Schapenvl penviees Qemengde Berichten Advertentiën. Geboren THERESE. H.A.M. Marres houdt 26 October GEEN spreekuur TE HUUR nieuw Woonhuis Kaarfen om wild Café G. Verstraelen Paardenverzeker. Servatius Boxmeer I De Valk A Oostrum Gedurende de wintermaanden wederom geregeld verkrijgbaar Schapensoepvleesch 30, 35 ct Schapencoteletten 40 ct Schapenschouder z.b. 50 ct Schapenrug (opgem 55 ct Schapenbout z.b. 60 ct alles per pond. Iets apartsNatuurlijk van Goumans BEKENDMAKING. Steun aan kleine boeren. De Burgemeester van Ven ray brengt ter algemeene kennis, dat aanvragen om steun aan kleine boeren kunnen worden ingediend; LEUNEN op bondag 24 Oct. a.s. na de hoogmis in het bondslokaal VENRAY.DORP en SMAKT op Maandag 25 Oct. a.s. nam. van half drie tot 6 uur ten kantore der Ar beidsbeurs, Marktstr. 10 OOSTRUM op Maandag 25 Oct. a.s. des avonds van 7 tot half acht bij Linders, zaalhouder. OIRLO op Dinsdag 26 Oct. a.s. nam. van 4 tot half zes in het bondslokaal CASTENRAY op Dinsdag 26 Oct a.s. des avonds van 6 tot half 8 in het Bondslokaal YSSELSTEYN op Woensdag 27 Oct. a.s. des nam. 4 tot 5 uur in café Keijzers HEIDE op Woensdag 27 Oct. a.s. des nam. 6 tot 7 uur in Café Litjens MEkSELO op Donderdag 28 Oct. a.s. nam. 5 uur in het bondslokaal. Op Vrijdag 29 Oct. a.s. tusschen half drie en 4 uur bestaat alsnog gelegenheid om aanvragen in te dienen ten kantore der Arbeids beurs. De P '^gemeester voornoemd, G. H. HOUBEN 1. b. Statenkieskring Horst. Zooals reeds werd aangekondigd, zullen morgen 24 Oct. in het patro naatsgebouw te Venray en Horst, belangrijke vergaderingen gehouden worden van den R.K. Statenkies kring Horst, met uitzondering van het Dekenaat Gennep en wel te Venray om 5 uur en te Horst om half 8. Spreker Drs. J. Fouraschen, Secretaris van den R.K. Kiezersbond van Limburg. Niemand verzuime een dezer ver gaderingen bij te wonen en zeker niet bestuursleden en propagandis ten van de afdeelingen uit den kring. Daar de Heer Fouraschen be last is met de administratieve lei ding van den Limb. Kiezersbond, is er tevens een gunstige gelegenheid voor de afdelingsbesturen, om even tueel administratieve moeilgkheden te bespreken. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan Gebr. Lau- rensse tot het bouwen van een werk plaats aan de Langstraat. G. Verstralen tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Over- loonschen weg. G. J. Geurts tot het bouwen van een woonhuis aan de Hoenderstraat. Ballonwedstrijd. Onder de deelnemers zgn de ge lukkige winnaars de volgende le prijs W. Mulder, Zuivelfabriek, afstand 240 K.M. 2e prys Elsje Martens, Station straat 24, afstand 115 K.M. 3e prijs M. Litjens, Henseniusstr. afstand 96 K.M. 4e prijs P. Bertrams, Oude Oostr. weg, afstand 71 K.M. 5e prijs Nelly en Fr. van GerveD, Maasheesche weg, afstand 70 K.M. De prijzen moeten afgehaald worden a.s. Zondag tussen 11 en 12 aan 't Patronaat. Jonge Werkman. Langs deze weg doet de plaatselijke afdeling een beroep op de ingezete nen om speelgoed wat brj U heeft afgedaan, te ontvangen. We kunnen daarmee vele arme huisgezinnen met 't a.s. St. Nicolaasfeest nog verblij den. Gaarne willen de jongens zich bij U presenteren om een en ander af te halen. In studie is genomen een karakter stuk „Haat", wat ten tonele zal worden gebracht op Zondag 21 Nov. U komt dan toch zeker even kennis maken met onze afdeling. Binnenkort zal door de afdeling een propaganda-vergadering belegd worden voor alle jonge arbeiders. Hierop zal iets verteld worden over 't doel en wezen van de Jonge Werk man. Alle jonge arbeiders, die in loon dienst zyn, vooral de zoons van ge- organiseerden, worden hier verwacht. Nadere