Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. AlleenBoter is boter „VENRAY" boter Gemeentebesturen en garnizoenen. MARIA-REGINA. Buitenland. Binnenland. Wereldapostolaat Krakelingen. Provinciaal Nieuws Zaterdag 22 Januari 1938 Negen en vijftigste Jaargang No 4 PEEL EN MAAS is zeer fijne boter ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 7l/t ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprgs per kwartaal: voor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct „De Gelderlander" wijdt een artikel aan de kwestie van de garnizoenen. Het blad meent, dat de zaak twee kanter. heeft. Een gemeente, die voordeelen heeft van de legering van een garnizoen zou daarvoor best een offertje mogen brengen; de belas tingbetalers in de andere ge meenten betalen immers hun deel in de algeineene defensie-kosten zónder dat er voor hen een plaat selijk voordeel tegenover staat. Aan den anderen kant echter, betoogt het blad, behooren in een zaak als deze geen bijzon dere aanbiedingen van gemeenten den doorslag te geven. Lang niet iedere gemeente zou het in de finantieele omstandig heden waarin zij verkeert kunnen en aldus zouden juist de gemeen ten, die er nog het best voor staan, in een zuivere rijksaan gelegenheid een streep vöör krijgen bij de andere. Ook vraagt de „Gelderlander" of men wel denkt aan eventueele. consequenties. Een gemeente zou dus een geldelijk offer brengen, omdat daar tegenover staat het voordeel, dat hare ingezetenen uit een garnizoen trekken. Maar behoort dan b.v. een gemeente, welker industrie belangrijke orders van Defensie krijgt, ook geen compensatie aan het Rijk te geven? Er komt nieuw werk voor hare fabrieken de werk loosheid vermindertde steun- ultkeeringen nemen af. Ook dat zijn voordeelen I Waarom moet de een er iets voor teruggeven en de ander niet Wij voegen er onzerzijds aan toe, dat het Rijk met hetzelfde recht van de fabrieken, welke orders ontvan gen, een „offer" kan vragen I Neen wij zijn hier op den ver keerden weg. Wij gaan een stap verder dan de „Gelderlander" en zeggen radikaaldeze manoeu vres van Defensie, om langs om wegen lasten af te schuiven op de gemeenten, moesten niet wor den geduld. Het is kruideniers politiek, in den slechten zin van het woord; al is het dan in zoo verre misschien wel... echt Hol- landsch I Het meest sprekende geval is het geval van Amsterdam. Een kind kan begrijpen, dat Amsterdam een garnizoen noodig heeft, en wèt er dan wellicht nog bij mocht komen, dan toch vóór alles een garnizoen van luchtdoelartillerie. Een departe ment van Defensie, dat de hoofd stad van het land, met haar moreele, economische en finan- cieele beteekenis, onbeschermd zou laten teger. aanvallen uit de lucht, zou niet goed wijs zijn. Natuurlijk staat het dan ook al lang vast, dat Amsterdam zijn luchtdoelartillerie krijgt het moet die krijgen en het is een belachelijk en irriteerend foefje, als de minister het ge meentebestuur laat weten, dat hij „principieel" heeft beslis: dat de stad een garnizoen krijgt. Dat woordje moest de kans openen van een onder zware lasten gebukt gaande gemeente, nog een goed millioen los te krijgen voor iets wat de taak van het Rijk is. Het geval Amsterdam is karak teristiek voor het gehengel van het departement van Defensie. De Raad moge er slechts één antwoord op geven: een krachtig „neen", dat de oude Amstelstad waardig is. Hij zal daardoor ook een lesje geven aan sommige andere ge meentebesturen, welke het depar tement al kwispelstaartend tege moet komen en tot alles bereid schijnen te zijn. In den Raad van Weert is hulde gebracht aan het dage- lijksch bestuur voor de ontplooide activiteit. Zulks mede om de „groote middenstandsbelangen". Wij zouden wel eens willen vernemen, wat met dat woord nu precies wordt bedoeld. Wij gelooven niets van eene bevordering van groote midden standsbelangen door het vestigen van een paar honderd soldaten in een gemeente. Bakkers emkleermakers hebben er niet veel van te verwachten; het