H. DONDERS Cake brood m. rozijnen Schapenvlees Gemengde Berichten Advertentiën. OOGARTS AFWEZIG van Vrijdag 8 tot en met Dinsdag 12 October. 15 cent. BalclceriiTkWinfels Garage Derlcsen. Gedurende de wintermaanden wederom geregeld verkrijgbaar Schapensoepvleesch 30, 35 ct Schapencoteletten 40 ct Schapenschouder z.b. 50 ct Schapenrug (opgem 55 ct Schapenbout z.b. 60 ct alles per pond. Iets aparts Natuurlijk van Sla gerij Chr. Goumans jongen moedwillig onverwachts de weg over, zoodat de bestuurder de heer H. uit Venlo de aanrijding niet meer kon voorkomen. Deze treft dan ook, naar wy vernamen, niet de minste schuld. Behalve een armbreuk bekwam het jongetje enkele verwondingen. Hij is naar het ziekenhuis alhier overgebracht. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de Raad der Gemeente in zijne openbare vergadering van 28 September j L besloten heeft de door het Bestuur der R.K. bijzondere lagere school te Venray-Kom ge vraagde gelden voor de aanschaffing van schoolbanken en stoelen te ver strekken tot een maximaal bedrag van f 350. Venray, 29 September 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray G.' H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. Paardenmarkt. Op de Maandag alhier gehouden paardenmarkt waren in totaal 140 paarden en veulens aangevoerd. Er was veel belangstelling en er werd goed verkocht. De meeste handel bepaalde zich in goede anderhalfjarige paarden en veulens, waarvoor hooge prijzen ge maakt werden. Marktbericht. Woensdag werden aangevoerd ter veemarkt in totaal 133 stuks t.w. Dragend vee 20. Gust vee 6, Vet vee 9, Biggen98. Handel slap. Prijzendragend vee van f 220. tot f 260.gust vee van f 170. tot f 225.vet vee van 33 tot 371/ cent. Biggen van f 14.tot f 18. Te Doetlnchem aan de school voor Coupeurs en Coupeuses slaagde onze dorpsgenoot de Heer M. van Meijel voor Coupeur. Leeraar de Heer G. Papenhuyzen. „St. Christoffel"-Parade. Thans nu de combinatie een vol dongen feit is geworden, kan de Venraysche Turnvereeniging haar aandacht weer concentreeren op haar binnenkort te vieren 15-jarig bestaansfeest. De hoofdschotel voor a.s. Zondag echter zijn de selectie wedstrijden welke te Baarlo zullen worden gehouden. Een drietal leden zullen daar trachten de eer van Venray hoog te houden n.l. Nikske, Toon en Wiel. Verleden jaar zijt gij enkele punten te kort gekomen, deze keer moeten ze er by, onze verwachtingen zijn hoog gespannen. Fancy-Fair. Na onze welgeslaagde fancy-fair willen wy langs deze weg uiting geven van rechthartelijke dank aan allen, die hiertoe hebben meege werkt. Dank aan de Eerw. Heren, het gemeentebestuur en officiële verte genwoordigers der diverse vereni gingen, voor hun gewaardeerde aan wezigheid bij de opening. Dank voor de trouwe hulp van K. J. V., Jonge Werkman, leiders en leden van de Jonge Wacht, die het leeuwenaandeel in 't praktisch werk gehad hebben. Dank aan onze schilders en 't orkest Euterpe, die mede een bij zonder karakter aan onze feestelijk heden hebben gegeven. Dank aan de vele stille werkers en weldoeners, die ons door raad en milde bijdragen buiten verwachting hebben gesteund. Dank tenslotte aan allen die door hun bezoek blijken van belangstel ling hebben gegeven en ons daar door finantieel, maar meer nog mo reel hebben geholpen bij de zorg van het parochiële jeugdwerk. Voor die warme en veelzijdige sympathie zijn wij echt erkentelijk. De Patronaats-Commissie. TREKKINGSLIJST LOTERIJ PATRONAAT. le prijs no. 1619 27e prys no. 1687 2e 796 28e 557 3e 1253 29e 864 4e 555 30e 361 5e 1507 31e 1733 6e 1491 32e 367 7e 183 33e 161 8e 1553 34e 1100 9e 634 35e 1044 10e 676 36e 1424 lie 1617 37e 701 12e 936 38e 433 13e 618 39e 53 14e 501 40e 1459 15e 1575 41e 1425 16e 1781 42e 842 17e 426 43e 1690 18e 247 44e 645 19e 1249 45e 1974 20e 1912 46e 1272 21e 81 47e 1531 22e 384 48e 119 23e 304 49e 1325 24e 731 50e 600 25e 231 51e 1052 26e 381 52e 822 Prijzen kunnen afgehaald worden Patronaat tot uiterlijk 10 October. GEVONDENheerenhorloge is bij de Wed. Wynants, O. Oostr. weg; damestaschje m. inh., is bij Lenssen St. Antoniusstr. 