datum wordt bekend gemaaat onder patronaatsprogramma. „De Mens wikt..." Zo is de titel van toneelspel dat a.s. Zondag wordt opgevoerd door de toneelclub Servatius onder bekende leiding van Br. Berachus. Dit sociale spel dat in de tegenwoordige tijd speelt, is naar het dagelijkse leven getekend. Het stuk zelf alsook de uitvoerders garanderen ons een hoog staande en genoegelyke avond, die niemand wil missen. U wordt dus verwacht in het Patronaat. (Zie ad vertentie). Najaarskeuring van hengsten. Bij de Woensdag te Roermond ge houden Rijksnajaarskeuring van hengsten werd goedgekeurd Avenue du Forest van de Hengstenvereeni- ging Venray, Horst-Sevenum. Priester in Eeuwigheid. De volgende Zondag is 't feest van Christus Koning. Uw kinderen heb- j ben al verteld, hoe zy dit feest èn vanwege de school, èn in hun jeugd organisatie kerkelijk zullen vieren. Christus moet Koning zijn over alles en allen, over den enkeling, over 't huisgezin en de maatschappij met al zijn sociale verhoudingen. De jeugd heeft er behoefte aan om daar op dien dag uiting aan te geven door zichzelf in dienst van dien Koning te stellen. Christus' Koningschap wordt voortgezet in het Priesterschap, dat daar een een zwakke afstraling van is. 't Is daarom, dat er als buiten kerkelijke viering een film, op 't program staat met bovenvermelde titel. De weg naar de beleving van de Koningschap-gedachte loopt nu eenmaal over het priesterschap, die de officieele vertegenwoordigers en zendelingen zijn van Koning-Chris tus. Om deze gedachte weer dieper te beseffen, zal deze film een goede invloed hebben. Moge daarom ook de grootere menschen hiervan gebruik maken, om deze waardevolle film te gaan zien, die in 't Patronaat ge draaid wordt, om zoo eenigszins dit feest met hun kleinen mee te vieren. Een volgende keer iets over den inhoud en kwaliteit, die deze klank film heeft. V ictoriaY sselsteyn. De wedstryd van a.s. Zondag con. t a Brughusia, die bepaald wa3 op morgen Zondag, is uitgesteld. Morgen Zondag speelt Victoria een thuiswedstrijd tegen Excelsior Broek- huizenvorst. Aanvang 2 uur. MERSELO. Het jaarlijksche con cert met tooneeluitvoering te geven door onze fanfare „St. Oda" ir samenwerking met de Handboog schutterij „St. Hubertus", zal plaats hebben op Zondag 9 en Maandag 10 Januari a.s. WANSSUM. Dinsdagmiddag had het dochtertje van P. van Els Poe Is alhier, het ongeluk brj het spelen op een ijzeren hek te vallen, tengevolge waarvan zij een boven been brak. Door de Fanfare „Concordia" alhier werd besloten op 6 en 7 Nov. a.s. z.g. Beiersche avonden te orga- niseeren. Er wordt nu reeds druk gewerkt om deze avonden goed te doen slagen. Het zal de sympathieke fanfare die dagen niet aan belang stelling ontbreken. Te Venlo slaagde onze dorps genoot L. Bussemakers voor het praktijk-diploma Machineschrijven en het diploma Kantoorstenograaf. Hg genoot zgn opleiding op het Accountantskantoor J. A. J. Keiser te Venlo. HOLTHEES. Zondag vergaderde de H.S.V.V. in café W. Loonen onder voorzitterschap van E. Asselberghs. Na eenige huishoudelijke aangelegen heden te hebben besproken werd een elftalcommissie gekozen. Hierin zul len zitting nemen W. Smits, J. de Haart en Jan Bos. Er werden nog aan toegevoegd voorzitter E. Assel berghs en aanvoerder W. RutteD. Het bestuur werd nog uitgebreid met twee leden n.l. M. Bonants en M. Maassen. Uitreiking chauffeurs-insignes. Zaterdag 13 Nov. zullen te Venlo, evenals verleden jaar geschiedde, de insignes met diploma's worden uit gereikt aan chauffeurs, die geduren de 125 of 25 jaren bg eenzelfden patroon (lid van den A.N.W.B.) werkzaam zgn geweest. De steekpartij te Venlo* Voor de