DEBDE BLAD VAN PEEL EN MAAS F. W. HENDRIKS. Van de Sport velden. Juist voor Vrouwen! AKKERTJES Advertentiën. Markten Zaterdag 25 September 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 39 onzer vaderlandsche vrijheid; hij Ons weekpraatie. heteekent de vernietiging van den dwang, de verschrompeling van i 't volksvreemde, j Nadat bij de verkiezingen van Mei de helft van Mussert's leger was gedeserteerd, verlieten hem op Prinsjesdag een tweetal van zijn weinige trouw gebleven opperofficieren. Ds. van Duyl, oud-burgemees ter Pont. Sauve qui peut I O.L. Vrouw „Behoudenis der Kranken" Oostrum. De Troonrede. DE ECONOMISCHE OPLEVING. Ze opent de mogelijheid tot hervatting van een actieve sociale politiek, versterking der weermacht en opheffing van crisis-maatregelen. Versterking der positief- christelijke grondslagen. Hulp aan de grootegezinnen. Dies ater van Anton Adriaan Mus- sert. Zijn gesloten colonne Prinsjesdag van 1937 zou de glorie worden van den heer Mussert, het begin beteekenen van de overwinning der N.S.B. De Algemeen Leider voorspelde het in de dagen der voorberei ding van het uniformverbod: in een gesloten colonne van minstens 20 man zouden de ennesbeesche afgevaardigden bij de opening der Staten-Generaal het Binnen hof opmarcheeren. En dan zouden de demoliberale afgevaardigden rekening en verantwoording krij gen af te leggen over hun poli tiek wanbeheer, over het verraad aan het Nederlandsche volk be gaan. Och, arme Hoezeer een nationaal sodalis me stek is van een vreemde plant, welke op onzen vaderlandschen bodem niet wil, noch kan gedijen, heeft het snelle verloop van Mussert's „beweging" aangetoond Toen hij zijn stek pootte, zag het ding er frisch uit en scheen het een snellen groei en spoedigen wasdom te belooven, maar weldra bleek het een woekerplant te zijn welke niet vermocht aan te slaan op den geestelijken, van geestelijke vrijheid als een rijke zuurstof doortrokken grond, welke uitstoot wat ziek is of rot en geen levenskracht heeft. Reeds na enkele jaren bleek het mis met de N.S.B. Maar de Algemeen Leider bleef zijn fan fares blazen, grootscher nog dan tevoren zou de actie en agitatie worden hervat. Op den avond van den dag der opening van de Staten-Generaal zouden in ver schillende plaatsen des lands groote demonstratieve vergaderin- fen worden belegd, waar de N. .B.-ers, die... door den Algemeen Leider waren „aangewezen"- om zitting te nemen in Eerste- of Tweede Kamer, de staf zouden breken over het failliete demo- liberale stelsel Het zieke, stumperige dagblad der beweging zou een geweldige injectie worden gegeven; van 8 pagina's per dag zou het op 12 worden gebracht, in de hoop, de uiterste verwachting, dat de volksgenooten het dan tenminste „en masse" voor hun kwartje per week zouden willen accep teeren. Van een „colonne", welke in gesloten formatie en gestrekte pas het Binnenhof zou opmarcheeren, was sedert de verkiezingen van Mei al geen sprake meer. En op den vooravond van den dag, welke Mussert's glorie zou inlui den, stortte het schamel troepje, dat de colonne had moeten zijn, hopeloos ineen. Onder luid getier tegen den Algemeen Leider, wien althans door één hunner openlijk het vertrouwen èn in zijn persoon èn in zijn kwaliteit als hoofd der beweging. De dag der glorie is een diës ater geworden, een zwarte dag, de dag van verguizing en ineen storting. Prinsjes-dag 1937 werd de dag SI J' ET AIS ROI. De schaduwzijden van