Schapenvlees Goumans Gemengde Berichten Krakelingen. Advertentiën. HENNY. Hartelijk aan O. L. Vrouw en den H. Gerardus voor genezing. een Dankbetuiging. Dr, t, Lommen L eerjongen Faardenverzeker. v.d. Landbouwbond. Aanbesteding Het bouwen van 2 Woonhuizen aan de Spoorstraat te Boxmeer. Graanmalerij CITZELS MOLEN. Gerard Sioks TE KOOP gemerkte en ongemerkte biggen Gedurende de wintermaanden wederom geregeld verkrijgbaar Schapensoepvleesch 30, 35 ct Schapencoteletten 40 ct Schapenschouder z.b. 50 ct Schapenrug (opgem 55 ct Schapenbout z.b. 60 ct alles per pond. Iets aparts Natuurlijk van tigd ingeland, meerderjarig, Neder lander, en in 't volle genot der burgerlijke rechten. GEVONDENeen Rozenkrans. Inlichtingen Gemeente-Politie. Hooger uurlooncn in de Werkverschaffing. Met genoegen zal worden verno men, dat het uurloon in de werk verschaffing met twee cent per uur zal worden verhoogd, voor die arbei ders, welke in de laatste vier jaren minstens dertien weken per jaar hebben gewerkt tegen een weekloon van f 16 en hooger. De eventueele steunuitkeeringen zullen dan ook dienovereenkomstig worden verhoogd. Voor de Commissie uit onze Ge meenteraad, welke zich in verband hiermede naar den Haag begaf, is dit wel een zeer mooi succes. WAARSCHUWING Mond- cn Klauwzeer De Burgemeester van Venray ves tigt er in verband met het veelvul dig heerschen van mond- en klauw zeer in deze gemeente, de aandacht der ingezetenen op, dat het groote aanbeveling verdient, de melk, al vorens deze te gebruiken, te koken, Venray, 8 October 1937, De Burgemeester voornoemd, G. H. HOUBEN 1. b. Ontwikkelingsavond Dat deze avonden nog steeds de belangstelling hebben van velen, bleek j.l. Donderdag, toen de bekende redenaar Pater Colsen in het Patro naat sprak en den tekst behandelde: „Gij zijt het licht der wereld". Nadat Dr. Veraart als Voorzitter der Vereeniging der OntwiKkelings- avonden den aanwezigen een hartelijk woord van welkom had toegesproken, leidde hij den Spreker in, die den diepen en rijken inhoud van boven- gemelden tekst uiteenzette en menige verrassende consequentie daaruit trok Spreker wees er op, dat de Katho lieken den duren plicht hebben zich meer en meer te ontwikkelen, opdat de rijkdom van onzen godsdienst uitstrale in kracht en waarheid. Gode ter eere. Nadat de Voorzitter den Spreker voor zijn schoone rede had gedankt, sloot hij de vergadering met den gewonen groet en deelde mede, dat op 18 Oct. a.s. de bekende Neder- landsche declamator Paul Huf, in verband met het Vondeljaar een behandeling zal geven van Vondel's leven en werken. Niemand verzuime deze schoone gelegenheid om den vorst der Neder- landsche dichters nader te leeren. Jonge Werkman. Door de plaatselijke afdeeling van de Jonge Werkman zal naast de Oud-Papier.actie tevens een St. Ni- colaas-actie ingezet worden. Wie bezorgt hun werk, door hen te helpen aan speelgoed-materiaal. In vele huisgezinnen ligt nog wel oud, versleten of kapot speelgoed, wat voor aanvulling of herstel in aanmerking komt en waardoor weer arme gezinnen blij gemaakt kunnen worden. U is van den „rommel" af en zij kunnen er weer een kleine kinderhand blij mee maken! Laat U 't even weten aan het Patronaat of aaD een der groen- hemden en de jongens zullen 't bij U afhalen. Doet allen mee aan deze sociale actie Naast deze sociale actie is door de Jonge Werkman een tooneelspel in studie genomen getiteld „Haat", hetwelk op 12 Dec. a.s. opgevoerd zal worden. Filmvertooning. Woensdag a.s. zal te Venray en a.s. Donderdag te Horst vertoond worden een zeer