Roermondsche Rechtbank vroeg de Officier van Justitie Dins dagmorgen vier jaar gevangenisstraf tegen den gedetineerden verdachte r. J. J. W. uit Venlo. Hg stond terecht wegens mishan deling met doodelyken afloop, omdat hij in den nacht van 27 op 28 Juni in de Jodenstraat te Venlo den koopman Luys met een broodmes in den arm had gestokenlater was bij den getroffene infectie opgetreden, tengevolge waarvan Luys eenigen trjd later in het ziekenhuis overleed. Mr. Tripels, Roermond, pleitte clementie. R.K* Kiezersbond voor Limburg. Op 27 November a.s. zal in een te Roermond te houden bondsvergade ring voorzien worden in de vacature van voorzitter van den R.K. Kiezers bond voor Limburg, ontstaan door het bedanken van den heer jhr. mr. W. Michiels van Kessenich. Het bondsbestuur heeft met alge meene stemmen besloten als voor zitter te candideeren den heer J. L. H. Claessen te Reuver, thans waar nemend voorzitter van den R.K. Statenkieskring Venlo. De afdeelingen hebben eveneens gelegenheid om candidaten te stellen. In deze vergadering zullen ook worden benoemd de afgevaardigden naar den Partgraad. Aftredend zijn de heeren ir. H. Bemelmans en J. Thomassen, Roermond, E. van Oppen, J. W. Mole, K. Geelen en H. J. Wij nen, MaastrichtJ. L.' H. Claessen te Reuver, Jos. Maenen, H. H. Hol en H. J. Pelzer, Heerlen en G. Turien en J. van Lokven, Venlo, benevens twaalf plaatsvervangers. Tevens zullen alsdan worden aangewezen de in het bondsbestuur naast de acht statenkringvoorzitters zitting heb bende vertegenwoordigers van de zes Limburgsche standsorganisaties, waarvan aftredend zijn de heeren mr. dr. L. Regout, Meerssendr. G. Panhuijzen, MaastrichtJ. A. Koops, Venlo J. Maenen, Heerlen M. J. Dinge, Roermond en J. M. Sterem- berg, Brunssum. De agenda vermeldt verder o.m. de vaststelling van een nieuw kring reglement. Ernstige uitbreiding van mond- en klauwzeer in Noord-Limburg Het epidemisch karakter van het mond- en klauwzeer onder den Noord- Limburgschen veestapel neemt een steeds ernstiger karakter aan. Of schoon de Duitsche autoriteiten reeds allerlei voorzorgsmaatregelen geno men hebben om de ziekte uit de Duitsche grensstallen verwijderd te houden, moet men thans ook in de meeste Duitsche grensplaatsen de ziekte constateeren. In de Limburgsche grensplaats Arcen werden in de laatste week niet minder dan een negental nieuwe ge vallen geconstateerd. Sinds 20 Sept. j.l. werden in deze gemeente 31 ge- vallen aangegeven. Slechts op een I zevental stallen kon men de ziekte als zijnde geweken beschouwen en is de gemeente tot ontsmetting over gegaan. Steun kleine boer. Dinsdagavond had in het café Fr. Bonants te Holthees een vergadering plaats van de kleine boeren en ar beiders van Overloon, Holthees en Maashees. Ruim 80 personen waren aanwezig. De burgemeester nam het woord en deelde mede, dat een commissie was samengesteld, belast met de uitvoering van de nieuwe steun regeling. Deze commissie is als volgt samengesteld. Burgemeester A. Jans, voorzitter F. KersteD, Holthees, vertegenwoor diger van den Boerenbond L. Weerts, Overloon, vertegenwoordiger van den Landarbeidersbond en als secretaris L. Keuten. Eenieder die voor steun in aan merking denkt te komen, moet zich met de ncodige gegevens tot de commissie wenden, welke hiervoor speciaal zitting zal houden en wel voor Overloon op Maandag 25 Oct. ia 't Patronaat van 2 tot half'5. Voor den Roermondschen Politierebhter. Nu de herfst langzamerhand zijn intrede doet is weer een levendige belangstelling merkbaar voor het instituut Veenhuizen, waar menige arme sloeber 'n onderkomen vindt. De variatie onder de Veenhuizen- candidaten is nogal ruim. Tot