemd is voor Het Groene Kruis, afd. Kinderhygiëne, een doel, dat dus geheel ligt in de lijn van 't te vieren feest. Koopt dus allen zoo'n Oranje-embleem. Het eigenlijke feestprogramma begint om 10 uur met een muzikale wandeling door het dorp, waarna om 11 uur aan den Oostsingel door Welpen, Verkenners, Jonge wacht eDZ. op feestelijke wijze een Herin neringsboom geplant zal worden. Om 6 uur 's avonds wordt aan het' Raadhuis een groote lichtstoet opge steld, waaraan wordt medegewerkt door verschillende vereenigingen. Men wordt verzocht tot opluiste ring van den stoet transparanten, lampions en fakkels in den optocht mede te dragen. Voor zooverre de voorraad strekt, zal het Comité fakkels en lampions uitreiken. Na verschillende straten doorge marcheerd te zijn, scharen de deel nemers zich rond het Henseniusplein, waar een groot kampvuur ontstoken zal worden. Tijdens het kampvuur vroolftke muziek en zang en demon stratie. De Oranje-liederen met be geleiding worden door allen meege zongen. Ontwikkelingsavonden Maandag sprak de Hoogleeraar Prof. G. Brom yan de Universiteit te Nijmegen in het Patronaat over het Wereldapostolaat. Het is mogelijk, dat de aanduiding van 't onderwerp niet tot een be zoek verlokkend leek, maar in wer kelijkheid was 't een prachtavond, waarop de bekende Professor het Wereldapostolaat of de Missie-actie van uit nieuwe gezichtshoeken deed zien. De stilte en de aandacht der aanwezigen was het beste bewijs, hoezeer deze voordracht allen boeide. Werkliedenvereeniging. Woensdagavond sprak de bekende redenaar Pater Colsen voor de leden der Werkliedenvereeniging over de bekende Encycliek: „Mit brennende Sorge" van Paus Pius XI. Het was interessant te hooren, hoe of de ge leerde spreker, zoo in een praatje, zooals hij het noemde, den heelen opbouw der katholieke leer uiteen zette en op de volgorde der sluit- steenen wees, die te samen dat wonderschoone geheel vervolmaken, waaromtrent Christus gezegd heeft: „Ik zal met U zijn tot het einde der tijden." Gew eldig deed spreker hierbij uit komen, het armtierige van z.g. Na tionale stelsels, die den menschen hoogstens een Erzatsz kunnen bieden en dan nog wat voor een Erzatz, van het buitengewoon schoone ge legen in de universeele Katholieke Kerk. Het was jammer, dat tijdsgebrek den Eerw. Spreker noopte tot ver korting zijDerrede en gaarne willen we hopen, dat de woorden van den Voorzitter, de heer OdenhoveD, waar bg hg Spreker dankte, in vervulling zullen gaan en een spoedig weerzien zal plaats hebben. Uitvoering K.J.V. Van de week waren wij in de ge legenheid het programma te zien, dat de bekende K. J.V. a.s. Woensdag geven zal- Gaarne getuigen we hiervan, dat 't werkelijx mooi was, èn om het spel en zang èn om de correcte uit voering. We hopen dat een flink bezoek de K.J.V.-leden zal steunen op den ingeslagen weg voort te gaan. Missie-actie Tsingtao, Nu is dan eindelijk de nieuwe actie ook in Venray eens met 'n flinke propaganda-stoot in beweging ge bracht. We hebben apart 'n verga dering van 't onderwijs-personeel gehad, tesamen met de zelatricen, dus 'n vergadering van de eigenlijke actie-menschen en 's avonds nog een algemeene vergadering voor iedereen, die belangstelling had. De belang stelling had grooter kunoen zijn, maar we zijn tevreden, omdat de genen die aanwezig waren, hebben genoten en omdat, zooals St. Paulus dien avond zeide, de onwetendheid der overigen onze schuld niet is. Er werden reeds 'n honderd bus jes geplaatst. Ik mag veronderstel len, dat vooral de gezinnen met ons Tsing tao busje de woorden van Prof. Féron hebben gehoord en be grepen en niet alleen de eerste, maar vooral de ijverigste kern leden van de geheele Tsingtao actie zullen blijven. Mogen ook anderen zich spoedig aansluiten bij deze parochieele organisatie, bij deze van ons Limburgsche volk. En nu nog 'n kleine reclame voor onze Missie-naaikrans. Er is zoo'n kleine vereeniging van meisjes, die belangeloos, kosteloos naaien en borduren voor