interessante, wel verzorgde tweeledige film van het Maggi's bedrgf. Nieuwe beugelclub. In het Café Volleberg, Merselosche weg is Zondag j.l. een nieuwe beugel club opgericht. Een 12-tal leden zijn toegetreden. Hazenconcours. Op de doelen van de Handboog- schutterij „St. Oda" had Zondag een Hazenconcours plaats en de prijs winnaars waren B. Camps 23 punten L. Voermans 23 puntenM Janssen 3 rozen H. Swinkels 4 vieren K. Hendriks 4 drieën Fr. Kersten 3 tweëenW. Claessens 3 eenen. T ooneeluitvoering Met veel succes werd Zondag in het Volkshuis te Blerick opgevoerd het blijspel in vier bedrijven „Het kostbare leven." De zaal was stamp vol en allen hebben genoten van het 3terke spel der Servaas-tooneelisten. Na afloop dankte Rector Crasborn alle aanwezigen voor hun steun en het Venray's tooneel voor hun spel- Schietwedstrijd. Tusschen de schutterijen „St. Anna" en „Het Zandakker" werd Zondag een schietwedstrijd gehouden om een fraaie wisselbeker. „Het Zandakker" wist zich voor een jaar meester te maken van dezen beker. Een personeele wedstrijd volgde hierop, waarvan de uitslag isle prijs J. Janssen, 2e H. van Boven, 3e J. Janssen, 4e R. Janssen en 5e J. Coppus. Mond- en klauwzeer. Naar we vernemen heerscht in onze gemeente op een 12-tal plaatsen het gevreesde mond- en klauwzeer. Gelukkig zgn da voorkomende gevallen niet van zeer. ernstigen aard. Ongeluk. Het ongeveer 7-jarig zoontje van den heer v. d. V. alhier had dezer dagen het ongeluk, toen het door een fietser werd aangereden, een been te breken. Kon. Marechaussee. Naar de Brigade der Kon. Mare- chaussée alhier werd overgeplaatst de Marechaussee Bloemen van de Brigade Nijmegen. Bouwvergunning. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan de kinderen Voesten, Heide, tot het bouwen van een woonhuis met stalling aidaar. WANSSUM. Bij het aanleggen van een electrische kabel op de hoeve van M. alhier, stiet men met graven op een steenen muur. Bij nader onderzoek bleek, dat dit de afsluiting was van een abnormaal groote kelder. Blijkbaar heeft deze gediend als schuilplaats in den tijd van Napoleon. Bij het verpakken van een partij graan in 't Landbouwmagazijn alhier, had de werkman M. F. het ongeluk van de trap naar beneden te vallen. Dr. van Bracht consta teerde een ontwrichting van de knie schijf. De kermis behoort weer tot het verleden. Het is wel opvallend, dat in dezen tijd van cirsis en malaise, juist de kermissen het drukst bezocht worden. In geen jaren tijds is de kermis hier zoo vlot geweest als dit jaar. Vooral de neringdoenden weten daarvan mee te praten. Rest ons nog te melden, dat de kermis door geen enkele wanklank werd gestoord. OVERLOON. Op een boerderij alhier is mond- en klauwzeer gecon stateerd. Onze dorpsgenoote, Mej. Dina Stevens, slaagde als Leidster van de Korfbalsport. De Tooneelvereeniging alhier besloot omstreeks Kerstmis of Nieuw jaar een tooneeluitvoering te geven. Er wordt in studie genomen „Waar de sterre bleef stille staan" van Felix Timmermans. HORST Tot leeraren aan de han delsavondschool voor den midden stand zijn alhier benoemd de heeren J. van Heugten en A. Op de Laak, beiden onderwijzer alhier. De opening dezer school heeft Maandagavond plaats gehad in tegenwoordigheid van het geheele bestuur van den plaatselijken middenstand. De lessen worden gevolgd door 40 leerlingen. Cursus voor zwem-diploma. De Commissie voor het Zwemon derwijs van den Kon. Nederl. Zwem- bond (Olympiaplein 69 Amsterdam) zal ten behoeve van de Limburgsche candidalen dezen winter een cursus lot opleiding voor het diploma