het vorstenleven. Zwaar zijn de plichten. Weinig de persoonlijke ge neugten. De Piet Hein vaarten. We gaan voort op den weg der democratie en van het par lementarisme. Op het oogenblik gaan daarbij Colijn en zijn mannen voorop. Ze zijn nu eenmaal „aan bod" krachtens den uitslag der ver kiezingen. Dien uitslag aanvaardt en respecteert het volk, ook dat deel, dat liever andere voorloo- pers zag. Over vier jaar, mogelijk eerder, krijgt heel het volk weer gelegenheid om van zijn inzichten en verlangens inzake de algemeene leiding te laten blijken. Het volk zal wegen en wikken naar daden en verdiensten. Dat en zóó is nu eenmaal de democratie. Wat we te wachten hebben van de huidige aanvoerders De Troonrede heeft het ons min of meer geopenbaard, duidelijker dan we het de laatste jaren ge woon waren. In bijzonderheden zullen we het bij de komende Algemeene Beschouwingen over de Staatsbegrooting vernemen. Dat is een voordeel van de democratie we hooren ten minste wat men met ons, het volk, van plan is. En correcties zijn mogelijk. Het kabinet-Colijn, vragende- en rekenende opden steun en de medewerking, waar mogelijk, van allen, wil zijn een christelijk kabinet. Dat blijkt duidelijk uit zijn beginselverklaring. Zonder verscherping der tegen stellingen tusschen de verschillen de bevolkingsgroepen wenscht het de versteviging te bevorderen van de positief christelijke grondsla gen van onze Nederlandsche maat schappij. De regeering wil Gods wet tot richtsnoer genomen zien vooral nu, terwijl de geestelijke verwarring in de wereld van dag tot dag toeneemt. Dat de regeering deze verkla ring niet slechts „zóó maar' heeft afgelegd, bewijst de nadere preciseering in de Troonrede van de principieele maatregelen, die het kabinet zich heeft voorgeno men. Als we dit deel van het re- geeringsprogram goed bezien, meenen we daarin eeuige speci- fiek-katholieke strevingen te her kennen naast bijzondere verlan gens van de protestantsch- christelijke partijen. Tot de laatste rekenen we: het tegengaan van de ontheiliging van den wekelijk- schen rustdag en tot de eerste: de beperking van den arbeid buitenshuis van de gehuwde vrouw, de bijzondere zorg voor de belangen van het groote gezin en de bescherming der publieke eerbaarheid. Natuurlijk ook de katholieken zijn tegen ontheiliging van den Zondag en ook de anti-revolut. en Christ, hist, trekken zich de nooden van 't groote gezin aan en willen gaarne de publieke eerbaarheid zien beschermd. Maar beide groepen hebben toch verschillen ten aanzien van be paalde maatregelen; ze hebben ook niet dezelfde inzichten in wat al of niet toelaatbaar moet wor den geacht. Het komt ons niet te gewaagd voor om aan te nemen, dat de katholieken en prot.-christelijken over en weer elkaar zijn tegemoet gekomen om in onderlinge sa menwerking enkele van elkanders speciale desideratie te verwezen lijken. Hoe wij hoe ons volk zich in 't algemeen tegenover 't regeeringsprogram stellen We moeten vertrouwen schenken en daden afwachten. Er is geen enkele groep, welke zich princi pieel tegenover de beginselen van het kabinet behoeft te stellen. Het komt aan op de practische uitwerking van het program. We kunnen zeker ééns zijn in den wensch: een goede vaart aan den kapitein, die het roer van het Schip van Staat in handen heeft 1 Md. De glans van het koningschap heeft door de eeuwen heen de fantasie der eenvoudige burgerij geprikkeld. Millioenen hebben zich in