Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Sneeuwklokje Roomijs Sneeuwklokje Roomijs 4 October, Feest van Sint Franeiscus. Buitenland. Binnenland. „Het huis met de trapjes" %öh. JeukeH-Póuuteis, £anq^tiaat ia Provinciaal Nieuws Zaterdag 25 September 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 39 verfrischt, voedt, versterkt. Halve liters op gewensch- ten tijd bezorgd 50 cent PEEL EN MAAS Daar is ie weer I Een nieuw seizoen Nieuwe versnapering ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Zingend ging liii de dood tegemoet. Maar zelden gedenken wij blijde iemands dood. Haast altijd komt alleen de gedachte weer naar voren aan de leegte, die werd achtergelaten, en de pijn die de scheiding heeft gebracht. De H. Kerk leert ons hoe wij de dood moeten gedenken. Op Goede Vrijdag brengt zij ons de droeve dood van Christus aan het kruis voor ogen, maai iedere dag VIERT zij de H. Geheimen, d.w.z. herdenkt zij plechtig en blijde dit Heengaan van Christus, dat onze Verlossing uitmaakt. En van Sir.t Fran eiscus, die zó op Christus geleek, dat men hem genoemd heeft „de spiegel van Christus", herdenken wij ieder jaar zijn „tran- situs", zijn overgang van de wereld naar de hemel. Dan is er een ogenblik een ernstige stilte, waarin wij even de droefheid voelen die er was om zijn sterven, maar dadelijk daarop en over alles heen, is er de blijde vreugde om zijn ver heerlijking „Franeiscus arm en ootmoedig, ging rijk de hemel binnen." Deze vreugde is zo geheel in de lijn van Sint Franeiscus, die zelf zingend de dood tegemoet ging, nadat hij een heel leven lang gezongen had, een lied was geweest voor God, zijn Vader. Kende Franeiscus dan alleen maar de vreugden van dit leven en niet de pijnen en de ellenden ervan? Toch niet, maar hier is het grote geheim, dat Franeiscus verstond: zingen en blij zijn, als er pijn en lijden is. Hij kende ze zo goed, de pijnen van het lichaam, dat niet mee kon komen met de grote ijver van zijn geest en 't meest zijn pijnen van de liefde, die niet werd be mind. Hij zong, toen zijn pijnen 't felst waren geworden, zijn mooiste liedje, toen God had toegestaan, dat de vijf rode Wonden van Zijn Zoon zouden openbloeien in het lichaam van Franeiscus. Franeiscus, geteekend met de Wondtekenen des Heren, blind van het schreien, zong zijn vreugde over Gods goedheid uit in een lied, dat hij leerde aan zijn volgelingen. Hij, die geheel los was geraakt van de aarde en in niets meer op aarde voldoening kon vinden, omdat hij geheel in God zijn vreugden vond, noo- digde heel de schepping uit om Gods lof te zingen in het „Z o n n e 1 i e d".(l) Dit lied liet hij een van zijn broeders opschrijven in het kin derlijk italïaans van zijn tijd, ongekunsteld en onbezorgd om de schoone vorm, maar met een rijkdom van inhoud, waar wij nog van putten Hij steeg meteen op tot God, Die hij kende zoals geen van ons, waardoor hij ook nederiger was dan cén van ons 1 Altissimo, omnipotente, bon Segnore, Allerhoogste, almachtige, goede Heer' tue sono le laude, la gloria U zij de lof, de glorie, et l'onore et onne benedictione. en de eer en alle zegening. A te solo se confanno Aan U alleen komen zij toe; es nullo homo degno en geen mensch is waardig di te mentovare. U een naam te geven. En hij, die de natuur kende en liefhad, omdat zij ons brengt tot God, noodigde de zon uit om met hem God te prijzen. „Vrouwe, zuster zon" noemde hij haar, omdat zij een afschadu wing is van Gods grootheid en goedheid, die ons het leven geeft in de blijde dagen: Laudato sia, mio Segnore, cum tucte le tue creature, spetialmente messer lo frater Sole, lo quale orna et allumina noi per lui, et ello bello et radiante cum grande splendore, di te, Altissimo, porta significatione. Vooral door onze zuster de Zonne, Die allen dag maakt en ons licht schenkt. En zij is schoon van schittering en lichtenden glans; Van U, Allerhoogste