Schapenvlees Gemengde Berichten Koop een Lot Zijn eerste betrekking 1 Gedurende de wintermaanden wederom geregeld verkrijgbaar: Schapensoepvleesch 30, 35 ct Schapencoteletten 40 ct Schapenschouder z.b. 50 ct Schapenrug (opgem 55 ct Schapenbout z.b. 60 ct alles per pond. Iets aparts! Natuurlijk van Chr. Goumans SI ageru Dienstplicht. Voor de lichting 1939 werden in deze gemeente ingeschreven 104 dienstplichtigen. Hiervan hebben een 7-tal vrijstelling aangevraagd wegens opleiding tot een geestelijk ambt. Aangifte van stieren. De Burgemeester van Venray her innert belanghebbenden aan hun verplichting om van het houden van een stier van 6 maanden of ouder tusschen 15 en 25 November aangifte te doen by den Burgemeester der gemeente, waar de stier gehouden wordt. Deze aangifte moet schriftelyk ge schieden op een voorgeschreven formulier, hetwelk ter gemeente secretarie kosteloos verkrijgbaar is en moet onder meer inhouden leef tijd, kleur en bijzondere kenteekenen van den stier, benevens mededeeling of de stier al dan niet reeds goed- of afgekeurd of van rechtswege tot dekking toegelaten is. Van de aangifte ontvangt de stier houder een bewijsdit bewijs moet in zijn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet worden vertoond aan de politie. Van het houden van een AFGE- KEURDEN stier moet steeds ON MIDDELLIJK aangifte worden ge daan bij den Burgemeester. Niet naleving van de verplichting tot aangifte als bovenbedoeld en het niet op eerste vordering vertoonen van het bewijs van aangifte wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Venray, 8 November 1937. De Burgemeester voornoemd, G. H. HOUBEN 1. b. Met genoegen vernamen we, dat de Heer A. H. Martens, alhier, laagste inschrijver was voor het bouwen van een klooster met kerk te Eindhoven, voor rekening van de Eerw. Paters Capucijnen. De inschrijvingssom bedraagt f 265.000. Gunning volgens bestek. GEVONDEN: Portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de gemeente-politie. Gemengd Koor. Naar wij vernemen vordert 't in- studeeren van de vrolijke operette „De Boschkat", bijzonder vlot. Reeds thans staat vast, dat de traditioneele concertavond van ons Gemengd Koor een succes zal worden. Ook „Euterpe", wiens medewer king uit muzikale begeleiding bestaat, heeft 't moeilijke stuk al onder de knie. We kunnen er van verzekerd zijn, dat er niemand spijt van zal krijgen, die 2de Kerstdag vrij houdt voor een bezoek aan 't Patronaat. GEIJSTEREN. Op Zondag j.l. gaf de schutterij St. Willibrordus haar jaarlijksche feestavond. De meer» malen bekroonde komieken Vincken en Driessen gaven menig nummer ten beste, zoodat de zaal vaak daverde van den lach. De gymnastiekvereeniging „St. Christoffel" uit Venray gaf proeven van kracht en behendigheid. De ademlooze stilte tijdens deze nummers bewees, dat er spanning in de zaal hing. De conferencier wist de hiaten in het programma te vul len met kwinkslag en scherts. Het was een avond vol genotvolle afwis seling voor de aanwezigen, die ln groote getale opgekomen waren, om het feest der schutterij te vieren. WANSSUM. De eerste ontwik kelingsavond van Credo Pugno is schitterend geslaagd. De eerw. spr. Colsen uit Nuth heeft de toehoor ders bijna 2 uren aangenaam bezig gehouden, door de geestige manier waarop hij zijn onderwerp behan delde. Een dankbaar applaus weer klonk aan het einde. Pater Colsen zien wy gaarne nog eens terug. Alhier heerscht sedert 8 dagen de gevreesde kinderziekte mazelen. De ziekte is de laatste dagen zoo toegenomen, dat alleen de kinderen vanaf de 5e klas nog ter school gaan. Zaterdag 6 en Zondag 7 Nov. hield onze Fanfare, ter steviging van de kas, z.g. Beiersche avonden. Vooral Zondag was de zaal over vol van de vele vreemdelingen, die