hun droomen vermeid met de gedachte van „Si j' etais roi." Wat zou ik doen als ik koning was Ik heb het me zeiven óók wel eens afgevraagd en ik kwam tot de conclusie, dat mijn eerste daad als koning ongetwijfeld een voetval tegenover mijn trouwe onderdanen zou zijn met de smeekbede, of ze me asjeblieft weer in mijn oude baantje zouden willen herstellen. Zóó meen ik het. Ware ik inderdaad koning, waarschijnlijk zou ik er dan anders over denken. Immers, men zou mij als koning hebben opgevoed, tot koning hebben gekneed. Ik zou ge wend zijn geweest aan een konink lijke entourage, men zou koninklijke verlangens en begeerten in mij hebben gewekt en onderhouden ik zou waarschijnlijk een koainklgke opvatting van plicht hebben gehad. Ik zou het hebben verdragen, dat ik dag in en dag uit op den voet gevolgd zou zijn door een paar heeren van de hofhouding en, vanuit de verte, door een paar rechercheurs. Ik zou er me in hebben geschikt, dat ik overal waar ik zou gaan en staan, zou worden aangegaapt door een menigte, die me met van ont roering verstikte stemmen zou toe- bulderen: Leve Lambertus Emma nuel Gevolgd door het Wilhelmus, dat ik gemiddeld 50 keer per dag ten gehoore gebracht zou krijgen. Ik zou tegen alle menschen hebben geglimlachtik zou massa's „eerste steenen" hebben gelegd en linten doorgeknipt, welke de laatste hinder nis vormden van een nieuwe brug, een nieuwen wegik zou het gebuig hebben verdragen van al de autori teiten en comité leden, die me bij zulke gelegenheden begroeten en stiekum ergens een fotograaf hebben opgesteld om dit hoogste moment van hun leven op de gevoelige plaat ter vereeuwiging te laten vastleggen. Ik zou op tijd van mijn minzaam heid hebben laten blijken door den vereelden knuist van een arbeider te drukken of over de krullige haren van een vies en lief volkskindje te strijken. Ik zou dagelijks hebben aangezeten aan noen- en andere malen, aange richt door jubileerende vereenigingen, corporaties, fabrieken en anderszins. Ik zou met het volkslied zijn opge staan en naar bed gegaan. Kortom, ik zou de geweldige corvee van mgn koningschap met geduld, lijd zaamheid en onderwerping hebben gedragen, è,ls ik.... des Zondags tenminste maar vrij zou hebben mogen zijn ten behoeve van mgn geestelijk verkeer met Hem, Die de Koning der Koningen is en mede ter ontspanning van den geest, die zes dagen van de week gebonden zou hebben gelegen aan de wenschen en verlangens van mijn volk. Als ik koning ware..., Ik zou nét als Prins Bernhard des Zondags op mgn jacht zgn gegaan en „zee' hebben gekozen om alle hofluchtjes eens van me te laten afwaaien en enkele uren uit het gezicht van mijn onderdanige onderdanen te zijn. Enkele uren per week gelegenheid hebben om je zeiven te zijn, dat is toch niet te veel voor 'n mensen, zelfs al is die mensch tevens koning of prins. Ik zou.... omver te halen, omdat deze de per soonlijke vrijheid belemmert Ja, het is moeilijk om koning te zijn, het is zwaar. Een koning heeft ontzettend veel te offeren op den 1 altaar des vaderlands, in de eerste plaats zien zelf. Ik hoop het zoo innig, dat ook prins Bernhard hg is nog zoo jong en het leven is zoo lokkend de levenshouding moge vinden, welke past in de historische traditie van het Huis van Oranje en hem de vreugde der persoonlijke mensche- lijke vrijheid laat, waarop „zelfs" een koning, een vorst, een prins recht heeft. Ach, als ik het goed overdenk, weet ik niet eens, of