Belangrijk GASCEL PEEL EN MAAS Vrijdag 24 Dec. Gemengde Berichten Advertentiën. Wed. J. Reinlies Aanbesteding Het bouwen van een Winkelhuis aan de Stationsweg te Oostrum, Landbouwfond GEVRAAGD flinke dienstbode Zondag kaarten Café Frits v. Dijck WAARSCHUWING. De Burgemeester van Venray her innert de ingezetenen, welke houder zijn van een volière, aan het verzoek van den Minister van Landbouw om opgave te doen van het aantal en soort der vogels, welke door hun worden gehouden. Diegene, die reeds hunne opgave deden a.d. Inspecteur Landbouw be hoeven dit thans niet meer te doen. Bedoelde opgaven, welke zoo spoe dig mogelijk worden ingewacht, kun nen worden opgegeven ter Gemeen, tesecretarie alhier. Waterschap. Naar wij vernemen, is door het Bestuur van het Waterschap der N.L. Beken een officieele voordracht opgemaakt van gegadigden voor de vacante betrekking van secretaris penningmeester. Hierop zijn geplaatst de Heer en H. Jacobs, boekhouder te Venray, Vissers, gemeente-secretaris te Wans- sum en Moorman, gemeente-opzich ter te Horst. GEVONDEN: een das. Is op het politiebureau. Paardenhouders opgepast De leden der Paardenverzekering Venray worden er bij deze, vooral in verband met de komende Zonda gen herinnerd aan de meermalen door den veearts gegeven voorschrif ten ter voorkoming van kruisbeslag bij paarden. VIJFDE FRANCISKAAN- SCHE KERSTVIERING. Voor de vijfde maal houdt dit jaar de Venraysche Derde Orde haar Franciskaansche Kerstviering. 'n Eerste lustrum Is het wonder dat ze met iets bijzonders voor den dag wil komeD De bekende Tooneelvereeniging „Sint Servaas" stelde zich welwil lend beschikbaar voor het opvoeren van een Kerstspel. De keuze viel op het stuk van Br. Gummarus „De Kerstmis van Br. Thomas en de drie roovers", een tooneelspel in zeven tafereeltjes. 't Lijdt geen twijfel, of wij zullen te genieten krijgen een mooi en hoogstaand spel. De bekwame lei ding van Br. Barachus en de klin kende naam der Tooneelvereeniging staat er ons borg voor. Wij zullen ook weer krijgen een echt religieuzen avond. Wat wij in de kerk in heilige ont roering hebben meegemaakt, willen de Tertiarissen er buiten nog eens overdoen. Daarom zullen de ver schillende tafereelen van het spel door kerstliederen worden afgewis seld. Het volk zal weer actief meedoen, meeleven. Na het derde tafereel zal het Dames-Zangkoor der Derde Orde de Kerstcantate uitvoeren van Flor Peeters met vioolbegeleiding onder leiding van Pater Arthur Mertens, leeraar van het Gymnasinm. Bij het einde zal het volk zijn Kerstgaven voor de armen komen neer leggen bij de Kerstkribbe. Als data der opvoering zgn vast gesteld Donderdag 30 December en Zondag 2 Januari a.s., 's avonds 7 uur in de mooie Aula van het Gym nasium der Paters. Vanaf Woensdag 21 Dec. zijn de programma's verkrijgbaar bij Mej. Elisabeth Linssen, Patersstraat en de Bestuursleden der Derde Orde. Jaarvergadering Groene Kruis. Wij vestigen er de aandacht op, dat morgen Zondag „Het Groene Kruis" in het Patronaat de groote jaarvergadering zal houden. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen deze vergadering willen bij wonen. Zie achterstaande advertentie. GEMEENTERAADS VERGADERING. Woensdag 22 Dec. a.s., nam. half drie zal de Gemeenteraad van Ven ray eene openbare vergadering hou den, ter behandeling van de navol gende punten: 1. Notulen der vergaderingen van 12 Nov. en 3 Dec. 1937. 2. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening dienst 1936 met rapport der Commissie ad hoe. 3. Voorstel van B. en W. om hun bevoegdheid te geven art- 141 der Algemeene Politieverordening en art 5 der Bioscoopverordening ook we derom voor 1938 buiten werking te stellen. 