hier een paar gezellige uren kwamen doorbrengen. De opbrengst was schitterendde eerste jaren zal het bestuur althans over de financiën zich geen zorg behoeven te maken. Treinbotsing. Dinsdagnacht is een uit Venlo komende goederentrein te Lottum op een uit Nijmegen binnengekomen goederentrein geloopen. De uit Venlo komende trein, die met een snelheid van ongeveer 50 kilometer kwam aangereden en een baanvak van enkel- spoor moest kruisen, botste tegen den laatsten wagen van den stil- staanden trein, die vermoedelijk niet ver genoeg was doorgehaald op het zyspoor om-gelegenheid tot passeeren te geven. Door den hevigen klap werd de bagagewagen uit de rails geslingerd zoodat deze kantelde, terwijl twee andere goederenwagens werden mee gesleurd. Verschillende andere wagons liepen belangrijke schade op, terwijl de locomotief buiten dienst moest Burgerlijke Stand Maashees en Overloon. Gedurende October. GEBOREN: Hendrikus Theodorus Martinus, zoon van Hendrikus Ver- heijen en Wilhelmina Martens, Overloon; Maria Hendrika, dochter van Leonardus Petrus Josephus Maria Jacobs en Hendrika Pennings, Over loon; Gerardus Henricus Antonius, zoon van Michiel Antonius v. Abel en Henriëtte Maria Bouwhuis, Over loon; Franciscus Johannes Henricus, zoon van Antonius Gerrits en Johanna Petronella Derikx, Overloon; Wilhel mus Johannes Loonen en Albertha Mathilda Clabbers, Overloon. OVERLEDEN: Anna Maria v. Abel, 80 jaar, weduwe van Martinus Strijbosch, Overloon; Johannes van de Ven, 79 jaar echtgenoot van Wil helmina Petronella Verhoeven, Holt- hees; Peter Johannes Hubertus Ver- sleijen, 45 jaar, echtgenoot van Maria Elisabeth Versieyen, Maashees. Het loon gestolen. Zaterdag nadat de werklieden van de steenfabriek van den heer van Daal te Tienray reeds hun weekloon hadden uitbetaald gekregen, moest er nog een kleine karwei opgeknapt worden. Een der arbeiders trok even zijn jas uit en legde deze terzijde. Nadat hij het werkje had opgeknapt en zijn jas weer wilde aantrekken, bleek dat men er het loon (van den vader en twee zoons) uit gestolen had. De zaak werd in politiehanden gegeven. Tot nu toe mocht het echter niet gelukken, den dief te achter halen. Melkverbetering dringende eisch. Woensdagmiddag had in de boven zaal van hotel „Central", te Venlo en drukbezochte vergadering plaats van den kring Venray van den Zuid - Nederlandschen Zuivel bond. Deze vergadering was bijeengeroepen, ten einde te trachten de kwaliteit van de melk aan de fabriek te doen ver- hoogen, hetgeen noodig is wegens de verscherpte bepalingen, die speciaal van Februari a.s. af ten aanzien van den uitvoer van de boter in het leven worden geroepen. Pleegde een Venlosche wethouder fraude Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen den Ven- loschen wethouder M., die terecht stond wegens overtreding der drank wet en in deze zaak een gefingeerd en tevens geantidateerd contract in het geding had gebracht, drie weken hechtenis en stelde tevens een vervolging wegens valschheid in geschrifte in het vooruitzicht. Auto kantelt van dijk. Zondagnacht ongeveer 1 uur is een personenauto, bestuurd door den heer H. J. uit Gennep ter hoogte van de Niersbrug te Gennep van den vijf meter hoogen dijk van den Rijksweg gereden. De auto kantelde enkele malen over den kop en kwam ver volgens tegen een ouder aan den dijk staanden boom terecht. De heer J. werd in het ziekenhuis te Gennep behandeld, waar bleek dat hij een schouderfractuur had beko men, terwijl enkele pezen van den arm waren doorgesneden. Mej. V. uit Roozendaal, die mede in de auto zat, bekwam geen letsel. De auto werd zeer ernstig gehavend Het ongeluk moet gebeurd zijn tengevolge van den zwaren mist. worden gesteld. Gelukkig had de treinleider even te voren