ik het wel doen zou, dat spelevaren op Zon dag. Niet dat ik uit mijn principe daartegen eenig bezwaar zou behoe ven te ontleenen. Nederland telt millioenen christenen, die uit werke lijke overtuiging ernstig meenen, dat God ze eenige gepaste ontspan ning op Zrjn dag niet verbiedt. Ik geloof, dat Prins Bernhard, en in het algemeen onze koninklijke familie tot deze millioenen mogen worden gerekend. Maar jè, u en ik kunnen ons, omdat we gelukkig nog koning noch priDS zijn, de weelde van 'n persoon lijke vrijheid permitteeren. Een koning een vorst of een prins is de Eerste Dienaar van zijn volk, wat wil zeggen want het volk is een harde meester de Opperste Slaaf. Nooit ende nimmer mag hg zich zeiven wezenhij heeft geen uren, die hem alleen bebooren. Het volk regeert zijn koning. Een koning moet de wenschen en verlangens van alle groepen zgner onderdanen ontzien, zich naar aller inzichten schikken.... Daarom, als ik koning was of prins, althans in onze Nederlanden, ik geloof, dat ik dan óók de gevoelens zou ontzien, omwille van mgn koningschap zou moeten ont zien, van de velen, die er aanstoot aan nemen als ik op Zondag ga spelevaren.... Een vorst ligt gebonden aan tradities, zooals die tusschen zgn Huis en het volk historisch zgn gegroeid. Een vorst mag in den huidigen tijd ook niet vergeten, dat de fundamenten van konings huizen ondergraven en doorvreten zgn door de vele elementen van bederf, welke uit duistere diepten omhoog kwamen. En is het tactisch, in een speelschen lust om één dag per week een vrge koning te zijn, een der hechtste pglers van het Huis Laten wij als volk er toch toe medewerken om het koningschap dragelijk te maken voor een vorst. Laten we ons niet eiken dag en heel den dag aan hem opdringen. Bemoeien we ons toch vooral niet met het persoonlijke leven van vorst, vorstin of prins. Hoe zouden wij het vindeD, als we geen thee meer in het theehuisje konden drinken, of de buren ver zamelden zich om ons heen. teneinde te zien, hoe we al- of niet slurpen aan ons kopje, en opteekenden wat we zeiden Het Byzantijnsche gedoe van som mige, neen van vele Nederland sche nieuwsbladen ten aanz<en van de leden van het koninklijke huis, maakt ons land bespottelijk en het leven der meest betrokkenen zóó zwaar, dat een vlucht zoo nu en dan, het water op, onvermijdelijk wordt. Prins Bernhard heeft op het jacht „Piet Hein" een kopje of een schoteltje laten vallen. De prinses heeft gezegd „Je moet maar denken, scherven brengen geluk." Prins Bernard heeft op de Jaar beurs een taschje en een vaas voor de prinses gekocht, en hij wou het zelf meenemen. Toen het werd in gepakt, zei hg„Goed inpakken hoor, want als het breekt heb ik nog niets." Men moet met dergelijke verhalen nu maar ophouden, meent het Friesch Dagblad terecht. Want het is voor de prins en de prinses toch zeer onaangenaam, dat ze geen woord in het publiek kunnen zeggen, of het komt in de krant. Spurgeon heeft zijn hoorders eens op plastische wijze duidelijk gemaakt, dat Koningin Victoria een mensch was van gelijke beweging als wg. Als H. M. zou uitglijden en vallen, zou zij evengoed en op overeen komstige plaatsen een blauwe plek krijgen als iemand van ons. Wordt het tijd, dat er aan dit woord van den Engelschen prediker wordt herinnerd? In elk geval, de nuchterheid van Spurgeon past ons beter dan de vleitaal van Byzantium. Ook de „Msb." komt op tegen de vervolging van prins en prinses door het