als Zwemonderwijzer (es) in Venlo or- ganiseeren. Het ligt in de bedoeling reeds den löden October aan te vangen. De cursus zal ongeveer zes maanden duren en in aansluiting daarop wor den onmiddellgk de examens gehou den. Zij, die aan den cursus wenschen deel te nemen, kunnen zich bij boven genoemde Commissie en de Directie van het Sportfondsenbad te Venlo aanmelden. Mgr. Lemmens naar Rome. Maandag a.s. vertrekt Z. H. Exc. mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, voor zijn vijfjaarlgksch bezoek ad limina naar Rome. Z. H Exc. zal o.a. vergezeld worden door mgr. dr. H. A. Poels en den zeer- eerw. heer M. Poels, hulpaalmoeze nier te Heerlen. Dansen in het openbaar en de drankwet. De raad der gemeente Broek- sittard heeft de leeftijdsgrens voor bezoekers (sters) van inrichtingen, waar gelegenheid gegeven wordt tot dansen, verlaagd van 18 op 16 jaar. Er bestaat echter een op art. 56, tweede lid der drankwet gebaseerd kon. besluit van 27 April 1933, waarin is bepaald, onder welke voorwaarden de burgemeester toestemming mag verleenen tot het geven van ge legenheid tot dansen. In dat besluit zjjn met betrekking tot de aanwezig heid van personen beneden 18 jaar in dansgelegenheden beperkende voorschriften gesteld. i Blijkens Staatsblad 2847 heeft de raad van Broeksittard aan deze voorschriften te kort gedaan. Het kon. besluit, vervat in genoemd Staatsblad, overweegt, dat de ge meenteraad aan de bepaling in het aangehaald wetsartikel dat hij boven dien bij plaatselijke verordening nadere voorwaarden kan stellen, niet de bevoegdheid kan ontleenen, om de beperkende strekking van voor schriften van het aangehaalde besluit geheel of gedeeltelijk op te heffen. Op dezen grond is het besluit van den raad van Broeksittard vernietigd wegens strijd met de wet. Tragisch ongeluk te Vaals. Woensdagmiddag heeft een ver schrikkelijk ongeluk te Vaals, een tragisch slot gemaakt aan een on dernomen patrijzenjacht. Drie personen namen aan die jacht deel. Op een ongelukkig moment ging een der geweren door een nog niet opgeloste oorzaak af en het volle schot trof een gast uit Gulpen den heer S. in de borst. De ongeluk kige overleed weinige oogenblikken later. Twee woningen uitgebrand. Woensdagmorgen brak te Deurne door onbekende oorzaak brand uit in een perceel aan de Kruisstraat, toe- behoorende aan den heer A. Bekkers, waarin gevestigd was een sigaren magazijn, en drie woningen, bewoond resp. door een gezin, en twee alleen wonende mannen. De brandweer wist twee der wo ningen te behouden, ofschoon deze zware waterschade kregen. De andere twee, ook de sigarenmakerij van den heer R., brandden geheel uit. Het huisraad had men grootendeels weten te redden. Verzekering dekt de schade. Reizigersvervoer Boxtel- Beugen wordt binnenkort gestaakt Men meldt uit Veghel aan het Hsgz. Maandag j.l. heeft het actie-comité inzake 't behoud van het reizigers verkeer op de lijn Boxtel-Beugen nog eens een bezoek gebracht aan de Nederl. Spoorwegen te Utrecht. Men was niet geheel gerust op 't onderschrift aan de huidige dienst regeling toegevoegd en dat veront rustend luidde. Volgens bekomen inlichtingen is het te voorzien ook al zou het personenvervoer verdubbeld worden dat de opheffing van het reizigers- vervoer op de Irjn BoxtelBeugen nabij is. Men kan rekenen, dat deze over één half jaar of eerder een feit zal zijn. De Duitsche Spoorwegen schijnen voorshands nog eenigen tegenstand te kunnen bieden, ingevolge een be staande overeenkomst, doch ook deze tegenstand zullen de Ned. Spoor wegen weten te