leger bakt zijn eigen brood en maakt zelf de uniformen of besteedt dat werk uit aan firma's welke zich daar speciaal op toe leggen. Wij zullen ook wel niet ver van de waarheid zijn, als we aannemen, dat ook de levering van andere levensmiddelen voor het leger in het groot wordt aanbesteed en dat er voor de plaatselijke winkeliers niet veel zal overblijven. Waar zitten dan die groote middenstandsbelangen Gescherm met een woord 1 Aan de gemeentebesturen die zich op het oogenblik uitsloven om toch een garnizoen te krijgen zou men tenslotte nog iets anders in herinnering kunnen brengen. Er moeten garnizoen zijn; zoo als de heele uitbreiding en ver sterking van onze defensie nu eenmaal noodig is geworden. Maar indien het ooit ernst mocht worden wat God verhoede dan loopt een gemeente met een garnizoen allicht grooter gevaren dan een gemeente zonder gar nizoen. Dat ligt nu eenmaal voor de hand. Denken de leden van de gemeenteraden, die omwille van „groote middenstandsbelangen" of andere dergelijke ficties hun gemeente tot groote uitgaven wil len brengen, daar ook eens aan? Het zou kunnen zijn, dat zij tot de conclusie kwamen, dat zij in deze aangelegenheid de verantwoordelijkheid beter aan het departement van Defensie kor.den overlaten 1 Het geschenk van de Limburgsche luisteraars. In Mei a.s. zal de nieuwe studio van den Katholieken Radio-Omroep plechtig ln gebruik genomen worden. De gelden, noodig voor den bouw, werden destijds door de katholieke luisteraars, die de onschatbare be teekenis van een eigen omroep be seften, geestdriftig samengebracht. Bij de viering van het tweede lustrum overhandigde wijlen Jhr. Charles Ruijs, als voorzitter van het feestcomité, meer dan 100.000 gulden, aan het dagelgksch bestuur van den omroep. Henri Hermans dirigeerde het orkest, Hubert Cuypers het koor Drie zonen uit het Limburgsche land Wie deze vergadering mocht bij wonen, ging als rechtgeaard Lim burger met rechtmatige voldoening huiswaarts. Thans is de studio klaar en wordt de laatste hand gelegd aan de aan kleeding. Uit diverse diocesen gingen stem men op om bij de a.s. opening een blijvende herinnering aan te bieden aan het dagelgksch bestuur en speciaal aan den Radio-pastoor, die de gelukkige voltooiing van zijn moeilijken maar dankbaren arbeid gaat beleven. Wat zou Limburg en speciaal het diocees Roermond aan bieden Uit een beweging, die sedert het begin van het episcopaat van Mgr. Dr. Lemmens, hier een specifiek diocesaan karakter heeft gekregen, is bg het comité de gedachte voort gekomen, aan de K.R.O. een beeld van Maria Regina aan te bieden, dat in den monumentalen bouw te Hil versum een eereplaats zal innemen. Voor dat doel worden thans aller- wege sluitzegels verkocht, waarop in het klein het beeld is afgedrukt. Het probleem, hoe deze inzameliDg vóór een zoo sympathiek doel te doen geschieden, was zoo gemakke lijk niet op te lossen. Het leek ech ter ondoenlijk, bij iederen K.R.O. contributant persoonlijk aan te klop pen, vooral in deze tgden, nu reeds allerwege een beroep gedaan wordt op persoonlijke offervaardigheid. Het toezenden van de sluitzegels aan de diverse besturen der organisaties werd ten slotte, ondanks de moeilijk heden, welke iedere collecte, die per se een aanval hoe gering ook doet op de beurs, met zich medebrengt, het minst bezwaarlijk gevonden om een tweevoudige reden. Vooreerst weten de besturen der vereenigingen proefondervindelijk, hoe moeilijk het is in deze tijden offervaardige geestdrift te wekken voor idealistische doeleinden. Doch vervolgens en vooral rekent het comité op de welwillendheid van de organisaties, welke in het verleden door den K. R. Omroep stedelgk of regionaal, hun cultureele godsdien stige en organisatorische belangen zagen bevorderd of gesteund. Limburgsche luisteraars, vrienden van den Katholieken Omroep, mag ondergeteekende nogmaals een beroep doen op uw bekende vrijgevigheid, op uw sympathie tot verwerkelijking van deze diocesane actie, opdat wanneer