publiek en vooral door de jour. nalisten. Het is beslist onnoodig, zeker in deze periode, dat de leden van de koninklijke familie op den voet worden gevolgd en dat zelfs gepu bliceerd wordt, of zij ergens een kop thee drinken. Wat gaat dat buitenstaanders aan Het zijn zuiver particuliere aan gelegenheden, die niet publiek be- hooren te worden gemaakt, waarmee niemand iets te maken heeft en waarvoor gezonde menschen zich ook niet interesseeren. Werkelijke liefde voor het konink lijk huis moet zich ook openbaren in bescheidenheid ten opzichte van de vorstelijke personen, wanneer die niet officieel optreden. Hoe minder bekijks zij dan hebben hoe beter het is. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet DoDderd. vóór 1 uur in ons bezit zgn. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE. Uitslagen van 19 September. Afd. A. WanssumSwolgen (laafte niet opgekomen) Afd. B. De Valk AYsselsteyn (terrein afgekeurd) Merselo—De Valk B 10—1. Afd. C. H.S.C.Griendtsveen uitgesteld. Programma 26 September. Afd. B. De Valk BYsselsteyn uitgesteld EricaDe Valk B 5 uur Afd. C. G.F.C.—H.S.C. 5 uur Programma 3 October. Afd. A. WanssumSwolgen Afd. B. De Valk AYsselsteyn Afd. C. H.S.C.G.F.C. Wijzigingen en aanvullingen voor behouden in verband met programma Bondscompetitie. VALK-REVUE. Een goed begin. De Valk I heeft j.l. Zondag de competitie met een verdiende 3—2 zege op U.D.I. ingezet. Dit resultaat is voor de Valken zeer bemoedigend. Met belangstelling zien wij de vol gende uitslagen tegemoet. We zijn benieuwd hoe hoog de Valk dit jaar zal vliegen, in haar nieuwe omgeving. De Valk n liet zich op de serie- wedstrjjden te Oirlo van haar goede zijde zien. Na een overwinning tegen Meerlo I plaatsten de reserves zich in de finale tegen Excelsior I. De eindstrijd was geweldig span nend, en eindigde in een 11 gelijk spel. Na het nemen van penalty?, werd Excelsior winnaar van de Meester Peters beker, en moest de Valk II met den lauwerkrans genoegen ne men. Morgen opent de Valk haar poor ten voor den eersten thuiswedstrijd De Valk ISparta I Beek en Donk. Na den uitstekenden start in Uden zijn de rood-zwarten met de beste voornemens bezield. Of zg het tegen Sparta weer tot een volledig succes zullen brengen, is moeilijk te zeg gen, wijl Sparta voor ods een on bekende is. Op eigen terrein is de Valk echter heel wat mans, en het zou al heel raar moeten loopen als niet een puntje in Venray bleef. Voor de Valk II wordt het zwaar werk in Hegelsom. Wanneer de Valk voorzichtig is moet ze deze uit wedstrijd kunnen winnen. EricaDe Valk 3 is een strijd tus schen twee gelijkwaardige tegen standers. Een kleine Valk-zege is niet onwaarschijnlijk. Bij De Valk 4Meerlo 2 loopen de krachten ook niet ver uit een. We zijn benieuwd hoe het debuut van De Valk 4 zal zijn. Programma voor 3 October. Mulo IIDe Valk I. Supporters welke de Valk bij een uitwedstrijd willen vergezellen kun nen zich uitsluitend opgeven bij de Valk secretaris Hoenderstraat 49. OIRLO. Daar de dames van de missie-naaikring zoo prachtig ge werkt hebben, met de bloempjes ver koop op de afgeloopen Seriewed strijden, heeft D.I.S. besloten op een tweeden Zondag een wedstrijd te spe len tegen een sterke Club uit de omgeving, ten bate van bovenge noemde missie-naaikring. Niet alleen hopen we dan voetballers te zien, maar ook de leden van alle missie- naaikringen uit de omgeving. Gezien het mooie doel, en de har telijke