overwinnen. Als de treinenloop voor het passa giersvervoer is gestaakt, zal geen motortractie daarvoor in de plaats treden, iets wat door velen nog werd gehoopt. Naar het Spaansche front. Naar de Msb. verneemt zijn de arbeiders B., M. .en R-» laatstelijk wonende te Hoensbroek, die eenige weken geleden plotseling, als vrij willigers vertrokken naar het Spaan sche front. Blijkens een aan hun familie gericht schrijven (B. en R. zijn beiden gehuwd en vader) hebben zij de reis naar Spanje door Frankrijk gemaakt en zouden zij zich thans op het Iberisch schiereiland moeten bevinden. Nederlander in België verdronken Toen de 25-jarige landbouwerszoon Adr. van M., die de kermis te Neer- pelt (België) had bezocht, des avonds per rijwiel in gezelschap van een paar kameraden huiswaarts keerde, had hij het ongeluk met zijn rijwiel nabij Neerpelt in het Kempensch Kanaal te rijden, waaruit zijn lijk later werd opgehaald. Door trein gegrepen Donderdagmiddag is op den onbe- waakten overweg in den spoorweg ApeldoornZutphen, nabij Klaren- beek een oude man met zgn rijwiel onder een uit Apeldoorn komenden trein geraakt. De ongelukkige was op slag dood. De trein kwam met tien minuten vertraging te Zutphen aan. In tweeden bloei. Bij de eerw. Zusters Franciscanen te Lisse doet zich het zeldzame feit voor, dat in haar tuin zich een'appel boom bevindt, welke reeds voor de tweede maal in vollen bloei staat. Enkele vruchten van den eersten bloei hangen nog in den boom. Ze nemen den wind uit de zeilen. Ged. Staten van Friesland hebben tot de Gemeentebesturen in dit ge west het volgend schrgven gericht: „de Vereeniging tot behoud van molens in Nederland. „De Holland- sche Molen", heeft onze medewerking gevraagd, ten einde uw aandacht te vestigen op de wenschelgkheid, dat bij het aanbrengen van nieuwe be plantingen, langs wegen rekening wordt gehouden met de belangen van windmolens, in dien zin, dat geen boomen worden geplaatst bin nen een afstand van 200 meter van een molen. Ged. Staten voldoen gaarne aan dit verzoek en geven den gemeente besturen in overweging zooveel mo gelijk aan het verzoek te voldoen. Doodelijke slag van een molenwiek Te Batenburg is, naar de „Geld." meldt, het 3-jarig zoontje van den molenaar H. Verploegen, door een der wieken van den molen getroffen. De kleine was op slag dood. 38 kinderen en 60 klein kinderen De 64-jarige August Thiele te Rethem is vader geworden van zijn 38ste kind. Thiele heeft zijn eerste twee vrouwen verloren en is indertijd voor de derde maal gehuwd. Van de 38 kinderen zgn er nog 34 in leven. Zestig kleinkinderen zijn reeds uit de kinderrijke familie voortgekomen. Gedeeltelijke mobilisatie in Italië. Uit volkomen betrouwbare bron verneemt het Hbld. dat sedert eenige dagen in Italië de lichtingen 1909 J en 1910 onder de wapenen worden I geroepen. Dit geschiedt niet openlijk, b.v. door middel van een algemeenen oproep. De gedeeltelijke mobilisatie I voltrekt zich veeleer op de minst geruchtmakende wijze, door namelijk aan alle betrokken personen een briefkaart thuis te zenden, met het bevel zich te melden, j Het is niet aan te nemen, dat dit groot aantal soldaten bestemd is om naar Spanje te worden gezonden. Integendeel is het waarschijnlijk, dat men te Rome verwacht dat binnenkort de regeeringen van Frankrijk en Engeland een sterke pressie zullen uitoefenen op Italië. Voor dit geval wil de regeering te Rome blijkbaar in staat zgn onmid dellijk op de meest energieke wijze te reageeren, door groote troepen machten naar de grenzen te kunnen samentrekken. Korte