4. Aanbieding van het verslag der Gem. Arbeidsbeurs tevens Districts- Arbeidsbeurs over 1936. 5. Kasopname Gemeente-Ontvan ger 4de kwartaal. 6. Behandeling en vaststelling der gemeentebegrooting dienst 1938 en der begrooting van den tak van dienst het bedrgf der gasfabriek. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der ver ordening op de heffing van opcenten op de Personeele belasting. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het bedrag, dat in 1938 per leerling voor de bgzondere Wegens het Hoogfeest ven KERSTMIS zal het volgend nr. van verschijnen. Alle copie voor dit nummer moet dus één dag vroeger in ons bezit zijn. Belanghebbenden gelieven hiervan goede nota te nemen. DE UITGEVER. scholen wordt beschikbaar gesteld ter bestrijding der kosten bedoeld in art. 55 bis der L.O. wet 1920. 9. Voorstel van B. en W. om hen wederom te machtigen, zooals ge bruikelijk tot het doen der gewone verkoopingen van hakhout, turfslijk enz. en verpachting van de verval len pachten. 10. Voorstel van B. en W. tot verzekering van de gemeentegelden tegen benadeeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen (aansluiting bij „Federatie- Onderlinge-Gemeenten" 11. Ingekomen stukken en mede- deeiingen. Benoeming. Tot tijdelijk onderwgzer aan de Bijzondere Lagere School te Oostrum is benoemd de heer Janssen alhier. Post-, Telegrafie en Telefonie. Op de beide Kerstdagen wordt de dienst uitgevoerd als op Zondag. V ischdistributie. In vernand met de mogelijkheid tot distributie van visch aan de tewerkgestelden bij de werkverschaf fing en steuntrekkers blijkt de animo vrij groot te zijn. Naar men mededeelde zal vrij spoe dig met de distributie worden be gonnen. V olksontwikkeling. A.s. Dinsdagavond moet een ieder vrij houden. Het Bestuur der Ver- eeniging Volksontwikkeling heeft er voor gezorgd dat deze avond bij zonder aantrekkelijk is voor allen. Wie heeft er op het hooren noemen van Helderziendheid, Spiritisme en Fakirisme geen verlangen gevoeld om van deze dingen eens iets meer te weten Welnu, a.s. Dinsdag komt Dr. A. van Rooy O.P. met medewerking van Mevr. Lagrange, Helderziende, den Heer Josma, Fakir en den Heer Verhoeven, Telepaath, ons een kijkje geven in de buitengewoon intressante spiritistische verschijnselen als tafel dans, geestesschïift kloppende hand enz. enz. een en ander gestaafd door practische proefnemingen, terwijl we ook het fakirisme na bespreking door proeven zullen leeren kennen. Telepathie en helderziendheid staan mede op het programma. Kortom een avond zoo intressant en leer zaam als nog niet is voorgekomen. Nog enkele kaarten van f 0.75 en f 0.25 zijn verkrijgbaar, welke men ten spoedigste bij. den Heer Muskens, Schoolstraat 14 gelieve af te halen, daar dit zeer bevorderlijk is voor een goede indeeling der plaatsen in de Patronaatszaal. Gelegenheid tot bespreking van bepaalde plaatsen a f 0.10 per plaats a.s. Dinsdagmiddag van 2 tot 4 uur ten huize van den Heer Muskens. DE BOSCHKATI Kerstmis nadert, „de Boschkat" is in aantocht Er dreigt daarom nog geen ge vaar voor Uw kippetjes, duiven of vogeltjes, neen hoor„De Boschkat" is de titel van 't mooie zangspel in drie bedrijven van Karei Hamm, dat door 't Gemengd Koor op Tweede Kerstdag in de groote zaal van 't Patronaat ten tooneele wordt ge bracht en de „kat" blijkt een heel lief, meelijwekkend meisje te zijn. Mooie muziek en zang, solo's eD koren, waartusschen 't gesproken woord steeds afwisseld, maken het bijwonen ervan tot 'n genot voor oog en oor. Wie houdt er van tragiek, geen drama, wie van humor Komt allen, want beiden zult U in „de Boschkat" aantreffen. 