KLOMPJES Schapenvlees Gemengde Berichten Advertentiën. KEES. MIEKE HORST. Kaarfen v. paling Café Verstralen Dank aan de H. Maagd Maria en den H. Gerardus LEUNEN. HEROPENING 17, en iyt is 3 cent: donkergrijs 3 ên 2 is 5 cent: lichtgroen. 4 en 2 is 6 cent: roodbruin. 5 en 3 is 8 cent: donkergroen. 127, en 37, is 16 cent: blauw. N. B. Als frankeerzegels zijn ze vijf jaar geldig. De gekleurde prentbriefkaarten, welke alleen bij de plaatselyke mede werkers verkrijgbaar zijn, bestaan uit: Een serie van 5 stuks in envelop voorstellende: Geitjes voeren. Jonge Lente. De IJstent. Het Balonnenvrouwtje. Het Breistertje. Prijs per serie 35 cent. Losse kaarten a 7 cent per stuk: Kerstvertelling. Herdersliedje. Mijn gelukwenschen komen tot U uit alle windstreken. De medewerker voor Venray, KRAYKAMP Patersstraat. Met voldoening lezen wij in het tydschrif t Sint Bavo de onderstaande aanbeveling: Weldadigheidspostzegels. Sedert 1924 worden jaarlijks in December uitgegeven weldadigheids postzegels en prentbriefkaarten voor het kind, waarvan de opbrengst strekt ten bate van alle vereenigin- gen. die zorgen voor het bescherming en hulpbehoevende kind. In het afgeloopen jaar hebben niet minder dan 121 katholieke instellin gen in de opbrengst van ruim f 163000 mogen deelen. Met die jaarlyksche actie betuigen wij onze instemming en sporen onze diocesanen aan, om naar best ver mogen die actie te steunen. Haarlem, 16 Oct. 1937. t JOANNES PETRUS, Bisschop van Haarlem. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kenDis van be langhebbenden, dat de 4 pet. obli- gatieleening 1913, aangegaan ten behoeve van de exploitatie der ge meente-ontginning, nog groot f56000 per 1 Jan. 1938 in haar geheel zal worden afgelost, met bijbetaling der dan verschenen rente.- De aflosbaar gestelde obligatiën met de rente zijn betaalbaar gesteld ten kantore van den Gemeente-Ont vanger van Venray vanaf 31 Dec.a.s. Venray, 25 Nov. 1937. Burgemeester en Wethouders vnd. G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. GBVONDEN: rijwielplaatje. is by Fr. Sybers, kolenhandel, Mersel. weg Boier- of Macronlefler als surprise geven Bestelt ze dan by GOUMANS. Niet alleen de bekende kwa liteit en smaak, maar ook de keurige verpakking waarbor gen succes. Retraiten op Manrcsa 3—6 Dec. Venray enz. 11—14 Dec. Horst 2831 Dec, Dekenaat Horst 47 Jan. Dienstplichtigen. Verkiezing K. v. K. Inzake de verkiezing van 3 leden voor de afd. Kleinbedrijf der Kamer van Koophandel zyn de navolgende candidaatstellingen ingediend en in orde bevonden: J. S. M. Bergman, Boxmeer aftr. H. v.d. Eertwegh, Baarlo J. Gerarts, Blerick O. E. H. Hermans, Venlo aftr. In verband met het feit, dat het aantal candidaten het aantal te vervullen plaatsen overtreft, is de te houden stemming door hetHoofd- stembureau bepaald op Maandag 13 December a.s. Gratis visch. Na reeds enkele jaren meer dan 1000 pond als St. Nicolaas-cadeau beschikbaar gesteld te hebben aan de werkeloozen en de tewerkgestel- den door Vischhandel Kees Henskens, alhier, heeft genoemde vischhandel ook dit jaar gemeend niet te mogen achterblijven en heeft de goede Sint zijn milde hand laten gaan over alle koopers van Vischhandel Henskens. 