berichten. Het Italiaansche s.s. „Ettore", dat van Amsterdam onder weg was naar Genua, is gistermiddag in het Westen van de Middellandsche Zee door een vliegtuig aangevallen. De Britsche schepen „Yorksbrook" en „Dover Abbey" zijn door een ge- wapenden treiler van de Spaansche nationalisten opgebracht. Volgens het jongste Japansche Jegerbericht over de operaties in Noord-China zijn de Japansche troe pen reeds opgerukt tot 206 K.M. ten Zuiden van Peking. De bedelende overheid. In een artikel in het derde blad hebben we getuigd van onzen tegen zin tegen onnoodig bedelen. Gaat de overheid ten deze niet verkeerd vóór? Over eenige dagen wordt op haar last in alle gemeenten een inzame ling gehouden om de armsten der werkloozen aan eenige kwartjes spaargeld te helpen. Heel de idee reeds heeft iets gewrongens en on waarachtigs. De overheid vindt, dat de werkloozen moeten „sparen", maar ze weet, dat dezen het van hun steun niet kunnen doen en nu wordt een inzameling gehouden voor spaargeld dat niet kan worden opgebracht. Wanneer in werklooze gezinnen gebrek, werkelijk gebrek is aan dekking en kleeding, dan is de steun i de crisisslachtoffers te gering en moet de overheid bijspringen uit de publieke kas. Ze bedelt toch ook niet voor de boeren en anderen, die door „het rijk" staande moeten wor den gehouden in deze tijden Zoo'n inzameling kan ten hoogste een paar ton opbrengen. Dat is geen som, waarvoor de rijksregeering, zeker niet in een tijd van „ruimer toe vloeiende middelen" een beroep op de publieke milddadigheid kan doen. Intusschen bevelen we de inzame ling warm aan. Want het gaat er thans om, of de armsten hun zoozeer benoodigde kleeding en dekking krijgen of niet. Dat hangt van de opbrengst af. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 1 tot 8 Oct. GEBOREN Adrianus M. v. Staveren, Boschhuizen Peter W. L. Lenssen, Hagelweg Gertruda A. J. Rongen, Langstraat Johanna M. Th. Buwalda, Bongerdstr. Alexander Th. H. van de Waeter, Leunsche weg Theodora M. H. Rongen, Kruisstraat OVERLEDEN Martinus Janssen, echtgen. van M. A. J. Michals, oud 48 jaren, land bouwer te Merselo. Peter J. H. Poels, echtgen. vanW, van Vegchel, landbouwer, oud 64 jaren, te Merselo. Joanna M. van Lipzig, weduwe van P. A. Janssen, oud 78 jaren, Wieënweg. Huishoudelijk Reglement Patronaat, I. Lid van het Patronaat kunnen zijn jongens uit de parochie, van onbesproken gedrag, die als zoodanig door den Directeur worden aange nomen. Opgave moet door den jon geling of diens ouders persoonlijk worden aangevraagd, n. Naar leeftijd wordt men inge deeld in: a.) Klein .Patronaat (jongens 1.14j.) b) Groot Patronaat 14-17 j.) c) Goud Pluvier (jongens v. 17 en ouder) III. Alle leden zijn verplicht: 1) Lid te zijn van een godsdienstige vereeniging, zijnde H. Familie, Maria- Congregatie of J.D.O. 2) Trouw bij te wonen de commu niteitsmis en algemeene H. Commu nie op 2de Zondag van de maand. 3) Geregeld de wekelijksche bijeen komsten bij te wonen. Ook geduren de de zomer. Geen reden van verzuim kan als geldig aangenomen worden, wanneer deze niet tevens door de ouders kan opgegeven worden. Bij verhinderingwaarschuwe men vooraf. Gebeurt dit niet, dan is dit bij her haling rede genoeg voor ontslag. 4) Geregeld de contributie bij te houden, wejke afgedragen moet wor den bij 't binnenkomen van de zaal. Deze bedraagtvoor klein Patronaat 5 c. Voor Groot-Patronaat en Goud- Pluvier 5 ct. en 1 ct. voor de Re traitepenning. 5) Men zorge op tijd aanwezig te zijn en zich niet vóór tijd uit de zaal te verwijderen dan na vooraf verlof gekregen te hebben. 