de mooiste typen, die wij tot nog toe zagen, behoort wel de oude Haller- drjk, 'n Hagenaar, die volgende maand 70 jaar wordt. Hij was met de justitie in contact gekomen, om dat hij op 12 October te Belfeld zon der middelen van bestaan had rond gezworven. Hij had 65' cent op zak gehad en trachtte daaraan nog iets toe te voegen door briefkaarten te verkoopen. De Officier van Justitie eischte 9 maanden opzending naar het staatspension, benevens den ver- eischten dag hechtenis. Het oude mannetje, met zijn Franciscaansch kapsel verwees „met de grootst mo gelijke bescheidenheid" naar de humaniteit en deed een „allernede rigst" verzoek of de rechter de straf in dien geest wilde reduceeren, dat hij ultimo April weer kon vertrekken. Met groote belangstelling aanhoor den de edelachtbare heeren het wer kelijk schoone verhaal en de rechter was onmiddellijk bereid om aan den geuiten wensch tegemoet te komen en stelde Hallerdijk zelfs voor, dat hij maar moest opgeven, welk uur hem het best gelegen kwam om in April uit Veenhuizen te vertrekken, maar hiervoor bleek de Hagenaar nog geen specialen wensch te hebben. Een postduif neergeschoten Aan 'n meneer in Gemert was het blijkbaar nog niet bekend, dat je noch figuurlgk, noch letterlijk onder een andermans duiven moet scheiten. Woensdagmorgen stond hij namelijk te Roermond terecht voor het feit, dat hij een postduif van P. Goertz had neergeschoten. Het beestje zat op een weiland, dat aan het land van verdachte grensde. De man was van meening geweest, dat het geen post duif was. Den duivenmelker heeft hij f 20 schadevergoeding gegeven ter wijl de rechter hem bovendien nog verplichtte om tien gulden boete te betalen. Te Helmond gepleegde beroovingen. Voor de Roermondsche Rechtbank kwamen Dinsdag wederom in behan deling een paar te Helmond door vrouwen gepleegde beroovingen van buitenlui, die in verdachte café's te Helmond met deze vrouwen relaties hadden aangeknoopt, relaties, die dan eindigden met de ontdekking, dat men zgn portemonDaie, met eenige honderden guldens soms, op onverklaarbare wijze kan kwijt raken. De eene vrouw, een 26-jarige blonde uit Eindhoven, had bij twee buiten lui haar slag weten te slaan. Ze had echter pech, want in de portemonnaic zat behalve het geld notabene f 230 ook een weggeldkaart, en zoo kon zij al slecht ontkennen, dat de portemonnaie niet van den aan gever was. Tegen haar luidde de eïsch een jaar en zes maanden gevangenisstraf met bevel tot teruggave van het geld aan den bestolene. Het tweede geval gold een vrouw uit Asten notabene een moeder van vele kinderen, die ook al te Helmond gezelschap had gezocht en met iemand van den buiten opstap was geweest. 150 gulden was de man lichter geworden en naar deze centen zal hij kunnen fluiten. De eisch luidde een jaar gevange nisstraf. Vonnissen over 14 dagen. Ouddorps burgemeester voor den Rechter De Rotterdamsche rechtbank heeft Woensdag de zaak tegen den burge meester van Ouddorp, den 46-jarigen G. J. F. G. de S., die terecht stond, verdacht van verduistering en om koopbaarheid, voortgezet. Het O.M. achtte de zes aan ver dachte ten laste gelegde feiten be wezen en eischte dernalve een ge vangenisstraf voor den tijd van één jaar. Uitspraak 2 November. Scheepsramp op de Noordzee. Woensdagavond om kwart voor 11 heeft zich voor de Nederlandsche kust, op vyftien mglen afstand van INGEZONDEN. Aan de Redactie van Peel en Maas. Wil onderstaande in Uw blad op nemen. Is brandweerkleeding of schoeisel geschikt om deze buitentijds te dragen Is een huurder van een gebouw of woning verplicht de huur te betalen, als door verhuurder dat gebouw of woning verwaarloosd