4b. Ontwikkelingsavonden A.s. Donderdag 7 Oct. beginnen de in Venray zoo gunstig bekende Ont wikkelingsavonden weer. Het pro gramma 1937'38 is door 't bestuur met zorg samengesteld, zoodat een serie mooie avonden zullen geboden worden. Als eerste Spreker in dit seizoen komt de bekende gewyde redenaar, Pater Colsen, die zal spreken; „Gij zijt het licht der wereld". Bij voor baat kan men zich overtuigd houden iets zeer bijzonders te zullen hooren. Degenen, die nog niet voorzien zijn van een abonnementskaart (de meeste oud-abonné's hebben er reeds) kunnen zich nog Donderdag aan de kassa van een kaart voorzien, mits zij even voor den aanvang zich bij de kassa te melden. Natuurlijk blijft de gelegenheid om tegen de geringe entree-prijs van 10 cent de spreekbeurten bij te wonen, bestaan. Ook in dit seizoen hoopt het bestuur aller sympathie te mogen genieten I Geslaagd Deze week slaagde onze dorpsge noot, de Heer Frits de Haen, voor het examen Civiel-Ingenieur. De geslaagde en familie proficiat Uitslag Prijsbiljarten gehouden in het Patronaat le prijs 69 p. G. Wismans. 2e prijs 58 p. W. Gossens. 3e prijs 55 p. C. Janssen. 4e en 5e prijs 54 p. A. Broers en J. de Bruijn. Ballonopstijging. Onder zeer groote belangstelling had Zondag op het Sportterrein een ballonopstijging plaats, waarbij te vens honderden kleine ballonnetjes werden opgelaten. De kleine ballon netjes brachten 't verder dan de groote, welke reeds onder Merselo daalde. Van de aan de kleine ballons bevestigde kaarten zijn reeds ver schillende terug ontvangen uit Gelderland en Duitschland. Luxor Theater. We hebben er reeds meermalen de aandacht op gevestigd, dat de Engel- sche filmindustrie zoo nu en dan met een uitermate geslaagd werk voor den dag komt. Ook „Het complot van de 39 stappen" behoort tot het allerbeste, dat men zich wenschen kan. De fameuze regisseur Alfred Hitchcock heeft dit avonturenverhaal met veel kleur en tempo in scène gezet en men bespeurt menige vondst en menig fijn trekje, dat den waren filmliefhebber stellig niet zal ont gaan. Bij een overval in een cabaret beschermt Richard Hannay een hem totaal onbekende vrouw en neemt haar op haar aandringen mee naar huis. Hier vertelt de onbekende, dat ze achtervolgd wordt door een tweetal leden van een bende, waarvan ze een complot op het spoor is. De sluwe bendeleden weten haar bijtijds des nachts uit den weg te ruimen, doch niet, dan nadat zij Hannay haar geheim gedeeltelijk heeft mee gedeeld en hem aanwijzingen heeft gegeven om het speurderswerk voort te zetten. Zoodat Hanny den volgenden morgen het huis verlaat en zich naar Schotland begeeft, teneinde zijn belagers en ook de politie, welke hem natuurlyk van dpn mooid verdenkt, uit handen te blijven. Aldaar komt hy, na duizend en één avonturen, waarbij hij telkens aan zyn achtervolgers weet te ont komen, eindelijk te staan tegenover den man, die hij zoeken moest.... en deze blijkt het hoofd van de £ende te zyn. Weer verder trekt hij en zyn positie wordt steeds meer precair. Van hinderlaag tot hinderlaag trekt hij het geheele land door, doch ten slotte vindt het sterke verhaal zijn goed einde, waarbij de bende ont maskerd wordt. Prachtig van regie en uitmuntend van spel wordt deze avonturenfilm, waaraan een buitengewoon sterk scenario ten grondslag ligt, in een voortdurende climax, aan onze oogen ontrold en met deze „39 stappen" hebt ge een der beste films van den laatsten tijd gezien. Een film in den waren zins des woords, die groote belangstelling verdiend. Als tweede hoofdfilm gaat „Mijn