de missionarissen. Ten tweede constateer ik, dat er uitverkoop is in Venray. Zijn er nog winkels, die ons kunnen helpen met katoentjes, die big ven liggen En zijn er nog koopers, die gaarne met 'n stukje stof de naaikrans levens kracht willen geven En is er misschien de een of andere huismoeder, die nog een oud nog bruikbaar naaimachine heeft staan, dat voor haar niet zooveel dienst meer doet En zijn er nog menschen, die gaarne mede zouden werken, thuis of op het K.J.V.gebouw, als lid der missienaaikrans Alles wordt dankbaar aanvaard en allen zijn welkom. Naderhand zal 'n tentoonstelling bewijzen, dat alles goed besteed is. Kap. van Wijngaarden, Pr. Zilveren Jubileum. Dinsdag 1 Februari a.s. hoopt de Heer Pierre Gooren, den dag te her denken, waarop hij voor 25 jaren werd aangesteld tot onderwijzer aan de Lagere School te Oostrum. LEUNEN. De door de Handboog schutterij „St. Joris" te geven tooneeluitvoering, is uitgesteld tol 20 Februari a.s. WANSSUM. Zondag werd hier een Maria-congregatie opgericht. Ruim 60 meisjes gaven zich als lid op, waaruit een bestuur gekozen werd. Ook zal morgen Zondag de oprichting plaats hebben van een Jongens-congregatie. Door de V.V. „Juliana" alhier zal 2e Paaschdag een Beiersche avond organiseeren, met medewer king der Fanfare. Aan het mond. en klauwzeer stierf een koe van een veehouder alhier. Ook te Geijsteren had een dergelijk geval met doodelijken af loop plaats. Lichtpunten in het bedrijfsleven De economische positie van het Noordelijk deel van onze provincie en van de gemeenten, welke tot de Kamer van Koophandel voor Noord- Limburg behooren, moge hier en daar eenigszins zijn verbeterd, over het algemeen genomen, blijft deze nog lang beneden het normale aldus sprak de voorzitter dier Kamer in zijn gebruikelijke nieuwjaarsrede. Het aantal werkloozen minderde eenigszins terwijl dit op 31 December 1935 nog 4583 bedroeg en op den laatsten datum van 1936 4707, werd het jaar 1937 afgesloten met 3903 werkloozen, op een bevolking van 125.127 zielen. De heer Haffmans vestigde de bijzondere aandacht op de Peel- mijnvelden. Al blijkt, dat dit voor de economi sche ontwikkeling van het district der Kamer zoo geweldige vraagstuk in de practijk voorhands nog niet tot een oplossing zal komen, dit neemt niet weg, dat het een ver heugend verschijnsel is, dat de re geering aan deze zaak opnieuw aan dacht heeft willen schenken. De hoeveelheid „doorgedraaide" groenten was beduidend minder dan in het jaar ervoor. De toestand was echter nog verre van gunstig, vooral omdat Duitschland nog te weinig betrekt. De op de Coöperatieve Veiling te Venlo aangevoerde eieren moesten nagenoeg geheel worden geëxpor teerd: slechts 3 pCt. van de aange voerde hoeveelheid bleef in eigen land de rest ging naar Duitsch land, Engeland, België, Zwitserland, en Spanje. Voor de baksteenindustrie was het jaar 1937 nog allerminst gunstig: in de dakpannen-industrie vertoonde de afzet weinig afwijking tot die van 1936. Het gevolg van een en ander is, dat verschillende fabrieken hun productie hebben moeten beperken en dat het aantal werklieden slechts weinig meer dan de helft van nor male tijden is. In de Venlosche haven legden in in het afgeloopen jaar 1327 schepen en booten met een gezamelijke ton- nenmaand van 237.509 ton aan. De opbrengst aan haven en aanleggeldeD bedroeg f 8.473,10. Ten opzichte van 1936 valt een stijging te constateeren. In Tegelen legden in 1937: 269 schepen aan. in Blerick 75. De haven te Wanssum werd bezocht door 385 schepen; aan havengelden werd ont vangen f 2589.84. Inbraken te Nederweert. In den laatsten tijd hebben in de gemeente Nederweert een reeks in braken plaats, waarvan de daders tot nu toe onbekend bleven. Eerst de inbraak bij zekeren D. aan de Kerkstraat, waar een bedrag van f 700 werd ontvreemd, waarvan later een gedeelte in een boomgaard werd teruggevonden. Enkele weken terug werd in de St. Barbara-kerk in Leveroy-Nederweert een offerblok opengebroken. Dezer