den bagagewagen verlaten, zoodat zich geen persoonlijke onge vallen voordeden. Het verkeer was echter geheel gestremd en moe3t via NijmegenDen Bosch worden om- gelgd. Onmiddelijk is men met het op- ruimingswerk begonnen hetwelk ruim 4 uur in beslag nam Tegen vijf uur Dinsdagmorgen kon de dienst worden hervat. De materieele schade is aanzienlijk. Door auto gedood. Woensdag is op den rijksweg Zuid te Sittard de 60jarige S. wonende te Leijenbroek, door een vrachtauto gegrepen en gedood. Venlonaar ter dood veroor deeld. Naar te Venlo is bekend geworden is de 43jarige W. K., die daar in de Vleeschstraat een schoenzolerij had, door de Duitsche rechtbank te Berlijn ter dood veroordeeld wegens land verraad. De heer K., die door de Duitschers als landgenoot wordt beschouwd, omdat hy in Duitschland zyn jeugd doorgebracht en in krijgsdienst was staat te Venlo als Nederlander in geschreven. Een zwager van den heer K., de heer S. uit de Duitsche grensplaats Lobberich, werd door dezelfde recht bank en om dezelfde reden tot levenslange gevangenisstraf veroor deeld. In Venlo en in heel de grensstreek hebben deze veroordeelingen groot opzien gebaard. In Januari van dit jaar kreeg de heer K. uit Duitschland een telefo nisch verzoek om zich terstond te begeven Daar zyn zwager in Lob berich. Zoodra hij het Duitsche grondgebied betrad, werd hij gear resteerd met zyn zwager en achter slot en grendel gezet. Wie de heer K. over de grens gelokt, is niet bekend. Eenigen tyd later werden de beide arrestanten naar de gevangenis te Münster overgebracht, waar zij tien maanden in voorarrest vertoefden. Naar aanleiding van deze veroor deeling heeft men te Venlo van Duitsche zyde alleen vernomen, dat de veroordeelde zich zou heb oen schuldig gemaakt aan hoogverraad door spionnage. Wijndieven voor *t gerecht. Voor de rechtbank te Roermond werd het slotbedryf vertoond van een bachanaal, dat zich afspeelde tydens de kermis te Helmond. In de villa van Mevr. wed. Djjck- hof, in dien tijd onbewoond, hadden twee meisjes met ongunstige repu tatie en eenige jongens hun tenten opgeslagen. Volgens dezen hadden de meisjes beweerd, dat zij dienstboden in bedoelde villa waren. Dit gezel schap heeft van den wijnkelder in de villa geprofiteerd. Dit gedeelte dezer zaak werd door den politierechter behandeld. De beide „dames" werden tot 6 maanden gevangenisstraf, eveneens de Hel monder D. Twee Helmonders kregen nog 3 maanden gevangenisstraf. Voor de volledige strafkamer ston den hierna drie bekende Helmond- sche jongelui terecht, die voortdurend met de politie op gespannen voet staan. Deze hadden vernomen, wat er in de villa was gebeurd en aldra ge concludeerd, dat daar nog wel iets meer in kon zitten dan het leeg drinken van een flesch wijn en werd een wijndiefstal in groot formaat in elkaar gezet. Het aangevoerde bewijsmateriaal was van dien aard, dat tegen elk dezer drie, 2 jaar gevangenisstraf werd geëischt. De autobestuurder, die de buit had vervoerd, bestaande uit 125 flesschen, hoorde 6 maanden gevan. genisstraf tegen zich eischen. Aanvulling B.-steun. Te Eindhoven blijkt dat met in begrip van een hoeveelheid manufac turen f 15.000.is ingezameld. Te Rotterdam bedroeg de opbrengst f 3600.—; te Utrecht f 3000.—. Daarnaast heeft de N.V. Philips gedurende een half jaar f 1000.en dr. A. F. Philips privé f 500.per maand aan de plaatselijke commissie voor verstrekking van kleeding, dek king en schoeisel toegezegd. Dus in totaal de fraaie gift van f 9000. Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. Een puzzle met fraaie prijzen in aantocht. Het leven heeft misschien aan afwisseling gewonnen sinds de oude tyden, toen krant en radio, bioscoop en voetbal nog moesten worden uit gevonden, toen steekspelen, draken dooden en reuzen bevechten zoowat de eenige takken van sport waren. Toch schijnen wij één ding te mis sen, de goede feeën. Wie zou niet willen, dat hij eens een wensch mocht doen en dat plotseling het gevraagde voor zijn verbaasde oogen als uit het niet te voorschijn zou komen. Wie koestert niet zoo'n verborgen verlangen, de een naar een auto, de ander misschien naar een tandem of een ameublement, een bontjas of een horloge, een radiotoestel of een nieuw eetservies, een mooie ring of een zilveren theeservies, een stof zuiger of een kleed. Hoe vreemd het ook schijnt, er is een fee, die al deze wenschen en nog vele andere kan vervullen en die ook nog op een andere wijze geluk om zich heen verspreidt onder hen, wier verlangens uitgaan naar nog waardevoller dingeneen bestaan, een levensmogelijkheid, een toekomst voor henzelf en hun gezinnen. Deze fee heet het Nationaal Fonds voor Bijzondere Nooden. Over hetgeen zij doet zullen in de komende weken de voorzitters der groote radio-omroepvereenigingen meer vertellen. Slechts zij gezegd, dat zij nog jong is en dat zij de hulp van een ieder behoeft om moei lijke taak te blijven vervullen. Daar om wil zij trachten met goede gaven de harten te winnen van alleD, die haar hulp niet behoeven, maar haar zouden kunnen steunen. Deze gaven, waarvan enkele hier zijn genoemd, maar die bij lange niet alle hier kunnen worden opgesomd, zijn be schikbaar gesteld als prijzen voor een prijsvraag, een puzzle, die in vele dagbladen en tijdschriften zal worden gepubliceerd en die binnen kort ook in dit blad zal verschijnen. Door deze puzzle op te lossen en in te zenden met een kleine gave, zal een ieder niet alleen zich den dank waardig maken van de moderne goede fee en van hen, in wier belang zij licht brengt, maar bovendien ook voor zichzelf de kans openen opeen van de ruim 1350 mooie prijzen. Een 84-jarige steekt met een mes l Op den Middelweg te Zwolle is oneenigheid ontstaan tusschen de buren Bruggeman en uit den Bogaert. De ruzie ontstond tusschen de beide vrouwen, toen zy de stoep aan het schrobben waren. De twist werd voortgezet door den man van mej. uit den Bogaert eenerzijds en aan den anderen kant door den 84-jarigen vader van mejuffrouw Bruggeman. Toen de laatste uit den Bogaert te lyf wilde, hield deze hem met een bezem van zich af. Hij sloeg hiermede den ouden man op het hoofd. Deze werd hierop zoo driftig, dat hij zijn mes greep en hiermede den ander een diepe steek in het hoofd achter het oor toebracht. In ernstig gewonden toestand werd het slachtoffer naar het Sophia- ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor zyn leven. De oude Bruggeman is in het hoofdbureau van politie ingesloten Het mond- en klauwzeer. Met het oog op het mond- en klauwzeer in Nederland, heeft naar het Handelsblad verneemt, de Duit sche regeering voor onbepaalden tijd den in- en doorvoer van versch vleesch, hooi en stroo uit Nederland, België en Luxemburg verboden. Ongeluk op de Hedelsche brug. Donderdagmiddag is de 25-jarige timmerman J. v. d. V. uit Rosmalen, die aan het brugdek van de Hedel sche brug over de Maas bezig was werkzaamheden te verrichten, door het wegschuiven van een juk in de Maas gevallen. Na korten tijd dreg gen is het lijk van v. d. V. uit het water opgehaald. Uit dakgoot gevallen. Donderdagmiddag is de 37-jarige timmerman J. Veth. te Papendrecht bij het schoonmaken van een dak goot van een hoogte van vijf meter naar beneden gestort, waarbij hij met zijn hoofd op de straat terecht kwam. In hopeloozen toestand is de man naar het ziekenhuis te Dordrecht overgebracht. Ncdcrlandsch scheepje te Antwerpen gezonken. Naar de Msb. meldt, is te Ant werpen de met ijzererts geladen schuit „Verboeckhoven" in 't