6) In de zaal geschiedde alles orde lijk, op straffe van verwijdering. Denk dus aan 't volgende i) Jassen en petten aan de kap stok. b) Zaal is geen speelplaats. c) Houdt de vloer netjes en gooi niets op de grond, maar in de op de tafeltjes aanwezige aschbakjes. d) Ga netjes met 't meubilair om, voor 't biljart en leg geen cigaretten- eindjes op de (biljart)-tafelrand. e) Alle spelletjes moeten netjes behandeld en weer ingeleverd worden. f) Biljarttijd is 20 min., waarna alle spelers hun beurt afstaan. g) Alle schade door de jongens aangericht, moet door hen zelf ver goed worden. 7) Niemand onttrekke zich aan deze bepalingen of orders die gegeven worden, op straffe van verwijdering. 8) Na patronaatstijd begeve ieder zich naar huis. De ouders helpen hieraan mee en weten precies wan neer uw jongen thuis kan zgn. 9) Ieder lid gedrage zich overal voorbeeldig, beleefd, ridderlijk en fier. 10) Wijzigingen en onvoorziene maatregelen berusten bg Directeur en Leiders. A. F. M. Russel. In den ouderdom van 73 jaren is te Tegelen overleden de heer A. F. M. Russel, medeoprichter van de N. V. Russel-Tiglia kleiwarenfabrie- ken aldaar van welke hij thans nog commissaris was. In geheel Limburg en ook daarbuiten was de nu over- t ledene een bekende figuur, Invoer Deensch vleesch. Volgens een officieele mededeeling zijn in de week van 27 September tot 3 October van Denemarken naar Nederland uitgevoerd 548.100 K.G. j rundvleesch, 1400 K.G. slachtafval (darmen enz.) en 57 paarden. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerkgironummer 136144. Heer der week Kapelaan Kuepers. Tel. 160. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis met algemeene Communie voor alle patronaatsleden, 8 uur leesmis ter eere van den H. Gerardus, 11 uur jongenscongregatie, 2 uur kleine Congregatie, half 3 kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof, rozenhoedje en vereering relikwie H. Gerardus. Collecte Doofstommen. Aan de kerkdeur staan de Mis dienaars om 'n gave te vragen ter verdediging Godsdienstcomité „Voor God." MAANDAG half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Josephina Ver- bunt. DINSDAG half 7 leesmis voor Conrardus Tombrock, half 8 Jaarg. voor Anna Maria Kusters, 8 uur leesmis. WOENSDAG 7 uur leesmis voor Simon Willems, half S leesmis, 8 uur besteld Jaarg. voor Bernard Loenen. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis voor Joh. Claassens, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur Jaarg. voor Gerard Goemans en echtgenoote. VRIJDAG 7 uur leesmis voor Joh. Claassens, half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Albert E?ser en Johanna van den Boogaart. ZATERDAG 7 uur leesmis voor Joh. Claassens, half 7 O.L. Vrouwen- mis, half 8 gezongen H. Mis ter eere van den II. Gerardus Majella en vereering van de H. Relikwie. Congregatie. A.s. Zondag kleine Congregatie om 2 uur. K. J. V. Zondag half 7 Marg. Sinclair Maandag 8 uur leidstersclub Dinsdag 8 uur G. Galgani Woensdag half 8 Oda-club Poetsen door Gemma Galgani. K. J. M. 3 uur Theresia en Rosa v. Lima. Half 5 Mar. Philippetto en Agnes. Patronaat. Zondag: 2de Zondag van de maand. Om 7 uur H. Mis met algemene H. Communie voor alle patronaats- ledeD. Tevens gezamelijke zang, waar we flink aan meedoen. Om 11 uur (na de Hoogmis) jon genscongregatie in de Kerk. Na enige tijd onderbreking verwachten we weer allen terug: .46 uur Klein Patronaat (jon gens tot 14 jaar). >/27i/jlO Groot Patronaat (jon gens tussen 1417 j.) Dinsdag half 8half 11 Goud- Pluvier. Woensdag