't Gemengd Koor, met medewer king van „Euterpe", staat er met z'n langjarige traditie voor in, dat t een avond wordt, die „af" is. Nu reeds zijn er vele plaatskaarten ver kocht, hebt U er reeds, U zoudt toch niet graag teleurgesteld wor den Men zie de advertentie de volgen de week in dit blad. Victoria Ysselsteyn. Na een onderbreking van een Zondag zal Victoria morgen weer een wedstrijd te spelen hebben. Dit maal zal de strijd gaan tegen O.V.V. Oostrum. Ongetwijfeld zal dit een spannende wedstrijd worden, daar beide ploegen graag een zoo goed mogelijke plaats op de ranglijst be zetten. In Oostrum werd de wedstrijd door de thuisclub gewonnen, terwijl we nu Ysselsteyn, ook wegens ter- reinvoordeel, de beste kans geven. HORST. De alhier nieuwgebouwde kloosterkapel bij het St. Antonius- gesticht is thans voltooid. A.S. Dinsdag 21 Dec. zal Z. H. Exc. mgr. Lemmens, om 8 uur in de kapel de H. Mis opdragen, onmiddellijk daarna zal de plechtige inwijding van het gebouw plaats hebben. Brand. Donderdagmorgen ontstond plot seling brand in de arbeiderswoning van van Eek te Maashees. In korten tijd lag de woning geheel in asch. Bijna niets kon worden gered, aangezien de dochter maar alleen thuis was. Alles was verzekerd. Het gezin i3 voorloopig bij buren ondergebracht. Benoemingen. Z.H. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lem mens, Bisschop van Roermond, heeft benoemd tot pastoor te Doenrade den weleerw. Heer L. H. Steegmans tot kapelaan te Schinnen den wel eerw. Heer A. Th. Smeets tot kapelaan te Maastricht (H. Lambertus) den weleerw. Heer B. L. J. Sijstermans en tot kapelaan te Rothem den weleerw. Heer M. J. A. J. Keulen. Bruggeld te Roermond verlaagd. De gemeenteraad van Roermond heeft besloten tot verlaging der bruggelden voor auto's enz. in dier voege, dat doorloopende abonne menten worden gebracht van f 25 op f 15, de prjjs van boekjes van f 12.50 op f 10 en het gewone brug geld op f 0.20. Dc kindermoord te Venlo. Dinsdag heeft de Rechtbank te Roermond de onmiddellijke invrijheid stelling bevolen van den 32-jarigen dakdekker J. J. uit Venlo, die op 13 November werd gearresteerd te samen met zijn echtgenoote de 23- jarige Kathe L. een Duitsche van afkomst, verdacht van te samen op 4 Februari j.l. door verstikking om het leven brengen van hun toen 2 weken oud zijnde kindje. Gebleken is dat het de nog in hechtenis zijnde vrouw alleen is ge weest die haar wichtje onder kussens heeft bedolven om het den verstik kingsdood te laten sterven. Duitschland moet eieren hebben met Kerstmis. Naar de Msb. verneemt, heeft het Ned. Eiercontrole-bureau een rond schrijven tot de exporteurs gericht met de mededeeling, dat zij vóór 20, December op voldoende wijze van hun contingent voor Duitschland moeten hebben gebruik gemaakt, daar het fee weinig gebruikte gedeelte na dien datum onder die exporteurs zal worden verdeeld, die wél aan de gestelde voorwaarde hebben voldaan. Deze maatregel is genomen om een zoo goed mogelijke eierenvoor- ziening van Duitschland met de Kerstdagen te bevorderen. Noodtoestand in het schoen- bedrijf. De R.K. Middenstandsvereeniging te Kaatsheuvel heeft een schrijven gericht aan de ministers van Eco nomische Zaken en Sociale Zaken. Het schrijven vermeldt de groote moeilijkheden, waaronder slagers, bakkers, bouwpatroons en winkeliers gebukt gaan. ..Eenerzrjds", zoo gaat het schreven verder, „wordt door eenige groote bedrijven in den lande gewerkt onder hoogdruk van den loopenden band, waardoor een uitputting ontstaat, die de arbeiders reeds vroeg tot zenuwzieken maakt, anderzijds zijn ter plaatse en elders in de schoen industrie honderden arbeiders zonder werk en de steun, dien zij ontvangen is geheel ontoereikend. Door de groote concurrentie, die de schoenfabrikanten onderling voe ren, worden