samenwerking tusschen beide vereenigingen, twijfelen wij er niet aan, of op dien dag zal er aardig wat publiek aanwezig zijn. Deze wedstrijd wordt tijdig, nog nader in Peel en Maas aangekondigd. R.K.V.V. D.I.S. Oirlo. t Zag er Zondagochtend niet zoo schitterend uit voor de Seriewed strijden van D.I.S. Had het den vori- genavond al voortdurend geregend, ook Zondag viel het hemelwater bij stroomen neer. Daar het aaovangs- uur op half drie bepaald was, was er nog altijd hoop. En zoowaar, tegen dien tijd brak een vriendelijk zon netje door, en we inspecteerden direct het terrein. Behoudens een paar kleine plasjes, welke van geen belang waren was het veld puik in orde. Dat een paar Clubs die ver af moesten komen, niet opkwamen, was een teleurstelling. De eerste ploegen welke het veld betraden waren de Valk 2 en Concordia I Meerlo. Geen van beide maakte een groot indruk, 't Resultaat was dan ook een gelijk spel. De Valk won met pynaltys. Hierna kwamen Wanssum enExcel- sior in 't veld. Aangezien Wanssum lang niet compleet was, speelde Excelsior zoo'n beetje alleen. Het aantal doelpunten zullen we maar niet vermelden omdat de verhouding in spelersaantal niet evenredig was. Zoo won Excelsior met zware cijfers. De verliezersronde had dan plaats. Wanssum was inmiddels compleet geworden, zoodat ze nu feilen tegen stand boden. Ook deze wedstrgd ein digde in een gelijk spel. Met pynaltys won Wanssum. Had de Valk in de wedstrijd tegen Meerlo niet veel gepresteerd anders was het met de Valken nu ze in de finale tegen Excelsior kwamen. On getwijfeld was dit de mooiste wed strijd. Van weerszijden werden mooie aanvallen opgebouwd. Als de Valk mooi combineerend komt opzetten, geeft de mid voor tijdig door aan de geheel vrijstaande linksbuiten; die met een prachtig diagonaal schot zijn club de leiding bezorgt. Excelsior speelt moedig verder en het lukt de rechtsbinnen bij een scher mutseling voor het Valk doel de stand te neutraliseeren. Fair maar hard wordt gezwoegd om de win nende goal maar 't lukt aan beide kanten niet zoodat ook deze wed strgd onbeslist eindigt 11. Tot over maat van ramp kacjert de Valkman de drie pynaltys in keepers handeD. I Dachten we Excelsior hetzelfde te zien doen, want 2 van de drie pynaltys gaan reeds hoog over doel, doch de derde beslist, want deze komt onder in het hoekje, zoodat Excelsior wint met pynaltys. In triomf voor zijn prestaties, dra gen de spelers van Excelsior hun keeper op de schouders naar het clublokaal, waar de prijzen zouden worden uitgereikt. Nadat de spelers weer allen tegenwoordig ztfn, neemt de Voorzitter van D.I.S. het woord en dankt allen die op eenigerlei wgze hebben medegewerkt tot het slagen van deze wedstrijden. Hg be treurt het datwee Clubs, ondanks dat het op het aavangsuur mooi weer was, niet zj)n opgekomen. Te meer stelt hij het dan ook op prgs van de andere Clubs, die weer en wind trot seerden. Daarna verzocht h(j den Heer Peters, naast zijn eigen prijB n.l. „Meester Peters beker" ook de andere prijzsn te willen uitreiken. Den Heer Peters zegt dat het hem verheugd, deze prijzen te mogen uit reiken, temeer daar hg door het niet opkomen van Brughusia en America, geen enkele tegenwoordige club be hoeft teleur te stellen. Met een toepasselijk woord, biedt hij dan aan den Heer Joosten, als aanvoerder van Excelsior, den prach- tigen „Meester Peters beker", aan, zijn die "AKKERTJES" 'n ideaal middel. Ze hel pen verrassend