draagt zij het beeld. Aan de maan en de sterren, die hem Gods schoonheid hadden geleerd, vroeg hij Item te helpen: Wees geprezen, mijn Heer, door zuster de maan en de sterren, Die Gij geschapen hebt aan de hemel in kostbare, blinkende schoonheid. Wordt vervolgd. (1) Men knippe de tekst uit en brenge hem op 3 October mee Laudato sia, mio Segnore, per sora luna e per le stelle; in cilo 1'è.i si adornate clare e pretiose e. belle. ITALIË DOET MEE. Tegen de piraterij De Italiaansche regeering, die door de vloot controle in de Middel- landsche Zee, aldaar in een geheel oniergeschikte positie dreigde te ge raken, heeft thans bakzeil gehaald en aan de Engelsche en Fransche regeering verzekerd, dat ze ondanks haar afwijzing van Nyon en ondanks de toen door haar gestelde eischen, graag en degelijk wil meedoen aan de piraterij in de Middellandsche zee en dan asjeblieft als gelijke van Engeland en Frankrijk. Welke laatste mogendheden dat grootmoediglijk, zy het voorloopig in principe, goed hebben gevonden. Eindelijk heeft Mussolini den trot- schen nek moeten buigen Naar Havas bericht zullen de ma ritieme experts van de regeeringen van Engeland, Frankrijk en Italië binnenkort in de Fransche hoofdstad bijeenkomen, om de voorwaarden voor deze deelneming vast te stellen. Men wacht thans te Londen af, weike concrete voorstellen de Itali anen te Parijs zullen doen. Na de besprekingen der experts zullen deze voorstellen aan de conferentie van Nyon worden voorgelegd. Wat is anti-bolsjewisme Tin, zink, koper, ijzer Drie staten, aldus Litwinof, hebben de laatste jaren andere aangevallen. Zij rechtvaardigen hun optreden steeds weer met den strijd tegen het communisme. Desniettemin beginnen deze lieden er soms zelf aan te twijfelen, of hun argumenten wel overtuigend genoeg zijn. Dan verneemt men, dat het anti-communisme ook een geo grafische beteekenis heeft en neer komt op een verlangen naar tin, zink, koper, ijzer en andere minera len. Litwinof heeft hier wel erg handig het anti-communisme vereenzelvigd met den honger in sommige landen naar grondstoffen. Zeker, in Duitschland zou men, als de kans wordt geboden om het met succes te doen, gaarne op den Russischen beer losslaan om het rijke mineralengebied van Oekrainië te verwerven. Maar daarom is het anti-commu nisme in Duitschland en elders toch nog wel iets anders dan grondstof- fenhonger. Er zijn misschien wel materieele goederen, welke sommigen gaarne op de communisten willen veroveren maar er zijn vooral booge geestelijke goederen, welke zeer velen tegen het communisme willen verdedigen. DE STRIJD IN CHINA. Onmenschelijke Japansche strijdwijze. De Japanners, die nog niet in staat waren om werkelijk aanzienlijke successen op het Chineesche oor logsterrein te bevechten, nemen hun toevlucht tot een onmenschelijke oorlogvoering door woeste bombar, dementen op de dichte wooncentra der Chineezen, o.a. op Nanking en Kanton. Ze willen door deze moordpartijen in het groot, de Chineesche legers demoraliseeren. By de eerste dezer bombardementen verloren de Japan ners, naar ze toegaven, vele vlieg tuigen, maar zoo zeggen ze de toekomstige bombardementen zullen „koelbloedig" worden ten uitvoer gelegd, na een zorgvul dige voorbereiding. Honderd nieuwe bombardements vliegtuigen, voorafgegaan door een voldoend aantal jachttoe- stellen zullen Nanking met brandbommen bestrooien. De vernietiging van Nanking zal waarschijnlijk gevolgd worden door die van Hantsjau en twee spoorlijnen, welke naar Sjanghai leiden. Hierdoor zou de ravitail leering van Sjanghai bemoeilijkt worden. De Amerikaansche gezant te Nan king heeft uit hoofde der aankon diging van de bombardementen de stad tijdelijk met zijn personeel ver laten. PEST EN CHOLERA. De ruine dreigt door den Japan- schen inval in China vreeselijke vormen aan te nemen. Dagelijks vallen reeds honderden slachtoffers aan cholera; thans wordt bericht, dat