de arbeidsloonen steeds verlaagd, terwijl de geschoolde arbeiders vervangen worden door goedkoop, ongeschoold personeel. De vereeniging merkt op, dat de schoenprijzen even over de grenzen minstens 50 pet. hooger zijn. Teneinde aan den noodtoestand een einde te maken, beveelt de adressante o.a. de volgende regelingen aan Stopzetting der „hoogmachines", o.a. van de zwikmachines, voor die bedrijven, welke uitsluitend voor binnenlandsch verbruik werken. Het product zal hierdoor Diet noemens waardig in prijs stijgen, doch hon^ derden zouden weer in het produc tieproces worden opgenomen, waar door duizenden guldens per week aan steungelden uitgespaard worden. Spertijd voor vestiging in het kleinbedrijf der schoenindustrie spoedige toepassing van het ontwerp bedrijfsvergunning voor de groot bedrijven en spertijd voor vestiging van schoenwinkels. Besmet vee niet tijdig aangegeven. Voor den Almeloschen Kanton rechter moest zich verantwoorden de landbouwer K. te Almelo, we gens het niet tijdig aangifte doen van het feit, dat vee van hem aan mond- en klauwzeer leed. K. zeide, dat hij niet geweten had dat het vee besmet was. Volgens den kantonrechter had hij echter geen aangifte gedaan, om melk te kunnen blijven afleveren. Hij veroordeelde hem conform den eisch tot 400 gulden boete subs. 2 maanden hechtenis. Laat uw kind zwemmen leeren De Nederlandsche Bond tot het redden van drenkelingen publiceert, nu de regeering misschien ge dwongen door vele hooge uitgaven het vak „lichamelijke oefening", dus ook het zwemonderwijs, in een hoek drukt, eenige cijfers omtrent den dood door verdrinking in ons land, cijfers, die te denken geven. Er verdronken In 1934 182 jongens en 40 meisjes In 1935 132 jongens en 54 meisjes In 1936 159 jongens en 47 meisjes ln 1937 157 jongens en 60 meisjes (tot einde November). In vier jaren verdronken in on3 land dus niet minder dan 630 jongens en 291 meisjes, in totaal 831 dooden beneden den 16-jarigen ieeftijd. De regeering bedenke„Nederland is een waterland!" Smokkelaars als verstekelingen. De ambtenaren van de invoerrech ten en accijnzen te Roosendaal heb ben in samenwerking met de mar- chaussée Dinsdagavond op het sta tionsemplacement te Roosendaal een Diet-alledaagsche vangst gedaan. Bij aankomst van een goederentrein uit België ontdekten zij twee smokke laars, die als verstekelingen de reis over de grens hadden gemaakt. Beiden hadden er op gerekend in de duisternis te ontkomen, maar dit bleek niet meer mogelijk, toen de ambtenaren al dan niet verwittigd, op hun post waren. Bij visitatie wer den circa 500 boekjes sigarettenpapier gevonden. Het onderzoek wees verder uit, dat een van de smokkelaars, wien geruimen tijd betreding van het be wakingsgebied ontzegd was geweest, sedert Zaterdag weer in de zgn. ver boden zóne had mogen komen. De permissie zal wel van korten duur ztjn. Korte berichten. Van de achttien Dornier-vliegboo- ten, die in ons land gebouwd zullen worden voor de marine-luchtvaart dienst in Ned.-Indië, zullen er ver scheidene gebouwd worden bij de werf „De Schelde", te Vlissingen. Het personeel, thans 50 man sterk, zal met 100 man worden uitgebreid: de bouw zal vermoedelijk twee jaar in beslag nemen. We hebben twee wereldkampioenen minder in ons land. In de wieier- wereld is heel wat te doen over het besluit van de intern, wielersport- organisatie U.C.I. om onzen wereld kampioen-sprinter Van der Vgver zgn titel te oDtnemen, omdat deze bij de wedstrijden in Kopenhagen niet re glementair zou zgn verdiend. En Euwe is ook „officieel" zijn titel als schaakkampioen kwijt, nu de match van 30 partijen beëindigd is en Euwe ook in de laatste partijen, na de feitelijke beslissing, nog een veer