straks de Limburgsche luisteraars opgaan om de nieuwe Studio te bezoeken, zij met groote voldoening en rechtmatigen trots mogen bewonderen het geschenk, dat een onzer beste kunstenaars, Charles Vos, in opdracht van de diocesane contactcommissie en in overleg en met de hooge goedkeuring van onzen geliefden Bisschop, zal vervaardigen. Maria-Regina moge dan ln lengte van dagen haar beschermende Moederhanden uitstrekken over het Huis van den K. R. Omroep, overal degenen, die daar in wonen en arbeiden aan het moderne apostolaat. ED. HAEREN. Diocesaan-adviseur. De oorlog in China. De verhoudingen in het Verre Oosten zijn thans op haar hevigst toegespitst. De officieele betrekkingen tusschen China en Japan zijn door terugroeping der gezanten verbroken en Tokio heeft verklaard, dat men niet langer de nationale centrale regeering van China als bestaande erkent. Dat is erger dan een oorlogs verklaring. De Japanners zullen den toestand in China „regelen" in over leg met het Chineesche marionetten- bestuur, dat de Japanners in Peking hebben willen laten installeeren. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat de Chineesche troepen de voor steden van Woehoe, vijftig mijl stroomopwaarts van Nanking aan de Jangtse, hebben bereikt. De Japansche troepen te Woehoe trekken terug naar den anderen oever, naar Hosien. Dit werdt voort durend door de Chineesche lucht macht gebombardeerd. De Japansche oorlogsschepen, die in de rivier voor Woehoe voor anker lagen, zijn weg gevaren. De Japansche militaire autoriteiten te Sjanghai hebben den Britschen bevelhebber aldaar verzocht, de Britsche troepen uit het westelijke deel van de internationale neder zetting terug te trekken. Zij willen er zelf de controle uitoefenen. Generaal Telfer-Smolett heeft echter geantwoord, dat dit niet kan worden overwogen, zoolang de Japan sche excessen in het Hoengjao- district voortduren. Grootste luchtaanval. 166 machines in de lucht. De Japanners leverden in Zuid- China den grootsten luchtaanval, dien de wereld ooit heeft gezien. Door 166 vliegtuigen werden hon derden bommen geworpen op de spoor weg, en andere verbindingen tus schen Hongkong en Kanton. Er zouden vele slachtoffers zijn, terwijl de schade aanzienlijk moet zijn. Na een hevigen slag, welke dag en nacht heeft geduurd, hebben de Chineezen volgens berichten uit Chineesche bron, Tsining aan het front nabg Sjanghai heroverd. Dit is reeds de vierde maal, dat Tsining van bezitter is veranderd. Tsjiang Kai Sjek leidt persoonlijk de operaties aan dit front. Volgens berichten uit Chineesche bron zgn meer dan 400.000 man troepen ge concentreerd langs de door Duit- schers aangelegde verdedigingslinie bij den Loenghai-spoorweg. Een gruwelijke dag. Tot driemaal toe is Woensdag Valencia door Franco's luchtmacht gebombardeerd. Het aantal dooden moet ontzettend zijn en de mate- rieele schade buitengewoon ernstig. Ook Barcelona en andere plaatsen werden met bommen bestrooid. Egypte's Koning gehuwd. Donderdag is te Cairo onder over- groote belangstelling de overigens eenvoudige plechtigheid van het huwelijk tusschen den jeugdigen Egyptischen koning Farouk en zijn bruid Farika Zoelfikar, voltrokken. Beide jongemenschen zijn pas 17 jaar oud, maar in Egypte trouwt men algemeen op jeugdigen leeftijd. Ontzettende schoolbrand. Na een hevigen brand, welke bij vriezend weer heeft gewoed in de school van het Heilige hart te St. Hyacint ehe bij Montreal in Canada, werden 25 jongens vermist. Uit latere berichten blijkt, dat er minstens 45 dooden zgn, terwijl nog 25 leerlingen worden vermist. In de vroege morgenuren werd de brand door een arbeider ontdekt. Alles was in ket internaat nog in diepe rust verzonken. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, doch toen deze arriveerde, stond het geheele gebouw reeds in lichter laaie. De ramp veroorzaakte onder de 160 kinderen een vreeselijke paniek en in hun doodsangst trachtten velen het leven te redden door uit de ramen van het hooge gebouw naar buiten te springen. KORTE BERICHTEN. Uitsluiting in Zweden. Daar geen overeenstemming in het loongeschil mogelijk bleek, zijn Maan dag in Zweden alle bedienden in het restaurantbedrijf, w.o. de restauraties van den Rijksdag en die van de spoorwegen uitgesloten. Spoorweg-ongeluk. In Britsch-Indie is de express Calcutta-Dehli op een goederentrein geloopen; er zijn 7 dooden en 15 zwaar gewonden. RUIMTE VOOR DEN BOERENSTAND. Onze groeiende boerenbevolking heeft een tekort aan cultuurgrond. Daarom en mede ter bestrijding van de werkloosheid, dient de ontginning van woesten grond, de ontbossching verbetering van de afwatering en de ruilverkaveling krachtiger te worden aangepakt. Dat was de kern van een betoog van Ir. Mesu op een te Zwolle ge houden Landbouwontwikkelingsdag voor den boerenstand. Wg zullen uit dat betoog thans alleen eenige merkwaardige cijfers naar voren schuiven, om op 't belang van dit alles te wgzen. Ons land heeft nog ongeveer 360 duizend H.A. woesten grond. Daar van is ongeveer 150 duizend H.A. geschikt te maken voor bouw- en weiland. Verder is ongeveer 75.000 H.A. door ontbossching voor bouw- of weiland te winnen. In totaal kaA dus ongeveer 225.000 H.A. door ontginning van woesten grond of door het rooien van boomen tot bouw- en gras land worden omgevormd. Tusschen 1920 en 1936 is gemiddeld per jaar op deze wijze 8500 H.A. gewonnen. Deze biedt bestaansmogelijkheid voor 7225* personen, dus voor ruim 1400 gezinnen per jaar. Die ontgin ning zou aldus 25 30 jaren duren. De droogmaking der Zuiderzee kan ongeveer 8800 H.A. grond per jaar opleveren, wat een bestaans mogelijkheid geeft voor 1700 gezin nen per jaar gedurende 25 jaren. De landaanwinning door verbeter ing der afwatering is te schatten op 3800 H.A. per jaar, wat bestaans mogelijkheid geeft aan 750 gezinnen per jaar, gedurende 50 jaren. Dan komt nog de ruilverkaveling. De productieverhooging van den bodem als gevolg hiervan is te stellen op 20 pet. In aanmerking komen hiervoor ongeveer 500.000 H.A. In 40 of 50 jaren zou de verka veling zijn uit te voeren, wat een meerdere bestaansruimte zuu bieden voor 450 gezinnen per jaar geduren de 40 a 50 jaren. De cgfers samenvattend kan men tot de conclusie komen, dat jaarlijks, door cultuur-technische maatregelen, gedurende 25 jaren, bestaansmogelijkheid kan wor den geschapen voor ruim 20 duizend zielen per jaar. Maar... dit eischt natuurlijk enorm veel geid en het zal de vraag zijn, of dit na de aderlating voor defensie te vinden zal zijn. 1937 cn de schatkist. Het afgeloopen jaar blgkt niet slecht voor de schatkist te zijn ge weest. De directe belastingen brachten op f 110.564.848. Geraamd was f 110,300.000 zoodat het voordeelig verschil f 264.848 bedroeg. In 1936 was de opbrengst f 102.383.819 De opbrengst der indirecte belastin gen beliep over 1937 f 436.835.901. De raming was een bedrag van f 373.725.000 zoodat het voordeelig verschil hier f 63.110.901 bedraagt. De opbrengst in 1936 was f 370.925 duizend. Moge het financieel verloop van het jongste verleden voor het rijk dus al niet onvoordeelig zgn ge weest ten aanzien van de naaste toekomst blijven velen, o.w. de mi nisters Colijn en de Wilde, pessi mistisch gestemd. De „zooveelste"» Minister Slotemaker de Bruine zou ons met de „zooveelste" nieuwe spelling bedreigen. Men schrijft hem n.l. het voorne men toe, een spelling te ODtwerpen, waarbij hij de geheele geslachts regeling De Vries en Te Winkel wil handhaven en alleen de andere ver eenvoudiging van één e en een o en de s inplaats van sch wil hand haven. De minister meent, dat hij bij de invoering van deze gedeeltelijke regeling van zijn voorganger kan ontkomen aan een schadeloosstel ling aan de uitgevers. Encephalitis na inenting. Nadat zeer geruimen tijd niet meer wa3 gebleken van het voorko men hier te lande van encephalitis na inenting, is enkele weken geleden weder een geval geconstateerd. Ter kennis van het staatstoezicht op de volksgezondheid is namelijk een