kanaal dok gezonken. Het vaartuig werd met een drijvende kraan weer aan de oppervlakte gebracht. Het lijk van den 56-jarigen schipper P, Har- togs uit Roosendaal werd in de kajuit gevonden. Men veronderstelt, dat hij op het laaste oogenblik geld en papieren heeft willen redden en niet meer tijdig de kajuit kon ver laten. De Hedelsche Paardenmarkt. Op de paardenmarkt te Hedel, v/elke jaarlijks den len Maandag na 1 Nov. te Hedel plaats vindt, was de aanvoer een weinig minder dan vorig jaar, het aantal kooplieden en marktbezoekers was daarentegen beduidend grooter. De afsluiting van de bebouwde kom en het omleggen van het verkeer over de nieuwe op ritten voldeed uitstekend. De uitgebreide verkeerspolitie zorgde op voortreffelijke wijze voor het verkeerals men weet dat in de vertrekuren ongeveer 350 auto's plus veel wielrijders, paarden met ge leiders enz. de schipbrug overtrokken, dan teekent dit eenigszins de bergen werk, welke de rijkspolitie heeft moeten verzetten. De Hedelsche markt blijft nog steeds de paardenmarkt van Neder land. Een modern leervak. Een goed begin tot verbeteringen moderniseering van onderwijsmetho den, is vervat in het leerplan voor de openbare lagere scholen te Den Haag, dat thans ook „onderricht in veilig verkeer" noemt. Het zal, te beginnen by het derde leerjaar, voor wat de theorie betreft, 'n kwartier om de veertien dagen tijdens de aardrijkskunde worden gegeven: (het is nl. nog niet mogelijk het als een afzonderlijk lesvak te beschouwen, en is daarom bij een van de be staande lesvakken ondergebracht) en voor het practische gedeelte, de toepassing van de verkeersregels enz. tydens de lessen in lichamelijke oefening. De handleiding van het Verbond van Vereenigingen voor Veilig Ver keer, met een methodiek ten dienste van de onderwijzers, zal te Den Haag voor dit doel worden gebruikt. De Haagsche Vereeniging voor Veilig Verkeer, die met de omliggende ge meenten Wassenaar, Rijswijk en Voorburg examens in de kennis van veilig verkeer voor de scnoolkinderen afneemt, is bereid nadere inlichtin gen aan hoofden van scholen en andere belangstellenden te Den Haag te verschaffen. Het is te hopen, dat ook voor plattelandsscholen van deze bereid heid tot het verstrekken van inlich tingen gebruik zal worden gemaakt. Dikwijls is het verkeer in drukke steden, waar het in vaste banen wordt geleid, minder gevaarlijk dan huiten", waar de bewoners in het besef van de „ruimte", weinig begrip toonen voor de logica, welke uit de moderne verkeerstechniek voort spruit. Ruimte is niet de éénige factor tot het ontgaan van verkeers ongelukken. Een auto met een be paalde snelheid behoeft tijd om van een ruimtevoordeel te kunnen pro fiteered Deze tyd is in het huidige snelverkeer uiterst miniem toege meten. Zelfs op weinig drukke buiten wegen is het daarom van het gróótste belang om de verkeersregels stipt op te volgen. Burgerlijke Stand Venray, Aangiften van 5 tot 12 Nov. GEBOREN Gerardus H. J. Geurts, Smakt Maria C. G. Vermeulen, Maash.weg Josephina M. Duykers, Castenray Anna Th. M. Bonants, Oostrum Herman J. J. M. Slangen, Veulen Maria W. O. van Rijswijck, Merselo Henriette H. M. Wismans, Ysselsteyn OVERLEDEN: Willem L. Hulsman, echtgen. van Gerarda J. Thomassen, oud 41 jaren, koopman, Paterslaan. Hermanus Jans.Beken, echtgen. van Anna J. Jacobs, oud 36 jaren, Hiept. Theodorus A. C. van Kempen, oud 33 jaren, Vierlingsbeek. Gerard Th. W. v.d. Putten, echtg. van Helena M. H. Frencken, oud 40 jaren, sigarenfabrikant, Jan Hensen- straat. Gerardus Martens, weduwn. van Maria Claessens, oud 79 jaren te Leunen. Johannes Noijen, weduwn. van Wilhelmina Janssen, oud 76 jaren, St. Servatiusweg. Johannes A. Reintjes, echtgen. van Anna M. Linders, oud 79 jaren, Leunen. 