heeft moeten laten aan den machtigen Aljechin. Rcvolvcrdrama te Utrecht. Woensdagavond heeft de 32-jarige crisisambtenaar A., te Utrecht in pension, eenige revolverschoten ge lost op zijn hospita, mevrouw E.. en op haar 16-jarige dochter. Mevrouw E. is vrg spoedig naden -aanslag in het stadsacademiezieken- huis aan de gevolgen overleden. Het meisje werd in den hals getroffen, maar haar toestand is niet ernstig. Vader en twee zoons verdronken. Sedert Dinsdagochtend werden te Fijnaart de 45-jarige werklooze G. van Ham en zijn beide zoons van 21 en 17 jaar vermist. Woensdagavond laat zijn hun lijken in de rivier de Mark gevonden. Uit het ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat van Ham en zijn beide zoons Maandagavond waren uitgegaan om in den aan de andere zijde van de Mark gelegen Beermondpolder te gaan stroopen. Om in den polder te komen moesten zij van het Slobbegors de rivier oversteken, die ter plaatse ongeveer veertig meter breed en zes meter diep is. In 'n platte bak trachtten zij over de rivier te komen. Zeer waar schijnlijk is het ranke vaartuigje omgeslagen, waarvan de oorzaak echter nog niet bekend is. Woensdag heeft de marechaussee den geheeien dag in de omgeving van de plek, waar, na de vermissing, de bak omgekeerd drijvende in de rivier werd gevonden, gedregd. Woensdagmiddag werd een lichtbak opgehaald, terwijl Woensdagavond omstreeks half tien op ongeveer dezelfde plaats de drie lijken werden gevonden. De mannen hadden nog een geweer over den schouder. Het mond- en klauwzeer in België. Landbouwkringen van de rechter zijde van Kamer en Senaat in België hebben, wegens het toenemen van mond- en klauwzeer, den minister van "landbouw voorgesteld, den eige naars van vee, die door deze epi demie schade hebben geleden, 2000 franc te geven voor volwassen vee. De schade wordt geraamd op meer dan 300 millioen franc. Voor bijzonder zwaar getroffen veefokkers zouden credieten moeten worden beschikbaar gesteld. Verder wordt aangedrongen op een snelle beslissing betreffende de instelling van een zuivelbureau, ten einde zekere producenten gerust te stellen. Het noodweer in Italië. De geweldige regenval der laatste weken heeft in midden- en Zuid-Italië veral overstroomingsgevaar doen ontstaan. Vooral ernstig is de toe stand in de provincie Umbrië, waar de Nera groote gebieden onder water heeft gezet. In de Dabgheid van Reiti is bij een aardverschuiving tengevolge van hoog water een auto meegesleurd. De beide inzittenden vonden den dood. Het peil van den Tiber stijgt dage- lijksch met ongeveer een meter. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Gironummer 136144. Heer der weekKapelaan LINSSEN Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, om 9 uur Kindermis, welke wordt opgedragen voor Mère Augusta, bestéld door 't personeel v.d. St. Ursula-school, 2 u. groote Congregatie en collecte voor St. Petrus-Liefdewerk, half 3 Kin derlof, 4 uur H. Familie en 6 uur Lof en H. Kruisweg. MAANDAG half acht leesmis voor Wed. Gellings, 8 uur jaarg. voor Johanna Willerns, echtgenoote van Peter Wilhelmus van Meijel en overl. ouders en kinderen, kwart na 4 Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor vrouw Swinkels als lid van 't Apos tolaat des Gebeds, half 8 leesmis voor Wed. Gellings, 8 uur jaarg. voor Hendrik Camps en Petronella Jen- neskens. WOENSDAG half 8 leesmis voor afgest. fam. v. Meyel-Gerrits, 8 uur Sol. jaarg, voor Johannes v. d. Ven en ouders. DONDERDAG half 7 leesmis voor de vrouw van Nicolaas Min, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacramentsmis en generale H. Com munie van de leerlingen der Jongens school, 8 uur jaarg. 