wordt. Is 't noodzakelijk en verantwoordt, dat een gemeente als Venray zou overgaan tot het aanschaffen van een motor- of stoomwals Is iemand ziende blind, of hooren- de doof Is een koe bont, die geen vlekje heeft Is spreken altijd zilver en zwijgen altijd goud Is op dit alles een afdoende ant woord te geven ABONNÉ- Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 15 tot 22 Oct. GEBOREN Elisabeth H. Thgssen Maash. weg Joseph J. G. Drabbels, Oirlo. GEHUWD Peter J. H. Mestrom, oud 31 jaren, metselaar, wonende te Maasbracht en Maria G. H. Smeets, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Venray. OVERLEDEN Wilhelmina de Mulder, wed. van J. Swinkels, oud 61 jaren, St. Antonius- straat. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerkgironummer 136144. Heer der week Kapelaan Van Wijngaarden. Tel. 187. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 2 uur groote Congregatie, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. 's Morgens om 7 uur algem. H. Communie van de leden van den Missienaaikrans, van de Zelatricen der Kindsheid en Tsingtao. Na de Hoogmis vergade ring. MAANDAG half 8 leesmis voorde levende en overleden leden van de Schoenmakerspatroonsbond St. Cris- pinus, 8 uur Sol. Jaarg. voor Henricus van den Boogaart en Theodora Janssen. DINSDAG half 7 leesmis voor de leden van het Apostolaat des Gebeds, half 8 besteld Jaarg. voor Hendrik Volleberg, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Hendrina Smulders. WOENSDAG half 7 leesmis voor Joh. Claassens, half 8 leesmis voor Philip Voermans, 8 uur Sol. Jaarg. voor Laurentius van Valkenburg, Johanna van Tricht, Henricus Ver hofstad, huisvrouw en kinderen. DONDERDAG half 7 leesmis voor Joh. Claassens, 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7.Sacramentsmis en generale H. Communie van de leer lingen der Jongensschool, 8 uur Jaarg. voor Gerard Ambrosius, Catharina van ter Velden en ouders. ÏJmuiden, een ernstige scheepsramp voorgedaan. Tijdens den dikken mist zijn twee Duitsche vrachtschepende „Westfalia", welke van Rotterdam op weg was naar Kolberg (Duitsch- Pommeren), en het Duitsche stoom schip „Schwalbe", dat van Riga kwam, met bestemming Rotterdam, via Antwerpen, met elkander in botsing gekomen. De „Westfalia" is hierbij gezonken. Van de 13 of 14 opvarenden kon den slechts 7 man aan boord van de „Schwalbe" worden opgenomen. IETS OVER OUDERDOM. Dc gemiddelde leeftijd stijgt. De gemiddelde levensduur van den mensch neemt toe. Over dit thema hebben W. L. Austin, directeur van het Ameri- kaansche bureau voor Volkstelling en Dr. E. Chaddock van de Columbia Universiteit, vrijwel tegelijk een aantal cijfers gepubliceeerd Voortschrijdende hygiëne, werk- besparende uitvindingen en een hoogere levensstandaaard sinds het begin van deze eeuw, hebben een tiental jaren gevoegd bij den gemiddelden levensduur. 36 Jaren geleden was de gemid delde levensduur 48 jaren voor blanke (we zijn in Amerika) mannen en 51 jaren voor vrouwen, op heden zijn deze cijfers 59, resp. 63 jaren. Vrouwen leven nog steeds langer dan mannen. D* cgfers leeren ook, dat het aantal jonggeborenen, dat in de eerste levensjaren sterft, gehalveerd is. Dit draagt zeer veel bij tot het verkrij gen van een hooger gemiddelde voor den levensduur. Wij alle wenschen tot dat kwart van de mannelijke generatie te be- hooren, die den leeftijd van 77 jaren bereiken en sommigen van ons zgn vermetel genoeg te wenschen, tot dat 10e deel te behoorer, dat 83 jaren oud wordt. Ongeveer 6*5 millioen Amerikanen zijn thans boven de 65 jaar, volgens Dr. Chaddock. Dit is slechts een begin, want over 50 jaren is deze groep verdrievoudigdEr is