dagen kreeg de St. Lamber- tuskerk te Nederweert bezoek. De offerblokken bij de Communiebank werden opengebroken en van hun inhoud beroofd. Een drietal andere offerblokken werden blijkbaar met een valschen sleutel geopend en eveneens geledigd. Dinsdagnacht werd iDgebroken in het kantoor van de stoomzuivel- fabriek, waarbij de dief of dieven om niet gezien te worden, de vensters van het kantoor blindeerden. Hier werd getracht, de brandkast te for- ceeren, waarin men niet geslaagd is. Slechts een bedrag aan klein geld wordt vermist. Door het uitsnijden van een ruit had men zich toegang weten te verschaffen. Aanbesteding wegenver- betering. Dinsdag is namens Gedeputeerde Staten van Noord-Jirabact aanbe steed f Het verbeteren van de aarden- baan en het maken van een ver harding van koud-asfalt op een nieuw aan te leggen fundeering op den provincialen weg van De urne naar Kraaienhut. Laagste inschrijver P. Zanen, Haarlem, voor f 2490Ö. Het verbreeden van de steenslag- baan en het aanbrengen van een asfaltsteenslag-deklaag op den pro vincialen weg van Opïoo naar Overloon. Laagste inschrijver P. Zanen, Haarlem, voor f 19750. althans waaraan niet bijzonder veel zorg werd besteed. Kwam er wat van, dan was het een meevaller. De buitenlandsche fruitsoorten kwamen op onze markt en met schade en schande moest men leeren, dat we met ons fruit, dat toch heel best met elke buitenlandsche soort zou kunnen concurreeren, leelijk achteraan kwamen. Gelukkig dat men inzag dat er verbetering moest komen en ook mogelijk was. Men gaat nu, en met veel succes, zich meer toeleggen op de fruitteelt en past de daarvoor in aanmerking komende middelen toe om mooier en beter fruit te krijgen en om regel matiger te kunnen oogsten. De bestrijding van insecten en het voorkomen van ziekten heeft tegen woordig ieders aandacht en zelfs in de particuliere tuinen past men ze toe, de bespuitingen en bestuivingen. Ook de meest gewenschte snoei wordt, waar dit noodig is, toegepast en de resultaten van de goede maat regelen ziet men in de fruitzaken, waar ons fruit in tegenstelling met eenige jaren terug, een heel goed figuur maakf. Wat fijnheid van smaak en aroma aangaat, staat het wel bovenaan. Een van de factoren waar tegen woordig ook terdege op gelet wordt door de steeds meer deskundig wor dende fruittelers, is de bemesting. Thans wordt het weer tgd daar aandacht aan té besteden. Voor flinke bloeiknoppen en vrucht vorming is fosforzuur noodig, waar voor wij thans slakkenmeel zouden willen aanraden. Ook om de nood zakelijke kalk, die het tevens ver strekt. Kali bevordert smaak en houd baarheid. En stikstof is vooral noo dig voor vlotte groei. En vooral voor de vruchtzetting is stikstof noodig. Bij stikstof gebrek zal na ruime bloei meestal weinig vrucht gezet worden. Vooral voor kalKam- monsalpeter zijn de vruchtboomen zeer dankbaar. Ze is niet duur en bevat zoowel salpeter- als ammoniak- stikstof, die beide hun groote voor- deelen hebben, niet het minst voor vruchtboomen. Gebruik in gemengde meststoffen kunnen wij niet aanbevelen, want die zijn veel te duur en het bewijs is nog nooit geleverd, dat zg beter zijn. Tot zoolang rekene men de waarde gelijk aan de samenstellende enkelvoudige meststoffen. NEDERLAND WACHT I Ook Donderdagmiddag heeft Prinses Juliana gedurende korten tgd het paleis Soestdijk verlaten. Omstreeks half drie is H. K. H. aan de achter zijde van het paleis uitgereden, om een ritje per auto door de omgeving van Baarn en Soest te maken. Tengevolge van eenige hevige regenbuien was de belangstelling op den Amsterdamscheri straatweg voor het paleis maar matig. Degenen, die de prinses hebben zien uitrijden, verzekeren, dat zij er uitstekend uitziet. Ongeluk op onbewaakten overweg te Apeldoorn. Woensdagavond is op den onbe waakten overweg op den Sprenger- weg te Ap,„ldoorn een vreeselijk onge luk gebeid. Een vierpersoonsauto, welke uit de JachtlPr?2a komende, den overweg naderdë, kwam door nog onopgehel derde