2e klas v. Gerard Trynes. VRIJDAG vigilie voor het Hoog- feest van Kerstmis, geboden vasten J eü onshouding van vleeschspijzen, half S leesmis voor vrouw Swinkels als lid v. 't Apostolaat des Gebeds, 8 uur Sol. jaarg. voor Henrica van Valkenburg. Biechten van 36 en half 7 tot 8 uur. In den Kerstnacht wordt van 34 uur de klok geluid. ZATERDAG Hoogfeest van Kerst mis en het Urengebed, 4 uur de Kerstmis gevolgd door 2 stille H. Missen, 6 uur 3 H. Missen waaronder de Herdersmis, 8 uur 3 H. Missen, 10 uur de Hoogmis voorafgegaan door 2 stille H. Missen. Van 11 tot half 12 aanbidding voor de Jongel. vereeniging en Goud-pluvier, half 12 tot 12 uur Jonge Wachten, 121 Jonge Boeren, 12 H. Familie, 23 Mariacongregatie en K.J.V., zangb. medebrengen, half 4 Completen en Lof. 's Morgens op le Kerstdag geen biecht hooren, ZONDAG 2de Kerstdag 6 uur uit stelling van 't Allerheiligste en 1ste H. Mis, 7 uur H. Mis, 8 uur H. Mis, 9 uur Kindermis en 10 uur Hoogmis, opgedr. v. Rector Wevers, best. door de Jonge Boeren Heide, half 4-Com- pleten. De aanbiddingsuren als 1ste Kerstdag. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige N. Voesten, A. Camps, Th. Thuyls, M. Roffer3, P. Linders, W. Hendriks. K. Lucassen, H. v. Kessel B. Hendriks, J. Cleophas. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bg den directeur en prefecten. VERGADERING PREFECTEN. A.s. Donderdag 8 uur vergadering van de prefecten der H. Familie. RETRAITE DIENSTPLICHTIGEN. Van Dinsdag 4 tot Vrijdag 7 Jan. wordt er een retraite gehouden voor dienstplichtigen te Venlo. Degenen die hieraan deelnemen kunnen zich aanmelden bij Kap. Linssen. K. J. V. Zondag 7 uur gen. H. Communie, na de Hoogmis bibliotheek. Dinsdag geen naaikrans. 78 uur aspirantenclub. Woensdag half 8 rep. tooneel 2e en 3e bedrijf. 89 uur leidstersclub. Poetsen door Odaclub. K. J. M. Zondag 3 uur Marg. Sinclair. Woensdag half 3 Rosa van Lima. CONGREGATIE. Zondag 7 uur gen. H. Communie, 2 uur groote Congregatie met col lecte voor St. Petrus Liefdewerk. ZELATRICEN TSING TAO. A.s. Woensdag om half 8 zelatricen vergadering, trouwe opkomst wordt verzocht. Patronaat. Zondaghalf 46 Klein Patronaat half 7-half 10 Groot Patronaat Dinsdag: geen Goud-pluvier Door omstandigheden valt die deze week uit. Woensdaghalf 7half 8 Jo. Wacht. De agenda voor de Kerstdagen wordt de volgende week afgedrukt. De aanbidding voor de patronaats jongens is gesteld tusschen 11 en 12 uur. Een mooie voorbereiding en een mooi Kerstfeest. Verpachting der zitplaatsen in de parochiekerk. Het R. K. Parochiaal kerkbestuur van St. Petrus Banden te Venray, brengt ter kennis van de aanpach- ters der zitplaatsen in de kerk, dat de loopende paenttermijn der plaat sen op 31 December a.s. zal eindigen. Aan de tegenwoordige aanpachters wordt het recht toegekend, tegen denzelfden jaarlijkschen pachtprijs als de thans geldende, hun plaatsen, ingaande 1 Januari 1938, voor een termijn van drie jaren opnieuw aan te pachten. Zij, die van £at recht geen gebruik wenschen te maken en hnnne plaat' sen niet meer tegen denzelfden pacht prijs wenschen aan te houden, moe' ten daarvan voor of uiterlijk op 24 December a.s. kennis geven bij den Kerkontvanger of bij den Koster. De tegenwoordige aanpachters, die ge noemde kennisgeving niet doen, wor den geacht hunne plaatsen ingaande 1 Januari 1938 wederom voor een termijn van drie jaren te hebben aangepacht. Alle door opzegging vrijgekomen zitplaatsen, alsmede de daarvoor in aanmerking komende plaatsen, die tot heden onverpacht zijn gebleven, zullen opnieuw, voor een termijn van drie jaren ingaande 1 Januari 1938, worden verpacht op Dinsdag 28 De cember 1937 des voormiddags 10 uur. Venray, 18 December 1937. Het R. K. Parochiaal Kerkbestuur Voornoemd. Paterskerk Morgen ZONDAG de H. H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde, 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. De Hoogmis wordt op gedragen voor de leden van de Aarts broederschap. Na de Hoogmis pro cessie. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds om 5.30 gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag, om 7.30 gez. H. Mis, avonds om 4.45 plechtig gez. Vespers. Morgen Zondag 7 uur H. Mis uit dankbaarheid. Dinsdag 6l/i H. Mis voor Joh. Nooyen, 7 uur H. Mis tot zekere intentie. Derde Orde. De Franciskaansche Kerstviering wordt dit jaar gehouden op Donder dag 30 December en Zondag 2 Jan. 's avonds om 7 uur in de Aula van het Gymnasium. Alsdan zal de Tooneelvereeniging Sint Servaas voor de Derde Orde een Kerstspel opvoeren in zeven tafereelen. Vanaf Woensdag zijn de programs verkrijgbaar bij Mej. Elisabeth Linssen en het Bestuur. De bestuurs leden worden verzocht nog deze week met de programs rond te gaan. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 10 uur maan- delijksche vergadering, afd. jongens. A.s. Dinsdag, 21 December, om 4 uur bestuursvergadering, afdeeling meisjes. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 10 tot 17 Dec. GEBOREN Lambertus M. Jakobs, Castenray Hendrikus G. S. Dericks, Langstr. Maria P. G. van Kempen, Overbroek Theodorus H. J. Billekens, Paterslaan Johannes C. Pelzer, Hiept Gerda G. M. Bom, Charles Ruijsstraat Frederik H. Lucassen, Oude Oostr.weg Geertruda Th. G. Janssen, Merselo Antonia E. P. Mulder, Leunscheweg Huberdina G. M. Litjens, Merselo. OVERLEDEN: Johanna P. van den P.orst, 35 jaren, St. Josephsgesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 net dagmeisje, 1415 jaar Arbeiders bekend met eikenhout- bosschen te hakken. 1 boerenknecht en meid v. Wansum 2 boerenknechten v. Zuid-Limburg 2 bekw. boerenknecht g. k. melken Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 boerenknecht 17 jaar 1' meubelmakerskn. 2 jaar a.h. vak 1 daglooner eenige dagen in de week 1 boerenknecht v. direct of Paschen 1 werkmeisje 1 boerendienstmeisje 15 j. v. direct 1 boerenknecht v. direct of Paschen 1 jongen 14 j. v. boerenwerk 4 losse arbeiders 1 kindermeisje 14 jaar 4 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende opperlieden, sigarenmakers enz. enz 6 boerenknechten voor Paschen. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden W o ensdaga vond a.s. van half 8 tot half 9. Voor de vele hartelijke be wijzen van deelneming, onder vonden bij de ziekte, het over lijden en de begrafenis van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij hierbij hartelijk dank. en Kinderen. Leunen, Dec. '37. 2 Ondergeteekende zal op Don derdag 30 December onder R. K. georganiseerde aannemers, woonachtig in de gemeente Venray, aanbesteden voor rekening .van den WelEd. Heer G. van Soest te Venray. Teekening en bestek tegen betaling van f 5.- (restitutie 2.50) verkrijgbaar bij den architect J. COLSEN, Patersstraat 30, Venray Venray-Dorp. Aanst. Zondag voorm. opgave van loon voor dienstpersoneel, ook voor arbeiders, over het jaar 1938. Ook nog gelegenheid tot betaling der premie van Veeverzekering. 17 zelfstandig kunnende werken en met de keuken bekend. Jac. Fonck, Venray. 2 Degenen die voor hun vee gebruik wenschen te maken van de der Fokvereenigihg „Eensge zindheid", kunnen dit bij den heer BUYSSEN te LEUNEN opgeven. 14 Het Bestuur. om haas in Heide. Met deze betuigen wij onzen diepgevoelden dank aan allen, die hebben medegewerkt of door geldelijken steun St. Ni- coiaas in staat hebben gesteld zijn milde gaven te kunnen schenken aan onze kinderen. DE WERKLOOZEN.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2