1000 pond, zegge duizend pond prima versche zeevisch wordt onder de klanten uitgegeven als surprise. Voorwaar niet alleen een cadeau systeem, maar mede een daad van menschlievendheid. Zie advertentie in dit blad. De Tooneelclub van de R.K. WerkliedenvereenigiDg alhier heeft in studie genomen het blijspel Oom Piet en Co.. De uitvoering, aangevuld met voordrachten zal plaats hebben op 15 en 16 Jan. a.s. Ongeluk. De 8-jarige v. H. werd op weg naar school door een wielrijder aan gereden, waardoor het ventje een been brak. Hij is naar het zieken huis overgebracht. Auto-ongeluk. Wegens de gladheid van den weg en den dikken mist had op den weg VenrayDeurneeen ernstig verkeers ongeluk plaats, waarbij een viertal Gedurende de wintermaanden wederom geregeld verkrijgbaar Schapensoepvleesch 30, 35 ct Schapencoteletten 40 ct Schapenschouder z.b. 50 ct Schapenrug (opgem 55 ct Schapenbout z.b. 60 ct alles per pond. Iets apartsNatuurlijk van Slaaerii Ckr. Goumans auto's zware materieele schade op liepen. Een vrachtauto bestuurd door K. uit Ysselsteyn en een luxe auto bestuurd door L. uit Eindhoven kwamen met elkaar in botsing. De beide auto's bekwamen zeer zware materieele schade, terwijl de inzit tenden geen letsel bekwamen. Intusscben kwam uit de richting Deurne een luxe auto, die in aan raking kwam met de reeds vernielde auto's en even daarna nog een luxe auto die kwam uit de richting Deurne. Bij dit ongeval werden alle vier de auto's zwaar vernield. Door de marechaussée uit Venray die onmiddellijk ter plaatse was, werd het verkeer dusdanig geregeld, dat verdere ongelukken werden voor komen. De oorzaak van deze ongelukken is toe te schrijven aan de gladheid van den weg en den dikken mist. Jonge Werkman Zondag gaf de afd. Jonge Werk man een welgeslaagde uitvoering in het Patronaat. Ondanks het feit, dat vele spelers voor het eerst op de planken stonden, is deze uit voering een succes geworden. Aan den regisseur dan ook alle hulde. Zeer gewaardeerde medewerking werd nog verleend door de Je We'ers uit Boxmeer, die er mocht zijn. Venraysche Beugelbond. Uitslag van Woensdag 24 Nov. YsselsteynVenray 62 LeunenHeide 53 Zooals we verwacht hadden, kon Venray het in Ysselsteyn niet bol werken. De Heide bracht 't er beter af in Leunen. Deze wedstrijd verliep zeer vriendschappelijk. De leiders die streng en goed leidden, hadden het niet druk met strafpunten toe wijzen. Ze hebben maar één bal terug behoeven te zetten. Wel een bewijs, dat alle spelers de spelregels goed kenden. Leunen speelde forsch en gooide bijna alle ballen. De Heide bleef kalm en rolde alles zooveel mogelijk. De stand is nu Heide 3 3 0 0 6 16—8 Ysselsteyn 3 2 0 1 4 168 Recht door Zee 3 1113 1014 Leunen 3 1 0 2 2 11—13 Venray 4 0 13 1 1121 Woensdag a.s. ontvangt Leunen Ysselsteyn. Het zijn twee even sterke tegenstanders. Leunen heeft wel 't baan-voordeel. „Recht door Zee" krijgt de Heide op bezoek. Zal de Heide ook hier weer de sterkste zijn Of zullen de lichtere ballen hier ook iets mee spreken. Venray I is Woensdag vrij. LEUNEN. Onze oud-dorpsgenoot de Zeereerw. Pater van Megen, die reeds 13 jaren in het Indische Mis siegebied op Java verbleef, is scheep gegaan naar het vaderland om daar een welverdiende vacantie door te brengen. YSSELSTEYN. Door omstandig heden zal de tooneeluitvoering ge geven door Ruiterclub en Handboog, schutterij niet plaats hebben op Zondag 5 en 8 December, maar op Zondag 5 en 12 December a.s. WANSSUM. A.s. Donderdag zal de Zeereerw. Rector A. v. d. Bos uit Nederweert alhier een spreek beurt komen houden, met als onder werp „de ware leer der kerk." Aanvang half 8. Vrijdag a.s. zal alhier onder Voorzitterschap van Baron de Weichs de Wenne, Burgemeester, een spreek beurt gegeven worden, in verband met een binnenkort te houden oefe ning tegen luchtaanvallen. Als spreker zal optreden L. Wijnhoven alhier, die hiervoor een cursus ge volgd heeft. OVERLOON. Op het alhier ge houden beugelconcours, werden de prijzen behaald als volgt le K. Janssen Jzn., 2e M. Poels, 3e Jos. Drabbels, 4e A, Wienen, 5e M. Delouw. Politieke school te Horst. Zooals reeds eerder werd gemeld, zal alhier in navolging van meer