hartewensch". Het is Richard Tauber en hij zingt dat het een lieve lust Richard Tauber, wiens stem de heele wereld doorklinkt, zegt alles LEUNEN. Door de fanfare St. Catharina alhier zal op Zondag 21 en Maandag 22 November a.s. een concert met toneeluitvoering gegeven vorden. Als hoofdnummer zal worden opgevoerd „Het Geheim" tooneel- spel in 3 bedrijven. YSSELSTEYN. Bij den wedstrijd in hoefbeslag op de landbouwten toonstelling te Wychen, behaalde M. Keijsers van hier de 4e prijs. Dc Noord-Limburgsche Fokveedag afgelast. Dit jaar geen Fokdag. Zeer tot zyn spijt heeft het bestuur van den Noord-Limburgschen Fok veedag moeten besluiten, om de groote vee-fokdag, welke dit jaar op 7 October a.s. gehouden zou worden te Horst, niet te laten door gaan. De reden hiervoor is het optreden van de zeer gevreesde veeziekte het mond- en klauwzeer. De Noord-Limburgsche Fokveedag wordt daarom in haar geheel voor dit jaar afgelast. WANSSUM. Zondag had alhier het jaarlijks feest plaats van de H. Kindsheid. 's-Namiddags werd een groote optocht gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. De col lecte bracht ruim honderd gulden op. Hiermede heeft Wanssum weer eens getoond op de bres te staan, wanneer het gaat om zyn priesters en missie-zusters in de verre missie- lan en te steunen. De jaarlyksche kermis begint morgen weer, en jong en oud zal zich gedurende vyf dagen weer kun nen amuseeren. Voor de danslustigen is op twee plaatsen gelegenheid Laten we hopen, dat het weer moge meewerken. Kampioenswedstrijd voor Politiehonden. Op kermis-Zondag 3 October a.! zullen te Wanssum de groote wed strijden plaats hebben, om het kam pioenschap van Limburg. Uit alle deelen van ons Limburgsch gewest zullen er opkomen om elkaar te meten, wie als kampioen zal uitgeroepen worden. Voor deze wed strijden bestaat veel belangstelling. Er zal spanning genoeg zijn. De wedstrijden beginnen 's morgens om 10 uur eindigen om 5 uur namiddag. De entree is zoo laag mogelijk gesteld, zoodat eenieder in de gele genheid is om de wedstrijden te bezichtigen. Zie advertentie in dit blad. Dc burgemeester van Meerlo viel als slachtoffer van een roekeloozen chauffeur. De Officier van Justitie bij de Roermondsche Rechtbank eischte Dinsdag de maximum straf van negen maanden plus een jaar intrekking van het rijbewys, tegen den 24-jarigen chauffeur M. H. G. J. uit Venray, die op eersten Pinksterdag van dit jaar, 's avonds om half twaalf op den Tienrayschen dijk te Horst den bur gemeester van Meerlo-Tienray, den edelachtbaren heer P. van den Bergh, door groote onverschilligheid met een auto dood reed. De burgemeester reed per fiets van Horst langs den Tienrayschen dijk naar Tienray. Hy reed, zooals een getuige, die ongeveer honderd meter achter hem reed en het roode ach terlichtje van zijn fiets duidelijk kon zien, geheel rechts van den weg. Van den tegenovergestelden kant naderde een auto, bestuurd door verd. en waarin zes personen zaten. De bestuurder, die verklaarde met een snelheid van 40 a 50 K. M. te hebben gereden, had op een gegeven oogenblik achterom gekeken en was tengevolge hiervan aan den linker kant van den weg terecht gekomen het wielspoor wees uit, dat hij 20 c.M. van den linker wegrand had gereden waar hij den burgemees ter aanreed. Het slachtoffer was enkele meters terug in een droge sloot terecht gekomen en bleek ver schrikkelijk verminkt te zijn. De auto was na de aanrijding tegen een boom opgevlogen. Verdachte had onmiddelrjk hierop zijn auto aan den rechterkant van den weg gezet en deed het aan de marechaussee voorkomen, of de bur gemeester aan den verkeerden kant van den weg had gereden. Later is verd. op deze leugenachtige verkla ring teruggekomen. Ter terechtzit ting verklaarde hij, dat hy 7 a 8 glaasjes bier op had gehad, maar nog goed by zyn positieven