weinig verandering in de verhouding van de groote groep van 20 tot 42-jarigen, doch er is een gestadige afneming van het aantal personen beneden 20 jaren en een correspondeerende toe neming van personen boven 45 jaren. Numeriek is er althans een neiging naar gelijkheid tusschen de beide sexen. Vele regelingen zullen in onze in- dustrieele- en economische systemen noodig zijn om deze verandering in leeftijd op te vangen. Wellicht is de belangrijkste zaak wel, den productie ven werker de gelegenheid te geven, zichzelf nog op een meer gevorder den leeftijd te onderhouden. Anders zullen belastingen om hem te steu nen tot duizelingwekkende hoogte stijgen of, dat zullen ze toch wel 1 VRIJDAG half 7 leesmis voor Simon Wilms, half 8 leesmis voor de leden van het Apostolaat des Gebeds, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Wismans, Leonard Wismans en Petronella Jenneskens. ZATERDAG half 7 O.L. Vrouwen- mis. Dezen dag wordt biecht gehoord van 3—6 en van half 7—8 uu. A.s. Zondag 31 October feest van Christus Koning. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heiligen Weijs, H. Voermans, G. Verstralen, A. Creemers, Evers, H. Willems, J. Sijbers, J. Claes, W. Claes, H. Ewals, P. J. Ewals, G. Vergeldt-, K. J. V. Zondag 7 uur H. Mis en gen. H. Communie in costuum, tot intentie van 'n vertrekkende K.J.V.er. Zondag half 7 tot half 8 Aspi rantenclub. Dinsdag 2 uur Naaikrans. Woensdag 8 uur Godsdienstclub. Donderdag 8 uur Bestuursverga dering. Poetsen door Aspiranten. K. J. M. Zondag 3 uur alle K.J.M.ers. Dinsdag 6 uur Kringvergadering. Congregatie. Zondag 2 uur groote Congregatie. APOSTOLAAT DES GEBEDS. Morgen ZONDAG om 5 uur ver gadering der zelatricen v.h. Aposto laat des Gebeds onder voorzitterschap v.d. Nationalen Directeur, den Zeer Eerw. Pater W. Kea, S.J. Patronaat. ZONDAG: Wegens toneeluitvoering GEEN patronaat. Half 8 toneel „De Mens wikt". De leden van Groot patronaat en Goudpluvier kunnen dit bijwonen tegen entreeprijs van 20 ct. Kaartjes hiervoor afhalen 's morgens tussen 11 en 12. DINSDAGhalf 8—half 11 Goud pluvier. WOENSDAGhalf 7—half 8 Jonge Wacht. Bibliotheek Patronaat. ZONDAG Heropening en gelegen heid tot 't afhalen van boeken tussen 11—12 uur. DENK AAN 'T VOLGENDE le. Er zgn nog boeken achter welke teruggebracht moeten zijn, voor nieuwe verstrekt worden. 2e. De geleende boeken mogen niet langer dan 2 weken in handen van de lezer zgn. 3e. Voor 't uitlenen zal 2 ct. per boek gevraagd worden. 4e. Boeken moeten persoonlijk afgehaald worden. Aan anderen worden geen boeken voor derden meegegeven. Triduum tot voorbereiding van het Feest van Christus Koning, geleid door den Zeereerw. Pater Servatius van de Zeereerw. Paters der H. Harten, Ginneken. VRIJDAG 29 OCTOBER 11 uur oefening voor de school Heide, l3/4 uur oefening voor de jongensschool, voor de meisjesschool en de kinderen v.h. St. Jozefgesticht. Daarna film: „Gij zijt Priester in eeuwigheid", voor alle jongens en school Heide. Half 7 oefening voor alle Jeugdorganisaties en Congregatie Allen worden in uniform verwacht ZATERDAG 30 OCTOBER: 11 uur oefening voor de school Heide, l3/4 uur oefening voor de jongensschool, voor de meisjesschool en de kinderen v.h. St. Jozefgesticht. Daarna film voor alle meisjes en de kinderen van het St. Jozefgesticht. Half 7 oefening voor alle Jeugd organisaties en Congregatie. ZONDAG 31 OCTOBER 53/4 uur Eerste H. Mis. 63/4 uur Kindermis, gezongen door alle kinderen. Onder deze H. Mis Generale H. Communie. Verder zijn de H. Missen om 8 uur, 9 uur en 10 uur. Onder de H. Missen van 8 en 10 uur predicatie door Pater Servatius. Half 3 Kinderlof met toespraak door de Eerw. Pater. Na het Lof trekken allen zingende naar het H. Hart, begeleid door de Har monie. Er wordt gezongenRoomsen, dat zijn wij, Kruistochtlied van Pater Schreurs. Brj het H. HartChristus Vincit. Toewijding door de Eerw. Pater. „Aan U,o Koning der Eeuwen". 