der. andere plaatsen, een z.g. „po litieke school" wordt opgericht. Deze school is bedoeld als een vormingsschool van propagandisten voor de R.K. Staatsparty. Het leerplan bevat 1. Sociologie en economie; 2. Godsdienstleer en Kerkgeschie denis; 3. Staatsinrichting en geschiedenis der politieke partijen in ons land. De lessen worden gegeven gedu rende de wintermaanden, iederen Zaterdagavond van 6-8 uur in het Patronaat te Horst. Het lesgeld bedraagt 10 cent per lesavond, Als lesgevers hebben zich bereid verklaard voor groep 1 Aal moezenier Roncken, groep 2 een der plaatselijke parochie-geestelyken, ter. wijl groep 3 door den Heer Boots, gem.-ontvanger te Horst zal worden verzorgd, bij wien ook aanmelding kan geschieden. De opening geschiedt .Zaterdag 4 December a.s. om 6 uur. DE VEEMARKTHAL TE HORST» Officiccle opening 30 Nov. Eerste Marktdag 7 Dec. De nieuwe Veemarkthal, die op enkele kleinigheden na, zoo goed als voltooid is, zal Zondag 28 November a.s. direct na de Hoogmis, worden ingezegend door den Hoogeerw. Heer Deken Th. Creemers. Bij deze inzegening zyn uitgenoo- digd Burgemeester en Wethouders, de leden van den Gemeenteraad en de Marktcommissie. Dinsdag 30 Nov. zal de ofiBcieele opening op feestelijke wijze plaats vinden. By deze gelegenheid-wordt een gewestelijke Toon- en Verkoop dag van jonge stieren gehouden. De keuring hiervan zal aanvangen om 10 uur. Als juryleden zijn voor dezen eersten Toon- en Verkoopdag aan gezocht de heeren S. A. Martens uit Beers an Jac. Jaspar, Roermond. Het programma vermeld 10 rubrieken stieren. Vele autoriteiten uit Limburg en Noord-Brabant zyn bij deze opening uitgenoodigd en zal aan dezen om 12.30 uur een koffietafel worden aan geboden in den bovenzaal van het patronaat. Gedurende den geheelen dag is er gelegenheid voor de bezoekers van de markthal, hun naam te ver eeuwigen in het gedenkboek, dat door de buurtvereeniging aan het Gemeentebestuur zal worden aange boden. Ook zorgt deze buurtvereeni ging voor een fraaie illumineering van de hal in den avond. Vanaf Dinsdag 7 December zullen wekelyksch in deze markthal groote veemarkten gehouden worden in Rundvee, varkens en pluimvee. De overdekte markt beslaat een opper vlakte van 50 bij 20 Meter. Het vee kan in deze hal in vier rijen worden opgesteld. Ook buiten de hal, langs de lange zijden kan vee geplaatst worden. Ook deze ruimte, ongeveer 3 meter breed, is door luifels over dekt. De vloer van de hal is gemaakt van dubbeldikke klinkers. Hierop wordt zaagmeel gestrooid, zoodat uitglijden zoo goed als uitgesloten is. De hal zal zoo noodig verwarmd kunnen worden met een heete lucht - oven. Annex aan deze markthal is een lokaal gebouwd, waar deze bezoe kers zich kunnen verfrisschen door het gebruik van hoffie, thee, melk of bier. Vermelden we nog dat het rege lingscomité bij de opening op 30 November zal te herkennen zijn aan het dragen van een rozet. Bij hen zyn inlichtingen over een en ander in te winnen. Als allen zoo hun steun blijven schenken, zooals tot heden het geval was, dan kan het niet anders of de geheele streek zal van deze vee markthal het volle profyt trekken. Wat zeg» U Een Cafetaria geopend Ja, natuurlijk Bij GOUMANS zegt U Ja, natuurlijk, maar.... van marsepein, ga de etalage maar eens zien. De doodelijke aanrijding op den Horsterweg. De 46-jarige chauffeur C. M. B., uit Venlo, had zich Dinsdag voorde Roermondsche Rechtbank te verant woorden, als verdacht van schuldig te zijn aan den dood van zijn vriend R. H. Kohlen, die in den avond van 20 September j.l. was gezien in den door B. bestuurden auto, toen hij daarmede op de Rijksweg onder Horst tegen een boom botste. By deze botsing had K., die