was ge weest. Een der inzittenden van den auto, de 24-jarige loswerkman P. v. D. uit Meerlo, die zelf zeide goed gedronken te hebben, was blijkbaar zeer ver weg geweest, want hy had nog niet eens bemerkt, dat de wagen tegen den boom op was gevlogen. „Aan het rammelen van de scher ven had hij bemerkt, dat er iets gebeurd moest zijn. Uit den aard der zaak kon deze getuige niets ver klaren over de toedracht van het ongeluk. Een der wethouders uit Meerlo was den wagen van verd. kort voor het ongeluk gepasseerd. Volgens dezen getuige had de wagen op dat oogenblik een ontzettende vaart. De Officier van Justitie ging hevig tegen den bestuurder te keer. Het was hem ter oore gekomen, dat verd. nogal erg gemakkelijk over zyn ernstig vergryp sprak. Spr. noemde dezen chauffeur eenleelyke, gevaarlijke moordenaar en vond het een schandaal, dat zoo iemand achter het stuur van een auto durft te kruipen. Het O. M. eischte 9 maanden gevangenisstraf. De eisch was onge twijfeld hooger geweest, maar[hooger dan de maximumstraf kan spr. nu eenmaal niet. Bovendien eischte hy ontzegging van het recht tot het besturen van motorrijtuigen gedu rende den tyd van een jaar. De recht bank zal 12 October uitspraak doen. Verkeersveiligheid van vrachtauto's. Dinsdag 5 October komt opnieuw een auto in Venlo, teneinde de vrachtauto's te controleeren op ver keersveiligheid en bedrijfszekerheid. Dit is voor de tweede maal, dat een controle wagen in Venlo komt in de Garage van G. A. van de Ven, Panhuisstraat 7. Iedere bedrijfsautohouder, die wil medewerken aan de verkeersveilig heid en daarby het belang van zijn bedrijf verstaat, stuurt zyn wagens ter controle. Chauffeur was oververmoeid Woensdagnacht is naby Quatrebras een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto uit Blerick, reed, door oververmoeidheid van den chauffeur, met groote vaart tegen een boom. De in de auto gezeten 40-jarige mej. Verbaarschot bekwam zeer ernstige verwondingen, terwijl de mede-inzittende heer Joosten aan het hoofd werd gewond. De beide gewonden zyn naar het R. K. ziekenhuis te Tegelen vervoerd, waar mej. V. Donderd.avond is over leden. De chauffeur, die met den schrik vrij kwam is door de politie in arrest gesteld. Zilveren feest retraitehuis Het retraitehuis voor vrouwen aan de Kapellerlaan te Roermond zal op 17 October a.s. zijn zilveren bestaans feest vieren. Overeenstemming in het Mijnbedrijf Naar de „Standaard" verneemt heeft thans ook de Alg. Ned. Mijn-j werkersbond de voorstellen der directies inzake de loonen en verlof regeling aanvaard, zoodat thans volledig overeenstemming is bereikt. Actie voor een garnizoen te Roermond Ter voorbereiding van een actie voor het verkrijgen van een garni zoen te Roermond heeft zich een voorloopig comité gevormd. Dit comité met den heer mr. Edm. Delhougne als voorzitter, heeft reeds meerdere autoriteiten in de stad en omgeving gevraagd zitting te wiilen nemen in een comité van aanbeve ling, dat onder leiding staat van den heer mr. P. Reymer, burgemeester van Roermond, Reeds werd een gunstig antwoord ontvangen van de heeren ir. M. Bongaerts, den Haag; dr. W. J. Droesen en mr. P. W. Truijen, Roermond, leden van de Tweede Kamer; J. Th. Verheggen, Buggenum en M. Galiart te Stevens- weert, leden van Ged. Staten van Limburg; de heeren P. van Kempen, Echt; P. Kessels, Heythuysen; H. Meuwissen, Echt en Ch. Strens, Swalmen, leden van Provinciale Staten. Een indrukwekkende pauselijke encycliek. Niet zonder ontroering zullen de katholieken der wereld vernemen, dat Z. H. de Paus voor den aanvang van October, de maand van den Rozenkrans, in een encycliek het woord tot hen richt, om in dezen tijd, nu groote gevaren de grond slagen der christelijke beschaving bedreigen, ons allen aan te sporen, door het gebed, en vooral door het gebed van den