in Mandsjoekwo ook de zwarte pest is uitgebroken. Razende luchtaanvallen op Nanking. Ondanks de protesten van Ameri ka en Engeland is Nanking Woens dag tot tweemaal toe door Japansche vliegtuigen gebombardeerd. Om tien minuten over tieDen kon digden loeiende sirenes 't begin van den Japanschen luchtaanval aan, waarop de bevolking overhaast naar de diverse schuilplaatsen snelde. Het bombardement eindigde om 12 uur. Ook Kanton is aan een hevig bombardement onderworpen, waarbij naar schatting verscheidene honder den burgers het leven lieten. De woordvoerder van de Japan sche marine te Sjanghai heeft aan gekondigd, dat de luchtaanvallen op Nanking waarschijnlijk dagelijks zullen worden herhaald. Aan het front in Noord-China hebben de Japanners de belangrijke stad Tsjangtsjau bezet. De val van Paotingfou werd spoedig verwacht Masaryk's uitvaart. De plechtigheden der uitvaart van den Tsj.-Slowaakschen oudpresident en stichter der republiek, Masaryk, hebben een massaal en ontroerend karakter gehad. Meer dan een millioen belangstel lenden zijn van buiten gekomen, sommigen van zeer verre, om deze grootsche, laatste hulde aan den stichter des rijks by te wonen. Treinramp in Frankrijk. De personentrein Angoulème Parys is ontspoord in de nabijheid van Vars, in het departement Cha- rente, op ongeveer 15 K.M. afstand van het station Angoulème. Twee sneltreinen kwamen ter plaatse met elkaar in botsing. Vijf wagens liepen dientengevolge uit de rails. Er zijn 8 dooden en 50 gewonden, van wie verscheidenen in levens gevaar. De executies in Rusland. Volgens de Sovjet-Russische bladen zijn, naar Havas meldt, van 4 Aug. tot 4 September in Sovjet-Rusland in totaal 193 personen gefusilleerd. Al deze ter dood veroordeelden heb ben zich volgens deze bladen schuldig gemaakt aan verraad, spionnage of terroristische aanslagen op spoor wegen of aan sabotage in fabrieken. Openingsplechtigheid en Troonrede. „Prinsjesdag" heeft weer heel wat menschen op de been- en naar Den Haag gebracht, waar de jaarlijksche plechtigheid der opening van de zitting der Staten-Generaal steeds meer een volksdemonstratie van trouw aan Oranje en het vaderland wordt. De weersomstandigheden werkten niet erg mee in den ochtend werden de wachtenden meermalen op plas regens onthaald, maar de goede stemming liet zich niet wegspoelen en toen het eenmaal 12 uur was geworden, zorgde op het Binnen hof althans de militaire muziek voor de, op den duur toch wel ge- wenschte afwisseling tusschen mal- sche en harde regenbuien door. Op het oogenblik der plechtigheid zelve, hield het weer zich goed en 's mid dags, toen H.M. de Koningin haar gebruikelyken rijtoer hield, was het zelfs véél beter. Men spreekt van „opening van de zitting der Staten-Generaal", omdat deze per jaar slechts één zittting houdt. Al die vergaderingen, waar van men vele maanden des jaars de verslagen in de pers vindt, zyn voortgezette zittingenaan het slot van elke bijeenkomst wordt de zitting geschorst en eindelijk wordt deze plechtig gesloten vóór de nieuwe zitting weer wordt ge opend. Die sluiting had dezen keer op Zaterdag j.l. plaats en geschiedde in opdracht van H.M. de Koningin en by ontstentenis van den min. van Binn. Zaken (de heer v. Boeyen is ziek) door den heer Colijn. De millioeuennota. De ingediende begrooting vermeldt als totale uitgaven (in ronde cijfers) 703 millioen, aan inkomsten 689 millioen, zoodat er een geraamd tekort is van ruim 13 millioen. Eigenlijk is dit tekort nog maar kunstmatig verkregen, n.l. door z.g. „boekingsbesparingen", het middel uit de crisisjaren om de begrooting een meer flatteus aanzien te geven; het eigenlijke tekort bedraagt bijna 85 millioen. Het is duidelijk, dat in deze om standigheden nog niet aan belasting verlaging kan worden gedacht. En de „ruimer vloeiende middelen" dan zult ge zeggen. Deze dienen natuur lijk eerst om de tekorten te dekken, maar