naast verdachte gezeten was, een ernstige schedelbreuk opgeloopen, doch hier aan zou hij, volgens de verklaring van dr. Hulst nog geenszins behoeven te zijn gestorven, ware het niet dat een hersenvliesontsteking en infectie was gevolgd. Het O. M., waargenomen door den plaats ver vangenden Officier van Justi tie, Mr. Kleene, achtte de schuld van verdachte vaststaande. Spr. wil in het midden laten, welke de reden tot het slingeren is geweest. Juist op het critieke moment is het het bier ge weest, dat verdachte parten heeft gespeeld. Een flinke straf acht spr. op zijn plaats en hij eischte twee maanden gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs voor den tyd van één jaar. Auto stort in de Zuid- Willemsvaart. Woensdagavond heeft de Neder weert een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een auto, waarin vier personen waren gezeten, reed daar in de Zuid-Willemsvaart. Drie hun ner, o.w. twee geestelijken, kwamen om het leven. Omstreeks zes uur kwam uit de richting Weert een luxe-auto aan rijden, welke werd bestuurd door den weleerw. heer F. H. Wevers, rector van de landbouwnuishoud- school te Posterholt. Voorts zaten in den wagen de zeereerw. heer P. J. de Fauwe, pas toor te Leveroy en de heeren P. J. Kessels lid van Prov. Staten van Limburg en G. Derks, de beide laat- sten afkomstig uit Heythuizen. Het gezelschap kwam van een studiedag voor Jonge Boeren van den kring Weert, welke te Weert was gehouden. Nabij de Hooge brug in Neder weert geraakte de auto plotseling van den weg en tuimelde van den zes meter hoogen wal in de Zuid- Willemsvaart. Omwonenden, die op het hulp geroep en het lawaai kwamen toe snellen, slaagden erin de drenkelin gen op te halen en op den vasten wal te brengen. Drie hunner waren bewusteloos. Terstond werden pogin gen in" het werk gesteld om de levensgeesten weder op te wekken, doch hoewel men hier laDgen tijd mee bleef doorgaan, voor geen van drieën, n.l. rector Wevers, pastoor de Fauwe en den heer Kessels mocht hulp meer baten. Slechts de heer Derks, die toen men hem redde nog bij kennis was, bracht er het levend af. Wat de oorzaak van het ongeluk betreft, men vermoedt, dat de be stuurder van de auto na de bocht, welke de weg met de ernaast loopen- de Zuid-Willemsvaart maakt, te hebben genomen misschien in de meening, dat hij reeds zoo ver was gevorderd, dat hij rechts af kon slaan, om in de richting Heythuizen te rijden het stuur krachtig naar rechts heeft omgegooid, met het ge volg, dat de wagen van den hoogen walkant de Zuid-Willemsvaart in reed. DE SLACHTOFFERS. Pastoor P. J. de Fauwe werd 21 Januari 1874 te Weert geboren. Hy studeerde aan het college in zijn geboorteplaats en de seminaries van het bisdom Roermond en werd pries ter gewijd 26 Maart 1898. Achter eenvolgens werd hy benoemd tot kapelaan te Herkenbosch 30 Sept. 1898, en te Helden 1 April 1902, tot rector te Meterik te October 1904, te Tungelroy 1 Juli 1909 en tot pastoor te Leveroy 19 Sept. 1921. Rector F. H. Wevers werd 19 December 1893 te Roermond geboren. Hy studeerde aan het Bisschoppelijk College aldaar en vervolgens aan de seminaries van het bisdom, waarna hij den 16en Maart 1918 priester werd gewijd. Den 18en September van dat jaar volgde zijn benoeming tot kapelaan te Heel, doch reeds weinige maanden later werd hij aan gesteld tot rector te Heythuizen, welke standplaats hij enkele jaren geleden verwisselde met Posterholt. Rector Wevers heeft zich vooral bezig gehouden met het jeugdwerk, niet het minst ook met de organi satie en ontwikkeling van de jonge boeren in het Roermondsche diocees. Het derde slachtoffer, de heer P. J. Kessels, was zooals gezegd lid der Prov. Staten van Limburg. Voorts was hy o.a. wethouder van Heyt huizen. 