Rozenkrans onze toe vlucht te nemen tot Maria, de uit deelster der genadegaven van Haar Zoon. Pius XI vraagt dit eenvoudige ge bed van allen, vooral in de aanstaande Octobermaand. Uit de historie der Kerk toont de H. Vader aan, dat Maria's bescher ming het geloovige volk nooit heeft ontbroken. Zij is de over winnares van alle heiligen, zij bevrijdde de Europeesche Christenheid van een Turksche overheersching. Zoo is de hulp van Gods Moeder zichtbaar geweest in allerlei nood. De H. Vader spoort de Christenen aan by al dat kwaad en in die ge varen ongeschokt te staan in hun vertrouwen op de Kerk, die door God niet verlaten wordt, vooral als Zij haar toevlucht neemt tot Maria, de uitdeelster van Gods genadegaven. God alleen kan nog uitkomst brengen, zooals Zijn hand zichtbaar was op alle groote keerpunten der wereldgeschiedenis. De nationale fruitteelt. Terwyl Nederland een fruitland bij uitnemendheid kan zijn en de opper vlakte boomgaard reeds nu groot genoeg is, om overvloedig fruit van de allerbeste soort aan de eigen bevolking te leveren, en daarnaast nog een belangrijken export te ver zorgen, bedroeg de invoer van b.v. appelen de laatste vijf jaar gemid deld 19.820 ton per jaar, terwyl de uitvoer.... 14.912 ton was. En alsof dat nog niet erg genoeg was, het ingevoerde fruit had een waarde van f 11.86 per 100 K.G. en het uitge voerde bracht.... f 8.29 per 100 K.G. op. Steun kleine boeren. De nadere bepalingen zijn afge komen inzake den steun aan kleine boeren. Als alle steunbepalingen zyn ook deze en dat kan niet anders zeer streng. De steun kan reeds op 1 November a.s. ingaan. We kunnen hier natuurlyk niet alle ge stelde bepalingen memoreeren. De steun gaat uit van de stelling, dat de verdiensten van den kleinen boer tot, ten hoogste, 9 gld. per week voor een gezin van 2 personen dienen te worden opgevoerd. Voor ieder inwonend gezinslid boven 2 mag 15 ct. per week bijslag worden verstrekt. Van het totaal wordt afgetrokken: a. Tweederde gedeelte van de neveninkomsten van den grond gebruiker, zoomede tweederde ge deelte van de inkomsten van diens inwonende gezinsleden. b. De geheele berekende netto opbrengst van het bedrijfje alsmede alle inkomsten niet uit arbeid ver kregen, zoowel van den grond gebruiker zelf als van zijn inwonende gezinsleden. De N S. B. Blijkbaar houdt het ledenverloop in de N.S.B. nog steeds aan. Mussert zelf gaf aan, dat de teruggang van het ledental sedert de verkiezingen „slechts" ongeveer 2000 bedraagt. De Leider gaat de koppen nog eens goed tellen. Althans van de getrouwsten. In het Nationale Dag blad, dat tegenwoordig een blauwen kop voert, maakte de heer Mussert bekend, dat hy „nu de Beweging van buiten af en van binnen uit belaagd wordt op een nimmer gekende wijze," zijn leden oproept tot een bijeen komst op 9 October te Lunteren. Er mogen ditmaal geen tienduizenden leden komen, doch „alleen de duizen den getrouwen." Het terrein mag, volgens voor schrift van den heer A. A. Mussert, niet versierd worden. Geen rouwbeklag dus, geen bloemen Veldwachter gearresteerd. De gemeenteveldwachter van Rolde A. E. en de winkelier A. H. aldaar, zyn gevankelijk naar Assen overge bracht en daar in arrest gesteld als verdacht van meineed, afgelegd in een strafzaak, die in 1934 voor de rechtbank is behandeld tegen den jachtopziener G. H. te Rolde. De jachtopziener stond toen terecht als verdacht van het doodschieten van een hondje van den gemeente architect. Dit zou zyn gebeurd tijdens een jachtpartij van den jachtopziener samen met den veldwachter en den winkelier. Daar deze laatsten ont kenden ergens van te weten, werd de jachtopziener vrijgesproken. Thans schijnt hij echter een be kentenis te hebben afgelegd. Daar dus zijn jachtgenooten een meineed zouden hebben afgelegd, zijn zij in arrest gesteld. Dc vadermoord te Zeist. De 26-jarige G. Ltl die te Zeist Woensdagmiddag zijn vader met een jachtgeweer heeft doodgeschoten, nadat een twist tusschen vader en zoon was ontstaan, is Donderdag morgen door de politie van Zeist in een schuur in de omgeving van het huis zijner ouders aangehouden. Hij had zich aldaar onder het hooi ver stopt. L zal ter beschikking van de justitie te Utrecht worden gesteld. Einde van den zomertijd Zaterdagavond de klok één uur terugzetten. De zomertijd zal dit jaar eindigen in den nacht van Zaterdag 2 op Zondag 3 October. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 24 Sept. tot 1 Oct. GEBOREN Louisa H. Loonen, Hoogriebroek. Henricus M. C. Willems, Hagelweg Ida P. A. M. Rozijn, Lull. Mathilda J. Erben, Veulen. GEHUWD Peter J. W. Verstegen, 36 jaren, kantennier, en Petronella H. Cox, 27 jaren z.b., beiden te Venray. OVERLEDEN Cornelia P. Albers, 13 maanden Draalstraat. Conradus R. Tombrock, 68 jaren zonder beroep St. Josephsgesticht. Leonardus H. G. Baltussen, l1/., jaar Overbroek. 1 patient St Servatius. 2 patienten St Anna. Kerkelijke Diensten* DEKENAAT VENRAY. VRIJDAG geen recollectie Heeren Geestelijken. De eerste recollectie is de 2de Vrijdag van Nov. Tel. 175. Parochiekerk. Parochiekerkgironummer 136144. Heer der week Kap. v. Wijngaarden. Tel. 187 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis voor Willem van Elk en generale H. Communie van de mannen der H. Familie en Werkliedenvereeniging, 8 uur leesmis ter eere van den H. Gerardus. Vanaf heden Zaterdag 12 uur en Zondag den geheelen dag te verdienen een volle aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt, voor allen die waardig gebiecht en ge communiceerd hebben en bidden tot intentie van Z. H. den Paus 6 x Onze Vader, 6 x Wees Gegroet en 6 x Eere zij den Vader enz. 's Middags om 2 uur groote Congregatie, half 3 Kinderlof, 5 uur Gerarduslof met processie langs de Pastorie, relikwie- vereering van H. Gerardus. Na Lof te 6 uur vergadering Apostolaat des Gebeds. MAANDAG half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Josephina Ver- bunt, 6 uur Lof en rozenhoedje. DINSDAG half 7 leesmis voor Simon Willems, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor de Weleerw. Heeren Peter Jan en Jacob Gerard Holt- huizen. WOENSDAG half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Niessen en echtgenoote. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na zeven Sacraments mis en generale H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Hendrina Verblakt. VRIJDAG half 8 jaarg. voor P. J. Vérsleyen, 8 uur jaarg. voor Maria Drosten, echtgenoote van Franciscus Verkley. ZATERDAG half 8 gestichte lees mis ter eere van den H. Joseph. Gedurende de maand October 6 uur Lof en rozenhoedje met gebed van den H. Joseph. Men gelieve eraan te denken hedenavond de klok 1 uur terug te zetten. Voortaan biecht hooren van 5 tot 7 uur. N.B. De banken voor het Koor in 't middenpad, achterste deel der kerk, moeten in de hoogmis vry- blij ven. Daar staat 'n koperen plaatje met 't woord „Koor". Wanneer daar onbevoegden plaats nemen zal de kerksuisse daarvoor een dubbeltje vragen. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige W. Custers, H. Linssen, P. Poels, Toonen, Verblakt, T. Berbers, v. d. Laar, A. Vermeulen, A. Lenssen, A. Litjens. Patronaat. ZONDAG, eerste Zondag van de Rozenkransmaand. Zet deze Maria maand flink in met een godvruchtige H. Communie en door 't verdienen van de Toties-Quoties aflaat. Tevens inzet van het winterseizoen met een prachtige film. Aanvang 6 uur. Deze is voor Klein- Midden- en Groot-Patronaat, alsook voor Jonge- lingenvereeniging. Achterstallige contributie moet eerst voldaan zijn. DINSDAGAVOND half 8 Goud- Pluvier, welke eveneens ingezet wordt met een film, half 9 verwach ten we weer alle oude vrienden terug op 't patronaat. Van 7 tot 8 Jonge Wacht voor de Jongste groep. WOENSDAG komen de oudste Jo. Wa. om kwart voor 6. Congregatie. 