bovendien tegenover de ruimer vloeiende middelen staat ook een stijging van de uitgaven. Bovendien eischt de oorlogsbegroo- ting belangrijk meer dan anders dit jaar al 251/, millioen meer. Hierin zijn de kosten van aanbouw der geheele staatsmarine begrepen, maar b.v. niet eens de coniingents- uitbreiding. Vijf miliioen is uitge trokken als eersten termijn voor een nieuwen kruiser. Wat wél en wat niet. Ter ontlasting van de staatsbur gers kan dus nog weinig of niets worden gedaan. Wel wordt er aan gedacht enkele accijnzen te verlagen, maar daartoe zal men alleen over gaan als een dergelijke verlaging geen aanmerkelijke vermindering in de opbrengst ten gevolge zal hebben. De regeering acht het voorshands onmogelijk over te gaan tot a. verhooging van salarissen en loonen b. verlaging van de leerlingen- schaal bij het lager onderwijs; c. uitbreiding van de gelegenheid tot opneming in de ouderdoms- verzekering. Nadrukkelijk deelt minister de Wilde mede, dat de regeering voor nemens is het wetsontwerp tot her berekening der burgerlijke en mili taire pensioenen, dat nog bij de Staten-Generaal aanhangig is, in te trekken. Omtrent de tijdelijke crisisheffing van 20 opcenten op de dividend- en tantièmebelasting, de zegelrechten, registratierechten en successierech ten, welke heffiDg anders van jaar lot jaar in de begrooting werd ver werkt, vindt men thans niets vermeld. Mocht de regeering dus deze opcenten wenschen te handhaveD, dan zal ze nog een wetsontwerp moeten indienen om de verlenging voor 1938 vast te leggen. Dc steun. De „verbeterde" steunmaatregelen van den nieuwen minist3r van So ciale Zaken Mr. Romme, hebben geen goede pers ook niet in katholieke kringen, waar men de sociale politiek van het kabinetColijn in de crisis jaren altijd zeer onvoldoende had ge- heeten. Van een katholieken minister van Sociale Zaken had men in die kringen daarom iets heel anders ver hoopt, dan de piete-peuterige „verbe teringen" van den steun aan de werkloozen welke thaDs zijn bekend gemaakt. De toeslag voor meerder jarige inwonende kinderen zou, naar wordt berekend, practisch niet veel beteekenen en de aansporing van den minister aan de werkloozen om te.... „sparen" van de steungelden, welke sinds jaar en dag zijn afgepast op op de grenzen van het befaamde „ethische minimum", wordt hier en daar als een hoon aangemerkt. Deze critiek is verklaarbaar, maar toch ook wel eenigszins voorbarig. Het is niet aan te nemen, dat thans reeds in het gereconstrueerde kabinet- Colrjn nieuwe sociale inzichten zich radicaal baan hebben kunnen breken. Overal in de maatschappij, tot in de Kamers en in de regeering, heeft een behoudsgezinde geest zich in een be tonnen onderkomen verschanst, waar uit hij niet gemakkelijk te verdrijven zal zijn. Te meer niet, omdat niet met alle wapenen er tegen mag wor den opgetrokken. De bedoelde geest is lang niet altijd een vijandige, velen, die er van zijn bezield, dragen hem als een eerlijke overtuiging en zijn van meening, dat ze met hun behoudsgezindheid en schijnbare hard heid de maatschappij en mét deze: de arbeiders, beschermen voor érger dan thans wordt doorgestaan. Inmiddels is het toch onmiskenbaar, dat de rijksmiddelen vlotter toevloeien en dat het leven duurder wordt. In dat geval hebben de armsten het recht om het eerste hulp te ontvan gen. Verwacht mag worden, dat het komende contact van regeering en parlement er toe zal leiden, dat de „sociale" elementen in het kabinet bij hun streven naar lotsverbetering voor de gezinnen der werkloozen, zullen kunnen gaan vlotten op een stroom, welke onweerstaanbaar in de gewenschte richting voert. Allerlei. Besluiten we met eeenig „allerlei" in het kort. Ir. Mussert, die tegen 30 Sept. ge- dagvaard was om zich te verant woorden op klachte van mishandeling (Blauwe Zand-affaire) ziet blijkbaar zeer tegen dezen gang op en heeft door zijn verdediger, Mr. Van