's Avonds om half twaalf is de auto met een takel uit het water gelicht. De remmen van den wagen zaten vast, zoodat men vermoedt, dat de bestuurder op het laatste oogenblik nog getracht heeft het ongeluk door krachtig remmen te vermijden. Gasverstikking te Heerlen. Zooals gemeld heeft zich Zpndag- nacht in de woning van de familie T. aan den Eykenderweg te Heerlen een geval van gasverstikking voor gedaan, waarbij de 53-jarige bewoner om het leven Kwam, terwyl zijn vrouw in ernstigen toestand werd aangetroffen en naar het St. Joseph- ziekenhuis te Heerlen moest worden overgebracht. De vrouw is daar gis termiddag eveneens overleden. Herhalingsoefeningen. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling het volgend jaar weder her halingsoefeningen te houden, waaraan dan zal worden deelgenomen door de lichtingen 1927, 1928, 1932 en 1934. Voor de eerste twee zijn deze oefeningen vastgesteld van 5 tot en met 14 September; voor de laatste twee van 15 September tot en met 1 October. Kolendief te Deurne geknipt. Sinds geruimen tijd werd op de losplaats der Ned. Spoorwegen te Deurne ten nadeele van Brandstoffen- handel S. steenkolen ontvreemd, Dinsdagavond omstreeks 6 uur is het de politie gelukt den dader op hee- terdaad te betrappen. Het bleek te zijn de 57-jarige werklooze v. d. E. uit Helmond. De man is Donderdag naar Roer mond overgebracht. Thuis bleek hij reeds een fllinke voorraad te hebben, die hij per fiets in de laatste weken in Deurne had „afgehaald" Werkverschaffing en ontgin^ ning in Noord-Brabant. Op initiatief van het provinciaal be stuur van Noord-Brabant is in dit gewest een stichting opgericht ge naamd „werkverschaffing en ontgin ning Noord-Brabant". Deze stichting stelt zich ten doel de bevordering van het verkrijgen van meer bestaans- en vestigings- mogelykheden ten plattelande in de provincie Noord-Brabant mede door werkzaam te zijn in het belang van de verhooging der opbrengst van groDden in den zin van artikel 123d der onteigeningswet. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 19 tot 26 Nov. GEBOREN Johanna B. A. Vaske, Merseloscheweg Herman J. K. Kerstjens Oirlo Maria G. Poels, Heide Wilhelmina E. J. Loonen, Hoenderstr. Johannes G. Verheyen, Gasstraat Hubertus P. J. Peeters, Merselo Gertruda P. M. van Mil, Veulen Johanna J. M. Kersten, Oostsingel Victorine G. v.d. Veld, Stationsstraat OVERLEDEN: Franciscus H. van Baar, weduwn. van M. B. van Bon, oud 79 jaar, Smakterweg. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerkgironummer 136144 Heer der week kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG feest van de H. Oda en aanbidding van het Aller heiligste Sacrament. De H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis voor de Turnclub St. Christoffel bij het 15-jarig bestaansfeest, 8 uur leesmis voor de levende en overleden leden van de Handboogschutterij St. Oda. Om 6 uur uitstelling van het Allerheiligste. Van 11—12 aanbidding door jongens der Jeugdvereenigingen, van 12 door de mannen der H. Familie, zangboekjes meebrengen, van 23 door de leden der Mariacongregatie, na de aanbidding byeenkomst der aspirant-ledeu die 8 Dec. opdracht doen in de K.J.V.