8 uur film voor de volwassenen. Bg gunstig weer zal de predicatie plaats hebben bg het H. Hartbeeld door der Eerw. Pater Servatius. Hierna recensiefilm. Paterskerk Morgen ZONDAG de H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur, 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezgde. Onder de H. Missen collecte voor de Missies. Om 4.45 gez. Vespers, 5.30 Lof met gebeden der Octobermaand. DINSDAG gedurende de uitstellirg van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis. 's Avonds 6 uur Lof ter eere van St. Antonius met gebeden der Octobermaand. VRIJDAG 7.30 gez. H. Mis. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis. sen om 5.306.15—7 en 7.30. Dagel. om 7.30 een H, Mis voor klooster en weldoeners. Derde Orde. Maandag 7 uur Requiemmis voor Zr. Wilhelmina Swlnkels-de Mulder. De Tertiarissen gelieven voor de overledene het Rozenhoedje te bid den en de H. Comm. op te dragen. Woensdagavond 6 uur opening van het Jaarlrjksch Triduum, dat ge preekt zal worden door den Z.E. P. Methodius Mulder. Donderdag 7 uur H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der Tertiarissen. Na het Evangelie toe spraak. 's Avonds 6 uur Lof met predikatie. Vrijdag 7 uur H. Mis voor de overledenen der Vereeniging met toespraak, 's Avonds 6 uur Lof met preek. Zaterdag 7 uur H. Mis en alge meene H. Comm. voor de vrouwen. Voorbereiding door den predikant Zondag 31 Oct. om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie van de mannen, met Sacramenispreek. 's Avonds om 5 30 plechtig Lof met slotpreek over Christus Koning en Pauselijke Zegen. Collecte voor het Derde Orde-liefdewerk „Gezins hulp", welke heel bijzonder wordt aanbevolen. De leden worden vriendelijk ver zocht al de oefeningen mee te ma ken en handboekje mee te brengen. Bloemen en kaarsen ter versiering zijn zeer welkom. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 2 werkmeisjes voor Venray 1 burgerdienstmeisje v. Boxmeer Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 slagersleerling 1 jongen voor boerenwerk 1 bekwaam kleermaker voor Brunssum BIEDEN ZICH AAN 2 jongens 14 j. v. boerenwerk 4 boerendienstmeiden 1 boerenknecht 21 jaar v. Paschen 1 kindermeisje 14 jaar 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j, 2 meubelmaker.s Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. 1 Schildersknecht en 1 leerling 1 boerendienstmeid voor dadelijk 3 boerenknechten voor Paschen Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Engelbertus Antonius Johannes Oudenhoven Frederica Johanna Wilhelmina Oudenhoven Pagar Djawa Pematang-Siantar S O.K. 8 October 1937. 12 De Heer en Mevrouw H. POELS-ROTTIER geven met vreugde kennis van de geboorte van hunne dochter Antwerpen, 18 Oct 1937 Jan van Rijswijcklei 234. Keel- Neus- Oorarfs in het Ziekenhuis te VESRAY. met tuin a.d. Landweert. Te bevragen bij G. Janssen, Maasheescheweg 3 2 Zaterdag- en Zondagavond Eindstraat. 8 v.d. Landbouwbond. Premiebetaling Zondag 24 Oct. a.s. voorm. van 9 tot 10 en van 11 tot 12 uur ten huize van den Secre taris voor afd. Dorp en- Heide, benevens Lui! en Srukske nam. van 3 tot 4 uur bij J. Keizers te Ysseteteyn. De premie bedraagt l'/s pet. Zondag 24 October 2 uur de wedstrijd van het seizoen Entrée 25 cent. Kinderen en werkloozen 10 ct. Kampioenswedstrijd Junioren op het Servatius-terrein. Entrée 10 ct.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2