bij onbe haaglijkheid, klachten op gezette tijden, enz. Vólgens recept i/an Apotheker Dumont AKKER.CACHETS zijnde den Eereprijs van deze wed strijden. Met enkele mooi gekozen woorden dankt den Heer Joosten voor de uitnoodiging welke zg van D.I.S. mochten ontvangen en zegt alle steun en medewerking vaD zijn club in de toekomst toe. Den éérsten prijs een prachtigen zilveren lauwerkrans was voor de Valk 2. Ook dit bestuurslid sloot zich aan bg de woorden van de vorige spreker. De 2e prijs, een zilveren lauwer tak werd aan Wanssum uitgereikt, en den 3e prgs een plaqeutte ontving Meerlo. De diverse spelen op het terrein hadden grooten bijval, zoodat D.I.S., wat de financiën betreft geen klagen zal hebben. P D V Dc Zwaluw. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Gembloux, afstand 140 K.M.. De duiven werden gelost om 8 uur met Z.W.-wind. Aankomst eerste duif 9.59.30 uur, laatste duif 10.39.15 uur. Oude duiven le en 4e P. Manders, 2e M. Fran ken, 3e G. Vissers, 5e en 15e L. MaasseD, 6e H. Derks, 7e, 9e en 17e Gebr. Rutten, 8e Beterams, 10e en lie J. Aarts, 12e en 13e G. v. Dijck, 14e J. Volleberg, 16e en overduif P. Jansen. Jonge duiven, le en overduif G. v. Dgck, 2e, 4e en 6e v.d. Heiden-Siebers, 3e J. Ver stegen, 5e St. Servaas, 7e en 8e Gebr. Jansen, 9e H. Derks, 10e Joh. Jansen, 11e Gebr. Rutten, 12e G. Vissers, 13 M. Franken. Krakelingen. Het nut der wetenschap Laten we niet enkel slecht zeggen van de voortschrijdende techniek en wetenschap; ze heeft toch ook haar vele goede zijden. Denken we eens aan de radio. Neen, niet speciaal die van uw buurman, die altijd de radio be doel ik op z'n hardst staat te schetteren, maar de radio in het algemeen. Wat 'n gemak Je kunt niet meer wegloopen van je baas mét de kas of van je vrouw, of door het land klinkt je signalement en het verzoek om aanhoudicg en voorgeleiding. Is je zwart gelakt heerenrijwiel gestolen, Hilversum waarschuwt het heele Nederlandsche politiewezen en een kwartier later zgn 298 zwart gelakte heerenrrjwielen in beslag genomen en zitten evenveel aange houdenen op *t politiebureau te zweeten van ijver om hun onschuld aan te toonen. Een reuzegemak, die radio. Ik heb twee stille tranen wegge pinkt, toen ik van de week het berichtje las over de Engelsche tweeling uit Wells. U weet wel een plaatsje in Norfolk. De twee ventjes wogen maar twee pond en hadden dringend moeder melk noodig. Maar hoe daar aan te komen, als de moeder zelf niet kan helpen De dokter belt de B.B.C. op en ernstig klinkt de stem van den omroeper, als hg het verzoek over brengt. Een kwartier verstrgkt Opnieuw spreekt de omroeper, maar thans veel vroolgker. Ik kan u mededeelen, dat het verzoek om voedsel voor de kleintjes dat ik aan het begin der uitzending heb gedaan, reeds is beantwoord: Een moeder, die in de buurt woont, zal er voor zorgen. Ik zeg maar zóó 't Is reusachtig. Vroeger zou je voor zoo iets in de buurt geïnformeerd hebben, maar tegenwoordig.... Tegenwoordig doen we alles per radio, wat we ook anders zouden kunnen doen. Toch móói van die vrouw uit de buurt. Echt iets voor vrouwen, zulke opoffering. Wg, mannen, zouden er gewoon weg niet over prakkezééren.... Het beste adres voor Schilderwerk en Behangen, Borstelwerk, Behangsel papier, Poetsartikelen, Glas- en Verfwaren Langstraat 31 ENGELS VENRAY Maandag 27 September Paardenmarkt Woensdag 29 Sept. Veemarkt,

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9