Vessem, is het huis van fijne Maatkleeding voor Dames en Heeren. Moderne coupe. Degelijke afwerking Bekroond met le prijs op den j.l. gehouken Vakwedstrijd. Telefoon 162. een bezwaarschrift laten uitbrengen tegen de dagvaarding. Waarschijnlijk zal de zaak dus pas op een lateren datum worden behandeld. In de contactcommissie voor het mijnbedrijf is geen overeenstemming verkregen over loonsverhooging. De directies willen niet meer dan 5 pet. geven, de arbeiders eischen 10 pet.: een conflict dreigt. De toestand van min. van Boeyen blyft steeds vooruitgaan. Tusschen Deventer en Zwolle was groote belangstelling voor de daar gehouden, in regen verloopen leger- manouvres, waarbij prins Bernhard herhaaldelijk van de partij was, Prinses Juliana en prins Bernhard hebben een hevig schriftelijk standje thuis gekregen van het Kamerlid Ds. Kersten en van Ds. Lamain, in hun kwaliteit van praeses en scriba van de Gen. Synode der Ger. Gemeen ten. Het prinsenpaar wordt daarin onderhouden over „de herhaalde schending van den Dag des Heeren door Uwe Vorstelijke Personen, ter gelegenheid van Uw reizen". VENRAY, 25 Sept. 1937. Gymnastiek. Als adviseur vau de beide plaat selijke turnvereenigingen, mag ik als eerste, vanaf deze plaats, in alle erkentelijkheid officieel mededeeling doen van het heerlijke feit eener samensmelting tusschen „St. Christof fel" en „de Valk". Uit de wederzijdsche besprekingen, waaraan wij met dankbaarheid terug denken, is komen vast te staan de goede wil om de goede zaak te dienen. Beide vereenigingen met hun respec tieve besturen hebben dit ook goed begrepen en hebben door deze royale houding ook tegemoet willen komen aan de verwachtingen van het ge acht publiek. Daarvoor spreek ik persoonlijk mijn oprechte dank uit, maar hoop ook, dat de ingezetenen daarvoor dankbaar zullen zijn en de totstandgekomen combinatie ten zeerste op prijs zullen stellen. Daar om vertrouwen wij ook vast, dat U onze nieuwe vereeniging, die de naam van „St. Christoffel" zal dragen, blijft steunen met Uw lidmaatschap of do iateursschap en dat uw moreele en finantieele steun, die anders aan een van de beide vereenigingen te beurt viel, nu ook nog zal samen smelten en te goede komt aan onze eene gymnastiekclub. Laten we zoo samen opbouwen en steunen het mooie werk der combinatie, waaraan thans definitief de hand is gelegd. Dank aan allen die ons dit moge lijk maakten en spreek de wensch uit, dat de nieuwe vereeniging mag blijven rekenen op uw aller mede werking tot grooter bloei van de gymnastieksport. Kap. KUEPERS, Adviseur, Afgeluisterd. Gesprek tusschen juffrouw Fancy en Fair. Hoe vond j'hem Wat? De Fancy-Fair natuurlyk Da's waar ook, dat ik dat niet eerder snapte, dat je het daarover had. Daar praat iedereen over Nou zeg, reuze leuk! Ja, hè, dat vind ik ook. Alleen maar jammer, dat die ballon niet is kunnen opgaan. Dat was een tegen- vallertje, 't stond er anders zwart van de menschen. Maar gelukkig, we hebben niets gemis want die op stijging gaat a.s. Zondag door. Nou, dat moet ik zien. Maar de menschen zeggen dat 't alleen kinderballonnetjes zijn. Geloof jij dat? Nee, hoorDat komt er wel by, maar 't staat toch duidelyk op de reclamebiljetten. Het moet een groote ballon zyn, wel zoo groot als een flinke zitkamer. By zoo'n aparte gelegenheid van een 25-jarig bestaans feest moet er toch ook wel iets aparts zijn. Ze kunnen ons toch niet met een kluitje in 't riet sturen. Trouwens ik heb 't persoonlijk van de directie gehoord, dat 't een reuze-ballon moet zijn. En heo je verleden Zondag niet die vreemde heer gezien in een leeren pakje. Die hoorde daarbij. Vertel dus maar gauw verder dat 't Zoadag de moeite waard is om naar de ballonopstijging te gaan. Dat komt anders nooit voor. Dat zullen we doen en we gaan er ook naar kijken. En daarna gaan we natuurlyk ook naar de fancy-fair zelf. Ik ben er reeds geweest, maar ik wil beslist