2 uur groote Congregatie. Zelatricen Kindsheid en Tsingtao Maandag half 8 korte maandelijk- sche aanbidding in de kerk, waarna korte vergadering. K. J. V. Zondag half 7 Aspirantenclub. Maandag 8 uur film voor alle K. J. V.ers in het Patronaat. Dinsdag 2 uur Naaiclub. 89 uur algem. Godsdienstclub. Zaterdag Priesterzaterdag. Poetsen door Mariaclub. Jonge Derde Orde. Dinsdag, 5 October, 's namiddags om 4 uur, bestuursvergadering, af- deeling jongens. K. J. M. Zondag 3 uur Theresiaclub en Rosa van Lima. Half 5 Mar. Philip- petto en Agnesclub. Paterskerk Morgen ZONDAG 20ste Zondag na Pinksteren, de H. H. Missen om 5, 6 en 7 uur. Om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten bij alle biechtvaders behalve by Pater Vicarius. Om 5.30 plechtig Lof met feestpredikatie. MAANDAG feestdag van O. H. Vader Franciscus, 8.15 de plechtige Hoogmis. Om 4.45 plechtig gezongen Vespers, het plechtig Lof om 5.30. DINSDAG gedurende de uitdeeling van 't Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis, 's avonds om 6 uur gez. Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG 7.30 gez. H. Mis. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 een H. Mis voor klooster en weldoeners. Morgen Zondag 7 uur H. Mis voor Jacobus en Piet Schaeffers. Dinsdag 6.15 en half 8 de gez. Antoniusmis voor Maria Boom-van Dyk, 7 uur H. Mis voor vrouw Peters - Goumans. Woensdag half 6 en 6.15 H. Mis ter eere van St. Antonius voor het welslagen van een examen. Woensdag, Donderdag en Vrijdag 7 uur H. Mis voor Peter en Simon Wilmsen. Derde Orde. MAANDAG 4 October hoogfeest van onzen H. Vader Franciscus, plechtig te vieren door de Tertiaris sen. Generale absolutie. Daags te voren 3 October om half 6 plechtig Lof met feestpredikatie door den Zeereerw. Pater Arcadius v. Hoeven, secretaris der Provincie en oud-gardiaan van het klooster daarna wordt door de Schola der fraters het Zonnelied gezongen en het zalig afsterven van Vader Fran ciscus herdacht. Op het boekenstalletje wordt tegen billijken prijs het Zonnelied met verklaring beschikbaar gesteld. Na afloop lied „Mijn Vader is een edel man" blz. 49 en vereering der Relikwie. De collecte van dezen avond is voor het arme gezin en wordt geheel bijzonder in de milddadigheid aan bevolen. De Tertiarissen en alle aan wezigen worden verzocht na het zingen van den Psalm Voce mea, waaronder Franciscus gestorven is, met uitgestrekte armen in alle stilte het kruisgebed te bidden. Men denke er aan het Derde Orde-boekje mee te brengen en flink mee te zidgen. MAANDAG 7 uur H. Mis met La- tijnsche misgezangen, welke wordt opgedragen voor het welzijn der Tertiarissen. Onder de H. Mis zullen allen ter H. Tafel naderen, terwijl het dameskoor Sacramentsliederen uitvoert. Na de H. Mis het Vaandel lied blz. 47. A.s. ZONDAG gaat de mannen- afdeeling naar de Smakt ter bede vaart. De H. Mis wordt er opgedragen voor de deelnemers. Wy vertrekken klokslag 8 uur. Alle mannen present! Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 keukenmeid voor Venray 1 dames- en heerenkapper 1 boerendienstmeid v. Wellerlooi Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 1 kappersleerling 1 slagersleerling 1 smidsleerling 1 boerendienstmeid v.d. Wellerlooi 1 jongen voor boerenwerk BIEDEN ZICH AAN 1 kindermeisje 14 jaar 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 huishoudster 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. en ouder 2 meubelmaker.s Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 Schildersknecht en 1 leerling VENLO 2 Iets nieuws! Telf. 93 16 De bus naar Wittem vertrekt NIET op 16 Oct. maar op Zondag 17 October

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2