ge val van deze ziekte gebracht, dat in de maand December i3 voorge komen. Het patientje was een meisje van negen jaar. Volksontwikkeling Venray. Beschermheer H.E. Heer Deken W. Berden. Eere-Voorzitter E.A. Heer O. van de Loo. Maandag 24 Jannari om 8 uur in het St. Antonius- Patronaat spreekt Prof. Dr. Gerard Brom Hoogleeraar Universiteit Nijmegen over Entrée 10 cent. Plaatshouders worden beleefd ver zocht hun kaarten mede te brengen. Abonnementen en gereserveerde plaatsen te bespreken bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Tel. 144. De mester uitgemest De N.S.B. als zoodanig is geen ernstige factor meer in ons maat schappelijk leven. Zeker, hoe de fas cistische of nat.-soc. gedachte zich in de toekomst zal ontwikkelen, valt nog- moeilijk te voorspellen. Maar zóóveel is toch wel zeker, dat de N.S.B. nooit de partij of beweging zal- zijn, welke een eventueelea nieuwen Nederlandschen staat zal dragen en dat Mussert nooit dictator zal zijn. De N.S.B. schrompelt hope loos ineen en de Leider wordt niet, maar slaat een figuur. Wat we dan ook zeggen gaan, geldt niet ter bestrijding van de N.S.B. Deze heeft geen bestrijding meer noodig. Het gaat om de hou ding der democratische overheid, speciaal in ons Indië tegenover de eanesbeesche demagogie. De propaganda-leider der N.S.B. in Indië slaat, zonder dat de overheid daartegen optreedt, een taal uit, welke nimmer van eenige andere partg is geduld. Deze taal is niet bevorderlijk tot hooghouding van ons gezag onder de inlanders. Be doelde propagandaleider verklaarde in publieke geschrifte, het noodig te vinden, dat hij met zijn partij gan gers, met knuppels gewapend, het Binnenhof zou opmarcheeren om daar de kletskamers uit mekaar te ran selen, het bestuurlijk apparaat van ons land uit te mesten enz Het lid dier Eerste Kamer, de heer Bruineman, heeft omtrent deze uit latingen vragen gericht aan de re geering. Maar de heer Mussert heeft geprobeerd het antwoord vóór te zijn. Hij, die zoovelen van zijn secon danten heeft moeten verloochenen in den laatsten tijd, heeft medege deeld, dat hg zijn Indischen propa ganda-leider heeft afgezet. Alsof de zaak daarmee kan zijn afgedaan. Het is de geest zijner be weging, welke revolutionnair-verdor- ven is en van Asmodée-instincten is bezeten. Dat bewijst het onderstaande citaat uit het Nieuwjaarsartikel 1938 in het Indische N.S.B.-orgaan Indië- Houzee. „Zij leerden hem vreezen, onze strijdroep: „Hou Zee; Mussert wint!" zij, de democraten, de belagers en de verkwansel aars van ons Volk en ons Vaderland. Wg joegen ze uit hun burchten, uit hun Provinciale Staten, uit hun klets-gezelschappen, wij be lagen ze in hun Tweede Kamer, in hun Eerste Kamer, wg be lagen ze bg hun schunnige too- neelstukken, bij hun volksvreem de asfaltschrijverg. Wij belaagden ze, toen ze het marxistenbargoensch van Mar- chant wilden stellen in plaats van het Vondel'sche Nederland- sche kameraden, wij zullen ze overal belagen, steeds weer en steeds feller, wij zullen den Dietschen Storm voeren door alle hoeken en alle gaten van onze volksgemeenschap, totdat eens de tgd voor de komst van de lente is aangebroken, totdat eens uit ons Volk zal klinken: Hou Zee Dietschland ontwaakt! Dan, Kameraden, zullen wij onze koppels morgen afleggen; dan zal een nieuwe jeugd onze plaatsen innemen. Maar voor immer: Den Leider trouw. 1938: het kome Niet ter bestrijding van de N.S.B., maar ter bescherming van het Ne- derlandsche gezag, ter beveiliging van den goeden geest onder de in- landsche bevolking, mag men van de regeering in Indië eindelijk ver wachten, dat zg voor haar ambte naren een organisatie verbiedt, welke van zulken hysterischen revolutie geest is j 1 Werkloozen-exploitatie. Ook in dezen uitverkoop-tijd heeft hier en daar weer de ergeniswek- kende exploitatie plaats gehad van werkloozen, welke ik vroeger reeds gispte. Een zoo'n geval deed zich in Arnhem voor. Een winkelier, die „uitverkoop" wilde houden prijsde enkele artikelen