oorzaak in botsing met den locaaltrein. De inzittenden, twee bewoners uit Deventer, hebben daarbij het leven verloren. Het aantal radio-luisteraars in Nederland. Op 31 December 1937 waren volgens de voorschriften op de postkantoren aangegeven 695.697 radio-ontvang toestellen. Het aantal aangeslotenen op de radiodistributie bedroeg cp dien datum 375 972. Dit komt dus neer op ruim één aansluiting per acht inwoners hier te lande. Onze schuld. Door de uitgifte van de 3 pet. Nederland 1937, ten hoogste groot f 450 millioen, welke tegen de spoor wegobligaties werden beschikbaar gesteld, is onze geconsolideerde schuld in het afgeloopen jaar boven de f 3 milliard gekomen. De vlottende schuld en de vorde ringen van den Staat in aanmerking genomen, komen wij tot een totale raming van onze staatsschuld per 31 December j.l. van ca. 3.740 mil lioen, hetgeen dan zou overeenkomen met f 430 per hoofd der bevolking. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 21 tot 28 Jan. GEBOREN Maria H. J. Swinkels, Nachtigaal Martinus A. Bal tussen, Castenray Wilbelmina C. M. Maesen, Ysselsteyn Johannes A. Stiphout, Merselo Nico P. J. M. Min, Henseniusplein Maria W. G. van Hoof, Castenray Johanna H. L. Wijnands, Oude Oostrumscheweg AntoJl&E. G. M. Verheijen, Oostrum Wilhelnflra G. Th. Arts, Ysselsteyn Gerard P. CL. M. Janssen, Oostrum Johannes H. M. Rambags, Castenray Gertruda J. P. Verheijen, Castenray Peter A. Jeuko.n, Stationsweg Luil Carolina G. E. Sijbers, Hoenderstraat Martinus J. Verhoeven, Merselo Paulina L. Kuunders, Ysselsteyn GEHUWD Martinus H. Arts, weduwnaar van Antonia H. Geurts, 40 jaren, land bouwer, en Johanna H. W. Stevens, 19 jaren, beiden te Venray. Jacobus C. M. M. Michiels, 27 jaren kleermaker, en Mathilda F. M. JaUs- sen, 20 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. Petrus A. Bekx, 28 jaren, schilder, te Asten, en Antonetta H. M. Huis man, 24 jaren, zonder beroep, te Venray. Johannes J. Ronken, 27 jaren, mandenmaker, te Venlo en AntoDia Netten, 21 jaren, koopvrouw, te Venray. OVERLEDEN Theodorus Bongers, weduwn. van Anna M. J. J. Beerkens, 48 jaren, St. J osephsgesticht. Gerardus Verschuuren, weduwn, van Hendrina Versteegen, 82 jaren, Merselo. 'k zou zoo zeggen Zorg voor goed fruit. Er is de laatste jaren bijzonder veel gedaan voor de fruitteelt. Fruit was gedurende lange jaren een product in heel veel gevallen Kerkelijke Diensten» Parochiekerk. Gironummer 136144. Heer der weekKapelaan Linssen Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 2 uur kleine Congregatie, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. De H. Mis van 8 uur wordt opgedragen voor vrouw Flinsenberg. MAANDAG 7 uur leesmis, half 8 Ieesmis voor de Wed. Gellings, 8 uur gest. Jaarg. voor Theod. Droessen, Anna Elisabeth Poels, Anna Maria Poels en Antoon Droessen. DINSDAG half 7 leesmis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor de Wed. Gellings, 8 uur leesmis. WOENSDAG feest van O.L. Vrouw Lichtmis. De H. Missen om 6, 7, 8, en- 10 uur, kwart voor 10 de wij ding der kaarsen, half 3 kinderlof 6 uur Lof. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, na de H. Mis Blasiuszegen, kwart na 7 Sacramentsmis en gene rale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur Jaarg. voor Johanna Roelofs. Na iedere H. Mis wordt den Blasiuszegen gegeven, 7 tot 8 H. Uur. VRIJDAG eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus. Half 7 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart, 7 uur leesmis voor vrouw Flinsenberg, half 8 besteld Jaarg. voor Mart. Roffers en echt- genoote, Hend. Verhallen en echt- genoote, 8 uur gestichte leesmis, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, 7 uur leesmis, half 8 leesmis voor afgestorven familie v. Meijel-Gerrits, 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof. A.s. ZONDAG "na de Hoogmis Te Deum bij gelegenheid der verjaring van de Pauskroning. In den loop dezer week zullen de

Peel en Maas | 1938 | | pagina 2