-zaal. Congregatie boekjes meebrengen. Meisjes die voor 8 Dec. 14 jaar zijn, kunnen zich na de aanbidding nog opgeven, 3 uur Kinderlof en aanbidding, half 6 Completen en Lof. Aanbiddingsuren 6—7 Markt, Hof straat, Eindstraat, Bontekoestraat, Marktstraat, 78 Hoenderstraat, Maasheezerweg, Akkerweg, St. Oda- en Willemsstraat, 8—9 Schoolstraat, Merselosche weg, Schutterspad, Berg weg, Spurkt, 1011 Heide, Veltum, Langstraat, Kempweg, Kruitweg, 11—12 Patronaat, 12—1 St. Joseph- klooster en K.J.V., 12 H. Familie, 23 Congregatie, 34 Kinderlof met aanbidding, Brukske, Servatiusweg, Lull, Landweertweg, Wilhelmina- straat, Veldstraat, Kolkweg, Oude Oostrumscheweg, 45 Groote Straat, Patersstraat, Henseniusstraat, Leeuw straat, 56 Antoniusstraat, Kruis straat, Stationstraat, Tuinstraat, Mgr. Nolensstraat, Bongerdstraat en Oostsingel. MAANDAG kwart na 7 leesmis voor de Boerinnenbond „St. Oda", Heide, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Antoon Smits, Johanna Smits en Petrouella Bekkers, kwart na 4 Lof. DINSDAG kwart na 7 leesmis voor de overleden familie Jenneskens, 8 uur Jaarg. voor Peter Custers en Maria Gertrudis van de Ven. WOENSDAG half 7 leesmis voor de St. Eligiusgilde, kwart na 7 lees mis voor Martin Goumans, 8 uur Sol. Jaarg. voor de Weleerw. Heer Henricus van Valkenburg. DONDERDAG 7 uur te Vèltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur Jaarg. voor Peter Joh. Jenneskens en echtgenoote, 78 H. Uur. VRIJDAG eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 gezongen H. Mis, kwart na 7 besteld Jaarg. voor Gerard van Gerven en echtgenoote. ZATERDAG half 7 gezongen H. ter eere van de H. Barbara patrones voor een zaligen dood, kwart na 7 besteld Jaarg. voor Bernard van Opbergen. H. Stede. De leden die hun aanbiddingen hebben aangewezen kunnen plaats nemen op het koor. H. Familie. De week vieren hun patroonheilige: J. Voesten, A. Verbeek, J. Arts, J. v. Vegchel, W. Goumans, W. Schols, P. Custers, W. Peeters, P. Maassen, J. Emonts, P. Relouw. K. J. V. Maandag 8 uur repetitie toneel lste en 2de bedryf. Dinsdag 8 uur Gemma Galganien Mariaclub. Woensdag 8 uur Marg. Sinclair en Odaclub. Zaterdag, Priesterzaterdag. Dinsdag H. Mis voor overleden KJ.V.ers. Poetsen door aspiranten. K. J. M. Woensdag half 3 Rosa van Lima. Donderdag kwart voor 7 alle K.J. M.ers. Daar we verwachten, dat 't wegens de komst van Sinterklaas pl.m. half 9 zal worden, zal 't wen- schelijk zijn als een der huisgenoten de kinderen komt halen. Zelatricen Tsing Tao Allen wor den verzocht 't geld der busjes tot 1 December op te halen. Patronaat. ZONDAG: Feest van eeuwigduren de aanbidding en parochiële Com muniedag. Alle jongens van Jonge Werkman, Patronaat, Gcud-Pluvier, Jonge Wacht, Verkenners, Welpen en Maria-congregate zetten deze dag in met een welverzorgde H. Communie en zijn natuurlyk op hun post bij het aanbiddingsuur. De oudere jongens (bovenlö jaar) komen van 11 tot half 12 en de rest van half 12 tot 12 uur. Bibliotheek van 12 tot half 1. 's Avonds geen Patronaat wegens de uitvoering van de turnvereeniging. DINSDAG: Half 8 tot half 11 Goud- Pluvier. WOENSDAG: Half 7 tot half 8 Jonge Wacht voor Willibrordusgroep. De grotere jongens van het Pa tronaat kunnen Zondag de uitvoering van de turnvereeniging meemaken tegen gereduceeerde prijs van 15 cent Kaartjes afhalen tussen 12 en half 1. Paterskerk Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzyde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. MAANDAG, feestdag van alle heiligen der 3 Orden van de H. Fran ciscus, om 7.30 plechtige Hoogmis, om 5.30 gez. Vespers en Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat, 7.30 gez. Antonius-mis, 's avonds om 5.30 gez. Vespers met Lof ter eere van St. Antonius. WOENSDAG, gedachtenis van alle overledenen der 3 Orden, om 7,30 plechtige Requiemmis. VRIJDAG, lste Vrijdag der maand, 7.30 gez. H. Mis met Litanie, 's Avonds om 5,30 gez. Vespers met Akte van Toewijding. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel om 7.30 een H, Mis voor klooster en weldoeners. Deze week zal de kaarsen-termijn gehouden worden. Morgen Zondag 5 uur H. Mis voor een overledene, 6 uur H. Mis voor Peter Hendriks en overl. familie, 7 uur H. Mis voor Willem Hulsman. Maandag 5.30 K. Mis voor een overledene, 61'., uur H. Mis voor overl. fam. Vullings-Billekens, 7 uur H. Mis voor Joh, Nooyen als lid v.h. Koordje. Dinsdag 61/., uur II. Mis voor de Wed. Gellings, 7 uur H. Mis voor de overl. fam. Verriet-Beyes. Woensdag Ql/i uur H. Mis voor de Wed. Gellings, 7 uur H. Mis voor Joh. Reintjes als lid v.h. Koordje. Donderdag 6V4 uur H. Mis voor de Wed. Gellings, 7 uur H. Mis voorde overl. leden van de Franciscaansche Missiebond, 7.30 pl. Requiemmis voor de overl. leden v.d. Aartsbroeder schap v.h. Koordje. Vrydag 5.30 H. Mis ter eere v.h. Hari, 6y4 uur H. Mis voor de Wed. Gellings, 7 uur H. Mis voor Gerard v.d. Putten als lid v.h. Koordje, 7.30 de gez. H. Mis als zieledienst voor de overl. fam. Derk-Smits. Zaterdag 7 uur H. Mis voor de Wed. Gellings. Derde Orde. Morgen ZONDAG vergadering van de Derde Orde. Om 9.30 uur de H. Mis, welke zal worden opgedragen voor Zr. Wed. Janssen-van Leipzig, Zr. Wed. Swinkels-de Mulder, br. Johannes Noyen en Zr. Wed. Gellings» Philipsen. die sedert de vorige ver gadering overleden zijn. Na de H. Mis vergadering der mannen, 's mid dags om 2.30 voor de vrouwenafd. Jonge Derde Orde. Morgen Zondag om 101/., uur in het St. Josephsgesticht maandelijk- sche vergadering, afdeeling meisjes. Aller opkomst dringend verwacht. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 boerenknecht paarden, Paschen 1 boerendienstmeid voor direct 2 smeden bankwerkers v. dadelijk 2 boerenknechten v. Zuid-Limburg 2 bekw. boerenknecht g. k. melken Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 meubelmakerskn. 2 jaar a h. vak 1 daglooner eenige dagen in de week 1 boerenknecht v. direct of Paschen 1 werkmeisje 1 boerendienstmeisje 15 j. v. direct 1 boerenknecht v. direct of Paschen 1 jongen 14 j. v. boerenwerk 4 losse arbeiders 1 boerenknecht 21 jaar v. Paschen 1 kindermeisje 14 jaar 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz 6 boerenknechten voor Paschen. De Heer en Mevrouw C. RAEDTS—RUEMKENS geven met vreugde kennis van de ge boorte van hun zoon Heerlen, 19 Nov. 1937. St. Josephziekenhuis. 2 Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje J. ALDENHUYZEN J. ALDENHUYZEN- GOUMANS Boekei, 24 Nov. 1937. Hartelijk dank aan allen, bij zonder aan familie en buren, voor de hulp en deelneming bij het overlijden en de begrafenis van onzen geliefden Echtge noot en Vader. Wed. Jansbeken en Kinderen. Provinciale Stieren- Toon- en Verkoopdag op 30 November, bij gelegenheid van de officieele opening der Veemarkthal. Vanaf Dinsdag 7 December wekelijks markten in Rundvee, Varkens, Pluimvee, Kramerijen. Sehilderscursus. Op initiatief der vakgroep schil ders van de R. K. Bouwvakarbei dersbond zal deze winter een cursus voor schildersgezellen worden ge organiseerd. Leeraar is de Heer G. GOMMANS alhier. Deelname staat open voor alle schildersgezellen en zoons van schilderspatroons. De cursus begint 4 Dec. Men kan zich alsnog tot a.s. Maandag opge ven bij A. KATEMAN, Langstr. 33a. Woensdag ieder kooper een cadeau. Wij hebben allerlei Meubelen, w.o. Schrijfbureau, Ledikanten, Spiralen, Fornuizen, Kachels, Overjassen, enz. Meubelhal Langstr. 3 Zaterdagavond en Zondag avond Eindstraat. 8 voor een verkregen gunst. N. N. Zondag 28 Novemb. half 11 van onze verbouwde en gemo derniseerde CAFE. s Avonds PRIJSKAARTEN. Beleefd tot een bezoek uit- noodigend, W. DIRCKX Café-Vergunning. 2 voor de kinderen, in alle kleu ren en met vogeltjes, in hoog en laag. Zeer geschikt voor St. Nicolaas- cadeaux. Telefoon 64 18

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2