terug. Ik ben veipapzakt geweest over de mooie attracties. En wat een reuze prijzen had je er Ja, je kreeg waar voor je dub beltje. Maar ik hoor, de loten zijn bijna uitverkocht. Die moet ik nog wat hebben, want die mooie fiets wou ik wel hebben. Daar zeg je watMaar die kans wil ik ook hebben! De trekking is Zondagavond in de keurige Lunch room, heb ik gehoord. Tusschen haakjes, daar was 't fijn zitten, mooie bediening en een strijkje, dat af was. Ik zorg dat ik Zondag daar ben. Ik ga wat vroeger weg, dan bezoek ik nog eerst de filmvoorstel ling want er worden weer 2 nieuwe gedraaid ook de verschillende attracties wil ik nog met mijn bezoek vereeren en ook wil ik nog eens naar de schilderij-tentoonstelling. Da's waar ook, een van de schilders is zoo vriendelijk geweest een mooi Geijsterseh landschapje en penteeke- ning cadeau te doen, die by de sluiting verkocht worden voor 't •Patronaat. Dat is mooi en daar zal 't Patronaatsbestuur erg dankbaar voor zyn. Dat :s zeker, maar ze zal over ons bezoek a.s. Zondag ook niet te klagen hebben. Trouwens, je doet 't om de goede zaak te steunen, 't Is toch voor ons jeugdwerk en daar moeten we allemaal aan mee helpen. Anders zouden we onze tijd en ver antwoordelijkheid niet begrijpen. Zeg dat wel. Mijn jongens gaan ook bij de Jonge Wacht en als ze grooter zijn mogen ze ook gerust als leider optreden. Dat is de juiste kijk op de zaak, maar daarom wil ik nu al 't mooie werk steunen door Zondag naar de fancy-fair te gaan. Daar doe je goed aan, en je hebt zelf kans om mooie prijzen in de wacht te sleepen. Die heb je op de koop toe Dat is dus afgesproken. We gaan allemaal naar de fancy-fair en willen 't spannend slot meemaken. Daag en tot kijk. LUXOR-THEATER. WOLGA IN VLAMMEN. Deze film verplaatst ons natuur lijk in de sfeer van het keizerlijke Rusland. Een meesterwerk gespeeld door de beste Fransche en Tsjechi sche filmartisten en door den Mon gool Inkijinoff, den hoofdvertolker uit „Storm over Azië." WOLGA IN VLAMMEN is derhalve geen Russische film, al heeft de handeling ook plaats in Rusland en in Siberië. Opgenomen in Praag- Barrandov en St. Moritz, is het een grootsch opgezette film, enorme figuratie, massa-tafereelen, volks feesten, groot koor, een film, die èn door zijn hoofdvertolkers èn door zijn opzet een enorm bedrag heeft gekost. WOLGA IN VLAMMEN is een kunstwerk, dank zij de samenwer king van Franschen geest en Rus sische romantiek en hartstocht. Zy is de grootste Europeesche film van den laatsten tijd. De handeling is zoo boeiend, zoo meesleepend, het spel en regie zijn zoo meesterlijk, de entourage zoo romantisch, zoo interessant, het geheel zoo geslaagd, dat wij kunnen verklaren: de film industrie is niet in staat vele van dergelijke films tot stand te brengen, en daarom behoort WOLGA IN VLAMMEN tot een der hoogtepun ten van de prestaties op filmgebied. Het Don Kozakken-koor neemt even eens een vooraanstaande plaats in deze film in. Als tweede hoofdfilm gaat in Luxor een sensationeele Wild-West- film „Texas Tornado" waarin de beroemde cowbay Lane Chandler partij kiest tegen een bende vee dieven. Er ontstaat een strijd op leven en dood met list en t genlist, brutaliteit, onversaagdheid en dapperheid. Hij slaagt in dien opzet tenslotte en weet even goed met vrouwen om te gaan als met revolvers en krijgt als loon de dochter van de Lost River Ranch. Een echte cowboy film span nend en emotioneel voor de lief hebbers. Land- en Tuinbouwtentoon stelling Helden. Bekroningen. Op de Land- en Tuinbouwtentoon stelling te Helden werden de volgende bekroningen toegekend aan de ver schillende ingezonden proeven van land- en tuinbouwartikelen uit Venray Kringproevenle prijs J. Engels, Merselo4e prijs Jonge Boeren en Tuinders, Leunen. Kringproef zure ziekte haver2e prijs G. Winnen, Ysselsteyn en L. Coopmans, Venray.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1