spotgoedkoop in zijn etalage, b.v. een gramofoon met 40 platen en 10 sigaren voor drie centen Er gebeurde natuurlijk, waar hij op rekende. Ruim voor de uitverkoop begon nestelden zich eDkele arme menschen, werkloozen, in de portiek. Een zoo'n werklooze heeft er met zijn v ouw 261/, uur gezeten, ook een heelen nacht, in hondenweer, stroomenden regep. Dat wekt na tuurlijk belangstelling en daar is het om begonnen. Medelijdende omwonenden brach ten het wachtende echtpaar en de andere posters, koffie, brood, jassen, dekens, enz. Degene, die het eerst was gaan zitten, heeft het niet kun nen uithouden, maar het boven bedoelde echtpaar heeft zijn geduld en risico van het oploopen van een doodelijke ziekte beloond gezien met een gramofoon en wat daar bij be hoorde, plus een actetasch. Honderden menschen dromden nu en dan samen om de „posters" te bekijkenEen prachtreclame dus, welke met een slechte gramofoon niet te duur betaald is. Kan daartegen niets worden ge daan En: zouden de werkloozen, die daar langer dan een dag in beestenweer zaten te wachten op een „koopje", óók zulken ijver en doorzettingsver mogen betoonen, als het om het zoeken en verkrijgen van arbeid gaaf? Nu het over werkloozen gaat, ik las van de week in „Het Volks blad" over een op het Meenthuis te Blaricum gehouden zesdaagsche bijeenkomst van werklooze raadsleden van de S.D.A.P. Hun werd daar een ontwikkelingscursus gegevenvijftig werklooze raadsleden waren aan wezig. Het was de derde samenkomst van dien aard, in totaal hebben 150 socialistische werklooze raads leden van den cursus geprofiteerd. 't Is prachtig, dat de menschen een deel van hun tijd aldus nuttig besteden. Ik heb er alleen versteld van ge staan, dat er zóóveel raadsleden in ons land tot het werkloozenleger behooren. Want niet allen zullen zgn opgekomen en dan moeten er be halve socialistische werklooze raads leden toch ook nog roomsche en proteslantsche en vrijzinnige en „neutrale" werklooze raadsleden zijn. Is het niet logisch, dat de regee ring den „steun" «n de „werkver schaffing" zooveel mogelijk tot zich trekt Eén raadslid, dat een vel schrijf papier verkoopt aan de gemeente, moet zijn ontslag nemen uit den raad. Maar andere raadsleden zouden hun eigen inkomen uit de gemeente kas mogen bepalen... VENRAY, 22 Januari 1938. MISSIEDAG op Zondag 23 Januari 1938. 's Morgens algemeene H. Com munie door alle parochianen. 's Namiddags om half drie bijeen komst van alle kinderen, vanaf de 5e klas tot en mét 15 jaar, in het Patronaat. Door Blericksche kinderen zal een tooneelstuk opgevoerd worden. Toegang gratis. Om vijf uur n.m. voor de zelatri- cen van de missiegenootschappen en het onderwijzend personeel, in het ICJ.V.-gebouw een practische be spreking over missie-actie. Deze bijeenkomst staat onder leiding van Prof. Dr. Féron. Om half acht D:m. in het Patronaat groote Missieavond. Het programma voor deze avoid is als volgt: 1. Opening door Jonge Wachters en Verkenners. 2. Preek door St. Paulus. 3. Allen zingen: Wij dragen ons rijke geloof als een zon. 4. Ie gedeelte rede Prof. Dr. Fé ron over de Missie in het alge meen. 5. Heiden kindertjes op het tooneel 6. Declamatie door een Studente van Jeruzalem. 7. Zang met reidans door Zela- tricen en K.J.M. 8. 2e gedeelte rede Prof. Dr. Fé ron over de Missie „Tsing Tao". 9. Tsing Tao wekroep. 10. Aan U, o Koning der Eeuwen. 2 coupletten. Toegang gratis. Er zal gelegenheid zgn een plaats te bespreken, op den dag zelf, aan het Patronaat van half twaalf tot half één 25 cent. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den raad dier gemeente in zijne verga dering van 12 November 1937 be sloten is met ingang van 1 Januari 1939, in te trekken de verordening tot vervanging van belastingbedra gen, voorkomende in de wet op de Personeele belasting 1896, dooi andere belastingbedragen voor de Gemeente Venray, vastgesteld in de vergadering van den Raad der gemeente VeD ray op 1 Augustus 1935 en goedgekeurd

Peel en Maas | 1938 | | pagina 1