2 patiënten St. Servatiusgesticht Hoest bij fcineSerfee? DHci borstje inwrijven met Dampo. Pot SO. Doos 30 ct. Bij Apoih. co Drogisten. gfwpo pp tp geneest! Kerkelijke Diensten* Parochiekerk. Parochiekerk: gironummer 136144 Heer der week Kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. Om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle leden van Patronaat, Jonge Wacht, Verkenners, Welpen en Jon genscongregatie, waaronder gezame- lyk gezongen wordt. Na de Hoogmis Jongenscongregatie. In alle H. Missen Liefdadigheidspreek en collecte .voor de Vincentiusvereenïging. De H. Mis van 7 uur wordt opgedragen voor Ger. v. d. Putten vanwege de Duiven- club „De Zwaluw." MAANDAG kwart na 7 besteld Jaarg. voor Christiaan Claessen en overleden familie, 8 uur uitvaart voor Johannes Noijen. Kwart na 4 Lof. DINSDAG om half 7 leesmis voor Frans Verblakt, kwart na 7 leesmis voor Piet Theuws, 8 uur besteld Jaarg. voor de vrouw van Frans van Baar. WOENSDAG half 7 leesmis voor Willem Hulsman, kwart na 7 lees mis voor Martin Goumans, 8 uur Sol. Jaarg. voor Laurentius van Valkenburg. DONDERDAG om half 7 leesmis voor Frans Verblakt, 7 uur te Vel- tum H. Mis, kwart na 7 Sacraments mis en generale H. Communie van de leerlingen der Meisjesschool, 8 uur Jaarg. voor Gerard Arts en Henrica Verheijen. VRIJDAG half 7 leesmis voor de overleden leden der St Elisabeth- vereeniging, kwart na 7 leesmis voor Karei Rutten en Henrica Wismans, 8 uur Jaarg. voor Anna van Dijk. ZATERDAG half 7 O.L. Vr. Mis, kwart na 4 Lof. Te beginnen met 20 Nov. wordt voortaan biecht gehoord van 3 tot 5 uur. H. Familie. A. Custers, L. Custers, C. Coolen, G. Spee, H. Spee, A. Adriaans, A. van Kessel. K. J. V. Zondag na de hoogmis bibliotheek: Zondag van half 7half 8 Marg. Sinclaireclub Dinsdag half 8 Odaclub. 8 uur Aspirantenclub. 8 uur Gemma Galganl. Donderdag 8 uur Mariaclub. 8 uur oefenen tooneel. Poetsen door Mariaclub. K. J. M. Zondag 3 uur alle K.J.M.-ers. Woensdag half 3 Rosa van Lima. A.s. Vrijdag 2 uur kringvergadering leidsters R.B.J.V. Zij, die deel wenschen te nemen aan de districtsdag voor apostolaats- leden op 28 Nov., gelieven zich deze week op te geven aan de hoofd leidster. Patronaat. Zondag, 2e Zondag van de maand, om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle leden van het Patronaat, Jonge Wacht, Verkenners Welpen en Mariacongregatié met gemeenschappelijke zang onder de H. Mis (I) Trouwe opkomst ver wacht. ook door de oudere jongens, wij moeten de kerk vullen Na de Hoogmis (11 u.) Maria congregatié voor de jongens. Daarna bibliotheek tot 12 u. 's Avonds geen Patronaat, we gens de revue van de Bouwpastoor. Hiervoor kunnen wij geen reductie geven op de prijzen. In plaats hier van wordt Zondag 21 een film ge geven. Dinsdag half 8half 11 Goud- Pluvier. Woensdag half 7half 8 Jonge Wacht voor oudste groep (boven). Donderdag half 7half 8 Jonge Wacht, Willibrordusgroep (boven). Paterskerk Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Onder de H. Missen collecte voor de St. Vincentiusver- eeniging, om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat, 7.30 gez. Antonius-mis, s avonds om 5.30 gez. Vespers met Lof ter eere van St. Antonius. WOENSDAG om 7.30 pl. Requiem mis voor de overleden ouders van onze Confraters. VRIJDAG, feestdag van de H. Elisabeth van Hongarije, om 7.30 gez. H. Mis, 's avonds om 5.30 oefe ning van de H. Kruisweg. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis. sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 een H, Mis voor klooster en weldoeners. Deze week zal de termijn voor boter worden gehouden. Morgen Zondag 6 uur H. Mis voor Antoon Roelofs, 7 uur H. Mis voor Hubertus Jansen en Johannes Wilms. Maandag 5.30 H. Mis tot zekere intentie, 6y4 H. Mis voor de vrouw van Gerardus Stevens en overleden familie, 7 uur H. Mis voor de Wed. Swinkels als lid v.h. Koordje, 7.30 plechtig gez. H. Mis als zieledienst voor Hendrikus Poels, Dinsdag 5.30 H. Mis voor Frans Roeloefs, 6y4 H. Mis voor een over leden familie, 7 uur H. Mis voor een overleden familie. Woensdag 5.30 H. Mis voor Mart. Derks, 6y4 uur H. Mis voor de over leden fam. LiDsen-Rongen, 7 uur H. Mis voor de overleden fam. Peeters- Gerrits. Donderdag 5.30 H. Mis voor Piet Bom, 6y4 uur H. Mis voor Johanna Peters, 7 uur H. Mis voor overleden fam. Muysers-Martens. Vrijdag 5.30 H. Mis voor Peter van Kempen en echtgenote Anna Gertr. Poels, 6y4 uur H. Mis voor Johanna Roelofs, 7 uur H. Mis voor overl. fam. Peeters-Gerrits. Zaterdag 5.30 H, Mis voor Mathijs van Kempen, 6y4 uur H. Mis voor de overleden leden van de Francis- caansche Missiebond. A.s. Zondag 5 uur H. Mis voor een overledene, 6 uur H. Mis voor Truda Wijnhoven, 7 uur H. Mis voor Helena Wijnhoven. Derde Orde. ZONDAG na de Hoogmis bestuurs vergadering. VRIJDAG feest van de H. Elisabeth van Hongarije, Patrones der Derde Orde. Generale absolutie. Om 7.30 uur Plechtige Hoogmis "voor het gees telijk en tijdelijk welzijn der Ter tiarissen. De Derde Ordelingen wor den dringend verzocht dit feest op bijzondere wyze te vieren door de H. Mis bij te wonen en de H. Com munie te ontvangen. ZATERDAG om 7 uur Requiem mis voor br. Johannes Noyen als lid der Derde Orde. De leden worden verzocht hierbij tegenwoordig te zijn en voor den overledene het Rozen hoedje te bidden en de H. Commu nie op te dragen. ingekomen en vertrokken personen van 5 tot 12 Nov. INGEKOMEN C. I. M. Fonck, onderwijzeres, Hof straat 6 van Mook. M. E. H. Janssen, dienstbode, Buitenweg 2, van Horn. G. W. M. v. d. Put en echtgenoote, chauffeur, Henseniusstraat 4 van Amby. J. G. Robben, z.b., Smakterweg 5 van Rotterdam. J. A. A. van Stokkom er gezin, koopman, Oostrnm D lb van Maas hees. M. Ch. Voesten, dienstbode, Bra bander A 10 van Venlo. M. J. A. Voesten, idem, van Venlo. S. C. B. Beel, z.b., Eindstraat 25 van Vaals. A. M. J. Breukers, winkeljuffrouw, Groote Straat 9 van Weert. M. M. Broens, chauffeur, Mersel. weg 2 van Velp. G. J. M. Cox, dienstknecht, Oostrum D 19a van Meerlo. VERTROKKEN; M. J. Heijl, verpleegster, naar Cuijk A 215 A, M. C. Berbers, dienstbode, naar Helmond, Markt 24 A. M. A. Muis, slager, naar Cuijk, Grootestraat E. M. Lichteveld, dienstbode, naar Eindhoven, St. Rochusstraat 3 J. P. Geerets, dienstbode, naar Eindhoven. Kerkstraat 15 H. G. J. Hermkes, dienstbode, naar Grubbenvorst A 131 P. F. M. Janssen en echtgenoote, stucadoor, naar Horst A 69 G. H. Coppes, monteur, naar Arcen Velden C 85 A. J. Goorden, kloosterzuster, naar Steenbergen E. A. van Poeijer, idem, naar Roosendaal P. A. J. Jacobs, kantoorbediende, naar N.O.I., Bandoeng H. A. Clephas, smid, naar Meijel, Dorpstraat A 86 - Aan het Bureau van dit Blad zijn loten verkrijgbaar v d. groote loterij ten bate der H. FAMILIEKERK. U had graag een auto, uw vrouw een stof zuiger, uw dochter een naai machine, uw jongen een huis filmtoestel of fiets, allemaal te samen graag een radio, of hon derden andere dingen meer 400 prijzen voor 4000 gulden. long*'4 OA Een goed handschrift U van niet te onderschotten waarde. Moedig uw jon gen aan en stel hem in staat om beter te schrijven door hem ^„BLACKBIRD" VULPEN te geven. Hef (s een uitstekende vulpen ^verVodrdigd door de „Swan" Pen-fabrikanten), sterjt, betrouwbaar en Voorzien van toepel- schrijvende 14-k. gouden pen fnet iridium punt^^ ZWARTsnGEKLEURDE VANAF /COC Groote sorteering bijt FIRMA v. d. MUNCKHOF Groote Straat, Venray GEBRUIKT STEEDS SWAN" INKT

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2