half 7 (na 't Lof van 6 uur) algemene groepenbijeenkomst Allen nemen kennis van het huis houdelijk reglement en knippen 't uit. We spreken voortaan van Klein Patronaat, waartoe behoren jongens tot 14 jaar Groot Patronaat jon gens tussen 1417 jaarGoud- Pluvier jongens boven 17 jaar. De namen Middenpatronaat en Jongelingenvereen. vallen dus uit, daar dit onderscheid geen waarde heeft. Paterskerk Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof met gebeden der Octobermaand. DINSDAG gedurende de uitstelling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis, 's avonds om 6 uur Lof ter eere van St. Antonius met gebeden der Octobermaand. VRIJDAG 7.30 gez. H. Mis. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 een H. Mis voor klooster en weldoeners. Deze week zal de aardappeltermijn gehouden worden. Woensdag half 8 H. Mis voor de overl. fam. Volleberg, Gerrats en van Houdt. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 7 uur H. Mis voor Peter en Simon Wilmsen. Derde Orde. Morgen ZONDAG houdt de man- nenafdeeling bij droog weer haar jaarlijksche bedevaart naar de Smakt. De jongens van de JeugdDerde Orde worden verzocht zich hierbij aan te sluiten. De H. Mis wordt opgedragen voor de deelnemers. Na de H. Mis wordt gebeden voor de intentie der pelgrims. Vertrek 8 uur. Om half 6 bijeenkomst van de Derde Orde-besturen van het district Venray in de Aula van het Gymna sium. Spreker de Zeereerw, Pater Eusebius Kemp, Commissaris der Derde Orde. WOENSDAG om 7 uur Requiem mis voor Zr. Johanna Janssen van Lipzig als lid der Derde Orde. De Tertiarissen gelieven volgens den Regel voor de overledene het Rozen hoedje te bidden en de H. Communie op te dragen. Jonge Derde Orde. VRIJDAG 15 October, 's avonds om 8 uur bestuursvergadering, afd. Jongens. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 dagmeisje voor burgergezin 1 keukenmeid voor Venray 1 boerendienstmeid v. Wellerlooi Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 slagersleerling 1 jongen voor boerenwerk BIEDEN ZICH AAN 4 boerendienstmeiden 1 boerenknecht 21 jaar v. Paschen 1 kindermeisje 14 jaar 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 huishoudster 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. en ouder 2 meubelmaker.s Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 Schildersknecht en 1 leerling Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. De Heer en Mevrouw A. BUWALDA-SPECKEN geven kennis van de geboorte eener dochter Venray, 3 Oct. 37. De tewerkgestelden aan de Scheide betuigen hun hartelijken dank aan de KIND. ASSEL- BERGHS voor de milde gave van 700 pond appelen. Wie volgt Huidarts houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 10 October van 3-5 uur. gevraagd. Garage Kuiers. Premiebetaling Zaterdag 9 Oct. 's avonds van 7 tot 8 uur bij Herm. Verhëijen te Oostrum Zondag 10 Oct. voorm. van 11 tot 12 uur in het Bonds- lokaal te Oirlo. 2 De premie bedraagt 17» pet. Ondergeteekende zal op 16 October 1937, onder R. K. ge organiseerde aannemers, trach ten aan te besteden Besteding volgens bestek. In schrijvers moeten bestekhouders zijn. Bestek en 2 teekeningen verkrijgbaar vanaf 12 Oct. tegen betaling van f 7.50 per stel (restitutie f 5.-) bij den Architect V.B.G. JAC. DE BEST, Steenstraat 174, Boxmeer Ondergeteekende bericht hiermede, dat de vanaf heden plaats heeft op niet meer aan de houtzagerij; alwaar ook nog de graan handel blijft gevestigd. Beleefd aanbevelend, bij W. Liljens, Brukske. Dan naar

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2